Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 hours ago, Baby said:

 

Kao prvo, treba da se zna sta su licni napadi. 

Da, da, citas izmedju redova to smo apsolvirali. Samo nikako da naucis da citas sta pise. Zna se dobro sta je podmetanje I licni napad. Obidji me sa tom akrobatikom.

Empatija sa jednim 17togodisnjakom u odredjenoj situaciji, je nesto sto valjda svi treba da imamo. Empatiju sa poginulim, ne bas. Ali 100% kad umremo. Javicu ti kad se to desi.

 

do tada, mani se rasprave o tome sta ja osecam. Mozes samo da komentarises sta mislim, jer to u nekoj meri pisem, ne dovoljno da bi ti smatrala da me znas licno.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2021 at 5:08 PM, Baby said:

Znaci, ovo sudstvo u Wisconsinu nemam reci.

Ponovo ponavljas sudstvo, a da sudstvo nije krivo. Tuzilac predstavlja sudu optuznicu I zahtev za kauciju ili ne, na osnovu pocinjenog dela I risk assessment. Branilac objasnjava zasto je tuzilac preterao, I praksu u odredjenom slucaju, a sudija odlucuje na osnovu argumenata ciji zahtev da usvoji. U ovom slucaju tuzilac je trazio $1,000 kauciju, bez obzira na risk assessment koji je pokazao da taj covek predstavlja opasnost na slobodi. Sudija je uvazio zahtev tuzioca (sto je u principu max sto on moze da uradi, jer on nema uvid u istragu).

Tuzilac sad tvrdi da je to bila greska iako vec godinama praktikuje ukidanje ili smanjenje kaucija za "manjine".

Za nekog ko ovo cita I ne poznaje US sistem, tvoj komentar je cista dezinformacija, I mislice stvarno da su sudije korumpirane I sta god. A da I ne skonta da DA (tuzilac) nije sudstvo. Nego izvrsna grana vlasti. On predstavlja drzavu. Legislatura donosi zakone (za koje tuzioci kao deo drzavne administracije lobiraju). Sud I sudija su nezavisno "sudstvo" I na tom nivou samo sprovode zakon, ili ponekad tumace, ako postoji potreba, I zavisno od vrste suda.   

Ovde se prosto radi o politickoj agendi drzavnih funkcionera, koji su iskoristili poziciju za guranje svojih politickih ideja.   

 

Kao usputni komentar na tvoj post ove porodice iz Kentakija, koji su glupavo omasili tajming sa slikom sa oruzjem, nakon ubistva u skoli, nakon sto je ovaj ubio u Viskonsinu barem 6 ljudi I povredio preko 60, za koje se jos ne zna da li ce svi preziveti...idol progresivaca AOC objavljuje zahtev za ukidanje kaucije u NY, a cini mi se ona druga Bush iz Squad objavljuje inicijativu za ukidanje zatvora.

 

Pa pricajmo o gluposti. 

 

Ukinemo zatvore, pusti kriminalce napolje, defund the police, umesto policije uvedimo socijalne radnike, i svi bolje da se naoruzamo bazukama kad kriminalci krenu u pohod, a zadnji nek ugasi svetlo....

 

Pre par dana je na ulici u Filadelfiji izboden na smrt decko koji je student na fakultetu mog sina, par ulica od kampusa, I isto godiste, zato sto DA u Filiju praktikuje iste ideje kao DA u Viskonsinu. Zbog pljacke. Da ne ulazim u detalje trudnice koja je izresetana na pragu kuce.

 

I dok se masovna pucnjava mentalno nestabilnih tinejdzera u skolama desava jednom u par godina, I jeste tragedija, koriscenje takve tragedije u politicke svrhe je blago receno ruzno. Kao sto je uplitanje Trampa (babaroge) u to.  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Procitaj o slucajy Crystaul Kizer. 

