Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

Prvo je uporedila i izjednacila Izrael i US sa hamasom i talibanima, a zatim:

 

Democratic Rep. Ilhan Omar is leading a group of Democratic lawmakers in calling on Secretary of State Antony Blinken to create a special envoy to combat Islamophobia, as instances of anti-Muslim hate crimes continue to rise worldwide.

https://edition.cnn.com/2021/07/20/politics/ilhan-omar-islamophobia-special-envoy/index.html

 

 

pritom podatak:

The most recent FBI statistics show that anti-Arab hate crimes in 2019 represented a mere 2.6 percent of the total. In contrast, anti-Jewish acts of hatred constituted 60 percent.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Ropstvo nije umrlo, zivo je i zdravo, samo je promenilo oblik. 

Baby, tuzna prica, ali jednostrana tako da ja ne bi bas o ropstvu- to je malo preterivanje.

Izmedju ostalog, velike korporacije ovog tipa imaju osiguranja koja se bave ovakvim slucajevima. Tako da zvuci neverovatno da ih korporacija prati. Moguce da osiguranje to radi, ali to je van kontrole firme. A ni osiguranje to ne bi radilo osim u slucajevima:

1. Osnovane sumnje da se radi o prevari 

2. Da tuzilac trazi kompenzaciju koja je preterana I ne osnovana

 

Inace osiguranja placaju kompenzacije I za ne osnovane tuzbe, tzv nuisance value. 

Cudna prica, ne kazem da mozda nema neke cinjenice tacne, ali nesto ne stima u prici. Btw on kaze ostao je bez osiguranja, postoji Cobra da premosti tako nesto, ili ima recimo kod nas drzavni program koji uskace u tom slucaju.

Ne znam kako je u drugim drzavama.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Baby, tuzna prica, ali jednostrana tako da ja ne bi bas o ropstvu- to je malo preterivanje.

Izmedju ostalog, velike korporacije ovog tipa imaju osiguranja koja se bave ovakvim slucajevima. Tako da zvuci neverovatno da ih korporacija prati. Moguce da osiguranje to radi, ali to je van kontrole firme. A ni osiguranje to ne bi radilo osim u slucajevima:

1. Osnovane sumnje da se radi o prevari 

2. Da tuzilac trazi kompenzaciju koja je preterana I ne osnovana

 

Inace osiguranja placaju kompenzacije I za ne osnovane tuzbe, tzv nuisance value. 

Cudna prica, ne kazem da mozda nema neke cinjenice tacne, ali nesto ne stima u prici. Btw on kaze ostao je bez osiguranja, postoji Cobra da premosti tako nesto, ili ima recimo kod nas drzavni program koji uskace u tom slucaju.

Ne znam kako je u drugim drzavama.

 

Oh da, americki san... 

 

Izvini Andjo ali ponekad mi se cini kao da si pala sa grane, zato se ne bih uopste raspravljala. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Baby said:

 

Oh da, americki san... 

 

Izvini Andjo ali ponekad mi se cini kao da si pala sa grane, zato se ne bih uopste raspravljala. 

Kako mislis pala sa grane? Ja ti dajem cinjenice jer mi je to poznato iz posla. Nemam pojma koliko si ti radila sa osiguranjima I koliko si pravnih slucajeva cula u sudu, sa sve dokazima. Ja previse.

Ako imas argument a da nije eto tuzna jednostrana prica, mozes da ponudis.

Ono sto najvise prigovaram u USA je taj pravni sistem, sa osiguranjima. I naravno poreski sistem.

 

Ali stvarno - ropstvo?

 

Edit: probaj uvek da cujes drugu stranu, tako jedino mozes da imas objektivno misljenje. Naravno bez predrasuda. Ovde nema druge strane, tako da izvini ali ja moram da budem skepticna 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Angelia said:

Kako mislis pala sa grane? Ja ti dajem cinjenice jer mi je to poznato iz posla. Nemam pojma koliko si ti radila sa osiguranjima I koliko si pravnih slucajeva cula u sudu, sa sve dokazima. Ja previse.

