Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

17 minutes ago, Senn said:

 

Pre koju godinu slušao sam jedan zanimljiv podcast gde je gostovao Henry Rollins. Između ostalog, govorio je o Opioid crisis kao i o tome da je sve više dece na raznoraznim (veoma teškim i zeznutim) "šarenim pilulama" koje su im prepisali lekari. Po njegovim rečima, lekari veoma olako prepisuju te (veoma zeznite) lekove koje su, u mnogim slučajevima, totalno nepotrebni i samo unište te ljude: postanu zavisnici i više ne mogu da se povrate. A pogotovo deca nadrljaju.

Na kraju, sve to sa tim "pilulama" + Opioid crisis je povezao i sa mass shootings (kao i sa drugim problemima koji postoje u društvu).

Ima tu nesto, ta kriza je evidenta, i potpuno je tacno da su farmaceutske kuce doprinele tome. Iako se sve oko toga utisalo od kako je Purdue platio ceh. Sad se svi prave blesavi, iako je kriza jos gora od kako imamo pandemiju.

Lekari imaju pilulicu za svaku boljku, izmedju ostalog i za decu, ne samo sto olako prepisuju nego imaju i beneficije zbog toga.

 

Zasto mene ovo glupiranje medija i guranje svakakvih izmisljenih narativa nervira? pa zato sto se ne bavimo stvarnim problemima nego necim izmisljenim. Za to vreme farmaceutska mafija, koja stvarno postoji, mlati pare na zdravlju dece, i stvara nove zavisnike, naprimer. Ali tesko da ce o tome bas pisati, jer lobi ide do vrha (i potpuno je nebitno koje politicke opcije).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

EU ce da ode u savez sa despotijom rusijom u ''jedinstveni prostor od Dablina do vladivostoka''.

 

Nece. 

 

Osim, razume se, ukoliko se Rusija ne ucivilizuje. A to evidentno jos dugo nece. 

 

Kada se ucivilizuje i prihvati civilizacijske tekovine modernog sveta, onda svakako pozdravljam tu inicijativu. 

Edited by JohnsonJ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, JohnsonJ said:

Kada se ucivilizuje i prihvati civilizacijske tekovine modernog sveta, onda svakako pozdravljam tu inicijativu. 

 

To ce biti na Sveti Nikad.

 

Pre ce Kina i Iran postati parlamentarne demokratije nego sto ce se Rusija  ucivilizovati. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

UMass PhD candidate Travis Campbell published findings in a pre-print study

Found that police shootings drop 15% to 20% in cities with large BLM protests

That equates to about 300 fewer police shootings nationwide over five years

But murder rates rose 10%, an increase of 1,000 to 6,000 additional homicides

The exact reason for the increase in murders remains a subject of study

Campbell suggests that a decrease in police enforcement could be to blame 

He stresses that comparing murders to police killings is 'apples to oranges' 

 

 

Pa da - zato sto je ubijenima X puta vaznije da li ih je upucao policajac dok su mahali pistoljem ili ih je upucao neko ko je samo hteo da ih opljacka za 20$.

Bitna razlika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, stvarno???? :smiley33: Da li je moguce? Nema sanse, rekao CNN i BLM da su to mirni protesti, Antifa ne postoji, to je sve Tramp izmislio, zato sto je rasista.

Gde je onaj DA sto je rekao da nece dizati optuznice protiv uhapsenih "protestanata", i pitam se da li ce Kamala da donira za njihovo oslobadjanje...

 

The mayor of Portland, Ore. has asked for the public’s help putting an end to the violent protests that have ravaged his city since Black Lives Matter riots first erupted last spring.

“They want to burn, they want bash, they want to intimidate, they want to assault,” Mayor Ted Wheeler said Friday, while announcing the city would extend its state of emergency through Monday.

“If BLM leaders can show the courage to stand up to this mob, then we all should,” said the mayor, singling out the “the self-described anarchist mob” responsible for “criminal intimidation and violence.”

