Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

 

 


Sent from my SM-G965U using Tapatalk

 

 

 

 

 

Jbg nije bitno ko koga podrzava ovo je vrhunski 🙂🙂🙂 

And the salon turn her in, turn her in...
Odlican beat pre svega 🙂 

 

 

3 minutes ago, Squabbit said:

 

 

 


Sent from my SM-G965U using Tapatalk

 

 

 

 

 

Jbg nije bitno ko koga podrzava ovo je vrhunski 🙂🙂🙂 

And the salon turned her in, turned her in...
Odlican beat pre svega 🙂 

 

 

 

Edited by Squabbit
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tramp se sprema sutra da nominuje Amy Barrett za sudiju. Balance of power ce se pomeriti na 6-3 za republikance. 

 

 

 

Ista ta zena je izjavila ovo kada je Obama hteo da nominuje zamenu za Scalia-u:

 

 

Ajde neka mi neko kaze da li ona ima obraza jer ce sada prihvatiti poziciju. Totalno besprincipejelno i bez ikakvog razloga da joj se veruje na tom mestu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Baby said:

 

Ajde neka mi neko kaze da li ona ima obraza jer ce sada prihvatiti poziciju. Totalno besprincipejelno i bez ikakvog razloga da joj se veruje na tom mestu. 

 

principi i politika :classic_smile: promenila misljenje za 4 godine, njena privilegija

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Znam da imas opravdanje, ali da li bi ovako napisala da je obrnuta situacija? 

 

Stvar je principa. Evo, pitam te da budes i ti principijelna... 

Pa jeste obrnuta situacija, i demokrate tvrde sve suprotno od onog sto su tvrdili 2016te. Koja je razlika?

I jedna i druga strana govori ono sto im odgovara. Mislim da je Romni to lepo opisao, i rekao da su dems to mogle da proguraju 2016 oni bi.

Eto, principijalno ti tvrdim da je ocekivanje da politicari ne iskoriste neku priliku kad mogu, naivno, i da politika i principi generalno ne idu zajedno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa jeste obrnuta situacija, i demokrate tvrde sve suprotno od onog sto su tvrdili 2016te. Koja je razlika?

I jedna i druga strana govori ono sto im odgovara. Mislim da je Romni to lepo opisao, i rekao da su dems to mogle da proguraju 2016 oni bi.

Eto, principijalno ti tvrdim da je ocekivanje da politicari ne iskoriste neku priliku kad mogu, naivno, i da politika i principi generalno ne idu zajedno.

 

Demokrate su sirok pojam, ima ih svakakvih. Pitala sam te za sudiju, iskljucivo jednu osobu. 

 

Osim sto nije principijelna, ona je za oruzje bez tj sa malom kontrolom, protiv abortusa, protiv istopolnih brakova, protiv zakona o pristipacnom zdravstenom. Znaci, ako a hoce samo je pitanje momenta, dodju na sto ustavnog suda bar 60% gradjana ce osecati na negativan nacin ovu odluku da je stave tu gde su je stavili. 

 

Ona nije politicar niti bi trebalo da bude, ona je sudija. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Demokrate su sirok pojam, ima ih svakakvih. Pitala sam te za sudiju, iskljucivo jednu osobu. 

 

Osim sto nije principijelna, ona je za oruzje bez tj sa malom kontrolom, protiv abortusa, protiv istopolnih brakova, protiv zakona o pristipacnom zdravstenom. Znaci, ako a hoce samo je pitanje momenta, dodju na sto ustavnog suda bar 60% gradjana ce osecati na negativan nacin ovu odluku da je stave tu gde su je stavili. 

 

Ona nije politicar niti bi trebalo da bude, ona je sudija. 

Izvini nisam imala vremena, i nisam skontala da pitas za nju, mislila sam da pitas za "drugu stranu" to jest za demokrate. A tu su obe strane bile poprilicno konzistentne - tj drzali su se onoga sta im odgovara.

Sto se tice sudije, nisam detaljno upoznata sa njenim stavovima da bi ih komentarisala, pogledacu pa cu ti odgovoriti. recimo ovo o istopolnim brakovima nisam znala - da li je stvarno protiv, ili je samo privatno protiv?

 

Recimo meni oruzje ne smeta, da li bi volela vise kontrole - pa naravno, ali ni to sta ja mislim nece proci, a kamoli sto verovatno ti mislis.

Sto se tice abortusa ja sam totalno za - pravo zene da bira potpuno podrzavam, dokle, tj da li to treba raditi u zadnjem tromesecju nisam nikad ni rascistila sa samom sobom, pa ces mi oprostiti da ti ne ponudim misljenje sada. Nisam se nikad ni bavila takvim razmisljanjem.

istopolni brakovi - totalno podrzavam.