Ako imas argument a da nije eto tuzna jednostrana prica, mozes da ponudis.

Ono sto najvise prigovaram u USA je taj pravni sistem, sa osiguranjima. I naravno poreski sistem.

 

Ali stvarno - ropstvo?

 

Edit: probaj uvek da cujes drugu stranu, tako jedino mozes da imas objektivno misljenje. Naravno bez predrasuda. Ovde nema druge strane, tako da izvini ali ja moram da budem skepticna 

 

Mislim da vidis Ameriku samo onako kako pise u zakonu (pritom jos sama cesto koristis u diskusijama da eto ovaj ili onaj se izvukao zbog rupa u zakonu. Zakon je ovde tako pravljen da je kao svajcarski sir, sa namerom) i kako je ti dozivljavas totalno eliminisuci da ovde ima svega i svacega i da ljudi zaista zive od dna do vrha. 

 

Ovaj video je deo price sta se desava samo u eto u toj fabrici koja je trenutno aktuelna jer su u strajku. Argument nije ni "znas osiguranja blabla, zakon blabla, a ovi lazu" Zapalo ti je za oko valjda naslov "prate nas" dok u videu ima jos gomila stvari sta se ustvari desava, a to je samo jedna od 800 i kusur negativnih prica na racun fabrike. 

 

Rade po 12 - 15 sati dnevno bez dana pauze, godinama, za platu od jednocifrene cifre po satu. Ako ti misis da to nije ropstvo, onda super... 

 

Ciju stranu da slusam? Pepsiko? Molim te me ne zasmejavaj. Nemam nikakve predrasude, nego gledam sirom otvorenih ociju, bez idealizovanja idiotluka samo zato sto su americki. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

 

Ciju stranu da slusam? Pepsiko? Molim te me ne zasmejavaj. Nemam nikakve predrasude, nego gledam sirom otvorenih ociju, bez idealizovanja idiotluka samo zato sto su americki. 

To se zove bias.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Naravno. Bar ga nemam prema kompanijama sa skupim advokatima i milijardama na racunu koji upravljaju zakonima. Mozda im zato ni ne verujem na rec 😉 

Potpuno je nebitno prema kome ga imas, cinjenica je da nisi objektivna, i zato donosis zakljucke tipa ropstvo i slicno, bez dovoljno cinjenica.

Tj ti automatski zakljucujes ko je kriv i kako i zasto, iako to realno nije moguce.

U tom slucaju racionalna diskusija nije moguce, jer ces ti svejedno zmuriti pred cinjenicama koje se ne uklapaju u tvoj bias.

 

Znaci oni ovde za sve optuzuju firmu, a da osiguranje skoro ni ne pominju, a ustvari uglavnom odluke donosi osiguranje. Znaci u startu je prica ne bas verovatna.

To sto je neko radio 12-15 sati uopste ne mora da znaci ropstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Angelia said:

Potpuno je nebitno prema kome ga imas, cinjenica je da nisi objektivna, i zato donosis zakljucke tipa ropstvo i slicno, bez dovoljno cinjenica.

Tj ti automatski zakljucujes ko je kriv i kako i zasto, iako to realno nije moguce.

U tom slucaju racionalna diskusija nije moguce, jer ces ti svejedno zmuriti pred cinjenicama koje se ne uklapaju u tvoj bias.

 

Znaci oni ovde za sve optuzuju firmu, a da osiguranje skoro ni ne pominju, a ustvari uglavnom odluke donosi osiguranje. Znaci u startu je prica ne bas verovatna.

To sto je neko radio 12-15 sati uopste ne mora da znaci ropstvo.

 

Pa prestani da diskutujes... to je bar jednostavno. Ne vidim ni ja tebe kao objektivnu (na temu o Americi) iako se ubi da se tako predstavis... 

