Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

57 minutes ago, nonick said:

NBC, ABC, CNN odreagovali sve sa slikama.

Aha, posto si naveo njihove izvestaje od 150 protestanata i 8 uhapsenih....to se zove downplay, onako usput pomenut Seattle... i to je to - stice se utisak, par klinaca. Jesu osudili hapsenje i policijsku brutalnost?

 

A  CNN i ne pominje antifu, veoma sturo, neki tamo demonstranti...lepo editovano, nista kao izvestaji od prosle godine :classic_biggrin: pazi cak su upotrebili izraz "vandalizovano" - nisam znala da je prvi amandman vandalizacija, kad su zgrade gorele to je bio mirni protest :classic_biggrin:

 

Ajde znas dobro da sam u pravu i da mozes da vidis promenu retorike polako, i totalno drugo izvestavanje. Ne pominje se Denver i komunisticka partija i paljenje zastava. Kad procitas njihove izvestaje mozes ladno da zakljucis da su mozda neki desnicari protestovali... Ili barem grupica vandala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počelo je maltretiranje i ispiranje mozga. Danas su mi stigla 2 sms survey kako mi se sviđa nova vlada. Ja ni starog vladu nisam gotivio, a ovog još manje. Da budem jasan ne zato što je poznavao one koji su odlučili da bombarduju, nego što je jajara, a nema ono da to prizna. Čovek obećao povišenje plata prosvetnim radnicima, a odakle, nemamo pojma. Polje da je rekao da će da nastavi da zida DT zid, tu bi pre našao pare.
Nije issue, imam 2 velike kutije kokica i samo kokam. Po vestima se čini da će kamila da nam kroji sudbinu, a bidenko će da pere noge.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Počelo je maltretiranje i ispiranje mozga. Danas su mi stigla 2 sms survey kako mi se sviđa nova vlada. Ja ni starog vladu nisam gotivio, a ovog još manje. Da budem jasan ne zato što je poznavao one koji su odlučili da bombarduju, nego što je jajara, a nema ono da to prizna. Čovek obećao povišenje plata prosvetnim radnicima, a odakle, nemamo pojma. Polje da je rekao da će da nastavi da zida DT zid, tu bi pre našao pare.
Nije issue, imam 2 velike kutije kokica i samo kokam. Po vestima se čini da će kamila da nam kroji sudbinu, a bidenko će da pere noge.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa nece valjda povisiti plate svim prosvjetnim radnicima - ja mislio da ce samo ugrozenim manjinskim grupama? Sve prema poenima diskriminisanosti....

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Počelo je maltretiranje i ispiranje mozga. Danas su mi stigla 2 sms survey kako mi se sviđa nova vlada. Ja ni starog vladu nisam gotivio, a ovog još manje. Da budem jasan ne zato što je poznavao one koji su odlučili da bombarduju, nego što je jajara, a nema ono da to prizna. Čovek obećao povišenje plata prosvetnim radnicima, a odakle, nemamo pojma. Polje da je rekao da će da nastavi da zida DT zid, tu bi pre našao pare.
Nije issue, imam 2 velike kutije kokica i samo kokam. Po vestima se čini da će kamila da nam kroji sudbinu, a bidenko će da pere noge.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk



Kad se selis u Teksas? Cujem da je tamo raj na zemlji...
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Baby said:

 

Qanon vrednica... vec 18 dana je zaposlena

 

 

Ne znam da li da joj prosledim ovo, da joj se nađe? :smiley33:

 

Quote

CIA Headquarters was raided by US Marines, confiscated a ton of evidence.
Semper Fi.
Apparently CIA and FBI have expiration dates.
🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲
From a Marine at CIA headquarters 

The good guys are winning, folks, and it will not be long before the last brainwashed slaves are freed from the Khazarian debt-slavery mind-control matrix and the criminals rounded up. 

The U.S. Marines raided the Central Intelligence Agency (CIA) in Langley, Virginia this past weekend. The Marines retrieved a lot of evidence implicating well-known politicians of embezzlement, election rigging, identity fraud, assassination plots, murders, domestic terrorism, and pedophilia. 

I’ve listed the following 23 ITEMS to pique your interest and summarize what’s happening: 

ITEM 1: CIA headquarters has been raided, the FBI has been neutralized, and $35 trillion of U.S. Treasury embezzled funds have been recovered. About $100 trillion has been embezzled by the Bushs and the Clintons. 

ITEM 2: President Donald Trump reopened the President John F. Kennedy assassination files and George H.W. Bush was behind it. JFK autopsy photographs were falsified. 

