Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

@Atreid 

 

O cemu ti to? O nedostatku radnika? A sto meni pricas? Pricaj Orbanu i onom Poljaku.

 

Ja sam gledao kada ga pita ona lefticarska voditeljka sa BBC koliko ce izbeglica primiti I on 2 puta ponavlja 0 (nula).

 

Znaci odredili su tacnu cifru.

 

Pa vidi s njim. Ja u Poljskoj nisam nazalost nikada bio, tako da eto, ne mozes da mi se obratis ni kao turisti.

 

Znaci oni NECE, pa ti mozes jos da poentiras tako sto ces da napises da sam glup, mozes I da iseces vene u znak protesta ispred madjarske I poljske ambasade, da se samozapalis, Ali Oni NECE.

 

I sta cemo sad?

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

To je davno proslo vreme. Takvi danas sede u vladama sirom Evrope.

 

Sa druge strane Jobik je jedina prava opozicija Orbanu, a i promenili su ideologiju, sad su proEU. 

 

Jesu proEU u odnosu na Orbana ali strateški su na liniji Velike Mađarske i profašističkih ideja. To što su odstranili nekoliko antisemita sa vrha, samo je strateško opredeljenje da budu “prava opozicija” Orbanu, nešto kao “Dveri” Vučiću.

 

Uostalom, evo koji su im strateški partneri:

 

“Our foreign policy assigns a key role to the development of the best possible relations with the three great powers that define the situation of the Central European region: Germany, Russia and Turkey. We are convinced that we can and must take this step, even though it is not easy to implement amidst the existing foreign political skirmishes. Germany is the political and economic centre of the European Union, and culturally speaking, it is also one of the closest countries to Hungary; Russia is an important player in global politics and a key to our energy security while Turkey is a core state of the Middle East and as such, important for us.”

 

https://www.jobbik.com/policies

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, melankolic said:

 

Jesu proEU u odnosu na Orbana ali strateški su na liniji Velike Mađarske i profašističkih ideja. To što su odstranili nekoliko antisemita sa vrha, samo je strateško opredeljenje da budu “prava opozicija” Orbanu, nešto kao “Dveri” Vučiću.

 

Uostalom, evo koji su im strateški partneri:

 

“Our foreign policy assigns a key role to the development of the best possible relations with the three great powers that define the situation of the Central European region: Germany, Russia and Turkey. We are convinced that we can and must take this step, even though it is not easy to implement amidst the existing foreign political skirmishes. Germany is the political and economic centre of the European Union, and culturally speaking, it is also one of the closest countries to Hungary; Russia is an important player in global politics and a key to our energy security while Turkey is a core state of the Middle East and as such, important for us.”

 

https://www.jobbik.com/policies

 

 

Ni blizu kao Dveri. Oni su otvoreno proEU sada. Pogledaj na istom sajtu Safe Europe, Free Hungary. U kampanji za EP se sada pozivaju na Sumana i Adenauera.

 

To sto si citirao je sasvim legitimno. Ja se ne slazem zbog Rusije, ali to ne znaci da se ne radi o legitimnoj politickoj platformi. Uostalom, stav o Rusiji su znacajno revidirali i kako vreme prolazi mislim da ce se sve vise udaljavati od nje. Ali prvo treba da opstanu, Torockaji, kad je izgubio u trci za predsednika je zajedno sa Dorom Duro 😍 osnovao novu stranku sa ideologijom starog Jobika, pridruzilo mu se dosta bivsih uticajnih clanova. Izbori za EP ce biti dobar test da li njihova nova platforma ima podrsku. 

 

Mislim da cu ovo prebaciti na temu o EU.

Link to comment
Share on other sites

 

A sad Ne moras da prebacujes EU je dvoriste SAD i normalno je da se prica uliva i izliva SAD- EU. Kad smo kod Adenaura izasla je brosura fondacije Adenauer o najboljim govorima koji su odredili savremenu Evropu. Suman, Tacerka, DeGol, Kol, Cercil, Adenauer itd. jos pre desetak godina. Lepo bi bilo videti te govore i podsetiti se u vezi sa novom realnoscu koja kuca Evropi na vrata posle EU izbora. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

@Atreid 

 

O cemu ti to? O nedostatku radnika? A sto meni pricas? Pricaj Orbanu i onom Poljaku.

