Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

19 minutes ago, Amigo said:

 

Tebi nije bitno, meni je bitno, jer znam koliko nasi ljudi ulazu u decu, dosli su u Ameriku zbog boljeg zivota i dozivljavaju ovakvu tragediju.

Meni nije jasno da to neko ko je dosao iz Srbije da mu nije bitno sto je ubijeno dete nekog naseg iseljenika, da go to ne dotakne?

 

 

Decko se nije branio, dao im je pare, vjerovatno neka sica, ovde niko ne nosi gotovinu, onda je jednostavno upucan. 

Licno ne verujem da bi tako ubili nekog svog brother.

Spominjanje Srbije je totalno degutantno.

Da se zvao John ili Jose - sumnjam da bi ga neko ovde pominjao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Da se zvao John ili Jose - sumnjam da bi ga neko ovde pominjao.

Zar nismo pisali o onom nasem sto se potukao, pobegao nazad, a onda Srbija platila $1mil da se US ne ljuti. 🙂

Bilo to pre par godina, mozda i 10. 🙂

Da se vratim na topic. Iz dana u dan na TV, Kamala Harris. Peru ljudima mozak, sve vreme se samo ona vrti, kao da je ona president to be. Jadnog chichu i ne pominju. Verovatno nisu napakovali izbore, ali su svakako planirali da Biden da ostavku, a kamila preuzme tron. Nisam siguran da li je to pozitivno, ili negativno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Zar nismo pisali o onom nasem sto se potukao, pobegao nazad, a onda Srbija platila $1mil da se US ne ljuti. 🙂

Bilo to pre par godina, mozda i 10. 🙂

Miladin Kovacevic?

Najveca peezdarija oko njega je bila ta sto mu je konzulat izdao privremeni pasos da se vrati u Srbiju, gde je opet robijao zbog presude US suda.

Trebao je da ostane tamo i suoci se sa posledicama svojih dela, ovako je samo nasilnicki sljam  iza koga je stala drzava.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Miladin Kovacevic?

Najveca peezdarija oko njega je bila ta sto mu je konzulat izdao privremeni pasos da se vrati u Srbiju, gde je opet robijao zbog presude US suda.

Trebao je da ostane tamo i suoci se sa posledicama svojih dela, ovako je samo nasilnicki sljam  iza koga je stala drzava.

Bas, taj. Nisam mogao da se setim imena, verovatno zato sto su takve siledzije nesto pored cega normalni ljudi prodju, osude, ali nastave da zive svoj zivot.

Da li se dobro secam, da je Srbija i platila neke pare, da on ne mora da ide u US?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Bas, taj. Nisam mogao da se setim imena, verovatno zato sto su takve siledzije nesto pored cega normalni ljudi prodju, osude, ali nastave da zive svoj zivot.

Da li se dobro secam, da je Srbija i platila neke pare, da on ne mora da ide u US?

Jedna od vecih brljotina Srbije - placati odstetu za nasilnu stoku koja nije mogla da se iskontrolise.

Bolje tih milion $ da su raspodelili za lecenje dece kojima je potrebno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mrd said:

 

Mislim da je tvoj problem kanatar, na kome meris zivot. Neko ko se ne deklarise kao tvoj DNA, te ne dotice, a tvoj ti je jako vazan! Tragedija je kad neko izgubi zivot, ali nije veca, ili manja kad to neko ko sebe naziva srbinom izgubi zivot.

Tebe nikada nista nije jasno, ali eto vidis, meni nije jasno da je vazniji zivot jednog srbina, od zivota jednog Mexican. I taj Mexican je necije dete, ali tebe po tvom pisanju bas briga.

 

Okani se vise podmetanja i stalkovanja. 

 

25 minutes ago, mrd said:

Ti ne znas koliko "nasi", namerno pisem u navodnicima, posto tvoji nisu moji, ulazu u svoju decu.

