Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Koliko znam ne postoje pouzdani podaci da tamo gde ima više regulacije manje ljudi gine od vatrenog oružja u masovnim ili pojedinačnim pucnjavama. Više se tu radi o emocijama i narativima. Više ljudi gine u ne-masovnim pucnjavama i od ručnog oružja. Pogotovo u zadnje vreme ako je ubica belac masovna pucnjava znači i masovnu medijsku pažnju dok recimo za ova ubistva niko nije čuo jer su uglavnom posledica međusobnih obračuna unutar iste rase:

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ters said:

 

Ja ne znam kakve reakcije bi trebale biti na to sto je neko dao svoj novac da bi ga kroz gradske strukture podijelio ljudima sa niskim primanjima? Hvale vrijedno, i ranija istrazivanja u tom smjeru su davala dobre rezultate:

 

 

Jesam to dobro razumeo da se novac deli samo BIPOC ljudima? Tu spadaju svi osim belaca uključujući Azijate?

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Amigo said:

 

EU ima vise stanovnika, mada to nema veze.

 

 

Ok, ti mislis da je u radu da ljudi kupuju kalasnjikove za kucnu upotrebu i da to nema veze sa masovnim ubitstvima i ne mislim da se vise oko toga prepiremo.

Interesantno bi bilo da se zna podatak koliko se ljudi ubije nesretnim slucajevima sa tim oruzjem. Meni je to totalno primitivno.

Sta ja mislim da je uredu, nismo ovde pominjali, tako da nema potrebe da mi ti objasnjavas sta ja mislim. Generalno odbijam da diskutujem sa takvom uvrnutom logikom zakljucivanja. Sta ce kome kalasnjikov za kucnu upotrebu, je meni cudna ideja, ali ipak kalasnjikov je zabranjen, on se samo kupuje ilegalno, a to ne vidim da je sprecilo ljude da ih kupe....za ne-kucnu upotrebu.

Ono sto sam ti rekla je da ne mozes kriviti zakon, za odluke koje donose ljudi. Ili ako je mentalno bolestan, onda je posledica bolesti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

Ne znam da li se šalio ili si već video neke reakcije ali:

 


Nisam se salio, a nisam ni morao da vidim reakcije da bih znao koju ce pesmu da pevaju. Mada jesam video sliku njega izdaleka, tu gde ga hapse, vise nego dovoljno 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Privately funded - mogu ga dijeliti kako god zele. 

Ako ja sutra odlucim da otvorim restoran, i sluzim samo bele goste ili da u mojoj firmi zaposljavam samo belce, ili da u mojoj banci samo pozajmljujem pare belcima, ili da iznajmljujem stan samo belcima....jel to ok? Moje pare moja odluka.

Samo pokusavam da razumem tvoj stav. Ti si znaci ok sa diskriminacijom ako su privatne pare, samo nisi ako su drzavne, ili javne? 

Btw po zakonima - nemaju to pravo.

 

Edit: kad malo bolje razmislim, nemoj da odgovaras jer ces podrzati segregaciju i diskriminaciju, jasno je meni da tebi to zvuci ok dok su belci u pitanju, ali to je mach sa dve ostrice. 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ako ja sutra odlucim da otvorim restoran, i sluzim samo bele goste ili da u mojoj firmi zaposljavam samo belce, ili da u mojoj banci samo pozajmljujem pare belcima, ili da iznajmljujem stan samo belcima....jel to ok? Moje pare moja odluka.

Samo pokusavam da razumem tvoj stav. Ti si znaci ok sa diskriminacijom ako su privatne pare, samo nisi ako su drzavne, ili javne? 

Btw po zakonima - nemaju to pravo.

 

Edit: kad malo bolje razmislim, nemoj da odgovaras jer ces podrzati segregaciju i diskriminaciju, jasno je meni da tebi to zvuci ok dok su belci u pitanju, ali to je mach sa dve ostrice. 

