Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Mi u US znamo sta mislimo kad kazemo demokratski vodjeni veliki gradovi, zna se i spisak, i sigurno TX ne dolazi na taj spisak. Obicno se poklapa sa time da je blue state i da je guverner takodje Dems. Tebi naravno treba detaljnije objasnjenje jer ti to nije jasno, ali ja trenutno nemam vremena da pisem tako detaljno, izvini.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Mi u US znamo sta mislimo kad kazemo demokratski vodjeni veliki gradovi, zna se i spisak, i sigurno TX ne dolazi na taj spisak. Obicno se poklapa sa time da je blue state i da je guverner takodje Dems. Tebi naravno treba detaljnije objasnjenje jer ti to nije jasno, ali ja trenutno nemam vremena da pisem tako detaljno, izvini.

I mi van USA znamo sta se u USA misli kada konzevativci kazu demokratski vodjeni gradovi... Razumijemo se odlicno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Pojma nemam o cemu pricas..nigde,ali nigde nisam ni spomenuo proteste u Hong Kongu...a ovi potomci osnivaca Amerike (kako ih nazivas)..pa nisu valjda svi oni glasali za Trumpa kao True American Patriot-a,a niko za Bidena? Ispada da su za Bidena glasali samo ko onda tacno? Manjine? Ja bih pre rekao ovako:za Donija je dominantno glasao onaj deo bele populacije koji ne ume/ne zeli da procesuira podatak da se Amerika mnogo promenila..da se etnicka/demografska slika vrlo zivo menja i da oni vise nemaju dominantan polozaj u drustvu samo po osnovu boje koze. Mada je i medju njima izgubio jedan deo biraca kada su shvatili da je u pitanju  prevarant,arogantni lik koji se i nije zalagao za njih..Trump je ustvari plutokrata koji se lazno izdavao za populistu.

 

Plutokrata, ala ga izvlacis iz malog mozga. Nidje veze.

Drugar moj post je bio motivisan time da ti iz Srbije dajes kvalifikacija da je americki predsednik ujedno i americki izdajnik i da radi za Ruse. Mislim koliko je to besmisleno tesko je reci.

Podsjeca me kada odes kod nas u kafanu i lagano pripito drustvo rjesava svjetske probleme.:roflmao:

Ne moze sve da se podjednostavi i daju takve povrsne kvalifikacije, od izdajnika od nista manje plutokrate. Ako i postoji neki plutokrata onda je on iza zavjese.

 

1 hour ago, Crni Bombarder said:

O nonsensima forumaskog pisanja dovoljno govori izraz iz prve recenice kojim si oznacio jednu tekovinu civilizovanog covecanstva, ljudska prava (stavljajuci posprdno i namerno slovo "C"),iako zivis u jednom od najliberalnijih drustava na svetu,a koje se umnogome i izgradilo na njima i oslanja na njih. Sto ne odes da zivis u tu Kinu kad te toliko zuljaju?

 

Sto bi to zivio u Kini, ti si kritikovao Trampa sto se nije zblizio sa njima. Ja sam zbog toga i pomenuo sva krsenja ljudskic prava u Kini, ukljucujuci naravno i Hong Kong, koji je verovao ili ne, kineski.

 

1 hour ago, Crni Bombarder said:

No,prolazile su ovde i prolaze i opasnije kvalifikacije,tako da samo cepaj. Moderacija i tastatura trpe sve.

 

Ono, ako ti se nesto ne svidja, oma zoves moderaciju, sto ti to treba?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Naravno da je komplikovanije.... Zato i ukazivanje na cinjenicu da "demokratski vodjeni gradovi" imaju ovo ili ono nema bas smisla... 

Po statistikama, najsigurnijim velikim gradovima takodje upravljaju demokrate - ali su i tu stvari komplikovanije...

 

Cinjenica je da demokrate drugacije tretiraju kriminalce od republikanaca. Vjerovatno je i BLM imao uticaja na sudije da puste krimosa na slobodu.

MIslim nas decko je ubijen prije svega zbog trenutnog sistema i nije mi jasno koga ti tu branis i zastupas.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Amigo said:

Plutokrata, ala ga izvlacis iz malog mozga. Nidje veze.