“Together we can make a stand … and take our city back.”

Wheeler invited the public’s help in identifying the violent protesters, while saying that that police will be allowed to use all tactics at their disposal to quell the violence, including the use of kettling, in which cops surround a crowd to contain it.

“Our job is to unmask them, arrest them and prosecute them,” Wheeler said of the violent offenders. “If you have any information, please contact the police.”

Portland has suffered yet another wave of violence over the past week, according to reports.

Last Friday night, a riot erupted with fires and gunshots. A mob destroyed windows at the First Christian Church and the Oregon Historical Society, while the Arlene Schnitzer Concert Hall was defaced with anti-cop graffiti.

And on Monday night, rioters caused nearly $20,000 worth of damage to a local Boys and Girls Club.

 

 

Moram da se podsetim sta je ko pisao na tu temu u prethodnih godinu dana..... :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Ne, stvarno???? :smiley33: Da li je moguce? Nema sanse, rekao CNN i BLM da su to mirni protesti, Antifa ne postoji, to je sve Tramp izmislio, zato sto je rasista.
Gde je onaj DA sto je rekao da nece dizati optuznice protiv uhapsenih "protestanata", i pitam se da li ce Kamala da donira za njihovo oslobadjanje...
 
The mayor of Portland, Ore. has asked for the public’s help putting an end to the violent protests that have ravaged his city since Black Lives Matter riots first erupted last spring.
“They want to burn, they want bash, they want to intimidate, they want to assault,” Mayor Ted Wheeler said Friday, while announcing the city would extend its state of emergency through Monday.

“If BLM leaders can show the courage to stand up to this mob, then we all should,” said the mayor, singling out the “the self-described anarchist mob” responsible for “criminal intimidation and violence.”
“Together we can make a stand … and take our city back.”
Wheeler invited the public’s help in identifying the violent protesters, while saying that that police will be allowed to use all tactics at their disposal to quell the violence, including the use of kettling, in which cops surround a crowd to contain it.
“Our job is to unmask them, arrest them and prosecute them,” Wheeler said of the violent offenders. “If you have any information, please contact the police.”
Portland has suffered yet another wave of violence over the past week, according to reports.
Last Friday night, a riot erupted with fires and gunshots. A mob destroyed windows at the First Christian Church and the Oregon Historical Society, while the Arlene Schnitzer Concert Hall was defaced with anti-cop graffiti.
And on Monday night, rioters caused nearly $20,000 worth of damage to a local Boys and Girls Club.
 
 
Moram da se podsetim sta je ko pisao na tu temu u prethodnih godinu dana..... [emoji38]_2:
Ne merači.
Danas sam nešto razmišljao i shvatio da smo mi beli imigranti najgori:
1) beo;
2) imigrant
3) fuckin.. serbian
Joj ima još nego me šećer udario i ne mogu da se setim
4) au da obrazovan i sve mi lako ide.

Joj
Ima li kraja ljudskoj gluposti. Btw znam da limita nema, ali možda kraj postoji.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Ne merači.

 

Pa moram malo :classic_biggrin:

Odes na CNN sajt i na naslovnoj 10 textova o Capitol hill riots, koji su se desili pre 3 meseca, i kako ce Tramp da izazove novo nasilje....

I nigde ni rec o trenutnom nasilju u Portlandu, nista, nix, nula, zero, nigde, pretrazila sajt. Skoro godinu dana, i nije vredno ni malog texta?

 

Toliko o informisanosti.

Link to comment
Share on other sites

 

Woooow, $20,000 stete.... A nisu uracunali razbijen prozor na Starbucks-u i grafite.... 

Meni nekako tasovi na toj vagi koja se nasilno pravi ne balansiraju...

 

Iza jednih ostaju mrtvi, iza drugih grafiti....