 

Ako ne osecas nikakvu bliskost sa ljudima koji su dosli iz iste zemlje kao ti, ja nemam tu nista da dodam.

 

25 minutes ago, mrd said:

Neki ulazu vise, a neki manje. Mozda oni koje ti poznajes ulazu vise u "njihovu" decu.

 

Ja poznajem najmanje licno stotinu porodica koji su dosli devedesetih, a indirektno jos i vise, ogromna vecina dece je zavrsila fakultete, roditelji za razliku od domacih, placaju njihovo skolovanje i trude da se deca ne ulaze u zivot u minusu sa kreditima, podrzavaju ih na tom putu ma sta tebalo da se uradi. Sjajna jedna generacija je odrasla.

Tako da dobro znam koliko nasi ljudi ulazu u decu, ako ti ne znas, jer se ne druzis sa iseljenicima sa Balkana, sta ja tu mogu. Tu ne mislim samo na bivsu SFRJ, nego na cijelu istocnu Evropu. Rumune specijalno.

 

25 minutes ago, mrd said:

Mozda i njih kao i tebe, po tvom pisanju, nije briga za nekog tamo obojenog, ali to je tek necovecno. Covek ako ima i trunke morala, brine za sve druge.

 

To sto ti pokusavas da podmetnes je degutantno i to omalozavanje sa tvoje strane sto je mene dotakla ova smrt, samo pokazuje da ti u stvari ne brines ni za koga, ni za obojene, ni za bijele, koliko su puta rekao kokice i koka kola, sva ta nesretna dogadjanja su za tebe samo zabava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Amigo said:

 

Tebi nije bitno, meni je bitno, jer znam koliko nasi ljudi ulazu u decu, dosli su u Ameriku zbog boljeg zivota i dozivljavaju ovakvu tragediju.

Meni nije jasno da to neko ko je dosao iz Srbije da mu nije bitno sto je ubijeno dete nekog naseg iseljenika, da go to ne dotakne?

 

Svasta, naravno da mi nije bitno da li su to "nashi" i sta je to uopste? Zivot je zivot, kad je nevin potpuno mi je svejedno odakle je, i ko je.

Drugacije bi se osecala da je neko ko je hapsen, i imao kriminalnu istoriju, ili da se to desilo u nekom kraju koji je poznat po nasilju, rekla bi jbga nista cudno....

Ako si ti tu pricu pomenuo samo zato sto se decko zove Milan, i ne razumes zasto je to odjeknulo u medijima, onda pricas sa pogresnom osobom.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kronostime said:

Da se zvao John ili Jose - sumnjam da bi ga neko ovde pominjao.

Mozda i bi, ko to zna.

Ovo je forum ljudi iz bivse Jugoslavije, koji citaju portale i novine iz Bivse Jugoslavije, ne citamo novine iz Meksika, razumes li sad?

Link to comment
Share on other sites

U vezi prethodne price o ubistvu ovoga momka. Jedan od razloga sto se protivim paroli BLM je upravo ta, da dok ne pocnemo sa svih strana da merimo zivot istim kantarom, necemo biti ni blizu nekom resenju.

Mene je svojevremeno u proslom veku pandur hteo da zagnjuri u Djetinu kad me je kod  Uzica uhvatio radarom. Zasto, zato sto sam BeoGraDjanin. Znaci i u Srbiji je BŽV Beogradski zivoti su vazni. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Mozda i bi, ko to zna.

Ovo je forum ljudi iz bivse Jugoslavije, koji citaju portale i novine iz Bivse Jugoslavije, ne citamo novine iz Meksika, razumes li sad?

U tom slucaju, ne bi se reagovalo ni da je u pitanju Mate, Jure, Hasan, Aziz, Safet, Imre.....:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Svasta, naravno da mi nije bitno da li su to "nashi" i sta je to uopste?