Izvlaci se iz onoga sto se da videti. Covek pogodovao najvise najbogatijima,onima sa najvecim bogatstvom. Kako se to naziva?
 

 

21 minutes ago, Amigo said:

Drugar moj post je bio motivisan time da ti iz Srbije dajes kvalifikacija da je americki predsednik ujedno i americki izdajnik i da radi za Ruse. Mislim koliko je to besmisleno tesko je reci.

Podsjeca me kada odes kod nas u kafanu i lagano pripito drustvo rjesava svjetske probleme.

Ziveo sam jedan period tamo. Kratak doduse,ali ipak. Ostvario dosta poznanstava za to vreme,neka prerasla i u prijateljstva,odrzavaju se kontakti i dalje..takodje,odavde se poslednjih desetak godina u SAD odselio jedan broj mojih drugara i drugarica. I sa njima sam zadrzao kontakt. Zainteresovan sam zbog njih za situaciju tamo,zelim im dobro.. valjda je to u redu,kakve te kafanske price spopale?

 

 

21 minutes ago, Amigo said:

Sto bi to zivio u Kini, ti si kritikovao Trampa sto se nije zblizio sa njima.

Nisam. Elementarno ne umes da razumes napisano. Ja kritikujem njegovu spoljnu politiku generalno,pa i deo odnosa sa Kinom. Jer smatram upravo obrnuto - da nije uspeo da im stane na kraj,a sve vreme se reklamirao da jeste. 

Na kraju krajeva...ja sam zainteresovan za temu jer zelim da zivim u otvorenom,povezanom svetu,a ne u izolaciji od njega. I zato sto zelim da taj svet i dalje vodi Zapad,ciji se sistem pokazao najboljim za ostvarenje prava i interesa gradjana...doduse,ja bih voleo da tu dominantnu ulogu ima i igra moja EU,ali ona jos uvek nije dorasla tom zadatkui. Pa,dok se to se ostvari,neka Amerika i dalje bude ta sila koja ce imati glavnu rec.
Bitno mi je da razni Orbani,Vucici,Erdogani i Bolsonari vise uzora nemaju u Beloj kuci,vec u Kremlju,gde je i prirodno da apsolutizam obitava. Sa Trumpom je i Putin bio vise ohrabren da i na mom zivotnom prostoru ostvaruje veci uticaj,upravo preko raznih Orbana i AVeta..

Edited by Crni Bombarder
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Amigo said:

 

Cinjenica je da demokrate drugacije tretiraju kriminalce od republikanaca. Vjerovatno je i BLM imao uticaja na sudije da puste krimosa na slobodu.

MIslim nas decko je ubijen prije svega zbog trenutnog sistema i nije mi jasno koga ti tu branis i zastupas.

 

Decko je ubijen kao neduzna zrtva kriminalca. Jedan mladi zivot je brutalno oduzet... 

Sekundarnih uzroka mnogo i previse da bi se podveli pod blanket statement "democratic run city".... 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, fancy said:

 

Preko koga?

Ne zezam se, ozbiljno pitam, da li se misli na potpredsednicu ili... zaista postoji neki CRT centar moći kod demokrata?

Da jeste zlo, ozbiljno kao terminalni kancer, jeste i ljudi su uglavnom nesvesni toga... a polako se ugurava u mainstream, upravo 2 godine su prošle kako je Gilette krenuo đonom sa onim videom... a zatim i nastavio... :classic_ninja:

Kako ja vidim stvari ne postoji ličnost ili centar kao nosioc, oni su kao stranka sami sebe saterali u ćošak i kapitulirali pred time. Dobar deo tv debata u predizborima je prošao u virtue signalingu prema grupama sa više poena opresije. Pošto je u pitanju rigidna ideologija koja ne trpi nikakva iskakanja dobili smo i Waren i Bajdena sa smešnim obećanjima trans ili "trans" deci iako ta populacija ne predstavlja značajno izborno telo. Bajden je sam rekao da vodi tranzicionu administraciju i stalno šalje slične signale. Nema on snage da se odupre zahtevima koji dolaze od tog dela njegovih glasača, odnosno od onih koji su dovoljno beskrupulozni da to koriste. On je dekan sa Evergrina, neće biti baš fizički maltretiran ali da kontroliše ove ne može. Formalno može, ali teško je zamisliti kako.

