Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 hours ago, Cyrus Smith said:

 

Za oslobađajuću presudu to je dovoljno i ona nije posledica sudije rasiste, lošeg tužioca, opšteg rasizma ili položaja zvezda nego zakona u Viskonsinu i dostupnih dokaza.

 

Bas super kada ovako izvuces zakljucak... 

 

Nadam se da vidis da je celo sudjenje cirkus, zadovoljava formu nista vise. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Bas super kada ovako izvuces zakljucak... 

 

Nadam se da vidis da je celo sudjenje cirkus, zadovoljava formu nista vise. 

To sudjenje nije ni trebalo da se desi.

 

I jasno je zasto je odluceno da se posedovanje oruzja skine. Iz tvog citata 3c negira prethodne zahteve, ukljucujuci pratnju.  I standard jeste, da kad postoji bilo kakva sumnja u tumacenju statuta, odluka ide u korist odbrane.

 

Drugo, tvoja prica sudija pristrasan I slicno, oni koji su pratili njegova prethodna sudjenja, tvrde da se on ponasa isto kao I uvek. Da je tvrd ali fer I da sistem u Viskonsinu, uglavnom naginje da je teret dokaza na strani tuzioca, kako I treba da bude. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

To sudjenje nije ni trebalo da se desi.

 

I jasno je zasto je odluceno da se posedovanje oruzja skine. Iz tvog citata 3c negira prethodne zahteve, ukljucujuci pratnju.  I standard jeste, da kad postoji bilo kakva sumnja u tumacenju statuta, odluka ide u korist odbrane.

 

Drugo, tvoja prica sudija pristrasan I slicno, oni koji su pratili njegova prethodna sudjenja, tvrde da se on ponasa isto kao I uvek. Da je tvrd ali fer I da sistem u Viskonsinu, uglavnom naginje da je teret dokaza na strani tuzioca, kako I treba da bude. 

 

Naravno da je trebalo da se desi, pokazujes neverovatnu pristrasnost. 

Kada je neko mrtav uvek se desava sudjenje. 

 

I naravno da je pristrasan sudija. 

 

1. zrtve ubistva se na sudjenju ne mogu zvati zrtvama, rece sudija

Zrtva je pravni termin koji ne pokazuje ni krivicu ni nevinist, ali odstranjivanjem te reci iz upotrebe je sugestivno u kom pravcu se desava sudjenje

 

2. slikanje sa optuzenim kao da su na prijemu

 

3. urlanje na tuzioce zato sto napominju cinjenice i izvrtanje njihovih reci

 

Sada cu polako da ti objasnim ako mozes malo da odstranis levicarsko - desnicarki stav i vec utvrdjenu krivicu da su svi levicari zlotvori koji pale tudje posede... iako sumnjam da ce biti uspesno.

 

Ako ti neko upadne u kucu (licni posed) imas prava da ga ubijes iz samoodbrane. Sud u svakom slucaju mora da utvrdi da li je bila samoodbrana jer u suprotnom mozes nekog da pozoves u kucu i ubijes ga i kazes da je intruder. Kada ga ubijes, on je zrtva ubistva, cak i ako ti je upao u kucu da te pljacka ili ubije, a ti si u tom slucaju zrtva provale ili pokusaja ubistva. Do kraja sudjenja se odredi ko je kriv i za sta. 

 

 

 

 

37 minutes ago, Angelia said:

Sad sam procitala interesantnu cinjenicu - sudija je Demokrata :classic_biggrin:

 

Sto ne znaci da je gadljiv na novac. 

 

Stvarno si kao pala sa marsa. 

 

Da dodam. Da li si se zapitala zasto mama od ovog malog trazi jos donacija kada je prikupila gotovo za 50% vise para nego sto sudjenje i troskovi kostaju?

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

To sudjenje nije ni trebalo da se desi.