Link to comment
Share on other sites

 
Pa prestani da diskutujes... to je bar jednostavno. Ne vidim ni ja tebe kao objektivnu (na temu o Americi) iako se ubi da se tako predstavis... 
Ovo tvoje nije diskusija, već propaganda i nije dobro! Ne nema veze naslušali smo se mi odrasli u exYU toga i previše. Još malo nikad ne smeta!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ovo tvoje nije diskusija, već propaganda i nije dobro! Ne nema veze naslušali smo se mi odrasli u exYU toga i previše. Još malo nikad ne smeta!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Nije nikakva propaganda nego jedna od glavnijih vesti koja se vrti ovih dana. To sto sam ja zakljucila da je moderno ropstvo je moje misljenje, a koga boli... pa sta da mu radim. 

 

Valjda to sto smo odrasli u ex Yu bi trebalo malo sire da nam otvori oci, a ne da bilo sta sto je kapitalisticki prihvatamo kao dobro doslo... 

Mi cak ovde ni ne zivimo u kapitalizmu nego u korporativnom kapitalizmu, a razlika je znatna jer se udaljavamo od osnovne ideje. U Yu je bilo sve krojeno u partiji, a ovde je sve krojeno u par korporacija. Ides da glasas i to ti je ustvari jedno jedino pravo, a tim glasom samo menjas likove koji ne menja ustvari nista bar ono sto se tebe tice. Tj. menjaju po malo na gore, a onda se mi uludjujemo kako cemo glasajuci za jedne ili druge promeniti nesto. Jedini problem je sto ne postoji jos uvek nesto bolje, pa time treba da se zadovoljimo, sto ne znaci da opravdamo uvek. Tomas Dzeferson je upozoravao na ovo danas, and here we are... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2021 at 12:57 PM, Baby said:

 

Pa prestani da diskutujes... to je bar jednostavno. Ne vidim ni ja tebe kao objektivnu (na temu o Americi) iako se ubi da se tako predstavis... 

Ja se nikad nisam predstavljala kao exkluzivno objektivna, neke stvari su subjektivno misljenje, ali ja nikad ne izrazavam extremna misljenja. Svoje subjektivno misljenje mogu da podrzim argumentima. Ti cak ni cinjenice nemas. To je ogromna razlika 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Angelia said:

Ja se nikad nisam predstavljala kao exkluzivno objektivna, neke stvari su subjektivno misljenje, ali ja nikad ne izrazavam extremna misljenja. Svoje subjektivno misljenje mogu da podrzim argumentima. Ti cak ni cinjenice nemas. To je ogromna razlika 

 

Cinjenice su da beda i sirotinja ne izlazi da se suprotstavlja velikim korporacijama lazima i iz hira, jer bi bili sahranjeni u startu. Cinjenica je da su im uslovi za rad mozda i gori nego u nekim zemljama treceg sveta. 

Koje ti cinjenice iznosis? Cuti obe strane? Pa valjda vec znas sta ce ko da kaze i bez da cujes, jer je vec vidjeno zilion puta. To sto se brane zakonima, osiguranjima i ostalim sr. pa moze im se, jer ova druga strana nema finansijske mogucnosti da angazuje ni lokalnog advokata, a kamoli neku zverku da parira korporativnim advokatima. Cinjenica je da nemaju nacin da se izbore za svoja prava i jedino sto mogu da je nadju novi posao (a pitanje je koliko ima posla na raspolaganju tamo i koji ceka bas sve njih). Znaci, vec u startu gube. Njima ostaje strajk da privuku medijsku paznju i to je to. Mislim, nije to nikakva tajna, desava se stalno, valjda ucimo nesto iz toga i ispadne da ne podrzavamo ugnjetavanje radne snage jer su ubogi, siromasni, pa ko ih j. sto nisu isli na Harvard i neke ivy fakultete, raseljavali se po gradovima i trazili bolje uslove, nego sede u nekoj selendri gde je 50% posla u nekoj od fabrika neke velike korporacije... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cuomo je optuzen za seksualno zlostavljanje. 11 zena, od toga njih 3 nisu otkrile identitet, optuzile su Cuoma za seksualno zlostavljanje. 