 

To su ljudi koji su dosli iz iste zemlje kao i ti. Ok, ne osecas nikakvu bliskost i neke zajednicke stvari sa tim ljudima, osim foruma :s_w:

 

1 minute ago, Angelia said:

Zivot je zivot, kad je nevin potpuno mi je svejedno odakle je, i ko je.

Drugacije bi se osecala da je neko ko je hapsen, i imao kriminalnu istoriju, ili da se to desilo u nekom kraju koji je poznat po nasilju, rekla bi jbga nista cudno....

Ako si ti tu pricu pomenuo samo zato sto se decko zove Milan, i ne razumes zasto je to odjeknulo u medijima, onda pricas sa pogresnom osobom.

 

Nema potrebe da dalje raspravljamo.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Cyrus Smith said:

Kako ja vidim stvari ne postoji ličnost ili centar kao nosioc, oni su kao stranka sami sebe saterali u ćošak i kapitulirali pred time. Dobar deo tv debata u predizborima je prošao u virtue signalingu prema grupama sa više poena opresije. Pošto je u pitanju rigidna ideologija koja ne trpi nikakva iskakanja dobili smo i Waren i Bajdena sa smešnim obećanjima trans ili "trans" deci iako ta populacija ne predstavlja značajno izborno telo. Bajden je sam rekao da vodi tranzicionu administraciju i stalno šalje slične signale. Nema on snage da se odupre zahtevima koji dolaze od tog dela njegovih glasača, odnosno od onih koji su dovoljno beskrupulozni da to koriste. On je dekan sa Evergrina, neće biti baš fizički maltretiran ali da kontroliše ove ne može. Formalno može, ali teško je zamisliti kako.

 

 

 

Populacija koja ne predstavlja znacajno izborno tijelo, bez centra i nosioca ideje, ce biti iskoristena od onih koji su beskrupulozni da to koriste (valjda isto pripadnici te populacije koji imaju vise "poena")... I Biden nema snage da se suprotstavi toj sili, koja je u stvari zanemariva po broju,  nije bas organizovana i nije bas sigurna sta hoce ??? 

14 hours ago, Cyrus Smith said:

To praktično znači da će oni kineski amerikanci koji su se pobunili jer im ispiraju mozak deci na časovima matematike naići na neki federalni propis ili dear colleague letter i neće uspeti da to spreče ili da će osim deklarativnog fokusa na manjine kod deljenja pomoći biti praktikovana stvarna i otvorena diskriminacija. Apsolutno najbolji Trampov trenutak je uredba kojom je izbacio svaki trening zasnovan na diskriminaciji bilo koga po rasi iz federalnih institucija. Nije on to napisao ali onaj ko jeste je obavio dobar posao jer nije pomenut CRT nego baš ta zdravorazumska formulacija koja naravno uključuje CRT. To je za Bajdena nezamislivo i mislim da je već najavljeno ukidanje.

 

Federalna vlada nema nikakvog upliva u obrazovne programe i ti kineski amerikanci ce stvari rjesavati na lokalnom i mozda nivou drzave...  I ranije su se oni koji ne zele da njihova djeca uce cinjenice bunili tako da i dan danas postoje skole i okruzi u kojima je kreacionizam ravnopravan sa evolucijom... 

 

14 hours ago, Cyrus Smith said:

Ja stvarno ne vidim razlog za optimizam koji je ovde opisao Ters

Nisam ja nesto optimista, mislim da sada barem postoji prilika... Sto nije bio slucaj sa covjekom koji je poticao rasizam na svakom koraku. I Amerikancima ne treba puno da tu sansu ostvare.... Trampovci mogu na primjer kada otvore ormar da izaberu u cemu ce na ulicu, neka preskoce bijelu kukuljicu, i uzmo neku obicniju majicu...

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

To su ljudi koji su dosli iz iste zemlje kao i ti. Ok, ne osecas nikakvu bliskost i neke zajednicke stvari sa tim ljudima, osim foruma :s_w:

 

 

Nema potrebe da dalje raspravljamo.

