Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 minutes ago, Baby said:

 

Sta ti je bilo ironicno? To da meni ne ide u prilog da raspuste policiju? 

 

Kazem ti da sjasis jer stalno optuzujes za podmetanje, a podmeces. Ako nemas dokaz tome, da, sjasi... 

 

Nisi li napisala zoranu "od baby sam navikla podmetanje, od njega te cudi?" (parafraziram)

 

Btw, ja nikada ne pisem o tebi, nego o tvom pisanju i sta je problem sto sam ti rekla (a nisam jedina) da razvodnjavas uvek u jednom jedinom cilju, da zaustavis da se prica o Trampovim sranjima i anularas nekom tamo drugom krivicom njegovu. Koji deo nije tacan? 

Kamo srece ... jos i kad bi citala sta ti ljudi odgovaraju, bilo bi nam super. Ja stvarno ne mogu jasnije objasniti, a ti nastavljas da se svadjas sa necim sto si umislila.

I to izuzetno tvrdoglavo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Kamo srece ... jos i kad bi citala sta ti ljudi odgovaraju, bilo bi nam super. Ja stvarno ne mogu jasnije objasniti, a ti nastavljas da se svadjas sa necim sto si umislila.

I to izuzetno tvrdoglavo.

 

Da, ja ne citam, u suprotnosti tebi.

 

Mislim, jesi ti svesna da dok se desavalo ovo u CH si ti svo vreme odgovarala sta se desava u Portlandu i slicne nebuloze prebacivanja tezista ne krivicu demokrata? Koga boli uvo za demokrate uopste. Bitno je da ti predsednik odlazi u istoriju koja nece biti ruzicastim slovima ispisana za 4 dana, sto se mene tice... nadam se da ce sa sobom povesti i onu bagru koja je spremna da gine za drzavu po njima. 

 

I uopste se ne svadjam, ne znas me kakva sam kada se svadjam, nego bih te molila da prestanes da budes neka dezurna uciteljica koja neukima stalno nesto objasnjava. 

 

Link to comment
Share on other sites

Za ovakva prepucavanja i zatrpavanja topika besmislicama smo u proslosti Jaran, Yoyogi, moja malenkost bili banovani, mada je to trajalo kratko nekoliko dana, dok ovo traje prakticno from begining of the time.

Drugarice forumasice, povucite malo rucnu, bez cepidlacenja i analize svake ispisane recenice do besvesti.

Topik je preplavljen sa tim i od drugih forumasa prezvakanim karikaturama vec razmenjivanim po Viberu, Fejsu, Instragramu...

Ozbiljno pripremljeni postovi kao npr od @bohumilo ostaju zatrpani i nevidljivi, jer se stranice smenjuju filmskom brzinom.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Za ovakva prepucavanja i zatrpavanja topika besmislicama smo u proslosti Jaran, Yoyogi, moja malenkost bili banovani, mada je to trajalo kratko nekoliko dana, dok ovo traje prakticno from begining of the time.

Drugarice forumasice, povucite malo rucnu, bez cepidlacenja i analize svake ispisane recenice do besvesti.

Topik je preplavljen sa tim i od drugih forumasa prezvakanim karikaturama vec razmenjivanim po Viberu, Fejsu, Instragramu...

Ozbiljno pripremljeni postovi kao npr od @bohumilo ostaju zatrpani i nevidljivi, jer se stranice smenjuju filmskom brzinom.

Ne traje toliko dugo bas, malo si preterao :classic_smile: a za ostalo si u pravu, i trebala sam da ignorisem licnu prozivku i lazi. 

Inace dok se mi prepucavamo Washington Post je objavio izvestaj policije, tri dana pre nereda - u kome se specificno kaze da se ocekuje napad na Kongres.

U svetlu toga, i dalje je potpuno nejasno zasto bi bilo ko izabrao da ne obezbedi Kongres.