Savezna drzava NY, odnosno attorney general Njujorka je potvrdio nakon petomesecnog istrazivanja da je Cuomo seksualno maltretirao kako zene na poslu, tako i van. 

 

Buduci  koliko mu je sin bio agresivan na CNN u slucaju Bretta Kavanaugha, ocekujem barem 11x vecu agresivnost sada.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, JohnsonJ said:

Cuomo je optuzen za seksualno zlostavljanje. 11 zena, od toga njih 3 nisu otkrile identitet, optuzile su Cuoma za seksualno zlostavljanje. 

Savezna drzava NY, odnosno attorney general Njujorka je potvrdio nakon petomesecnog istrazivanja da je Cuomo seksualno maltretirao kako zene na poslu, tako i van. 

 

Buduci  koliko mu je sin bio agresivan na CNN u slucaju Bretta Kavanaugha, ocekujem barem 11x vecu agresivnost sada.

 

 

Brat - ne sin.

A DOJ je vec rekao da nece istrazivati onu strahotu od slanja obolelih penzionera u domove, i prikrivanje podataka o umrlim....

i on je vec rekao da nece dati ostavku.

Za Dems ne vaze ista pravila kao za sve ostale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 2:45 PM, JohnsonJ said:

Cuomo je optuzen za seksualno zlostavljanje. 11 zena, od toga njih 3 nisu otkrile identitet, optuzile su Cuoma za seksualno zlostavljanje. 

Savezna drzava NY, odnosno attorney general Njujorka je potvrdio nakon petomesecnog istrazivanja da je Cuomo seksualno maltretirao kako zene na poslu, tako i van. 

 

Buduci  koliko mu je sin bio agresivan na CNN u slucaju Bretta Kavanaugha, ocekujem barem 11x vecu agresivnost sada.

 

 

 

Nemam neku nameru da branim Kuoma niti bilo kog (ostvarenog i bogatog) manijaka. Ne znam da li to jeste ili nije, ali hocu da kazem nesto drugo. 

 

Kavanu je optuzila zena da ju je bacio na krevet i pokusao da joj strgne odecu, dok su Kuoma optuzili da poljubac u celo, dodirivanje vrata i slicno i to u isto vreme se setilo njih 11 da je eto on bas neki manijak. 

 

Ja razumem da zene cute o tome, pogotovo ako im egzistencija zavisi od toga i/ili vuku neku traumu, ali ne razumem da ne znaju da se ograde, pomere korak unazad ili daju neki znak da ne zele da im iko pipka celo ili vrat, pa se onda naprasno sete posle par godina da su bile seksualno zlostavljane. Jako je velika razlika silovanje i pokusaj silovanja od neprimerenog ponasanja. Bar za mene. 

 

Drugo, recimo Lecic (i njemu slicni) ladno prolaze na detektorima jer oni ni ne veruju da su silovali nekog, oni, tako fantasticni, neodolji i uspesni, da im neko odoli, nema sanse. Ego manijaci puni sebe (i jos gore puni para ili vlasti) misle da mogu sta hoce i da svi treba da igraju po njihovoj muzici. Jako mnogo njih u slicnim situacijama/uslovima se tako ponasa, malo njih odgovara za svoje ponasanje i snosi konsekvence.  

On 8/3/2021 at 3:35 PM, Angelia said:

Brat - ne sin.

A DOJ je vec rekao da nece istrazivati onu strahotu od slanja obolelih penzionera u domove, i prikrivanje podataka o umrlim....

i on je vec rekao da nece dati ostavku.

Za Dems ne vaze ista pravila kao za sve ostale.

 

Vaze, kako ne vaze. Pa koji repos je dao ostavku i rekao, evo casti mi, ja odoh?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Kavanu je optuzila zena da ju je bacio na krevet i pokusao da joj strgne odecu, dok su Kuoma optuzili da poljubac u celo, dodirivanje vrata i slicno i to u isto vreme se setilo njih 11 da je eto on bas neki manijak. 