 

Svako lice ili organizacija ima pravo osnovati fondaciju i finansirati "causes" koji su im bitni - neki daju stipendiju  kineskim studentima, neki studentima visim od 6'2", neki daju pomoc potomcima Amish-a, neki novac daju crkvi da ga podijeli u njhovo ime... To nema veze sa diskriminacijom.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ters said:

 

Svako lice ili organizacija ima pravo osnovati fondaciju i finansirati "causes" koji su im bitni - neki daju stipendiju  kineskim studentima, neki studentima visim od 6'2", neki daju pomoc potomcima Amish-a, neki novac daju crkvi da ga podijeli u njhovo ime... To nema veze sa diskriminacijom.

Naravno da ima. Po zakonu to ne moze da ima veze sa rasom/religijom/polom/sexualnim opredeljenjem...to sto sad pokusavas sa "fondacijom" ne reseva ono sto si podrzao.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Naravno da ima. Po zakonu to ne moze da ima veze sa rasom/religijom/polom/sexualnim opredeljenjem...to sto sad pokusavas sa "fondacijom" ne reseva ono sto si podrzao.

 

Ovo sto si napisala je neistina, jer postoji mnostvo organizacija i javnih i privatnih programa koji finansijski podrzavaju ljude upravo prema ovim principima - od vlade koja ima programe kojima daje grantove zenama u nauci, tehnologji i inzenjeringu (dakle prema polu), finansiranja organizacija za unapredjenje zdravlja LGBT zajednice (seksualno opredjeljenje), do religijskih stipendija ili pomoci za indigenous ili black communities (rasa). 

 

Ako jmislis da je ovo u Oaklandu protivzakonito - lijepo presavijes tabak i podneses prjavu protiv prekrsioca zakona.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

Privately funded - mogu ga dijeliti kako god zele. 

Mogu, dok se oni koji imaju moć u društvu slažu. Ako se ne slažu onda ne mogu kao pekara koja nije napravila tortu gej paru ili poslodavac koji nema dovoljno diversifikovan tim.

 

Da primetim samo odnose moći, tzv BIPOC imaju toliko moći da se komotno svete najslabijima po definiciji, onima kojima je potrebna pomoć, za nešto što se dešavalo u prošlosti. Sve to dok se na sav glas deru kako nemaju moć. Što bi rekli postmodernisti (originalni, Francuski) isto sranje drugo pakovanje. Jedna struktura moći zamenjuje drugu a sve što strukture moći rade je Đuro šta? Isključuju pojedine grupe koje se vide kao "drugi". Nema objektivne istine samo moći da se istina nametne.

 

Pošto su Mađari streljali i bacali pod led u Vojvodini pretpostavljam da bi podržao neku odluku vlade Srbije u smislu da mogu da se bace na kraj reda za vakcinaciju i privatnu podelu pomoći samo ugroženima koji nisu ista grupa kao zlotvori pre skoro 80 godina?

 

Edited by Cyrus Smith
izbačena jedna rečenica
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Ovoliko nema, a nema ni ovoliko stanovnika ni toliko prostora.

 

Broj masovnih ubistava po glavi stanovnika (govorim samo o učestalosti događaja, ne i broju poginulih) je daleko najveći u USA, mislim na svetu. Pre par godina, kada smo vodili ovu istu raspravu na starom forumu, sam našao negde te podatke, ali nisam nikad stigao da ih postujem, tako da ćeš morati da mi veruješ na reč :). 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:

 

Broj masovnih ubistava po glavi stanovnika (govorim samo o učestalosti događaja, ne i broju poginulih) je daleko najveći u USA, mislim na svetu. Pre par godina, kada smo vodili ovu istu raspravu na starom forumu, sam našao negde te podatke, ali nisam nikad stigao da ih postujem, tako da ćeš morati da mi veruješ na reč :). 