 

To praktično znači da će oni kineski amerikanci koji su se pobunili jer im ispiraju mozak deci na časovima matematike naići na neki federalni propis ili dear colleague letter i neće uspeti da to spreče ili da će osim deklarativnog fokusa na manjine kod deljenja pomoći biti praktikovana stvarna i otvorena diskriminacija. Apsolutno najbolji Trampov trenutak je uredba kojom je izbacio svaki trening zasnovan na diskriminaciji bilo koga po rasi iz federalnih institucija. Nije on to napisao ali onaj ko jeste je obavio dobar posao jer nije pomenut CRT nego baš ta zdravorazumska formulacija koja naravno uključuje CRT. To je za Bajdena nezamislivo i mislim da je već najavljeno ukidanje.

 

Nisu samo psihopate sa dovoljno poena opresije u pitanju, kao i uvek postoje i oni koji se šlepaju na podizanju tenzija i signaliziranju kako spadaju u poštene ljude iako su belci. Robin DiAngelo ili ovaj recimo:

 

 

Liste sumnjivih u sigurnosnim službama po boji kože i glasanju na izborima. Zaista pravi način da se smanje napetosti u vreme kada ni građanski rat ne izgleda nemoguć. Ovakvih će da bude sve više.

 

12 hours ago, Scepan Mali said:

Jedino mi 'the squad" pada na pamet. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Squad_(United_States_Congress)
AOC jeste kao neki glavni predstavnik demokrata koji su vise levo od same demokratske stranke. Generalno celo to krilo nije bilo za Bajdena dok se biralo izmedu demokrata ko ide na megdan Trampu. Smatraju sad da kad je Bajden pobedio, da tek pocinje borba da se on potera ulevo. Ka CRT izmedju ostalog. BAjden za sad non stop pominje tako nesto, ali koliko je to samo deo retorike a koliko stvarno ostaje da se vidi. 
Video sam i ovo danas na twitteru. 

Neke tacke mi bas super, kao ovo za Global warming i Covid. Sto su na kraju krajeva, jedini pravi gresi Trampa, u smislu vredni anti-trumpovskog ludila koje se vidja po medijima i Twitteru. 
Rescining ban on trans military service je isto dobar. Ali ove prve dve tacke u Racial Equity su istovremeno zabrinjavajuce i ne znace nista same po sebi.
Zanimljivo je kako ce sad odjednom Executive orders od elementa fasizma kad je Trump to  radio, da postanu nesto najlepse na svetu. 

 

Alexandria Ocasio-Cortez (AOC je mizoginija za one koji ne znaju) je spremna da koristi identity politics kao oružje kada misli da treba. Recimo kada treba odbiti pozive na debatu intervju sa neprijateljskim medijem sa obrazloženjem da je prošlo vreme kada je žena od boje morala da trči na svaki zahtev beloh muškarca. Nisam do sada video da se nešto posebno ističe u tome, bilo je par gorih ali rekoh nije personalna nego strukturalna stvar.

 

Za bold, nije više levo pravi izraz nego "more woke". Srednju belu klasu sa koledža (posebno žene) i milijardere je teško opisati baš kao levičare ali oni su i više woke nego mnogi manjinci. 

 

Eric Weinstein je na The Hill rekao da se Amerika raspala na Wokestan i Magastan. Oba *stana su dovoljno ogrezli u tribalizam i paralelne stvarnosti da bez većeg angažovanja pretpostavljene ćutljive sredine nemaju šanse da se izvuku bez ozbiljnih sukoba. Ja stvarno ne vidim razlog za optimizam koji je ovde opisao Ters. 

