Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

 

Posle ce da kazu kako je Tramp bio uspesan, a eto Bajden neuspesan... dok je jedan nasledio Obaminu Ameriku, drugi je nasledio Trampovu... 

5 minutes ago, Scepan Mali said:

Pa bas zato i kaze echo chamber dva komada. Svi levi na twitter svi desni na parler ili kako se vec zove... I onda su svi zauvek u pravu i sve sto kaze ostali aminuju i cao...

 

Na tviteru ima svih, cak mu i sin pise. Banovani su botovi, Tramp i oni sto otvoreno prete... 

 

Sto se mene tice ja sam svesna da nema mnogo razgovora sa ljudima koji zive i paralelnoj stvarnosti (hint: procitati @Kronostime link)... 

 

Inace, kada su pobanovali botove Trampu je ostalo oko 25M pratilaca, od 88

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da svi koriste twitter, iako ga koriste vise levicari, bar aktivno u smislu retweetovanja i slicno. Ja se samo nadam da cu moci da nastavim da koristim twitter da pratim sve redom, pa tako mogu da vidim sta pricaju i Contrapoints, David Pakman, Vaush i slicni sa leve strane, i sta prica Ben Shapiro sa druge strane. Svakako ne planiram da licno budem deo upadnem u echo chamber i ne budem izlozen nicemo sto pricaju ljudi sa kojima se ne slazem ( a ne slazem se ni sa Shapirom ni Vaushom, cisto da pomenem), ali ne bih da moram da pratim vise socijalnih sajtova kad jedan moze da bude dovoljan. 
Trumpov ban je meni najmanji problem. On je oduvek bio budala. Problem je kako ova woke levica ( ja je zovem Alt Left, nekako su bas pandan Alt rigtu po retardiranosti) proglasava svakog ko se ne slaze sa njima nacistom i whie supremacistom. Tako je svaka crna osoba koja se nije slozila sa njima proglasena uncle Tomom i napadana. Mozda je neko pratio situaciji pre par meseci sa Terry Crews, odlican primer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Scepan Mali said:

I onda su svi zauvek u pravu i sve sto kaze ostali aminuju i cao...

upravo tako. Svi misle da su u pravu i nasilje s'ove njihove strane nije nasilje, vec je isprovocirano snagama reda i mira. Ovi sto pistoljima brane svoj dom su siledzije! Bice sve ruzicasto.

1 hour ago, Baby said:

Posle ce da kazu kako je Tramp bio uspesan, a eto Bajden neuspesan... dok je jedan nasledio Obaminu Ameriku, drugi je nasledio Trampovu... 

@Scepan Mali Eto vidis. Nema tu.

Sedi deda i gleda trku na 800m decki. Jedan se vuce iza svih.

deda: Koji je onaj sto se tamo vuce iza onih?

gledaoc: To ti je djede nas!

deda: Vidje junacine sve ih je pocerao.

 

Eto toEto! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mrd said:

upravo tako. Svi misle da su u pravu i nasilje s'ove njihove strane nije nasilje, vec je isprovocirano snagama reda i mira. Ovi sto pistoljima brane svoj dom su siledzije! Bice sve ruzicasto.

@Scepan Mali Eto vidis. Nema tu.

Sedi deda i gleda trku na 800m decki. Jedan se vuce iza svih.

deda: Koji je onaj sto se tamo vuce iza onih?

gledaoc: To ti je djede nas!

deda: Vidje junacine sve ih je pocerao.

 

Eto toEto! 

 

Mrde, sta tacno zelis od mene? 

 

Ako ti je stalo da se raspravljas sa budalama koje misle da je Tramp pobedio, slobodno mozes da se registrujes i vodis bitke. Nemoj na mene prebacivati. Nema potrebe da ti ovo pisem, ali ja ne komentarisem ni na twitteru, a nalog na prleru sam otvorila juce i bila na njemu pola sata da vidim sta se tamo desava. Videla, prenela vama i to je to. Jedino mesto na kom ista komentarisem je ovo, a tebi ako se ne svidja slobodno me zaobidji. 

