Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, mrd said:

Gde sam ja pomenuo komunizam. Pretpostavljam da si pretpostavila da jesam.
P. S.
Stvarno te ne kapiram. Ako ne mislim ono što ti pretpostavljaš, ti si u rebusu. Ja pomenuo robovlasničke sisteme, ipak komunizam nije na tom nivou.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Dva posta iznad

 

3 hours ago, mrd said:

Ja ne mislim da su ljudi spremni da se odreknu demokratije. Ljudi su spremni da se odreknu debilizma koji se potura u neke norme. Da li je uopste bitno ako Amerika propadne i neka druga zemlja postane silna, stvarno da li se ista menja. Bio Egipat, Grcka, Rim, Francuska, Britanija, koja je razlika.

Sad cemo opet da povucemo onu pijanduru i pricamo o komunizmu? Let's get serious! Ko kaze da Amerika treba da bude u topu, eto moze Tajvan, Indija, Kina, Japan, "Srbija", koga to treba da interesuje?

 

 

Pretpostavljam da ne bi trebalo da pricamo o necem sto nema veze sa zivotom, niti se igde pominje, ni ne naslucuje, cisto samo zato sto ako ne pomenemo eto "komunizam" ne znamo sta bi drugo rekli... 

Link to comment
Share on other sites

 
Pretpostavljam da ne bi trebalo da pricamo o necem sto nema veze sa zivotom, niti se igde pominje, ni ne naslucuje, cisto samo zato sto ako ne pomenemo eto "komunizam" ne znamo sta bi drugo rekli... 
Kako se nisi zakačila za Rim, Grčku, Egipat? Tebi čovek ako napiše reč komunizam, ka da ti je pokazao crvenu maramu. Ako pročitaš post, ja sam napomenuo da društvo evoluira i da se sile dislociraju, tako da ne vidim tsagediju ako US izgubi primat!
Toliko o tome.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dude said:

 

Mozda je necitljivosti teme doprinela opsesija Trampom i papagajsko ponavljanje - Trump je rasista, Trump ce sjebati sve, Trump narandzasti degenerik, Trump najgori predsednik ikada... Bez obzira na cinjenice koje bas i ne idu u prilog tome.

I da se ne lazemo, niste vi nikada imali nameru da objektivno diskutujete o njegovom predsednikovanju. Doneli ste svoj sud onog trenutka kada je izabran i drzite se toga. Opet, uprkos cinjenicama koje govore da su vasa predvidjanja o nekakvoj katastrofi bila smesna. 

Nisam obozavatelj lika i del doticnog, ali ove znakove vidjam svakodnevno kada sam u SAD. To nije bilo nikada ranije. Ako se lose vidi , satnica je $18-$20.

65162896_1.jpg

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJORDJE said:

Nisam obozavatelj lika i del doticnog, ali ove znakove vidjam svakodnevno kada sam u SAD. To nije bilo nikada ranije. Ako se lose vidi , satnica je $18-$20.

65162896_1.jpg

 

Posla i tih znakova je bilo pre krize 2008 svuda i uvek, kada je pukla berza, pukli su i poslovi. Kada su se vracali poslovi tiho i stidljivo, cena rada je opala i jos uvek se odnos standarda i cene radnog sata nisu vratile na nivo na kom su bile pre tog vremena. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Posla i tih znakova je bilo pre krize 2008 svuda i uvek, kada je pukla berza, pukli su i poslovi. Kada su se vracali poslovi tiho i stidljivo, cena rada je opala i jos uvek se odnos standarda i cene radnog sata nisu vratile na nivo na kom su bile pre tog vremena. 

ne govorim o znakovima nego satnici. Nezaposlenost je bila rekordno mala i polovinom 90tih , ali se ne secam da su se warehouse poslovi placali toliko. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

ne govorim o znakovima nego satnici. Nezaposlenost je bila rekordno mala i polovinom 90tih , ali se ne secam da su se warehouse poslovi placali toliko. 

 

Pa zavisi gde je warehouse, a i moras da racunas da je inflacija ipak pojela neke odnose novca. 

Ako je wh negde u nekoj pustari i nemaju opciju nego da plate vise, a opet blize nekom velikom gradu nemaju razloga da plate toliko. 

 

Osamdesetih su ovi sto popravljaju ulice imali 17$ sto je tada bila znatna cifra. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJORDJE said:

pa kod tebe mora da je vise. Zar nije minimalac u SF $13 ili tako nesto? Juce sam cuo u vestima da je u Chicagu dogurao do $13.

