Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

22 minutes ago, Baby said:

Andjo, evo gledaj sta rade... verovatno mislis da su u pravu.

 

Ova riba sto je usla neposredno u dom pre izbora i provela po CH one sto su upali, rekla je koleginici iz druge partije da je terorista, a onda napravila oko sebe postenog kriscanina vs. uzasnih muslimana placeraj oko neuspelog izvinjenja:

 

 

 

A onda uporedjenje Faucija sa Mengelom:

 

 

 

Ako vi ovo ne smatrate bolesnim ili na ivici ludila, ja ne znam sta vise da kazem, ali ove dve su trampovi produkti... 

 

 

Sta je ovo gore do politickog nasilja?

 

Zato ti kazem, vidis samo jednu stranu jer ti druga pase. 

 

Zbog ovog i ovakvog se desava sta se desava, a ti mozes u sudstvo da verujes koliko hoces i rovaris po cemu god hoces a da apsolutno pojma nemas kako ustvari sta funkcionise. Naravno da presude nemaju veze jedna sa drugom, ali poruka ima... 

 

Da sumiram - ti nemas nista protiv da ti neko zapali kucu i siluje zenske clanove porodice, zato sto protestuje politicko misljenje, jer je njihov zivot vise vredan nego "materijalne stvari". Ne bi ih ubila u pokusaju, jer, njihov zivot vise vredi. (mislim sta su kuce i prozori)

 

Ako to rade zato sto "protestuju" levicarske ideje - onda ces da kazes palite i silujte do besvesti, ali ako su Nazi, onda je ok da ih upucas.

 

Jel te pravilno razumem?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

sada su drugi uvredjeni sto se osecaju diskrminisani jer ne mogu da diskriminisu druge bez posledice.

Upravo je u ovom stavu i problem. Gomila ljudi ispred bele kuće zavedena raznim teorijama zavere, neki sa manjim psihičkim poremećajima i ko zna kakvim drugim motivima olako je proglašena rasističkom od strane Bajdena i okoline. Isto za policajca Šovena ili Ritenhausa da bi se to na suđenju potpuno zaboravilo. To nikako ne vodi smanjenju podela u društvu, baš obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Upravo je u ovom stavu i problem. Gomila ljudi ispred bele kuće zavedena raznim teorijama zavere, neki sa manjim psihičkim poremećajima i ko zna kakvim drugim motivima olako je proglašena rasističkom od strane Bajdena i okoline. Isto za policajca Šovena ili Ritenhausa da bi se to na suđenju potpuno zaboravilo. To nikako ne vodi smanjenju podela u društvu, baš obrnuto.

 

Iz tvog ugla. Iz mog ugla stav u kom je problem je nametanje drugima na koji nacin ce da zive i ogranicavanje zbog razlicitosti.

 

Bajden nije bio ni blizu u prici kada je zena od podpredsednika pocela da izbacuje iz skole djake koji se kose sa njenim nacinom zivota, kada je pobijeno ko zna koliko transvestita samo zato sto su to sto su, kada su latinosi proglaseni zivotinjama i to uglavnom zato sto su siromasni, kada su svi muslimani proglaseni teroristima, kada su Diamond and Pearls (kako li se zovu) morale da dokazuju kako ustvari rasizam ne postoji, kada su se setaci sa naci zastavama proglasavali finim ljudima, kada su silovane doterane u cosak da radjaju decu posto je abortus zabranjen, kada su azijati napadani na ulicama zbog virusa, kada su (razliciti) rodjeni amerikanci terani da se vrate tamo odakle su dosli... i jos mnogo toga mucnog iz nesrecne 4 godine koje nisu nikada trebale da se dogode. 

 

Da ne pricam o samo kopaj ugalj i naftu i sprdanje sa virusom. Izvini Cyrus, ali meni je trampovo vreme kamen oko vrata napretku civilizacije. To sto bi oni da zaustave kuglu na vreme koje se njima svidja, to se nece desiti. Sve, ama bas sve se vrti samo oko njihovog novcanika, ali nekako su ubedili tupave glave da ce profitirati ako im se priklone. 

 

Ne mislim ja da su ovi mnogo bolji, ali od onog nije tesko biti bolji. Reakcija koja ti se ne dopada je izazvana (mislim na krajnje levo), dok je krajnje desno izazvano cime tacno? 