Ako imas troje mrtvih na ulici sudjenje ce da se desi, pa makar se radilo o Teksasu. Uvek postoji tanka linija izmedju samoodbrane i preterane upotrebe sile koja se vrlo lako prelazi. Zato normalni ljudi se ne setaju ulicama sa puskama, niti udaraju skejtbordom po glavi mentola sa puskom.

 

1 hour ago, Baby said:

 

Bas super kada ovako izvuces zakljucak... 

 

Nadam se da vidis da je celo sudjenje cirkus, zadovoljava formu nista vise. 

Nista veci cirkus od OJ sudjenja. Ono sto se gubi cesto iz vida je "guilty without reasonable doubt". Koliko god svi verovali da je OJ bio ubica, tuzilastvo to nije moglo da dokaze " without reasonable doubt".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

 

Nista veci cirkus od OJ sudjenja. Ono sto se gubi cesto iz vida je "guilty without reasonable doubt". Koliko god svi verovali da je OJ bio ubica, tuzilastvo to nije moglo da dokaze " without reasonable doubt".

 

Apsolutno. Zato i kazem da je tuzilastvo nesposobno. Nakarikali su tuzbi nisu valjda mogli vise, da bi na kraju rekli da im je snimak bio los. Lol. Na internetu snimaka iz svih uglova, oni pokazuju dronom snimak loseg kvaliteta. Debili. 

 U junu...

 

A u novembru pred odluku porote:

 

https://news.yahoo.com/kyle-rittenhouses-mother-still-asking-050427097.html

 

Koje se rupe zapusavaju?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Naravno da je trebalo da se desi, pokazujes neverovatnu pristrasnost. 

Kada je neko mrtav uvek se desava sudjenje. 

Sudjenje se ne desava kad tuzilac nema dovoljno dokaza. Molim te bez gluposti.

@DJORDJEpogledati odgovor, istraga moze da se desi, razmatranje optuznice, ali optuznica ne mora da postoji, pa samim tim ni sudjenje

Quote

 

I naravno da je pristrasan sudija. 

 

1. zrtve ubistva se na sudjenju ne mogu zvati zrtvama, rece sudija

Zrtva je pravni termin koji ne pokazuje ni krivicu ni nevinist, ali odstranjivanjem te reci iz upotrebe je sugestivno u kom pravcu se desava sudjenje

Standardna procedura, da se ne utice na porotu.

 

Quote

2. slikanje sa optuzenim kao da su na prijemu

Pala si na fotoshop :lol_2:

 

Quote

3. urlanje na tuzioce zato sto napominju cinjenice i izvrtanje njihovih reci

Znaju oni dobro zasto je urlao na njih - zato sto je to sto su radili razlog za mistrail.

 

Quote

Sada cu polako da ti objasnim ako mozes malo da odstranis levicarsko - desnicarki stav i vec utvrdjenu krivicu da su svi levicari zlotvori koji pale tudje posede... iako sumnjam da ce biti uspesno.

Ajde ali malim recima, znas ja to tesko razumem :classic_biggrin:

 

Quote

Ako ti neko upadne u kucu (licni posed) imas prava da ga ubijes iz samoodbrane. Sud u svakom slucaju mora da utvrdi da li je bila samoodbrana jer u suprotnom mozes nekog da pozoves u kucu i ubijes ga i kazes da je intruder. Kada ga ubijes, on je zrtva ubistva, cak i ako ti je upao u kucu da te pljacka ili ubije, a ti si u tom slucaju zrtva provale ili pokusaja ubistva. Do kraja sudjenja se odredi ko je kriv i za sta. 

A nemam prava na saamoodbranu ako me neko napadne na ulici?

 

Quote

 

 

 

 

Sto ne znaci da je gadljiv na novac. 

 

Stvarno si kao pala sa marsa. 

 

Da dodam. Da li si se zapitala zasto mama od ovog malog trazi jos donacija kada je prikupila gotovo za 50% vise para nego sto sudjenje i troskovi kostaju?

o jbte sad je i sudija potplacen :smiley26:

Na osnovu cega ti to? Mozda su ga i vanzemaljci posetili....