ITEM 3: The sexual harassment outings of all these members of Congress is a mainstream media distraction for what’s really going on (U.S. Marines raid CIA Headquarters and President Trump imposes military martial law) behind the scene. 

ITEM 4: Alex Jones of Infowars is a traitor and national security threat who is connected with a division of the Mossad, the State of Israel’s Secret Intelligence Service. 

ITEM 5: Hillary Rodham Clinton had ordered the murders, through domestic assassination squads, of Ron Brown (Commerce Secretary), William Colby (Director of Central Intelligence), Vince Foster (Deputy White House Counsel), and John F. Kennedy Jr. (son of assassinated President John F. Kennedy) — and others. 

ITEM 6: Then-Republican Presidential candidate Trump was right that Sen. Ted Cruz’s father was implicated with Lee Harvey Oswald. 

ITEM 7: California Rep. Adam Schiff, Ranking Member of the House Permanent Select Committee on Intelligence, and Chicago Mayor Rahm Emmanuel, former White House Chief of Staff for U.S. President Barack Obama, are connected with the Mossad. Both Schiff and Emmanuel are pedophiles. 

ITEM 8: Barack Obama was born in Kenya and the former President has committed identity fraud. Obama should be arrested for identity fraud. 

ITEM 9: Sen. Cruz is a Canadian citizen who faked his birth certificate to become U.S. Senator and has committed identity fraud. Cruz should be arrested for identity fraud. 

ITEM 10: President Trump has got the file of every journalist (e.g. Anderson Cooper [CNN/CBS], Chris Matthews [MSNBC], Wolf Blitzer [CNN], and possibly Alex Jones [InfoWars]) that’s on the CIA payroll. 

ITEM 11: The U.S. Marines removed computers from CIA headquarters this past weekend. 

ITEM 12: They now have proof and evidence that Hillary Rodham Clinton has committed election fraud, treason, and sedition. She’s a drug dealer. She’s committed mass murders. She’s murdered people at the State Department as a murder-for-hire scheme. 

ITEM 13: Bill Plante, who retired as a CBS News correspondent in November 2016, confirmed that JFK was shot from the front, Tennessee Sen./Democratic President candidate Al Gore actually won the 2000 election, and the whole 9/11 terrorist attack was rigged. Plante said none of this will be reported because reporters are afraid for their lives. 

ITEM 14: This country will not have a deficit once protocols are implemented. $100 trillion comes in, $35 trillion goes right into the U.S. Treasury, and there’s a $15 trillion surplus. We can cut taxes, rebuild the military, create a great infrastructure program for this country, and Donald Trump will go down as the greatest President since Ronald Reagan. 

ITEM 15: George H.W. Bush tried to assassinate President Reagan three times during Reagan’s eight-year presidency. 

ITEM 16: “Daddy Bush” (and Hillary Clinton) have also tried to assassinate President Donald Trump seven times. And Bush, throughout the years, has been involved with 25 assassination plots against other major political figures — specifically, Congress members and Senators. 

ITEM 17: If Gore had taken office and the Bushes weren’t able to steal the election, there was a plot to remove Gore and put Vice Presidential candidate Al Lieberman as President. 

ITEM 18: There’s a cover-up involving California Rep. Maxine Waters and the Blue Moon Bank in Thailand. 

ITEM 19: The November 3, 2017 Rene Boucher assault on anti-war/pro-life Kentucky Sen. Rand Paul was attempted murder. “That guy [Boucher] was chipped,” because Paul knows too much and he can’t be controlled. 

ITEM 20: A reporter in a major network was going to break a story — which he is sitting on to this day — that the government contacted orphanages around the country and paid these orphanages to transport orphans to Washington D.C. so Dick Cheney and George H.W. Bush and other pedophiles (e.g. Barney Frank) could pick out the kids they wanted to have sex with. Then they took those kids to parties. Hookers were present at these parties. Congress members were drugged and photographs were taken of politicians and these orphans in sexually compromising positions. A huge portion of Congress was (and now is) controlled through blackmail. 

ITEM 21: When the U.S. Marines raided the CIA buildings, they recovered pre-9/11 terrorist attack financial transactions, insurance documents, plus other papers. All these documents are now in possession of U.S. Marine Intelligence. 

ITEM 22: The State of Wisconsin, the Federal Reserve, and former (from 2001-2005) Wisconsin Gov. Tommy Thompson were involved with theft of trillions of dollars from the U.S. Treasury. Wisconsin Gov. Scott Walker should turn over everything he has or he will be subpoenaed. 