Kavana je optuzen za nesto sto se navodno desilo pre 40 godina, dok je bio tinejdzer.

Cuomo je optuzen za ono sto se desava zadnjih par godina. 

Za Kavanu nije bilo dokumnetacije, ni svedoka, samo prica jedne zene. 

Za Cuoma kazu postoje dokazi, poruke, svedoci.....

 

Medjutim, svi mi znamo da ovo nije stvarno o prici tih 11 zena, nego da je Cuomo omrazen iz drugih razloga, manipulacija i koriscenje moci. isto kao sto je jasno da ga Dems nisu pustili niz vodu, zato sto mu zameraju ta svedocenja, ili ponasanje ka zenama. On je pusten niz vodu zbog onih starackih domova, i zato sto je postao opasnost po administraciju, cisto kao politicki korak. Ne brini, ponudice mu oni nesto da cuti i prihvati da da ostavku. Virtue signaling a usput se resis potencijalne konkurencije.

 

1 hour ago, Baby said:

 

 

Vaze, kako ne vaze. Pa koji repos je dao ostavku i rekao, evo casti mi, ja odoh?

Pa koji Reps je poslao obolele od Covida u staracke domove, i onda prikrio podatke o umrlima?

Ovaj covek je trebao kriminalno da odgovara, a ne da se sad pravi prica kako je ovo zbog "neprimerenog ponasanja'. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Kavana je optuzen za nesto sto se navodno desilo pre 40 godina, dok je bio tinejdzer.

Cuomo je optuzen za ono sto se desava zadnjih par godina. 

Za Kavanu nije bilo dokumnetacije, ni svedoka, samo prica jedne zene. 

Za Cuoma kazu postoje dokazi, poruke, svedoci.....

 

Medjutim, svi mi znamo da ovo nije stvarno o prici tih 11 zena, nego da je Cuomo omrazen iz drugih razloga, manipulacija i koriscenje moci. isto kao sto je jasno da ga Dems nisu pustili niz vodu, zato sto mu zameraju ta svedocenja, ili ponasanje ka zenama. On je pusten niz vodu zbog onih starackih domova, i zato sto je postao opasnost po administraciju, cisto kao politicki korak. Ne brini, ponudice mu oni nesto da cuti i prihvati da da ostavku. Virtue signaling a usput se resis potencijalne konkurencije.

 

Pa koji Reps je poslao obolele od Covida u staracke domove, i onda prikrio podatke o umrlima?

Ovaj covek je trebao kriminalno da odgovara, a ne da se sad pravi prica kako je ovo zbog "neprimerenog ponasanja'. 

 

Ajde da probamo da eliminisemo ko kojoj stranci pripada pa da vidimo da li bi nama licno bilo bolje da nas je neko ikada u zivotu pokusao silovati ili nam bilo neprijatno jer nam stavlja prste na vrat... zamisli rendom osobu i sebe u tim situacijama, ne clana partije, pogotovo ne nekog koga inace ne podnosis, pa razmisli sta bi tebi bilo gore. 

 

Ne pricam o domovima, covidu i ostalom, ne obracunavam se sa partijom ili llikom, nego cisto onako pricam o seksualnim napadima, a neko koga sam citirala je po meni napravio malo nemogucu paralelu, bar iz mog ugla.

 

Ja verujem da su obojica ego manijaci koji misle da im se moze sta im se hoce, cisto procena licnosti, a isto tako procena tezine onog za sta su optuzeni. Sama znas da ni jedan nece biti osudjen, toliko o zakonu koji vazi za sve... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

 

Ja verujem da su obojica ego manijaci koji misle da im se moze sta im se hoce, cisto procena licnosti, a isto tako procena tezine onog za sta su optuzeni. Sama znas da ni jedan nece biti osudjen, toliko o zakonu koji vazi za sve... 