 

Moj komentar se odnosio na visemesecne rasprave ovde vodjene gde je Tramp najuspesniji nad svim predsednicima "nikada u istoriji..." i ostali bakraci. Koliko je trebalo biti kratkovid da se ovo ne nasluti? Ovo stanje treba popraviti i sigurno je jedan od najvecih izazova za bilo koju administraciju ikada u modernoj istoriji US. Do stanja je doslo zbog odredjenog idiota jer je pravio klimu kakvu jeste i na nju dobio reakciju koja je ovde nekima jedini trn u oku, plus ignorisanje pandemije. Za cetiri godine ce isti ti pisati ovde kako je bilo bolje za vreme Trampa. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Scepan Mali said:

Pa bas zato i kaze echo chamber dva komada. Svi levi na twitter svi desni na parler ili kako se vec zove... I onda su svi zauvek u pravu i sve sto kaze ostali aminuju i cao...

To mu dodje kao srpska politicka scena 2020. Demokrate na twitter, napredni (nazadni) u parlament. I svi su u pravu na svojoj drustvenoj mrezi. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

Mrde, sta tacno zelis od mene? 

1) Da pokusas da ne budes licna i da probas da dogadjaje gledas kao posmatrac, a ne kao zainteresovana strana. 

2) Da u diskusiji ne vredjas i podmeces s'izjavama vi ovi, vi oni.

11 minutes ago, Baby said:

Ako ti je stalo da se raspravljas sa budalama koje misle da je Tramp pobedio, slobodno mozes da se registrujes i vodis bitke. Nemoj na mene prebacivati. Nema potrebe da ti ovo pisem, ali ja ne komentarisem ni na twitteru, a nalog na prleru sam otvorila juce i bila na njemu pola sata da vidim sta se tamo desava. Videla, prenela vama i to je to. Jedino mesto na kom ista komentarisem je ovo, a tebi ako se ne svidja slobodno me zaobidji. 

 

Moj komentar se odnosio na visemesecne rasprave ovde vodjene gde je Tramp najuspesniji nad svim predsednicima "nikada u istoriji..." i ostali bakraci. Koliko je trebalo biti kratkovid da se ovo ne nasluti? Ovo stanje treba popraviti i sigurno je jedan od najvecih izazova za bilo koju administraciju ikada u modernoj istoriji US. Do stanja je doslo zbog odredjenog idiota jer je pravio klimu kakvu jeste i na nju dobio reakciju koja je ovde nekima jedini trn u oku, plus ignorisanje pandemije. Za cetiri godine ce isti ti pisati ovde kako je bilo bolje za vreme Trampa. 

Ubila si pogresnog coveka. Nemam tweeter, niti bilo koji drugi. FB sam otvorio iz poslovnih razloga, a sada ga koristim samo za zezanje.

Impresioniran sam tvojom zrtvom za vox forum i otvaranjem experimentalnog naloga na "ne znam, niti zelim da znam" cemu. Ranije smo pricali o DT masovnim supporterima i ne vidim sta ti pokusavas da kazes.  Visemesecne rasprave, s'obiljnim forumasima, si ti dozivljavala kao pokusaje da se DT pretstavi kao najuspesniji predsednik. Niko, "od ozbiljnih" pisaca nije rekao da je DT najbolji predsednik, vec da nacin i svinjarije koje ovi drugi rade, kako bi ga diskreditovali jos vise nije primeren. Ako se setis, ja sam vise puta naveo da je DT sibicar i master medija, koja ustogljeni politicari sa svojim marifetlucima ne mogu da skinu. 

Secam se da je @zoran59 pisao o svojim putovanjima, motorom po US i kako mu se desilo da udje u road house (kafana na ibarskoj magistrali), pogleda okruzenje i izadje. To pametni rade kad vide da je situacija bezizlazna. S'DT je bila slicna situacija, jurili su ga sto je JE***, sto javno govori, ono sto jos uvek, na zalost vecina mukaraca u primitivnim sredinama radi "Grab them by pussy!", a niko nije pokusao da objasni tim primitivcima da smo svi ljudi. Jos uvek se devojcice vaspitavaju, cak i u razvijenim sredinama, da treba dobro da se udaju i usrece svoje musko. Da musko treba da donosi dovoljno para, a ona ima pre-podne da se s'ostalim mamama setka po PTA-ima. 

Ti kazes DT je problem, a ja kazem mi koji mislimo da smo obrazovani smo problem. Obrati paznju, od 20-og Januara, sta ce da bude. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mrd said:

1) Da pokusas da ne budes licna i da probas da dogadjaje gledas kao posmatrac, a ne kao zainteresovana strana. 

2) Da u diskusiji ne vredjas i podmeces s'izjavama vi ovi, vi oni.