 

Biden u svom stimulus planu gura 15$ minimalac, i gomilu besmislenih trosenja na programe koji nicemu ne sluze, to kao da trazi da plan bude blokiran, ili da pored pandemije dobijemo jos par miliona nezaposlenih. A AOC ide okolo i promovise drzavnu kontrolu medija....

 

Bice zabavna godina.

Link to comment
Share on other sites

Ne traje toliko dugo bas, malo si preterao :classic_smile: a za ostalo si u pravu, i trebala sam da ignorisem licnu prozivku i lazi. 
Inace dok se mi prepucavamo Washington Post je objavio izvestaj policije, tri dana pre nereda - u kome se specificno kaze da se ocekuje napad na Kongres.
U svetlu toga, i dalje je potpuno nejasno zasto bi bilo ko izabrao da ne obezbedi Kongres.
 
Biden u svom stimulus planu gura 15$ minimalac, i gomilu besmislenih trosenja na programe koji nicemu ne sluze, to kao da trazi da plan bude blokiran, ili da pored pandemije dobijemo jos par miliona nezaposlenih. A AOC ide okolo i promovise drzavnu kontrolu medija....
 
Bice zabavna godina.
Obrati pažnju na ignorance. Pomeni $15 fly over padnu u nesvest, a SF se krsti. Ti federalni socijalistički programi su samo da se dobiju swingeri. Samo puke na tu žvaku.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mrd said:

Obrati pažnju na ignorance. Pomeni $15 fly over padnu u nesvest, a SF se krsti. Ti federalni socijalistički programi su samo da se dobiju swingeri. Samo puke na tu žvaku.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa to je upravo poenta. misljenja su toliko daleko da nema sansa da dodju do kompromisa, i zasto bi to ubacio u plan koji treba da pomogne u pandemiji?

Bukvalno koska. Dobar deo predloga su totalno politicke stavke, koje veze nemaju sa pandemijom. Mislila sam da kazem da je APP potez, ali nije cak ni to.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

Pa to je upravo poenta. misljenja su toliko daleko da nema sansa da dodju do kompromisa, i zasto bi to ubacio u plan koji treba da pomogne u pandemiji?

Bukvalno koska. Dobar deo predloga su totalno politicke stavke, koje veze nemaju sa pandemijom. Mislila sam da kazem da je APP potez, ali nije cak ni to.

Da dodam na listu zvaku u kojoj kaze da ce da poveca plate prosvetarima. Ja pitam, odakle. Ne kapiram da odrasli obrazovani ljudi padaju na ove zvake. To je stvarno neverovatno.

Koje bre pare, kad su sve spucali. Trumpa nece da ganjaju da ne izgube svoje glasace, a nude nista.

Kako je moguce da se stalno razmislja onom drugom stvari, mozak sluzi da se pokrije baseball kapom. 🙂

Svarno me pomera, kad moram ove stvari da objasnjavam. Niko ne gura angazovanje, obrazovanje, samo bi nesto da limitiraju. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Za ovakva prepucavanja i zatrpavanja topika besmislicama smo u proslosti Jaran, Yoyogi, moja malenkost bili banovani, mada je to trajalo kratko nekoliko dana, dok ovo traje prakticno from begining of the time.

Drugarice forumasice, povucite malo rucnu, bez cepidlacenja i analize svake ispisane recenice do besvesti.

Topik je preplavljen sa tim i od drugih forumasa prezvakanim karikaturama vec razmenjivanim po Viberu, Fejsu, Instragramu...

Ozbiljno pripremljeni postovi kao npr od @bohumilo ostaju zatrpani i nevidljivi, jer se stranice smenjuju filmskom brzinom.

 

U pravu si. Hvala na skretanju paznje... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mrd said:

Da dodam na listu zvaku u kojoj kaze da ce da poveca plate prosvetarima. Ja pitam, odakle. Ne kapiram da odrasli obrazovani ljudi padaju na ove zvake. To je stvarno neverovatno.

