Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

37 minutes ago, Mama_mia said:

 

sve zavisi na koga naletis jer ima dva irana, taj drugi prizeljkuje ameriku na vratima, mozda cekaju da khamnei umre prirodno pa da se vidi

 

kladila bih se da, kada bi postojala takva mogucnost demokratskih izbora danas bi u iranu pobedio pahlavi da je ziv, a ne ajatolah i mula.

 

inace, trump uvodi dodatne sankcije, ako nije Neophodno ne zeli da ubije 150 iranaca pa zato sankcije...

@ Mama Mio:

Mi tu spekulisemo. Ne znamo. Koji je to procenat populacije? To bi se najverovatnije zavrsilo gradjanskim ratom - imali bismo jos jedan Irak! S tim sto je Iran tri puta veca zemlja od Iraka. Mozda bi opet "ispilili" neki ekstremisti kao u ISIL u Siriji ??? Ne znamo! I onda bi Ameri  opet morali da se umesaju - da podrze one pobunjenicke grupe. A Rusi da udare kontru - da podrze aktuelni rezim!! A cena nafte - 200 dolara barel !!! I Rusi zadovoljni trljaju ruke - petro dolari im samo kaplju!

Jeziv scenario ....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

... pa eto, ovaj covek isto misli: ...

... covek se zove Aaron David Miller: ...

 

 

Standarno je u USofA da 'ljudovi' tek kad postanu 'bivsi' pocnu da razmisljaju.

:wink2: 

Dok je da nekoj drzavnoj funkciji, kusuje - drzi jezik za zubima, jer bi ga sutnuli kao sugavog kera. Malo ko zeli takav 'background'.

A kad ode sa funkcije, onda se razlaje - dodje vreme da se naplate 'boli & ponizenje' sto je morao da istrpi.

Ipak je taj americki sistem sjajan - svakoga stavi na mesto koje mu pripada.

Jedom morao da trpi zbog funkcije, a onda veselo laje zbog parica.

To je nekako moda / pomodarstvo, pa se odnosi i na predsednike / bivse predsednike. 

 

Dodje mu kao ona kesa sa dugom drskom u koju se u crkvi prikupljaju parice posle mise.

:classic_biggrin:

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Amigo said:

Amerikanci su svaki rat od Vietnama pa nadalje izgubili.

...nisu dobili niti jedan rat poslije toga, svaki put je slijedilo povlacenje, bez ikakvih pozitivnih rezultata.

Hajde razmisli da li ipak postoji neki kontraprimer za ovo, recimo nama vrlo blizak? Da li je, na primer, postojao jedan krvolocni socijalisticki kalif kojeg su Amerikanci prilicno odlucivo i ocigledno istamburali, uz opste odusevljenje i odobravanje celokupnog regiona kojeg su tako oslobodili desetogodisnjeg terora doticnog kalifa , njegove umobolne zene i njihovog zlocinackog udruzenja - omogucivsi tom prilikom da se, uz ogromnu podrsku i pomoc i americke administracije ali pre svega privatnih organizacija i filantropa (kakav je npr. Dzordz Soros) i sama ta drzava oslobodi nacional-socijalisticke dusegupke, kako-tako upristoji i - nakon 50-ak godina komunisticke okupacije - napokon ipak krene na (kako stvari stoje prilicno dug i tezak, usled zestokog otpora raznih interesnih grupa) put vracanja Evropi i evropskoj civilizicaji...sto je, mnogi ce se sloziti, vrlo pozitivan rezultat.

 

 

11 hours ago, Amigo said:

seriju napravljenu od Amerikanaca

 

11 hours ago, Amigo said:

 dokumentarnu americku seriju

Nema potrebe da se ovo posebno istice i da mu se cudi, u slobodnim i otvorenim drustvima kakvo je americko kritika americke spoljne politike i njene uloge u svetu, kritika uloge americke vojske u bilo kojem ratu ili zlocinu je sasvim normalna, uobicajena i doborodosla pojava (mnogi ljudi su napravili bogatstva praveci uprave takve filmove); nije to kao u zatvorenim drustvima naviklim na totalitarne oblike upravljanja, tipa Srbije ili Rusije, gde, npr, za snimanje filmova o srpskim zlocinima glumci cak i kad samo glume u stranim filmovi - kada se Nikola Djuricko pojavi na 2 sekunde u filmu Andjeline Dzoli da glumi srpskog cuvara koncentracionog logora ili kada Mira Karanovic glumi silovanu muslimanku u Bosni - postaju "narodni neprijtelji", a ideja da se neki domaci autor usudi da snimi takav film (kao sto je film Andjeline Dzoli o ratu u Bosni) je potpuno nezamisliva. Uostalom, zato Amerikanci imaju privatni i genijalni Netflix, a Srbi drzavni i musavi RTS i nekakve komesare u ministarstvu koji rasporedjuju "sredstva za film" partijski podobnim i zasluznim "pregaocima"...

Edited by bohumilo
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, bohumilo said:

Hajde razmisli da li ipak postoji neki kontraprimer za ovo, recimo nama vrlo blizak? Da li je, na primer, postojao jedan krvolocni socijalisticki kalif kojeg su Amerikanci prilicno odlucivo i ocigledno istamburali, uz opste odusevljenje i odobravanje celokupnog regiona kojeg su tako oslobodili desetogodisnjeg terora doticnog kalifa , njegove umobolne zene i njihovog zlocinackog udruzenja - omogucivsi tom prilikom da se, uz ogromnu podrsku i pomoc i americke administracije ali pre svega privatnih organizacija i filantropa (kakav je npr. Dzordz Soros) i sama ta drzava oslobodi nacional-socijalisticke dusegupke, kako-tako upristoji i - nakon 50-ak godina komunisticke okupacije - napokon ipak krene na (kako stvari stoje prilicno dug i tezak, usled zestokog otpora raznih interesnih grupa) put vracanja Evropi i evropskoj civilizicaji...sto je, mnogi ce se sloziti, vrlo pozitivan rezultat.

 

Nema tu nikakvog pozitivnog rezultata, proslo je skoro 20 godina i nista jos nije rjeseno. Ucinjena je samo ogromna materijalna steta, kao sto jos tece i proces populacijskog praznjenja tog istog regiona.

Kakav je to pozitivan rezultat?

Sto se tice "filantropa" madjarskog porekla Sorosa, njega su isterali njegovi Madjari, tako da je tvoja prica totalno ideoloski obojena i najobicniji pamflet.

Ipak mora se priznati da ovim postom potvrdjujes cinjenicu da su Amerikanci izgubili ratove u Vietnamu, Avganistanu, Iraku,....

 

Quote

Nema potrebe da se ovo posebno istice i da mu se cudi,

 

Na ovom forumu ima, jer jos uvijek postoje stare navike podmetanja, te komunisti, libtardi, obozavaoci Sadama, Gadafija, ovde bi bilo Ho Shi Mina. Kao sto i ti ovde odmah podmeces da se ja tome cudim.

 

Quote

u slobodnim i otvorenim drustvima kakvo je americko kritika americke spoljne politike i njene uloge u svetu, kritika uloge americke vojske u bilo kojem ratu ili zlocinu je sasvim normalna, uobicajena i doborodosla pojava (mnogi ljudi su napravili bogatstva praveci uprave takve filmove); nije to kao u zatvorenim drustvima naviklim na totalitarne oblike upravljanja, tipa Srbije ili Rusije, gde, npr, za snimanje filmova o srpskim zlocinima glumci cak i kad samo glume u stranim filmovi - kada se Nikola Djuricko pojavi na 2 sekunde u filmu Andjeline Dzoli da glumi srpskog cuvara koncentracionog logora ili kada Mira Karanovic glumi silovanu muslimanku u Bosni - postaju "narodni neprijtelji", a ideja da se neki domaci autor usudi da snimi takav film (kao sto je film Andjeline Dzoli o ratu u Bosni) je potpuno nezamisliva. Uostalom, zato Amerikanci imaju privatni i genijalni Netflix, a Srbi drzavni i musavi RTS i nekakve komesare u ministarstvu koji rasporedjuju "sredstva za film" partijski podobnim i zasluznim "pregaocima"...

 

Igrani filmovi i dokumentarci se ne porede, prema tome umesto tvog prebacivanja loptice i spinovanje na nekakvu Andjelinu Zholi,  pogledaj ovaj dokumetarni serijal, koji je jako detaljan pa da vidis sta su ratni zlocini i besmisao tog rata.