Mislim kontas da ja nisam religiozna, samo ponekad imam pitanja?

Pristupacno zdravstvo - pa zavisi sta se tu predlaze, neke stvari uopste ne zahtevaju od mene da razmisljam, nemam problem da svako zivi kako hoce, ali ako pristupacno zdravstvo znaci da ja platim za nekog drugog ko nece da radi, e o tome cemo razgovarati.

 

Zasto ti automatski predpostavljas da ona celog zivota mora da ima ista misljenja da bi bila principijalna? Pa ja nemam ista misljenja celog zivota, covek se uci dok je ziv, nesto sto mi je pre 20 godina delovalo neverovatno danas mi je normalno.

 

Pitanje je, da li ona moze da razdvoji privatno misljenje od profesionalnog. Na to nemam odgovor za sada - videla sam njen intervju za apelacioni sud i deluje uverljivo da to moze da razdvoji. U svakom slucaju - zasto raspravljamo nju? Ima tamo vise sudija, ne odlucuje ona sama.

 

A i nije jos kandidovana. Ja bi recimo izabrala Lagoa za kandidata, barem na osnovu onog sto znam, ali ne osudjujem ni ovu zenu.

Link to comment
Share on other sites

Preksinoc ubijen jos jedan policajac crnac od strane mirnih protestanata. Medijima to nije vredno pomena. Zanimljivo kako svi izgube ljudskost i solidarnost sa zrtvom i njenom porodicom ako se tragedija ne moze iskoristiti za ideoloske i politicke potrebe. 

 

Ali, black lives matter! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Preksinoc ubijen jos jedan policajac crnac od strane mirnih protestanata. Medijima to nije vredno pomena. Zanimljivo kako svi izgube ljudskost i solidarnost sa zrtvom i njenom porodicom ako se tragedija ne moze iskoristiti za ideoloske i politicke potrebe. 
 
Ali, black lives matter! 
To je rasizam i brutalnost policije. Zašto bi mediji to prenosili? [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

Vidi, prvo za taj Daily Show, policija je postupala po zakonu, oni su imalu "no nock" warrant - mozes da kazes da "no nock warrant" nije u redu, iako je jasno zasto postoji u nekim drzavama. Ali ne mozes da krivis policiju sto postupaju po zakonu. Drugo, kakve to veze ima sa time da je ona crna? Mogao je da bude bilo ko. Da njen decko nije zapucao na policiju to bi se zavrsilo bezbolno, jer nije policija tu dosla da nekog ubije. Zato oni ni nisu mogli biti optuzeni. 

Odluka koju je Grand Jury donela, je potpuno ispravna. 

necu ni da pominjem da se tu prica toliko netacnih cinjenica, tipa da je ona ubijena dok je spavala....

 

 

Drugo, ovo za Portland, neverovatno kako sad nijedno nasilje nije dozvoljeno - zar ne? :lol_2: Sad ce da posalju i gardu i sta ne jos, i pricaju kako se na njihovim skupovima uvek desava neko ubistvo (netacno) i kao argument se uzima da je clan PP ubijen od strane coveka koji je podrzavao Antifu, hladnokrvno ubistvo bez povoda.

to je argument da su njihovi skupovi nasilni?

Pominje se Kenosha - pa to nije bio skup Proud Boys.

Vidi, nemam ja nista protiv da posalju i gardu i sprece moguce nasilje, sve je to ok, ali ono sto nije ok je licemerje da nasilje u tom gradu traje vec mesecima, i oni skoro nista ne rade da to zaustave a sad naprasno otkrili zakon.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Baby said:

Tramp se sprema sutra da nominuje Amy Barrett za sudiju. Balance of power ce se pomeriti na 6-3 za republikance. 

 

 

 

Ista ta zena je izjavila ovo kada je Obama hteo da nominuje zamenu za Scalia-u:

 

 

Ajde neka mi neko kaze da li ona ima obraza jer ce sada prihvatiti poziciju. Totalno besprincipejelno i bez ikakvog razloga da joj se veruje na tom mestu. 

 

 

Looking good :classic_smile: mogla je 'ladno i da ide u Holivud.:classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Squabbit said:

Ne videh da niko sem MSM medija ovo gura.
Ne cuh da je rekao bilo sta sem da ce biti zensko.

Ne mora da znaci da ce nju da odabere.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk
 

Objavice uskoro - ali kazu vise izvora govore da je ona. Uostalom vidjeno je da je sa decom krenula iz Indijane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Squabbit said:

Ne videh da niko sem MSM medija ovo gura.
Ne cuh da je rekao bilo sta sem da ce biti zensko.

Ne mora da znaci da ce nju da odabere.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk
 

Sad je zvanicno:

A source familiar with the process told Fox News that Oct. 12 is the target date for the beginning of confirmation hearings. This means that Barrett, 48, could potentially be confirmed by the end of the month and just days before the election.

