Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Baby said:

 

A sta ako se dize preventivna frka za bezveze?

Mozda ako se vec preventivno dize frka da pocne da se razmislja o prirastaju i demografiji, a ne o nekim sitnim pomocima koje se upucuju na manjine. 

Frkisala ne frkisala ne mozes nista promeniti. 

 

Drugo, da nema pomoci ugrozenima po bilo kojoj osnovi, tvoj grad, moj grad i ostali gradovi bi bili sigurno mnogo gori, opasniji i siromasniji. Zato ustvari treba biti zadovoljan sto pomazu nekom, jer tima pomazu i nama, a boja koze, vera i ostalo je totalno nebitna stavka u tome. 

 

Proveo sam tri godine u ratnom Sarajevu i iz prve ruke se uvjerio u ovaj princip: Kada je onima kojima je pomagao Merhamet, Dobrotovor i Caritas bilo bolje u periodima kada je pomoc stizala do njih - bilo je bolje i nama koji nismo spadali na njihove spiskove i koji nismo dobijali pomoc od njih... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

A sta ako se dize preventivna frka za bezveze?

Mozda ako se vec preventivno dize frka da pocne da se razmislja o prirastaju i demografiji, a ne o nekim sitnim pomocima koje se upucuju na manjine. 

Frkisala ne frkisala ne mozes nista promeniti. 

 

Drugo, da nema pomoci ugrozenima po bilo kojoj osnovi, tvoj grad, moj grad i ostali gradovi bi bili sigurno mnogo gori, opasniji i siromasniji. Zato ustvari treba biti zadovoljan sto pomazu nekom, jer tima pomazu i nama, a boja koze, vera i ostalo je totalno nebitna stavka u tome. 

Pazi kad nema teoretske sanse da je za bezveze, ako te neko naziva rasistom na osnovu tvoje boje koze, ako te diskriminise, to nikako nije za bezveze.

Problem vec postoji. Ako neko moze da te ti smesti otkaz jer mu se ne svidja tvoj ton price, sa optuzbom da si rasista, mi smo veeeeec u prekasno, a nikako za bezveze.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Baby said:

Eto, ovo je problem o kom ja govorim. Naglasak je na "mozda" pa bolje da se dize frka ranije da ne bude kasno... tako da bolje danasnjim nepozeljnim grupacijama gurati glavu u pesak i dalje... 

 

Jedini kojima ovde guraju glavu u pesak su sadašnja nepoželjna grupa, siromašni belci kojima se šansa mogućnost da konkurišu za pomoć koju mogu da dobiju "bipoc" porodice sa 2x većim prihodom. U taj bipoc spadaju inače i azijati koji su, kako su definisani, na nacionalnom nivou obišli belce po prihodima. 

 

 

13 hours ago, ters said:

 

Proveo sam tri godine u ratnom Sarajevu i iz prve ruke se uvjerio u ovaj princip: Kada je onima kojima je pomagao Merhamet, Dobrotovor i Caritas bilo bolje u periodima kada je pomoc stizala do njih - bilo je bolje i nama koji nismo spadali na njihove spiskove i koji nismo dobijali pomoc od njih... 

Ako te put nanese u Oakland nađi neku porodicu od najmanje 3 člana koja ima prihode od 30k dolara i pitaj ih koliko im je bolje što im komšije koji imaju 59k dolara dobijaju pomoć za koju oni nemaju pravo da konkurišu zato što su belci a komšije Kinezi.

 

Oni već plaćaju reparacije, plaćaju ih i Azijati koji se ubijaju od učenja da bi ih zamenili crncima, plaćaju ih žrtve kriminala koji je povećan posle protesta i svođenja policije na status ss trupa, plaćaće se svuda gde se nađe dovoljno bezobrazni psihopata da iskoristi novostečenu moć. Da to vodi negde pa ajde nego nema kraja. Jel je uopšte moguće zamisliti da profesionalne žrtve za neko vreme kada dobiju svoje pare kažu nešto kao e dobro, plaćeno, nema više sada smo svi isti? Kada će feministkinje da prestanu da kukaju i traže programe pomoći i afirmativnu akciju za grupu bez moći, na 70, 80, 90% upisanih na fakultete? Primeti da sam napisao profesionalne žrtve i feministkinje, ne crnci i žene.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Pazi kad nema teoretske sanse da je za bezveze, ako te neko naziva rasistom na osnovu tvoje boje koze, ako te diskriminise, to nikako nije za bezveze.

