Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

29 minutes ago, Klotzen said:

piše da je bilo milion protestanata. quanon verzija realnosti.

Na necenzurisanim snimcima se cidi veliki broj nezadovoljnog naroda. Sad, da li je milion, 800000 ili pola miliona to je vec za diskusiju ljudi koji se bave tim statistikama i brojanjem. 

Link to comment
Share on other sites

djole

Član foruma

 2,165

1,696 posts

Posted 37 minutes ago

Ajde dajte taj neki necenzurisani snim

 

prvo skup je bio masovan, vrlo masovan. Prema većini objektivnih procjena radilo se o cca milijun ljudi, što je donekle vidljivo i iz same naslovne slike, iako je zapravo zgrada bila okružena sa svih strana. Primijetit ćete da su mainstream mediji jako pazili da ne pokazuju takve panoramske prizore, kako ljudi ne bi shvatili koliko je masovna potpora Trumpu. Oni su pokazivali isključivo krupne planove naguravanja, a pritom su se posebno fokusirali na čovjeku u kostimu s rogovima, kako bi pokazali o kakvim „luđacima“ se radi.

nema "necenzurisanih snimaka" jeer su se mediji jako trudili sta snimaju.

Edited by FixAMess
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FixAMess said:

nemam nikakav komentar, sve je jasno ko ume da razmislja i nema tv na ramenima:

https://www.logicno.com/politika/istina-o-upadu-u-zgradu-kongresa.html

:lol_2:

Kako te nije sramota da kacis ovakve idiotarije?  Pa te teorije pas s maslom ne bi pojeo...

 

BTW, zivim u USA, a citavu sredu sam pratio uzivo - u penziji sam, imam vremena.

Od ovog clanka, 50% su spekulacije, 40% crna laz, a sve pomesano sa ostatkom istine - ne bi li, valjda, sve izgledalo ispravno.

 

Majko mila, kakve svinjarije se ovde mogu procitati... :classic_blink:

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

 

 

 

Ne znam, možda je strategija da se izazove sukob i smanji broj belih muškaraca ili već nešto slično. How about that for a conspiracy theory? Šta je sledeće, sankcije za crvene države?

 

 

Ako stvarno postoje sistematska diskriminacija svih koji nisu beli muskarci, onda i treba da se to ponisti. Ja iskreno debelo sumnjam u tako nesto, da ce da se prijave African-american small business owner, Latino women business owner i cis white straight male business owner, i drzava kaze ohohoho znam kome dajem pomoc najvise, ovom trecem.
Cenim da se je sve ovo samo retorika, to je sad marketinski dopadljivo sirokim masama po twitteru i slicno da se pominje. Svako ko ne pominje treba da bude cancelovan jer je literaly worse than Hitler i slicno. Ali ne verujem da ce biti nekih stvarnih negativnih posledica po vec pomenute white cis straight males. Kao sto ne verujem da sluzbenici danas diskriminisu latino zenu koja je vlasnik nekog biznisa.
A ako i bude diskriminacija white cis males, to je zapravo veooooma lako resivo. Nema potrebas da pendulum ode iz ovog levog debilizma u desni debilizam i da ljudi ili budu woketards ili neonacisti.
Resivo je samim pravilima woke religije. Ako su cis white males discriminated cos they evil. Just don't be cis. Nista lakse na svetu. Samo kazi da nisi muskarac nego zena. Cestitam, sada si transgender, najugrozenija manjina na svetu ( i to mozda jedino stvarno ugrozena, za razliku od latino zena vlasnica biznisa). Svako ko sumnja da si ti transgender je transfob. Canceluj ga na twitteru i neka izgubi posao. Nista lakse. Bas divan svet, ja ne vidim nista pogresno u toj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

  1. 1 hour ago, zoran59 said:

    :lol_2:

    Kako te nije sramota da kacis ovakve idiotarije?  Pa te teorije pas s maslom ne bi pojeo...

     

    BTW, zivim u USA, a citavu sredu sam pratio uzivo - u penziji sam, imam vremena.

    Od ovog clanka, 50% su spekulacije, 40% crna laz, a sve pomesano sa ostatkom istine - ne bi li, valjda, sve izgledalo ispravno.

     

    Majko mila, kakve svinjarije se ovde mogu procitati... :classic_blink:

    jel ti i ovo nije po volji cistunce?

  2. https://www.logicno.com/politika/cenzorski-savez-demokrata-big-tech-upravo-odrzala-masterklas-o-kontroli-medija-za-diktatore-sirom-svijeta.html

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cyrus Smith said:

Jel moguće da toliko ne razumeš zašto upravo ovo nije dobro?

 

Inače, ništa bolje ne govori o jedinstvu i smirivanju strasti nego izdvojiti jednu grupu koja neće biti prioritet:

 

Ne znam, možda je strategija da se izazove sukob i smanji broj belih muškaraca ili već nešto slično. How about that for a conspiracy theory? Šta je sledeće, sankcije za crvene države?