 

Ja sam gledao kada ga pita ona lefticarska voditeljka sa BBC koliko ce izbeglica primiti I on 2 puta ponavlja 0 (nula).

 

Znaci odredili su tacnu cifru.

 

Pa vidi s njim. Ja u Poljskoj nisam nazalost nikada bio, tako da eto, ne mozes da mi se obratis ni kao turisti.

 

Znaci oni NECE, pa ti mozes jos da poentiras tako sto ces da napises da sam glup, mozes I da iseces vene u znak protesta ispred madjarske I poljske ambasade, da se samozapalis, Ali Oni NECE.

 

I sta cemo sad?

 

Jesi ti procitao sta sam ja sve napisao i citate sto sam izdvojio? Posebno ovo: - Očigledno je da je vlada u Budimpešti i sama iznenađena razmerama problema, tim pre što tako tvrdoglavo odbija bilo kakve doseljenike.

 

Orban je vec sada, u ovom momentu pred izborom, ili ce nastaviti da odbija bilo kakve doseljenike ili ce firme da se sele iz Madjarske: - To bi možda mogao da bude kraj mađarskom ekonomskog čuda. Ako se situacija nekako ne promeni, mnoge firme moraće da razmišljaju o – napuštanju Mađarske.  https://www.dw.com/sr/ma%C4%91arska-pani%C4%8Dno-tra%C5%BEi-radnike/a-43715575

 

Ukoliko oni NECE, firme ce napustati Madjarsku u potrazi za radnom snagom, i to ti je citava Orbanova dilema. Postoji i mogucnost da dodje neko drugi na vlast koji HOCE. A, to se u kapitalizmu, ovakvom kakav je, nece pitati Orbana, vec one koji imaju pare i firme, njih se pita je l' treba ili ne treba. Njemacka ima malo vise iskustva sa kapitalizmom od Madjarske, pa kad treba, onda - treba, a kad ne treba, onda im se fino zahvali pa ih vrati nazad u Bosnu. Bez obzira da l' se komsiji Hansu svidaja ili ne svidja to da mu neko vrata pored vrata zivi iz Bosne. Sjecas se onog pisma kad se Merkelova zahvalila bosancima prije nego ih je poslala nazad u Bosnu?

 

Isto ti vazi i za Kanadu, nisu tebe tamo primili zato sto si ti super cool, iako ti mislis da jeste zato. e, pa, nije, nisi ti toliko super cool, a sve i da jesi koji ces im ti, nego, evo, otkricut ti tajnu, nije zato, vec zato sto im je trebao neko ko ce da radi u mesari.

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moze li neko od forumslkih amerikanaca da opise sta se zbiva sa ovim zakonom o abortusu?

 

Ako sam dobro razumio, zena ce imati pravo na abortus do 6 sedmica nakon zaceca, poslije toga ce je suditi za ubistvo i moze dobiti do 99 godina zatvora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Honey Badger said:

Moze li neko od forumslkih amerikanaca da opise sta se zbiva sa ovim zakonom o abortusu?

 

Ako sam dobro razumio, zena ce imati pravo na abortus do 6 sedmica nakon zaceca, poslije toga ce je suditi za ubistvo i moze dobiti do 99 godina zatvora.

 

 

Jos jedan link na taj zakon. Niko jos izgleda ne veruje da je to potpisano. Pazi kad jos uvek kukaju kako Trump ne pokazuje tax, a niko ne napada ovaj primitivan zakon. Trebalo bi da stupi na snagu 2020, ali cemo da vidimo. Pisao sam ja vec oko tog idiotizma, svi nesto vriskaju kako se Trump popiskio u liftu, a ovamo im prolaze ovakvi zakoni, nekaznjeno. :)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Jos jedan link na taj zakon. Niko jos izgleda ne veruje da je to potpisano. Pazi kad jos uvek kukaju kako Trump ne pokazuje tax, a niko ne napada ovaj primitivan zakon. Trebalo bi da stupi na snagu 2020, ali cemo da vidimo. Pisao sam ja vec oko tog idiotizma, svi nesto vriskaju kako se Trump popiskio u liftu, a ovamo im prolaze ovakvi zakoni, nekaznjeno. 🙂

 

Moze se i jedno i drugo, ne znam ni sta hoces s time da kazes? Treba da prestanu traziti od Trumpa da pokaze tax bill i da napadnu zakon o abortusu? Izvini, ne razumijem konekciju.