Prema podacima koje sam video veći je u Srbiji. I Severnoj Makedoniji. USA vode samo kada se isključe tzv. razvijene zemlje.

 

Edit: Ovo takođe jako zavisi od definicije masovne pucnjave.

Edited by Cyrus Smith
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Ovo sto si napisala je neistina, jer postoji mnostvo organizacija i javnih i privatnih programa koji finansijski podrzavaju ljude upravo prema ovim principima - od vlade koja ima programe kojima daje grantove zenama u nauci, tehnologji i inzenjeringu (dakle prema polu), finansiranja organizacija za unapredjenje zdravlja LGBT zajednice (seksualno opredjeljenje), do religijskih stipendija ili pomoci za indigenous ili black communities (rasa). 

 

Primer nije iz USA ali je ideologija ista. Pre par godina se podigla mini prašina u Australiji jer je neki starac ostavio pare u fond da se pomaže isključivo muškarcima kod upisa na fakultet. Ako nisam nešto pomešao u pitanju je veterina i sud je to zabranio jer šta ima da se pomaže grupi koja je ispod 20% (ako ne i 10%)  zastupljena na tom fakultetu a čini polovinu stanovništva.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cyrus Smith said:

Prema podacima koje sam video veći je u Srbiji. I Severnoj Makedoniji. USA vode samo kada se isključe tzv. razvijene zemlje.

 

Edit: Ovo takođe jako zavisi od definicije masovne pucnjave.

 

U pravu si, nije u pitanju bilo per capita, već neki drugi statistički parametar iliti objašnjenje, pokušaću da nađem, ali ne obećavam.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

Ali je AR-15 legalan?

AR-15 (ARmalite 15, AR nije od Assault Rifle kao sto mnogi pogresno misle. AR-15 nije vojno naoruzanje, kalasnjikov jeste) nema rezim automatske paljbe, to je poluautomatska puska. Koliko shvatam efekti ubrzanja "rate of fire" se postizu ilegalnim dodacima.

 

Btw. ako se ne varam moze se posedovati i kalasnjikov ako je modifikovan u poluautomatsko oruzje.

 

"Zastava Arms" legalno prodaje modifikovane verzije m-70 u SAD.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

 

Svako lice ili organizacija ima pravo osnovati fondaciju i finansirati "causes" koji su im bitni - neki daju stipendiju  kineskim studentima, neki studentima visim od 6'2", neki daju pomoc potomcima Amish-a, neki novac daju crkvi da ga podijeli u njhovo ime... To nema veze sa diskriminacijom.

Slazem se, samo sto u praksi to nije tako. Ako bi postojala fondacija koja pomaze iskljucivo belcima odmah bi dobila epitet rasisticke, bas kao i firma u kojoj su svi zaposleni belci. Iz nekog nepoznatog razloga borci za pravdu poput AOC, smatraju da je rasizam svojstven samo belcima i da ga nema kod ostalih rasa. 

 

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

AR-15 (ARmalite 15, AR nije od Assault Rifle kao sto mnogi pogresno misle. AR-15 nije vojno naoruzanje, kalasnjikov jeste) nema rezim automatske paljbe, to je poluautomatska puska. Koliko shvatam efekti ubrzanja "rate of fire" se postizu ilegalnim dodacima.

 

Btw. ako se ne varam moze se posedovati i kalasnjikov ako je modifikovan u poluautomatsko oruzje.

 

"Zastava Arms" legalno prodaje modifikovane verzije m-70 u SAD.

AR 15 je legalan i u Srbiji, ali i u Sloveniji, Svedskoj, Finskoj, Italiji...

Isto vazi i za izvoz Zastave.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Amigo said:

 

Gdje jos to ima u Zapadnim demokratskim zemljama ovakvih masovnih ubistava vise puta godisnje, svake godine. Zaostali zakon koji je imao smisla na Divljem Zapadu, svakako snosi dio krivice, jer omogucava mentalnim bolesnicima da slobodno kupuju oruzje. Po meni svako ko udje u prodavnicu i kupi M16 ili kalasnjikov nije bas najnormalniji.