Point? Pogledala povrsno. Kakve to veze ima sa time da tuzioci ne predstavljaju "sudstvo"? I kod nje je tuzilac podigao optuznicu I trazio kauciju, ne sudija.

 

I, na optuznice se ne odgovara na osnovu presedana. Znaci, koliko sam videla oni tvrde da ako je Kyle oslobodjen, koji se branio od napada (iako njena podrska to stavlja u rasni kontext), onda ona treba da bude oslobodjena jer je otisla u kucu I ubila nekog za koga tvrdi da ju je zlostavljao kao maloletnu. 

Ona za razliku od Kyla za koga su snimci bili ocigledni da je napadnut, treba da dokaze da se osnovano osecala ugrozenom, I da nije to mogla da prijavi policiji pre nego je otisla I ubila coveka.

Ja ne znam konkretne cinjenice u njenom slucaju, mozda se to moze opravdati. 17 godina,  mislila da nema drugog izlaza...moguce, ali tesko dokazivo na sudu.

Nazalost, situacije pogotovo kod zena koje su duze zlostavljane, I koje ne dobiju podrsku, ovakve stvari idu direktno na planirano ubistvo. Imace priliku na sudu da dokazu njeno mentalno stanje u tom trenutku. Medjutim, na ovo povrsno gledanje, mrka kapa.

 

Samoodbrana se dokazuje time sto mora razumno da se dokaze da se to desava u trenutku napada, da je fizicki ugrozen I da napadnuti ima realno shvatanje da nema drugog izlaza. 

 

Ona nije bila fizicki napadnuta, I nije u trenutku napada. Od 3 uslova, ona ne ispunjava 2.

 

Znaci zamisli da je Kyle otisao u kucu ove trojice, jer me mislio da ce mu u buducnosti naneti fizicke povrede. To nije samoodbrana. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Point? Pogledala povrsno. Kakve to veze ima sa time da tuzioci ne predstavljaju "sudstvo"? I kod nje je tuzilac podigao optuznicu I trazio kauciju, ne sudija.

 

I, na optuznice se ne odgovara na osnovu presedana. Znaci, koliko sam videla oni tvrde da ako je Kyle oslobodjen, koji se branio od napada (iako njena podrska to stavlja u rasni kontext), onda ona treba da bude oslobodjena jer je otisla u kucu I ubila nekog za koga tvrdi da ju je zlostavljao kao maloletnu. 

Ona za razliku od Kyla za koga su snimci bili ocigledni da je napadnut, treba da dokaze da se osnovano osecala ugrozenom, I da nije to mogla da prijavi policiji pre nego je otisla I ubila coveka.

Ja ne znam konkretne cinjenice u njenom slucaju, mozda se to moze opravdati. 17 godina,  mislila da nema drugog izlaza...moguce, ali tesko dokazivo na sudu.

Nazalost, situacije pogotovo kod zena koje su duze zlostavljane, I koje ne dobiju podrsku, ovakve stvari idu direktno na planirano ubistvo. Imace priliku na sudu da dokazu njeno mentalno stanje u tom trenutku. Medjutim, na ovo povrsno gledanje, mrka kapa.

 

Samoodbrana se dokazuje time sto mora razumno da se dokaze da se to desava u trenutku napada, da je fizicki ugrozen I da napadnuti ima realno shvatanje da nema drugog izlaza. 

 

Ona nije bila fizicki napadnuta, I nije u trenutku napada. Od 3 uslova, ona ne ispunjava 2.

 

Znaci zamisli da je Kyle otisao u kucu ove trojice, jer me mislio da ce mu u buducnosti naneti fizicke povrede. To nije samoodbrana. 

 

Nema nikakve veze, ti podmeces tuzioce. Cak ne znam ni o cemu pricas. 

 

Drzali su je u zatvoru 2 godine i onemogucili joj da se brani kao zrtva trgovina ljudima, trazili da dokaze (da nije mozda izmenjala licne karte sa korisnicima seksualnih usluga?!), imali dokaze da je tip zlostavljac crnih malih devocica sa sve snimcima, pustili ga bez kaucije napolje i nikada ga nisu pozvali na sudjenje. Da bi na kraju sam sud priznao da nisu smeli da joj oduzmu sansu da se brani kao zrtva trgovine ljudima. 