 

 

Ajde prvo da razjasnimo da Kavana nije bio optuzen za silovanje, nego za ono sto bi u moje vreme zvali vacarenje protiv devojkine volje. Sto ti dodje isto kao I Cuomo, posto ga neke od tih zena optuzuju upravo za to.

I onda da uspostavimo, da je Kavana u to vreme tinejdzer, bez ikakve moci, a Cuomo odrastao magarac, koji je veoma mocan, guverner I za koga smo videli da se svetio zenama koje su se zalile.

I onda, da uspostavimo da Kavana iza sebe ima decenije karijere (BTW kancelarije pune zena) I da ga niko nije optuzio u toj karijeri za neprimereno ponasanje. Cak I u tom politicki isceniranom procesu, niko.

Dok kod Cuoma imamo 11 zena.

 

I da za Kavanu nije bilo ich dokaza, da je kao pijani tinejdzer spopao devojku, uz to ljudi odrastaju. Dok za Cuoma postoje dokazi.

 

Sad ti zanemari politicku pripadnost. I reci sta je gore.

 

Ali kao sto rekoh, ovo uopste nije o tome. Od kako je Kavana usao u SC o njemu se nista nije culo osim da je ovako ili onako glasao, nigde se ne exponira, radi svoj posao. A Cuomo....pa znamo kako je pobedio virus, I kako se sad brani, i Emmy I odgovor na optuzbe, I odgovor na hiljade umrlih u domovima....cuj u odbrani mu pomagali Times Up 😁 znaci ima tu nesto o politici. Samo nemam pojma kako su obojica megalomani.

A vidimo I kako CNN sad cuti.

Cuoma ljudi u NY mrze, za Kavanu niko nije skoro cuo do tog imenovanja.

Link to comment
Share on other sites

Jbg Andjo, u tvoje vreme i kada pitas nekog da li je spavao sa nekim starijim ili ga poljubis bez dozvole nije bilo seksualno zlostavljanje, nego smatras magarca debilom i oladis ga za sva vremena. 

Ne mogu da razjasnjavam sa tobom stvari kada si totalno pristrasna. Ja ti kazem da su obojica ego manijaci, ti i dalje branis onu debilcinu od Kavane sa tim kako je bilo u tvoje vreme. Zamisli kako je bilo u moje. Ja bih mu odvalila glavu da me pipne. Jednom sam pocepala lice jer sam ga pukla preko naocara koje su mu pukle na nosu. Drugog sam strovalila niz stepenice jer je mislio da je bas pogodno da me uhvati za pozadinu dok se penjemo. Nikada mi vise niko nije prisao. 

 

Ja uopste ne pricam o politici, ti si zapodenula sta bi bilo da je bio neko iz druge stranke... zabole me za stranke, manijak je manijak, nevezano za stranku, nevezano za boju, za posao koji radi, za polozaj koji ima, koliko je uspesan ili bogat. 

 

Mislim da uopste ne kapiras jer imas musko dete kako ovde i sada stvari funkcionisu. Za mnogo sto sta nema dokaza, sto ne znaci da se takve stvari ne dogadjaju. Ako te privedem u sobu i napstvujem te, ti izadjes i kazes da sam te napastvovala, ja kazem lazes, rec protiv reci, dokaza nema... 

 

Svakako je dobro da se tome stane na put, ma kogod bio. 

 

Ni jedan ni drugi niti deluju, niti se ponasaju kao nevinasca. Slava, novac, moc im je sigurno pomogla u tome da postanu bahatiji nego sto jesu. Nisu oni jedini, lista je poduza. Onog "obesenog" sto je privodio decu su stitili isti ovi koji su u vlasti u obe stranke. 

 

edit: samo da dodam koliko si pristrasna. I dve glavne od ovih 11 pricaju pricu iza zatvorenih vrata, niko video, niko cuo... kakav je to dozaz? Niakav. Da Cuomo nije rekao "jeste pitao sam je" ostala bi samo njena rec. A mogao je. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...