9 hours ago, Angelia said:

Da sumiram - ti nemas nista protiv da ti neko zapali kucu i siluje zenske clanove porodice, zato sto protestuje politicko misljenje, jer je njihov zivot vise vredan nego "materijalne stvari". Ne bi ih ubila u pokusaju, jer, njihov zivot vise vredi. (mislim sta su kuce i prozori)

 

Ako to rade zato sto "protestuju" levicarske ideje - onda ces da kazes palite i silujte do besvesti, ali ako su Nazi, onda je ok da ih upucas.

 

Jel te pravilno razumem?

 

Boze svasta pricas, ali bas svasta... ne bih te vise zadrzavala. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Groteskne lažne vesti savršeno "nezainteresovane" za moguće motive ovog ubice koji je pogazio ljude u Viskonsinu - koji je, gle čuda, u potpunosti, sa celofanom i lastikom, progutao kompletan set rasističkih teorija zavere koje lažnjački toaletoidi drobe svojoj publici godinama (ispod su skrinšotovi njegovih aktivnosti na društvenih mreža koje su ljudi uslikali dok iz Arhipelaga Gugla nisu stigli da sakriju tragove, kao što obično rade u ovakvim situacijama):

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

Jedino je šteta što tu nije bilo policajaca (ili naoružanih građana) da ohlade zlikovca pre nego što je nekoga ubio, pa da onda lažne vesti pozovu crnokošuljaše u novo (ali nadasve mirno, kako kažu na CNN-u dok iza novinara gori ceo grad) "dismentlovanje sistema opresije"...

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Iz tvog ugla. Iz mog ugla stav u kom je problem je nametanje drugima na koji nacin ce da zive i ogranicavanje zbog razlicitosti.

Trenutno nije reć o tome nego kakve su šanse Bajdena da smanji podele pošto se slažemo da su one trnuitno glavni problem. Sve da to što pišeš ima smisla, a nema, ne vidim kakve veze ima sa manirom vrha vlasti da krivi beli rasizam za sve i svašta i to odmah.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Trenutno nije reć o tome nego kakve su šanse Bajdena da smanji podele pošto se slažemo da su one trnuitno glavni problem. Sve da to što pišeš ima smisla, a nema, ne vidim kakve veze ima sa manirom vrha vlasti da krivi beli rasizam za sve i svašta i to odmah.

 

Pa vidi sad. Trenutno se pise o stanju koje je izazvano necim. Nije da nije postojalo pre toga, ali je prosuto ulje na vatru. Vatra se teze gasi nego sto se pali.

 

Interesantno je da kada je Tramp dosao na vlast onda je krivica bila Obamina, kada je Bajden dosao na vlast, e necemo da pricamo o uzroku nego o steti... Obama nije rasplamsavao ovo sto je sada problem, nego se ponasao kao predsednik svih. Bajden ne zna gde je on sam, a ne sta ce on da uradi po tom pitanju. Vidis da odvali nesto pa se izvinjava (ali bar se izvinjava)... 

 

Pitanje isto tako moze da bude kada ce ludaci pored one Bobbit prestati da konstantno cackaju mecku...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Trenutno se pise o stanju koje je izazvano necim. Nije da nije postojalo pre toga, ali je prosuto ulje na vatru. Vatra se teze gasi nego sto se pali.

Ne. Po običaju vrdaš na sve strane i izbegavaš da odgovoriš na konkretne tvrdnje. Dakle, da li je svaka nevolja za koju je Bajden optužio rasizam stvarno time uzrokovana ili moguće ima i druge uzroke. Da li je moguće su demonstranti naseli na propagandu i dezinformacije, da je Šoven gruba policajčina koji bi se isto ponašao prema svakom u sličnoj situaciji i da je Ritenhaus bio tamo gde je bio zato što je gledao kako se mesto gde radi i provodi dobar deo života uništava i ruši? Ako jeste, što mislim da je očigledno, zašto je dobar potez optuživati za sve to rasizam u situaciji kada treba smanjivati napetost i podele?

 

3 hours ago, Baby said:

Bajden ne zna gde je on sam, a ne sta ce on da uradi po tom pitanju. Vidis da odvali nesto pa se izvinjava (ali bar se izvinjava)...