Koje bre pare, kad su sve spucali. Trumpa nece da ganjaju da ne izgube svoje glasace, a nude nista.

Kako je moguce da se stalno razmislja onom drugom stvari, mozak sluzi da se pokrije baseball kapom. 🙂

Svarno me pomera, kad moram ove stvari da objasnjavam. Niko ne gura angazovanje, obrazovanje, samo bi nesto da limitiraju. 

Procitala sam ceo plan i bila u fazonu "odakle bre ljudi i kako", necu ni da pominjem o programu koji ce prioritetno da pomogne malim biznisima koji su minority owned:classic_blink: Mislim stvarno - opet se igramo identity politics. nekako sam progutala onaj prvi program, ajde pandemija pa na brzinu, ali ovo je vec smesno. Koliko ce godina da se ovo placa?

 

Stampamo pare bolje nego toalet papir.

Link to comment
Share on other sites

Iako ovde neki pišu kao da je već preuzeo vlast pa je kriv za sve što se događa ovih dana Bajden još uvek nije na vlasti. Međutim objavljeno je šta će prvo da uradi :

 

 

- ukinuti zabranu ulaska u SAD za građane nekih većinski muslimanskih zemalja

- pridružiće se Pariskom sporazumu o klimi i propisati obavezno nošenje maske na federalnom zemljištu kao i tokom putovanja između saveznih država

- savetnik za nauku će po prvi put postojati, verovatno da se nikad više ne ponovi Trampov rat protiv nauke.

- odlaganje limita na studenske kredite

- biće donete odluke oko borbe protiv COVID-a kao i pomoći ugroženima zbog ekonomske krize

 

Neke od ovih odluka moraju biti potvđene u kongresu tako da to sigurno neće biti overeno dok se proces impičmenta ne završi ali sve odluke deluju na mestu. Osim ovo oko kredita za studente, ne pratim tu temu pa ne znam koliko je bitna.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2021 at 5:52 PM, ters said:

Za sve ostalo - ja rekoh da prilika postoji, na Amerikancima je da je iskoriste ili da nastave sa urusavanjem svog ugleda i moci.

 

Biden je desnica, krug oko njega je desni centar, a i oni koje prozivaju kao radikalnu ljevicu su u stvari lijevi centar.  

 

Sljedeci Tramp moze biti samo opasniji od ovog - a vidimo da je i ovaj ovakav nikakav uspio da pokrene "dogadjanje naroda" u kojima se gube zivoti. 

 

Broj onih koji su izmedju je mnogo veci - mislim da gotovo svi forumasi koji se javljaju spadaju u tu grupu.

 

 

Bold, nije bitno šta je Bajden jer je došao na vlast kao kompromis koji ima najviše šanse da dobije izbore. Kao takav on je na čelu široke koalicije koja se kreće od belih milijardera, preko dela bele srednje klase do manjina i sada mora da lavira između. Konfrontacija sa crncima je nezamisliva. Podela samo na desno i levo više nema smisla, demokrate su skliznuli na autoritarnu i identitetsku stranu. Nisam još video da je neko ovde pokušao da opravda prednost manjina kod podele pomoći onima koji su propali. Azijati su najuspešnija grupa u Americi i imaće prednost nad belcima koji su propali isto kao oni. Odličan način da se ljudi radikalizuju umesto obrnuto.

 

Dodatni problem je što u trenutku velike podele CRT ulazi u sam vrh vlasti. O kakvoj toksičnoj ideologiji se radi pokazuje slučaj radikalnih femistkinja iz Velike Britanije koje su sedamdesetih razvijale teoriju o klasnoj borbi muškaraca i žena gde su muškarci klasa koja tlači i svi problemi od nasilja u porodici, silovanja, manjih plata do prisustva na visokim položajima proističu odatle. U svojim zatvorenim klubovima došle su i do stava o političkom lezbijanizmu, da su se neke od njih (uglavnom prave lezbijke) ljutile kako strejt drugarice posle svega toga i dalje idu u krevet sa neprijateljem. Ta sorta. Uglavnom, polno i ideološki homogena grupa koja je radila ono što je mislila da treba.