ITEM 23: California Democrat Gov. Jerry Brown has ordered a pedogate investigation of his own party, involving California Rep./Minority Leader Nancy Pelosi and U.S. Sen. Kamala Harris.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Aha, posto si naveo njihove izvestaje od 150 protestanata i 8 uhapsenih....to se zove downplay, onako usput pomenut Seattle... i to je to - stice se utisak, par klinaca. Jesu osudili hapsenje i policijsku brutalnost?

 

A  CNN i ne pominje antifu, veoma sturo, neki tamo demonstranti...lepo editovano, nista kao izvestaji od prosle godine :classic_biggrin: pazi cak su upotrebili izraz "vandalizovano" - nisam znala da je prvi amandman vandalizacija, kad su zgrade gorele to je bio mirni protest :classic_biggrin:

 

Ajde znas dobro da sam u pravu i da mozes da vidis promenu retorike polako, i totalno drugo izvestavanje. Ne pominje se Denver i komunisticka partija i paljenje zastava. Kad procitas njihove izvestaje mozes ladno da zakljucis da su mozda neki desnicari protestovali... Ili barem grupica vandala.

 

CNN nije spominjao antifu ali NBC i ABC skoro isti izvestalj kao Fox. Dobro polako, ne mogu odjednom :). Necu sad da branim valjda CNN, jeste opinion oriented, ali jbg ne mogu da prestignu FOX koji je juce ceo dan imao skoro celu glavnu stranicu o novom insurrection - imaki veliki banner na vrhu.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam da li ovaj posto pasuje u ovaj topic, ali vezano sa svim dogadjajima, cini se da. Ovo su sve pratece pojave, koje ce morati da se rese, ali nikoga nije briga. Prvog Februara se prekida zamrzavanje rente i tada ce vlasnici, rentijeri, moci da izbace rentere koji nisu placali rentu. Sve ovo deluje, kao cista stvar, skoro godinu dana si mogao da zivis i da ne placas nista za stanarinu. Medjutim, danas cujem da je oko 4 miliona slucajeva gde ljudi nisu placali rentu. Nije to ni tako mnogo. Gazda je izgubio godinu dana rente, a troskove je morao sam da pokriva. Ovi koji nisu placali rentu, nemaju mogucnosti da sad plate godunu dana, sto je preko minimum $20k. Kad budu izbaceni iz thi stanova/kuca za koje nisu placali, niko im nece vise dozvoliti da rentiraju jer im ne veruju da ce platiti. Sve u svemu kad se saberemo, budimo spremni za najezdu beskucnika, posto niko nece da ih pusti u svoj sta.

Drugi problem, za one koji su meka srca, prema ovakvim slucajevima, da li je nistavno za nekoga ko izdaje svoj stan/kucu $20K+. Pisem $20k ali je to vise u proseku $40k, no nije bitno. Pitanje stoji, ko ce vlasnicima da nadoknadi gubitak?

7 hours ago, ters said:

Pa nece valjda povisiti plate svim prosvjetnim radnicima - ja mislio da ce samo ugrozenim manjinskim grupama? Sve prema poenima diskriminisanosti....

Nije tako rekao. Rekao je da ce "teachers" to je mozda moj los prevod. Za one koji ne znaju u US su i profesori u srednjoj skoli "teachers". Znaci da je mislio na sve.

Nadam se da nije kako si ti napisao, posto u tom slucaju budi spreman za ostra cepanja u prosvetarskim sindikatima. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nonick said:

 

CNN nije spominjao antifu ali NBC i ABC skoro isti izvestalj kao Fox. Dobro polako, ne mogu odjednom 🙂. Necu sad da branim valjda CNN, jeste opinion oriented, ali jbg ne mogu da prestignu FOX koji je juce ceo dan imao skoro celu glavnu stranicu o novom insurrection - imaki veliki banner na vrhu.

Vidi nije da ja gledam Fox pa sam mogla da vidim banner :classic_biggrin: Ko jos u US gleda news kanale u toku dana a da nije nesto sto se razvija?

Citam sta su napisali svi, jer tako vecina nas koji rade prate vesti, procitas ujutru, pa onda uvece .....

 

Cekam samo, da vidim zasto ne osudjuju hapsenje "mirnih protestanata" ....ta terminologija od prosle godine mi nedostaje.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mrd said:

Razmisljao sam da li ovaj posto pasuje u ovaj topic, ali vezano sa svim dogadjajima, cini se da. Ovo su sve pratece pojave, koje ce morati da se rese, ali nikoga nije briga. Prvog Februara se prekida zamrzavanje rente i tada ce vlasnici, rentijeri, moci da izbace rentere koji nisu placali rentu. Sve ovo deluje, kao cista stvar, skoro godinu dana si mogao da zivis i da ne placas nista za stanarinu. Medjutim, danas cujem da je oko 4 miliona slucajeva gde ljudi nisu placali rentu. Nije to ni tako mnogo. Gazda je izgubio godinu dana rente, a troskove je morao sam da pokriva. Ovi koji nisu placali rentu, nemaju mogucnosti da sad plate godunu dana, sto je preko minimum $20k. Kad budu izbaceni iz thi stanova/kuca za koje nisu placali, niko im nece vise dozvoliti da rentiraju jer im ne veruju da ce platiti. Sve u svemu kad se saberemo, budimo spremni za najezdu beskucnika, posto niko nece da ih pusti u svoj sta.