Ako neces da gledas, onda ne vidim smisao repliciranja, kako za tebe, tako i za druge.

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Amigo said:

.....

Igrani filmovi i dokumentarci se ne porede, prema tome umesto tvog prebacivanja loptice i spinovanje na nekakvu Andjelinu Zholi,  pogledaj ovaj dokumetarni serijal, koji je jako detaljan pa da vidis sta su ratni zlocini i besmisao tog rata.

.....

 

Postoji nesto i bolje, a krace od citavog serijala.

Ako imas volje i vremena, pogledaj odlican film:

https://www.filmsforaction.org/watch/war-made-easy/

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Pogledaj, film je stvarno odlican.

 

Nema potrebe za filmicima, sa levicarskim glumcicima kao naratorima, sve se da objasniti recima, kratko, jasno, razumljivo, cinjenicno. Za one koji poznaju istorijske cinjenice i uvazavaju istorijski kontekst, a nisu ideoloski ostrasceni. Uz to je naravno potrebno neko osnovno predznanje o tome kako ljudska drustva funkcinisu vekovima i kako ce funkcionisati jos dugo posle nas, na kojim principima, svideli se oni nama ili ne, na to ionako ne mozemo uticati, jer je to hemijsko-neuroloski umrezeno u nasem mozgu. Otarasiti se emocija i idealizacija koje obogaljuju racionalno razmisljanje ….. sve bi bilo bolje da su ostali gadafi, sadam, sloba, mira, staljin, fidel i cavez. Samo u praznim lobanjama tu ima neke bitne razlike od "sve bi bilo bolje da je ostao adolf". :roflmao:

 

Quote

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Nema potrebe za filmicima, sa levicarskim glumcicima kao naratorima, sve se da objasniti recima, kratko, jasno, razumljivo, cinjenicno. Za one koji poznaju istorijske cinjenice i uvazavaju istorijski kontekst ...

......

:classic_biggrin:

Naravno, nema potrebe, ti ga nisi ni pogledao pa skreces i odgovaras mi - odlicnim! - kratkim izlaganjem sa YT.

 

Da si pogledao film, primetio bi da se ne radi o Vijetnamu i istorijskom kontekstu. Film govori o tome kako se postize podrska javnosti za pokretanje rata (ratova).

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

:classic_biggrin:

Naravno, nema potrebe, ti ga nisi ni pogledao pa skreces i odgovaras mi - odlicnim! - kratkim izlaganjem sa YT.

 

Da si pogledao film, primetio bi da se ne radi o Vijetnamu i istorijskom kontekstu. Film govori o tome kako se postize podrska javnosti za pokretanje rata (ratova).

 

 

Pa sto bih gledao kada unapred znam sve …… vidis jedan "dokumentarac" - sve si ih video.

 

Michael Moore voda 5 Amera ko mecke po "sjajnim kubanskim bolnicama" …… za Fidela i njegovu brojnu familiju :roflmao:, kojoj Kubanci ne mogu prici ni na 5 kilometara. :roflmao:Sreljali bi ih na licu mesta. I ZASTO BIH JA POSLE TOGA GLEDAO "DOKUMENTARCE"???

 

Ali zato je Moore i napravio 50 miliona dolara i kupio 9 kuca. Ako ….. dok god ima ovaca neka ih sisa, to i jeste Amerika, on odlicno pliva u kapitalizmu, kapa dole za majstora.

 

 

Tebe nisam kvotovao zbog Vijetnama, to je stavio Amigo.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pred-ratna propaganda je uobicajena i obavezna stvar bez obzira na opravdanost/neopravdanost ratnog pohoda. Ameri su morali biti "obradjeni" i za drugi svetski rat, bez obzira sto ucestvovanje u njemu nikada nije bilo upitno.

 

Tu nema sta da se gleda, gubljenje vremena.

 

Pazi ……. Amerika decenijama nije imala predsednika koji izbegava ratove kao ovaj sada ………. potpuno suludo i nelogicno - on je vama levicarima najgori USA POTUS svih vremena.

 

To govori mnogo vise o vama i vasoj zabrinutosti za "nepravedne" ratove od svih vasih postova, zajedno ….. na gomili. Po meni nema nikakve dileme da je vasa zabrinutost licemerna, lazna, degutantna ……. 2+2=4. 

