Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 hours ago, Baby said:

Totalno irelevantno za sudjenje, relevantno jedino za nas. Sudi/lo mu se za ubistva i nosenje oruzja, a ne sta je radio tamo, da li moze da dodje, da li ne moze... brani/o se na samoodbranu, eto uspesno. 

 

 

 

Dobro jutro Kolumbo! To ti pricam od pocetka rasprave, osim sto je posedovanje oruzja izbaceno na osnovu statuta, sto je lokalna stvar.

Zasto je dosao tamo, kako je dosao tamo...su potpuno nebitne stavke. Sudija je bio vise nego fer, tuzilac je malo pravio overreach, kad je skontao da nema slucaj. Ovo je bukvalno bio politicki overreach tuzioca. Dokazi su bili potpuno cisti.

 

Da su nam pokazali nesto novo, neki konflikt gde Kyle izaziva sukob, ja bi to prihvatila.

 

Jel jos uvek tvrdis kako je sudija podplacen? I tuzilac (inace Dems). Mislim cistiji slucaj political persecution nisam videla jako dugo.

Link to comment
Share on other sites

Alal vera na presudi, zaista. Ovo je Amerika u svojoj punoj snazi i moći, ovo je kvintesencija njenih najboljih vrednosti koje su je učinile najuspešnijim humanističkim projektom u ljudskoj istoriji. Snaga Amerike ne leži u njenoj ekonomiji niti u vojsci (to su posledice) već u društveno duboko internalizovanom konceptu neotuđivih ljudskih prava i među njima posebno istaknutom (meta)pravu - da se ta prava brane i lično i oružano kada treba. Rečju, možeš ti biti serijski analni silovatelj dece od 9-11 godina (kako piše tamo u zatvorskom dosijeu ovog antifaša što ga je Kajl ohladio), može tebe podržavati i predsednik Amerike, mogu tvoje postupke pravdati rasističkim teorijama zavere najveći svetski mediji i najveće kompanije i najpoznatiji loptaši i ponavljači tuđih tekstova, mogu univerzitetski profesori da te čekaju sa listama "antrevolucionarno" orijentisanih kolega za isparavanje, ma nebo može da se sruči na zemlju, ali kada pokušaš da opljačkaš ili ubiješ nevinog čoveka - ode dupe na rešeto. Ili rečima britanskog vigovskog državnika i premijera iz 18. veka Vilijama Pita, Lorda od Četama:

 

"The poorest man may in his cottage bid defiance to all the forces of the Crown. It may be frail—its roof may shake—the wind may blow through it—the storm may enter—the rain may enter—but the King of England cannot enter!"

 

 

Ovo je, naravno, velika pobeda za Kajla ali je ključno da je presudom poslata poruka svim Amerikancima da njihovo pravo da se brane od svih falangista neće biti kompromitovano i da će to i dalje biti zemlja u kojoj će se kriminalci više plašiti za svoje živote nego nevini ljudi za svoje. Pa da vidimo sada kako će TAJ i TAKAV "sistem opresije" da "dismantluju", kada u njemu gomila antifaških pedofila ne mogu da dismantluju ni ovakvog jednog maloletnika (očigledno su oni uzrasta 9-11 njihova prava mera) :

 

spacer.png

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Dobro jutro Kolumbo! To ti pricam od pocetka rasprave, osim sto je posedovanje oruzja izbaceno na osnovu statuta, sto je lokalna stvar.

Zasto je dosao tamo, kako je dosao tamo...su potpuno nebitne stavke. Sudija je bio vise nego fer, tuzilac je malo pravio overreach, kad je skontao da nema slucaj. Ovo je bukvalno bio politicki overreach tuzioca. Dokazi su bili potpuno cisti.

 

Da su nam pokazali nesto novo, neki konflikt gde Kyle izaziva sukob, ja bi to prihvatila.

 

Jel jos uvek tvrdis kako je sudija podplacen? I tuzilac (inace Dems). Mislim cistiji slucaj political persecution nisam videla jako dugo.