 

Koliko znam, sva ta SJW filozofija je zasnovana na premisi da beli muškarci, kao grupa, imaju na raspolaganju bolji pristup resursima i veću političku, kulturnu i svaku drugu moć u društvu. Koliku moć i pristup resursima imaju vlasnici malih radnji koje su propale i ne mogu da se dignu? I kada već sve vidimo samo u rezoluciji grupa po rasi i polu, zašto Asians kada su po ekonomskim faktorima bolji od belaca uključujući žene koje su pretekle i belce po platama.

 

Kad smo već kod zavera ukucajte u google "happy white woman" i pogledajte slike, posle toga u DuckDuckGo ili Bing. Neće da mi prikaže sliku ovde.

 

 

Sta nije dobro? Ne, ne razumem. Pustati organizovanje terorizma javno u ime slobode govora?

 

Pedofile i seksualne prestupnike su saterali u budzak, sto ne bi i teroriste. 

 

E sad, mozda je slucajnost, a mozda i ne sto su teoretiraci zavere ovog puta teroristicka grupa. Dok su lupetali o ravnoj zemlji, 5G i cipovanim vakcinama imali su prostor. 

 

I za kraj, privatna kuca moze da kroji svoja pravila koja su u okviru zakona na prostoru na kojoj jos se nalazi adresa. Kapitalizam. Kada drzava bude pocela da odredjuje privatnim firmama sta ce da rade, sto Tramp and co. pokusavaju od starta (vracajte fabrike nazad iz Kine i slicno), onda je to socijalizam. Ako malo zagrebes, videces da sve ono protiv cega se oni bune ustvari pokusavaju da sprovedu u delo, a taj propagandni trik su naucili od Gebelsa. 

 

Ne bih trosila reci o strategijama... mozda pokusavaju da nasele vanzemaljce... odakle znam, niti me interesuje 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FixAMess said:

djole

Član foruma

 2,165

1,696 posts

Posted 37 minutes ago

Ajde dajte taj neki necenzurisani snim

 

prvo skup je bio masovan, vrlo masovan. Prema većini objektivnih procjena radilo se o cca milijun ljudi, što je donekle vidljivo i iz same naslovne slike, iako je zapravo zgrada bila okružena sa svih strana. Primijetit ćete da su mainstream mediji jako pazili da ne pokazuju takve panoramske prizore, kako ljudi ne bi shvatili koliko je masovna potpora Trumpu. Oni su pokazivali isključivo krupne planove naguravanja, a pritom su se posebno fokusirali na čovjeku u kostimu s rogovima, kako bi pokazali o kakvim „luđacima“ se radi.

nema "necenzurisanih snimaka" jeer su se mediji jako trudili sta snimaju.

 

I sta ako je milion ljudi? Pa 70 je glasalo za njega, mogli su svi oni da dodju i opet ne bi bili ni polovina stanovnistva. 

 

Drzava ima 330 miliona ljudi, a milion hoce da ostalih 320 rade kako su oni zamislili, i to uz pomoc vlasti. Ne cini ti se poznatim? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Scepan Mali said:

 

Ako stvarno postoje sistematska diskriminacija svih koji nisu beli muskarci, onda i treba da se to ponisti. Ja iskreno debelo sumnjam u tako nesto, da ce da se prijave African-american small business owner, Latino women business owner i cis white straight male business owner, i drzava kaze ohohoho znam kome dajem pomoc najvise, ovom trecem.
Cenim da se je sve ovo samo retorika, to je sad marketinski dopadljivo sirokim masama po twitteru i slicno da se pominje. Svako ko ne pominje treba da bude cancelovan jer je literaly worse than Hitler i slicno. Ali ne verujem da ce biti nekih stvarnih negativnih posledica po vec pomenute white cis straight males. Kao sto ne verujem da sluzbenici danas diskriminisu latino zenu koja je vlasnik nekog biznisa.
A ako i bude diskriminacija white cis males, to je zapravo veooooma lako resivo. Nema potrebas da pendulum ode iz ovog levog debilizma u desni debilizam i da ljudi ili budu woketards ili neonacisti.
Resivo je samim pravilima woke religije. Ako su cis white males discriminated cos they evil. Just don't be cis. Nista lakse na svetu. Samo kazi da nisi muskarac nego zena. Cestitam, sada si transgender, najugrozenija manjina na svetu ( i to mozda jedino stvarno ugrozena, za razliku od latino zena vlasnica biznisa). Svako ko sumnja da si ti transgender je transfob. Canceluj ga na twitteru i neka izgubi posao. Nista lakse. Bas divan svet, ja ne vidim nista pogresno u toj buducnosti.

