Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

 

3 hours ago, Angelia said:

 

a posto su znali - zivo me interesuje zasto nacionalna garda nije bila na mestu da zaustavi sve?

 

 

Iz istog razloga što im je trebalo 3 sata da dobiju odobrenje da dodju u pomoć kad je rulja upala u Kongres. Onaj ko je trebao da odobri njihov dolazak u distrikt nije hteo to da uradi ni kad su jurili kongresmene po Kapitolu, zašto bi to uradio dan ranije?

 

3 hours ago, Angelia said:

Kako rece Steve Forbes, necemo se valjda vracati u McCarthy eru, jedan od perioda u USA istoriji kojih se USA srami.

Nećemo valjda da hapsimo Proud Bojse i da ih stavljamo na listu domaćih terorista? Zar nismo naučili lekciju sa Black Panthersima?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

 

 

a ko bi trebalo da odredi ta pravila, SM ili vlada/e?

Pa vidis o tome pricamo, zasto bi o tome trebalo da odlucuju neke cate u tweeteru? Mislim da sam ja tamo, sto bi to bilo moja obaveza, kad ima neko ko zna da li je to zakon ili ne?

1 minute ago, ObiW said:

 

 

Nećemo valjda da hapsimo Proud Bojse i da ih stavljamo na listu domaćih terorista? Zar nismo naučili lekciju sa Black Panthersima?

Zasto da ne? Pa hapsimo Proud Boys zadnjih 40 godina, sta je tu sad novo? Sad nismo mogli kad su znali sta ce da se desi? ma nemoj....

 

Samo uzmi u obzir da Pelosi ima upravu nad Capitol Hill police...stvarno nakon 40 godina ona je naivna da protest ispred Capitol hill, nece da ima nasilja?

 

FBI je znao - i svi ostali su u mraku? Nismo imali priblem sa Proud Boys zadnjih 40 godina, i sada su problem?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

a ove ostale iz mog spiska dozvoliti?

pa namerno sam pobrojala svasta da vidim gde biste postavili granicu.

 

a ko bi trebalo da odredi ta pravila, SM ili vlada/e?

 

Promasih na listi da dodam zagovornike Green New Deal-a i Gretu Tunberg... I to treba zabraniti... I to jednim ostrim zakonom koji ce donijeti vlada  u kojoj vazne uloge igraju poznati borci za slobodu govora i ljudska prava Stephen Miller, Pompeo, Flynn, Bannon.... 

 

Americi se posrecilo da su u 18. vijeku imali vizionare koji su napravili ustav koji stiti prava gradjana od vlade... I tako treba ostati... 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Pa vidis o tome pricamo, zasto bi o tome trebalo da odlucuju neke cate u tweeteru? Mislim da sam ja tamo, sto bi to bilo moja obaveza, kad ima neko ko zna da li je to zakon ili ne?

postoji li u USA zakon koji regulise SM i ono sta sme, a sta ne sme da se tamo nadje?

 

18 minutes ago, Angelia said:

 

Zasto da ne? Pa hapsimo Proud Boys zadnjih 40 godina, sta je tu sad novo? Sad nismo mogli kad su znali sta ce da se desi? ma nemoj....

Samo uzmi u obzir da Pelosi ima upravu nad Capitol Hill police...stvarno nakon 40 godina ona je naivna da protest ispred Capitol hill, nece da ima nasilja?

FBI je znao - i svi ostali su u mraku? Nismo imali priblem sa Proud Boys zadnjih 40 godina, i sada su problem?

 

 

Quote

The District of Columbia National Guard is the branch of the United States National Guard based in the District of Columbia. It comprises both the D.C. Army National Guard and the D.C. Air National Guard components.

 

The president of the United States is the commander-in-chief for the District of Columbia National Guard. Command is exercised through the Secretary of Defense and the commanding general, Joint Force Headquarters (JFHQ), District of Columbia National Guard. The Secretary of Defense has delegated his command authority to the Secretary of the Army for the District of Columbia Army National Guard and the Secretary of the Air Force for the District of Columbia Air National Guard. The District of Columbia National Guard is commanded by a major general with a brigadier general as his or her adjutant general. The mayor of the District of Columbia, the United States marshal for the District of Columbia, or the National Capital Service director may request the commander-in-chief to aid them in suppressing insurrection and enforcement of the law; however, there is no chain of authority from the District of Columbia to the D.C. National Guard.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Pa hapsimo Proud Boys zadnjih 40 godina, sta je tu sad novo? 

