Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Trump to Hannity: Presidents can declassify documents 'by thinking about it'

 

"If you're the president of the United States you can declassify just by saying: ‘It’s declassified.' Even by thinking about it," he added. "There doesn't have to be a process. There can be a process, but there doesn't have to be. You're the president, you make that decision…I declassified everything."

 

Manchild opet ne zna o cemu se radi u postupku protiv njega, al barem njegovi advokati znaju, malo za utehu. Jbt, ja mislim da su i ovi na Foxu-u upisavali od smeha.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nonick said:

Trump to Hannity: Presidents can declassify documents 'by thinking about it'

 

"If you're the president of the United States you can declassify just by saying: ‘It’s declassified.' Even by thinking about it," he added. "There doesn't have to be a process. There can be a process, but there doesn't have to be. You're the president, you make that decision…I declassified everything."

 

Manchild opet ne zna o cemu se radi u postupku protiv njega, al barem njegovi advokati znaju, malo za utehu. Jbt, ja mislim da su i ovi na Foxu-u upisavali od smeha.

 

Sada sam naisla, LOL... Dejvid Koperfild

Videh negde da je rekao da je FBI mozda trazio Hilarine imejlove u njegovom resortu 😂

 

 

Jel moguce da on blage veze nema ni sa cim ili je samo jako ignorantan?!

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Aktuelne demokrate

imaju kampanju koja je zapravo parazitiranje na Trumpovom postojanju, da ne kazem truplu.

Kada to uocis, samo se pitas, sta bi oni radili da trump ne postoji? Ocito ni oni tada ne bi postojali....

 

Ili recimo ovo dole:

 

13 hours ago, Baby said:

Jel moguce da on blage veze nema ni sa cim ili je samo jako ignorantan?!

 

Prvo da kazem koliko tek blage veze ni sa cim nemaju demokrate ako imaju samo Trumpa da se porede sa njim racunajuci da ce na taj nacin ispasti bolje zlo, hocu da kazem bolja opcija izmedju dva zla recimo.

 

A drugo, nemati blage veze ni sa cim i biti `jako ignoranatn` znace potpuno istu stvar, s tim sto ne postoji gradacija u neznalastvu pa tako si ili ignorantan ili ne, a nikako malo, srednje ili jako ignorantan....mislim nisam cula za jako kao ni za nejako neznalastvo samo za obicno, univerzalno.

 

Ako toga ima, nemam nista protiv primera malih i velikih neznalastava.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

Aktuelne demokrate

imaju kampanju koja je zapravo parazitiranje na Trumpovom postojanju, da ne kazem truplu.

Kada to uocis, samo se pitas, sta bi oni radili da trump ne postoji? Ocito ni oni tada ne bi postojali....

 

Ili recimo ovo dole:

 

 

Prvo da kazem koliko tek blage veze ni sa cim nemaju demokrate ako imaju samo Trumpa da se porede sa njim racunajuci da ce na taj nacin ispasti bolje zlo, hocu da kazem bolja opcija izmedju dva zla recimo.

 

A drugo, nemati blage veze ni sa cim i biti `jako ignoranatn` znace potpuno istu stvar, s tim sto ne postoji gradacija u neznalastvu pa tako si ili ignorantan ili ne, a nikako malo, srednje ili jako ignorantan....mislim nisam cula za jako kao ni za nejako neznalastvo samo za obicno, univerzalno.

 

Ako toga ima, nemam nista protiv primera malih i velikih neznalastava.

 

 

 

 

To je isto sa obe strane, Biden i Kamala lupetanja su hit show na Fox-u, na svim republikanskim medijama. Najvise puta ni normalnu vest ne mozes procitati, Biden prdnuo, Kamala ne zna sta prica, itd.

 

A Trump je Trump, vidis on ode kod svojih, Hannity-ja i pokida na svoj nacin. 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

Prvo da kazem koliko tek blage veze ni sa cim nemaju demokrate ako imaju samo Trumpa da se porede sa njim racunajuci da ce na taj nacin ispasti bolje zlo, hocu da kazem bolja opcija izmedju dva zla recimo.