O sistemskoj diskriminaciji kasnije, nemam sad vremena. Samo najkraće, mašiš poentu koja bi bila otprilike da ako imaš nerede koji potencijalno mogu da budu i mnogo veći ne bi trebalo da deliš ljude po osama opresije kada govoriš o jebenoj pomoći onima koji su bez toga propali. Ako manjina i belih žena ima više među takvima oni će i dobiti veći deo pa će se problem sam rešiti. Oni su i odluku da se stariji vakcinišu posle medicinara obrazložili time da je među starijima više belaca. To smatraju (više matorih belaca) da je isključivo zbog sistemske opresije iako sam prilično siguran da je još veći procenat azijata koji duže žive.

22 minutes ago, Baby said:

 

Sta nije dobro? Ne, ne razumem. Pustati organizovanje terorizma javno u ime slobode govora?

Pa kako si ga zabranila ako si ga prenela na drugu platformu?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cyrus Smith said:

 Ako manjina i belih žena ima više među takvima oni će i dobiti veći deo pa će se problem sam rešiti.

Ja se nadam da ce to biti poenta i da ce se tako raditi. Pomoc treba da ide onima kojima je potrebna, i rasa/pol bi trebalo da budu faktor jedino ako su dva kandidata za pomoc po svemu ostalom isti. Onda ako mora da se bira samo jedan, neka ide pomoc na minority. Moja poenta je bila da iako se nadam da ce to tako biti, jer Bajden i generalno jeste umeren demokrata, i mislim da sve woke gluposti sto pominje su samo retorika i nista vise. Ali ta extremna levica se zalaze za nesto sasvim drugacije. Oni bi da se pomaze POC cak i u situacijama kada bi drugi beli kandidati za pomoc bili siromasniji i ugrozeniji. Posto su u proslosti belci diskriminisali, jedina pravda sada lezi u tome da oni budu diskriminisani. Ja bih rekao da to ne samo da nije pravda, vec da ce jacanje takvih ideja samo jacati i jebene neonaciste. Nije slucajno Tramp dosao na vlast na vrhuncu SJW crusades of 2016.
Zanimljivo je da je Bajden pomeuo i Azijate, ja bih rekao da nece oni jos dugo da budu deo POC (people of color, to jest svi koji nisu belci) zajednice. Previse su uspesni generalno, po svim statistikama su uspesniji od belaca, sto je oduvek bio trn u oku woke religije i njihove dogme o white supremacist society. Ali dobro, to su kolko tolko resili sa "model minority" dodatkom jevandjelju. 
Kao sto su kubanci proglaseni belcima a ne latinosima na twiteru posle izbora, jer su vise glasali za Trumpa od od drugih latino zajednica. Generalno se apsolutno svako pitanje istovremeno posmatra kroz rasne naocare, a sama rasa nije bitna. Jer ako se ne slazes sa woke religijom, ako si crn onda si uncle Tom, ako si latino onda jednostavno nisi latino nego si belac itd...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Pa kako si ga zabranila ako si ga prenela na drugu platformu?

 

Budzak.

 

Ta platforma ima problem da se odrzi, jer oni koji joj omogucavaju rad ne zele da ucestvuju u tome. Morace neki drugi, recimo severno korejski ili ruski server da odaberu ako im oni dozvole... Ista ova ekipa koja se buni protiv nefer tretmana je ukinula net neutrality i omogucila ovo. Kad bacis bumerang retko udari nekog drugog u glavu. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Baby said:

Sta nije dobro? Ne, ne razumem. Pustati organizovanje terorizma javno u ime slobode govora?

Ja ne razumem zašto ulazite u raspravu sa očiglednim trolerima, koji su se raspisali na forumu da "brane Trampa", a istog tog Trampa više ne brani....pa skoro niko, sem jako problematičnih grupa u USA  i iz država koje i nemaju pojam o tome šta je demokratija, a tu ubrajam i Srbiju.

Edited by Don Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

 

Od ovog clanka, 50% su spekulacije, 40% crna laz, a sve pomesano sa ostatkom istine - ne bi li, valjda, sve izgledalo ispravno.

 

Majko mila, kakve svinjarije se ovde mogu procitati... :classic_blink:

 

Evo lepo objasnjeno u tri koraka:

 

 

4 minutes ago, Don Juan said:

Ja ne razumem zašto ulazite u raspravu sa očiglednim trolerima, koji su se raspisali na forumu da "brane Trampa", a istog tog Trampa više ne brani....pa skoro niko, sem jako problematičnih grupa u USA  i iz država koje i nemaju pojam o tome šta je demokratija, a tu ubrajam i Srbiju.

 

U pravu si 100%

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Vidi se dovuceno polupismeno kuso i repato iz raznoraznih pripizdina da podrzi svog fuhrera i mesiju.

Kako bi drugacije "izasli na teve"?:default_coffee:

Ova zena sto je poginula nije bila kusa i repata. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

Ugasilo Parler dot kom. Ne moze slobodnomisleci covek nigde vise da propagira slobodu. Sramota!

Uskoro ce svi morati da imaju wifi security cameras i dele snimke s'velikim bratom. Da vidis, kad te ozna pozove i pita:"Zasto je Zika bio u poseti?" i posavetuje te da se vise ne druzis sa Zikom. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...