Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

44 minutes ago, mrd said:

FT. Kad se jednom napravi usiljena losa promena u obrazovanju, treba 10-ine godina da prodju da se svinjarija ispravi.

Srecom moji su izasli iz skole, da nisam direktno s'je..., ali blujpost, koja se promovise, ima da nas unazadi.

Ja mislim da vec jeste. Cujem povremeno sta ovaj moj slusa na Uni. I tu ne pricam samo o CRT - nego o ispiranju mozga, o ucenju "get in line or get cancelled" ili trazenju safe space. Mislim kao da nije dovoljno tesko biti roditelj, i vaspitavati ih sa pravim vrednostima, jos treba da se borimo i protiv akademskog idiotluka.

 

‘Even North Korea is not this nuts’: Defector slams ‘woke’ US schools

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Ja mislim da vec jeste. Cujem povremeno sta ovaj moj slusa na Uni. I tu ne pricam samo o CRT - nego o ispiranju mozga, o ucenju "get in line or get cancelled" ili trazenju safe space. Mislim kao da nije dovoljno tesko biti roditelj, i vaspitavati ih sa pravim vrednostima, jos treba da se borimo i protiv akademskog idiotluka.

 

‘Even North Korea is not this nuts’: Defector slams ‘woke’ US schools

Problem je u tome sto se promovise agresija, prema drugacijem, a to se suptilno uplice u primitivnu pricu, tipa Bidenovog govora, ja cu da naucim Putina sta treba da misli.

Ko se s'nama ne slaze taj je nerijatelj mira. 🙂 

Sto meni onaj stariji pametno rece:"Cale morate da skupite sve i kad teba da se brise, samo u kofere." 

Bre u pm, ceo zivot bezis od fekalija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

 

Bre u pm, ceo zivot bezis od fekalija.

Bukvalno. I da me neko ne shvati pogresno, ovi ucitelji koji izlaze, iako znaju da ce da dobiju otkaz, svaka im cast.

 

Danas smo imali malu dramu u dvoristu, otkrili smo bolesno mache koje je bukvalno umiralo pred mojim vratima. Mene je duboko uznemirilo, ne znam od cega mache umire, da li je bolesno... moj prestolonaslednik presece i pozove 911, ja istovremeno odgovaram poslovne pozive, tako da je na njemu ostalo, njegov prvi 911 poziv u zivotu. Kazu poslace animal control....

 

Pojavio se pandur za 3-4 minuta. I mi smo bili shokirani jer je moj klinac rekao zasto zove i pitao sta da radimo, znaci nije bilo potrebe za policijom. 

Pandur, fini mladic, postavio par pitanja, zvao gde moze da odveze mache da probaju da ga spasu, samo pitao jel imamo kutiju da ga prenese.... i ode.

 

Nadam se da ce nas zvati - uzeli su podatke, ako mache prezivi.

 

kad mi neko dira pandure ovde :furious: znaci za bolesno mache, sta da smo stvarno imali neki problem?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Crimes are already banned? Ne baš:

 

 

 

A u NYC svako vece divljanje u Washington Sq park....u Atlanti policiji nije dozvoljeno da jure one koji pocine kriminal, pa kad su nedavno pripucali panduri sede u kolima.... da kriminal je banovan, uspesno je legalizovan. Bas me interesuje sta ce Shapiro da odgovori. Valjda ce biti follow up....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

 

Security nije organ reda. Nauci se...

Pa informisi se da je ta vrsta kriminala u SF spustena na misdemeanor - ni policija ih ne juri, ako je kradja ispod $950. Obidjes 5-10 prodavnica .... lep profit.

Znaci nema poente da zovu 911 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

 

Security nije organ reda. Nauci se...

Patetično.

 

Daj nešto sa belačkom privilegijom, ne citiraš valjda The Root za džabe.

 

20 minutes ago, Angelia said:

Pa informisi se da je ta vrsta kriminala u SF spustena na misdemeanor - ni policija ih ne juri, ako je kradja ispod $950. Obidjes 5-10 prodavnica .... lep profit.

Znaci nema poente da zovu 911 

 

Izgleda da SF i nije najgori:

 

Quote

As bad as San Francisco is, it is not the worst city in the U.S. or even California when it comes to organized retail crime. The National Retail Federation’s (NRF) “Organized Retail Crime Survey 2020” ranks the city by the bay at number five on its list.

Los Angeles tops the ignomeous, list followed by Chicago, Miami and New York. Right after San Francisco come Baltimore, Atlanta, Washington, D.C., Philadelphia and Sacramento.

 

Što se policajaca tiče zašto bi se uopšte petljali sa gospodinom  iz linkovanog videa kada bilo kakav konflikt može značiti suspenziju, lavinu napada na društvenim mrežama i potencijalno krivičnu prijavu. Pogotovo ako posle svega saberu vrednost ukradene robe i bude $928, za 22 kraće od propisanog limita. Bolje im je da takve puste da uzmu avans za reparacije.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

 

Što se policajaca tiče zašto bi se uopšte petljali sa gospodinom  iz linkovanog videa kada bilo kakav konflikt može značiti suspenziju, lavinu napada na društvenim mrežama i potencijalno krivičnu prijavu. Pogotovo ako posle svega saberu vrednost ukradene robe i bude $928, za 22 kraće od propisanog limita. Bolje im je da takve puste da uzmu avans za reparacije.

 

 

 

 

Diskutujes sa nekim ko nema pojma sta znaci ziveti u US, i koliko se tretman kriminala promenio u zadnjih 10 godina, gubis vreme.