Zamisli kad imaju sada samo: Biden, Harris, and Newsom(koji laje kako ce da uleti u igru). Sa druge strane glavni slogan je, ako nas ne izaberete pusticemo Trumpa da skakuce. :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rasida Tlaib je sasvim usaglasila svoju antisem. retoriku sa mahmud abasovom koji je iste reci koristio u svom govoru u UN...ili je on usaglasio svoju sa njenom...

ali nebitno je sta kaze abbas on ima te svoje stavove i obraca se palestincima, ali kome se obraca Tlaib po americi? I jos porucuje da niko (verovatno se odnosi na americke jevreje) ne moze sebe da smatra progresivnim gradjaninom ukoliko podrzava drzavu izrael ...

 

..."progressives must pass “an anti-Zionist litmus test to participate in progressive spaces” :lol_2:

And did she say that “one cannot support Israel’s right to exist as a Jewish and democratic state and be a progressive?

 

Pa naravno.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Usporedba sa hitlerima i nacistima je postao veliki trend u svetu, tako ni Hilari koja se `trendova drzi kao pijan plota` u tome ne zaostaje:

Hillary Clinton likened Donald Trump's Ohio rally to Adolf Hitler speeches

 

Ali kako ne pominje hitlera dok rasida gaji pomenute antisemitizme....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I onda ide prica kako je nedostatak prodavnica hrane rasno motivisan, kako nema ravnopravnosti, kako se vodi skriveni rat protiv zdravlja jedne grupe...

Ako svako malo polomis radnje u kraju, onda je pitanje dana kada ce vlasnici da ih zatvore. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje nije jasna revna zaštita lika i dela Trampa od nekoliko forumaša na ovom topiku. Valjda možemo da se složimo da su se i demokrate i republikanci gadno srozali što se tiče ionako niskog političkog standarda. Onaj fazon, pogledajte ovog Bidena a Tramp vam je loš, jelte. Valjda i jedan i drugi mogu da budu sramotni za američku političku scenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Darko said:

Meni i dalje nije jasna revna zaštita lika i dela Trampa od nekoliko forumaša na ovom topiku. Valjda možemo da se složimo da su se i demokrate i republikanci gadno srozali što se tiče ionako niskog političkog standarda. Onaj fazon, pogledajte ovog Bidena a Tramp vam je loš, jelte. Valjda i jedan i drugi mogu da budu sramotni za američku političku scenu.

Citas komentare onih koji ne vole Trumpa i prepricavaju postove onih koji kazu negativno misljenje o demokratama. 

Ne velica ovde niko lik i delo Trumpa, vec se ne slazu sa mnogim demokratskim tezama(u poslednje vreme).

Car je go, ali to vidi samo polovina. 

PFF

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Valjda možemo da se složimo da su se i demokrate i republikanci gadno srozali što se tiče ionako niskog političkog standarda. Onaj fazon, pogledajte ovog Bidena a Tramp vam je loš, jelte. Valjda i jedan i drugi mogu da budu sramotni za američku političku scenu.

To treba covek da bude slep pa da ne vidi. Oduvek su postojali jastrebovi u obe stranke, ali su bili beznacajna manjina za cije stavove niko nije mario, osim tabloida. Sada su ekstremi preuzeli vecinu kod republikanaca, a blizu su i da preuzmu vecninu kod demokrata. Pateticno je to sto  ravnotezu odrzavaju likovi koji bi odavno trebalo da su u penziji, a ne da se akaju sa politikom. Otierali bi i jidni i drugi Pelosi i McConnella , ali se plase toga ko bi ih zamenio. Iz istog razloga je i Biden jos uvek predsednik i moguc kandidat na narednim izborima.

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Ne velica ovde niko lik i delo Trumpa

Nisam stekao takav utisak ali dobro, možda je do mene.