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Woooow, $20,000 stete.... A nisu uracunali razbijen prozor na Starbucks-u i grafite.... 
Meni nekako tasovi na toj vagi koja se nasilno pravi ne balansiraju...
 
Iza jednih ostaju mrtvi, iza drugih grafiti....
 
 
 
Ma $20k nije ništa. Odeš u kafanu i spucaš. Ko je baddža?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Woooow, $20,000 stete.... A nisu uracunali razbijen prozor na Starbucks-u i grafite.... 

Meni nekako tasovi na toj vagi koja se nasilno pravi ne balansiraju...

 

Iza jednih ostaju mrtvi, iza drugih grafiti....

 

 

 

O takvoj informisanosti sam govorila....

Mislis da je gradonacelnik dao ovu izjavu zbog grafita?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Ma $20k nije ništa. Odeš u kafanu i spucaš. Ko je baddža?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

20,000 nije nista u poredjenju sa zivotima protiv kojih se ove sume balansiraju... Niti sam kafanski covjek, niti mislim da je 20,000 nista za pojednica kao sto sam ja, ali za jedan grad ili firmu kao Starbucks to nije nikakav iznos... 

43 minutes ago, Angelia said:

O takvoj informisanosti sam govorila....

Mislis da je gradonacelnik dao ovu izjavu zbog grafita?

Pa ti si prenijela tu informaciju... Sa sve iznosom od 20,000...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Pa ti si prenijela tu informaciju... Sa sve iznosom od 20,000...

Pa kad se ti informises samo od onoga sto ti ja prenesem ovde, to je jedna noc, onda bi barem trebalo da pazljivije citas, da se ne radi o Starbucksu. Mislim da je 20k stete lokalnom Boys and Girls Club, ipak nesto i da si nesto preskocio:

 

6 hours ago, Angelia said:

Last Friday night, a riot erupted with fires and gunshots. A mob destroyed windows at the First Christian Church and the Oregon Historical Society, while the Arlene Schnitzer Concert Hall was defaced with anti-cop graffiti.

 

Znaci tebi je terorisanje gradjana, vec godinu dana - nista. Sa paljevinom, pucanjem, unistavanjem licne imovine i pljackanjem....vec preko 100 dana za godinu.

To sto i ti pominjes Capitol hill, je interesatno, nadam se da znas da je u tim neredima od strane "protestanata" poginula jedna osoba, i to policajac. Jednu osobu je ubila policija, a ostali koji su se pominjali kao poginuli (jos 3) umrli iz drugih razloga. Nadam se da nisam nekog propustila.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

To sto i ti pominjes Capitol hill, je interesatno, nadam se da znas da je u tim neredima od strane "protestanata" poginula jedna osoba, i to policajac.

Ovo nije tacno, taj policajac je umro prirodnom smrću dan posle nereda, kako je pre par dan objavljeno u medicinskom izveštaju o tom slučaju - što je nešto što lažne vesti očigledno pokušavaju da zataškaju šibicarskim trikovima, kao što zataškavaju da je u komunističkoj agresiji na Ameriki od prošle godine direktno ubijeno preko 30 ljudi, a indirektno nekoliko hiljada ljudi kao posledica vraćanja pećinskim oblicima društvenog organizovanja koje ta nakazna ideologija promoviše, gde se vredan rad, stvaranje, miroljubiva saradnja i dobrovoljna trgovina kao i sama civilizacija (čiji su ovo glavni katalizatori) kažnjavaju i povlače pred crnokošuljaškom agresijom, ustupajući svoje mesto nasilju, pljački, poltronstvu, denuncijatorstvu i sličnim nemoralnim i neproduktivnim aktivnostima koje se promovišu u delovima zemlje prepuštenim komunističkim pećinarima.