Edited by Eddard
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2019 at 6:06 PM, Angelia said:

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

Da ne pominjemo da tako samo cekaju za mogucnost smene rezima. 

 

Kad si vodeca svetska sila, tu poziciju zadrzavas samo tako sto nemas averziju da s vremena na vreme pokazes da ti niko ne moze nista, da si opasan.

Tu averzija prema ratu steti.

 

Ovo mi je neverovatno sta si napisala... bez daljeg poredjenja, stav je vrlo plitak i utemeljen prvenstveno na misljenju o USA nadmoci, bez obzira ko je protivnik. Mozda ima nekoga koga ne mrzi da pise o tome kolika bi katastrofa bila rat US vs Iran, ja nemam volje trenutno. 

Ono sto je Tramp dokazao (ako je ovo uopste prvenstveno bila njegova odluka) je da ima nos, koji ocigledno koliko mu je znacio kao biznismenu, znaci mu i kao predsedniku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sreta-steta said:

 

Ovo mi je neverovatno sta si napisala... bez daljeg poredjenja, stav je vrlo plitak i utemeljen prvenstveno na misljenju o USA nadmoci, bez obzira ko je protivnik. Mozda ima nekoga koga ne mrzi da pise o tome kolika bi katastrofa bila rat US vs Iran, ja nemam volje trenutno. 

Ono sto je Tramp dokazao (ako je ovo uopste prvenstveno bila njegova odluka) je da ima nos, koji ocigledno koliko mu je znacio kao biznismenu, znaci mu i kao predsedniku. 

A trebala sam da predpostavim da je Iran vojno nadmocniji od USA? Pa da je tako onda bi Iran bio u poziciji svetske sile. Ne secam sam da sam bilo gde rekla bez obzira ko je protivnik. Postoji i nesto sto se zove diplomatija, rekla sam s vremena na vreme. 

Sta  mislis cemu sluze ove provokacije Irana?

Nemoj ucitavati nekom misljenje pa ti nece ni zvucati plitko. Obrati paznju da ja nisam pricala o ratu.

Link to comment
Share on other sites

Neko ti ucitava misljenje? Ja citam kako je napisano. 

>>

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

>>

Ovo je plitko jednako kao i misljenje da ce Jugoslavija kapitulirati za 72h, Irak za verovatno nesto vise, itditd.. Dakle kafanski nivo. Kada su tacno udari od 3 dana unistili zelju za ratom bilo koje zemlje? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, sreta-steta said:

Neko ti ucitava misljenje? Ja citam kako je napisano. 

>>

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

>>

Ovo je plitko jednako kao i misljenje da ce Jugoslavija kapitulirati za 72h, Irak za verovatno nesto vise, itditd.. Dakle kafanski nivo. Kada su tacno udari od 3 dana unistili zelju za ratom bilo koje zemlje? 

Vidi ja sam o tome pricala sa ljudima koji imaju malo vise poznavanja prilika tamo (i vojnih). Dovoljno da tvrde da manje vise ako unistis komunikaciju vojsci i vise strateskih ciljeva, iz daljine, rezim ili pregovara ili pada (jer vec postoje ljudi unutar koji bi se otarasili rezima).

Nekako vise verujem poznavaocima nego forumu, jbga valjda ljudi sa vojnim iskustvom to znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Vidi ja sam o tome pricala sa ljudima koji imaju malo vise poznavanja prilika tamo (i vojnih). Dovoljno da tvrde da manje vise ako unistis komunikaciju vojsci i vise strateskih ciljeva, iz daljine, rezim ili pregovara ili pada (jer vec postoje ljudi unutar koji bi se otarasili rezima).

Nekako vise verujem poznavaocima nego forumu, jbga valjda ljudi sa vojnim iskustvom to znaju bolje.

Da li su ti ti ljudi ispricali i da se komunikacija uspostavi prilicno brzo nakon takvih udara i da svaka vojska ima sredstva za to?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

Neko ti ucitava misljenje? Ja citam kako je napisano. 

>>

Ne pricam ja o nekom dugotrajnom ratu, udari od 72 sata bi verovatno unistili bilo kakvu zelju Irana za ratom.