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Quote

Rep. Matt Gaetz of Florida said his office may ask Rittenhouse, 18, to consider working on Capitol Hill.

“Kyle Rittenhouse would probably make a pretty good congressional intern,” Gaetz said during a Wednesday night appearance on Newsmax. “We may reach out to him and see if he’d be interested in helping the country in additional ways.”

 

😂

 

Otisla je i ova zemlja u 3 ocina... 

2 hours ago, Angelia said:

Sudjenje se ne desava kad tuzilac nema dovoljno dokaza. Molim te bez gluposti.

@DJORDJEpogledati odgovor, istraga moze da se desi, razmatranje optuznice, ali optuznica ne mora da postoji, pa samim tim ni sudjenje

Standardna procedura, da se ne utice na porotu.

 

Pala si na fotoshop :lol_2:

 

Znaju oni dobro zasto je urlao na njih - zato sto je to sto su radili razlog za mistrail.

 

Ajde ali malim recima, znas ja to tesko razumem :classic_biggrin:

 

A nemam prava na saamoodbranu ako me neko napadne na ulici?

 

o jbte sad je i sudija potplacen :smiley26:

Na osnovu cega ti to? Mozda su ga i vanzemaljci posetili....

 

Zato sudija ne bi mogao da bude potplacen? Zato sto se tebi svidja, ili niko nije pre njega... ma daj, opet ti kazem i stojim iza toga, ti kao da si pala sa marsa... 

I nisam rekla da jeste, nego da je moguce. Lupi se po glavi jos jednom, mozda upali... 

 

@Andjelija posto sam prestala da citam tvoje kompletne postove jer su mi totalno bezvezni, sada u najavi vidim.

 

Ko je rekao da nemas prava na samoodbranu?!!??! 

 

Jbt kako ti izvrces. Rekla sam ti da ides na sudjenje cak i ako odstrelis nekog u SOPSTVENOJ kuci, jer mora da se utvrdi da si to uradila u samoodbrani, imas les iza sebe. 

 

Ti blage veze o sudstvu nemas, ali se redovno informises u navijackim timovima. 

Edited by Baby
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Kratki remark, Ide se na sudjenje ako DA podigne tuzbu. Ne mora DA da podigne tuzbu, moze i private party. Ne ide se na sud, ako se bar jedan od ova dva dogadjaja ne desi. HM.

 

Da, ako nema ko da trazi da se podigne tuzba to rade drzavni tuzioci, imas mrtvo telo iza sebe, ne treba traziti dalju osnovu za podizanje tuzbe. 

 

Svi smo jednaki pred zakonom, tako kaze pravna etika. Optuzeni treba da dokaze da nije preuzeo prekomerenu silu u samoodbrani i da je bila samoodbrana. Ako dokaze, ide kuci slobodan. 

 

Vi kako pisete covek bi pomislio da mozes da ides ulicom i ustrelis bilo koga jer te je gurnuo, jer te je pogledao, osecao si se ugrozen... totalno ste obnevideli zbog ovog malog klosara koji ni srednju skolu nece da zavrsi, ali ima posla da obavlja za drzavu, ajd dobro, pola drzave... prljave poslove, skola ne treba. 

 

Ali hvala sto me ucis mom zanatu. 

Link to comment
Share on other sites

Daleko bilo da te ja učim. Skup je moj sat, a čini se da u tvom zanatu, svaki dan donosi nešto novo. Ne mora uvek kada imaš "mrtvo telo" da se diže tužba. Nema uvek osnova da se posumnja na krivično delo, ali šta ja i ostali znajmo, tebi je to zanat, jeli?

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

😂

 

 

Zato sudija ne bi mogao da bude potplacen? Zato sto se tebi svidja, ili niko nije pre njega... ma daj, opet ti kazem i stojim iza toga, ti kao da si pala sa marsa... 