 

Mene zanima sta je taj zakon, zasto se donosi i ko ga donosi? Kako moze postati The Law Of The Land. Je li to Supreme Court mora da donese i imaju li dvojica SC sudija koje je Trump postavio veze s tim?

 

Taj zakon o abortusu moze da zastupa samo neko jako primitivan i zao. Neko ko mora biti muskarac koji mrzi zene. Divljaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

 

Moze se i jedno i drugo, ne znam ni sta hoces s time da kazes? Treba da prestanu traziti od Trumpa da pokaze tax bill i da napadnu zakon o abortusu? Izvini, ne razumijem konekciju.

 

Mene zanima sta je taj zakon, zasto se donosi i ko ga donosi? Kako moze postati The Law Of The Land. Je li to Supreme Court mora da donese i imaju li dvojica SC sudija koje je Trump postavio veze s tim?

 

Taj zakon o abortusu moze da zastupa samo neko jako primitivan i zao. Neko ko mora biti muskarac koji mrzi zene. Divljaci.

Koliko ja znam taj zakon bas i ne znaci mnogo, posto je protiv federalnog. Mozda se cak ni ne bune zbog toga. Ne ne treba da puste Trumpa, ali ovo moraju da napadaju, jer da nema Trumpa ovo drustvo se ne bi ovako osnazilo. Da ne pominjem koliko su svi vec siti populizma. 

Slazem se potpuno s'tobom, ali ovakvi zakoni prolaze zbog diletantskog focusa na mrznju prema Trumpu i zelji sopstvene promocije, umesto pametnog i elokventnog pristupa problemima, koji su izasli na povrsinu, zbog toga sto je Trump preoueo medijski centar. :)

Link to comment
Share on other sites

@Denis Jasharevic

Hm, tu smo negdje po godinama, možda sam koju mlađi, ali meni su prva sjećanja Bejrut i "milicije", naravno rahmetli Arafat, Nehru, Naser itd itd.

Nikako nisam mogao shvatiti kakva je to milicija kad ratuje međ' sobom 😄

 

Kasnije nekad beše li talačka kriza u američkoj ambasadi ? Davno je bilo, možda mi se i pobrkalo.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoran59 said:

 

 

…….. libtardirano ……..

Necu da pare idu na nepotrebnu zdravstvenu zastitu kriminalaca, za koje mislim da bi trebalo da idu na prisilni rad da zarade za hranu umesto da imaju besplatnu teretanu i TV.

 

Zorane, nisi ni godinu dana u Alabami, a vec si poceo da razmisljas kao da si rodjen u njoj. 😁 Nije to lose.

 

Bas kod tebe u komsiluku imas zatvore u kojima kriminalci na izdrzvanju zasluzenog roka kopaju na njivama od 6 do 6.

 

Ali to se danas zove rasizam, a oni koji to odobravaju su rasisti ……. pa ti sad razmisli ……..Join the club :s_d:

 

(proviri na YouTube)

Link to comment
Share on other sites

E ovi su ga odlijepili skroz naskroz.

Gradske vlasti u Cambridgeu, Mass počinju sa dismantling zastava i znamenja Massachusettsa zbog ofenzivnih i rasističkih konotacija prema indigenous people, iako je riječ o jednom od najstarijih simbola u Sj. Americi.

Libtardski virus političke korektnosi se očito nezaustavljivo širi.

 

https://www.boston.com/news/politics/2019/05/15/cambridge-may-remove-massachusetts-flag-city-council?s_campaign=Email:BComToday

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ironside said:

E ovi su ga odlijepili skroz naskroz.

Gradske vlasti u Cambridgeu, Mass počinju sa dismantling zastava i znamenja Massachusettsa zbog ofenzivnih i rasističkih konotacija prema indigenous people, iako je riječ o jednom od najstarijih simbola u Sj. Americi.

Libtardski virus političke korektnosi se očito nezaustavljivo širi.

 

https://www.boston.com/news/politics/2019/05/15/cambridge-may-remove-massachusetts-flag-city-council?s_campaign=Email:BComToday

 

Meni se cini kao dobar razlog. Cinjenica da su jedan od najstarijih simbola govori o tome da su mozda i predugo trajale. Zamisli cetnicku zastavu na zagrebackom Kaptolu na primjer. I to da se vijori od recimo 1876. 