>>

Ovo je plitko jednako kao i misljenje da ce Jugoslavija kapitulirati za 72h, Irak za verovatno nesto vise, itditd.. Dakle kafanski nivo. Kada su tacno udari od 3 dana unistili zelju za ratom bilo koje zemlje? 

 

Zavisi dokle je trulez stigla, ne bih tacno znao, nezgodna je kafanska procena to si definitivno u pravu, moz' da bidne skroz truo, sto bi po pricama Iranaca koje poznajem bilo bas tako - jer im kazu cobani drze sve pozicije, ostali su ili vec pobegli ili su u polu-ilegali, a mogu se cobani u kombinaciji sa fanatizmom pokazati i kao vrlo zilavi. Ko to zna …… CIA snajka, CIA.

 

Ipak moja skromna i kafanska procena da se Mule vise plase svojih gradjana, a i Ameri vise racunaju na unutrasnje sukobe nego na neki rat dve strane. Koji btw Trumpu bas ne treba u ovom trenutku, mada ……. ima i ona druga strana - kad ce, ako nece sad? Vec se procenjuje kao slabost, sto je vrlo lose za potus-a.

 

U tom kontekstu ovo sto kaze Angelia ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Andjo, svi mi volimo da lupimo o temi koju polupoznajemo s vremena na vreme. I nije sramota priznati to. I kazes "ortaci od burazera" koji se bas bave vojskom kazu da 72h max i kraj? Po dva tomahavka na centre komunikacije i krece bela zastava? A jel kazu zasto je morala cela zemlja da se preore posle tih 72h i u Afganistanu i u Iraku da bi se uspostavilo  nesto sto lici na pobedu? Ili jel znaju zasto taj problem sa Iranom postoji zadnjih 30+ godina ako je to pitanje 72h.

Kad vec odaberes da ucestvujes u raspravi o kojoj ocigledno ne znas dovoljno, nemoj da te bude sramota da pitas (ako vec nemas afiniteta ili vremena da se sama informises). U suprotnom ostaje ti tako da pises sta ti padne na pamet sto ne mora obavezno da ima ikakvog smisla. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sreta-steta said:

Andjo, svi mi volimo da lupimo o temi koju polupoznajemo s vremena na vreme. I nije sramota priznati to. I kazes "ortaci od burazera" koji se bas bave vojskom kazu da 72h max i kraj? Po dva tomahavka na centre komunikacije i krece bela zastava? A jel kazu zasto je morala cela zemlja da se preore posle tih 72h i u Afganistanu i u Iraku da bi se uspostavilo  nesto sto lici na pobedu? Ili jel znaju zasto taj problem sa Iranom postoji zadnjih 30+ godina ako je to pitanje 72h.

Kad vec odaberes da ucestvujes u raspravi o kojoj ocigledno ne znas dovoljno, nemoj da te bude sramota da pitas (ako vec nemas afiniteta ili vremena da se sama informises). U suprotnom ostaje ti tako da pises sta ti padne na pamet sto ne mora obavezno da ima ikakvog smisla. 

 

Jel te bas mrzi da nas malo, besplatno po mogucnosti - uputis. Evo meni nije problem da priznam kako sam tu skroz tanak.

 

Toliko ipak znam da kopnena dejstva ne dolaze u obzir ….. a ti ih izgleda podrazumevas. Pa ni "nesto sto lici na pobedu" ovde uopste nije vazno. Samo totalna spoljna blokada. A oni neka sami vide sta ce sa sobom. To je vrlo izvodljivo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Jel te bas mrzi da nas malo, besplatno po mogucnosti - uputis. Evo meni nije problem da priznam kako sam tu skroz tanak.

 

Toliko ipak znam da kopnena dejstva ne dolaze u obzir ….. a ti ih izgleda podrazumevas. Pa ni "nesto sto lici na pobedu" ovde uopste nije vazno. Samo totalna spoljna blokada. A oni neka sami vide sta ce sa sobom. To je vrlo izvodljivo.

Ja licno mislim da US kad izgubi rat toj zemlji dobro krene. Tako da ako napadnu Iran i izgube, Iran ce da pocne da cveta. 