I nisam rekla da jeste, nego da je moguce. Lupi se po glavi jos jednom, mozda upali... 

Tebi se ne svidja kako sudija sudi, pa je onda sudija potplacen...dok gomila pravnih strucnjaka analiziraju slucaj, I tvrde da je sve ok, I da sve ima pravno objasnjenje, I da se nista u sudijinom ponasanju nije promenilo.

 

2 hours ago, Baby said:

 

Ko je rekao da nemas prava na samoodbranu?!!??! 

Pa ne znam, ti mi das primer kuce I provale,  a prethodno si tvrdila da je Kyle liable zbog mesta gde se desilo, pa pitam da ne spekulisem. Tvoj primer bi bio relevantan da je odbrana bila "stand your ground". Ali nije. Ili bi bilo relevatno da je Kyle otisao da pocini krivicno delo (a nije).

 

 

2 hours ago, Baby said:

Jbt kako ti izvrces. Rekla sam ti da ides na sudjenje cak i ako odstrelis nekog u SOPSTVENOJ kuci, jer mora da se utvrdi da si to uradila u samoodbrani, imas les iza sebe. 

 

Ti blage veze o sudstvu nemas, ali se redovno informises u navijackim timovima. 

Baby stvarno pricas bezveze. Ozbiljno. Uradi se istraga, ako se ustanovi da nema dokaza da je pocinjeno krivicno delo to sto je neko poginuo, nema veze. Imas milion slucajeva gde je bilo ocigledno da se radilo o samoodbrani, gde DA ne trosi pare poreznika na sudjenje koje ne moze da dobije. Prosto. Zato sto burden of proof je na tuziocu. To ti je recimo bio slucaj sa situacijom kod Blejka, istraga je pokazala da je imao noz, da je bio agresivan, I optuznica nije podignuta. Case closed. Justifyable shooting.

 

Raspravljas osnovne cinjenice, a onda tvrdis kako ja nemam blage veze.

 

U civil court svako moze da te tuzi, pa I provalnik. Ali m8 ne pricamo o tome.

 

Sud nije mesto gde se istrazuje - to je tuzilac trebao da uradi unapred.

1 hour ago, Baby said:

 

Da, ako nema ko da trazi da se podigne tuzba to rade drzavni tuzioci, imas mrtvo telo iza sebe, ne treba traziti dalju osnovu za podizanje tuzbe. 

 

Svi smo jednaki pred zakonom, tako kaze pravna etika. Optuzeni treba da dokaze da nije preuzeo prekomerenu silu u samoodbrani i da je bila samoodbrana. Ako dokaze, ide kuci slobodan. 

😳ne treba traziti dalju osnovu????

Optuzeni treba da dokaze???

 

1 hour ago, Baby said:

 

Ali hvala sto me ucis mom zanatu. 

U medjuvremenu si postala sudija, I pravni expert za krivicno pravo....

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

Nadam se da vidis da je celo sudjenje cirkus, zadovoljava formu nista vise.

Ne vidim ništa jer nemam vremena da ispratim sve a ni znanja. Odslušam tu i tamo komentare sa raznih strana. Nisam čuo da je neko baš tako okarakterisao ovaj proces i manje više su svi promenili ton u zadnje vreme povlačeći se ka moralnoj poziciji koju i ti zastupaš, u stilu izgleda da će se izvući ALI državna granica, beli rasizam, ljudski životi, dodaj po želji

 

E sad, danas je došlo do novog obrta zbog odugovlačenja porote i to je probudilo nadu da odluka može biti na tvoju stranu. Ne znam da li će to značiti da suđenje ipak nije cirkus. Ne gubi nadu, možda Kajl ipak plati prvu ratu reparacija.