 

Hapsili su bogalloo boys zbog paljevine policijske stanice tokom protesta u Minneapolisu prosle godine i ubistva policajaca u Oaklandu, a neke i zbog saradnje sa Hamasom...  

 

https://www.startribune.com/charges-boogaloo-bois-fired-on-mpls-precinct-shouted-justice-for-floyd/572843802/

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

... To je potpuno ocigledno jer sad znamo da je FBI cak posetio neke unapred, a posto su znali - zivo me interesuje zasto nacionalna garda nije bila na mestu da zaustavi sve? .....

Nacionalnu gardu u DC moze da aktivira samo POTUS, za razliku od drugih drzava u US.:default_coffee:

48 minutes ago, Angelia said:

Pa vidis o tome pricamo, zasto bi o tome trebalo da odlucuju neke cate u tweeteru? Mislim da sam ja tamo, sto bi to bilo moja obaveza, kad ima neko ko zna da li je to zakon ili ne?

Zasto da ne? Pa hapsimo Proud Boys zadnjih 40 godina, sta je tu sad novo? Sad nismo mogli kad su znali sta ce da se desi? ma nemoj....

 

Samo uzmi u obzir da Pelosi ima upravu nad Capitol Hill police...stvarno nakon 40 godina ona je naivna da protest ispred Capitol hill, nece da ima nasilja?

 

FBI je znao - i svi ostali su u mraku? Nismo imali priblem sa Proud Boys zadnjih 40 godina, i sada su problem?

Proud boys&girls su na strani odlazeceg presjednika, a on nije smatrao za shodno da se ogradi od istih.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Policijom kapitol hila upravlja "Capitol Police Board". Na njegovom čelu su tri osobe. Jednu postavlja kongres, drugu senat a treću predsednik. Operativnu komandu nad  policijom CH je imao Sund koji je u tu službu došao 2017. a 2019. postavljen za komandanta. Na inicijativu Pelosi podnosi ostavku posle haosa za koji je i sam odgovoran.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Crni Bombarder said:

Publike radi,odnosi se na moju kvalifikaciju Donalda J Trumpa kao izdajnika. Americkog,dakako,izdajnika americkih interesa.
Na osnovu cega sam formirao ovakvo misljenje?

Secas li se rusko-americko/americko-ruskog (ko kako voli da kaze) summita u Helsinkiju 2018? Tada su se,na najvisem nivou,susrele dve delegacije. Vrhunac tog summita je bila konferencija za stampu,kada je usledilo cuveno pitanje novinara Trumpu: da li je pitao Putina o navodima americkih sluzbi da se ruska strana (u)mesala u izbore 2016. Na to pitanje,predsednik Sjedinjenih Americkih Drzava odgovara da veruje predsedniku strane drzave,a ne obavestajnim sluzbama svoje zemlje!? 
 

Ovde ima starijih i forumasa koji duze i ozbiljnije prate americku politiku,ali sto se mene tice - ne secam se ovakvog "gafa" jednog americkog predsednika..Gaf je blaga rec zapravo za ovo..da predsednik SAD na ovakav nacin podrije i kompromituje bezbedonosne i obavestajne sluzbe svoje drzave..pred predsednikom Rusije,za koju su postojali ozbiljni navodi da se uplela u izborni proces..kako to treba nazvati? Ja smatram: veleizdajnickim cinom.

 

 

Ovde se dosta razilaze tvoja i moja shvatanja,pa otud i stavovi.

