Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

17 minutes ago, mrd said:

@Angelia. Da te ne quotujem. Upravo to i kažem. Ljudi su dobijali prko $45k na ruke, a nisu plaćali rentu. To je suma koja je veća od mnogih plata.
Sad su i oni koji su imali došli da nemaju. Pošto su trebali da plaćaju održavanje, a nisu imali prihod. Lopovluk na najvišem nivou.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa vidi nije to lopovluk, to je kupovanje ljubavi od odredjene grupe...a znamo kako se to zove prakticno :classic_smile: Samo sto vecina ne razume da smo svi mi objekat

 

1 minute ago, Baby said:

 

Jeste. Uzasno veliki broj ljudi se "ogrebao" o koronu i iskoristio guzvu. Totalno su bezveze to odradili. PPP nema ko nije uzeo... 

PPP je tek zurka, dali su crkvama.....alo crkvama.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mrd said:

Nemoj mene, ja nikada ništa nisam dobio. Sve smo u paru zaradili, dok su svi redom kukali. emoji14.png
Šalim se, dobro je da su davaLi pomoć, ali su trebali i da zahtevaju nešto.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

I kod nas su davali ali ne tako kao sto kod vas. Sada i traze nazad od onih kojih su uhvatili za double dip. Ali onaj ko je radio nije dobio nista - bilo 40K ili 75K godisnjom platom , samo nesto malo preko child benefita - i to je to.

 

Ali gledaj ovo, koliko ste nam (Kanadi) pare poslali, pa koje se tek onda mahinacije bile tamo u US:


link   ovo je bilo za vreme prvog stimulus cheka u Maju prosle godine:

Quote

 

According to Statistics Canada 2016 census data, 284,870 people in Canada declared having U.S. citizenship.

One of them is Charles Lewis, a dual U.S. and Canadian citizen who received a cheque in the mail last week.

“I read three weeks ago that the payment was coming to those who file so when it did come I was not surprised at all. It came in an envelope from the U.S. Treasury Department. Soon as I looked at the envelope I knew what it was. I had to laugh that Trump’s name was on the cheque, given it’s not his money,” Lewis told the National Post.

 

According to the IRS, nearly 750,000 stimulus cheques have gone out to 'foreign addresses,' totalling $1.2 billion

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mrd said:

nema veze
 

 

Ajd obrisao si. Dali su ti pare od tebe, gledaj to recimo na nacin da su ti za toliko smanjili taksu... nema sta da zahtevaju za to. 

Ali pare za PPP su trebali nesto da zahtevaju, nacin koriscenja recimo. Pare za nezaposlene su pare za nezaposlene, ali u pravu si, davali su vise nego obicno i vise nego sto mnogi imaju platu. I tu je trebala neka kontrola, npr ko iznajmljuje stan mora da plati rentu...  ili da mu se plati renta, a ostatak na ruke. 

Sada je samo zbrka. 

 

Francuska odvaljuje od takse, ali je drzava platila sve svima. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nonick said:

 

I kod nas su davali ali ne tako kao sto kod vas. Sada i traze nazad od onih kojih su uhvatili za double dip. Ali onaj ko je radio nije dobio nista - bilo 40K ili 75K godisnjom platom , samo nesto malo preko child benefita - i to je to.

 

Ali gledaj ovo, koliko ste nam (Kanadi) pare poslali, pa koje se tek onda mahinacije bile tamo u US:


link   ovo je bilo za vreme prvog stimulus cheka u Maju prosle godine:

 

 

Da stanemo. Ja sam se nasalio tamo sa dobijanjem. Tragicno je to sto su recimo razni losi ljudi, na buku, dobili te pare, a deca koja su diplomirala ove godine i nisu mogla da dobiju posao, nisu. 

Vidim da se slazemo oko ovoga, meni smeta, sto se tome jos uvek ne staje na put i ne kontrolise se gde se ti novci trose. Svi nesto placu kako im je tesko, a vriste na one koji izdaju stanove, ne dobijaju pare za to, a moraju da otplacuju mortgage, HOA-u i sve one troskove koji idu uz to.

Cujem jutros na vestima, kako je Biden napravio preokret u ekonomiji za dva dana, ali je nezaposlenost jos uvek na visokom nivou. Slusam ovo i setim se kako su DT-u prebacivali kako prica ovakve gluposti. WELL, jedina razlika je sto je ono DT kakio, ovo sada drugi kake za Bidena. 🙂

Kralj je mrtav ziveo Kralj. 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nonick said:

Ali gledaj ovo, koliko ste nam (Kanadi) pare poslali, pa koje se tek onda mahinacije bile tamo u US:


link   ovo je bilo za vreme prvog stimulus cheka u Maju prosle godine:

 

 

Vidi i to su US gradjani, nisu oni sad mogli da proveravaju zasto su oni u inostranstvu, iako se slazem da mozda u nekim slucajevima nije trebalo

11 minutes ago, Baby said:

 

Ali pare za PPP su trebali nesto da zahtevaju, nacin koriscenja recimo.