 

Osamdesetih, kada je toksični intersekcionalizam prešao baru to se sve raspalo na grupice po identitetu, prva stvar je bila skupiti što više poena opresije. Crna žena iz radničke klase, lezbijka i jevrejka, žena invalid, irkinja, daj šta daš, bitno je da nisi bela, strejt, srednje klase i fizički sposobna. One koje su se našle na dnu kace su počele da se osećaju kao žrtve, slično patrijarhatu, povlače u sebe, međusobno izbegavaju. Mala homogena grupa se raspala na još manje uz gomilu međusobnih svađa i zamerki. Fast forward, radikalne feministkinje koje su to ostale su postale politički nekorektne, marginalizovane, banuju ih sa društvenih mreža, izbacuju sa redita, fizički prete. Ko nema snage da se tome odupre mora da se pomiri sa matorcem od 40+ godina na podijumu ženskog prvenstva u dizanju tegova i u ženskoj svlačionici.

 

Da ne bude da mizogini rasista transfob izmišlja evo iz njihovih usta, deo filma od oko 8 min o politici identiteta:

 

 

Pošto je 8 minuta dugo par linkova sa izdvojenim ključnim mestima u kraćim klipovima. O neophodnosti skupljanja poena opresije (30 sec):

https://youtu.be/sCRohDqWDcw?t=2424

 

o tome kako je ispalo mnogo gore nego što su mislile i posle crna lezbijka objašnjava kako je insistirala da se tekstovi pišu na originalnom jeziku i od lokalnih žena (oko 1 min):

https://www.youtube.com/watch?t=2506&v=sCRohDqWDcw&feature=youtu.be

 

o frustraciji, raspadu na grupice, svađama (30 sec):

https://www.youtube.com/watch?t=2659&v=sCRohDqWDcw&feature=youtu.be

 

konačna ocena da je sve to korišćeno da bi pojedinci zgrabili moć i poređenje sa Gospodarem muva (knjiga i film):

https://youtu.be/sCRohDqWDcw?t=2771

 

Raspad na Evergrin koledžu je drugi primer, došlo je dotle da su studenti verbalno maltretirali dekana na javnom skupu skupu i nisu ga pustili do toaleta bez pratioca. Sve dobro dokumentovano na Jutjubu. Isti dekan koji je sve to i omogućio i podsticao.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Cyrus Smith said:

CRT ulazi u sam vrh vlasti.

 

Preko koga?

Ne zezam se, ozbiljno pitam, da li se misli na potpredsednicu ili... zaista postoji neki CRT centar moći kod demokrata?

Da jeste zlo, ozbiljno kao terminalni kancer, jeste i ljudi su uglavnom nesvesni toga... a polako se ugurava u mainstream, upravo 2 godine su prošle kako je Gilette krenuo đonom sa onim videom... a zatim i nastavio... :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

zaista postoji neki CRT centar moći kod demokrata?

 

Jedino mi 'the squad" pada na pamet. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Squad_(United_States_Congress)
AOC jeste kao neki glavni predstavnik demokrata koji su vise levo od same demokratske stranke. Generalno celo to krilo nije bilo za Bajdena dok se biralo izmedu demokrata ko ide na megdan Trampu. Smatraju sad da kad je Bajden pobedio, da tek pocinje borba da se on potera ulevo. Ka CRT izmedju ostalog. BAjden za sad non stop pominje tako nesto, ali koliko je to samo deo retorike a koliko stvarno ostaje da se vidi. 
Video sam i ovo danas na twitteru. 