 

Stvarno Andjo, napises traktat a nisi procitala tri reda o cemu se radi.

 

Nemaju pojma sta rade, ali jbg crna devojka ukrala auto, sigurno ga je zato ubila posto auto kad krades moras da ubijes vlasnika... wth

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Nema nikakve veze, ti podmeces tuzioce. Cak ne znam ni o cemu pricas. 

 

Drzali su je u zatvoru 2 godine i onemogucili joj da se brani kao zrtva trgovina ljudima, trazili da dokaze (da nije mozda izmenjala licne karte sa korisnicima seksualnih usluga?!), imali dokaze da je tip zlostavljac crnih malih devocica sa sve snimcima, pustili ga bez kaucije napolje i nikada ga nisu pozvali na sudjenje. Da bi na kraju sam sud priznao da nisu smeli da joj oduzmu sansu da se brani kao zrtva trgovine ljudima. 

 

Stvarno Andjo, napises traktat a nisi procitala tri reda o cemu se radi.

 

Nemaju pojma sta rade, ali jbg crna devojka ukrala auto, sigurno ga je zato ubila posto auto kad krades moras da ubijes vlasnika... wth

Obrati se tuziocu koji je izabran na izborima. Prekini da krivis sudstvo. Ona nije osudjena.

 

To ti pricam. A tebi uopste nije jasno zasto ti pominjem tuzioce. zato sto ne razumes sistem!

 

I u slucaju Kyla kad sam ti rekla da taj slucaj nije trebao da dodje na sud, ti si me napala kako treba jer je neko poginuo. Pa vidi, I ona ubila nekog, jel jos uvek stoji da za svakog poginulog treba da se ide na sud? 

 

Ako je sudija rekao da su trebali da joj dozvole odbranu kao zrtve sex trafficking onda treba da hvalis sud.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Obrati se tuziocu koji je izabran na izborima. Prekini da krivis sudstvo. Ona nije osudjena.

 

To ti pricam. A tebi uopste nije jasno zasto ti pominjem tuzioce. zato sto ne razumes sistem!

 

I u slucaju Kyla kad sam ti rekla da taj slucaj nije trebao da dodje na sud, ti si me napala kako treba jer je neko poginuo. Pa vidi, I ona ubila nekog, jel jos uvek stoji da za svakog poginulog treba da se ide na sud? 

 

Ako je sudija rekao da su trebali da joj dozvole odbranu kao zrtve sex trafficking onda treba da hvalis sud.

 

Sudstvo ne znaci isto sto i sudija. Tuzioci su deo sudstva. 

Andjelija, stvarno ne mogu vise da raspravljam oko ovog. Nisi ni procitala sta se desilo ali si ispenila ovde rat i mir. 

 

Nije oslobodjena nego pustena da se brani sa slobode pod 1, a pod 2 nije ni bitno, moj zakljucak je da tamo nesto debelo skripi, mislim na wisconsin, bar po par pozntih slucajeva. 

 

I uopste ne znam sto se raspravljas, u cemu je caka. 

 

Pustili su onog sa crvenim kamionom za 1000 kaucije, nema koga nije pregazio kolima, cak i sopstvenu zenu.

Pustili su ovog za koje imaju dokaze da je seksualni trafikant, pedofil i zlostavljac bez kaucije.

Ali revnosno drze nekog dve godine u zatvoru da bi preinacili sopstvenu odluku da joj dozvole da se ipak moze braniti kao zrtva trafikinga.

 

Sve gluplje od glupljeg. I onda, sto se desava sta se desava... pa eto zato. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Sudstvo ne znaci isto sto i sudija. Tuzioci su deo sudstva. 