Problem je upravo u tome sto je Trump,a sto je svojevrsna ironija,pogorsao odnose SAD ne sa protivnicima,vec sa tradicionalnim partnerima. Koliko god se on reklamirao,a njegovi "svedoci" upinjali iz petnih zila da dokazu kako je "ukrotio" Kinu,istina je zapravo da je uticaj Kine u svetu enormno porastao bas u ove cetiri poslednje godine. Pokazalo se da Trump,tj.SAD same,nisu mogle da promene taj trend. Umesto toga,on je trebalo da zajedno sa EU i drugim saveznicima (Japan,Australija) pridje Kini. Mislim da bi sanse za uspeh tada bile vece. 

 

Veleizdajnik? Lepo sroceno, mada bih ja jos dodao i strani plaćenik koji ljube ruke i skute mrskom neprijatelju. 

Edited by Clovis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clovis said:

Veleizdajnik? Lepo sroceno, mada bih ja jos dodao i strani plaćenik koji ljube ruke i skute mrskom neprijatelju. 

According the US Law:

https://uscode.house.gov/view.xhtml?path=/prelim@title18/part1/chapter115&edition=prelim

 

Quote

§2385. Advocating overthrow of Government

Whoever knowingly or willfully advocates, abets, advises, or teaches the duty, necessity, desirability, or propriety of overthrowing or destroying the government of the United States or the government of any State, Territory, District or Possession thereof, or the government of any political subdivision therein, by force or violence, or by the assassination of any officer of any such government; or

Whoever, with intent to cause the overthrow or destruction of any such government, prints, publishes, edits, issues, circulates, sells, distributes, or publicly displays any written or printed matter advocating, advising, or teaching the duty, necessity, desirability, or propriety of overthrowing or destroying any government in the United States by force or violence, or attempts to do so; or

Whoever organizes or helps or attempts to organize any society, group, or assembly of persons who teach, advocate, or encourage the overthrow or destruction of any such government by force or violence; or becomes or is a member of, or affiliates with, any such society, group, or assembly of persons, knowing the purposes thereof—

Shall be fined under this title or imprisoned not more than twenty years, or both, and shall be ineligible for employment by the United States or any department or agency thereof, for the five years next following his conviction.

If two or more persons conspire to commit any offense named in this section, each shall be fined under this title or imprisoned not more than twenty years, or both, and shall be ineligible for employment by the United States or any department or agency thereof, for the five years next following his conviction.

As used in this section, the terms "organizes" and "organize", with respect to any society, group, or assembly of persons, include the recruiting of new members, the forming of new units, and the regrouping or expansion of existing clubs, classes, and other units of such society, group, or assembly of persons.

(June 25, 1948, ch. 645, 62 Stat. 808; July 24, 1956, ch. 678, §2, 70 Stat. 623; Pub. L. 87–486, June 19, 1962, 76 Stat. 103; Pub. L. 103–322, title XXXIII, §330016(1)(N), Sept. 13, 1994, 108 Stat. 2148.)

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kronostime said:

Govorimo o US kao o luconosi svetske demokratije i vladavine prava - Srbija je tu drugi par opanaka.:default_coffee:

Tu je sustina moje price. Nek US sprovodi demokratiju i prava u okviru svojih granica a sprovodjenje "svetske demokratije" smo videli u Iraku, Libiji, Siriji. Kako izgleda Libija sad a kako je izgledala za vreme diktatora Gadafija? Ocigledno je da postoje kulture i civilizacije koje ne mare mnogo za tzv. "demokratiju" koja je u sustini vladavina elita krupnog kapitala. Na kraju krajeva, ti se pozivas na zakone US, ja na Ustav Srbije. Iz ustava proisticu zakoni a ako vec ljudi ne postuju samu sustinu prava a to je ustav, zasto bi postovali bilo koje zakone? Npr. zasto bih ja postovao zakon o saobracaju i vozio 50 kroz naselje kad umem i do 90 ako hocu? Ili, zasto bih placao porez drzavi ako je Srbija drugi par opanaka? Ja mogu da imam stav o zakonima, ustavu, sistemu. Ali ako zivim na nekoj teritoriji duzan sam da postujem svaki pravni akt koja ta teritorija donosi. Od podzakonskih akata do ustava. Ili u praksi, ja mogu da mislim da je Kosovo fakticki nezavisno, mogu i da pricam u okviru svoje porodice da je ono nezavisno, ali ako bih ja to javno zastupao, govorio ili se kroz politicku organizaciju zalagao za tako nesto, po tvojoj i analogiji Crnog Bombardera, a na kraju krajeva i po vazecem Ustavu Srbije pocinio bih akt veleizdaje. Zar ne? Ili se vracamo na pricu da USA moze a Srbija ne moze. 

