Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Pre neki da je Ocasio-Cortez dramatično i emotivno opisivala svoju situaciju za vreme tzv. pokušaja državnog udara u Vašingtonu, posle i Rashida Tlaib. Za obe je zajedničko da je jasno da nisu bile u realnoj opasnosti. Na stranu što, koliko znam, niko od republikanaca na koje je bukvalno pucano nije javno reagovao ovako ostaje pitanje koliko je neko sa ovakvim reakcijama na opasnost koja je uglavnom postojala u mašti sposoban da bude u vrhu bilo koje države a kamoli najveće sile na svetu. Po ovome sudeći ove dve bi se potuno rastopile da su bile na kenedijevom mestu u jesen 1962. godine. Obe su produkt ideologije koja glorifikuje poziciju žrtve, obučava ljude da u svemu vide mikroroagresije i preteruje i bira podatke o nasilju kako odgovara narativu. Na vrhunskim mestima je još uvek stara garda ali crno se piše državi sa ovakvim liderskim kadrom u najavi.

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2021 at 5:57 AM, Cyrus Smith said:

Pre neki da je Ocasio-Cortez dramatično i emotivno opisivala svoju situaciju za vreme tzv. pokušaja državnog udara u Vašingtonu, posle i Rashida Tlaib. Za obe je zajedničko da je jasno da nisu bile u realnoj opasnosti. Na stranu što, koliko znam, niko od republikanaca na koje je bukvalno pucano nije javno reagovao ovako ostaje pitanje koliko je neko sa ovakvim reakcijama na opasnost koja je uglavnom postojala u mašti sposoban da bude u vrhu bilo koje države a kamoli najveće sile na svetu. Po ovome sudeći ove dve bi se potuno rastopile da su bile na kenedijevom mestu u jesen 1962. godine. Obe su produkt ideologije koja glorifikuje poziciju žrtve, obučava ljude da u svemu vide mikroroagresije i preteruje i bira podatke o nasilju kako odgovara narativu. Na vrhunskim mestima je još uvek stara garda ali crno se piše državi sa ovakvim liderskim kadrom u najavi.

 

 

Ona je jedna plasljiva osoba. Prepala se kad je u kujni po prvi put u zivotu videla dispozer. Do tada je mislila da to postoji samo u filmovima strave i uzasa.

Nemojmo AOC (goricu) koristiti u ozbiljnim diskusijama. 🙂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas su se desile dve važne pobede u borbi protiv rasizma u USA, precoiznije San Francisco.

 

Na sastanku gradskog školskog odbora (SF  School board?) progresivne snage, posle dva sata rasprave, sprečile su straight gay belog muškarca čija su deca mešane rase da se ubaci u njihove redove. Ako sam dobro pohvatao odbor ima  nekoliko slobodnih mesta, sve sadašnje članice su žene i njihov razlog je da beli muškarac ne donosi diversity u grupu. Isti izvor (link ispod)  kaže i ovo: "and now the parent group remains all moms which means women must do all the work of the group". Skoro da bih pomislio da je to i glavni razlog, ako uključe i muškarca ne mogu više da kukaju kako obavljaju sav neplaćenii posao oko obrazovanja dece.

 

 

Posle ove važne pobede članice odbora su potrošile su još pet sati da donesu odluku da se sistem prijema u elitnu javnu školu, jedinu u SF ako sam dobro shvatio, promeni na lutrijski umesto prijemnog testa. Razlog pogađate, testovi su rasistički, crnci su podzastupljeni. Zbor rasizma belci su nadzastupljeni  isto podzastupljeni. Azijati debelo nadzastupljeni ali oni su nedavno prebačeni u tlačiteljsku klasu jer su uspešni tako da je ovo OK.

 

 

Sve su svemu posle 7 sati rada nisu ni došle do možda i najvažnije teme a to je otvaranje škola, da ili ne. Kako je išla ona doskočica pre sedam-osam godina, kada su žene na pozicijama moći sve ide mnogo brže jer su one praktične i brzo se dogovore?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RatzenStadt said:

Cudo jedno da mu status seksualne manjine nije olaksao prijem.

 

Ma neće mu to proći kod potlačenih belih žena srednje klase. 

 

Skoro da bi se pomislilo da je to sve sa skalom opresije power game smišljen da se opravda isključivanje "drugih" sa pozicija moći i posledično bogatstva. Najstarija igra na svetu u novom pakovanju. Nije toliko pitanje zašto oni to rade koliko zašto im prolazi, koliko još dugo i koliko štete će da naprave dok se dovoljno ljudi ne osvesti.