 

11 minutes ago, mrd said:

vec se ne slazu sa mnogim demokratskim tezama(u poslednje vreme)

Ma ne slažem se ni ja. Žalosno je videti kako ekstremna desnica i levica uzimaju primat u USA. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

To treba covek da bude slep pa da ne vidi. Oduvek su postojali jastrebovi u obe stranke, ali su bili beznacajna manjina za cije stavove niko nije mario, osim tabloida. Sada su ekstremi preuzeli vecinu kod republikanaca, a blizu su i da preuzmu vecninu kod demokrata. Pateticno je to sto  ravnotezu odrzavaju likovi koji bi odavno trebalo da su u penziji, a ne da se akaju sa politikom. Otierali bi i jidni i drugi Pelosi i McConnella , ali se plase toga ko bi ih zamenio. Iz istog razloga je i Biden jos uvek predsednik i moguc kandidat na narednim izborima.

 

Ma nece valjda... ja mislim da on to tako lupi, nema sanse da se kandiduje, pa ne zna gde je, niti ga masa odobrava. Pobedio je samo da bi sklonili Trampa. Ali cela ta garnitura u osamdesetim i devedesetim, pa to treba zakonom zabraniti. Nisam diskriminator, ali pobogu, jedva brinu o sebi a ne o drzavi. 

2 hours ago, Darko said:

 

Ma ne slažem se ni ja. Žalosno je videti kako ekstremna desnica i levica uzimaju primat u USA. 

 

Ma meni ovo vise nista ni ne lici na Ameriku, ono, u nekim obrisima podseca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Nisam stekao takav utisak ali dobro, možda je do mene.

 

Ma ne slažem se ni ja. Žalosno je videti kako ekstremna desnica i levica uzimaju primat u USA. 

Tragicno je da se u 21-om veku, posle svega sto smo doziveli, ponavljaju stvari za koje sam mislio da smo naucili. Ne moze bez rada pogaca, a to ova demokratska levica gura. Kao pandan im se pojave konzervativni republikanci, koji bi zenu u pecinu iToETo. Ovi jedni plase narod da ce da urade kao Tito, a ovi drugi kazu, ma ne damo nasu drzavu i hoce da nam emancipuju zene. PFFF.

Svaka prica ima svoga kupca, a ti sad vidi. 

Nema tu mnogo price, sada pamet vise ne kontrolise nista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2022 at 7:57 PM, mrd said:

Citas komentare onih koji ne vole Trumpa i prepricavaju postove onih koji kazu negativno misljenje o demokratama. 

Ne velica ovde niko lik i delo Trumpa, vec se ne slazu sa mnogim demokratskim tezama(u poslednje vreme).

Car je go, ali to vidi samo polovina. 

PFF

 

 

Dobro je da si ovo uocio, jer bas je povrsno pomisliti da se zbog podsmeha demokratama zapravo velica lik i delo konkurencije. Pa upravo to demsi rade - velicaju Trumpa isticuci ga u prvi plan, jer nista svoje nemaju. To je ono sto je smesno i zbog cega sluze za podsmeh. To je deo price, ostatak je ono sto zaista nema veze sa trumpom vec sa njihovim duplim standardima i laznim moralom. Ili npr. zato sto neguju anitsemitkinje i antisemite u svojim redovima dok podrzavaju blm i bds....

 

Sada se nadam da neko nece uleteti da kaze - aha ovde se podrzava antisem. a ne podrzava blm. Ili abortus ili oruzje....Kada se demokrate uozbilje niko se trumpa nece secati, zar to nije tacno?

 

Cak i ovaj cnn uvidja poentu -  CNN's Dana Bash calls abortion a 'lifeline' for Democrats in midterm elections

 

Gde bi bili bez abortusa i kontrole oruzje i bez trumpa, za koju slamku bi se tada hvatali? 