Problem vec postoji. Ako neko moze da te ti smesti otkaz jer mu se ne svidja tvoj ton price, sa optuzbom da si rasista, mi smo veeeeec u prekasno, a nikako za bezveze.

 

To sto je neki izgovor rasista, moze da bude bilo sta, da si lenj, smeste ti da pokvaris cekic i kazu da si nesposoban, zakuvaju svadju u kojoj ispadnes crna ovca pa te izbace sa posla, optuze te za seksualno napastvovanje, ton razgovora... mislim, milion izgovora moze biti da te otpuste ako se bas namerace.

 

Inace, ne bih vas vise zadrzavala u frkisanju, slobodno sto se mene tice... 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Cyrus Smith said:

Ako te put nanese u Oakland nađi neku porodicu od najmanje 3 člana koja ima prihode od 30k dolara i pitaj ih koliko im je bolje što im komšije koji imaju 59k dolara dobijaju pomoć za koju oni nemaju pravo da konkurišu zato što su belci a komšije Kinezi.

 

Oni već plaćaju reparacije, plaćaju ih i Azijati koji se ubijaju od učenja da bi ih zamenili crncima, plaćaju ih žrtve kriminala koji je povećan posle protesta i svođenja policije na status ss trupa, plaćaće se svuda gde se nađe dovoljno bezobrazni psihopata da iskoristi novostečenu moć. Da to vodi negde pa ajde nego nema kraja. Jel je uopšte moguće zamisliti da profesionalne žrtve za neko vreme kada dobiju svoje pare kažu nešto kao e dobro, plaćeno, nema više sada smo svi isti? Kada će feministkinje da prestanu da kukaju i traže programe pomoći i afirmativnu akciju za grupu bez moći, na 70, 80, 90% upisanih na fakultete? Primeti da sam napisao profesionalne žrtve i feministkinje, ne crnci i žene.

Evo bas sam krenuo ka Oaklandu, ama mi ne daju preko granice, kazu to ne spada u essential travel...

 

I pored napora da se izrazavas preciznije i da nam pokazes da ne mislis na sve crnce i zene, ipak ti ne polazi za rukom - opet si istrcao i pokazao da ti ipak smetaju feministkinje, koje u osnovi svoga postojanja i nastojanja imaju jednaka prava za polove. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

Evo bas sam krenuo ka Oaklandu, ama mi ne daju preko granice, kazu to ne spada u essential travel...

 

I pored napora da se izrazavas preciznije i da nam pokazes da ne mislis na sve crnce i zene, ipak ti ne polazi za rukom - opet si istrcao i pokazao da ti ipak smetaju feministkinje, koje u osnovi svoga postojanja i nastojanja imaju jednaka prava za polove. 

Vidis kako je to zgodno, kazes kako se s'necim ne slazes, a izvuku ti sve sto im se svidja da ti napakuju mrznju. 

To ovako ide. Ja recimo ne volim crnu tablu na kojoj se pise kredom, vec mi je mnogo draza bela na kojoj pisem markerima. 

OMFG

Iz ove recenice se da zaljuciti da mrzim sve AA, belce smatram superiornim.

Vidis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Vidis kako je to zgodno, kazes kako se s'necim ne slazes, a izvuku ti sve sto im se svidja da ti napakuju mrznju. 

To ovako ide. Ja recimo ne volim crnu tablu na kojoj se pise kredom, vec mi je mnogo draza bela na kojoj pisem markerima. 

OMFG

Iz ove recenice se da zaljuciti da mrzim sve AA, belce smatram superiornim.