 

 

1. Pricas gluposti. Da nisam zainteresovana strana ne bih uopste nista ni komentarisala, kao sto ne komentarisem na kosarci ili fudbalu.

2. Uopste mi nije cilj da vredjam, nego da podsetim. 

 

25 minutes ago, mrd said:

 

Ubila si pogresnog coveka. Nemam tweeter, niti bilo koji drugi. FB sam otvorio iz poslovnih razloga, a sada ga koristim samo za zezanje.

Impresioniran sam tvojom zrtvom za vox forum i otvaranjem experimentalnog naloga na "ne znam, niti zelim da znam" cemu. Ranije smo pricali o DT masovnim supporterima i ne vidim sta ti pokusavas da kazes.  Visemesecne rasprave, s'obiljnim forumasima, si ti dozivljavala kao pokusaje da se DT pretstavi kao najuspesniji predsednik. Niko, "od ozbiljnih" pisaca nije rekao da je DT najbolji predsednik, vec da nacin i svinjarije koje ovi drugi rade, kako bi ga diskreditovali jos vise nije primeren. Ako se setis, ja sam vise puta naveo da je DT sibicar i master medija, koja ustogljeni politicari sa svojim marifetlucima ne mogu da skinu. 

Secam se da je @zoran59 pisao o svojim putovanjima, motorom po US i kako mu se desilo da udje u road house (kafana na ibarskoj magistrali), pogleda okruzenje i izadje. To pametni rade kad vide da je situacija bezizlazna. S'DT je bila slicna situacija, jurili su ga sto je JE***, sto javno govori, ono sto jos uvek, na zalost vecina mukaraca u primitivnim sredinama radi "Grab them by pussy!", a niko nije pokusao da objasni tim primitivcima da smo svi ljudi. Jos uvek se devojcice vaspitavaju, cak i u razvijenim sredinama, da treba dobro da se udaju i usrece svoje musko. Da musko treba da donosi dovoljno para, a ona ima pre-podne da se s'ostalim mamama setka po PTA-ima. 

Ti kazes DT je problem, a ja kazem mi koji mislimo da smo obrazovani smo problem. Obrati paznju, od 20-og Januara, sta ce da bude. 

 

Ti imas neko specificno tumacenje stvari. Nisam ni zrtva, niti glumim zrtvu. Napisah da sam otvorila RADOZNALOSTI radi i prenela moj utisak. Sa takvim tumacenjem (i ne samo mojih postova) primecujem da ne razumes sta ljudi govore. 

 

Veoma mesas babe i zabe i cesto pravis neke pogresne paralele. 

 

Varas se, nismo mi problem. Gledamo svoja posla, komentarismo slobodno i koristimo svoje demokratko pravo. 70 i kusur miliona je glasalo za njega, ali nisu svi spremni da idu i ubijaju neistomisljenike. Oni koji jesu spremni za tako nesto su problem, a on ih je naveo na to dajuci im laznu nadu da su bolji od ostalih. U toj rulji je bilo i neobrazovanih i obrazovanih, a zajdnicka crta im je kompleks vise vrednosti (koju Amerika i te kako gaji od svojih korena i odvajanja od engleske krune). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2021 at 3:06 PM, Baby said:

Nemaju oni neki drugi ili veci problem nego sto imaju oni koji su ostali kod kuce ili oni koji su glasali za Bajdena. Njima je jedini cilj da se oni u svojoj tesnoj kozi osecaju udobnije u odnosu na nekog drugog. Naprosto, lazna slika da su bolji nego sto jesi. 

Da je tu neki veci problem pa da covek nista ni ne kaze, nego nije, samo su izgovori za ovo sranje koje prave. 

 

 

 

Kvotovala sam sebe sto je glupo, ali o ovom sam pricala. Nemaju oni neki realan problem koji se razlikuje od onih sto ne prave haos i sto glasaju za neku drugu opciju. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

....................

Inace, kada su pobanovali botove Trampu je ostalo oko 25M pratilaca, od 88

 

Neko je par stranica unazad napisao da ce Twitter imati manji saobracaj, pa mozda i poceti da tone, kada je banovao "najproduktivnijeg" i najpracenijeg tviterasa.

 

Trump nije jedini ko je nestao sa Twittera.

Tucker Carlson i pajdas mu Hannity, pa i neki drugi desnicari, a bogami i neki ekstremisti iz Proud Boysa i slicnih - svi su najavili da napustaju Twitter i nastavice na Parleru.