Link to comment
Share on other sites

Kada sam pisao o ilegalnom obijanju američkog budžeta da bi Lešina namirila svoju klijentelu, naveo sam ovaj podatak:

 

On 8/31/2022 at 10:10 AM, bohumilo said:

Ovde se radi o dugu čije je vlasnik federalna vlada. Ukupna vrednost otpisa će biti oko 300 milijardi

E, treba ga apdejtovati: po novom izveštaju kongresne budžetske komisije pljačka će koštati 400 milijardi dolara (što je, poređenja radi, otprilike ukupna vrednost dobara i usluga koja se u celoj Srbiji proizvede za 8 godina). To je samo budžetski trošak, ukupna društvena šteta će biti mnogo veća i manifestovaće se kroz inflaciju, kroz povećanje školarina, kroz koroziju društvenog poverenja i druge posledice o kojima sam tamo pisao. Ovo može biti dogođaj na koji će budući istoričari gledati kao na onaj koji je presudno uticao na kraj Američke republike (što ne mora biti loša stvar), jer ideja da predsednik može diskreciiono da otme ljudima 400 milijardi dolara i da ih razdeli svojoj klijenteli je presedan čija konsekventnost zaista deluje slična konsekventnosti odluke rimskog generala Kornelijusa Sule da sa naoružanom vojskom umaršira u Rim (što je bilo zabranjeno, naoružane legije nisu ulazile u Rim, sa dobrim razlogom) i obračuna se sa svojim političkim protivnicima - što je naredna generacija rimskih političara i vojskovođa, koji su obeležili pad rimske republike, poput Cezara, Pompeja ili Krasa posmatrala i beležila: "Aha, ovo sada može"!

 

Pogledajte to samo npr. u kontekstu novca koje je potrošen u prethodnoj predsedničkoj kampanji. Bajden je u kampanji potrošio ispod 2 miliarde dolara - to znači da samo ovaj jedan upad u budžet ima, ugrubo, ROI preko 20000% (dvadeset hiljada posto). A mislim da ne treba previše pričati šta se dešava tamo gde je umesto u povećanje proizvodnje, znanja i efikasnosti najisplativije investirati u politiku i krađu od sugrađana preko politike.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
I jedan odličan frišak rad o istorijskoj ulozi naoružanih građana i borbi protiv njih u jednom specifičnom trenutku:

 

Firearms and Lynching∗

https://static1.squarespace.com/static/5329e895e4b09fd4786211a3/t/630fbb4e4f9bff75800df7eb/1661975378553/Guns_under_Jim_Crow_8_4_22.pdf

 

Abstract
We assess firearms as a means of Black self-defense in the Jim Crow South. We infer firearm access by race and place by measuring the fraction of suicides committed with a firearm. Corroborating anecdotal accounts and historical claims, state bans on pistols and increases in White law enforcement personnel served as mechanisms to disarm the Black community, while having no comparable effect on White firearms.
The interaction of these mechanisms with changing national market prices for firearms provides us with a credible identification strategy for Black firearm access. Rates of Black lynching decreased with greater Black firearm access.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Democrats want U.S. troops and missile batteries out of Saudi Arabia after OPEC oil cut

 

“Saudi Arabia and the UAE’s drastic cut in oil production, despite President Biden’s overtures to both countries in recent months, is a hostile act against the United States and a clear signal that they have chosen to side with Russia in its war against Ukraine,” the lawmakers said in a statement.

 

...posle prikazanih ratnih strategijskih vrlina i dostignuca u naoruzanju moguce je da

sa i uae zele ruske trupe od sada

(nemoguce, samo kazem za slucaj da je ipak moguce) :wink2:

Link to comment
Share on other sites

U Americi je opsti haos. Poslije epidemije, koja je kao zavrsena, sada su se uvalili u ovaj rat u Ukrajini, sto im je izgleda vaznije od situacije u vlastitoj drzavi, dok ih ovaj majmun na vlasti u Kanadi kopira, tako da to strahovito utice i na nas sjeverno od americke granice.

Cijene divljaju, berza propada, penzije ljudi koji su vrijedno radili se tope, jedna najobicnija pljacka obicnih ljudi, dok se oligarsi izivljavaju.

 

Za to vrijeme, predsjednik Biden, odjednom napusti novinare :smiley33:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...