Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Hej, renta u SF je opet skocila, samo je pitanje kad ce da preskoci cenu od pre COVID-19. Od pocetka godine je skocila za 13%, jos uvek je 17% ispod pre corone. 🙂 Nekretnine su ponovo poludele. Kuca u okolini je prodata $200k preko trazene cene.

Yahoo. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Veshtodel said:

 

Kapitalizam nije kada neka organizacija vara ljude ili dobija podrsku od politickih aktera, nego kada organizacija ima cilj to gomilanje para samo kroz nudjenje ljudima nekih proizvoda i usluga koje zaista trebaju tim ljudima.

 

 

Sure, do sada se pokazalo da je tako... Ideja cesto nije isto sto i praksa. Vecina para kroz te i takve organizacije ne stigne do onih kojima treba, nego se raspe nusput na organizatore i one koji su im omogucili da se organizuju. 

 

Ima li neko ovde primer neke organizacije koja je bar 50% para dala u namenske svrhe? Ja jos ne videh ni jednu. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Baby said:

 

Sure, do sada se pokazalo da je tako... Ideja cesto nije isto sto i praksa. Vecina para kroz te i takve organizacije ne stigne do onih kojima treba, nego se raspe nusput na organizatore i one koji su im omogucili da se organizuju. 

 

Ima li neko ovde primer neke organizacije koja je bar 50% para dala u namenske svrhe? Ja jos ne videh ni jednu. 

Pojednostavljas, imas dosta dobrotvornih organizacija koje se ne bogate. A mi ovde pricamo o nekom ko je potrosio 1/3 para, za koje niko ne zna gde su otisle, imas prigovor onih kojima su bile namenjene da nisu dobili nista, a imas i clanove organizacije koji traze istragu, jer njihova odeljenja nisu dobila.

 

Osnivac naprasno ima 3 mill u nekretninama, za par godina. Tvrdi kako je to zaradila iz drugih izvora, izvora koji su definitivno bili povezani sa njenom ulogom u organizaciji. Cak i ako zanemarimo mogucnost da se radi o korupciji, to je nesto sto nije uredu, i jeste koriscenje sredstava namenjenih u dobrotvorne svrhe (tako su klasifikovani) za licnu dobit.

 

To je velika prevara. Nije da sam ja ocekivala nesto drugacije, zato sto smo znali da je ceo narativ lazan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pojednostavljas, imas dosta dobrotvornih organizacija koje se ne bogate. A mi ovde pricamo o nekom ko je potrosio 1/3 para, za koje niko ne zna gde su otisle, imas prigovor onih kojima su bile namenjene da nisu dobili nista, a imas i clanove organizacije koji traze istragu, jer njihova odeljenja nisu dobila.

 

Osnivac naprasno ima 3 mill u nekretninama, za par godina. Tvrdi kako je to zaradila iz drugih izvora, izvora koji su definitivno bili povezani sa njenom ulogom u organizaciji. Cak i ako zanemarimo mogucnost da se radi o korupciji, to je nesto sto nije uredu, i jeste koriscenje sredstava namenjenih u dobrotvorne svrhe (tako su klasifikovani) za licnu dobit.

 

To je velika prevara. Nije da sam ja ocekivala nesto drugacije, zato sto smo znali da je ceo narativ lazan.

 

Ma... napravila si izuzetak da bi poentirala da je sve bilo usmereno protiv Trampa... 

 

Mozda malo da pogledas razloge zasto osnivaju nevladine organizacije koje kontrolisu dobrotvorne organizacije od kojih mnogi nece ni da daju na uvid gde pare idu, a mnogi nemaju pojma gde su im volsebno nestale pare... 

 

Svi koriste priliku za bogacenje i to je to, jeste jednostavno da jednostavnije biti ne moze. 

 

Evo samo deo price https://www.reuters.com/article/us-aid-business-fraud/exclusive-aid-charities-reluctant-to-reveal-full-scale-of-fraud-idUSKCN0PP00V20150715

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Ma... napravila si izuzetak da bi poentirala da je sve bilo usmereno protiv Trampa... 

 

Gde sam ja pomenula Trampa, i kakve veze ima on sa prevarom ove organizacije? 

Ili sa njihovim problematicnim stavovima, ciljevima i sredstvima...

Nadam se da si ti svesna da oni postoje pre nego se Tramp pojavio u politickoj sferi, i da ja pricam da nisu ono za sta pokusavaju da se predstave, i pre Trampa.

 

Dajte odmoriti malo od Trampa.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Angelia said:

Gde sam ja pomenula Trampa, i kakve veze ima on sa prevarom ove organizacije? 