Nekad smo znali da slobodno mozemo da vozimo 10mph preko limita jer se policiji ne isplati da nas juri, sad im se ne isplati da urade bilo sta - cak i kad neko pocne da puca po kraju, bice optuzeni svejedno. Samo pogledaj ono u Atlanti, bukvalno su odsedeli ubistvo, jer im je zabranjeno da reaguju, los PR.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Stvarno si nekada neverovatan. Zato što je to tu prodato društvo, za 20E!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa ustedeo si valjda nesto za te godine u Amerikama....

Tamo si teacher, a ovde te odmah smatraju za stranog investitora. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Pa ustedeo si valjda nesto za te godine u Amerikama....

Tamo si teacher, a ovde te odmah smatraju za stranog investitora. :s_d:

Lako je biti bogat medj sirotinjom, zar mislis da bi mi se to svidelo? :s_d:

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mrd said:

Lako je biti bogat medj sirotinjom, zar mislis da bi mi se to svidelo? :s_d:

 

Kaži da si ceo život radio u Čadu kao humanitarac i grebi se od komšija za namirnice i niko neće znati da si SAD penzioner 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Vladimir Putin has a HIGHER approval rating than Joe Biden among Republicans despite deep tensions between Russia and U.S., two new polls reveal

 

Russian President Vladimir Putin is more popular among Republicans than President Joe Biden, according to two new polls.

 

Americans were surveyed just ahead of their summit in Geneva this week, amid discussion of how the U.S. president would demand answers about Russia's involvement in election rigging, ransomware attacks and Moscow's persecution of opposition politicians.

 

Yet the Economist/YouGov poll of 1500 Americans, published on the day of the summit, found that 18 percent of Republicans had a favorable view of Putin while only 14 percent had a similar view of their own president.

 

In the same way, it found that 64 percent of Republicans had an unfavorable view of Putin, while 82 percent viewed Biden in a negative light.

 

A poll by Morning Consult/Politico poll of almost 2000 people drew similar results.

 

Although the 11 percent of Republicans taking a favorable view of Putin was eclipsed by the 13 percent with a positive take on Biden, some 67 percent viewed the Russian president unfavorably compared with 85 percent who did not like the American president

 

A week earlier, the Economist/YouGov tracker poll also found that Republicans viewed Russia as less of a threat than Democrats do.

 

(...)

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9702447/Vladimir-Putin-HIGHER-approval-rating-Biden-Republicans-new-poll-reveals.html

 

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

 

gif-de-aplausos-10.gif

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Završeno suđenje novim uzdanicama republikanaca :

 

gettyimages-1229067515-55fb4d2119b83cb73

 

Priznali krivicu oboje. Mark će da se kandiduje za senat jer je postao popularan kod radikalnih desničara i ljubitelja oružja. Priča se i da je miljenik Trampa.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2021 at 9:38 PM, Cyrus Smith said:

 

Crimes are already banned? Ne baš:

 

 

 

Eeee, da. Legalizovanje pljačke je svakako jedan od najsigurnijih (zapravo svaki drugi se ultimativno svodi na taj) recepata kako da od najlepšeg i najprosperitetnijeg grada na svetu napravite socijalističku šitholinu*** ravnu nekoj eritrejskoj ili venecuelanskoj rupčagi.

 

spacer.png

 

- prop 47 je uredba kojom je krađa do 950 dolara prestala da bude krivično delo.

- DA Boudin je fan venecuelanskih zločinaca i sin komunističkog ubice koji služi doživotnu robiju zbog ubistva i pljačke sigurnosnog vozila sa novcem ("Obaška ideal, i Marks, i još dublje – Za poslove revolucije trebaju i rublje.", kako je veliki srpski pesnik Brana Petrović opevao po svemu sličnu boljševičku pljačku poštanske kočije u Tbilisiju 1907.)

 

(Inače, legalizacije kriminala je samo jedna u nizu manifestacija magijskih oblika mišljenja u javnom životu San Franciska (a i Amerike), koji uvek nepogrešivo vode pećinskim oblicima života. Drugi tipičan primer, dakle pored legalizacije, je bio pokušaj preimenovanja kriminala - što je, očigledno, imalo sjajan otisak na realnost)

 

 

Međutim, fundamentalna stvar koju socijalisti (generalno, ne samo u ovom slučaju) ne razumeju (a njihove kriminalne vođe razumeju odveć dobro) je da je razlog iz kojeg hleb danas opet stoji u rafovima premda je tu jednako stajao i juče i prekjuče i prošle godine upravo taj što su ga ljudi i juče i prekjuče i prošle godine KUPILI, tj. platili su društvenu cenu njegove proizvodnje. Na prethodnom forumu su, često u kontekstu religije, vođene diskusije o poreklu morala, da li ljudi misle da su npr. ubijanje i krađa nemoralni zato što tako piše u svetim i knjigama i da li bi bez toga svi navalili da pljačkaju i slično...No to je prosto stvar evolucije ljudskih zajednica, tamo gde je krađa bila dozvoljena (moralno ili legalno) društva su regresirala u varvarsvo i propadala jer se tu ne isplati ništa proizvoditi. Rečju, istu stvar možeš da KUPIŠ svaki dan, ali možeš da je ukradeš samo jednom, kako ubrzano postaje jasno građanima San Franciska:

 

Quote

The New York Times reports that the city’s board of supervisors heard last week from representatives of Walgreens who said that the number of thefts at its San Francisco locations was four times that of the average for the chain across the U.S. The drugstore giant has closed 17 stores in recent years, largely as the result of being unable to curtail profit-destroying thefts.

- iz teksta koji je @Cyrus Smith okačio

 

 

 

 

*** i u bukvalnom smislu:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...