Niko s'tobom ne raspravlja! Ljudi ti jasno, nezno, kazu da nisi u pravu. Madjutim, ti ipak iz nekog razloga to ne razumes. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

Mozda i bi, ko to zna.

Ovo je forum ljudi iz bivse Jugoslavije, koji citaju portale i novine iz Bivse Jugoslavije, ne citamo novine iz Meksika, razumes li sad?

 

Cekaj, prvo si krenuo sa poentom da se ubistvo desilo zbog BLM i raspustanje policije, a na kraju zavrsio sa tim da je strasno jer je ubijen neko ko je Srbin ili srpskog porekla... 

 

Ovi ljudi ti govore da je covek covek, a ti i dalje insistiras na pripadnost i optuzujes sto njima to nije bitno koliko i tebi. Evo, sada ja tebi skrecem paznju kao sto si i ti meni... 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Baby said:

Cekaj, prvo si krenuo sa poentom da se ubistvo desilo zbog BLM i raspustanje policije, a na kraju zavrsio sa tim da je strasno jer je ubijen neko ko je Srbin ili srpskog porekla... 

 

Nisam ja zavrsio, ni poceo sa tim, nego je Crni Bombarder poceo da troluje sa nekim Srpskim Coporom, ona je tu uletela Angelia sa klasicnim ti ne razumes, pa onda Mrd sa kokicama, onako da ubije vreme, pa Kronos gradjanin sveta, i evo na kraju ti.

Sve sa nekom podlogom da se ne sme pomenuti pridev srpski.

 

I dalje stojim da je sasvim verovatno da je ubica pusten pod pritiskom cijelog ovog stanja javnog mnenja, anti-Tramp histerije, BLM pritiska, a ne zbog covida-19, ali je to sve zanemareno pre svega trolerskim postom sa pominjanjem Srpskog Copora.

 

Quote

Ovi ljudi ti govore da je covek covek, a ti i dalje insistiras na pripadnost i optuzujes sto njima to nije bitno koliko i tebi.

 

Insistirati da je covek covek je besmisleno, to se zna. Oni koji toliko insistiraju da je covek covek meni koji npr nisam nigde rekao da me bas briga sto je ubijen Flojd, gde sam jasno osudio to brutalno ubistvo je najobicnije podmetanje.

To sto se ja druzim sa ljudima sa kojima sam odrastao, sa kojim delim zajednicku kulturu, jezik, a i sudbinu, sto su mi ti ljudu ovde blizi i od domacih i od Kineza ili izbeglice iz San Salvadora, je za mene prirodna stvar, a sto se oni ne druze i uzimaju mi to za neko zlo, je njihova stvar.

 

Quote

Evo, sada ja tebi skrecem paznju kao sto si i ti meni... 

 

Malo da se osvetimo, ako, ako...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mrd said:

Niko s'tobom ne raspravlja! Ljudi ti jasno, nezno, kazu da nisi u pravu. Madjutim, ti ipak iz nekog razloga to ne razumes. 🙂 

 

Samo da te pitam, posto sam primijetio da ti na moje postove Angeliji, kao sto je bio konkretno ovaj, skoro redovno odgovaras, da ti nisi njena sekretarica :05:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Nisam ja zavrsio, ni poceo sa tim, nego je Crni Bombarder poceo da troluje sa nekim Srpskim Coporom, ona je tu uletela Angelia sa klasicnim ti ne razumes, pa onda Mrd sa kokicama, onako da ubije vreme, pa Kronos gradjanin sveta, i evo na kraju ti.

Sve sa nekom podlogom da se ne sme pomenuti pridev srpski.

 

I dalje stojim da je sasvim verovatno da je ubica pusten pod pritiskom cijelog ovog stanja javnog mnenja, anti-Tramp histerije, BLM pritiska, a ne zbog covida-19, ali je to sve zanemareno pre svega trolerskim postom sa pominjanjem Srpskog Copora.