Edited by Cyrus Smith
dodat sadržaj
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni Bombarder said:

Na kraju krajeva...ja sam zainteresovan za temu jer zelim da zivim u otvorenom,povezanom svetu,a ne u izolaciji od njega. I zato sto zelim da taj svet i dalje vodi Zapad,ciji se sistem pokazao najboljim za ostvarenje prava i interesa gradjana...doduse,ja bih voleo da tu dominantnu ulogu ima i igra moja EU,ali ona jos uvek nije dorasla tom zadatkui. Pa,dok se to se ostvari,neka Amerika i dalje bude ta sila koja ce imati glavnu rec.

Bitno mi je da razni Orbani,Vucici,Erdogani i Bolsonari vise uzora nemaju u Beloj kuci,vec u Kremlju,gde je i prirodno da apsolutizam obitava. Sa Trumpom je i Putin bio vise ohrabren da i na mom zivotnom prostoru ostvaruje veci uticaj,upravo preko raznih Orbana i AVeta..

 

Vucic je na vlast dosao 2012., cetiri godine pre izbora Trumpa za predsednika, a od 2014. ima apsolutnu vlast, opet dve godine pre dolaska Trumpa na mesto predsednika USA.

 

Ne znam sta ti znaci da je "prirodno" da apsolutizam obitava u Kremlju (jedno je reci da je takva dosadasnja istorija, a sasvim drugo da li je nesto prirodno ili ne), ali i pre dolaska Trumpa je i USA, a i EU itekako znala da saradjuje sa diktatorima, samo ako im se interesi poklapaju.

 

Slazem se da se zapadni sistem pokazao kao najmanje los (daleko je od savrsenog), ali isti ti zapadni politicari ni rec nisu rekli na gusenje demokratije u Srbiji, pa nekako verujem da je za same Amerikance mozda jako bitno da li im je predsednik Biden ili Trump, ali da nama ovde nekako dodje sasvim svejedno i da je zabluda da se ista menja, pa bilo rec o teorijama "sad ce nam Trump vratiti Kosovo" do teorija "sad ce USA svuda mrko da gleda autoritarne rezime po svetu".

 

Dakle, kad se radi o "nasem zivotnom prostoru", drugi gledaju samo svoje interese i tesko je ocekivati od njih da se interesuju da li ce nama biti dobro ili nece, to je do nas. Na nesrecu, mi najvise sami radimo protiv sebe tako da nam se smesi vrlo vesela buducnost.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni Bombarder said:

Da,oko ovog ubistva nesrecnog mladica..samo da pokazem ko ovde u Srbiji najvise ukazuje na ubistvo i zasto (sa kojim motivima)

 

Ovo je vec neka vrsta relativizacije iz svojih politickih razloga, plus sto je netacno, jer taj nalog koji ne znam odakle si izvukao ima samo 716 pratilaca i sada su oni ti koji najvise ukazuju na ovo ubistvo u Srbiji. 

Zasto bas ovaj obskurni i nebitni nalog?

 

Quote

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

I mi van USA znamo sta se u USA misli kada konzevativci kazu demokratski vodjeni gradovi... Razumijemo se odlicno.

Pa onda ne znam zasto mi navodis da u TX ima Dems gradova, to uopste nije tacno, ima gradova koji imaju Dems gradonacelnike, ali to nije isto.

58 minutes ago, Amigo said:

 

Ovo je vec neka vrsta relativizacije iz svojih politickih razloga, plus sto je netacno, jer taj nalog koji ne znam odakle si izvukao ima samo 716 pratilaca i sada su oni ti koji najvise ukazuju na ovo ubistvo u Srbiji. 

Zasto bas ovaj obskurni i nebitni nalog?

 

 

 

Fokusiras se na potpuno pogresan aspekat tok dogadjaja, isto kao i Crni Bombarder isto kao sto, ne secam se ko, je napisao (ne na ovoj temi) da su zabrinutost za vakcinu uzurpirali antivax.

Nit je bitno da se taj decko zove Milan, mogao je da se zove Hose, ili Yung, ili John, problem nije kako se zove, nego sto je nasilni kriminalac bio na slobodi.

Nije ni bitno da ce rasisti skociti na taj dogadjaj, i ukazivati ko je zrtva a ko ubica, na osnovu identity politics. Svaka dobra misao moze biti oteta od extremista, i pretvorena u nesto lose.