To je cista statistika.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Zavisi dokle je trulez stigla, ne bih tacno znao, nezgodna je kafanska procena to si definitivno u pravu, moz' da bidne skroz truo, sto bi po pricama Iranaca koje poznajem bilo bas tako - jer im kazu cobani drze sve pozicije, ostali su ili vec pobegli ili su u polu-ilegali, a mogu se cobani u kombinaciji sa fanatizmom pokazati i kao vrlo zilavi. Ko to zna …… CIA snajka, CIA.

 

Ipak moja skromna i kafanska procena da se Mule vise plase svojih gradjana, a i Ameri vise racunaju na unutrasnje sukobe nego na neki rat dve strane. Koji btw Trumpu bas ne treba u ovom trenutku, mada ……. ima i ona druga strana - kad ce, ako nece sad? Vec se procenjuje kao slabost, sto je vrlo lose za potus-a.

 

U tom kontekstu ovo sto kaze Angelia ima smisla.

 

Istu gresku pravis kao i Andjelija: mislis da je vojna nadmoc dovoljna da bi se dobio rat. Nije uopste pitanje da li je USA u stanju da vrati Iran u kameno doba. Pitanje je samo koliko bi to kostalo. US nije vodila rat protiv bilo kog iole organizovanog/obucenog/opremljenog protivnika, pa... od Vijetnama. I ovo je jednostavno preskupa avantura: previse ce da kosta, ne zna se gde sve moze da opukne (Hezbolah je najpotentnija teroristicka organizacija, sta ako se ovo pretvori u jos jedan Shia vs Suni rat...), cena nafte skace sto odgovara jedinom pravom strateskom neprijatelju koga US ima.... Dakle STA AKO se posle Andjinih 72h rezim ne urusi? Sta ako jedan od raketnih camaca kojih Iran ima milion dobaci do jednog od nosaca? Sta ako nekom prackom uspeju da obore f-35? Sta ako tim neobogacenim uranijomom zasole neku raketu koja eto pogodi Tel Aviv ili Dammam, svejedno? Hocemo i onda da pricamo smoking gun mushroom cloud? Iz ovoga za sada ja zakljucujem samo jednu stvar: niti je Bolton kalibar Dika Cejnija, niti je Trump budala kalibra GWB. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sreta-steta said:

Andjo, svi mi volimo da lupimo o temi koju polupoznajemo s vremena na vreme. I nije sramota priznati to. I kazes "ortaci od burazera" koji se bas bave vojskom kazu da 72h max i kraj? Po dva tomahavka na centre komunikacije i krece bela zastava? A jel kazu zasto je morala cela zemlja da se preore posle tih 72h i u Afganistanu i u Iraku da bi se uspostavilo  nesto sto lici na pobedu? Ili jel znaju zasto taj problem sa Iranom postoji zadnjih 30+ godina ako je to pitanje 72h.

Kad vec odaberes da ucestvujes u raspravi o kojoj ocigledno ne znas dovoljno, nemoj da te bude sramota da pitas (ako vec nemas afiniteta ili vremena da se sama informises). U suprotnom ostaje ti tako da pises sta ti padne na pamet sto ne mora obavezno da ima ikakvog smisla. 

Gde sam ja pominjala ortake od burazera? :classic_biggrin: Ma jok moji ortaci, koji se bas bave vojskom, i bas se bave bliskim istokom.

niko nije pricao o dva tomahavka, nego o koordinisanom udaru na komunikacije, ukljucujuci cyber i strateske ciljeve. konkretno pricaju o "nekoliko dana" a ja sam to limitirala na 72 sata.

Vidi iznenadices se da sam i ja postavila isto pitanje da Sr nisu zaustavili za 88 dana. I dobila jasan odgovor da se tehnologija promenila, i da je Isran u posebnoj situaciji. A majke mi nisam pitala za Avganistan i Irak, nisam ocekivala da ces me propitivati na casu.

 

Jbga sta da ti kazem, uverljivi ljudi. A u pravu si da ja o Iranu ne znam mnogo :classic_smile:

15 minutes ago, Kronostime said:

Da li su ti ti ljudi ispricali i da se komunikacija uspostavi prilicno brzo nakon takvih udara i da svaka vojska ima sredstva za to?

Ne, koliko sam razumela vojni centri su geografski udaljeni bez ne mnogo cega izmedju, tako da bi ponovno uspostavljanje komunikacije potrajalo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...