Ili sa njihovim problematicnim stavovima, ciljevima i sredstvima...

Nadam se da si ti svesna da oni postoje pre nego se Tramp pojavio u politickoj sferi, i da ja pricam da nisu ono za sta pokusavaju da se predstave, i pre Trampa.

 

Dajte odmoriti malo od Trampa.

 

Ja oladila odavno, jos u februaru... ne ponovilo se 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ja oladila odavno, jos u februaru... ne ponovilo se 🙂 

Pa sto ga onda trpas u razgovor?

BLM jeste bio iskoriscen od strane Dems protiv Trampa, ali to nema veze sa samom organizacijom koja ce i demokratama zagorcavati zivot.

Osim ako im skandali ne dodju glave. 

 

Stav, neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj, je pogresan. Nema nista dobro u organizaciji koja promovise anarhizam, politicko nasilje, anti-semitizam i rasizam, a kako sad vidimo i korumpirana. Medjutim za vreme Trampa to nije smelo ni da se kaze, jer si odmah proglasen za trampistu....ali drago mi je da ce sad biti sve vise "trampista" :classic_biggrin: koji su do juce patili od TDSa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa sto ga onda trpas u razgovor?

BLM jeste bio iskoriscen od strane Dems protiv Trampa, ali to nema veze sa samom organizacijom koja ce i demokratama zagorcavati zivot.

Osim ako im skandali ne dodju glave. 

 

Stav, neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj, je pogresan. Nema nista dobro u organizaciji koja promovise anarhizam, politicko nasilje, anti-semitizam i rasizam, a kako sad vidimo i korumpirana. Medjutim za vreme Trampa to nije smelo ni da se kaze, jer si odmah proglasen za trampistu....ali drago mi je da ce sad biti sve vise "trampista" :classic_biggrin: koji su do juce patili od TDSa.

 

Zato sto postoje dalekto aktuelnije teme nego ovo sto se proteze vec mesecima i vuce Trampove repove.

Ovo sto maznjavaju lovu, pa... imace sud "njihovih" i mislim da je to sasvim dovoljno. Mislis oni na ulici ce lagano prci preko toga sto su na njihovoj grbaci pojedinci potpali lovu u dzep? Sumnjam ovaj put. Nisu oni bolesni pa da ne mogu da se obracunaju. 

 

Odredjeni stepen anarhije je uvek dobar jer protresa i ovako uljuljkanu aparaturu. 

Rasizam i korumpirani su ti bili do februara na vlasti, nisi si se bunila, trazila si pravne rupe u zakonu da ih opravdas. Pa sta te sada sprecava da isto radis?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Baby said:

 

Zato sto postoje dalekto aktuelnije teme nego ovo sto se proteze vec mesecima i vuce Trampove repove.

Ovo sto maznjavaju lovu, pa... imace sud "njihovih" i mislim da je to sasvim dovoljno. Mislis oni na ulici ce lagano prci preko toga sto su na njihovoj grbaci pojedinci potpali lovu u dzep? Sumnjam ovaj put. Nisu oni bolesni pa da ne mogu da se obracunaju. 

 

Odredjeni stepen anarhije je uvek dobar jer protresa i ovako uljuljkanu aparaturu. 

Rasizam i korumpirani su ti bili do februara na vlasti, nisi si se bunila, trazila si pravne rupe u zakonu da ih opravdas. Pa sta te sada sprecava da isto radis?

Kako mislis postoje aktuelnije teme? Pa uvedi ih, ja mislim da je upravo aktuelno, jer se vrti po medijima. To je ono aj nemoj sad o tome dok Hilandar gori...

Bold ne bih komentarisala.

 

Koji su to rasisti i korumpirani bili na vlasti do februara?

Pa ne znam, zasto onda DOJ vrsi istragu u pozadinu dilova koje je Biden vrsio 2014, zato sto on uopste nije kroumpiran verovatno :classic_biggrin: 

Mislim nemoj mi molim te podmetati, a uz to i etiketirati ljude za koje nemas uopste dokaza da su rasisti. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2021 at 7:35 AM, Veshtodel said:

Stigla inflacija

Slaviša Tasić

Početkom godine sam skicirao "hroniku najavljene smrti" Subkomandantovog rajha (ističući upravo mogućnost inflacije kao najveći problem), koja se, izgleda, odvija upravo ovim hodogramom:

  

On 1/14/2021 at 7:50 PM, bohumilo said:

Sta se moze ocekivati na dalje? Well, ulicni fasizam i maoizam svakako. Nasraje na slobodu govora, privatnu svojinu i druga ljudska prava svakako. Oduzimanje oruzja...Razne sesije "borbe i samokritike", sada organizovane sa samog drzavnog vrha, vracanje na velika vrata magijskih oblika misljenja i anti-racionalnih dogmi kao sto je CRT kroz prisilnu 're-edukaciju' makar drzavnih sluzbenika, a mozda i privatnih ljudi, sto je vec kineski nivo "logora za re-edukaciju". Uvodjenje ekonomskih regulacija koje ce manjinu politicki dobro uvezanih aktera zastiti od trzisne utakmice a za najveci broj ljudi preokrenuti benefite ostvarene za Trampove administracije. I na kraju ali najvaznije, moguce je, inflacija i kontola cena, kao uvek zavrsni cavao u lijes...

 

Nema tu neke mudrosti (uostalom, o tome su pisali i ljudi koji te stvari znaju mnogo bolje od mene, npr. bivsi predsednik Harvarda i direktor National Economic Council-a na početku Obamine administracije, Larry Summers), prosto politika i ideologija koja za input ima crnokšuljaše i slične pećinare kao output NUŽNO proizvodi inflaciju (koja disproporcijalno teško pogađa najsiromašnije građane, kao i one politički najudaljenije od "štamparije", usleg Kantilionovog efekta koji sam takođe pominjao u tom postu) i nestašice i korupciju i sve što uz to ide. A Subkomndant Lešina je, (uz sve ovo što sam naveo) pride, za svega par meseci uspeo još da proizvede i humanitarnu i političku katastrofu na južnoj granici - o kojoj su američki novinari* morali da izvešavaju sa teritorije Meksika jer im je Lešina zabranio da to rade u Americi - zatim da podstakne i isfinansira islamske teroriste i svoje domaće falangiste da napadaju Jevreje (i američke građane generalno), da potre nezavisnost sudske vlasti, da rasformira komisiju koja je se bavila utvrđivanjem porekla kovida (u trenutku kada je do srži ogoljena sramna uloga lažnih vesti u prikrivanju istine o tome), da zabeleži rekordan skok nasilja i kriminala u gradovima kojima upravljaju njegovi čauši, da oduzme patentna prava biotehnološkim kompanijama koje su bukvalno spasile čovečanstvo u pandemiji, a što će rezultirati time da se u sledećoj pandemiji civilizacija bukvalo vrati u pećinsko doba, itd, isl...pa sve do toga da npr. "stimulus čekove" koje deli građanima pošalje - direktno u Japan (što je karikaturalna parabola toga šta se krije iza Subkomandantovog budžetskog predloga kojim planira da od američkih građana, iz realne ekonomije, otme 6 triliona dolara i podeli svojim slugama i ekstremističkim saučesnicima)!

 

* A evo samo poslednjeg primera šta se dešava sa opozicionim novinarima u Subkomandantovom rajhu:

 

Author Andy Ngo, who exposed Antifa, says he was beaten by ‘masked mob’

 

...okliznu se na bananu, što bi rekao jedan drugi fašistički prvak...

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------

btw, na kraju istog posta u kojem sam pisao o inflaciji sam pokušao da povučem paralelu sa jednom drugom istorijskom epohom (čak sam tamo kačio i sliku linčovanja aleksandrijske matematičarke Hipatije):

  

On 1/14/2021 at 7:50 PM, bohumilo said:

Ovi dogadjaji podsecaju, npr, i na period 'hriscanskog' Rima, kada su hriscani, nakon sto su postali zvanicna religija, spalili biblioteke i porusili hramove, zabranili svaku dalju diskusiju, religiju, nauku, umetnost, slobodu, slomivsi na taj nacin kicmu jedne vibrantne pluralisticke civilizacije. Hocemo li opet gledati kako rulja po aleksandrijskim ulicama pali knjige i lincuje Hipatiju

 

...i...stani i gledaj:

 

In the Name of Equity, California Will Discourage Students Who Are Gifted at Math

 

Ali ova vest zaista neodoljivo podseća na jednu kratku priču velikog Kurta Vonegata ("HARRISON BERGERON", koja se može pročitati ovde) iz koje izdvajam posebno interesantan odlomak:

 

>>

THE YEAR WAS 2081, and everybody was finally equal. They weren't only equal before God and the law. They were equal every which way. Nobody was smarter than anybody else. Nobody was better looking than anybody else. Nobody was stronger or quicker than anybody else. All this equality was due to the 211th, 212th, and 213th Amendments to the Constitution, and to the unceasing vigilance of agents of the United States Handicapper General.

