Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Baby said:

btw speedy je ukinut jos 1999.

I kako se onda za proteklih 22 godine problem nije resio. Pametan bi rekao da je neko negde pogresio pri diagnostici. :lol_2:

Covek bi rekao da ta vrsta cenzure ne donosi rezultate, ali gle cuda odosmo na vic o Muji i Hasi koji ulaze u biznis kupe 1000 olovaka za 5 dinara, a prodaju je za 3 dinara. Kad su prodali sracunaju se i Haso kaze Muji da nesto nije u redu izgleda da moraju da kupe 5000 olovaka kako bi zaradili. 

Eto tako se napreduje s'ovom vrstom cenzure. No i nije bitno vetar i dalje duva i pravi promaju.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

I kako se onda za proteklih 22 godine problem nije resio. Pametan bi rekao da je neko negde pogresio pri diagnostici. :lol_2:

Covek bi rekao da ta vrsta cenzure ne donosi rezultate, ali gle cuda odosmo na vic o Muji i Hasi koji ulaze u biznis kupe 1000 olovaka za 5 dinara, a prodaju je za 3 dinara. Kad su prodali sracunaju se i Haso kaze Muji da nesto nije u redu izgleda da moraju da kupe 5000 olovaka kako bi zaradili. 

Eto tako se napreduje s'ovom vrstom cenzure. No i nije bitno vetar i dalje duva i pravi promaju.

Ima i nesto do Darwinove teorije , a i nagrade - jbg, tako nam se zalomilo.  :default_coffee:

 

giphy111.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ima i nesto do Darwinove teorije , a i nagrade - jbg, tako nam se zalomilo.  :default_coffee:

 

giphy111.gif

Ma Darvin je rekao da cemo da ucimo na greskama, a mi suprotno. Daj da probamo sa 10000 olovaka. :lol_2:

Zalomilo nam se da ono sto ne valja, treba menjati.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mrd said:

I kako se onda za proteklih 22 godine problem nije resio. Pametan bi rekao da je neko negde pogresio pri diagnostici. :lol_2:

Covek bi rekao da ta vrsta cenzure ne donosi rezultate, ali gle cuda odosmo na vic o Muji i Hasi koji ulaze u biznis kupe 1000 olovaka za 5 dinara, a prodaju je za 3 dinara. Kad su prodali sracunaju se i Haso kaze Muji da nesto nije u redu izgleda da moraju da kupe 5000 olovaka kako bi zaradili. 

Eto tako se napreduje s'ovom vrstom cenzure. No i nije bitno vetar i dalje duva i pravi promaju.

 

Ukidanje crtanih i slicno nije resenje, nego "ruka dobre volje"

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bohumilo said:

To nije premisa nego zaključak, koji sam pokušao da opravdam onim što sam napisao u nastavku.


U pravu si. Ne menja moje mišljenje da je pogrešan i da ti je obrazloženje besmisleno.

 

3 hours ago, Angelia said:

On prica o nama obicnim smrtnicima koji mogu da biraju kako da se ponasaju u pandemiji, ne naravno o onima koji su bez svoje krivice izlozeni.

 

Pa to automatski potire zaključak da je svako kriv. Drugo, zarazne bolesti, odnosno način njihovog širenja nisu uvek 1+1=2 da bismo mogli da tvrdimo da će onaj koji se najrigoroznije čuva od izlaganja zaista i proći nezaražen. To niko ne može da garantuje da bi mogli da tvrdimo kako je svako ko se zarazi i kriv za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Eddard said:

Pa to automatski potire zaključak da je svako kriv. Drugo, zarazne bolesti, odnosno način njihovog širenja nisu uvek 1+1=2 da bismo mogli da tvrdimo da će onaj koji se najrigoroznije čuva od izlaganja zaista i proći nezaražen. To niko ne može da garantuje da bi mogli da tvrdimo kako je svako ko se zarazi i kriv za to.

To sad ako "svako" cetvorimo - uz dopunu - mislim da bohumilo ne misli "kriv" nego odgovoran. Znaci postoji licna odgovornost kako cemo se ponasati i da li cemo se izlagati (opet iskljuci tu da je medicinsko osoblje, ili recimo stvarno esencijalni radnici, primorano te stoga nema izbora i nema onda ni odgovornost, osim u privatnom smislu, koji se ne moze lako odrediti). Samostalno procenis rizik, i odlucis da li ces da ga prihvatis.

Recimo ja sam tokom cele pandemije isla licno u prodavnicu u nabavku, dok je neko koga znam izabrao da sve namirnice dostavlja kuci, i ne ide u prodavnicu. I sta ja sad da sam zakacila tako virus treba da krivim nekog ko mi je dao, ili prodavnicu? To je bio moj izbor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Non-black people should not spread Oprah Winfrey memes from the Prince Harry and Meghan Markle interview — because that’s supporting “digital blackface,” a non-profit organization is complaining.