 

Jedini policajac koji jeste ubijen na Kapitolu ove godine je William Evans, kojeg je u terorističkom napadu automobilom ubio koalicioni partner subkomandanta Lešine iz islamističke i antisemitske organizacije Nation of Islam, obožavane među levičarskim ekstemistima u demokratorskoj stranci - što je takođe nešto o čemu su se lažne vesti ušućele (a nisu morale, mogle su lepo sve da svale na automobile i da traže da ih Lešina konfiskuje od mirnih građana, kao što traže da konfiskuje puške kad njegovi fanovi NJIH iskoriste za ubijanje ljudi).

 

 

A što se, pak, tiče maloumnog gradonačelnika Portlanda, za čijeg mandata je taj grad od bisera zapadne obale pretvoren (i u bukvalnom smislu) u govnjivu komunističku rupčagu trećeg sveta, jedina korist od njega je što su drugi i pametniji ljudi na njegovom primeru mogli da nauče da se totalitarni otpad mora rešavati dok je još u nadležnosti sanitarnih i komunalnih službi i njihovih šmrkova:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bohumilo said:

Ovo nije tacno, taj policajac je umro prirodnom smrću dan posle nereda, kako je pre par dan objavljeno u medicinskom izveštaju o tom slučaju - što je nešto što lažne vesti očigledno pokušavaju da zataškaju šibicarskim trikovima, kao što zataškavaju da je u komunističkoj agresiji na Ameriki od prošle godine direktno ubijeno preko 30 ljudi, a indirektno nekoliko hiljada ljudi kao posledica vraćanja pećinskim oblicima društvenog organizovanja koje ta nakazna ideologija promoviše, gde se vredan rad, stvaranje, miroljubiva saradnja i dobrovoljna trgovina kao i sama civilizacija (čiji su ovo glavni katalizatori) kažnjavaju i povlače pred crnokošuljaškom agresijom, ustupajući svoje mesto nasilju, pljački, poltronstvu, denuncijatorstvu i sličnim nemoralnim i neproduktivnim aktivnostima koje se promovišu u delovima zemlje prepuštenim komunističkim pećinarima.

 

Znaci ni on nije poginuo zbog nereda. To sam propustila. Znam samo da su lupali na sva zvona kako je 5 ljudi poginulo, pa onda polako tiho pocelo da izlazi "pa ovaj ne bas". Najludje mi je bilo kad je izaslo da je jedan od njih policajac koji je izvrsio samoubistvo, dan ili dva kasnije....

Link to comment
Share on other sites

 Sa sajta BLM:

Quote

Ma’Khia Bryant. We say her name.

Ma’Khia Bryant called the police for help.

Columbus police officer Nicholas Reardon showed up and shot this 16-year-old child point blank within a matter of seconds.

Another Black life stolen with no regard.

 

Incident je trajao manje od 10 sekundi i snimljen je i na kameri preko puta. NBC je objavio snimak na kome se ne vidi nož kojim je zamahivala na drugu devojku ali CNN je realnije prikazao stvar. Još samo da se ohrabre i prozovu BLM za očigledni bias i selektivno prikazivanje činjenica. Ili neko iz vrha vlasti. Bajden? Haris? Pelosi? Bilo ko?

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2021 at 4:05 PM, Angelia said:

Znaci ni on nije poginuo zbog nereda. To sam propustila. Znam samo da su lupali na sva zvona kako je 5 ljudi poginulo, pa onda polako tiho pocelo da izlazi "pa ovaj ne bas". Najludje mi je bilo kad je izaslo da je jedan od njih policajac koji je izvrsio samoubistvo, dan ili dva kasnije....

 

 

Pisalo se da je umro par dana kasnije od posledica udarca u glavu cini mi se aparatom za gasenje pozara tokom upada u Kapitol.

 

A na wikipediji pise drugacije:

https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Brian_Sicknick#Storming_of_the_Capitol

 

Navodno je bio samo poprskan biber sprejom tokom upada u Kapitol.