 

Nisam ni tvrdila da je sudija potplacen, nego da je moguce da je potplacen. Zasto njegova mama trazi jos donacija, kada je vec sve isplatila i kada je imala i visak (jos letos) pred odluku porote? Rekla bih ti da procitas njene izjave ali ti ni napisano cesto ne razumes, a ne tek ono izmedju redova... tako da... Eto slobodan ti Kyle, mozete pucati u levicare u samoodbrani i 'samoodbrani'... cuvati tudje izloge i automobile. 

 

Retoricko pitanje... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Baby said:

 

Nisam ni tvrdila da je sudija potplacen, nego da je moguce da je potplacen. Zasto njegova mama trazi jos donacija, kada je vec sve isplatila i kada je imala i visak (jos letos) pred odluku porote? Rekla bih ti da procitas njene izjave ali ti ni napisano cesto ne razumes, a ne tek ono izmedju redova... tako da... Eto slobodan ti Kyle, mozete pucati u levicare u samoodbrani i 'samoodbrani'... cuvati tudje izloge i automobile. 

 

Retoricko pitanje... 

Platis advokate i experte unapred? Interesantan koncept, posto advokati naplacuju po satu za sud...vidoviti ljudi jos letos znali koliko ce odbrana kostati.

Ja ne bih ulazila u finansije ljudi koje ne poznajem, ali koliko sam videla postoje mnogi troskovi, a oni nisu imucni ljudi:

 

Wendy Rittenhouse, a single mom of three, struggled to make ends meet and the family was evicted numerous times, The New Yorker reported.

She filed for bankruptcy in 2018 and was hospitalized with a gastrointestinal bleed, prompting her son to find work as a fry cook and janitor to support the family financially, the outlet said.

 

Drugo kako je advokat rekao, sve ovo vreme su morali da placaju obezbedjenje za porodicu, zbog mnogobrojnih pretnji smrcu. Rekao je i da se Kyle leci od PTSDja, psihijatri kostaju, i na kraju krajeva da ce porodica morati da se preseli, da bi izbegli pretnje smrcu i moguce napade.

 

Njene izjave nisam citala, cisto sumnjam i da ona ima pojma sta prica, vise nekako verujem advokatu. Ona me ne pogadja kao finansijski expert. A to citanje izmedju redova obicno znaci izmisljanje, spekulisanje, i generalno lupetanje, zato ja volim da se bavim samo cinjenicama.

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2021 at 10:06 PM, Baby said:

 

Sta je bilo pre mirnih demonstracija? Nije to tek tako krenulo, i to je bila reakcija. 

 

Nije bilo mirnih demonstracija! Zlikovac je potegao noz na policiju koja odragovala profesionalno i na njegovu zalost lisila ga zivota. Iskoristivsi spinovanje medija razjarena komunisticki rulja izasla je na ulice i pocela da pali, pljacka, prebija, gadja ciglama prolaznik i policiju. Nikakve mirne demonstracije, nikakvi mirni demonstranti nego razjarena pljackasko zlikovacka rulja.

On 11/16/2021 at 1:45 PM, Baby said:

Evo malog isto u samoodbrani. Siroma, svi ga napadaju, sta da radi, ali sa devojkama moze pesnicama srecom. 

 

 

On 11/16/2021 at 2:36 PM, Baby said:

 

Andjo, kakve veze ima ko su zrtve? Bukvalno ga niko nije ni pipnuo (osim sto ga je onaj slucajno lupio po glavi, pogledaj snimak usporeno), dosao sa masinkom na skup.

 

 

 Tako je! Logika i doslednost na mestu. Za utvrdjivanje nevinost Ritnhausa je bitno sta je radio pre nekog vremena ali u ovom slucaju nije bitno ko su "zrtve". Pravno nije bitno ni jedno ni drugo ali ovakvi spinovi samo pokazuje da bi sto prepisujete sa mas medija nema ni jednu svoju autenticnu misao na ovu temu nego samo ciste spinove. Sto je tuzno ali opet istinito.

Edited by boxcube
Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2021 at 2:28 PM, Baby said:

 

Dok je @momohyoideus pokusao da racionalizuje, ti si ispolitizirao. 