 

 

Edited by Cyrus Smith
format
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

 

Ma neće mu to proći kod potlačenih belih žena srednje klase. 

 

Ja sam zena srednje klase, i ovo mi je sve odvratno. Mozda zato sto sam majka belog muskarca, ali ko pita nas kako se osecamo....Treba samo da prihvatimo da smo potlacene ... #metoo.....not!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ja sam zena srednje klase, i ovo mi je sve odvratno. Mozda zato sto sam majka belog muskarca, ali ko pita nas kako se osecamo....Treba samo da prihvatimo da smo potlacene ... #metoo.....not!

Ma ti nisi zena, ti si bela zena i ti se ne racunas. 🙂

Molim da se nadje jos 44 skola kojima cemo da promenimo ime i onda ce africanAmerican da bude lakse. 🙂 

Eto toliko

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Ma ti nisi zena, ti si bela zena i ti se ne racunas. 🙂

Molim da se nadje jos 44 skola kojima cemo da promenimo ime i onda ce africanAmerican da bude lakse. 🙂 

Eto toliko

Ma ne racunam se, i moj sin kaze "zene nemaju sta da se zale eto mama ti si primer..." ali nije tako jednostavno.

Znaci ne govorim da nije teze za zenu da bude cenjena na osnovu uspeha, ne kazem ni to ni za nekog ko je druge rase, toga ima, ali budimo razumni.

To menjanje naziva skola, je totalna glupost. To da nam je individualno teze, zato sto nismo bas main stream, je ...normalno...ocekivano. Ne mozes to izbrisati potezom penkala. Ljudi ce misliti sta ce misliti. Mozes samo da ih edukujes.

 

Nikako nasilno - prisilom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kolbas said:

Nisam primijetio da je netko stavljao ovo ( ako je, izvinjavam se)

https://www.ctvnews.ca/world/oregon-first-u-s-state-to-decriminalize-possession-of-hard-drugs-1.5291021

Bit će zanimljivo vidjeti kako će ovo funkcionirati, volio bih da daje pozitivan rezultat, ali sam skeptičan da hoće...neka se pripremi Kanada

Nisam to video. Hvala za info. Samo ocekujem da vidim, kakve ce to rezultate doneti u srednjim skolama. Nema dima, nema vatre, samo hi i puni gneva, zbog losih ocena. 🙂

Znas tamo 2000-ih smo klince cesce hvatali da puse pot, a sada su na vep. Cek da vidimo kako ce da bude kad pocnu ove pilule da koriste za vreme casova. 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Nisam to video. Hvala za info. Samo ocekujem da vidim, kakve ce to rezultate doneti u srednjim skolama. Nema dima, nema vatre, samo hi i puni gneva, zbog losih ocena. 🙂

Znas tamo 2000-ih smo klince cesce hvatali da puse pot, a sada su na vep. Cek da vidimo kako ce da bude kad pocnu ove pilule da koriste za vreme casova. 🙂 

 

Kad mi je klinac pokazao interesovanje za to (kao i svi tinejdzeri), sacekao sam da hanuma bude par dana odsutna, smotao nam po joint i uradismo se momacki.

Posle toga - dobio je dozvolu da ide na EXIT samostalno - probao, vid`o da nije to za njega i odustao.

Sa druge strane.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad mi je klinac pokazao interesovanje za to (kao i svi tinejdzeri), sacekao sam da hanuma bude par dana odsutna, smotao nam po joint i uradismo se momacki.
Posle toga - dobio je dozvolu da ide na EXIT samostalno - probao, vid`o da nije to za njega i odustao.
Sa druge strane.....
Jbt ti i ja smo retki. Ja nisam pot nikada, al'ništa banjeno, samo objašnjavano. No mnogima treba motka, da ne bi radili. Većina nas je trenirana, a ne naučena. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Kad mi je klinac pokazao interesovanje za to (kao i svi tinejdzeri), sacekao sam da hanuma bude par dana odsutna, smotao nam po joint i uradismo se momacki.

Posle toga - dobio je dozvolu da ide na EXIT samostalno - probao, vid`o da nije to za njega i odustao.

Sa druge strane.....