E, jebiga.

Umesto Twittera, upropastili su Parler - niko vise nece da ima posla sa njima.

 

Parler CEO Says Service Dropped By “Every Vendor” And Could End His Business

iz clanka, citat:

“It would put anybody out of business,” he said of the tech bans. “This thing could destroy anybody.”



He added: “We’re going to try our best to get back online as quickly as possible. But we’re having a lot of trouble because every vendor we talk to says they won’t work with us. Because if Apple doesn’t approve and Google doesn’t approve, they won’t.”

link za citav clanak: https://deadline.com/2021/01/parler-ceo-says-service-dropped-by-every-vendor-and-could-end-the-company-1234670607/

 

:roflmao::roflmao::roflmao:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, zoran59 said:

 

Neko je par stranica unazad napisao da ce Twitter imati manji saobracaj, pa mozda i poceti da tone, kada je banovao "najproduktivnijeg" i najpracenijeg tviterasa.

 

Trump nije jedini ko je nestao sa Twittera.

Tucker Carlson i pajdas mu Hannity, pa i neki drugi desnicari, a bogami i neki ekstremisti iz Proud Boysa i slicnih - svi su najavili da napustaju Twitter i nastavice na Parleru.

E, jebiga.

Umesto Twittera, upropastili su Parler - niko vise nece da ima posla sa njima.

 

Parler CEO Says Service Dropped By “Every Vendor” And Could End His Business

iz clanka, citat:

 

link za citav clanak: https://deadline.com/2021/01/parler-ceo-says-service-dropped-by-every-vendor-and-could-end-the-company-1234670607/

 

:roflmao::roflmao::roflmao:

 

 

 

 

Ja se apsolutno slazem da se odvoje u svoje budzake o odande sire ove gluposti koje sire... Nek propadne twitter, koga briga, nesto novo ce se pojaviti a da nije sajt fanatika terorista. 

 

A propo nestanka followersa, svi eno kukaju kao ranjeni, kao da su im iz oka izvadili, a ustvari samo su pobrisali neaktivne naloge koji su se koristili u botovske svrhe (da neko ima vise followersa, lakova, viewsa i slicnih gluposti za koje vecina zivi, svet je odlepio). Ima sajtova na kojima moze da se proveri orjentaciono ko koliko laznih foloversa ima, Trampovi su bili oko 70% i to je sve smisljeno da bi ustvari ljudi mogli da procene kada placaju neciji influenc za reklamu koliko vredi. 

 

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Baby said:

Novi video je ipak nasao put na twitter preko linkova koje postavljaju. Ako ga za ovo ne uhapse, e onda sve u ocin... Ne vidim razliku izmedju ovog i onih verskih fanatika terorista, ali nikakvu, osim geografski polozaj. 

 

D2fovQB1v4M2_small.mp4?fbclid=IwAR2dzJvA

 

 

Jel ovo deep fake?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Novi video je ipak nasao put na twitter preko linkova koje postavljaju. Ako ga za ovo ne uhapse, e onda sve u ocin... Ne vidim razliku izmedju ovog i onih verskih fanatika terorista, ali nikakvu, osim geografski polozaj. 

 

D2fovQB1v4M2_small.mp4?fbclid=IwAR2dzJvA

 

 

Kakva sekta jbt. Kult bukvalno. Okuplja oko sebe slabe licnosti, frikove, ekstremnu desnicu, rasiste, ravnozemljase, teoricare zavera, nesrecne, male ljude zeljne paznje i osecaja bitnosti. Nece ovo na dobro da izadje, kao i sa svakom sektom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, nonick said:

 

Jel ovo deep fake?

 

 

Na parleru su postavili, a onda neko po tviteru rasirio. Ne znam ko je postavio na parleru, pravio je neki producent i tehnicar video efekta Matthew Scarboro sto je potpisu, gde se isto nalazi slogan QAnona (wwg1wga). Ovi sto su pronasli video se isto pitaju da li autenticno, ali vidim da ga ipak prijavlju FBI. 

 

Citam da Tramp sizi jer nema pristup da se masovno oglasava. Nece se Tramp zaustaviti na onom od pre neki dan, da je hteo, stao bi ranije, sada mora da tera do kraja... u sustini nema vise sta da izgubi sto se njega tice. 