 

 

Insistirati da je covek covek je besmisleno, to se zna. Oni koji toliko insistiraju da je covek covek meni koji npr nisam nigde rekao da me bas briga sto je ubijen Flojd, gde sam jasno osudio to brutalno ubistvo je najobicnije podmetanje.

To sto se ja druzim sa ljudima sa kojima sam odrastao, sa kojim delim zajednicku kulturu, jezik, a i sudbinu, sto su mi ti ljudu ovde blizi i od domacih i od Kineza ili izbeglice iz San Salvadora, je za mene prirodna stvar, a sto se oni ne druze i uzimaju mi to za neko zlo, je njihova stvar.

 

 

Malo da se osvetimo, ako, ako...

Ne vidim da to sto te je caca napravio nedje na Balkanu, kao sto je i mene moj, nas cini nesto posebnim u odnosu na ostale.

Time nas cine: obrazovanje, stavovi, spremnost da se prihvate razlicitosti.

U suprotnom - nema potrebe mrdati iz rodnog sokaka/mahale/tora - sve je tu u mikrosvetu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Ne vidim da to sto te je caca napravio nedje na Balkanu, kao sto je i mene moj, nas cini nesto posebnim u odnosu na ostale.

 

Gdje sam rekao da sam/smo posebni i bolji od ostalih?

 

Quote

Time nas cine: obrazovanje, stavovi, spremnost da se prihvate razlicitosti.

U suprotnom - nema potrebe mrdati iz rodnog sokaka/mahale/tora - sve je tu u mikrosvetu.

 

Slazem se, medjutim ja ne bih mrdao da nisam morao.

U stvari mozda bih i mrdao, ali drugacije nego na nacin na koji sam bio primoran.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Nisam ja zavrsio, ni poceo sa tim, nego je Crni Bombarder poceo da troluje sa nekim Srpskim Coporom, ona je tu uletela Angelia sa klasicnim ti ne razumes, pa onda Mrd sa kokicama, onako da ubije vreme, pa Kronos gradjanin sveta, i evo na kraju ti.

Sve sa nekom podlogom da se ne sme pomenuti pridev srpski.

 

 

 

Polako, ono sto vidi Crnibombarder, vidim i ja cesto, tj. precesto i uopste mi se ne svidja. Masovno ljudi komentarisu stvari na rasnoj osnovi. U Srbiji nije nikakav problem sa rasom, nema drugacijih, svi su beli. Do sada su bili skoncentrisani na nacionalnost, a sada u poslednje vreme su samo nadogradili mrznju i na rasu. Ne vodi na dobro. Ne treba takve stvari ni da branis ni da odobravas. 

 

 

8 minutes ago, Amigo said:

 

I dalje stojim da je sasvim verovatno da je ubica pusten pod pritiskom cijelog ovog stanja javnog mnenja, anti-Tramp histerije, BLM pritiska, a ne zbog covida-19, ali je to sve zanemareno pre svega trolerskim postom sa pominjanjem Srpskog Copora.

 

 

Pustali su ih zbog virusa, ne zbog Trampa. Samo sto ti zelis da tumacis kako zelis. 

 

10 minutes ago, Amigo said:

 

 

Insistirati da je covek covek je besmisleno, to se zna. Oni koji toliko insistiraju da je covek covek meni koji npr nisam nigde rekao da me bas briga sto je ubijen Flojd, gde sam jasno osudio to brutalno ubistvo je najobicnije podmetanje.

To sto se ja druzim sa ljudima sa kojima sam odrastao, sa kojim delim zajednicku kulturu, jezik, a i sudbinu, sto su mi ti ljudu ovde blizi i od domacih i od Kineza ili izbeglice iz San Salvadora, je za mene prirodna stvar, a sto se oni ne druze i uzimaju mi to za neko zlo, je njihova stvar.