Problem je sto, kad za par dana ili nedelja, rasisti uzurpiraju ideju da nasilni kriminalci ne treba da imaju mogucnost da izadju na osnovu samilosti  svi mi koji sasvim opravdano se bunimo protiv toga jer ima tragicne posledice, bicemo etiketirani kao rasisti.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Crni Bombarder said:

Da,oko ovog ubistva nesrecnog mladica..samo da pokazem ko ovde u Srbiji najvise ukazuje na ubistvo i zasto (sa kojim motivima)

https://www.instagram.com/p/CKE4l12jfB4/?igshid=20zeev1towvu&fbclid=IwAR0G0dO-WrtJxcQv4_AtuBMgt-JyGMw34lrCEiMrGsUhvIYAWa3fDZB4hKE

139433670_10221531301805467_100048775025

Srbski copor..simpaticna ekipica i stranica

šta si ovim hteo da ukažeš?

da u Srbiji ima nekih kretena i da zbog  njih niko drugi ne sme da piše o ovom slučaju?

 

Link to comment
Share on other sites

Sme i treba.
Ali zasto mora da se potencira nekakva rasna/rasisticka pozadina ubistva? Ja nisam razumeo da je ovo rasno motivisani zlocin,a ovakve i slicne grupe se trude da ga prikazu takvim..to je pogresno i smeta mi takva prica...kad procitas komentare kod nas ispada da je momak doziveo nesrecnu sudbinu jer je Srbin..pa kao "zasto Srbija cuti na ovaj zlocin?"..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sme i treba.
Ali zasto mora da se potencira nekakva rasna/rasisticka pozadina ubistva? Ja nisam razumeo da je ovo rasno motivisani zlocin,a ovakve i slicne grupe se trude da ga prikazu takvim..to je pogresno i smeta mi takva prica...kad procitas komentare kod nas ispada da je momak doziveo nesrecnu sudbinu jer je Srbin..pa kao "zasto Srbija cuti na ovaj zlocin?"..

te grupe i postoje da bi širile rasnu i versku mržnju i postojaće uvek, kakve veze imaju sa diskusijom na ovom forumu pa ih ubacuješ u priču, dogodilo se ubistvo o kojem niko od nas nema tačna saznanja i glupo je nešto konkretno pričati o tome. neka istraga utvrdi sve detalje pa posle možemo sa sigurnošću tvrditi koji su motivi.   

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Perkos2 said:

te grupe i postoje da bi širile rasnu i versku mržnju i postojaće uvek, kakve veze imaju sa diskusijom na ovom forumu pa ih ubacuješ u priču, dogodilo se ubistvo o kojem niko od nas nema tačna saznanja i glupo je nešto konkretno pričati o tome. neka istraga utvrdi sve detalje pa posle možemo sa sigurnošću tvrditi koji su motivi.   

Motiv je pljacka - sumnjam da napadaci znaju da nabroje i okolne US drzave, a kamoli da znaju gde je i sta je Srbija.:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

imaš direktne podatke iz tamošnje policije?

Ja sudim po snimku - imas li ti neki podatak da je ubijen samo zato sto je pripadnik nebeskog naroda u cilju podrivanja napora istog ka ostvarenju istorijske pravde?

Klasicna oruzana pljacka, ubice pohvatane i sudice im se - kao i u gomili slicnih slucajeva.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Ja sudim po snimku - imas li ti neki podatak da je ubijen samo zato sto je pripadnik nebeskog naroda u cilju podrivanja napora istog ka ostvarenju istorijske pravde?

Klasicna oruzana pljacka, ubice pohvatane i sudice im se - kao i u gomili slicnih slucajeva.

o0pet podmetanje u starom maniru?

ja ne znam činjenice i ne špekulišem što se desilo samo ste mi vi dežurni "čuvari vatre" sad pomalo i smešni i žalosni u nekoj svojoj borbi protiv "zlih Srba" čak i u situacijama kad je neki Srbin žrtva.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

o0pet podmetanje u starom maniru?

ja ne znam činjenice i ne špekulišem što se desilo samo ste mi vi dežurni "čuvari vatre" sad pomalo i smešni i žalosni u nekoj svojoj borbi protiv "zlih Srba" čak i u situacijama kad je neki Srbin žrtva.