 

Melaniju su molili da mu kaze dok je trajao napad na CH da izadje na TV i smiri strasti, pravila se blesava i namestala vaze jer je imala fotosut za dekoraciju bele kuce, sutradan je njena pomocnica dala otkaz. 

 

Neko bi rekao "lov na vestice" a sto se mene tice, ako normalan covek ima problem da se zaposli u tridesetoj jer je vozio pijan u osamnaestoj ili uhvacen sa dva dzointa, sto bi ovde vazila neka druga pravila. 

 

 

 

40 minutes ago, Ozu said:

 

Kakva sekta jbt. Kult bukvalno. Okuplja oko sebe slabe licnosti, frikove, ekstremnu desnicu, rasiste, ravnozemljase, teoricare zavera, nesrecne, male ljude zeljne paznje i osecaja bitnosti. Nece ovo na dobro da izadje, kao i sa svakom sektom. 

 

Da ga impicuju, ovi ce napraviti haos, da ga zatvore sledi isto, ako nista od toga ne urade, onda to sledi za 4 godine a do tada ce biti sporadicnog haosa. Da mi je neko rekao da ovo moze da se desava u US, rekla bih mu da je lud. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

Ja se apsolutno slazem da se odvoje u svoje budzake o odande sire ove gluposti koje sire... Nek propadne twitter, koga briga, nesto novo ce se pojaviti a da nije sajt fanatika terorista. 

Jel moguće da toliko ne razumeš zašto upravo ovo nije dobro?

 

Inače, ništa bolje ne govori o jedinstvu i smirivanju strasti nego izdvojiti jednu grupu koja neće biti prioritet:

 

 

Ne znam, možda je strategija da se izazove sukob i smanji broj belih muškaraca ili već nešto slično. How about that for a conspiracy theory? Šta je sledeće, sankcije za crvene države?

 

Koliko znam, sva ta SJW filozofija je zasnovana na premisi da beli muškarci, kao grupa, imaju na raspolaganju bolji pristup resursima i veću političku, kulturnu i svaku drugu moć u društvu. Koliku moć i pristup resursima imaju vlasnici malih radnji koje su propale i ne mogu da se dignu? I kada već sve vidimo samo u rezoluciji grupa po rasi i polu, zašto Asians kada su po ekonomskim faktorima bolji od belaca uključujući žene koje su pretekle i belce po platama.

 

Kad smo već kod zavera ukucajte u google "happy white woman" i pogledajte slike, posle toga u DuckDuckGo ili Bing. Neće da mi prikaže sliku ovde.

 

 

 

 

 

Edited by Cyrus Smith
kucačke greške
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

Novi video je ipak nasao put na twitter preko linkova koje postavljaju. Ako ga za ovo ne uhapse, e onda sve u ocin... Ne vidim razliku izmedju ovog i onih verskih fanatika terorista, ali nikakvu, osim geografski polozaj. 

 

D2fovQB1v4M2_small.mp4?fbclid=IwAR2dzJvA

 

 

Čim je izjavio da neće doći na inauguraciju bilo je jasno da planira nove nemire za taj dan. Dobro je da je najavio pa policija ima 10 dana da se spremi za te "dobre ljude" pa ćemo na delu da vidimo kakva će reakcija biti na njih u odnosu na premlaćivanja BLM protestanata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

E, ako logicno.com, za koji niko ni cuo nije, tako kaze - mora biti istina.

 

More, sa fasistickom, rasisistickom, zatucanom marvom postoji samo jedan nacin:

 

gBoFrjW.gif

 

Ma gde u svetu

 

To da niko nije cuo za logicno.com moze samo znaciti da nemaju dovoljno novca za promociju a ne da govore neistine. Sa fasistickom marvom se mora obracunati i gore nego na ovom snimku, samo sto ekstremiste, fasiste i rasiste u mnogo vecem broju danas nalazimo kod Bajdenovih pristalica, "antifa" ludaka i slicnih terorista. To sto neko stavi krzno i rogove na sebe ne cini ga automatski ludakom i fasistom. Niti je sigurno fasista bila ona zena (vojni pilot cini mi se) koja je stradala od policije. Naravno da kada se protestvuje protiv vlasti pored regularnih demonstranata manji deo cine i ekstremisti. To smo imali u Beogradu na leto. Na legitimne zahteve protestanata su se nakacile kojekakve ekstremisticke grupe. Tako i u USA. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...