Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 
Ne razumem tvoje postovanje proslosti ... prvo, proslost je ultimate fake news - uvek brisana, sa muralima prefarbavanim, spomenicima rusenim, spomenicima pravljenim, koga briga ... drugo, proslost se ne maze na leba ... no to je neka druga diskusija ...
 
Ne vidim velicanstvenost i neophodnost tog murala, te ne shvatam tvoje originalno pitanje "ko je ovde lud" ... mozda je lud bio onaj ko je taj mural narucio? ... a deca o trenutnoj proslosti mogu da saznaju iz knjiga, ako ih interesuje ili im treba za ocenu ...
Svo to preslikavanje, rušenje i razni drugi načini ulepšavanja pogleda koštaju. S'obzirom da društvo koje se sblažnjava na pomenuto, stalno kritikuje nedavoljno odvajanje na ljude u nedaći, mogli bi tom gomilom para da usreće nekoga.
Samo smatram da je nepotrebno trošiti na to. Nadam se da je razumljivo da to brisanje i prefarbavanje košta.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

……... taj pokret nije izmisljen nego postoji, a ti bi valjda da se ne prica o tome,  nego da se sakrije.

 

Ljudi pokusavaju da ti objasne da je lik potpuni anonimus, koji nikada u svom zivotu nije bio ni predsednik "mesne zajednice" i kao takav nije interesantan za forum.

 

A takvi "pokreti" su postojali i postojace jos nekoliko miliona godina. 

 

Evo naprimer broj crnackih rasistickih grupa je prosle godine porastao sa 233 na 264 …….. pa sta? 

 

To nije "americka unutrasnja politika" kako je naziv topika.

 

Ako te bas zanima rasizam u Americi, to je posebna tema, otvori je.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Ne razumem tvoje postovanje proslosti ... prvo, proslost je ultimate fake news - uvek brisana, sa muralima prefarbavanim, spomenicima rusenim, spomenicima pravljenim, koga briga ... drugo, proslost se ne maze na leba ... no to je neka druga diskusija ...

 

Ne vidim velicanstvenost i neophodnost tog murala, te ne shvatam tvoje originalno pitanje "ko je ovde lud" ... mozda je lud bio onaj ko je taj mural narucio? ... a deca o trenutnoj proslosti mogu da saznaju iz knjiga, ako ih interesuje ili im treba za ocenu ...

Bez obzira da li je taj neko ko je porucio mural bio lud ili ne, to je sad neki trenutak u istoriji. Cak ako i simbolise nesto sto nije bilo u redu.

Unistavanje spomenika kulture zato  sto nam se ideoloski ne dopadaju, nas spustaju na isti nivo kao sto su Talibani.

Nije poenta u tome da li se to nalazi na skoli, nego razlozi zasto se uklanja. Mogli su da poruse zgradu i izgrade zeleznicku stanicu, ne verujem da je mural istorijski zasticen, i niko ne bi ni trepnuo.

Problem je u tome sto se opravdava unostavanje tragova istorije, zato sto nam se ne dopada period kada su podignuti.

I to je epidemija danas, a to je pogresno.

 

Bez obzira da li su istoriju pisali pobednici.

Vracam se na pitanje koje sam ponavljala par puta, da li to opravdava rusenje Koloseuma, pa ljudi nek uce o Rimu iz knjiga ako ih interesuje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Hromi Daba said:

Ne vidim velicanstvenost i neophodnost tog murala, 

 

Pa dobro …… jel vidis "velicanstvenost i neophodnost" u tome da se glavni grad USA zove po coveku koji je imao preko 100 robova, a postoje i podaci kako ih je kupovao na pijaci.

 

Jednog dana je "pazario" 4 muskarca, 2 zene i 1 dete :classic_ninja:.

 

Gde je granica gde se "velicanstvenost i neophodnost" vidi i gde se ne vidi?

 

Nema grada u USA koji nema glavnu aveniju po njegovim imenom, cela drzava se zove po njemu, spomenika i velicanstvenih mauzoleja, memorijala ima stotine. Jer on jeste bio PRVI predsednik USA.

 

I sta cemo sad? Jel to sme neko da srusi ili ne sme?

 

Ja mislim da ne sme.