......

Democrats have vowed to oppose the pick, but the Senate math does not appear to be in their favor. Republicans have 53 Senate seats and Barrett only needs 50 to be confirmed -- with Vice President Mike Pence acting as a tie breaker in such a case.

 

Zivo me interesuje sta ce demokrate da probaju da sprece izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Looking good :classic_smile: mogla je 'ladno i da ide u Holivud.:classic_cool:

 

Bice da je za nas bolje da snima reklame i filmove, nego da nam kroji zakone. Nemam nista protiv, karta i direkt Holivud... 

4 hours ago, Angelia said:

Vidi, prvo za taj Daily Show, policija je postupala po zakonu, oni su imalu "no nock" warrant - mozes da kazes da "no nock warrant" nije u redu, iako je jasno zasto postoji u nekim drzavama. Ali ne mozes da krivis policiju sto postupaju po zakonu. Drugo, kakve to veze ima sa time da je ona crna? Mogao je da bude bilo ko. Da njen decko nije zapucao na policiju to bi se zavrsilo bezbolno, jer nije policija tu dosla da nekog ubije. Zato oni ni nisu mogli biti optuzeni. 

Odluka koju je Grand Jury donela, je potpuno ispravna. 

necu ni da pominjem da se tu prica toliko netacnih cinjenica, tipa da je ona ubijena dok je spavala....

 

 

Drugo, ovo za Portland, neverovatno kako sad nijedno nasilje nije dozvoljeno - zar ne? :lol_2: Sad ce da posalju i gardu i sta ne jos, i pricaju kako se na njihovim skupovima uvek desava neko ubistvo (netacno) i kao argument se uzima da je clan PP ubijen od strane coveka koji je podrzavao Antifu, hladnokrvno ubistvo bez povoda.

to je argument da su njihovi skupovi nasilni?

Pominje se Kenosha - pa to nije bio skup Proud Boys.

Vidi, nemam ja nista protiv da posalju i gardu i sprece moguce nasilje, sve je to ok, ali ono sto nije ok je licemerje da nasilje u tom gradu traje vec mesecima, i oni skoro nista ne rade da to zaustave a sad naprasno otkrili zakon.

 

Cemu onda sluzi oruzje, da se setaju po Portlandu i da ulaze u gradsku kucu u Mineapolisu? Toliko borbe za drugi amandman ako ne mozes da pucas na nekog ko ti provali u kucu dok spavas. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baby said:

 

Bice da je za nas bolje da snima reklame i filmove, nego da nam kroji zakone. Nemam nista protiv, karta i direkt Holivud... 

Zena je profesor prava, mislim da je adekvatno obrazovana da bi se tako komentarisao njen izgled, to se inace odnosi i na Amiga

 

17 minutes ago, Baby said:

 

Cemu onda sluzi oruzje, da se setaju po Portlandu i da ulaze u gradsku kucu u Mineapolisu? Toliko borbe za drugi amandman ako ne mozes da pucas na nekog ko ti provali u kucu dok spavas. 

Zato i ovaj koji je poceo pucnjavu nije optuzen, nisu mogli da dokazu da su se identifikovali (iako nisu morali). Znaci "no nock warrant" jeste opasnost od takve nesrece. I to je jedna obicna nesreca, sto se policije tice. Sto se tice ovog koji je pripucao, pa sad i on ima krivicni istorijat....Mozda je zapucao iako su se identifikovali jer je mislio da su dosli po njega, ko zna.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Zena je profesor prava, mislim da je adekvatno obrazovana da bi se tako komentarisao njen izgled, to se inace odnosi i na Amiga

 

 

Jbt zezamo se zato sto dobro izgleda. Znam sta je.

 

19 minutes ago, Angelia said:

 

Zato i ovaj koji je poceo pucnjavu nije optuzen, nisu mogli da dokazu da su se identifikovali (iako nisu morali). Znaci "no nock warrant" jeste opasnost od takve nesrece. I to je jedna obicna nesreca, sto se policije tice. Sto se tice ovog koji je pripucao, pa sad i on ima krivicni istorijat....Mozda je zapucao iako su se identifikovali jer je mislio da su dosli po njega, ko zna.

 

Da, nije optuzen, on tuzi njih. 

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta ljudi koji ne vole Pierce Morgan, ali ponekad napise nesto stvarno dobro, ja volim da ga citam. Izvinjavam se sto je dugacno:

 

I don’t know when it first hit me that the world had gone nuts. 

It might have been when an American white woman named Rachel Dolezal self-identified as black on national television despite both her parents being white. That was nuts.