 

The Slow Factory Foundation, which is dedicated to social and environmental justice, issued the warning on its Instagram page Tuesday, saying “digital blackface” is an “online phenomenon” where white and non-black people share images of black people to express emotion.

Oprah Winfrey’s variety of facial reactions during the interview have resulted in a slew of viral memes.

 

“While seemingly harmless, the problem with digital blackface is that it often reinforces negative stereotypes about Black folks such as they’re aggressive, loud, sassy and simply here for your consumption and entertainment,” the post reads.

 

Spomeni ime tamnopute osobe - pravac u zatvor!

Pomisli na tamnoputu osobu - pravac u zatvor!

Podeli rep pesmu - pravac u zatvor!

Pogledaj utakmicu NBA lige - pravac u zatvor!

Kupi "dzordanke" - pravac u zatvor!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RatzenStadt said:

Porodica Dzordza Flojda se izgleda nagodila sa gradom Mineapolisom na 27 miliona zelembaca.

Zakonski predstavnici grada pokazuju svoju velikodusnost razbacujuci se parama poreskih obveznika. :thumbsup:

Garantujem vam da se osecaju sirokogrudo sad.

Ne placaju svojim parama, placaju nasim, kao sto za farmere i covid program, placaju nasim.

Sto bi ih to uznemiravalo?

Link to comment
Share on other sites

Ne placaju svojim parama, placaju nasim, kao sto za farmere i covid program, placaju nasim.
Sto bi ih to uznemiravalo?
Oni koji su imali $90k prošle 19-te g a ostali su bez posla nisu kinte videli od covid supporta.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mrd said:

Oni koji su imali $90k prošle 19-te g a ostali su bez posla nisu kinte videli od covid supporta.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Nisam na to mislila nego ovih 5 bill za 250k ljudi, mislim pa sta im placaju? Sta uzimaju od mene? Ok placaju im reparaciju za robovlasnistvo, nemam problem s time, ali zasto to uzimaju od mene? Nisam ih ja stavila u robove, nisam cak ni bila deo segregacija, zasto uzimaju moje pare za njih

Link to comment
Share on other sites

Nisam na to mislila nego ovih 5 bill za 250k ljudi, mislim pa sta im placaju? Sta uzimaju od mene? Ok placaju im reparaciju za robovlasnistvo, nemam problem s time, ali zasto to uzimaju od mene? Nisam ih ja stavila u robove, nisam cak ni bila deo segregacija, zasto uzimaju moje pare za njih
Ja sam hteo da kažem da je to sad uzelo maha i da je zgodno da se napravi nova konfrontacija koju će sad neko, kao da rešava. Specijalno što ne troše svoje. Kako neko tamo reče lep gest. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema glasa od Trampa, Cruza, Grahama i republikanaca....OOOOOOklahoma..... A mnogi republikanci su se oglasili povodom crtanog koji nisu gledali 20 godina,   i slikovnica  koje nikada nisu procitali...

 

https://www.msn.com/en-us/news/us/announcer-calls-girls-basketball-team-racial-slur-as-players-kneel-during-anthem/ar-BB1exm7Y

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Nema glasa od Trampa, Cruza, Grahama i republikanaca....OOOOOOklahoma..... A mnogi republikanci su se oglasili povodom crtanog koji nisu gledali 20 godina,   i slikovnica  koje nikada nisu procitali...

 

https://www.msn.com/en-us/news/us/announcer-calls-girls-basketball-team-racial-slur-as-players-kneel-during-anthem/ar-BB1exm7Y

Sve će se to rešiti kada se svuda ukinu testovi i smanji broj azijata u školama da se napravi mesta za crnce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cyrus Smith said:

Sve će se to rešiti kada se svuda ukinu testovi i smanji broj azijata u školama da se napravi mesta za crnce.

Naravo, obrazovanjem ce se pomoci onima koji su ostavljani u zapecku...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Naravo, obrazovanjem ce se pomoci onima koji su ostavljani u zapecku...

Da, azijati svoj uspeh duguju privilegiji u kojoj se kupaju u USA.

 

Ako imaš dve grupe ljudi koje uopšte ne moraju biti na rasnoj osnovi i jednu guraš kroz kvote  i propuštaš na testovima a drugu držiš na mnogo višem standardu rezultat neće biti smanjenje razlika kasnije u životu. Ovo je štetnije za crnce nego za azijate.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Nema glasa od Trampa, Cruza, Grahama i republikanaca....OOOOOOklahoma..... A mnogi republikanci su se oglasili povodom crtanog koji nisu gledali 20 godina,   i slikovnica  koje nikada nisu procitali...

 

https://www.msn.com/en-us/news/us/announcer-calls-girls-basketball-team-racial-slur-as-players-kneel-during-anthem/ar-BB1exm7Y

sad procitah da je gov, Oklahome ukinuo sve restrikcije u vezi sa bojnim otrovom zvanim kovid i nosenjem maski

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Nema glasa od Trampa, Cruza, Grahama i republikanaca....OOOOOOklahoma..... A mnogi republikanci su se oglasili povodom crtanog koji nisu gledali 20 godina,   i slikovnica  koje nikada nisu procitali...