Tuzioci nisu deo sudstva, to ti govorim jos od prvog posta.

Ali ti tvrdoglavo, nasuprot cinjenicama, I dalje pricas istu pricu.

 

Zna se u US tacno sta je deo sudstva, sta je izvrsna vlast a sta zakonodavna. Barem 5 puta sam ti rekla.

Tu raspravu smo imali cini mi se oko Trampa I lockdowna, kad sam ti rekla da to nije u njegovoj jurisdikcija. Prosto receno, mogao je da zvizdi pod prozorom guvernera.

 

Sto se ponavlja sa Bidenom.

 

Drzavni I pravni sistem, se ovde uci u osnovnoj skoli, barem osnove, moj klinac zna da ovo sto pricas nema smisla. Nisam ja expert, iako poznajem pravni sistem malo bolje od obicnog laika, ali ti pricas nesto sto osnovci znaju da nije tacno  

 

 

Edit: iako kontam, ti bi da optuzis sistem kako je rasisticki, za to ti treba da je sve "sudstvo" a nikako da su DA politicke k..ve koje imaju agendu. Razumem tu motivaciju, ona samo cinjenicno nema podrsku

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Baby said:

 

Pustili su onog sa crvenim kamionom za 1000 kaucije, nema koga nije pregazio kolima, cak i sopstvenu zenu.

Ko "oni"? Ko ga je to pustio?

 

Meni ne treba mnogo da bacim pogled na osnove optuzbe I vidim sta je problem, ako si ocekivala da istrazujem slucaj ove devojke, morala bi pravno da me zainteresujes. Njen slucaj je jedan u hiljadu slicnih.

 

Ako dobije samoodbranu bicu iznenadjena. To ne znaci da ja podrzavam svaki zakon, samo ga tumacim.

 

Zato nisam ni pratila slucaj u Dzordziji, nista specijalno tamo, neki ljudi uzeli zakon u svoje ruke, opravdano osudjeni.

Link to comment
Share on other sites

Socijalisti dismentlovali sistem opresije u Kaliforniji:

 

 

 

Međutim - nema zime! Problem rešen upotrebom magijskih oblika mišljenja***, tradicionalno efikasnih:

 

‘Smash-and-grabs’ should not be called ‘looting’ because term is ‘racist’: Experts

 

 

 

 

*** i odavno popularnih u Kaliforniji:


The words “felon,” “offender,” “convict,” “addict” and “juvenile delinquent” would be part of the past in official San Francisco parlance under new “person first” language guidelines adopted by the Board of Supervisors.

 

Going forward, what was once called a convicted felon or an offender released from jail will be a “formerly incarcerated person,” or a “justice-involved” person or simply a “returning resident.”

...

A juvenile “delinquent” will become a “young person with justice system involvement,” or a “young person impacted by the juvenile justice system.” (moj lični favorti)
 

 

 

------------------------------------------------------------------------

Kad sam već kod primitivizma i magijskog mišljenja u Kaliforniji, neka bude dodat i ovaj blog post:

 

An alarming trend in K-12 math education: a guest post and an open letter

https://scottaaronson.blog/?p=6146

 

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Socijalisti da... mslm

 

Engleski recnik je veoma bogat po pitanju reci "pljackanje"

 

Looting - steal goods from (a place), typically during a war or riot.

 

Nije sve riot, niti je ovo ratni plen. Ne mora da se koristi ta rec. Nema veze sa socijalizmom. 

 

Robbery, mugging, despoilment... 

 

defund the police. Nema to nikakve veze sa socijalizmom. Nije to tako kao sto zvuci. To su mladi hajduci, borci za bolje (svoje) sutra. Utrce u prodavnicu i pokupe ono sta vredi. Ups, onda pobegnu kao pravi partizani. 🙂 

Ne znam ja dovoljno, ja zivim u Kaliforniji, daj nam objasni, ti si sigulno gledala na TV-u.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

defund the police. Nema to nikakve veze sa socijalizmom. Nije to tako kao sto zvuci. To su mladi hajduci, borci za bolje (svoje) sutra. Utrce u prodavnicu i pokupe ono sta vredi. Ups, onda pobegnu kao pravi partizani. 🙂 

Ne znam ja dovoljno, ja zivim u Kaliforniji, daj nam objasni, ti si sigulno gledala na TV-u.