Neke tacke mi bas super, kao ovo za Global warming i Covid. Sto su na kraju krajeva, jedini pravi gresi Trampa, u smislu vredni anti-trumpovskog ludila koje se vidja po medijima i Twitteru. 
Rescining ban on trans military service je isto dobar. Ali ove prve dve tacke u Racial Equity su istovremeno zabrinjavajuce i ne znace nista same po sebi.
Zanimljivo je kako ce sad odjednom Executive orders od elementa fasizma kad je Trump to  radio, da postanu nesto najlepse na svetu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Pustili ga da bi ubio. Sta je u glavama tih mladih ljudi da ubiju nekoga bez ikakvog razloga.

 

 

Pusten je, jer mu je sudjenje odlozeno mislim 8 puta zbog pandemije. 

Nemam sta da kazem o sistemu gde se ozbiljni nasilni prestupnici pustaju iz zatvora, na osnovu "samilosti'.

pa eto samilosti. BTW ovo je specificnost sistema demokratski vodjenih gradova, nema to u TX i slicno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Scepan Mali said:

Jedino mi 'the squad" pada na pamet. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Squad_(United_States_Congress)
AOC jeste kao neki glavni predstavnik demokrata koji su vise levo od same demokratske stranke. Generalno celo to krilo nije bilo za Bajdena dok se biralo izmedu demokrata ko ide na megdan Trampu. Smatraju sad da kad je Bajden pobedio, da tek pocinje borba da se on potera ulevo. Ka CRT izmedju ostalog. BAjden za sad non stop pominje tako nesto, ali koliko je to samo deo retorike a koliko stvarno ostaje da se vidi. 
Video sam i ovo danas na twitteru. 

 

Neke tacke mi bas super, kao ovo za Global warming i Covid. Sto su na kraju krajeva, jedini pravi gresi Trampa, u smislu vredni anti-trumpovskog ludila koje se vidja po medijima i Twitteru. 
Rescining ban on trans military service je isto dobar. Ali ove prve dve tacke u Racial Equity su istovremeno zabrinjavajuce i ne znace nista same po sebi.
Zanimljivo je kako ce sad odjednom Executive orders od elementa fasizma kad je Trump to  radio, da postanu nesto najlepse na svetu. 

The Squad jeste vise lijevo od demokratske stranke ali su jos uvijek lijevi centar... Daleko od radikala kojima se pokusavaju predstaviti... Radikalna ljevica u USA nema svoje politicke predstavnike niti na federalnom niti na nivou drzava. Poneki se mozda provukao u neku lokalnu gradsku upravu, ali cisto sumnjam da je i to moguce... Dakle ne postoji niko ko ima politicku moc a da bi zelio gurnuti Bidena lijevo... 

 

Fetve su definitivno losa stvar, i ukoliko Biden bude posezao za njima nakon prvog perioda u kojem se trebaju opozvati Trampove fetve, to sigurno nece biti dobro....

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2021 at 12:41 PM, Cyrus Smith said:

Gde se pokazuje ta povezanost sa Rusima i gde su dokazi da je dobio izbore zbog njih? Tamo gde i oni o masovnoj izbornoj prevari, samo u raznim prepucavanjimam kao kvazi argumenti.

 

Što se Kine tiče, ne znam odakle ti da nam se stavovi razilaze kada ga nisam ni izneo. Napisao sam da je Trampov kurs nije samo njegov i da ima širu podršku u USA. Sve to u kontekstu da nije baš sve katastrofa. To što su se stvari toliko polarizovale da se sve što je Tramp radio mora napadati je druga stvar. Ili misliš da je dobro da USA zavise od Kine oko proizvodnje nekih strateških lekova?