 

 

U pravu si. Isto tako, ko je jos lud da dodje medju bandu koja unistava sve pred sobom sa puskom u ruci i provocira ih? 

 

Nikog Kajl nije provocirao. Dosao je da pruza prvu pomoci gasi pozar. Tek nakog drugog povlacenja kad je bio sateran u cosak upotrebio je oruzje. Prica o provokaciji se fundamentalna neistina.

 

On 11/19/2021 at 2:28 PM, Baby said:

Istina ima dve strane. 

 

Nema! To je postmoderna budalastina koja ce novim generacijama  morati biti objasnajvana kao takva ako mislimo da opstane ova sad vec globalna civilizacija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

 

Ni pod razno ukinuti. Samo slobodna osoba moze "hodati okolo" sa puskom ili pistoljem.

Ovo tvrđenje važi i u suprotnom smeru (samo osoba koja je u stanju da se odbrani može biti slobodna***). Da je prošlogodišnja agresija organizovane u nekoj zemlji gde nema Kajla ili gde Kajl nema pušku - i gde nema miliona drugih kajlova i pušaka koje su čekale da budu uputrobljene kada komunističke falange dođu ljudima na kuću - danas bi antifaški pedofili mučili Kajla u nekom podrumu - pošto oni najčešće bivaju nagrađeni mestom zatvorskog čuvara ili mučitelja gde najbolje mogu da ostvare svoj puni potencijal (što je i Čegevara dobro znao kada je sam za sebe odabrao da u novoj proleterskoj državi bude upravnik zatvora) - izvodili ga pred "narodni sud" Demokratske Narodne Republike Amerike, gde bi mu bilo suđeno za buržoaska, reakcionarna stremljenja i antirevolucionarne aktivnosti (baš kao na Kubi ili Sovjetskom bloku, zemljama u kojima je uspešno "dismentlovam sistem opresije" i kojima otvoreno streme Black-Shirts-Matters heroji, vođe i ideolozi).

 

No, Amerika nije ta zemlja...

 

 

*** ili, da citiram neke pametne ljude koji su to ovako formulisali:

A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sprivel said:

Malo je zivnuo topic posle Orangutanovog potonuca, nema veze sto je belo-smecarski terorizam…samo nek je veselo.

 

Evo uzmi malo, mozda ti zatreba. 🤣

 

copium.thumb.jpg.40ea673467b42253fe26fec83ea47a88.jpg

21 hours ago, DJORDJE said:

Nije to bas bilo tako crno belo jer nije se on zatekao ispred svoje kuce sa tom puskom, a sigurno nije krenuo u lov ili streljanu. Ono sto je optuznica totalno zajebala je motiv za njegov boravak tu, a trebali su da pocnu od toga. Ja sam jos pre izricanja presude rekao da "first degree" nema sanse da prodje .

 

Motiv je to da je dosao da pruza prvu pomoc, to je i snimljen da radi, gasi pozar, cuva radnju u kojoj je radio (dve trecine porodice mu zivi tu i biznis gde je radio se nalazi tu). Sve ostalo je spin mas medija i nista vise. Lazi, lazi i jos gore lazi.

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da se nekima ovdje prividjaju komunisti. Sto se tice ubistva mali nije kriv, to je bilo jasno po samom izlasku snimka ali pricati da je on sa AR-15 dosao da brani nekog ili da se jadan prepao za svoju sigurnost je van svake pameti. Normalna osoba se ne stiti tako sto izadje s puskom medju budale koje vec ruse i razvaljuju. Nista on nije bolji od tih sto su ga napali. 

 

Ovo Black Shits Matter je ekstremno odvratno i klasican rasizam. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, boxcube said:

 

Nikog Kajl nije provocirao. Dosao je da pruza prvu pomoci gasi pozar. Tek nakog drugog povlacenja kad je bio sateran u cosak upotrebio je oruzje. Prica o provokaciji se fundamentalna neistina.

 

 

Nema! To je postmoderna budalastina koja ce novim generacijama  morati biti objasnajvana kao takva ako mislimo da opstane ova sad vec globalna civilizacija.