Drugi problem, za one koji su meka srca, prema ovakvim slucajevima, da li je nistavno za nekoga ko izdaje svoj stan/kucu $20K+. Pisem $20k ali je to vise u proseku $40k, no nije bitno. Pitanje stoji, ko ce vlasnicima da nadoknadi gubitak?

 

 

Rok je produzen do 31. marta, a ima tu i oko 10M onih koji nisu placali kredit za stan. Bice zanimljivo kada dodje vreme placanja. Ne znam kako misle to da rese. 

Link to comment
Share on other sites

 
Rok je produzen do 31. marta, a ima tu i oko 10M onih koji nisu placali kredit za stan. Bice zanimljivo kada dodje vreme placanja. Ne znam kako misle to da rese. 
Nije u Californiji. Rok je još uvek 02/01/21. Ko će to rešiti i kako nemam pojma. Ovi što nisu plaćali kredite, će samo produžiti kredit i platiti kamatu, a ovi koji nisu platili tebi, ili meni... Vlasnici nemaju šanse da to naplate, ni sudom.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

Nije u Californiji. Rok je još uvek 02/01/21. Ko će to rešiti i kako nemam pojma. Ovi što nisu plaćali kredite, će samo produžiti kredit i platiti kamatu, a ovi koji nisu platili tebi, ili meni... Vlasnici nemaju šanse da to naplate, ni sudom.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ne samo sto nisu placali rentu, nego kod nas imas i gde se sve rezije u stanovima vode na vlasnika, a stanar to placa mesecno stanodavcu, pa nisu placali a stanodavci morali da placaju, pa em sto ne placaju stanarinu nego i trose vodu/struju/gas/kanalizaciju na tvoj racun...bukvalno ih finansiras

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Nije u Californiji. Rok je još uvek 02/01/21. Ko će to rešiti i kako nemam pojma. Ovi što nisu plaćali kredite, će samo produžiti kredit i platiti kamatu, a ovi koji nisu platili tebi, ili meni... Vlasnici nemaju šanse da to naplate, ni sudom.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Jeste, na federalnom nivou. Najverovatnije da ce cene nekretnina pasti znacajno jer ce svi krenuti da prodaju... ne znam sta da mislim. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Baby said:

 

Jeste, na federalnom nivou. Najverovatnije da ce cene nekretnina pasti znacajno jer ce svi krenuti da prodaju... ne znam sta da mislim. 

Mislim, pod tepih i mozda se desi neko cudo. Kako sad tolikim ljudima naplatiti godisnju platu od jednom, ili kako ljude koji su na gubitku celu neciju  godisnju platu namiriti, a da te to ne kosta.

Slozices se da to nije krivica DT-a, vec nekoga drugog. 🙂

 

Kad su se guzili i borili za prava nemocnih, nije im palo na pamet, da ne smeju da se oslone na John-a i Mary koji su ceo svoj zivot stedeli da kupe nesto, sto ce im u penziji dopunjavati budget.

Nema sanse da se ovo smiri ni sledece 4 godine. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Mislim, pod tepih i mozda se desi neko cudo. Kako sad tolikim ljudima naplatiti godisnju platu od jednom, ili kako ljude koji su na gubitku celu neciju  godisnju platu namiriti, a da te to ne kosta.

Slozices se da to nije krivica DT-a, vec nekoga drugog. 🙂

 

Kad su se guzili i borili za prava nemocnih, nije im palo na pamet, da ne smeju da se oslone na John-a i Mary koji su ceo svoj zivot stedeli da kupe nesto, sto ce im u penziji dopunjavati budget.

Nema sanse da se ovo smiri ni sledece 4 godine. 🙂

 

 

Ne znam mrde, koje je bilo resenje, imas li ga? Da u sred pandemije izbace ljude na ulicu, nema li ih dosta?

 

A kako ce ovo raspetljati, pojma nemam. U sustini su samo odlozili neizbezno od pre pola godine ili godinu... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Ne znam mrde, koje je bilo resenje, imas li ga? Da u sred pandemije izbace ljude na ulicu, nema li ih dosta?