 

Da li je uticaj Kine baš toliko porastao ne znam, ostavljam pravo da sumnjam baš zbog polarizacije koja mora apsolutno sve u zadnje 4 godine da prikaže kao katastrofu. Kina, kojoj bi se trebalo približiti i predati ključeve sveta mirnim putem je uspešno slomila prodemokratski otpor u Hong Kongu, i dalje krši patentna prava, preti Tajvanu (i ne samo Tajvanu) ... Ostaje da se vidi šta će Bajden promeniti osim što neće virus (koji je izgleda pobegao iz laboratorije u Vuhanu) zvati kineskim.

Ja nisam ni napisao da je Trump dobio izbore zbog Rusa. Ti si taj koji se nadovezao na moj post u kojem sam Trumpa nazvao veleizdajnikom, a zasto sam to uradio pokusao sam da ilustrujem cuvenim snimkom iz 2018. Ja tako tumacim akt predsednika suverene drzave koji ne veruje svojim obavestajnim sluzbama vec predsedniku strane zemlje. A inace mislim da je bio naklonjen Putinu,kao i ovaj njemu.

Sto se tice odnosa prema Kini..ja podrzavam ideju,politiku suzbijanja kineskog uticaja u svetu. Ko normalan zeli da zivi u svetu u kojem pravila diktira Komunisticka partija Kine npr? Boze me sakloni! Ja samo mislim da Trump u tom pogledu nije uspeo. A nije ni mogao da uspe sam,bez saveznika. A kako i da uspe kad covek elementarno ne razume kako svet funkcionise. 

 

 

On 1/14/2021 at 5:27 PM, Amigo said:

Znaci izdao je americke vrednosti, ljuCka prava i slobode, jer nije dovoljno podrzao komuniste i ono mlacenje protestanata u Hon Kongu.

Fakat kako ti uopste mozes da znas bolje sta su americki interesi od 70 miliona glasaca, klasicnih amerikanaca, potomaka ljudi koji su stvorili Ameriku kao najmocniju zemlju svijeta. Ispade tako da su i oni izdajnici svoje otadzbine, jedan nonsens koji odavno nisam procitao.

 

Na ovom topiku se desavaju cudne stvari desnicari postaju levicari, opsjednutost koja se rijetko srece.

Pojma nemam o cemu pricas..nigde,ali nigde nisam ni spomenuo proteste u Hong Kongu...a ovi potomci osnivaca Amerike (kako ih nazivas)..pa nisu valjda svi oni glasali za Trumpa kao True American Patriot-a,a niko za Bidena? Ispada da su za Bidena glasali samo ko onda tacno? Manjine? Ja bih pre rekao ovako:za Donija je dominantno glasao onaj deo bele populacije koji ne ume/ne zeli da procesuira podatak da se Amerika mnogo promenila..da se etnicka/demografska slika vrlo zivo menja i da oni vise nemaju dominantan polozaj u drustvu samo po osnovu boje koze. Mada je i medju njima izgubio jedan deo biraca kada su shvatili da je u pitanju  prevarant,arogantni lik koji se i nije zalagao za njih..Trump je ustvari plutokrata koji se lazno izdavao za populistu.

O nonsensima forumaskog pisanja dovoljno govori izraz iz prve recenice kojim si oznacio jednu tekovinu civilizovanog covecanstva, ljudska prava (stavljajuci posprdno i namerno slovo "C"),iako zivis u jednom od najliberalnijih drustava na svetu,a koje se umnogome i izgradilo na njima i oslanja na njih. Sto ne odes da zivis u tu Kinu kad te toliko zuljaju?

No,prolazile su ovde i prolaze i opasnije kvalifikacije,tako da samo cepaj. Moderacija i tastatura trpe sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

Nije samo bitno kojoj partiji pripada gradonacelnik.....malo je komplikovanije od toga.

Naravno da je komplikovanije.... Zato i ukazivanje na cinjenicu da "demokratski vodjeni gradovi" imaju ovo ili ono nema bas smisla... 

Po statistikama, najsigurnijim velikim gradovima takodje upravljaju demokrate - ali su i tu stvari komplikovanije...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...