SF je $15. Ovaj link je za celu Cali. Sto se tice cene rada, koliko se secam, recimo pre 20 godina, builder na crno je ubadao $15-$20, tako da to za minimalac, nista ne znaci. Minimalac je u sustini osmocasovne radnike, mislim one koji dodju na posao u 8,9am i idu kuci u 5,6pm. $18 ne bi trebalo da bude mnogo za neki skilled work. 

Cinjenica je da je porasao broj novih privatnih business tako da se cini da ekonomija ide gore. Ako ovo sa dzabe community college tuition zazivi, za par godina cemo moci da procenimo, kako se nastavlja trend, pod pretpostavkom da ce mladi ljudi iskoristiti priliku. 

Cekamo, vidimo. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2019 at 4:39 PM, mrd said:

 

Da rezimiramo osnovna ljudska prava:

1) Niko ne sme da bude kriv pre nego mu se dokaze krivica!

 

Ovo nije tacno. U vecini drzava je na snazi tzv "civil forfeiture law" koji omogucuje policiji da ti oduzme novac i/ili nekretnine ako sumnja da si ih stekao ne legalan nacin. Ovaj clanak to lepo objasnjava:

 

https://www.vox.com/2015/7/8/8909133/civil-forfeiture-states-map

 

Dakle, prvo ti uzmu, pa onda ides na sud da se vidi da li su bili u pravu sto su uzeli. Kako to izgleda u praksi?

 

https://www.greenvilleonline.com/in-depth/news/taken/2019/02/05/us-civil-forfeiture-federal-rules-cash-seizures-sc-highways/2781246002/

 

Quote

Dillon police stopped Gonzalez, a manager of a Hartford, Connecticut, salon, a few days before Thanksgiving in 2014. What seemed like a routine traffic stop quickly escalated: the office.

 

Dillon police stopped Gonzalez, a manager of a Hartford, Connecticut, salon, a few days before Thanksgiving in 2014. What seemed like a routine traffic stop quickly escalated: the officer began questioning Gonzalez and asked if there were drugs inside the vehicle; then, if he could search it.

 

Instead of drugs, the officer found $98,000 cash — what Gonzalez said was his life savings. Police seized the money and turned it over to the DEA, saying Gonzalez fit the profile of a drug trafficker and that the money was linked to criminal activity.

 

Yet Gonzalez wasn’t arrested, and he was never charged with a crime. 

r

 

Da prevedem na srpski: ako se prezivas Gonzales, i ako imas brdo para kod sebe, najebao si - ali ne na sudu, nego na drumu, gde ti policija u tradiciji najboljih drumskih razbojnika, uzme pare i kaze "slobodan si da ides". Ovo se zove perfect storm: ako se prezivas Gonzales, sanse su velike da radis posao gde si placen u kesu: recimo moj lokalni Gonzales kosi travu za $30 dolara po kuci jednom nedeljno i za par sati zaradi $300, sve u kesu. A onda ode u drugu ulicu i uradi to isto za jos $300 u kesu. I sta se dogodi kad sedne u auto i sa kesom krene van grada? Evo sta se do nedavno dogadjalo u jednom malom gradu u Teksasu koji se nalazi na autoputu US Highway 59:

 

Quote

Extreme cases of abuse have occasionally grabbed the attention of the public and of lawmakers, who in 2011 made a rare move to rein in police seizures. That followed a lawsuit brought by the American Civil Liberties Union a few years before, which alleged that police in the tiny East Texas town of Tenaha were conducting “highway robbery” by shaking down drivers — primarily people of color — for cash under threat of jail time. The suit accused law enforcement in Tenaha of threatening to have children removed from their families if the drivers they’d stopped on U.S. Highway 59 didn’t sign waivers allowing officers to seize their property without a court proceeding.

 

From 2006 to 2008, officers in Tenaha seized approximately $3 million from at least 140 people, according to the lawsuit, which was ultimately settled with local law enforcement not admitting to wrongdoing. With the lawsuit in the news, Gov. Rick Perry in 2011 signed legislation prohibiting the use of such waivers, forcing all forfeitures to go through court.

 

A za sta se trosio taj novac, pitate? Sigurno su kupovali nova policijska kola, uniforme i slicno?

 

Quote

The law also limited how law enforcement can spend the money they seize, banning officials from using it to pay for things like margarita machines, as former Montgomery County District Attorney Michael McDougal did in 2005 — or trips to Hawaii, as a former Hill Country district attorney, Ron Sutton, did from 2002 to 2007. The legislation passed just months after a former South Texas district attorney  pleaded guilty to misappropriating more than $2 million in seized funds, paying $1.2 million in bonuses to three secretaries and another $81,000 to himself.