Edited by Clovis
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Clovis said:

Tu je sustina moje price. Nek US sprovodi demokratiju i prava u okviru svojih granica a sprovodjenje "svetske demokratije" smo videli u Iraku, Libiji, Siriji. Kako izgleda Libija sad a kako je izgledala za vreme diktatora Gadafija? Ocigledno je da postoje kulture i civilizacije koje ne mare mnogo za tzv. "demokratiju" koja je u sustini vladavina elita krupnog kapitala. Na kraju krajeva, ti se pozivas na zakone US, ja na Ustav Srbije. Iz ustava proisticu zakoni a ako vec ljudi ne postuju samu sustinu prava a to je ustav, zasto bi postovali bilo koje zakone? Npr. zasto bih ja postovao zakon o saobracaju i vozio 50 kroz naselje kad umem i do 90 ako hocu? Ili, zasto bih placao porez drzavi ako je Srbija drugi par opanaka? Ja mogu da imam stav o zakonima, ustavu, sistemu. Ali ako zivim na nekoj teritoriji duzan sam da postujem svaki pravni akt koja ta teritorija donosi. Od podzakonskih akata do ustava. Ili u praksi, ja mogu da mislim da je Kosovo fakticki nezavisno, mogu i da pricam u okviru svoje porodice da je ono nezavisno, ali ako bih ja to javno zastupao, govorio ili se kroz politicku organizaciju zalagao za tako nesto, po tvojoj i analogiji Crnog Bombardera, a na kraju krajeva i po vazecem Ustavu Srbije pocinio bih akt veleizdaje. Zar ne? Ili se vracamo na pricu da USA moze a Srbija ne moze. 

Hm, mescini da je G.W.Bush (Republican) bio aktivan oko ovih stvari.

Ustav Srbije ne vazi u US, a pravom u US nek se bave njihovi tuzioci, sudije, advokati i porota.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kronostime said:

Hm, mescini da je G.W.Bush (Republican) bio aktivan oko ovih stvari.

Ustav Srbije ne vazi u US, a pravom u US nek se bave njihovi tuzioci, sudije, advokati i porota.

:default_coffee:

Ja se sa tobom slazem, samo sam napisao da ako je Tramp veleizdajnik zbog krsenja zakona US, podugacak je spisak veleizdajnika koje imamo u Srbiji koristeci analogiju sa tvrdnjom Crnog Bombardera. 

Oko Iraka je bio aktivan Bus, oko Libije i Sirije Obama. Bavice se pravne institucije US sa pravom tamo, naravno ali situacijom tamo se bavimo i mi na ovom forumu, pa samim tim i polemisemo. Ja smatram naravno da mnogo vise imaju pravo da se bave forumasi iz USA nego mi koji ne zivimo tamo ali eto, mozemo i mi po koju da napisemo. Tramp je otisao, da li je bilo neregularnosti ili ne na nama je da li da verujemo americkim sudovima ili Trampu (ja biram da verujem Trampu), videcemo kako ce se đedo nositi sa predstrojecom krizom usled korona virusa koja je i srusila Trampa na kraju krajeva. 

Edited by Clovis
Link to comment
Share on other sites

  

14 hours ago, Crni Bombarder said:

Publike radi,odnosi se na moju kvalifikaciju Donalda J Trumpa kao izdajnika. Americkog,dakako,izdajnika americkih interesa.
Na osnovu cega sam formirao ovakvo misljenje?

Secas li se rusko-americko/americko-ruskog (ko kako voli da kaze) summita u Helsinkiju 2018? Tada su se,na najvisem nivou,susrele dve delegacije. Vrhunac tog summita je bila konferencija za stampu,kada je usledilo cuveno pitanje novinara Trumpu: da li je pitao Putina o navodima americkih sluzbi da se ruska strana (u)mesala u izbore 2016. Na to pitanje,predsednik Sjedinjenih Americkih Drzava odgovara da veruje predsedniku strane drzave,a ne obavestajnim sluzbama svoje zemlje!? 
 