 

A ti sto su za rusenje i prefarbavanje …… jesu li oni i za to da se u skolama, TV, novinama prestane pricati o ropstvu? Da se i to prekreci? Ja bih za to podigao ruku. Stvarno, kakve veze 12-godisnja deca imaju sa nekim likovima iz 1789.? Ko je rekao 1389? :s_d:

 

Pazi, ako dete ne treba da vidi crnca roba i Indijanca koga je neko ubio (mozda bas ovaj drugi Indijanac sto pusi lulu sa belcem, jer je pored njega spustena sekira) …….. zasto onda mora da slusa o tim grozotama? Mislis da je gledanje slike traumaticnije od slusanja tog istog?

 

Ja sam takodje ubedjen da si pitao decu o toj slici da bi 99% njih reklo "koja bre slika"? Oni gledaju u telefone kada prolaze pored nje, yebe im se za sliku.

 

Slika je smetala "demokratsko-socijalistickom odeljenju za propagiranje vrline i prevenciju greha", odraslima, a ne deci. To je valjda svima jasno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Bez obzira da li je taj neko ko je porucio mural bio lud ili ne, to je sad neki trenutak u istoriji. Cak ako i simbolise nesto sto nije bilo u redu.

Unistavanje spomenika kulture zato  sto nam se ideoloski ne dopadaju, nas spustaju na isti nivo kao sto su Talibani.

 

Ok, fair ... onda pitanje ... da li je taj mural spomenik kulture? Sama kazes da ne verujes ... cemu onda tvoja primedba?

 

Osim toga, mural se ne unistava "zato sto nas se ne svidja istorijski period", nego zato sto "We believe students shouldn’t be exposed to violent imagery"

 

Ako se ljudima ne svidja Koloseum, nek ga sruse - ne bi bio prvi put ... oni kojima se svidja, nek naprave novi jos stariji ... sta ja imam sa tim ...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Ok, fair ... onda pitanje ... da li je taj mural spomenik kulture? Sama kazes da ne verujes ... cemu onda tvoja primedba?

 

Osim toga, mural se ne unistava "zato sto nas se ne svidja istorijski period", nego zato sto "We believe students shouldn’t be exposed to violent imagery"

 

Ako se ljudima ne svidja Koloseum, nek ga sruse - ne bi bio prvi put ... oni kojima se svidja, nek naprave novi jos stariji ... sta ja imam sa tim ...

Imas ti dosta spomenika kulture koji nisu zasticeni istorijski.

Kao sto imas neke koji su zasticeni a nema ama nikakvu istorijsku vrednost, ali jbga.

Znaci kad sam rekla da ne verujem da je istorijski zasticen, mislila sam na to da je zvanicno u registru. 

 

Mislim ok, tvoj stav je legitiman, tebe ne interesuju istorijski i kulturni spomenici. Reci to istoricarima i arheolozima pa ces da vidis zasto je bitno ne rusiti istoriju :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Ljudi pokusavaju da ti objasne da je lik potpuni anonimus, koji nikada u svom zivotu nije bio ni predsednik "mesne zajednice" i kao takav nije interesantan za forum.

 

pmr3f4mT.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djole said:

 

Likely, likely ……. videcemo.

 

Medjutim to uopste nije bitno, masis poentu.

 

Otkad jedan nepismeni lik koji je placen da reklamira proizvod ima uticaj na odluke jedne gigantske kompanije koja ga placa? Mislim …… u kom to sistemu? Decko je dokazano neinteligentan, a opet mu se uvlace u bulju. To ne moze da prodje bez posledica.

 

Jesi proverio vrednosta kcija Nike od 1. septembra prosle godine kada je majmun izazvao rasisticki incident? 82 dolara je bila cena, danas 10 meseci posle je 86 dolara.

 

E sada proveri Adidas u istom periodu …….. sa 215 na 280 dolara :roflmao: ………..

 

Da li se taj neo-liberalni-komunizam isplati ???

 

Adidas obozava Kepernika ili kako se vec debil zove :roflmao:, ne bi me zacudilo da su mu dali neki milioncic ispod stola sto im sjebava smrtnog neprijatelja na marketu.