 

@all

 

Pise se da ce Šoven opet na suđenje ovaj put za slucaj prekomerne upotrebe sile protiv nekog klinje od 14godina, vrlo slican modus operandi ko sa Flojdom i postoji snimak kamere. Odbijen tokom sudjenja za ubijstvo Flojda zato i pokrecu novu tuzbu.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Pisalo se da je umro par dana kasnije od posledica udarca u glavu cini mi se aparatom za gasenje pozara tokom upada u Kapitol.

 

A na wikipediji pise drugacije:

https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Brian_Sicknick#Storming_of_the_Capitol

 

Navodno je bio samo poprskan biber sprejom tokom upada u Kapitol.

 

 

Nije ista osoba. Od 5 osoba 2 su bili policajci, drugi se ubio dan dva kasnije. A za ovog sam I ja mislila da je od posledica. 

Znaci poginula je samo zena u intervenciji policije koja je svojevoljno odlucila da ucestvuje u nasilnim demonstracijama. Nije kao da je probala da zaustavi "mirne protestante" u pljackanju privatne imovine...

Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2021 at 9:21 PM, mrd said:

Ne merači.
Danas sam nešto razmišljao i shvatio da smo mi beli imigranti najgori:
1) beo;
2) imigrant
3) fuckin.. serbian
Joj ima još nego me šećer udario i ne mogu da se setim
4) au da obrazovan i sve mi lako ide.

Joj
Ima li kraja ljudskoj gluposti. Btw znam da limita nema, ali možda kraj postoji.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ja sam jedno vreme govorio da nisam Srbin nego Vla .... pa sam imao muke da im objasnjavam ko su sad pa ti Vlasi???!!? I onda sam digo ruke.

Btw. Ovaj Biden se ipak do sada pokazao kao solidan precednik. Moram reci u par navrata me prijatno iznenadio. Njegovi rezultati su do sada bili, po meni, iznad ocekivanja. 

Link to comment
Share on other sites

Najvažnije što je uradio je da je krenuo da spušta tenzije i da ponovo gradi poremećene odnose sa saveznicima. Realno ja ne vidim za sada neki veći uspeh, ruku na srce pre neki dan mu je tek bilo 100 dana. Što se tiče spoljnih odnosa vidim neku aktivnost po pitanju Irana i Avganistana ali za sada bez rezultata i vidim znatno oštriji stav prema Rusiji što je dobra stvar. I dalje nije jasno gde se ide u Siriji i Jemenu što je moralo da se promeni u ovih 100 dana.

 

Jedino se mora priznati da je preterao sa vređanjem Putina, sveo se na nivo Trampa i Dutertea no ok ako to bude jedini primer takvog primitivizma. Za mene je iznenađenje da je Kamala toliko neprimetna, očekivao sam njenu aktivniju ulogu ali izgleda da će imati klasičan neprimetan mandat kao potpredsednik.

Link to comment
Share on other sites

Najvaznije je da ce on nama na razlicite nacine da digne porez, da finansiramo sve njegove socijalne planove, i obori trziste.

Odnose sa Rusijom je doveo pa do skoro hladnog rata. 

Mene izrazito brine ako mu je najbolja pohvala dosla od strane extremne levice da je prevazisao njihova ocekivanja, to mi je onako problematican endorsement.

Koliko ja vidim, sve sto je uradio, je da pravi ogromne troskove, koje ce nasa deca otplacivati.

Link to comment
Share on other sites

Bajden je uradio još jednu "odličnu" stvar, potpuno je prihvatio narativ CRT, odmah je znao da su neredi u Vašingtonu znak rasizma i uopšte da je sve rasizam. Sada se otpor svemu tome razvija na nivou država što baš ne doprinosi smanjenju tenzija. Haris je totalno razočaranje, ne zna da sastavi više od tri rečenice bez da se nekog čudnog smehai i uspela je da bude potpuno nevidljiva oko krize na granici za koju je navodno zadužena. Čak nije izvela ni neki performans sa slikanjem i plakanjem pored kaveza sa decom, pitam se zašto. Uglavnom, sasvim je na "visokom" nivou Trampa i Bajdena. Izgleda da očekuje da joj položaj predsednika sam padne u krilo zato što je cena žena.