 

...Hazel had a perfectly average intelligence, which meant she couldn't think about anything except in short bursts. And George, while his intelligence was way above normal, had a little mental handicap radio in his ear. He was required by law to wear it at all times. It was tuned to a government transmitter. Every twenty seconds or so, the transmitter would send out some sharp noise to keep people like George from taking unfair advantage of their brains.

<<

 

Ili, npr, ovo:

 

Princeton Removes Greek, Latin Requirement for Classics Majors to Combat ‘Systemic Racism’

 

Dakle, u na snazi je jedna opšta osveta loših đaka i pećinara (što je i prilično tačna definicija komunizma)...

Edited by bohumilo
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

Koji su to rasisti i korumpirani bili na vlasti do februara?

 

 

😂 

 

2 hours ago, Angelia said:

 

Pa ne znam, zasto onda DOJ vrsi istragu u pozadinu dilova koje je Biden vrsio 2014, zato sto on uopste nije kroumpiran verovatno :classic_biggrin: 

Mislim nemoj mi molim te podmetati, a uz to i etiketirati ljude za koje nemas uopste dokaza da su rasisti. 

 

 

Ko je rekao da Bajden i bilo koji drugi politicar nije korumpiran, pa i bilo gde u svetu? Naivno bi bilo uopste misliti drugacije. Razlika je samo u nacinu na koji to rade i koga gaze nusput. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

😂

 

 

Ko je rekao da Bajden i bilo koji drugi politicar nije korumpiran, pa i bilo gde u svetu? Naivno bi bilo uopste misliti drugacije. Razlika je samo u nacinu na koji to rade i koga gaze nusput. 

Ti si rekla, posto si navela da su do februara na vlasti bili rasisti I korumpirani, sto znaci da sad nisu. Isto kao sto insinuiras da sam ja branila rasizam, I trazila "pravne rupe", zaboravljajuci u kojoj zemlji zivis I da su ovde svim gradjanima (tu ukljucujem samo "civile") garantovana ista prava pred zakonom, a da to nisu "pravne rupe".

 

Zivo me interesuje koga si to generalisala kao rasiste I korumpirane na vlasti. Federalnu vladu, kongres, senat, SC, drzavne....I onda da cujem koga sam ja opravdavala "pravnim rupama".

 

Nadam se da znas sta znaci "pravna rupa" u zakonu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

@Baby

Kažeš koga gaze, znači gaženje je u redu, ako to nisu tvoji, ili ti. Problem je što taj pristup vodi u Nemačku 1934, ali ti to ne vidiš.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

 

Mrde, politicari gaze sve, pitanje je samo da li vise volis da te gaze "tvoji" ili "nji'ovi"... 

Nisam sigurna da ima 1% njih iz pravih razloga u politici. 

 

3 hours ago, Angelia said:

Ti si rekla, posto si navela da su do februara na vlasti bili rasisti I korumpirani, sto znaci da sad nisu. Isto kao sto insinuiras da sam ja branila rasizam, I trazila "pravne rupe", zaboravljajuci u kojoj zemlji zivis I da su ovde svim gradjanima (tu ukljucujem samo "civile") garantovana ista prava pred zakonom, a da to nisu "pravne rupe".

 

Zivo me interesuje koga si to generalisala kao rasiste I korumpirane na vlasti. Federalnu vladu, kongres, senat, SC, drzavne....I onda da cujem koga sam ja opravdavala "pravnim rupama".

 

Nadam se da znas sta znaci "pravna rupa" u zakonu.

 

Ok kako god, besmisleno je, stvarno me mrzi, ima sve zapisano

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

Ok kako god, besmisleno je, stvarno me mrzi, ima sve zapisano

Pa ima sve zapisano, zato sam te i pitala da dokazes tvoje podmetanje. Naravno sad je kako god...

Razgovor bi mogao da se vodi bez takvih malicioznih napada. Nije moja krivica sto se tebi cinjenice ne dopadaju, dont kill the messenger 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa ima sve zapisano, zato sam te i pitala da dokazes tvoje podmetanje. Naravno sad je kako god...

Razgovor bi mogao da se vodi bez takvih malicioznih napada. Nije moja krivica sto se tebi cinjenice ne dopadaju, dont kill the messenger 

 

Pa nisam bas toliko dokona da prevrcem, a ni luda da zaboravim...