 

https://www.msn.com/en-us/news/us/announcer-calls-girls-basketball-team-racial-slur-as-players-kneel-during-anthem/ar-BB1exm7Y

Pa zasto bi zenska kosarkaska high school utakmica bila toliko u zizi javnosti? Pepe i Gonzales su dobili svoje 'time to cancel' clanke u tipa Washington Postu, i cutovali su ga iz novog Space Jama, koji je ipak high budget film sa Lebronom. Valjda normalno da vise ljudi Tweetuje o tome. A to sto te slikovnice nisu ljudi citali i ctane nisu gledali 20 godina je argument tipa " pa sta sad sto reko N word u prenosu kosarkaske srednjoskolske utakmice, pa ko to gledao'.
Cenim da covek dobio oktaz, ne znam sta bi jos trebalo da se prica o toj temi 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

Naravo, obrazovanjem ce se pomoci onima koji su ostavljani u zapecku...

Stvarno mislis da ce ukidanje testova, snizavanje kriterijuma(jer to je vid opresije) pomoci nekome kasnije u zivotu, u surovom svetu gde ljude zabole za tvoja osecanja, svetu koji trazi kompetentnost, znanje? Sve je veci broj skola u kojima ne postoje apsolitno nikakvi kriterijumi za dalje napredovanje, ali bukvalno nikakvi. Svi prolaze, dovoljno je samo da se pojavis.

 

Samo im cine medvedju uslugu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

Nema glasa od Trampa, Cruza, Grahama i republikanaca....OOOOOOklahoma..... A mnogi republikanci su se oglasili povodom crtanog koji nisu gledali 20 godina,   i slikovnica  koje nikada nisu procitali...

 

https://www.msn.com/en-us/news/us/announcer-calls-girls-basketball-team-racial-slur-as-players-kneel-during-anthem/ar-BB1exm7Y

A povodom cega si hteo da se oglase? Mozda ipak da naucis razliku izmedju nacionalne vesti i lokalne.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

........

Ok placaju im reparaciju za robovlasnistvo, nemam problem s time, ali zasto to uzimaju od mene? Nisam ih ja stavila u robove, nisam cak ni bila deo segregacija, zasto uzimaju moje pare za njih

 

Andjo, ovo je zanimljivo pitanje. Toliko zanimljivo da verovatno zasluzuje posebnu temu, jer se ne radi samo o USA, rasama ili vec nekako odredjenoj grupi.

 

Mislim da je u pitanju"pravno nasledje" koje nas nekako strefi. Nisam ni pravnik ni ekonomista, pa stvarno ne znam koje bi bilo tacno objasnjenje.

 

Kad se SFRJ raspala, neko (valjda MMF ili vec neka medjunarodna institucija) je nekako rasporedio njen dug na novonastale drzavice, taj dug nije nestao. Procitao sam negde da je Hrvatska 2009. godine konacno otplatila svoj deo dugorocnog duga Kraljevine Jugoslavije - a dug nasledjen iz SFRJ jos otplacuje.

Ako moja cerka, rodjena u USA, odluci da zivi u Srbiji ili Hrvatskoj, treba li da oseca ista u odnosu na Jasenovac '40-ih ili Sarajevo '90-ih?

 

Ovo se jos nekako moze razumeti kad se radi o gradjanima (drzavljanima) neke drzave, koji kao porezni obveznici placaju ratnu stetu nekim drugim gradjanima druge drzave, mada ni jedni ni drugi nisu ni bili rodjeni u vreme tog rata. Ili, i ti i ja smo danas Amerikanci, ali kako da dokazemo da nemamo veze sa ratom u Vijetnamu?

 

Mnogo je zajebanije kad nas strefi nasledjena (dakle, ne sopstvenim izborom) pripadnost nekoj grupi koja je labavije odredjena nego drzavljanstvom.

Crnci, belci... Krivicu sigurno nisam nasledio ni za sta. A da li sam nasledio odgovornost, je li uopste moguce to naslediti, ne znam. To je eticko i filozofsko pitanje koje nadilazi moj intelektualni kapacitet.

 

Kod ljudi, verujem da je zbog morala emocionalno lakse i podnosljivije osecati se zrtvom nepravde nego biti zlocinac - mada je i nepravdu doziveo i zlocin pocinio samo neki delic grupe kojoj pripadamo po nekim drugim osnovima.

Zato danas i kod Hrvata i kod Srba imas ono vecito "a sta su oni nama radili..." koje nikako da nestane. Najgore je kad to ponavljaju i klinci na obe strane, koji nisu radili nista!

 

Moze li se ovde povuci neka paralela sa odnosima belih i crnih u USA, ne znam. Moja glava nije dovoljno velika, a i ovo sta imam je suplje...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...