 

Naravno, dosao je sam sa puskom u nerede i pokusavao da dovede stvari u red... uopste nije provokacija. Dobro dete sredjuje stvari na ulici. Ne moz' bolje... 

 

Istina uvek ima onoliko strana koliko ima ucesnika. Ne palimo se svi na isto gorivo. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2021 at 4:07 PM, Baby said:

 

 

I naravno da je pristrasan sudija. 

 

Hade, ili je mozda, izvrstan poznavalac prava, iskusan i pre svega razuman u svetlu dosputnih cinjenica?! Da nije mozda to?!

 

On 11/18/2021 at 4:07 PM, Baby said:

 

1. zrtve ubistva se na sudjenju ne mogu zvati zrtvama, rece sudija

Zrtva je pravni termin koji ne pokazuje ni krivicu ni nevinist, ali odstranjivanjem te reci iz upotrebe je sugestivno u kom pravcu se desava sudjenje

 

Ne nije pravni termin. Pravni termini first degree murder, second degree murder, manslaugther i unvoluntary manslaughter. Ako toga nema nije moguce govorit o zrtvama. U postupku utvrdjivanja toga nije ih moguce zvati zrtvama. 

 

On 11/18/2021 at 4:07 PM, Baby said:

 

2. slikanje sa optuzenim kao da su na prijemu

 

Glupost izvedana iz formalnosti.

 

On 11/18/2021 at 4:07 PM, Baby said:

 

3. urlanje na tuzioce zato sto napominju cinjenice i izvrtanje njihovih reci

 

Pravo pitanje je kako je uopste ta budala od tuzioca dobila licencu za cije oduzimanje postoji citav niz osnova.

 

https://www.revolver.news/2021/11/disbar-thomas-binger/

 

On 11/18/2021 at 4:07 PM, Baby said:

 

Sada cu polako da ti objasnim ako mozes malo da odstranis levicarsko - desnicarki stav i vec utvrdjenu krivicu da su svi levicari zlotvori koji pale tudje posede... iako sumnjam da ce biti uspesno.

 

Ako ti neko upadne u kucu (licni posed) imas prava da ga ubijes iz samoodbrane. Sud u svakom slucaju mora da utvrdi da li je bila samoodbrana jer u suprotnom mozes nekog da pozoves u kucu i ubijes ga i kazes da je intruder. Kada ga ubijes, on je zrtva ubistva, cak i ako ti je upao u kucu da te pljacka ili ubije, a ti si u tom slucaju zrtva provale ili pokusaja ubistva. Do kraja sudjenja se odredi ko je kriv i za sta. 

 

To kill i  tomurder nije jedno te isto. Kod nas se kao jedna rec u svakodnenvom govoru prevode isto ali u pravnom smislu to nisu iste stvari. Victim of self defense u pravnom smislu ne postoji. U poetskom, filozofskom, pezorativnom svakako moze da bude.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, boxcube said:

 

Hade, ili je mozda, izvrstan poznavalac prava, iskusan i pre svega razuman u svetlu dosputnih cinjenica?! Da nije mozda to?!

 

 

Jee sure. Sudije obicno daju poroti da nose uputstva kuci.. Ali jeste da su izvrsni poznavaoci prava kada sude kako mi to zelim... 

 

Ne mogu da ti odgovaram majke mi, smorila sam se. Nakupilo vas ljubitelja oruzja koji mogu da upucaju svakog ko se vama ne svidja... Vladace vama Vucic i ostali Vucici dogod mrdate... Pretpostavljam da ti se ne dopada kada naoruzani majmuni dodju na skupove u Srbiji. Isto pretpostavljam da ti se ne bi dopalo da donesem pistolj na poslovni sastanak sa tobom i stavim ga na sto, kad pricam o mojim uslovima ga vrtim na prstu... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni se cini da se nekima ovdje prividjaju komunisti. Sto se tice ubistva mali nije kriv, to je bilo jasno po samom izlasku snimka ali pricati da je on sa AR-15 dosao da brani nekog ili da se jadan prepao za svoju sigurnost je van svake pameti. Normalna osoba se ne stiti tako sto izadje s puskom medju budale koje vec ruse i razvaljuju. Nista on nije bolji od tih sto su ga napali. 