Ne znam cemu braniti taj zakon koji moze svakoga da dovede u opasnost bilo gdje.

Ja uopste ne mrzim Ameriku, odrastao sam na americkoj kulturi, ali je normalno da osudim lose strane.

 

Mali istorijat koji ce se na zalost nastaviti:

 

- ATLANTA, March 16, 2021 - Eight people, including six women of Asian descent, were shot dead in a string of attacks at day spas in and around Atlanta, and a man suspected of carrying out the shootings was arrested in southern Georgia.

- GREENVILLE, July 5, 2020 - Ten people were shot in a Greenville, South Carolina, nightclub in an outburst of suspected gang-related violence that killed two people and critically injured two others, police said.

- MILWAUKEE, Feb 26, 2020- A gunman opened fire at the Molson Coors Beverage Co brewing complex in Milwaukee, killing five co-workers before he was found dead from an apparently self-inflicted gunshot wound.

- ILLINOIS, Feb. 15, 2019 - Gary Martin, 45, opened fire at an Illinois factory after receiving notice of termination from his job there, killing five workers and wounding five policemen before he was slain by police.

 

- EL PASO, Aug. 3, 2019 - A man fatally shot 22 people at a Walmart store in El Paso, Texas. A statement, believed to have been written by the suspect, called the attack "a response to the Hispanic invasion of Texas." Authorities arrested the shooter.

- DAYTON, Aug. 4, 2019 - A gunman dressed in body armor opened fire in downtown Dayton, Ohio, killing nine people including his sister and wounding 27 others. Police killed the shooter.

- VIRGINIA BEACH, May 31, 2019 - A disgruntled public utility employee opened fire with a handgun on co-workers at a municipal building in Virginia, killing 12 people and wounding at least four before he was fatally shot by police.

-

THOUSAND OAKS, Nov. 7, 2018 - A former Marine combat veteran killed 12 people in a bar in Thousand Oaks, California, a suburb of Los Angeles. He then killed himself.

- TREE OF LIFE, Oct. 27, 2018 - A gunman burst into the Tree of Life synagogue near Pittsburgh with a semi-automatic rifle and three handguns as he fired on congregants gathered for a Sabbath service, killing 11.

- SANTA FE, Texas, May 18, 2018 - A 17-year-old student dressed in a trench coat and armed with a shotgun and pistol opened fire at his high school outside Houston, killing nine students and a teacher, before surrendering to officers.

- PARKLAND, Feb. 14, 2018 - A former student at Marjory Stoneman Douglas High School in Parkland, Florida, opened fire with an assault-style rifle, killing 17 students and educators.

 

Ovo je skupa 120 žrtava, ako sam dobro prebrojao (niz će se nastaviti, tu si potpuno u pravu). Za te 3 godine u Americi je ubijeno oko 53000 ljudi, dakle 440+ PUTA više, od toga značajan deo po demokraturskim getoima (u državama koje imaju strožije zakone o posedovanju oružja), od strane kriminalaca (koji, PO DEFINICIJI, ne haju za zakon i legalnost oružja) itd. E sada, u uslovima tih stopa kriminaliteta da li imaš podatke koliko je života SPAŠENO zahvaljujući tome što su pošteni ljudi bili naoružani (to je ono, kako bi rekao veliki Fredrik Bastijat (samo u ekonomskom kontekstu) "što se ne vidi", o čemu se ne izveštava jer se NIJE desilo)?

 

Evo nekoliko podataka o tome:

 

-Fact: Every year, people in the United States use guns to defend themselves against criminals an estimated 2,500,000 times – more than 6,500 people a day, or once every 13 seconds.  Of these instances, 15.7% of the people using firearms defensively stated that they “almost certainly” saved their lives by doing so.

