Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Mani je fascinantno kako se i jedna i druga strana služe natežom propagandom i kako neće da prihvate svoje greške, a onda drugu stranu optužuju za propagandu i ne znam šta drugo.

Sinoć gledam HBO i delimično sam uhvatio neki dokumentarac koji priča o uticaju ruske propagande na izbore u USA. Elem, zaljučak je da je ruska propaganda direktno uticala da u određenim državama da oni koji su glasali za Obamu, ne glasaju za Hilari, tj da ne izađu na izbore. I sve je to ok, ali se onda pomene Mičigen. Međutim, kod Mičigena se totalno zanemaruje da su glavni  razlozi tihog bojkota afro-amerikanaca loši potezi koje su Obamina administracija pa i sam Obama povukli u ovoj državi a tu pre svega mislim na Flint.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Juan said:

Međutim, kod Mičigena se totalno zanemaruje da su glavni  razlozi tihog bojkota afro-amerikanaca loši potezi koje su Obamina administracija pa i sam Obama povukli u ovoj državi a tu pre svega mislim na Flint.

Vise puta sam napomenuo kako obicni prosecni ljudi (bez misljenja), ovo je nista prezurativno, samo konstatacija, glasaju emocijama, a ne razmisljaju zasto je to dobro. Iz istog razloga mnogi nece i ne bi glasali za Bidena posto im je podavio macice. Niko ne razmislja, ali obrati paznju, sta pozitivno donosi Trump, a sta pozitivno donosi Biden. Trenutno je izrazito emotivno stanje, gde se ljudi povode motivacijom zasto ne, a ne sta ovaj, ili onaj moze da mi uradi. Tako se desilo i tim delovima gde su AA smatrali da Obama nije dovoljno za njih uradio i ili su cutali, ili su glasali za DT da Hilari crkne krava. 

Evo ga sada je u pravom momentu zapatio covid, nije mogao bolje vreme da izabere. Moja krilatica stoji:"Puno Coca-Cola-e i kokica"

🙂

Link to comment
Share on other sites

Sumljam da je zakacio virus, pre ce biti da je to finta da preskoce drugu debatu posto im se debatna strategija raspala, i da nesto smisle novo za trecu debatu.

 

U prvoj niti je dominirao kao protiv Hilari niti je Biden bio zaboravan i pospan kako ga Trump prikazuje.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

 

2) U principu ne podrzavam politicare, nego ideje - jer ideje ne mirisu zensku kosu... Nekoliko puta sam pomenuo AOC - zbog toga sto je nova snaga, nekorumpirana, bez mrcnih tajni i dealova iz proslosti - kada se to promijeni, idemo dalje, gledamo ko je sljedeci ko ce se zalagati za  ideju odrzivog razvoja i socijalne pravde.

:classic_biggrin: Meni je takve nove snage koja podrzava ideje odrzivog razvoja i socijalne pravde bilo dosta i kad je ono Tile pravio petogodisnje planove, u kojoj je SFRJ bila industrijska sila. Cuj nekorumpirana, a vec je istrazuju za preko milion $ koje je iz kampanje uplatila decku.

 

8 hours ago, ters said:

 

3) Slazem se oko toga da ne mozemo znati sta ko podrzava, to sam dijelom i rekao - ne mozemo znati kako ko razmislja i zbog kojih razloga donosi svoje sudove, mozda sam otisao predaleko sa "podrzavanjem" jer kad realno pogledam tvoje pisanje stvarno ne daje dovoljno materijala za takav zakljucak - u pitanju je opravdavanje Donalda Trampa, a ne podrzavanje.

Otisao si predaleko i sa opravdavanjem, zato sto objasnjavati da su politicari ili predsednici radili iste ili slicne stvari pre njega, bez vristanja histericne mase, nije opravdavanje, nego racionalno objasnjavanje.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MeanMachine said:

Sumljam da je zakacio virus, pre ce biti da je to finta da preskoce drugu debatu posto im se debatna strategija raspala, i da nesto smisle novo za trecu debatu.

 

U prvoj niti je dominirao kao protiv Hilari niti je Biden bio zaboravan i pospan kako ga Trump prikazuje.

 

 

Napisah jutros, nemoguće da je lud da fejkuje koronu. Hajde neka bude da hoće da preskoči debatu, samo ne preskače samo debatu nego i svaki reli koji bi bio u međuvremenu, svaki intervju, sve gde je u kontaktu sa ljudima. Nema šanse da fejkuje. Jedino ako neki campaign mastermind nije izračunao da će empatija prema bolesnom predsendiku, jednom od nas doneti više dobrog nego kampanja koju će morati da zaustavi. A to je nemoguće izračunati

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, A sad said:

 

Aj zaobidji me sa komentarima. Nisi u stanju da procitas post, a ne ozbiljno da komentarises. 