 

 

Edited by Cyrus Smith
dodat sadržaj
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Ne vidim ništa jer nemam vremena da ispratim sve a ni znanja. Odslušam tu i tamo komentare sa raznih strana. Nisam čuo da je neko baš tako okarakterisao ovaj proces i manje više su svi promenili ton u zadnje vreme povlačeći se ka moralnoj poziciji koju i ti zastupaš, u stilu izgleda da će se izvući ALI državna granica, beli rasizam, ljudski životi, dodaj po želji

 

E sad, danas je došlo do novog obrta zbog odugovlačenja porote i to je probudilo nadu da odluka može biti na tvoju stranu. Ne znam da li će to značiti da suđenje ipak nije cirkus. Ne gubi nadu, možda Kajl ipak plati prvu ratu reparacija.

 

 

 

Ma ne zastupam ja nikakve moralne norme, nego jednostavno se protivim misljenju - upucao je divljake treba da ide slobodan i jos da ih tuzi. 

 

Mislim, kada bi se to tako resavalo, cela drzava bi postala totalno divlja. Na zalost, ovo bi trebao da bude slucaj ubistva iz nehata ili samoodbrane, ali se pretvorilo u politicku cirkusijadu. 

 

Meni ni iz dzepa ni u dzep sta ce presuditi klincu, samo gledam koliko se sve iskrivilo i to zbog politike. 

 

Moje licno je da ja mislim da mali treba da dobije uslovnu, jer da ga osude na zatvor, ipak je klinac i ipak nije isao sa namerom da ubije nekog, a ako ga oslobode onda krece totalna cirkusijada i sa njim i sa ovim ludacima na obe strane. Za njega je bolje da ga malo smire i uslove da se ne zanese da misli da je heroj i da samo tako treba da nastavi. 

1 hour ago, Angelia said:

 

U medjuvremenu si postala sudija, I pravni expert za krivicno pravo....

 

Ne nisam postala sudija ali sam zavrsila pravo. Nisam cak ni neki ekspert, ali ti sebe postavljas kao experta za sve i sva pa eto, zasla si u moju struku i nisi u pravu. Imas les, imas sudjenje. Prosto kao pasulj. Prekini da se informises na foxu. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

 

@DJORDJEpogledati odgovor, istraga moze da se desi, razmatranje optuznice, ali optuznica ne mora da postoji, pa samim tim ni sudjenje

Standardna procedura, da se ne utice na porotu.

Nisam ni mislio da postoji zakonska obaveza za sudjenjem, medjutim postoji i ono sto se zove "pritisak javnosti", a sve pod rezijom medija. Ako imas troje upucanih, onda ce tog sudjenja biti, jer ako okruzni tuzilac odbije da podigne optuzbu , podici ce drzavni ili savezni, Trayvon Martin slucaj i bez vise ubijenih.

Najnoviji skandal je pracenje autobusa sa porotom i pokusaj novinara MSNBC-ja da dodju u kontakt sa njima. Cudi me da je sudija samo zabranio istoj kuci pristup sudnici, jer je pokusaj bilo kakvog kontakta sa porotnicima prilicno tesko krivicno delo.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

 

Ne nisam postala sudija ali sam zavrsila pravo. Nisam cak ni neki ekspert, ali ti sebe postavljas kao experta za sve i sva pa eto, zasla si u moju struku i nisi u pravu. Imas les, imas sudjenje. Prosto kao pasulj. Prekini da se informises na foxu. 

Pa zato sto si zavrsila pravo, to ti je zanat? Ne postavljam ja sebe za experta, upravo suprotno tvrdim da postoje experti, a to nismo mi. Prosto ko pasulj, a komplikovano, jer recimo ne razumes da tuzilac treba da dokaze svoju tuzbu, da se ne tuzi svaki slucaj itd....

Cak I ako si ucila pravo negde u ex-yu, nemam pojma dal znas da se pravni sistem ovde razlikuje

9 minutes ago, DJORDJE said:

Nisam ni mislio da postoji zakonska obaveza za sudjenjem, medjutim postoji i ono sto se zove "pritisak javnosti", a sve pod rezijom medija. Ako imas troje upucanih, onda ce tog sudjenja biti, jer ako okruzni tuzilac odbije da podigne optuzbu , podici ce drzavni ili savezni, Trayvon Martin slucaj i bez vise ubijenih.