-Fact: Every year, people in the United States use guns to defend themselves against criminals an estimated 2,500,000 times – more than 6,500 people a day, or once every 13 seconds.  Of these instances, 15.7% of the people using firearms defensively stated that they “almost certainly” saved their lives by doing so.
-Fact: The number of times per year an American uses a firearm to deter a home invasion alone is 498,000. 

-Fact: In 83.5% (2,087,500) of these successful gun defenses, the attacker either threatened or used force first, proving that guns are very well suited for self-defense. 

-Fact: The rate of defensive gun use (DGU) is six times that of criminal gun use. 

-Fact:  Of the 2,500,000 times citizens use guns to defend themselves, 92% merely brandish their gun or fire a warning shot to scare off their attackers. 

-Fact:  In most of the remaining 8% of defensive gun uses, a citizen never wounds his or her attacker (they fire warning shots), and in less than one in a thousand instances is the attacker killed. 

-Fact: 41% of justifiable homicides using a gun were by private citizens, the others by law enforcement. 

-Fact: In one local review of firearm homicide, more than 12% were civilian legal defensive homicides. 

-Fact: For every accidental death (802), suicide (16,869) or homicide (11,348) 11 with a firearm (29,019), 13 lives (390,000) 12 are preserved through defensive use.

-Fact: When using guns in self-defense, 91.1% of the time, not a single shot is fired.

-Fact: After the implementation of Canada’s 1977 gun controls prohibiting handgun possession for protection, the “breaking and entering” crime rate rose 25%, surpassing the American rate. 

...
 

 

Ili par odlomaka iz John Lott-a, koji je napisao knjigu More Guns, Less Crime posvećenu ovoj temi:

 

Since 1950, more than 98 percent of public mass shootings in America have taken place where citizens are banned from carrying guns. In Europe, every mass public shooting in history has occurred in a gun-free zone. And Europe is no stranger to mass public shootings. In the past eight years, it has experienced a per-capita casualty rate 50 percent higher than that of the U.S.

 

By 66 percent to 32 percent, economists and criminologists answer that gun-free zones are “more likely to attract criminals than they are to deter them.” A 60 percent to 40 percent margin thinks that guns in the home do not increase suicides. And a 62 percent to 35 percent spread says that guns are used in self-defense to stop crime more often than in the commission of crime.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ali zaštita od kriminalaca nije čak ni glavni benefit od naoružanog građanstva. Primarni razlog za postojanje 2. amandmana je odbrana od (sopstvene) vlasti, od državne tiranije, od komunizma i fašizma - i on bo'me dobro posluži toj svrsi (i sve je aktuelniji i potrebniji). Bog zna koliko bi više bilo nevinih žrtava i koliko bi još veća bila materijalna šteta kad je prošle godine Dvor izveo fašiste na ulice da napadaju i pale ljude i povukao policiju da građani nisu bili naoružani i da nisu bili ohrabreni od strane nekih mudrih i hrabrih ljudi kao što su npr...

 

kongresmenka Tejlor-Grin:

 

 

i gomila lokalnih šerifa:

 

 

Florida sheriff warns potential rioters ‘the people of Polk County like guns’

 

...da se brane ako im se dvorski crnokošuljaši pojave pred kućom. Treba razumeti da fašisti nisu neki arhetipski zločinci iz horor filmova, to je običan nepismeni ološ bez ljudskih kvaliteta - a time i bez hrabrosti - koji voli  da smrdi u gomili i da maltretira samo slabije od sebe, pa je tako dovoljan i sredovečni bračni par koji ne zna ni da drži oružje pa da fašističa guzica zaklokoće i pobegne glavom bez obzira, negde da bije neke nenaoružane kubanske imigrante i da pali vijetnamske crkve:

spacer.png

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------

Još nešto. Cela priča oko oružja je pokrenuta tek kad su se lažne vesti našle u sosu da ne mogu da šire rasističke i PoMo teorije zavere (sa čime su bili otpočeli dok nije stiglo ime ubice) jer su sve žrtve belci a ubica musliman (on bi trebalo da bude žrtva opresije), protivnik Donalda Trampa, te gutač marksističkih sadržaja koje mu odozgo drobe:
 