 

Sami se deklarisu kao komunisti, ne treba nikome ista da se prividja. Normalna osoba je isla da pruza prvu pomoc, gasi pozar, cuva biznis u kome je radio. Puska je bila tu za svaki slucaj, koji se nazalost pokazao kao nuzan u sukovu sa visestrukim silovateljem dece, a ne kao primarni razlog. Poneo je on i pancirku i ubrzo dao jednom kolegi koji je otisa na drugi kraj grada. To je bukvalno jedan od jacih indikatora da mu obracun nije bio ni jedan od motiva.

 

22 minutes ago, bohumilo said:

 Black-Shirts-Matters heroji, vođe i ideolozi).

 

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovo Black Shits Matter je ekstremno odvratno i klasican rasizam. 

 

Vidim vredno ucis od mas medija kako treba spinovati, lagati, pricati gluposti i druge prokazivati kao rasiste i razne druge nevaljalce.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Jee sure. Sudije obicno daju poroti da nose uputstva kuci.. Ali jeste da su izvrsni poznavaoci prava kada sude kako mi to zelim... 

 

Ne mogu da ti odgovaram majke mi, smorila sam se. Nakupilo vas ljubitelja oruzja koji mogu da upucaju svakog ko se vama ne svidja... Vladace vama Vucic i ostali Vucici dogod mrdate... Pretpostavljam da ti se ne dopada kada naoruzani majmuni dodju na skupove u Srbiji. Isto pretpostavljam da ti se ne bi dopalo da donesem pistolj na poslovni sastanak sa tobom i stavim ga na sto, kad pricam o mojim uslovima ga vrtim na prstu... 

 

 

 

 

Oh ne, vec sam mislio da ces mi odgovoriti bez podmetanja, da sam potencijalni nasilnik i ubica, ali si me na veliku zalost demantovala. Ne moras odgovarati ne bih ni ja citirao sve ovo tvoje ali nisam bas mogao da ignorisem toliki niz spinova jednih za drugim. Cisto malo protivteze.

 

Ne, uopste mi ne bi smetalo da smo svi naurazi. Ja bih bas voleo da i ti svaki gradjanin koji nije osudjivan moze da koristi oruzje za odbranu zivota i imovine. A Vucici, Palme, Jutke, Ling Longovi i ostali despoti vladaju nama medju ostalom i zato sto smo nenauruzani i sto nam je kultura privatne svojine nikakva pa su i zakoni o istoj takvi, nikakvi.

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Do mene, pogresno procitao. 

 

Puska je bila tu za svaki slucaj dok je on isao gasiti pozar i pomagati ljudima? Pa dobro majku mu da li je realno da u ove gluposti stvarno vjerujes? Fascinantno. 

 

Nije pitanje vere. Imas sve na snimcima. Polgedaj ih sve redom pa vidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 Nista on nije bolji od tih sto su ga napali. 

Pa nece biti. On nema kriminalnu istoriju, kao oni sto su ga napali. Lepo sam navela, od 7 direktno umesanih u incident, samo on I novinar nisu imali krivicni dosije ....a onaj jedan je I sad u zatvoru. Drugi koji je opals prvi, ce verovatno ici u zatvor , a genijalni svedok kome su obrisali optuznicu bas pred sudjenje, ce kad tad opet zaglaviti zatvor...posto nije nasilnik uopste, samo je tukao svoju babu I  nosio nelegalni pistolj.

 

Nece biti da su isti....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

 

 

Oh ne, vec sam mislio da ces mi odgovoriti bez podmetanja, da sam potencijalni nasilnik i ubica, ali si me na veliku zalost demantovala. Ne moras odgovarati ne bih ni ja citirao sve ovo tvoje ali nisam bas mogao da ignorisem toliki niz spinova jednih za drugim. Cisto malo protivteze.