 

https://www.texastribune.org/2018/12/07/texas-civil-asset-forfeiture-legislature/

 

Ovo se dogadjalo ne godinama, vec decenijama. Ja se vrlo dobro secam reportaze sa aerodroma na lokalnom teveu pocetkom devedesetih gde su prikazali kako oduzimaju novac (par hiljada dolara) mladicima koji su leteli za Kaliforniju. Mladi su, crni su, nemaju posao, otkud njima par hiljada dolara, sigurno idu da kupuju drogu. 

 

Quote

In a criminal case, the government must prove guilt “beyond a reasonable doubt.” In most civil forfeiture cases, the government must show only that there’s a “preponderance of evidence” that the property facilitated, or resulted from, the commission of a criminal act.

 

What this all means is that police are empowered to forfeit property based on unsubstantiated claims. For example, they can – and quite often do – set up highway checkpoints, pull over motorists for minor violations and seize their assets (usually cash) based merely on “indicators” of criminal activity.

 

Law enforcement agencies have a strong incentive to abuse this process. In some states, such as Alabama, they get to keep virtually all of the proceeds that are forfeited, often with little or no accountability regarding how they spend the money. In states that don’t allow them to keep the money, they can simply turn it over to the federal government – under its “equitable sharing” program – and get 80 percent of it back. President Obama scaled back this program, but it has been revived under President Trump.

 

https://www.splcenter.org/news/2019/04/16/what-supreme-court-ruling-could-mean-civil-asset-forfeiture

Link to comment
Share on other sites

@ObiW

 

E moj batke, spao si na citiranje Southern Poverty Law Center :ajme:…….. to je gore nego kada bih ja poceo da citiram KKK.

 

Samo kazem u kakvo si drustvance upao ……. ne treba odgovor.

 

Mada, ako si dobrovoljno postao ekstremista, a ne zbog neobavestenosti i podrzavas ovu Hate Group ….. nema problema, cestitam :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:

@Denis Jasharevichoćeš da kažeš da se ovo što je napisao nije desilo ili da istinitu vest diskredituješ time što je citirani sajt sranje?

 

 

Pa nije problem u tome da li je vest istinita ili ne, vec kada se predstavi na takav nacin dobija potpuno drugaciju konotaciju od one kakva jeste. Imamo i Djoletov primer...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Eddard said:

@Denis Jasharevichoćeš da kažeš da se ovo što je napisao nije desilo ili da istinitu vest diskredituješ time što je citirani sajt sranje?

 

 

Hocu da kazem da je to ultra-levicarsko-islamska teroristicka organizacija koja bi vrlo rado od Osame Bin Ladena napravila ……… Ayaan Hirsi Ali :classic_ninja: ….. ali su nju proglasili za teroristu :ajme:, a jos nisu procenili da je pravi trenutak da Osamu proglase za heroja. Coming soon …..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Konacno su leftisticki mediji prvi put priznali da je Trumpova popularnost medju Amerikancima najveca otkada je postao predsednik USA, jedan od najboljih predsednika svih vremena.

 

Istrazivanje ABC News i Washington Posta je potvrdilo njihove najcrnje slutnje ……. Donald J Trump u ovom trenutku ima bolji rejting nego Hussein Obama posle 900 dana svog prvog mandata !!!

 

Cestitam legendarnom POTUS-u! Trump 2020 !!!

 

Morace srediti ove grafikone sa suzama u ocima, zelena linija je sada iznad crne :thumbup: …….

 

Quote

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, A sad said:

 

Pa nije problem u tome da li je vest istinita ili ne, vec kada se predstavi na takav nacin dobija potpuno drugaciju konotaciju od one kakva jeste. Imamo i Djoletov primer...

 

 

Nasao jednog belca koga su opeljesili? E onda je sve u redu, nema diskriminacije ako smo nasli tog jednog. No svejedno, poenta je u ovom slucaju ne postoji pretpostavka da si nevin dok se ne dokaze suprotno, sto je mrd tvrdio. U ovom slucaju je kao na srpskom sudu: optuzili smo te, a ti dokazi da si nevin.  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sprivel said:

615efcdc3498c90539d4a1b5520ef91a.jpg

 

Ova zena je preuzeta iz administracije Husseina Obame. Ona nema nikakve veze ni sa jednim predsednikom ili partijom. Ona je drzavni advokat, branice svaku administraciju jer joj je to posao. E sad, to sto nije bas inteligentna, to je druga stvar, vecina drzavnih sluzbenika nisu bas previse inteligentni. 