Or perhaps it was when Altrincham Grammar School for Girls in Manchester asked staff to refrain from calling female students ‘girls’ because it might offend transgender students – yet didn’t change the gender-specific name of the school. That was nuts.

Maybe it was when there were strident calls from radical feminists – who, like all radicals, destroy support for their cause by taking everything to absurd extremes – for James Bond to be female. That was nuts.

Or was it when students at Oxford University banned clapping at Student Union events in case it triggered anxiety? That was nuts.

Ultimately, I think the final straw came when Canadian Prime Minister Justin Trudeau called for the word ‘mankind’ to be outlawed because it was sexist.

There, right there, was the purest, maddest example of the world going completely stark raving bonkers, and it came from one of the most powerful men – sorry, ‘persons’ – on Planet Earth.

So yes, the world had gone nuts. It had become a place where common sense was ignored, weakness celebrated, strength denigrated, failure replaced by ‘participation prizes’, accountability abandoned in the rush to blame others, dissenting views instantly crushed by a howling, self-righteous mob and signalling one’s dubious virtue was absolutely paramount.

Why had the world gone this way? Who was causing this nonsense?

 

The answer is a shocking one. For it’s us liberals who are responsible.

By ‘us’, I mean that I consider myself a liberal and it’s my fellow liberals who have been driving this frantically illiberal assault on the very things we’re supposed to stand for: freedom and tolerance.

Liberals believe that ‘society should change gradually so that money, property and power are shared more equally’. Above all, liberals are supposed to be ‘tolerant’. 

Yet here they are, screaming, shrieking, hollering and hectoring us all into a world of staggering intolerance, and attempting to inhibit or silence our freedom of speech, particularly on our most pertinent societal issues.

HOW has this happened?

WHY has this happened?

WHAT will stop it?

When I began writing my latest book in late 2019, I assumed it would lead to me being publicly ‘cancelled’ the moment it was published. I’d be shamed, vilified, mocked, abused, bullied and no-platformed. 

My book signings would be met with protests, possibly even threats of violence, and my media appearances to promote the book would be weirdly contentious.

This, after all, had been happening to anyone who dared to challenge the woke world view.

‘Woke’ is a word that modern liberals proudly use to justify their illiberalism – only they are awake enough to see how the world should be, while the rest of us imbeciles are too sleepily stupid to understand.

 

Ostatak ko hoce da cita, promocija je njegove knjige:

https://www.dailymail.co.uk/debate/article-8776121/PIERS-MORGAN-liberals-shrieking-mob-hell-bent-silencing-dissent.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle prošlonedeljnog flipa na stranu republikanaca ove nedelje je Florida ponovo prešla na stranu DS. Blumberg ulaže ogroman novac tamo, od utorka kreće sa novom kampanjom u koju je uložio 40 miliona $ u reklame i Tramp će morati mnogo vremena i novca da odvoji ako želi da pobedi na Floridi. Jedno od istraživanja je rađeno na većem uzorku (2,6k) i tu Biden vodi za 3%. Bez Floride ili Teksasa šanse Trampa za pobedu padaju na 5%.

 

Za Teksas ne vidim rezultate od ove nedelje nigde, verovatno će sutra i prekosutra da objavljuju. Prošle nedelje od 2-5% za Trampa. Ono što je interesantno je da DS i nema neku jaku kampanju tamo a rezultat je tesan. To govori koliko je Tramp bio uspešan predsednik. Tamo glavnu priču za DS vodi O'Rourke koji je izgubio 2018. za senat od Kruza za 2%. Izgleda da im je taktika da gađaju latinose na granici sa Meksikom jer tamo DS ima katastrofalne rezultate oduvek.

Link to comment
Share on other sites

I tako okupili se proud boys u Potrlandu, guverner pozvao gardu, gradonacelnik proglasio vanredno stanje.....i NISTA!

Nisu nista zapalili, nisu opljackali nijednu prodavnicu, nisu nikoga ubili, napali bejzbol palicama, nisu na nikoga bacili molotovljev koktel.

Nijedan policajac nije povredjen.

Sad Antifa moze da se vrati svom "mirnom protestovanju" i da zapali jos koju zgradu, nece biti ni garde ni vanrednog stanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2020 at 6:35 PM, Angelia said:

Zena je profesor prava, mislim da je adekvatno obrazovana da bi se tako komentarisao njen izgled, to se inace odnosi i na Amiga

Sta je lose u tome sto je lijepa zena? Meni se inace svidja i to sto je religiozna :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

Sta je lose u tome sto je lijepa zena? Meni se inace svidja i to sto je religiozna cool.png

Zato što to što je lepa, ili ružna ne utiče na njen posao. Drugo je to kad je neko primitivac i prilepljuje fizički izgled uz nečiju sposobnost da odradi posao. To su samo neke zamerke koje se često čuju. No nije bitno.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...