Ovo pišem u retko slaganje stavova. Bajden ne zna ni kako da počne sa smanjivanjem podela a kamoli da postigne nešto. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Ne. Po običaju vrdaš na sve strane i izbegavaš da odgovoriš na konkretne tvrdnje. Dakle, da li je svaka nevolja za koju je Bajden optužio rasizam stvarno time uzrokovana ili moguće ima i druge uzroke. Da li je moguće su demonstranti naseli na propagandu i dezinformacije, da je Šoven gruba policajčina koji bi se isto ponašao prema svakom u sličnoj situaciji i da je Ritenhaus bio tamo gde je bio zato što je gledao kako se mesto gde radi i provodi dobar deo života uništava i ruši? Ako jeste, što mislim da je očigledno, zašto je dobar potez optuživati za sve to rasizam u situaciji kada treba smanjivati napetost i podele?

 

Ovo pišem u retko slaganje stavova. Bajden ne zna ni kako da počne sa smanjivanjem podela a kamoli da postigne nešto. 

 

Koga vredjam? Sto se vi vredjate zato sto ja gledam drugim ocima?? Svasta...

Konkretno sam ti odgovorila, samo treba da procitas. Tesko da ce Bajden da zaustavi ovo, ali kada se dve strane svadjaju obe treba da imaju volju da stanu u nekom momentu, a nemaju trenutno. 

 

Rittenhouse nije trebao tamo da bude, klinci nema sta da uvode red puskom. U nekim drugim vremenima takavi kao on bi sedeli kuci i radili nesto drugo. Popila im propaganda mozak (svima) pa mlataraju gde stignu. 

 

I dalje sam stava da poruseno moze da se nadoknadi, a ljudski zivot ne, sto ne znaci da odobravam rusenje i paljenje, nego samo pravim drugacije prioritete. 

 

Zasto se optuzuju svi za rasizam? Pa lako. Ako se priklonis rasisti i klimas glavom, delujes kao rasista, a ne kao neki na sredini koji misli svojom glavom (ne ti, nego figurativno). Isto vazi za bilo koju ideologiju. Jedno je sta radis u svoja cetiri zida, mrzi koga hoces, ali drugo je kada izadjes na ulicu to da demonstriras. Slozices se, nadam se... 

 

Nece se desiti smanjivanja napetosti, ali moras da pogledas malo sire otvorenim ocima. Bajden lupeta i onda kao ups ops nisam to mislio. Jbg, vec je izaslo. Ali isto tako dala sam ti primer ribe koja je koleginici rekla da je terorista i onda se izvinila u stilu, ja sam dobar hriscanin, sto implicira da je ona los musliman jer nije prihvatila izvinjenje ako nije javno. Sve je to prolivanja ulja na vatru, na obe strane, ali znam da bi ti da cujes da ja kazem kako samo levicari seju neku mrznju... sto se jel nece desiti, ima vas ovde dosta koji tako mislite, podrsku moras naci od nekog drugog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Baby said:

Koga vredjam? Sto se vi vredjate zato sto ja gledam drugim ocima?? Svasta...

Ha? Ne vređaš nego vrdaš. Glagol vrdati: izvlačiti se, tražiti izgovor, izmotavati ...

 

31 minutes ago, Baby said:

Tesko da ce Bajden da zaustavi ovo

Ne teško nego nikako, ali spor je počeo oko tvrdnje da mu je smanjenje podela glavni zadatak sada. Ja tvrdim da to što on radi nije ni pokušaj u tom pravcu.

 

31 minutes ago, Baby said:

Rittenhouse nije trebao tamo da bude

Legitiman stav ali opet vrdaš. Pitanje je bilo zašto je Bajden to morao da nazove rasizmom.

 

31 minutes ago, Baby said:

Ako se priklonis rasisti i klimas glavom, delujes kao rasista, a ne kao neki na sredini koji misli svojom glavom

Da se i složimo da su demonstranti  naseli na manipulacije ali to je tek priznanje da se demonstracije nisu desile zbog bele supremacije i gubitka iste. Mislili su da su izbori pokradeni, treba braniti Ameriku ili štagod. Čvrst stav da su bili tamo zato što su rasisti koji se boje gubitka privilegije je izraz ideologije koja se zasniva na produbljenju podela. Dakle opet ćorak ako želimo da ih smanjimo. Hint: Bajden i demokrate to ne žele

 

31 minutes ago, Baby said:

Ali isto tako dala sam ti primer ribe koja je koleginici rekla da je terorista i onda se izvinila u stilu, ja sam dobar hriscanin, sto implicira da je ona los musliman jer nije prihvatila izvinjenje ako nije javno

Nisam to ispratio ali generalno je jasno kao dan da ima idiota sa obe strane. Opet, nema veze sa originalnom tvrdnjom da Bajden ni ne pokušava bilo šta oko smanjenja napetosti. To što realno i ne može da mnogo učini je druga stvar.