Da, klinci bas imaju obicaj da se otvore caletu u srednjim tinejdzerskim godinama o nameri da probaju vutru.
#nijesedesilo

Link to comment
Share on other sites


Da, klinci bas imaju obicaj da se otvore caletu u srednjim tinejdzerskim godinama o nameri da probaju vutru.
#nijesedesilo
Ja mom ćaletu ništa nikada nisam rekao šta radim, ali ovi moji momci su nekako bili otvoreni. Ne znam šta sam radio, samo znam da nisam bio neki strog tip.:p Razumem te i znamešta kažeš.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Problem nije trava, ove vrste teških droga nisu za "eksperimentiranje" jer je njihovo dejstvo mnogo ubitačnije...da mi je ovo bilo relativno dostupno u onim tinejdžerskim godinama ko zna na šta bih ličio danas ako bi me uopšte i bilo, ovako sam bio "samo" funkcionalni alkos i povremeni duvač...mi klincima forsiramo sport i kreativne aktivnosti (umjetnost) u nadi da će ih ova pošast zaobići u što većoj meri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem nije trava, ove vrste teških droga nisu za "eksperimentiranje" jer je njihovo dejstvo mnogo ubitačnije...da mi je ovo bilo relativno dostupno u onim tinejdžerskim godinama ko zna na šta bih ličio danas ako bi me uopšte i bilo, ovako sam bio "samo" funkcionalni alkos i povremeni duvač...mi klincima forsiramo sport i kreativne aktivnosti (umjetnost) u nadi da će ih ova pošast zaobići u što većoj meri
Ma jasno. Ovo je van razuma. Ja sam ih učio da na žurci, ako ostave pićeena stolu, prospu i sipaju novo kad se vrate. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, mrd said:

Ma ti nisi zena, ti si bela zena i ti se ne racunas. 🙂

Molim da se nadje jos 44 skola kojima cemo da promenimo ime i onda ce africanAmerican da bude lakse. 🙂 

Eto toliko

Pitanje moze biti postavljeno i obratno - da li ce nekome biti teze jer su imena skola promijenjena?  

Ako je napor da se ime skole promijeni besmislen , jednako je besmislen i napor da se to sprijeci....

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kolbas said:

mi klincima forsiramo sport i kreativne aktivnosti (umjetnost) u nadi da će ih ova pošast zaobići u što većoj meri

 

Umjetnost obicno ima suprotan efekat, mada ni sport nije neka garancija, dosta sportista duva, takvo je drustvo postalo.

 

3 hours ago, mrd said:

Ma jasno. Ovo je van razuma. Ja sam ih učio da na žurci, ako ostave pićeena stolu, prospu i sipaju novo kad se vrate. 🙂

 

To da im ne uspu drogu u pice :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kolbas said:

Nisam primijetio da je netko stavljao ovo ( ako je, izvinjavam se)

https://www.ctvnews.ca/world/oregon-first-u-s-state-to-decriminalize-possession-of-hard-drugs-1.5291021

Bit će zanimljivo vidjeti kako će ovo funkcionirati, volio bih da daje pozitivan rezultat, ali sam skeptičan da hoće...neka se pripremi Kanada

 

U Vankuveru smo vec na putu da se to uradi, donesena je odluka na city council nivou tako da ce se policija prilagoditi, i ne vjerujem da ce imati ikakvog efekta na rasprostranjenost narkotika, ali se svi nadaju da ce smanjiti broj smrti od narkotika koji  je sada na 5 dnevno...  Mnogi su se bojali prije 15-tak godina da ce otvaranje "safe injection sites" isto tako dovesti do povecanja broja korisnika droga - sto nije bio slucaj... Broj korisnika nije povecan, a doslo je do smanjenja smrti (otprilike su medicinske ekipe na safe sites imale preko 1000 overdose intervencija godisnje...

 

Policijske intervencije  i hapsenja su uvijek najgora opcija  u gotovo svakoj situaciji, i u principu generisu mnogo vise kriminala nego sto ga sprecavaju (osim u ekstremnim slucajevima)

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

Pitanje moze biti postavljeno i obratno - da li ce nekome biti teze jer su imena skola promijenjena?  

Ako je napor da se ime skole promijeni besmislen , jednako je besmislen i napor da se to sprijeci....

 

Ne postavljam ja pitanje da li treba napor da se spreci menjanje, ali definitivno mislim da tax money od ovih gluposti moze da se potrosi pametnije. Ovo je sve samo sviranje u frulu, da eto izgleda kako se neko kome trebaju glasacki poeni brine.

Nisi me razumeo. Bio sarkastican.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...