Ovde ima starijih i forumasa koji duze i ozbiljnije prate americku politiku,ali sto se mene tice - ne secam se ovakvog "gafa" jednog americkog predsednika..Gaf je blaga rec zapravo za ovo..da predsednik SAD na ovakav nacin podrije i kompromituje bezbedonosne i obavestajne sluzbe svoje drzave..pred predsednikom Rusije,za koju su postojali ozbiljni navodi da se uplela u izborni proces..kako to treba nazvati? Ja smatram: veleizdajnickim cinom.

 

 

Ovde se dosta razilaze tvoja i moja shvatanja,pa otud i stavovi.

Problem je upravo u tome sto je Trump,a sto je svojevrsna ironija,pogorsao odnose SAD ne sa protivnicima,vec sa tradicionalnim partnerima. Koliko god se on reklamirao,a njegovi "svedoci" upinjali iz petnih zila da dokazu kako je "ukrotio" Kinu,istina je zapravo da je uticaj Kine u svetu enormno porastao bas u ove cetiri poslednje godine. Pokazalo se da Trump,tj.SAD same,nisu mogle da promene taj trend. Umesto toga,on je trebalo da zajedno sa EU i drugim saveznicima (Japan,Australija) pridje Kini. Mislim da bi sanse za uspeh tada bile vece. 
 

Cela ta stvar sa Rusima je i razlog zašto sam počeo da se odvajam od pozicije na kojoj sam bio u vreme i posle prošlih izbora. Rusi hakovali izbore, ruski agent, ucenjen od Putina, Rusi ovo, ono. Sećaš se vremena kada je druga strana spominjala predsednika koji je nelegitiman, videla prevaru iza svakog ćoška i slično. Prihvatili su na kraju ali su i oni i pogotovo mediji napadali apsolutno sve što dolazi od Trampa. Ustvari ne, 80 tomahavka na Siriju je bio državnički potez i jedini pozitivan članak u Gardijanu koga se sećam. Trampova administracija preti sankcijama svakom ko kupuje s400, blokira Nemačkoj gasovod, poslali su trupe na Baltik. Gde se pokazuje ta povezanost sa Rusima i gde su dokazi da je dobio izbore zbog njih? Tamo gde i oni o masovnoj izbornoj prevari, samo u raznim prepucavanjimam kao kvazi argumenti.

 

Što se Kine tiče, ne znam odakle ti da nam se stavovi razilaze kada ga nisam ni izneo. Napisao sam da je Trampov kurs nije samo njegov i da ima širu podršku u USA. Sve to u kontekstu da nije baš sve katastrofa. To što su se stvari toliko polarizovale da se sve što je Tramp radio mora napadati je druga stvar. Ili misliš da je dobro da USA zavise od Kine oko proizvodnje nekih strateških lekova?

 

Da li je uticaj Kine baš toliko porastao ne znam, ostavljam pravo da sumnjam baš zbog polarizacije koja mora apsolutno sve u zadnje 4 godine da prikaže kao katastrofu. Kina, kojoj bi se trebalo približiti i predati ključeve sveta mirnim putem je uspešno slomila prodemokratski otpor u Hong Kongu, i dalje krši patentna prava, preti Tajvanu (i ne samo Tajvanu) ... Ostaje da se vidi šta će Bajden promeniti osim što neće virus (koji je izgleda pobegao iz laboratorije u Vuhanu) zvati kineskim.

 

3 hours ago, wwww said:

a ko bi trebalo da odredi ta pravila, SM ili vlada/e?

SM naravno, u ovom trenutku Dorsi i Zakerberg, sutra neko iz TikToka ili ko već bude ostvario monopol na tržištu.

 

Sarkazam, ako nije očigledno. Ne znam šta je rešenje, idealno ne postoji ali od ovakve stihije mora bolje.

 

3 hours ago, ters said:

Americi se posrecilo da su u 18. vijeku imali vizionare koji su napravili ustav koji stiti prava gradjana od vlade... I tako treba ostati... 