 

Koja moja borba protiv "zlih Srba"?

Decko je nastradao u oruzanoj pljacki, a gomila njih odma` krece sa pricom da je ubijen u "Amerike" samo zato sto je Srbin?

Protiv tih sovinista, koji zive u nekim svojim zaostalim i zadrtim svetovima, bi trebao da se bori svaki Srbin, zato sto su dovoljno zla naneli tim stavovima na prvom mestu Srbima!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Perkose,sta pricas,covece? Kakvo podmetanje,ko cuva vatru i koju?
Nije valjda da ovaj forum treba da bude kao elektronsko izdanje "Vecernjih Novosti",a postovi forumasa nalik na tamosnje komentare..ako je takva namera neka se lepo kaze da znamo svi na cemu smo..(mislim na moderaciju;nek' kaze)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Nit je bitno da se taj decko zove Milan, mogao je da se zove Hose, ili Yung, ili John, problem nije kako se zove, nego sto je nasilni kriminalac bio na slobodi.

 

Tebi nije bitno, meni je bitno, jer znam koliko nasi ljudi ulazu u decu, dosli su u Ameriku zbog boljeg zivota i dozivljavaju ovakvu tragediju.

Meni nije jasno da to neko ko je dosao iz Srbije da mu nije bitno sto je ubijeno dete nekog naseg iseljenika, da go to ne dotakne?

 

3 hours ago, Kronostime said:

Motiv je pljacka - sumnjam da napadaci znaju da nabroje i okolne US drzave, a kamoli da znaju gde je i sta je Srbija.:default_coffee:

 

Decko se nije branio, dao im je pare, vjerovatno neka sica, ovde niko ne nosi gotovinu, onda je jednostavno upucan. 

Licno ne verujem da bi tako ubili nekog svog brother.

Spominjanje Srbije je totalno degutantno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Tebi nije bitno, meni je bitno, jer znam koliko nasi ljudi ulazu u decu, dosli su u Ameriku zbog boljeg zivota i dozivljavaju ovakvu tragediju.

Meni nije jasno da to neko ko je dosao iz Srbije da mu nije bitno sto je ubijeno dete nekog naseg iseljenika, da go to ne dotakne?

 

 

Decko se nije branio, dao im je pare, vjerovatno neka sica, ovde niko ne nosi gotovinu, onda je jednostavno upucan. 

Licno ne verujem da bi tako ubili nekog svog brother.

Spominjanje Srbije je totalno degutantno.

 

3 minutes ago, Amigo said:

Tebi nije bitno, meni je bitno, jer znam koliko nasi ljudi ulazu u decu, dosli su u Ameriku zbog boljeg zivota i dozivljavaju ovakvu tragediju.

Meni nije jasno da to neko ko je dosao iz Srbije da mu nije bitno sto je ubijeno dete nekog naseg iseljenika, da go to ne dotakne?

Mislim da je tvoj problem kanatar, na kome meris zivot. Neko ko se ne deklarise kao tvoj DNA, te ne dotice, a tvoj ti je jako vazan! Tragedija je kad neko izgubi zivot, ali nije veca, ili manja kad to neko ko sebe naziva srbinom izgubi zivot.

Tebe nikada nista nije jasno, ali eto vidis, meni nije jasno da je vazniji zivot jednog srbina, od zivota jednog Mexican. I taj Mexican je necije dete, ali tebe po tvom pisanju bas briga. Ti ne znas koliko "nasi", namerno pisem u navodnicima, posto tvoji nisu moji, ulazu u svoju decu. Neki ulazu vise, a neki manje. Mozda oni koje ti poznajes ulazu vise u "njihovu" decu. Mozda i njih kao i tebe, po tvom pisanju, nije briga za nekog tamo obojenog, ali to je tek necovecno. Covek ako ima i trunke morala, brine za sve druge.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...