 

Za vreme Trumpa brani "da ilegalcima ne trebaju cetkice za zube", za vreme Obame je branila pravo drzave da decu ilegalne emigrante zatvaraju u samice ……… samo je sada ispalo zgodno da se pljuje Trump, dok je Obamu bilo zabranjeno pljuvati jer bi to automatski bio rasizam. :classic_biggrin:

 

Sarah Fabian is a holdover from the Obama administration. She defended putting kids in solitary confinement for President Barack Obama.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ObiW said:

 

 

Nasao jednog belca koga su opeljesili? E onda je sve u redu, nema diskriminacije ako smo nasli tog jednog. No svejedno, poenta je u ovom slucaju ne postoji pretpostavka da si nevin dok se ne dokaze suprotno, sto je mrd tvrdio. U ovom slucaju je kao na srpskom sudu: optuzili smo te, a ti dokazi da si nevin.  

 

Izvini ako mogu bez politickih konotacija, koliko se to ljudi setka okolo sa 100k kesa u kolima a da ne kupuje drogu ili nije iz neke kriminalne radnje? 

I kako to - toliko njih ostecenih, uzeli ti pare, a oni nisu to trazili nazad. 

Ove sto je Djole pomenuo, ne bi trebalo da se desava, tek tako ti upadnu u kucu i naprave raciju, zbog nesto marihuane, ali nemamo ni drugu stranu.

 

Deluje mi da ti proglasavas optuzbu, za presudu da je neko kriv. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

Vas dvoje imate slicnosti. Nekad ste zalegali za Baraku, danas za Narandzastog Trupca.

 

Drago mi je zbog vas.

 

Meni jeste bilo drago sto je Amerika dobila svog prvog AA predsednika 2009. Navijao sam za njega i da sam americki drzavljanin - glasao bih za njega, prvi put, za drugi mandat - ne.

 

Glasao sam i za Justin Trudeau-a, a evo ne mogu docekati oktobar da mu vidim ledja.

 

---------------------------------------------

 

Ja to ne krijem, a i ne stidim se, nema razloga, jer sam uvek pripadao centru. Nikada u zivotu nisam bio konzervativac. Nisam ni danas, prilicno sam liberalna osoba ……. ali …… ovo vise nije to, ovo sa liberalizmom nema apsolutno nikakve veze, sto nikako ne moze biti moj problem. Oduvek sam prezirao vulgarni kolektivizam.

 

Imam utisak da ti otkad si vezao pionirsku maramu nisi menjao svoje politicke stavove ………. to je tvoja stvar.

 

Neki to zovu doslednost, ja to vidim kao nesto sto ne bih mogao da napisem ovde, zbog pravila foruma. :classic_biggrin:

 

Bilo je nekih online testova da odredite kom politickom spektru pripadate …….. moj rezultat je sledeci …….

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ObiW said:

 

 

Nasao jednog belca koga su opeljesili? E onda je sve u redu, nema diskriminacije ako smo nasli tog jednog. No svejedno, poenta je u ovom slucaju ne postoji pretpostavka da si nevin dok se ne dokaze suprotno, sto je mrd tvrdio. U ovom slucaju je kao na srpskom sudu: optuzili smo te, a ti dokazi da si nevin.  

 

 

Ja verujem da su manjine ovim češće targetirane i da je lakše protiv njih progurati ovakav državni kriminal. Nisam ni želeo da pokažem kako nema diskriminacije i problema već samo da pokažem da manjine nisu jedine koje se susreću sa time, što bi neko sa strane možda mogao zaključiti iz tvog posta.

 

U svakom slučaju, sramota da je takvo banditsko ponašanje dozvoljeno.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Najlakse je po manjinama opaliti.  

 

Posebno manjine koje se vozikaju po gradu sa 90.000 $ u keshu, da se nadje za burek i pivo, na gomili koju ja nikada nisam video u zivotu, a radim decenijama. Jadnici. Placem.

 

Kad bolje razmislim samo jednom sam imao 9, a ne 90 hiljada, kada sam prodao motor, na jedno 5 minuta u dzepu, dok nisam stigao do banke da ga depozitujem

 

Sta je ovaj prodao? Lamborghini ili Ferrari? :classic_biggrin: Pa dobro, to nije tesko dokazati, samo ih odvede do kupca.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...