 

Ne pratiš, taj ustav je sada politički nekorektan.

 

Obrazuj se o projektu 1619. To je prava Amerika, rasistička od samog početka, jedno ogromno mučilište za POC, posebno crnce, i žene. POC su inače toliko glupi da su navalili u mučilište legalno, preko i ispod zida, na čamcima, kakogod.

 

A da, i shvati da uopšte misliš tako samo zbog svoje bele privilegije. Za kaznu prelistaj unazad, postovao sam negde sliku sa predavanja o rasizmu na kome je broj paypala na koji možeš da uplatiš prvu ratu reparacija crnoj predavačici. Što si došao sa Balkana u posle rata nema veze, rasa je jedini kriterijum prema novoj ortodoksiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Clovis said:

Ja se sa tobom slazem, samo sam napisao da ako je Tramp veleizdajnik zbog krsenja zakona US, podugacak je spisak veleizdajnika koje imamo u Srbiji koristeci analogiju sa tvrdnjom Crnog Bombardera. 

Oko Iraka je bio aktivan Bus, oko Libije i Sirije Obama. Bavice se pravne institucije US sa pravom tamo, naravno ali situacijom tamo se bavimo i mi na ovom forumu, pa samim tim i polemisemo. Ja smatram naravno da mnogo vise imaju pravo da se bave forumasi iz USA nego mi koji ne zivimo tamo ali eto, mozemo i mi po koju da napisemo. Tramp je otisao, da li je bilo neregularnosti ili ne na nama je da li da verujemo americkim sudovima ili Trampu (ja biram da verujem Trampu), videcemo kako ce se đedo nositi sa predstrojecom krizom usled korona virusa koja je i srusila Trampa na kraju krajeva. 

Ostaje ti samo da odgovoris oko krucijalnog pitanja americke politike nakon Busha starijeg - Cui Bono?

Hm, ne verujem da su Regan, Tacerka i Bush sr. zamisljali njihovo nasledje ovako.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Policijom kapitol hila upravlja "Capitol Police Board". Na njegovom čelu su tri osobe. Jednu postavlja kongres, drugu senat a treću predsednik. Operativnu komandu nad  policijom CH je imao Sund koji je u tu službu došao 2017. a 2019. postavljen za komandanta. Na inicijativu Pelosi podnosi ostavku posle haosa za koji je i sam odgovoran.

 

 

Polako...

 

Quote

.........Two days before Congress was set to formalize President-elect Joe Biden’s victory, Capitol Police Chief Steven Sund was growing increasingly worried about the size of the pro-Trump crowds expected to stream into Washington in protest.
To be on the safe side, Sund asked House and Senate security officials for permission to request that the D.C. National Guard be placed on standby in case he needed quick backup.  But, Sund said Sunday, they turned him down.................

 

 

Outgoing Capitol Police chief: House, Senate security officials hamstrung efforts to call in National Guard

 

citav interview: https://www.washingtonpost.com/politics/sund-riot-national-guard/2021/01/10/fc2ce7d4-5384-11eb-a817-e5e7f8a406d6_story.html

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vecina republikanaca je misljenja da ne zele impicment jer zele da nastave dalje u ujedinjenju. Moje misljenje je da ako se ne rese ovih repova, ima da se svi stalno okrecu unazad... 

 

 

Stalno se pozivaju na kolicinu svojih glasaca, totalno ignorisuci da je sveukupno bila manja za nekoliko miliona od onih koji ih nisu hteli. I dalje pozivaju na okupljanje oko ideje pobune i nasilje. A, nije li bilo prituzbi na racun demokrata koji su posle par meseci Trampa poceli da pricaju o opozivu? E pa ovi pricaju i pre inauguracije. Nista drzava, samo ideologija... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

postoji li u USA zakon koji regulise SM i ono sta sme, a sta ne sme da se tamo nadje?

 

Pa ne, imas samo taj section 230 koji kaze da su oni oslobodjeni odgovornosti za materijal koji nisu sami izabrali. Tj da ce biti tretirani kao javna platforma a ne izdavaci, pa stoga nisu odgovorni sta neko govori dok stoji na kutiji u parku...