Vidis.

u ovom slucaju je u pitanju komentar na opus a ne na jednu recenicu- “holistic view” , mada i u samoj recenici stavlja u istu ravan nespojive kategorije 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je Tramp pročitao Čerčilovu izreku "Istorija će biti dobra prema meni jer nameravam da je napišem" pa je odlučio da napravi sajt :

 

https://www.45office.com/

 

gde o sebi i svom mandatu piše o superlativima potpuno zanemarujući teške promašaje koje je radio. Još jedan dokaz koliko je on poremećen čovek. Ali džaba mu sve otići će u istoriju kao jedan od najgorih predsednika ikad.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Klotzen said:

Izgleda da je Tramp pročitao Čerčilovu izreku "Istorija će biti dobra prema meni jer nameravam da je napišem" pa je odlučio da napravi sajt :

 

https://www.45office.com/

 

gde o sebi i svom mandatu piše o superlativima potpuno zanemarujući teške promašaje koje je radio. Još jedan dokaz koliko je on poremećen čovek. Ali džaba mu sve otići će u istoriju kao jedan od najgorih predsednika ikad.

 

Na putu ka istoriji, covjek sebi cementira ulogu - evo ga drzi govor na svadbi... Zvuci kao penzioner pred lokalnom prodavnicom koji prica samo jednu pricu - o tome kako je on licno vozio generalnog direktora kombinata sve dok mu nisu smjestili igru i otpustili ga....

 

Ja stvarno ne znam sta je tuznije - Rudi dok se topi, Biden koji lapi kao otcepljena mineralna voda,Tramp koji ce od sada pa nadalje ponavljati samo jednu pricu....

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2021 at 11:42 PM, ters said:

Evo bas sam krenuo ka Oaklandu, ama mi ne daju preko granice, kazu to ne spada u essential travel...

 

I pored napora da se izrazavas preciznije i da nam pokazes da ne mislis na sve crnce i zene, ipak ti ne polazi za rukom - opet si istrcao i pokazao da ti ipak smetaju feministkinje, koje u osnovi svoga postojanja i nastojanja imaju jednaka prava za polove. 

Bold nikad nisam krio tako da nema istrčavanja. Ovaj argument ti je identičan onom iz devedesetih kada se na kritike Miloševića i SPS odgovaralo da je to antisrpski. Jedan dobar procenat žena se ne identifikuje kao feministkinje i još dodatni se identifikuje iz istorijskih razloga uz manje ili veće rezerve prema raznim aspektima savremenog stanja feminističke ideologije. Već odavno njihova osnova nisu jednaka prava za žene, jer to na zapadu to imaju i niko ozbiljan ih ne ugrožava, nego postizanje najmanje jednakih ishoda tamo gde to žele. Pri tome se često ne ustručavaju da se opiru bilo kakvom reciprocitetu zato što imaju aksiom da je svaka razlika na, uslovno, žensku štetu opresija a na mušku nije jer bi je inače muškarci ispravili pošto imaju svu moć.

 

Feminizam kakav postoji je širok pojam ali je u osnovi sestrinska ideologija sa CRT i ostalim Critical Social Justice ideologijama i zasniva se na ideji da je ljudsko društvo jedan nepregledan niz opresija i da je sve što postoji samo borba raznih grupa oko moći. Dakle stoji poređenje zahteva za novčanu reparaciju naslednicima robova i feminističkog insistiranja na raznim podsticajnim merama za povećanje broja upisanih žena na fakultete koji se ne smanjuje i pored toga što skoro svuda predstavljaju  većinu upisanih.

 

Analogno, isplaćene novčane reparacije neće značiti prestanak zahteva za još. Te ideologije jednostavno nisu dizajnirane da kažu dosta i ukinu same sebe. One moraju biti zaustavljene aktivnim otporom. 

 

On 3/31/2021 at 1:10 AM, ters said:

u ovom slucaju je u pitanju komentar na opus a ne na jednu recenicu- “holistic view” , mada i u samoj recenici stavlja u istu ravan nespojive kategorije 

?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Feminizam kakav postoji je širok pojam ali je u osnovi sestrinska ideologija sa CRT i ostalim Critical Social Justice ideologijama i zasniva se na ideji da je ljudsko društvo jedan nepregledan niz opresija i da je sve što postoji samo borba raznih grupa oko moći. Dakle stoji poređenje zahteva za novčanu reparaciju naslednicima robova i feminističkog insistiranja na raznim podsticajnim merama za povećanje broja upisanih žena na fakultete koji se ne smanjuje i pored toga što skoro svuda predstavljaju  većinu upisanih.