Može li neko da zamisli o čemu bi se pričalo da je ubica belac, da su žrtve crnci i da mu je facebook wall isti ovakav samo sa Bajdenom umesto Trampa?  Subkomandant Lešina možda i izvadi iz zatvora Ahmada Al Isu (možda ga je već i vadio lani, ko zna ko je zamotuljen pod onim čarapama na glavama), može ga učlaniti u falage koje će da naprave opsadno stanje i na sledećim izborima i da prete nasiljem ako subkomandant ne pobedi...ali rešenje za to što njegovi fanovi ubijajau ljude po ulicama nije u tome da se mirni i pošteni ljudi razoružaju nego da se ispita subkomandantova triabalna i rasistička ideologija, njegova glorifikacija i finansiranje uličnog falangizma, političkog nasilja, borbe protiv elementarnih ljudskih prava i slično...

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

 

Broj masovnih ubistava po glavi stanovnika (govorim samo o učestalosti događaja, ne i broju poginulih) je daleko najveći u USA, mislim na svetu. Pre par godina, kada smo vodili ovu istu raspravu na starom forumu, sam našao negde te podatke, ali nisam nikad stigao da ih postujem, tako da ćeš morati da mi veruješ na reč :). 

Bila je to duga rasprava, i ima mnogo faktora, kao sto su definicije masovnih ubistava, a sa druge strane i prosto kulturoloske razlike.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

 

Ovo sto si napisala je neistina, jer postoji mnostvo organizacija i javnih i privatnih programa koji finansijski podrzavaju ljude upravo prema ovim principima - od vlade koja ima programe kojima daje grantove zenama u nauci, tehnologji i inzenjeringu (dakle prema polu), finansiranja organizacija za unapredjenje zdravlja LGBT zajednice (seksualno opredjeljenje), do religijskih stipendija ili pomoci za indigenous ili black communities (rasa). 

 

Ako jmislis da je ovo u Oaklandu protivzakonito - lijepo presavijes tabak i podneses prjavu protiv prekrsioca zakona.

 

Rade samo ono sto niko nije izazvao.

A to da ja nekog tuzim, pa nije to moj problem, nemoj se brines nacice se neko koga ce da iznervira dovoljno i ko ce ih tuziti.

Ja sam ti samo pojasnila kako to tvoje "njihove pare imaju pravo da ih trose kako hoce' izgleda sa druge strane, a to je segregacija i diskriminacija, a to u US nije dozvoljeno.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cyrus Smith said:

Primer nije iz USA ali je ideologija ista. Pre par godina se podigla mini prašina u Australiji jer je neki starac ostavio pare u fond da se pomaže isključivo muškarcima kod upisa na fakultet. Ako nisam nešto pomešao u pitanju je veterina i sud je to zabranio jer šta ima da se pomaže grupi koja je ispod 20% (ako ne i 10%)  zastupljena na tom fakultetu a čini polovinu stanovništva.

Potrazio, nasao, nema pomena o sudskoj odluci.

 

Da ima, Syndey univerzitet ne bi i danas imao stpendiju za muskarce:

https://www.sydney.edu.au/scholarships/d/francis-henry-loxton-scholarship.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

Ja sam ti samo pojasnila kako to tvoje "njihove pare imaju pravo da ih trose kako hoce' izgleda sa druge strane, a to je segregacija i diskriminacija, a to u US nije dozvoljeno.