 

Cak je i Under Armour otisao 25% vise za tih 10 meseci (uvek popust za US Army)……. jer ljudi nece da kupuju patike govnarske kompanije.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa dobro …… jel vidis "velicanstvenost i neophodnost" u tome da se glavni grad USA zove po coveku koji je imao preko 100 robova, a postoje i podaci kako ih je kupovao na pijaci.

 

Jednog dana je "pazario" 4 muskarca, 2 zene i 1 dete :classic_ninja:.

...

 

Drago mi je sto si ti zabrinut za zaostavstinu GW iz Kanade, ali kakve veze to ima sa temom? Koliko sam primetio, predmet naseg razgovora nije trazio da promene ime skole ... malo manje emocionarenja, please ...

 

15 hours ago, Denis Jasharevic said:

A ti sto su za rusenje i prefarbavanje …… jesu li oni i za to da se u skolama, TV, novinama prestane pricati o ropstvu? Da se i to prekreci? Ja bih za to podigao ruku. Stvarno, kakve veze 12-godisnja deca imaju sa nekim likovima iz 1789.? Ko je rekao 1389? :s_d:

...

 

Jel' moze da o tome pricamo kad se stvarno desi, a ne ovako STBBKBB? Da ne bi sad bez veze ulazili u skretanje sa teme ...

Edited by Hromi Daba
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

Imas ti dosta spomenika kulture koji nisu zasticeni istorijski.

Kao sto imas neke koji su zasticeni a nema ama nikakvu istorijsku vrednost, ali jbga.

Znaci kad sam rekla da ne verujem da je istorijski zasticen, mislila sam na to da je zvanicno u registru. 

 

Mislim ok, tvoj stav je legitiman, tebe ne interesuju istorijski i kulturni spomenici. Reci to istoricarima i arheolozima pa ces da vidis zasto je bitno ne rusiti istoriju :classic_smile:

 

 Tvoj hipoteticki primer je zasluzio moj hipoteticki odgovor ... ovaj mural je daleko od Coloseuma koliko San Francisko of Rima ...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Drago mi je sto si ti zabrinut za zaostavstinu GW iz Kanade, ali kakve veze to ima sa temom? Koliko sam primetio, predmet naseg razgovora nije trazio da promene ime skole ... malo manje emocionarenja, please ..

 

Evo ja cu ti postaviti sliku iz te skole, sliku koja kao sto se kaze govori vise od svih tvojih i mojih reci ……….. ovaj "mural" ce se prekreciti, ali statua robovlasnika u holu te iste skole ce (za sada) ostati tu gde jeste :classic_biggrin: …… prakticno ….. prefarbace roba, a ostavice robovlasnika …….. tako ja to vidim, izvinjavam se ako moje vidjenje nije politicki korektno. Ja i ne zelim da bude.

 

Iskreno, da sam ja iskren borac protiv svih "podsecanja" na ta mracna vremena meni bi ta statua smetala mnogo vise nego oslikani zid, sve ostalo bi bilo tesko i odvratno licemerje, kao sto i jeste …… ovo kazem bez ikakvih emocija, logicno, ljudski, "razumski" ……...

 

Mozemo da nastavimo da se "pravimo ludi", a mozemo I da pricamo kao odrasli ljudi, bez "emocionarenja" ….. kakogod hoces …… Share & Enjoy …. sto bi rekao jedan stari forumas.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hromi Daba said:

 

 Tvoj hipoteticki primer je zasluzio moj hipoteticki odgovor ... ovaj mural je daleko od Coloseuma koliko San Francisko of Rima …

 

Mural izgleda vrlo impresivno za jedan skolski zid. Radi se o 13 oslikanih zidova, znacajne povresine. Nema nikakve sumnje da se radi o umetnickom delu. Taj Rus je bio uticajan slikar u svoje vreme u Americi, bio je i profesor umetnosti na Stanfordu. Sto je najinteresantnije on se prikljucio americkom komunistickom pokretu i na kraju pozeleo da umre u sovjetskom savezu, sto je i uradio.

 

Niko ga nije poredio sa Koloseumom, niti je to moguce ……….. medjutim, nema podele ne veliku i malu umetnost, ona to jeste ili nije. Koliko se ja razumem ovo jeste umetnicko delo. Voleo bih da neko ko se bolje razume u umetnost od mene objasni zasto nije, ako nije. Prihvaticu obrazlozenje.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Hromi Daba said:

 

 Tvoj hipoteticki primer je zasluzio moj hipoteticki odgovor ... ovaj mural je daleko od Coloseuma koliko San Francisko of Rima ...