 

Sve u svemu, kriza rukovodstva se nastavlja, ništa dobro na kratki rok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sada se vidi da jedino Berni Sanders ima neku konkretnu agendu i prepoznatljivu politiku - kakva god ona bila! Medjutim, i njega godine vec gaze. 

Mislim da je pozitivna stvar kod Bidena sto je zadrzao ostar narativ prema Kini - to se nije bas ocekivalo, ja sam mislio da ce prema njima zauzeti blazi stav.

Sto se Rusije tice - ocekivano, ali i neophodno, jer to je tacka gde je Trump bio mozda previse popustljiv.

Zatajio je kod tzv green energy - ali jos ima vremena da se nesto vise uradi po tom pitanju. Ne moze preko noci. Dobra stvar je sto i u tom polju Amerika se vratila na svetsku scenu kao jedan od lidera - a ako se jos malo zapne, moze postati i globalni lider na tom polju. 

Unutrasnje tenzije su malo spustene, ili bar nisu eskalirale do nivoa, pa skoro gradjanskog rata, cega sam se ja pribojavao. Ima jos pucnjava tu i tamo, ali to je za americke standarde normalno. 

Sto se nas tice - premda je Bidenova administracija malo vise naklonjena Kosovu, bar do sada su izostali neki snazni pritisci - bar ne u meri u kojoj su to neki ocekivali i nadali se. 

Sto se EU tice - primetno je otopljavanje odnosa. Bez nekih velikih pritisaka karakteristicnih u vreme Trumpa. 

Sve u svemu - nije ni malo za prvih 100 dana vlasti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Najvaznije je da ce on nama na razlicite nacine da digne porez, da finansiramo sve njegove socijalne planove, i obori trziste.

Odnose sa Rusijom je doveo pa do skoro hladnog rata. 

Mene izrazito brine ako mu je najbolja pohvala dosla od strane extremne levice da je prevazisao njihova ocekivanja, to mi je onako problematican endorsement.

Koliko ja vidim, sve sto je uradio, je da pravi ogromne troskove, koje ce nasa deca otplacivati.

Prosli put kada je Trump smanjio poreze mene je to kostalo $9000 na godisnjem nivou, racunam da bih mogao bolje da prodjem sa ovim povecanjem.:classic_biggrin:

Odnosi si sa botoksiranim pajacem su takvi kakve on i zeli, zato ne vidim neku prednost popustivosti koju je Trump zastupao, a koji nisu dali nikakve pozitivne rezultate.

Sto se fiskalne discipline tice nastavlja tradiciju prethodnika. Obama je slupao 10 triliona, Trump skromnih 8, a trebalo je da sa onom poreskom reformom ostvari suficit. Zar nije to prodavao, bas kao i meksicko placanje za zid?

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Haris je totalno razočaranje, ne zna da sastavi više od tri rečenice bez da se nekog čudnog smehai i uspela je da bude potpuno nevidljiva oko krize na granici za koju je navodno zadužena. Čak nije izvela ni neki performans sa slikanjem i plakanjem pored kaveza sa decom, pitam se zašto. Uglavnom, sasvim je na "visokom" nivou Trampa i Bajdena. Izgleda da očekuje da joj položaj predsednika sam padne u krilo zato što je cena žena.

 

Sve u svemu, kriza rukovodstva se nastavlja, ništa dobro na kratki rok.

A bas se ocekivalo da donosi sve odluke umesto Bidena, da bi kriticari imali cime da se bave kad ono trt, nastavila je sa tradicijom nevidnljivih potpredsednika , bas kao sto je bio i Biden na tom mestu ili Pens posle njega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...