 

Ko kaze da nije dozvoljeno? 

https://lgbtfunders.org/covid-19-response/

https://www.publicservicedegrees.org/financial-aid/jewish-students-scholarships-resources/

 

Fondacija koja se bavi finansiranjem samo jednog dela stanovnistva na osnovu seksualno opredeljenja i pola ili verskoj pripadnosti ili vec necem sto je diskriminacija pri upisu u skole, zaposljavanju... 

 

Mislim, fondacije nemaju veze sa diskriminacijom jer upravo nastaju da pomognu odredjenoj grupi ljudi, a ne svima. 

Ako se neko ne nalazi u toj grupi ljudi, onda pokusava da nadje pomoc na drugoj strani, ili u nekoj drugoj fondaciji. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Rade samo ono sto niko nije izazvao.

A to da ja nekog tuzim, pa nije to moj problem, nemoj se brines nacice se neko koga ce da iznervira dovoljno i ko ce ih tuziti.

Ja sam ti samo pojasnila kako to tvoje "njihove pare imaju pravo da ih trose kako hoce' izgleda sa druge strane, a to je segregacija i diskriminacija, a to u US nije dozvoljeno.

1) Ovo o cemu pricamo nije segregacija i diskriminacija i kao sto sam naveo kroz primjere, dozvoljeno je u USA, takav nacin davanja preferencijalnog tretmana kod raspodjele sredstava za razne aktivnosti je standardan. 

2) Pricati o zabrani segregacije i diskriminacije u zemlji ciji zakoni dozvoljavaju registraciju i finansiranje KKK je smijesno

3) Postoje stotine mehanizama diskriminacije i segregacije koji su dozvoljeni postojecim USA zakonima - svaki bisnis ima pravo uskratiti uslugu kome zeli  - bez objasnjenja, i svaki privatni biznis ima pravo zaposliti koga god zeli - bez objasnjenja. 

4) To kako nesto izgleda i kakvu etiketu ima je sasvim druga stvar - slasticar koji je odbio praviti tortu za gay couple ima pravo da to odbije, kao sto i taj couple ima pravo da kaze javnosti da im je usluga uskracena i da oni vjeruju da je njihovo seksualno opredjeljenje razlog za to. Kada slasticar TO POTVRDI, onda svi imaju pravo da  ga etiketiraju u skladu sa svojim sistemom vrijednosti - od heroja i borca za tradicnionalne vrijednosti, do diskriminatora i homofoba.

 

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Sta ce kome kalasnjikov za kucnu upotrebu, je meni cudna ideja, ali ipak kalasnjikov je zabranjen, on se samo kupuje ilegalno, a to ne vidim da je sprecilo ljude da ih kupe....za ne-kucnu upotrebu.

 

Sta je onda ovo, ako je kalasnjikov ilegalan.

 

https://www.impactguns.com/ak-47-guns-for-sale/

 

https://www.deguns.net/io-akm247-ak47-iodm2002-us-made/p

 

mozes i mitraljez da kupis :capone_2:

https://www.guns.com/firearms/rifles/semi-auto/springfield-armory-sar-48-308-win-7-62x51mm-20-rounds-wood-used?p=73545

5f4670b7054aefca4c162bd48680d0ffef5c0362

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Cyrus Smith said:

Pošto su Mađari streljali i bacali pod led u Vojvodini pretpostavljam da bi podržao neku odluku vlade Srbije u smislu da mogu da se bace na kraj reda za vakcinaciju i privatnu podelu pomoći samo ugroženima koji nisu ista grupa kao zlotvori pre skoro 80 godina?

 

 

Nemam ja sta podrzavati neku odluku vladu Srbije, jer Madjari su efektivno pri kraju reda za sve u Srbiji - pocev od pitke vode, preko obaveznih markica za hram religije koju ne praktikuju,  pa nadalje... Ideolosko saveznistvo vladajuce klike Srbije sa Orbanom je malo ispeglalo tu sliku u javnosti, ali su Madjari ti koji nestaju u najvecem procentu izmedju svaka dva popisa...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...