Edited by Cyrus Smith
slovo, pojašnjenje
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Cyrus Smith said:

Ha? Ne vređaš nego vrdaš. Glagol vrdati: izvlačiti se, tražiti izgovor, izmotavati ...

 

 

Moraces da preciziras koga vredjam i cime? Pisem o predsednicima Amerike i njihovim strankama ti se vredjas, stvarno svasta. Preciziraj sta i koga sam uvredila, pa cemo nastaviti dalje ako hoces... 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Baby said:

 

Boze svasta pricas, ali bas svasta... ne bih te vise zadrzavala. 

Malo sam preterala metaforu, I za to izvini.

 

Ali kad tvrdis da su zapaljene zgrade I izlozi, prosto materijalne stvari koje nisu bitne, moras da razumes da su za neke ljude sve sto su radili u zivotu da obezbede svoje porodice. Njima nije zapaljene zgrade u interesu, za neki imaginary cause. Nisu krivi, zasto podrzavas da treba da prihvate da plate za nekog drugog? 

 

Ajde mi objasni taj stav

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Malo sam preterala metaforu, I za to izvini.

 

Ali kad tvrdis da su zapaljene zgrade I izlozi, prosto materijalne stvari koje nisu bitne, moras da razumes da su za neke ljude sve sto su radili u zivotu da obezbede svoje porodice. Njima nije zapaljene zgrade u interesu, za neki imaginary cause. Nisu krivi, zasto podrzavas da treba da prihvate da plate za nekog drugog? 

 

Ajde mi objasni taj stav

 

Ja ne znam zasto ti ljudi placaju osiguranja ako nece da im pokriju ovakve stvari. Ok, neki ne placaju, ali ti imaju pravo da tuze grad, protestante.... koga vec izaberu i da pokriju stetu. Zivot kada oduzmes, to je kraj. 

Paljenje zgrada, automobila je debilno prvo i prvenstveno jer zgrade i automobili nemaju nikakve realne veze sa njihovim problemima. Ali da cu oplakivati vise izlog od coveka, sigurno necu. 

 

I sada, ajd hiljaditi put da ponovim posto vidim da se stalno vrtimo oko tih zgrada. Jos od pocetka sam rekla da ne podrzavam, ali razumem i objasnila na primeru dva clanka u novinama ili kompletno pomeranje temelja sto se ustvari i desilo. Da li je dobro ili nije? Pa verovatno da nije pomerilo taj temelj u pravcu u kom je zeljeno, ali efekat se dobio, svi pricaju o problemu. 

 

Davno smo bili raspravljali, jos na starom forumu da li rasizam postoji ili ne, sistemski rasizam. Koliko se secam nismo od tada promenili stavove ni ti ni ja. Ti mislis da je u US svima pruzena sansa, ja mislim da nije, da su to bajke i jos jedan kraj stapa indokrinacije. Ja prosto ne razumem, tj. ne zelim da razumem zasto ljude treba posmatrati po boji koze, seksualnom opredeljenju, polu, veri... i to u jednoj drzavi koja je nastala i izrasla u sta je izrasla upravo zbog svih tih razlicitosti. Ali eto, anglo saksonski covek i dalje misli da mu tece plava krv kroz vene i sumnjam da ce se to icim promeniti. Ujedno ovo je i odgovor na Cyrusovo pitanje, ne, nece ni Bajden ni niko vise to ispraviti ako ne ucestvuju obe zaracene strane u izmirenju. 

 

Ok za metaforu, bila je poprilicno glupa pogotovo sto ja upravo pisem obrnuto. A izlozi su mi mnogo manja briga na tas na kom je na drugoj strani zivot. Isti onaj zivot zbog koga neki zabranjuju u 21 veku u demokratskoj razvijenoj drzavi da abortira cak i ako je silovana u incestu. Znaci, dno dna... da mi neko pricao, ne bih mu verovala.. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Ok za metaforu, bila je poprilicno glupa pogotovo sto ja upravo pisem obrnuto. A izlozi su mi mnogo manja briga na tas na kom je na drugoj strani zivot. Isti onaj zivot zbog koga neki zabranjuju u 21 veku u demokratskoj razvijenoj drzavi da abortira cak i ako je silovana u incestu. Znaci, dno dna... da mi neko pricao, ne bih mu verovala.. 