 

Neka si mi rekao... 

 

Jbg mozda malo da preturite po definicijama socijalizma, komunizma i socijalnih programa... ali sta ja znam

Link to comment
Share on other sites

U staroj Grckoj, kada su i osnovane olimpijske igre, sva neprijateljstva su bila obustavljana tokom trajanja igara.

U ovo nove vreme, Olimpijske igre se koriste kao sredstvo za sukobe i neprijateljstva.

Ova odluka da se bojkotuje zimska olimpijada u Kini, a da se u stvari ne bojkotuje, tj jebe lud zbunjenog :roflmao:jer kao nece doci zvanicna delegacija i diplomate (koga zaboli za njih), a doci ce sportisti je jos jedan u nizu poteza administracije koja odavno nije uradila nista normalno i pozitivno.

Kuda plovi ovaj americki brod je pitanje, a kapetan broda senilni starac ne zna ni sam jel poš'o ili je doš'o.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mrd said:

defund the police. Nema to nikakve veze sa socijalizmom. Nije to tako kao sto zvuci. To su mladi hajduci, borci za bolje (svoje) sutra. Utrce u prodavnicu i pokupe ono sta vredi. Ups, onda pobegnu kao pravi partizani. 🙂 

Ne znam ja dovoljno, ja zivim u Kaliforniji, daj nam objasni, ti si sigulno gledala na TV-u.

Bukvalno uhapsili 14 i pustili ih odma jer je DA ukinuo bail.

 

A jedan covek vec poginuo.  dok se oni bave da li je izraz rasisticki ili ne.

U Portlandu policija objavila da odgovara na pozive na 911 samo ako je life threatening event, rezultat defund the police.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Je l' to Bajden dao zeleno svetlo Putinu za vojnu intervenciju u Ukrajini? Kakva je to pretnja uvešćemo vam sankcije, pa oni su već pod sankcijama?

 

Nisam bas nesto ispratila detaljno, ali nabasah na vesti da ce ako Rusija napadne Ukrajinu i oni vojno intervenisati i spremi su da stave vojsku u istocnu Evropu... 

 

Evo sa WH:

 

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2021/12/07/readout-of-president-bidens-video-call-with-president-vladimir-putin-of-russia/

6 hours ago, Amigo said:

 

Kuda plovi ovaj americki brod je pitanje, a kapetan broda senilni starac ne zna ni sam jel poš'o ili je doš'o.

 

Ne plovi, tone. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

 

Nisam bas nesto ispratila detaljno, ali nabasah na vesti da ce ako Rusija napadne Ukrajinu i oni vojno intervenisati i spremi su da stave vojsku u istocnu Evropu... 

Sada je pojasnio.

 

Quote

Na pitanje novinara da li je će uključiti američku vojsku na terenu kako bi zaustavili Rusiju, Bajden je rekao da ta opcija „nije na stolu“, i da se obaveza SAD da štite NATO saveznike ne odnosi na Ukrajinu, koja nije u atlantskom vojnom savezu.

 

Bukvalno im daje zeleno svetlo za intervenciju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2021 at 8:46 AM, Angelia said:

Pa vidi ne znam zasto u Nemackoj. Definitivno znam zasto ovde - izmedju ostalog i zasto je nedostatak kamiondzija u US.

Nisam sigurna da razumes koliko je para odstampano i podeljeno, bze ikakve realne potrebe osim da se kupe glasovi. Ka ljudi naprasno imaju visak para onda su i spremni da plate 30-40% vise. A kad zatvoris buduce snadgevanje nafte onda si i u situaciji da placas premium kod onih koji imaju.