Link to comment
Share on other sites

 
Pa nisam bas toliko dokona da prevrcem, a ni luda da zaboravim...
Važne je da kažeš da car ima lepo odelo. To što je car go samo deca vide.
U'r silly!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Pa nisam bas toliko dokona da prevrcem, a ni luda da zaboravim...

To sto ti ne zaboravljas su tvoje impresije i tvoje interpretacije, a ne cinjenice. A to ne mogu da pratim kad se bazira na ne poznavanju materije...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Važne je da kažeš da car ima lepo odelo. To što je car go samo deca vide.
U'r silly!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

😂

 

5 hours ago, Angelia said:

To sto ti ne zaboravljas su tvoje impresije i tvoje interpretacije, a ne cinjenice. A to ne mogu da pratim kad se bazira na ne poznavanju materije...

 

Ma da... ok, izlazim iz ovog budelasanja jer vi ne stajete dok neko ne ode... 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

 

Ma da, sada cemo raspredati o kradji blm organizacije naredne 4 godine. U sustini, ako je to jedini problem, onda je ovo veliki napredak za us politiku 

Meni uopste ta kradja u blm ne smeta, od mene kinte nisu i nece videti , a  ovce i postoje za shishanje. Jedino me iritira sto sledbenici slicnih pokreta  imaju dvostruke standarde, pa ako im nesto ne odgovara, onda o tome ne treba diskutovati. Tako je bilo i kada su A. Argento uhvatili u krevetu sa maloletnikom, a ona jedan od lidera metoo, dok su isti ljudi Spaceya spaljivali na lomaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJORDJE said:

Meni uopste ta kradja u blm ne smeta, od mene kinte nisu i nece videti , a  ovce i postoje za shishanje. Jedino me iritira sto sledbenici slicnih pokreta  imaju dvostruke standarde

 

zar sada nije obavezno da svako ziv na svoj nacin pomaze blm, znaci moras :wink2:

 

a oko dvostrukih standarda, pa zbog toga je i cela polemika

jer nekad nije potreban dokaz da vidis da je nesto lazno i iskorisceno za politicke poene podrzavatelja - samo gledas ko sta govori

 

Edited by Mama_mia
smajli
Link to comment
Share on other sites

Minneapolis, dve noci za redom gori zato sto su u pokusaju hapsenja, ubili naoruzanog kriminalca. Inace ubili su ga US Marshals, a ne lokalna policija, mogu samo da zamislim sta bi bilo da je to za vreme Trampa.

 

Minneapolis police said news of the shooting sparked 'numerous' instances of vandalism and looting overnight.  

The shooting came after crews began dismantling concrete barriers around the so-called 'autonomous zone' of George Floyd Square, which were set up as a memorial after he was murdered in May 2020.

Protests had already broken out among activists angered by the removal of the shrine when news of the shooting in Uptown reached them.

People soon gathered in Uptown, crowding around the crime scene and chanting anti-police slogans, before they barricaded off Lake Street and Girard Avenue where a dumpster was torched.

....

Infighting and looting broke out across the city as the streets remained filled with protesters until the early hours of the morning. A T-Mobile store and a CVS pharmacy were among the shops raided by looters and officers were later deployed outside businesses to prevent further damage to property.

.....

 

 

Za to vreme policiju je napustilo oko 200 policajaca u ovom gradu, nakon Defund the police, sto je oko 1/3 ukupnog broja. Posledice toga:

 

There have been 36 homicides so far this year, more than double the number at this point last year and more than four times that seen in 2019.

Car-jackings are up a staggering 222 per cent. Shootings have risen 153 per cent. Eighty per cent of the victims are black. 

At time of writing, 211 people had suffered gunshots wounds so far this year. This time last year that figure was 81. 

Gun theft from vehicles is up more than 100 per cent while the police department has seized 100 fewer guns this year than they had at the same point in 2020.

 

Tuzan primer narativa koji je guran prosle godine, o sistemskom rasizmu policije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJORDJE said:

Meni uopste ta kradja u blm ne smeta, od mene kinte nisu i nece videti , a  ovce i postoje za shishanje. Jedino me iritira sto sledbenici slicnih pokreta  imaju dvostruke standarde, pa ako im nesto ne odgovara, onda o tome ne treba diskutovati. Tako je bilo i kada su A. Argento uhvatili u krevetu sa maloletnikom, a ona jedan od lidera metoo, dok su isti ljudi Spaceya spaljivali na lomaci.

 

Sledbenici?

 

Ja podrzavam da se rese neki njihovi probleme, a ne sledim nista i nikog. Od tebe ipak ocekujem nesto malo bolje od ovakvih komentara... ali jbg, verovatno je problem u meni. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...