 

 

Insistiranje da je nesto vise od coveka je besmisleno. Insistiranje da je Srbin je besmisleno. Insistiranje da je ubica crn je besmisleno. Jer to je samo jedan u moru zlocina koji se dogodio tog dana, a niti su sve zrtve Srbi, niti su sve ubice crnci, niti su svi ubijeni u demokratskim sredinama. 

 

Stavio su u ravan Srbin = dobar i Tramp = dobar (nije bombardovao Srbiju) + Srbin koji voli Trampa = dobar, i to ti je baza za krojenje sopstvenog misljenja izgleda, bar po onom sto pises u zadnje vreme od kada je Bajden nominovan. 

 

Sta je sa ubistvima u Srbiji, eno, puna crna hronika? Ko Srbe ubija tamo? Resavas problem Srbije na pogresnom mestu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Baby said:

Resavas problem Srbije na pogresnom mestu. 

Sa svim ostalim se slazem, ali ne sa ovim dijelom - mislim da se Amerika zadnje 4 godine ogromnom brzinom kretala prema Balkanizaciji  - uspostavljanju autoritarnog rezima, sirenju ksenofobije, nacionalizma, provodjenju mjera izolacionizma, totalnom normalizacijom nepotizma... Da ne pricam o stvaranju alternativnih centara moci, podrzavanja paramilitarnih formacija, povezivanje sa podzemljem i opstrukcijama sudova i komisija... 

 

USA je u zadnje 4 godine odlucila da uveze sve probleme koje ima Srbija (i siri Balkan), i da o njima prica istom retorikom i rejsava ih na isti nacin... To je dakle jedan te isti problem...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Crni Bombarder said:


Sto se tice odnosa prema Kini..ja podrzavam ideju,politiku suzbijanja kineskog uticaja u svetu. Ko normalan zeli da zivi u svetu u kojem pravila diktira Komunisticka partija Kine npr? Boze me sakloni! Ja samo mislim da Trump u tom pogledu nije uspeo. A nije ni mogao da uspe sam,bez saveznika. A kako i da uspe kad covek elementarno ne razume kako svet funkcionise. 
 

 

Lepo primećeno. Glavni razlog za dominaciju SAD je njen sistem savezništva koji imaju širom planete. Tramp je ta savezništva skoro pa uništio i izgubio tu prednost koju je SAD pre njega imao a to je da kada ti SAD odredi sankcije to prati 2/3 sveta. SAD su unazad 4 godine pratile države koje možemo nabrojati na prste ruku i to su uglavnom zemlje od kojih se svako ko je demokratski nastrojen stidi.

 

Srećom ništa nije bespovratno uništeno tako da možda neće Bajden uspeti ali ako SAD dobije normalnog predsednika i 2024. (bez obzira na stranku) mogli bi se vratiti do 2026-7 tamo gde su bili 2016. po ovom pitanju. Kina je isuviše velik zalogaj za SAD u ovom trenutku i to mora da bude projekat ogromnog broja država kao i borba protiv SSSR. Nema šanse SAD sam da bilo kakav uspeh napravi protiv Kine.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Stavio su u ravan Srbin = dobar i Tramp = dobar (nije bombardovao Srbiju) + Srbin koji voli Trampa = dobar

 

Nidje veze. To je samo tvoja pogresna interpretacija, kao sto je Kronos shvatio da ja mislim da smo mi bolji od drugih nacija, mada ja u stvari mislim da smo od mnogih drugih mnogo gori, ali ja ne mogu I ne zelim zbog toga da se odreknem onoga sto jesam. 

 

Quote

Sta je sa ubistvima u Srbiji, eno, puna crna hronika? Ko Srbe ubija tamo? Resavas problem Srbije na pogresnom mestu. 

 

Takodje nidje veze pogotovo.

 

Sve pogresno protumaceno, mislim da je vreme da zavrsimo sa ovim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...