Nemoj sad da menjas odgovor, vec si rekao - sto se tebe tice mogu i Koloseum da ruse.

Link to comment
Share on other sites

A 6.4 magnitude earthquake shook food off of shelves at this California grocery store. It's the strongest earthquake to hit Southern California in two decades, the US Geological Survey reports.

 

65933932_10159659803306509_7025768375368

65805130_10159659803361509_7177723472192

65907960_10159659803371509_9356350546530

 

 

Edited by McCarthy
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Eto rezultat jedne "Me too" optuzbe.

tuzba protiv Kevina Spacey je povucena danas. Po opisu odbrana je nasla dovoljno dokaza da pokaze da je klinac i familija lagali, nikakvog "napada" nije bilo.

Njegov karijera ipak upropascena, cak i ako se odbranio... Interesuje me samo da li su povukli tuzbu da ih ne bi on tuzio za lazne optuzbe....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Eto rezultat jedne "Me too" optuzbe.

tuzba protiv Kevina Spacey je povucena danas. Po opisu odbrana je nasla dovoljno dokaza da pokaze da je klinac i familija lagali, nikakvog "napada" nije bilo.

Njegov karijera ipak upropascena, cak i ako se odbranio... Interesuje me samo da li su povukli tuzbu da ih ne bi on tuzio za lazne optuzbe....

I pre nego sam procitao poslednju recenicu, sam pomislio da bi on mogao da ih tuzi. Medjutim, sta da trazi kao odstetu. Beda koja se nadala da ce da se njihovo ime mota po novinama. Sad su cuveni kao ljudi koji su opanjkali KS. Ne moze se tako koj na um koj na drum. Ovim se totalno spustio bias neke moralnosti. Nije ni cudo sto kod zubara ne mozes bez waiver-a.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Eto rezultat jedne "Me too" optuzbe.

tuzba protiv Kevina Spacey je povucena danas. Po opisu odbrana je nasla dovoljno dokaza da pokaze da je klinac i familija lagali, nikakvog "napada" nije bilo.

Njegov karijera ipak upropascena, cak i ako se odbranio... Interesuje me samo da li su povukli tuzbu da ih ne bi on tuzio za lazne optuzbe....

 

Opet, sve je ugao posmatranja. Ja uopste ne smatram da ga je pokret unistio, nego ljudi zeljni para. 

Neko ga je optuzio, lazno ili ne, sud nije doneo odluku o njegovoj krivici, ali je jednog vrsnog glumca filmska industrija odbacila u istom momentu jer su se bojali da ce im pasti zarada. Mogli su ga optuziti lazno i bez pokreta, zar ne..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mrd said:

 Ovim se totalno spustio bias neke moralnosti. Nije ni cudo sto kod zubara ne mozes bez waiver-a.

Nisu oni bas sirotinja, ali mogao bi da ih unisti.

 

1 minute ago, Baby said:

 

Opet, sve je ugao posmatranja. Ja uopste ne smatram da ga je pokret unistio, nego ljudi zeljni para. 

Neko ga je optuzio, lazno ili ne, sud nije doneo odluku o njegovoj krivici, ali je jednog vrsnog glumca filmska industrija odbacila u istom momentu jer su se bojali da ce im pasti zarada. Mogli su ga optuziti lazno i bez pokreta, zar ne..

Ne, bez pokreta mu karijera ne bi bila unistena. Niko ga ne bi odbacio, i ne bi toliko njih smatrali da mogu da bacaju optuzbe bez bilo kakvih dokaza.

Tu je razlika, da je sad pretnja da cak i ako nisi kriv dovoljno je da te neko optuzi da ti napravi strasnu steta. Pa ti se vise isplati da platis ucenjivacu - tu su pare. A ne na sudu.

Da nije bilo pokreta ovo nikad ne bi ni doslo do suda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Me too pokret je sasvim normalna reakcija na sve sto se dogadja u filmskoj industriji, a i sire.

To sto neke zene zele da profitiraju u svemu tome je druga stvar i zbog toga ne treba optuzivati taj pokret, nego te pojedince.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...