7 hours ago, Kronostime said:

Nacionalnu gardu u DC moze da aktivira samo POTUS, za razliku od drugih drzava u US.:default_coffee:

Proud boys&girls su na strani odlazeceg presjednika, a on nije smatrao za shodno da se ogradi od istih.:default_coffee:

heh, i ja sam mislila da je tako ali nije, posto nacionalnu gardu moze da aktivira Pentagon. Kao sto se desilo u ovom slucaju.

A po njima oni su ponudili pomoc lokalnoj policiji i bili odbijeni. Zato je tamo bilo samo 340 pripadnika nacionalne garde, koji su poslati da regulisu saobracaj

Njihovo objasnjenje je bilo da im je receno da nece da izgleda lose na slikama da imaju gardu pod punom opremom, zbog loseg PRa nakon BLM protesta

 

Sve to iako su bili svesni da postoji organizacija extremista da naprave nemire...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Ostaje ti samo da odgovoris oko krucijalnog pitanja americke politike nakon Busha starijeg - Cui Bono?

Hm, ne verujem da su Regan, Tacerka i Bush sr. zamisljali njihovo nasledje ovako.

Evo ovako. Dolazak Trampa na vlast pre 4 godine je posledica duboke podeljenosti americkog drustva, izmedju ostalog usled politike i nekih prethodnih vlasti. 

Trampovo najjace uporiste su beli radnici, farmeri, jednom recju prosecni Amerikanci. Afro-americka populacija listom glasa za Bajdena iako je Tramp mnogo vise uradio za njih i od Obame i od svih pre Obame. Latino populacija za Bajdena vecinom, kao i Azijati. To nam jasno govori o rasnoj podeljenosti USA drustva u 2021. godini. Nazalost, prejaka propaganda je bila o Trampu kao o rasisti. Ponekad je i njega nosio njegov temperament pa je davao nesmotrene izjave sto su neki tumacili kao rasizam i izvlacili stvari iz konteksta. "Libtardirana" politika koju su vodile demokrate je dovela do uspona Donalda Trampa. Strahovita medijska kampanja, Korona kriza, BLM protesti, koji su potpuno usmeravani na pogresnu stranu i do te mere politizovani doveli su do njegovog verovatnog poraza na izborima (mada mi ne deluje da je on skroz odustao od predsednicke fotelje). Videcemo sta ce biti, ovo do sad nije obecavajuce ni za USA, ni za svet, a ni za Srbiju kao mali ali vredni deo tog sveta. Svetu treba jaka i miroljubiva Amerika, a ne podeljena, ratoborna i senilna. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Baby said:

20.000 pripadnika nacionalne garde spavaju na podu kapitola da bi obezbedili sigurnost ljudima koji tamo rade i obezbedili sigurnost inauguracije i prisutnih, jer jedan ego manijak ne moze da prihvati poraz i oraganizuje rulju da mu se pridruzi... 

Ne mora ovo nuzno da bude lose,niti da se interpretira samo na negativan nacin.

Ja bih rekao: "A democracy,if you can keep it".

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Crni Bombarder said:

Publike radi,odnosi se na moju kvalifikaciju Donalda J Trumpa kao izdajnika. Americkog,dakako,izdajnika americkih interesa.
Na osnovu cega sam formirao ovakvo misljenje?

Umesto toga,on je trebalo da zajedno sa EU i drugim saveznicima (Japan,Australija) pridje Kini. 

 

Znaci izdao je americke vrednosti, ljuCka prava i slobode, jer nije dovoljno podrzao komuniste i ono mlacenje protestanata u Hon Kongu.

Fakat kako ti uopste mozes da znas bolje sta su americki interesi od 70 miliona glasaca, klasicnih amerikanaca, potomaka ljudi koji su stvorili Ameriku kao najmocniju zemlju svijeta. Ispade tako da su i oni izdajnici svoje otadzbine, jedan nonsens koji odavno nisam procitao.

 

Na ovom topiku se desavaju cudne stvari desnicari postaju levicari, opsjednutost koja se rijetko srece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...