Ali ti izlozi su necije dostignuce u zivotu, nesto sto placa racune za porkdicu.

 

Kako to to nije bitno?

 

Znaci zivot je bitniji, da ne branimo licne posede, svako moze da krade bez posledica

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ali ti izlozi su necije dostignuce u zivotu, nesto sto placa racune za porkdicu.

 

Kako to to nije bitno?

 

Znaci zivot je bitniji, da ne branimo licne posede, svako moze da krade bez posledica

 

Pocinjem da se brinem da ne znas da citas. Nisam rekla da je NEBITNO, nego da je MANJE BITNO OD ZIVOTA. 

 

Dramis oko posledica, hapse ih. Ako brines da li se neko izvukao, da jeste, kao i iz mnogih drugih kriminala... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Pocinjem da se brinem da ne znas da citas

I ja za tebe. 

 

7 hours ago, Baby said:

Moraces da preciziras koga vredjam i cime? Pisem o predsednicima Amerike i njihovim strankama ti se vredjas, stvarno svasta. Preciziraj sta i koga sam uvredila, pa cemo nastaviti dalje ako hoces... 

Uopšte mi nije jasno odakle ti ovo o vređanju, ako si pogrešno razumela glagol vrdati objasnio sam u drugom postu. Vrdaš nije vređaš.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Jesam izvini, nosim neke naocare koje sam trebala da menjam... pa mi se nekada malo slova razlivaju. 

OK, već sam počeo da razmišljam da li sam u prvoj verziji posta napisao nešto što bi se moglo shvatiti u tom smislu.

 

5 hours ago, Kronostime said:

Majkumu, tinejdzer pobije drustvo u skoli i vi se svadjate da li su Dems ili Reps krivi zbog toga?

Je li ista vredno toga? :krstipd4:

Ne zbog toga.

 

Naravno da su takvi incidenti za osudu ali ubistva vatrenim oružjem su svakodnevica u USA, samo se o tome malo piše jer nije medijski atraktivno kao mnogo ređi slučajevi kada neko nastrada od policije ili od masovnog pucača ako je ubica belac. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kronostime said:

Majkumu, tinejdzer pobije drustvo u skoli i vi se svadjate da li su Dems ili Reps krivi zbog toga?

Je li ista vredno toga? :krstipd4:

 

Ajde, nije, koliko vidim, ovde komentarisan taj slučaj, nožda jesu slični. No, ne zanima me stav prema jednoj ili drugoj stranci, ne živim tamo, niti ću, a te razlike su možda bitne za stabnovnike USA, za svet manje.
Nego, čujem da je sud odlučio da tog petnaestogodišnjeg dečaka tretira kao punoletnu osobu, odnosno da mu se sudi kao punoletnoj osobi i odmah iz maloletničkog prebačen u zatvor za odrasle. Ne znam dovoljno pravne sisteme, ima li još negde takve mogućnosti i zašto, meni nema nikakvog smisla. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Div said:

Nego, čujem da je sud odlučio da tog petnaestogodišnjeg dečaka tretira kao punoletnu osobu, odnosno da mu se sudi kao punoletnoj osobi i odmah iz maloletničkog prebačen u zatvor za odrasle. Ne znam dovoljno pravne sisteme, ima li još negde takve mogućnosti i zašto, meni nema nikakvog smisla. 

Mislim da u Britaniji postoji ista mogućnost.

 

Što se tiče prebacivanja u zatvor za odrasle tiče on je belac, moguće da je u pitanju kompenzacija za prethodne nepravde po najnovijoj modi. Isto kao što se otvoreni crni rasista sa gomilom postova na tu temu po socijalnim mrežama koji je izgazio onu decu i starice ne spominje nigde po mainstream medijiima. Raparacije nematerijalnim putem.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Div said:

 

Ajde, nije, koliko vidim, ovde komentarisan taj slučaj, nožda jesu slični. No, ne zanima me stav prema jednoj ili drugoj stranci, ne živim tamo, niti ću, a te razlike su možda bitne za stabnovnike USA, za svet manje.
Nego, čujem da je sud odlučio da tog petnaestogodišnjeg dečaka tretira kao punoletnu osobu, odnosno da mu se sudi kao punoletnoj osobi i odmah iz maloletničkog prebačen u zatvor za odrasle. Ne znam dovoljno pravne sisteme, ima li još negde takve mogućnosti i zašto, meni nema nikakvog smisla. 