 

Priroda foruma je javna, i ja se necu odreci komentarisanja postova koji se na forumu nalaze. Da li sam u stanju da procitam post - vjerovatno nisam, bar ne na nacin na koji bi neki zeljeli da ja citam njihove postove. Teorija da je jedina slicnost zebre (nacizam) i magarca (islamizam) u tome sto imaju dva oka, bas kao i som (ljevica) je u najmanju ruku neobicna, da ne kazem neozbiljna...Teokratija nikada nije bila ljevica niti po svojoj prirodi moze biti. 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, NMX said:

 

Napisah jutros, nemoguće da je lud da fejkuje koronu. Hajde neka bude da hoće da preskoči debatu, samo ne preskače samo debatu nego i svaki reli koji bi bio u međuvremenu, svaki intervju, sve gde je u kontaktu sa ljudima. Nema šanse da fejkuje. Jedino ako neki campaign mastermind nije izračunao da će empatija prema bolesnom predsendiku, jednom od nas doneti više dobrog nego kampanja koju će morati da zaustavi. A to je nemoguće izračunati

 

Kada je Boris Dzonson bio bolestan, konzervativna partija je dozivela najvecu podrsku i napravila veliki skok u odnosu na ostale partije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Meni je takve nove snage koja podrzava ideje odrzivog razvoja i socijalne pravde bilo dosta i kad je ono Tile pravio petogodisnje planove, u kojoj je SFRJ bila industrijska sila. Cuj nekorumpirana, a vec je istrazuju za preko milion $ koje je iz kampanje uplatila decku.

 

Otisao si predaleko i sa opravdavanjem, zato sto objasnjavati da su politicari ili predsednici radili iste ili slicne stvari pre njega, bez vristanja histericne mase, nije opravdavanje, nego racionalno objasnjavanje.

Istrazivanje je OK, to i jeste posao institucija drzave. Nisam cuo da je odbila saradnju ili pokusavala osujetiti istragu, to bi trebalo omoguciti da se do istine i eventualne presude dodje sto brze. I ja necu racionalno objasnjavati da su i drugi prije nje to isto radili... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

“I’ve said it many times, let me be clear again: I condemn the KKK, I condemn all white supremacists, I condemn the Proud Boys,” Trump said. “I don’t know much about the Proud Boys, almost nothing, but I condemn that.

 

juce  -   Fox News host Sean Hannity.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Priroda foruma je javna, i ja se necu odreci komentarisanja postova koji se na forumu nalaze. Da li sam u stanju da procitam post - vjerovatno nisam, bar ne na nacin na koji bi neki zeljeli da ja citam njihove postove. Teorija da je jedina slicnost zebre (nacizam) i magarca (islamizam) u tome sto imaju dva oka, bas kao i som (ljevica) je u najmanju ruku neobicna, da ne kazem neozbiljna...Teokratija nikada nije bila ljevica niti po svojoj prirodi moze biti. 

 

 

 

 

 

 

Znas kako, komentarisi ti sta god hoces, ali za svako podmetanje kao ovo ide report, pa ti slobodno nastavi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Istrazivanje je OK, to i jeste posao institucija drzave. Nisam cuo da je odbila saradnju ili pokusavala osujetiti istragu, to bi trebalo omoguciti da se do istine i eventualne presude dodje sto brze. I ja necu racionalno objasnjavati da su i drugi prije nje to isto radili... 

Ali si racionalno zakljucio da u US moze izbiti gradjanski rat kao u SFRJ? na osnovu tvog iskustva.....

ti si izneo kako ona nije korumpirana, iako je ukrala pare od kampanje, ocigledno ni za to nisi cuo :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Meni je takve nove snage koja podrzava ideje odrzivog razvoja i socijalne pravde bilo dosta i kad je ono Tile pravio petogodisnje planove, u kojoj je SFRJ bila industrijska sila. Cuj nekorumpirana, a vec je istrazuju za preko milion $ koje je iz kampanje uplatila decku.

 

Otisao si predaleko i sa opravdavanjem, zato sto objasnjavati da su politicari ili predsednici radili iste ili slicne stvari pre njega, bez vristanja histericne mase, nije opravdavanje, nego racionalno objasnjavanje.

Postovanje, staramajko, ako pamtite Titove petoljetke, :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

Znas kako, komentarisi ti sta god hoces, ali za svako podmetanje kao ovo ide report, pa ti slobodno nastavi. 

 

Nakon razmjene privatnih poruka i pojasenjenja, dugujem javno izvinjenje A Sad-u jer sam greskom komentarisao tudji post u odgovoru njemu, tako de se moglo protumaciti da pomenutu slika i tekst iznad nje pripisujem njemu. 

 

Svoju raspravu cu adresirati ispravno  - zalim ako sam uzrokovao bilo kakvu zabunu ovom greskom.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Kada je Boris Dzonson bio bolestan, konzervativna partija je dozivela najvecu podrsku i napravila veliki skok u odnosu na ostale partije. 
Tacno. Samo ovde ima fundamentalna razlika u odnosu na UK.

Umrlo 200+k ljudi, uglavnom onih sa slabim osiguranjem ili bez istog a predsednik se oporavi jer ima najbolju negu. Ja mislim da je to katastrofalna poruka glasacima i maltene nepremostiva prepreka za Trampa.