Najnoviji skandal je pracenje autobusa sa porotom i pokusaj novinara MSNBC-ja da dodju u kontakt sa njima. Cudi me da je sudija samo zabranio istoj kuci pristup sudnici, jer je pokusaj bilo kakvog kontakta sa porotnicima prilicno tesko krivicno delo.

To je upravo problem, da je ovo sudjenje posledica "pritiska javnosti". Uglavnom DA koji samo ocenjuje istragu I dokaze, ne bi u ovakvom slucaju dosao u sudnicu, kazem uglavnom, neko bi zbog slave. Ali legalno nema smisla

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Pa zato sto si zavrsila pravo, to ti je zanat? Ne postavljam ja sebe za experta, upravo suprotno tvrdim da postoje experti, a to nismo mi. Prosto ko pasulj, a komplikovano, jer recimo ne razumes da tuzilac treba da dokaze svoju tuzbu, da se ne tuzi svaki slucaj itd....

Cak I ako si ucila pravo negde u ex-yu, nemam pojma dal znas da se pravni sistem ovde razlikuje

To je upravo problem, da je ovo sudjenje posledica "pritiska javnosti". Uglavnom DA koji samo ocenjuje istragu I dokaze, ne bi u ovakvom slucaju dosao u sudnicu, kazem uglavnom, neko bi zbog slave. Ali legalno nema smisla

 

Americki zakon je pun rupa (ne samo americki, gotovo svi). Citas tumacenja experta? Pa poenta je koje experte slusas, jer je sve podlozno tumacenjima. 

 

To sto ti trabunjas o treba da ih tuzi da dobije odstetu, da moze da ih tuzi, ali mora imati dobru osnovu za tuzbu a on je nema, ubio je dvoje, ranio jednog. Tuzio je i onaj ranjeni momak i jos neko od njih, traze 20 miliona. Znas koliko ce dobiti? 0 dolara. Platice sud. Uperio je pistolj u malog, sam je kriv za ranjavanje.  

 

To sto ti tvrdis da nije ni trebao da ide na sud, e to je vec emotivni zakljucak, za ubistvo se ide na sud pa se dokaze da je samoodbrana. 

 

Zato, obuzdaj malo emocije, ne ide kako ti slusas te eksperte, jer i oni reaguju emotivno i burgijaju po tim rupama da bi nasli koju da dokazu svoje teorije. 

 

Ovo sudjenje je pritisak javnosti jer ultra desnicarska ekipa ovo vidi kao neku pravdu nakon gubitka Trampa. Oni to vide kao zeleno svetlo za oruzane odmazde protiv levicara i to je ono sto je lose. Levicari to vide kao nepravdu, ocekju da ovaj mali plati za ubistvo. Realnost je negde na sredini. 

 

U ovom slucaju najmanju krivicu snosi onaj sa skejtom koji je samo hteo da mu otme pusku jer je pre toga vec ubio nekog i zaustavi pucanje i platio zivotom. Zato treba da se sudi ovom za ubistvo iz nehata. Pozadina ucesnika nije bitna za ovaj slucaj, da li su bili u zatvoru, da li ovo ili ono... to je za neka nova sudjenja. Ako su slobodni a krivi, kriv je eto pravni sistem sto pusta na slobodu te i takve. Ljudi sede jos uvek po zatvorima za par grama marijuane... 

Link to comment
Share on other sites

Oh @Baby americki zakon je pun rupa...welcome to the country. A ipak radi?!

 

Ja trabunjam? Moji emotivni zakljuchci?

 

Da te podsetim,  ti tvrdis da je sudija podplacen (bez dokaza), da 3 legalne grupe nemaju pojma o zakonu u Viskonsinu, ali zato ti znas da ga tumacis, da legalnu poziciju odredjuje mesto...