 

U ovom slucaju kazu zato sto hoce da traze dozivotnu, a za to mora da mu se sudi kao odraslom. To se odredjuje zavisno od krivicnog dela.

nema dovoljno informacija da bi se znalo bilo sta, ukljucujuci motivaciju. 

I ovde je Cyrus mozda u pravu, tacno je da je ovaj u Viskonsinu nestao iz medija cim je otkriveno da je motivacija verovatno bila na rasnoj osnovi. Iako porodica tvrdi da je objasnjenje bi-polar. Medjutim on ima 20 godina krivicnog dosiijea, pa....zasto je on bio na ulici uopste je nejasno. Tj jasno je, sto rece Cyrus reparacija.

 

bukvalno su mediji pisali SUV uleteo u masu, kao da se SUV vozio sam. Ovde sigurno nece pricati o pistolju koji je pucao....

 

Nazalost danas u US sve ima politicku agendu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

 

Ajde, nije, koliko vidim, ovde komentarisan taj slučaj, nožda jesu slični. No, ne zanima me stav prema jednoj ili drugoj stranci, ne živim tamo, niti ću, a te razlike su možda bitne za stabnovnike USA, za svet manje.
Nego, čujem da je sud odlučio da tog petnaestogodišnjeg dečaka tretira kao punoletnu osobu, odnosno da mu se sudi kao punoletnoj osobi i odmah iz maloletničkog prebačen u zatvor za odrasle. Ne znam dovoljno pravne sisteme, ima li još negde takve mogućnosti i zašto, meni nema nikakvog smisla. 

 

 

Zakoni su od drzave do drzave, ali uglavnom ako je neko stariji od 16 ili 17 godina moze da mu se sudi kao odraslom u tri slucaja:

 

ako nekom nanese tesku stetu drugom licu

ako vec ima maloletnicki dosije

i ako sudija proceni da ne moze biti rehabilitovan jer je kazna drugacija za maloletnike i odrasle

 

S obzirom da je ubio nekoliko ljudi, sudi mu se kao odraslom. Nije prvi slucaj, ima mnogo slucajeva gde sude maloletnicima kao odraslima. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

U ovom slucaju kazu zato sto hoce da traze dozivotnu, a za to mora da mu se sudi kao odraslom. To se odredjuje zavisno od krivicnog dela.

nema dovoljno informacija da bi se znalo bilo sta, ukljucujuci motivaciju. 

I ovde je Cyrus mozda u pravu, tacno je da je ovaj u Viskonsinu nestao iz medija cim je otkriveno da je motivacija verovatno bila na rasnoj osnovi. Iako porodica tvrdi da je objasnjenje bi-polar. Medjutim on ima 20 godina krivicnog dosiijea, pa....zasto je on bio na ulici uopste je nejasno. Tj jasno je, sto rece Cyrus reparacija.

 

bukvalno su mediji pisali SUV uleteo u masu, kao da se SUV vozio sam. Ovde sigurno nece pricati o pistolju koji je pucao....

 

Nazalost danas u US sve ima politicku agendu.

 

Eto, neverovatno. Dva ocita slucaja koje sam rekla da su mozda dobili kompenzaciju jer su povezani sa desnicarko levicarskim akcijama ste rekli da sud samo sudi po zakonu. Sada ovaj mali koji je uleteo puskom u skolu i pobio ljude je slicaj povezan sa SUV, Kenoshom i sta ti ja znam... 

 

Quote

Medjutim on ima 20 godina krivicnog dosiijea, pa....zasto je on bio na ulici uopste je nejasno.

 

A kada ja kazem da sudstvo bas ne radi kako bi trebalo, onda lupetam... 

 

Pisali ste u fazonu neka ih je Kyle pobio bili su kriminalci, rekoh, ako su kriminalci sta rade napolju, sto nisu zatvoreni.... ne treba civil da im sudi. Niste se slozili. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...