Pare za PPP su bile uslovljene nacinom koriscenja, bile su specificno namenjene za plate i troskove rente ili hipoteke. I to nije problem, inace moras da vratis pare.

Naravno bilo je nekih koji su potrosili pare na nesto drugo, ali to je vec protivno pravilima.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mrd said:

Da stanemo. Ja sam se nasalio tamo sa dobijanjem. Tragicno je to sto su recimo razni losi ljudi, na buku, dobili te pare, a deca koja su diplomirala ove godine i nisu mogla da dobiju posao, nisu. 

Vidim da se slazemo oko ovoga, meni smeta, sto se tome jos uvek ne staje na put i ne kontrolise se gde se ti novci trose. Svi nesto placu kako im je tesko, a vriste na one koji izdaju stanove, ne dobijaju pare za to, a moraju da otplacuju mortgage, HOA-u i sve one troskove koji idu uz to.

Cujem jutros na vestima, kako je Biden napravio preokret u ekonomiji za dva dana, ali je nezaposlenost jos uvek na visokom nivou. Slusam ovo i setim se kako su DT-u prebacivali kako prica ovakve gluposti. WELL, jedina razlika je sto je ono DT kakio, ovo sada drugi kake za Bidena. 🙂

Kralj je mrtav ziveo Kralj. 🙂

 

Mislim da masis dosta. 

 

Prvo, sta su losi ljudi i ko to odredjuje po kojoj skali? 

Drugo, deca koja su diplomirala i nisu dobila posao, posto je kapitalizam privatnici odredjuju koliko ljudi ce zaposliti, drzava nema veze sa tim niti to moze da kontrolise. 

Trece, ja sam isto da se kontrolisalo u nekim slucajevima, tipa placanje racuna prvo pa onda ostalo, a sa druge strane, te pare su se ponovo ugurale u ekonomiju. Pare jedino mogu da se prave ako se trose. 

 

Mahom se slazem sa tim sto pises, ali mislim da ides u krajnost. 

 

Ovo za Bajdena i ekonomiju... gluposti, vucice se kriza godinama ma kogod bio predsednik. U neku ruku mi je zao sto bas Tramp nije ostao da popravlja ovu krizu cisto da se vidi koliko je nesposoban. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Nije to nista, CNN je nazvao "mirne proteste" u portlandu "riots" a nisu cak zapalili nijednu zgradu ni opljackali. Neverovatno sta nedelju dana moze da ucini, Antifa ko u Harry Potteru - nevidljivi plast, sad me ne vidis - sad me vidis. Niko ne kritikuje policijsku brutalnost, DA ne objavljuje kako cemo oslobadjati potlacene za koriscenje prava na prvi amandman...

Dzaba im sad zaokret, "trumpisti" ih videli prvi, i tek sad pocinje priznanje da ti "mirni protesti" ne valjaju :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Iz serijala "Lepote kapitalizma" :default_coffee:

 

Pre mesec dana pričao mi ortak koji radi za Dominion šta se sprema i da će da ih odvale od $$$ na sudu.

Tada nisam mnogo obraćao pažnju, jer nisam ni pratio šta laju osim generičkog "pokrali su izbore" po naslovima... 

Izgleda da je došao dan:

 

Dominion Voting Systems sues Giuliani for $1.3 billion over 'Big Lie' - CNNPolitics

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

"President Biden condemns violence and any violence in the strongest possible terms," Psaki said. "Peaceful protests are a cornerstone of our democracy but smashing windows is not protesting and neither is looting, and actions like these are totally unacceptable."

 

https://www.foxnews.com/politics/white-house-condemns-portland-seattle-riots

 

 

Law and order od Bidena? Kakav trampista :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

"President Biden condemns violence and any violence in the strongest possible terms," Psaki said. "Peaceful protests are a cornerstone of our democracy but smashing windows is not protesting and neither is looting, and actions like these are totally unacceptable."

 

https://www.foxnews.com/politics/white-house-condemns-portland-seattle-riots

 

 

Law and order od Bidena? Kakav trampista :classic_smile:

 

9 minutes ago, Angelia said:

Law and order od Bidena? Kakav trampista :classic_smile:

Cekaj da ka AOC i Kamila cuju. 🙂

Ove fine ljude koji se mirnim putem, razvaljivanjem policije, bore za postenu stvar. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...