 

Jel jos uvek tvrdis da je presao granicu sa oruzjem?

 

Kako je bilo - otisao da trazi djavola? A on tu radio, tu mu zivi vise od pola porodice. Sta bi sa slikanjem sa sudijom?

 

Pravni experti su emotivni, a ti si objektivna.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

To je upravo problem, da je ovo sudjenje posledica "pritiska javnosti". Uglavnom DA koji samo ocenjuje istragu I dokaze, ne bi u ovakvom slucaju dosao u sudnicu, kazem uglavnom, neko bi zbog slave. Ali legalno nema smisla

Ne bih se slozio. Ima u ovom slucaju dosta nejasnoca da bi se tek tako proglasio za jasan slucaj samoodbrane.  Odbrana dilershipa u drugoj drzavi je prilicno diskutabilna sa aspekta samoodbrane. Ako cemo nesto martin slucaj je tu bio mnogo jasniji, bez obzira sto se i tu radilo o mentolu i maloletnom delikventu. Zalosno je to da Amerika koja je bila primer nezavisnog pravosudja ide nazad a ne napred.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Oh @Baby americki zakon je pun rupa...welcome to the country. A ipak radi?!

 

Ja trabunjam? Moji emotivni zakljuchci?

 

Da te podsetim,  ti tvrdis da je sudija podplacen (bez dokaza), da 3 legalne grupe nemaju pojma o zakonu u Viskonsinu, ali zato ti znas da ga tumacis, da legalnu poziciju odredjuje mesto...

 

Jel jos uvek tvrdis da je presao granicu sa oruzjem?

 

Kako je bilo - otisao da trazi djavola? A on tu radio, tu mu zivi vise od pola porodice. Sta bi sa slikanjem sa sudijom?

 

Pravni experti su emotivni, a ti si objektivna.

 

Radi radi... 

 

Da, trabunjas.. totalno si opijena idejom kako je super upucavati one koji ti se ne svidjaju sta rade. 

 

Ne znam kakve mi debila pitanja postavljas? Kakva granica, gde sam to napisala?! Sad si vec izbezumljena. Ostavicu te da se zabavljas sama.

 

Pravni eksperti koje ti slusas, posto vidim sta pises, da, jesu emotivni. Verujem da slusas Hanitija i onog drugog debila koji dovode goste da kazu sta ovi hoce da cuju... pravne eksperte. Koji je rekao da nije trebalo da mu se sudi? Koji je rekao da treba da trazi ostetu posto mu se sudilo?

 

Lupetas, stvarno ne mogu vise, trudim se maksimalno da budem fina u izrazvanju. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

A to nikad u US pravnom sistemu ne treba da bude faktor. A nisu desnicari pretili da ce zapaliti grad, I nije Tramp nazvao klinca od 17 godina "white supremacist"

 

Kako si ti dosadna sa tim gradom, pretnjama, razbijenom izlozima... pa jbt nije to sve u zivotu. 

 

Jos ovo, jer sa tobom nema normalne rasprave. Mali nije ws, ali jeste poklonik ideje. Posto je ubio dvojicu i ranio jednog, ne, nije se smirio, nego otisao u kafanu da pije pivo sa PB, da se slika... Koliko znam alkohol nije dozvoljem ispod 21 ili i tu ima neka tumacenja?! 

 

Nadam se da ces da ukapiras da je za njega licno - klinca, a i nas sve ostale bolje da dobije uslovnu, pa da se malo smiri, mozda bar zavrsi srednju skolu a ostale grupacije ne nadju opravdanja u ovom slucaju za pizdarije. Jel ti mislis da levi nemaju puske i pistolje?! Pa jos jedan mrtav, eto ti gradjanskog rata, jer sledece demonstracije gde se nadju suprotstavljene grupe vise nece biti razbijanje izloga, nego masovni obracun. Treba ovu mrznju smanjivati, a ne rasplamsavati. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...