 

A kako ce ovo raspetljati, pojma nemam. U sustini su samo odlozili neizbezno od pre pola godine ili godinu... 

 

9 minutes ago, Baby said:

Ne znam mrde, koje je bilo resenje, imas li ga? Da u sred pandemije izbace ljude na ulicu, nema li ih dosta?

Mislis da ce im biti lakse sada kad ih izbace na ulicu, a ne mogu vise ni da rentaju, posto su izbaceni i nece proci credit-check?

Imam resenje. Gde su one pare sto su dobijali na ime teske situacije. Tukli su i preko $4k mesecno, ali niko nije placao rentu. 🙂

Samo ilovaca ovo moze da raspetlja, samo je pitanje ko ce da je vidi prvi. 🙂

Ovo zvuci grubo, ali iz ove pat pozicije i s'americkim gledistem na finansije, bice nama u toplijim drzavama, porast beskucnog stanovnistva. 🙂

Coca-Cola and popcorn.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

 

Mislis da ce im biti lakse sada kad ih izbace na ulicu, a ne mogu vise ni da rentaju, posto su izbaceni i nece proci credit-check?

Imam resenje. Gde su one pare sto su dobijali na ime teske situacije. Tukli su i preko $4k mesecno, ali niko nije placao rentu. 🙂

Samo ilovaca ovo moze da raspetlja, samo je pitanje ko ce da je vidi prvi. 🙂

Ovo zvuci grubo, ali iz ove pat pozicije i s'americkim gledistem na finansije, bice nama u toplijim drzavama, porast beskucnog stanovnistva. 🙂

Coca-Cola and popcorn.

 

Pa to i kazem, neizbezno se samo odlozilo... ne menja se drasticno u rezultatu. Kredit bi izgubili svakako, ovi sto izdaju stanove isto ne bi imali prihod, ovi sto ne placaju bi samo zavrsili ranije na ulici. 

Samo sto ce ovo sve, sto bi se desilo i ranije, pogoditi sve, a ne samo duznike. U sustini ce jedino prifitirati oni koji se bave preprodajom i flipovanjem nekretnina ako imaju spremljen kes... ostali su na gubitku. 

Link to comment
Share on other sites

Inace:

 

By the numbers: For the first time ever, fewer than half of all Americans have trust in traditional media, according to data from Edelman's annual trust barometer shared exclusively with Axios. Trust in social media has hit an all-time low of 27%.

56% of Americans agree with the statement that "Journalists and reporters are purposely trying to mislead people by saying things they know are false or gross exaggerations."

58% think that "most news organizations are more concerned with supporting an ideology or political position than with informing the public."

When Edelman re-polled Americans after the election, the figures had deteriorated even further, with 57% of Democrats trusting the media and only 18% of Republicans.

 

Iznenadjena sam da je i ovoliko.

 

 

14 minutes ago, Baby said:

 

Pa to i kazem, neizbezno se samo odlozilo... ne menja se drasticno u rezultatu. Kredit bi izgubili svakako, ovi sto izdaju stanove isto ne bi imali prihod, ovi sto ne placaju bi samo zavrsili ranije na ulici. 

Samo sto ce ovo sve, sto bi se desilo i ranije, pogoditi sve, a ne samo duznike. U sustini ce jedino prifitirati oni koji se bave preprodajom i flipovanjem nekretnina ako imaju spremljen kes... ostali su na gubitku. 

A sto umesto pomoci direktno onima sto su trosili nisu platili stanodavcima rentu? I uopste odakle ce sve te "pomoci" i Bidenov program sa sve glupostima unutra da dodje? pa od nas - da nas iscede jos malo ono sto nije pandemija uzela....

Link to comment
Share on other sites

@Angelia. Da te ne quotujem. Upravo to i kažem. Ljudi su dobijali prko $45k na ruke, a nisu plaćali rentu. To je suma koja je veća od mnogih plata.
Sad su i oni koji su imali došli da nemaju. Pošto su trebali da plaćaju održavanje, a nisu imali prihod. Lopovluk na najvišem nivou.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mrd said:

@Angelia. Da te ne quotujem. Upravo to i kažem. Ljudi su dobijali prko $45k na ruke, a nisu plaćali rentu. To je suma koja je veća od mnogih plata.
Sad su i oni koji su imali došli da nemaju. Pošto su trebali da plaćaju održavanje, a nisu imali prihod. Lopovluk na najvišem nivou.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Jeste. Uzasno veliki broj ljudi se "ogrebao" o koronu i iskoristio guzvu. Totalno su bezveze to odradili. PPP nema ko nije uzeo... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...