 

 

Feminizam koji sam ja smatrala da podrzavam, kao zena, vise ne postoji. Ovaj danasnji feminizam je BS konstantnih zrtava.

 

Recimo, kad sam ja razmisljala o feminizmu, htela sam da imam jednake mogucnosti da dokazem svoje sposobnosti, i da ne budem tretirana kao materica za bebe. Kako vidim danas feministkinje zahtevaju da dobiju isto bez obzira na mogucnost, i da imaju povlastice zato sto imaju matericu. I onda su nam sve dokrajcili sa ovim metoo projektom, od kojeg se ja, kao majka odraslog muskarca bukvalno jezim. Povremeno imam tako razgovore sa sinom, i on uzima da sam ja dokaz da zene nisu diskriminisane, to naravno nije tacno. Ali je isto tako totalno suludo misliti da su zene bas zrtve u svakom aspektu zivota.

Danasnji feminizam me bukvalno trpa tamo gde nisam htela da budem. Ne pada mi na pamet da trazim diskriminaciju na osnovu pola, da bi meni nadoknadili neku diskriminaciju u istoriji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2021 at 11:42 PM, ters said:

Evo bas sam krenuo ka Oaklandu, ama mi ne daju preko granice, kazu to ne spada u essential travel...

 

I pored napora da se izrazavas preciznije i da nam pokazes da ne mislis na sve crnce i zene, ipak ti ne polazi za rukom - opet si istrcao i pokazao da ti ipak smetaju feministkinje, koje u osnovi svoga postojanja i nastojanja imaju jednaka prava za polove. 

Bold: nije prvi put da levicari highjack-uju slobodarski pokret. Istu sudbinu je dozivela rec liberal 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2021 at 12:08 PM, ObiW said:

 

Sta kaze onaj zakon u Oaklandu? Jesi ga procitao ili ja to treba da uradim za tebe?

Kaze da svaki Schitt's Creek moze da donese  zakon, a o primeni istog odlucuju ozbiljnije institucije.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Amigo said:

Nije slucajno da je Biden smjenio Dzona Jovanovica. Poslao je poruku da Srbija ne moze da ocekuje nista, osim pritisaka od SAD sledece 4 godine.

 

Nista strasno ... Srbija je danas na "prst u ...." sa vodecom silom Kinom. Takodje u jako dobrim odnosima sa drugom vodecom silom - Indijom i cetvrtom silom - Rusijom. 

P. S. SAD su danas tek na trecem mestu! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RatzenStadt said:

Bold: nije prvi put da levicari highjack-uju slobodarski pokret. Istu sudbinu je dozivela rec liberal 😄

Nisu oni levičari. Levica bi se najkraće mogla opisati kao solidarnost sa najslabijima u društvu bez obzira ko su i šta su, ovo su Identitarians kojima solidarnost zavisi u još većoj meri od rase, pola, seksualne orijentacije i ko god je uspeo da se ugura u klasu potlačenih. Ustvari je to jedan dugačak način da se kaže solidarnost sa svima, pod određenim okolnostima, osim sa belim strejt muškarcima.

 

19 hours ago, Angelia said:

Ne pada mi na pamet da trazim diskriminaciju na osnovu pola, da bi meni nadoknadili neku diskriminaciju u istoriji.

Što je najčudnije izgleda da i nema nikakve stvarne potrebe za tim. Svuda gde se položaj žena dovoljno poboljša pojavi se ženska većina na fakultetima i bez ikakvih mera. Jedino u islamskim zemljama se to još ne dešava, bar ne svim. Dodatno, izgleda da za sada ne postoji način da se ovo utiče bilo kakvim merama. Razni podsticaji ženama na čuvenim STEM područjima za sada ne daju očekivane rezultate ali i obrnuto. Recimo, veterina je Norveškoj bila 90% feminizovana, pokušali su sa merama podsticanja za muškarce uključujući "pozitivnu" diskriminaciju, minimalni efekat se posle godinu, dve istopio i  na karju su odustali. Istina, taj film o odustajanju bar još neko vreme nećemo gledati na STEM područjima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...