 

Na kraju krajeva, nista ne traje vjecno i sve je podlozno promjeni. Mijenjanje zastave je prilican non-event ako mene pitas. :classic_smile:

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Honey Badger said:

 

Meni se cini kao dobar razlog. Cinjenica da su jedan od najstarijih simbola govori o tome da su mozda i predugo trajale. Zamisli cetnicku zastavu na zagrebackom Kaptolu na primjer. I to da se vijori od recimo 1876. 

 

Na kraju krajeva, nista ne traje vjecno i sve je podlozno promjeni. Mijenjanje zastave je prilican non-event ako mene pitas. :classic_smile:

 

 

 

 

 

Dopusti, meni se to više čini kao u onoj "vidjela žaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu".

U onom ludilu rušenja kipova (od Roberta E Lee-ja, do Kristofora Kolumba), ovi sirotani u Massachusettsu nisu imali ništa nego zastavu i pečat.

Teško mi je zamisliti četničku zastavu i to još na Kaptolu :classic_laugh:, pa još od 1876, ali vjerojatno bi ju dotad skinuli sami građani (Zagreba, ne Kaptola), a ne neki postavljeni gradonačelnik tipa McGovern.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ironside said:

 

Dopusti, meni se to više čini kao u onoj "vidjela žaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu".

U onom ludilu rušenja kipova (od Roberta E Lee-ja, do Kristofora Kolumba), ovi sirotani u Massachusettsu nisu imali ništa nego zastavu i pečat.

Teško mi je zamisliti četničku zastavu i to još na Kaptolu :classic_laugh:, pa još od 1876, ali vjerojatno bi ju dotad skinuli sami građani (Zagreba, ne Kaptola), a ne neki postavljeni gradonačelnik tipa McGovern.

 

Dopusti i ti, meni se cini kao legitiman zahjev da se uklone simboli opresije, nasilja i rasizma, mada je to trebalo dosta ranije, jer da jesu, sad ne bi bila 'najstarija'. Ali eto, tek sada su se ispunili uslovi i mogucnosti pa ce se to maknuti i u doglednom vremenu odrediti nova simbolika Masacusetsa, koja ne vrijedja nikoga. Stvarno ne vidim tu nista problematicno, ni libtardirano. 

 

Cetnicka zastava na Kaptolu je alegorija, eto, ako ti je lakse, zamisli zastavu sa petokrakom da se vijori sa zagrebacke katedrale i da je zvanicna zastava grada Zagreba. 

 

Mijenjaju ljudi zastavu 'najstariju', vrlo vazno. Meh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, suptil said:

Gradonacelnik Njujorka najavio kandidaturu na predsednickim izborima.

 

Dvadesetcetvrti po redu, plus egzibicionisti, a bice ih jos. To odslikava u kakvom je haosu demokratska stranka. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Honey Badger said:

 

Dopusti i ti, meni se cini kao legitiman zahjev da se uklone simboli opresije, nasilja i rasizma, mada je to trebalo dosta ranije, jer da jesu, sad ne bi bila 'najstarija'. Ali eto, tek sada su se ispunili uslovi i mogucnosti pa ce se to maknuti i u doglednom vremenu odrediti nova simbolika Masacusetsa, koja ne vrijedja nikoga. Stvarno ne vidim tu nista problematicno, ni libtardirano. 

 

Cetnicka zastava na Kaptolu je alegorija, eto, ako ti je lakse, zamisli zastavu sa petokrakom da se vijori sa zagrebacke katedrale i da je zvanicna zastava grada Zagreba. 

 

Mijenjaju ljudi zastavu 'najstariju', vrlo vazno. Meh.

 

Uvek ce nekoga da vredja. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Honey Badger said:

 

Meni se cini kao dobar razlog. Cinjenica da su jedan od najstarijih simbola govori o tome da su mozda i predugo trajale. Zamisli cetnicku zastavu na zagrebackom Kaptolu na primjer. I to da se vijori od recimo 1876. 

 

Na kraju krajeva, nista ne traje vjecno i sve je podlozno promjeni. Mijenjanje zastave je prilican non-event ako mene pitas. :classic_smile:

 

 

 

 

Zamisli da neko razlupa Kolosem jer je simbol robovlasnistva i ljudskog stradanja? Mada kod nas u kraju to me i ne bi mnogo iznenadilo. Razne bogomolje su letele u vazduh samo tako , a spomenike vise niko ni ne broji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...