To da li je on mogai ili nije je mutno, ne znamo koji je zakon u Michigenu.

Ali izgleda da su oni kupili od privatnog preprodavca.

 

Ko je to pravdao? To se inace radi svaki dan, nista neobicno u US, ali ja mislim da je to potpuno neodgovorno ponasanje.

Ne mozes americku ekonomiju da posmatras odvojeno od medjunarodne . Ako 17 triliona koje su potrosili Obama i Trump nije pokrenulo inflaciju nisu ni ovih par od Bajdena, samo sto to republikanci koriste jer im ide na ruku. Da se razumemo, potpuno legitimno, jer bi i demokrate radile istu stvar da su u opoziciji. Trenutna inflacija od Britanije do Australije i Japana je posledica nedostatka robe , a ne poledica monetarne politike, zato istu nece moci ni da zaustavi bilo koja centralna banka, vec normalizacija snabdevanja. Pricam skoro sa klijentom koji uvozi plocice iz Azije. Do ove godine kontejner ga je kostao $4000, a sada ga kosta $13000, jer nema kontejnera, mesta u brodovima, itd. Pre dve godine je porudzbinu mogao da dobije za 45 dana, toliko je trebalo fabrikama da naprave seriju, sada je to 220 dana iz raznih razloga.

Kome trebaju plocice taj ce da plati 20-30% vise ne zato sto ima novca na pretek, vec mu se to vise isplati nego da stoji nezavrsena gradjevina.  Ovo ima da potraje nekoliko godina.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Pricam skoro sa klijentom koji uvozi plocice iz Azije. Do ove godine kontejner ga je kostao $4000, a sada ga kosta $13000, jer nema kontejnera, mesta u brodovima, itd.

 

Kada je pocela corona, sipovani kontejnteri su ostali u US i oni ih nisu vratili nazad. Siperi su odlepili i rekli 'ok, ako cemo da se igramo, od danas cena nije 5k nego 20k' Sada roba i kada stigne nema ko da je istovari jer su dokeri radili u tri smene, a sada rade u jednoj. Neci niko vise da radi. Kamiondzija vec godinama nedostaje prko 200k. Sada je problem poceo i sa kamionima, cena polovnih je skocila toliko da je jedva isplativo da se kupi, a novi kada narucis stigne za godinu dana. Polovni ako se pokvari, delovi polako nestaju jer se trosi ono lagerovano i veliko je pitanje sta ce se izdesavati u narednih godinu dana. Nedostatak robe i poskupljenje i usporenje transporta... sve to se na kraju naplati preko stanovnistva. Pa. guramo dok ima. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sećate se kad je pre 2 godine nekakav glumac Đusko krenuo u 2 ujutru da kupi sendvič u sred Čikaga, međutim tu ti ga presretnu dvojica u MAGA kapama, kažu mu "razne rasističke i homofobične reči", zatim ga pretuku i poliju kiselinom, a onda ga svežu omčom oko vrata i kažu mu "ovo je MAGA zemlja"? 

 

E pa juče ga osudilo pred sudom za organizovanje i prijavljivanje lažnog rasisticčkog napada - mazlum unajmio dvojicu crnaca (oni bili svedoci) iz Nigerije i platio ih čekom da glume "bele suprematiste" :smiley26: )

 

 

A da se prisetimo malko kako je ološ po lažnim vestima i na tviteru progutao ovu krajnje verovatnu pricu:

 


Moj "najjači utisak" je ova moronka koja kaze "ovo je amerika u 2019. godini". I jeste bila u pravu, ovaj dogadjaj (kao i pandemija lažnih rasističkih napada širom zemlje, ali ovaj pogotovu jer se radi o poznatoj ličnosti) zaista možda najbolje opisuje Ameriku u 2019. godini - samo ne u smislu u kojem je ona to mislila...

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Cepaj, Ameriko, još malo će da svane, već miriše na jutro i kafu...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...