 

Ne, uopste mi ne bi smetalo da smo svi naurazi. Ja bih bas voleo da i ti svaki gradjanin koji nije osudjivan moze da koristi oruzje za odbranu zivota i imovine. A Vucici, Palme, Jutke, Ling Longovi i ostali despoti vladaju nama medju ostalom i zato sto smo nenauruzani i sto nam je kultura privatne svojine nikakva pa su i zakoni o istoj takvi, nikakvi.

 

Nije pitanje vere. Imas sve na snimcima. Polgedaj ih sve redom pa vidi.

 

Uh podmetanje, kako ces preziveti... 

 

Meni smeta kada se svi naoruzaju, jer 99,9% njih nema pojma kada, sta i u koga treba da puca, od tih je polovina mentalno nesposobna da donosi odluke o zivotu i smrti.

 

Pogledaj vesti koliko njih izginuse na autoputevima od oruzja, jer su boze moj iznervirali vozaca, mozda mu presekli put pa mu ugrozili zivot...

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Do mene, pogresno procitao. 

 

Puska je bila tu za svaki slucaj dok je on isao gasiti pozar i pomagati ljudima? Pa dobro majku mu da li je realno da u ove gluposti stvarno vjerujes? Fascinantno. 

 

On rece imao je pusku jer cool izgleda... Napunjena valjda jos coolije izgleda, ne znam... niko ga nije pitao za to. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Pa nece biti. On nema kriminalnu istoriju, kao oni sto su ga napali. Lepo sam navela, od 7 direktno umesanih u incident, samo on I novinar nisu imali krivicni dosije ....a onaj jedan je I sad u zatvoru. Drugi koji je opals prvi, ce verovatno ici u zatvor , a genijalni svedok kome su obrisali optuznicu bas pred sudjenje, ce kad tad opet zaglaviti zatvor...posto nije nasilnik uopste, samo je tukao svoju babu I  nosio nelegalni pistolj.

 

Nece biti da su isti....

 

Bilo bi malo cudno da je ima sa 17, ne ciniti se?! 

 

Problem sa komuniciram sa tobom je sto konstantno gledas samo slucaj samoodbrane klinca, ali zato kopas po istoriji upucanih. Kada bi se prekopala istorija onog ostatka sa puskama na mitingu, sigurno bi vecini nasli kriminalni dosije, ali to te ne interesuje, to su moja nagadjanja i slicno... 

 

https://www.ojp.gov/pdffiles1/bjs/grants/244563.pdf

 

Quote

Nearly half of black males and almost 40 percent of white males are arrested by the age 23.

 

Large%20groups%20of%20people%20in%20Amer

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Cyrus Smith said:

Pretraga linkovanog dokumenta po kvotovanoj rečenici ne daje rezultate. Odakle to i taj grafik?

 

 

 

https://bsos.umd.edu/featured-content/study-nearly-half-black-males

 

Ne znaci da su svi krivicno optuzeni, nego da su bili uhapseni. Ima gomilu studia na te teme u drzavnim izvorima. 

 

Hocu reci da idejom da su ubijeni imali krivicne dosijee u nekom periodu svog zivota u odnosu na ovaj slucaj su irelevantni, kao sto je irelevantno sve osim samoodbrane i momenta na koji nacin se brano ovaj mali bilo irelevantno u ovom sudjenju. Cak je sudija zabranio da se u sudnici pominje ista sto ukazuje na razloge njegovog pristutva tamo. 

 

Da bi postalo relevantno treba da se podigne optuzba na civilnom sudu, ne krivicnom i onda se lagano oslobadja samoodbranom, ali se ide dublje i ispituju stvari kao to sto, sta, kako i zasto. Imas mnogo primera da da su ljudi oslobodjeni na krivicnom sudu, ali nisu na civilnom, jedan od toga je OJ koji je morao da civilnom da isplati ostetu (ali nikada nije u potpunosti). 

 

Kada se krivica ubijenih stalno potencira, inicira se da je opravdano eliminasati na ulici one koji imaju ili su imali dosije samo zbog toga. Ti sa dosijeom su ili odlezali svoje kazne ili nisu, zavisi kako je sud doneo presudu. Ne mogu civili da 'sude i presudjuju' jer onda to pocinje da lici na totalnu banana drzavu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...