Plus, Boris nije imao izbore na kojima zaostaje za konkurentom i mora da jurca po swing drzavama.

Ja Trampu zelim da vidim ledja, mislim da je sramotan predsednik samo ovde ne verujem da fejkuje.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

Tacno. Samo ovde ima fundamentalna razlika u odnosu na UK.

Umrlo 200+k ljudi, uglavnom onih sa slabim osiguranjem ili bez istog a predsednik se oporavi jer ima najbolju negu. Ja mislim da je to katastrofalna poruka glasacima i maltene nepremostiva prepreka za Trampa.

Plus, Boris nije imao izbore na kojima zaostaje za konkurentom i mora da jurca po swing drzavama.

Ja Trampu zelim da vidim ledja, mislim da je sramotan predsednik samo ovde ne verujem da fejkuje.

 

Samo sam htela da kazem da ce da igra na kartu sazaljenja, a uvek ima onih koji padnu na to. Sve ostalo se slazem, osim sto od njegove baze nece izgubiti ni glas, ne bi izgubio ni da pocne da ih ubija na petoj aveniji i to je valjda jedino tacno sto je rekao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Baby said:

 

Cek, informacija da on ima virus je potekla od njega, a sada ce da potvrdi WH. Ne zna se ko vise laze 😄 a onda ce da poture doktora koji je rekao da je Tramp zdrav kao dvadesetogodisnjak (nakon sto se sumnjalo da je bio u bolnici zbog lakseg mozdanog udara, pa ga poslali na onaj cuveni kongitivni test osoba, covek, zena, kamera, tv)

 

Ja vala ne verujem nista sto iz njegovih usta izadje... 

 

Za oko 9 sati nakon mog posta:

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, boxcube said:

 

Poptuno pogresno sagledavanje islamizma pogotovo njegove geneze. Islamizam nastaje tako sto razni mislioci,aktivnisti, reformatori unose socijalisticke i sveopste revolucionarne ideje preuzete od evropskih socijalista/komunista tipa Lenjin. Sajid Kutb,  Abul Maududi i njima slicni uveli su razne nove ideje i cista izvrtanja izvornog islamskog ucenja tako da se pojmovi i njihova realizacija poklopi sa njihovim prvenstveno revolucionarnim socijalistickim ciljevima.  Dzihad kao revolucinarni rat i islam kao ideologija koja je izvoriste nadolazece svetske revolucije nije postojalo do tada. Teror nad civilima, bombaski napadi  i slicna zverstva ne mogu naci teolosko uporiste u izvnornim interpetacijama islama ali uz revolucionarnu reinterpetaciju dobili smo i to.  Tako da ne, antikapitalizam nije iz razlicituh razloga nego bas u samom korenu ideje iz istih iz socijalisticko revolucionarnih razloga. 

 

Niko ne kaze da radikalna desnica nije antisemitska nego da je ta radikalna desnica u tom svom antisemitizmu imala radikalne islamiste za saveznike upravo zbog te socijalisticko revolucionarne kompomnente koja ih vezuje.

 

1550X413.jpg

 

 

Konacno prilika da se vratim na ovaj post koji sam zelio komentarisati i greskom pripisao drugom forumasu:

 

  • Geneza  islamizma nije i ne moze biti u lijevim strujama i pokretima kojima se pripisuje - islamizam korijene ima 50 godina proje oktobarske revolucije
  • Teokratski sistemi i drustva su po svojoj definiciji klasna sto ih cini prirodnim protivnicima socijalista 
  • Teokratski sistemi insistiraju na privatnom vlasnistvu nad sredstvima rada - cak je Iran nakon masovne nacionalizacije 80-tih morao krenuti nazad u privatizaciju u novije vrijeme
  • Najveci sponzori islamizma su Saudijska Arabija, Qatar i Egipat - nijedna od te tri zemlje nema ni lj od ljevice ili s od socijalizma. Turska kao desna diktatura pod Erdoganom je na istom putu, i trenutno radi na unistenju ljevice.
  • Muslmansko bratstvo je plod reakcionarnih, konzervativnih nastojanja - od osnivanja 20-tih godina, preko sukoba sa socijalistom Naserom pa do danasnjih dana
  • Mudzahedinski pokret je nastao pod sponzorstvom USA, kao sredstvo za borbu provit sovjetskog socijalizma
  • Izrael, pod desno orjentisanim  vladama Begina i Samira je stvorio Hamas, kao protutezu Fatahu i komunistickim pokretima

Dakle svaki aspekt geneze islamizma pociva na desnom krilu politickog spektra, kao i kasnija evolucija islamizma.

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ali si racionalno zakljucio da u US moze izbiti gradjanski rat kao u SFRJ? na osnovu tvog iskustva.....

ti si izneo kako ona nije korumpirana, iako je ukrala pare od kampanje, ocigledno ni za to nisi cuo :classic_smile:

Nadam se da ce zavrsiti u zatvoru i zelim da organi reda i sudski organi sto prije odrade svoj posao.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...