Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

37 minutes ago, nonick said:

 

Pa tako nekako ako gledas direkto samo na republikansku partiju. Ali on je imao stvarne glasace.

 

Naravno da jeste, zato i kazem. U prvom momentu je republikancima sve to odgovaralo i pustili su ga da radi sta mu padne na pamet da bi oni sproveli svoje iza zatvorenih vrata. Gde ces bolji dil nego da klovn zabavlja masu dok im ti preturas po torbama. E sada kada se izmaklo kontroli i kada vide da je njihova guzica u procepu, vecina se ogradjuje. 

 

Zato, na neki nacin jeste poppet, a nije usamljen u ovoj igri. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

On je juce pokazao srednji prst onima koje je zvao da prave haos. Te njihove ideje treba ponovo da se bace pod tepih, gde su i bile. 

Ja mislim da vi koji podrzavate ovo sranje uopste ne kapirate osnovnu razliku izmedju borbe za nadmoc i borbe za jednakost. 

 

Ti si heavily biased, objektivnost nula poena.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Baby said:

 

Naravno da jeste, zato i kazem. U prvom momentu je republikancima sve to odgovaralo i pustili su ga da radi sta mu padne na pamet da bi oni sproveli svoje iza zatvorenih vrata. Gde ces bolji dil nego da klovn zabavlja masu dok im ti preturas po torbama. E sada kada se izmaklo kontroli i kada vide da je njihova guzica u procepu, vecina se ogradjuje. 

 

Zato, na neki nacin jeste poppet, a nije usamljen u ovoj igri. 

 

Pa onda su svi predsednici puppets, bilo rep ili dems. Onda dolazimo do drzave iz senke itd. CIA i marsovci. Ja bi ovo nazvao politikom gone bad.

 

Mozemo i da ih nazivamo puppets ali onda sve redom: puppet vice pres., puppet senator, puppet governor, puppet mayor, puppet supervisor in Walmart etc. - ne kazem da mozda nisu ali samo pezveze dajemo prefix.

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nonick said:

 

Pa onda su svi predsednici puppets, bilo rep ili dems. Onda dolazimo do drzave iz senke itd. CIA i marsovci. Ja bi ovo nazvao politikom gone bad.

 

Mozemo i da ih nazivamo puppets ali onda sve redom: puppet vice pres., puppet senator, puppet governor, puppet mayor, puppet supervisor in Walmart etc. - ne kazem da mozda nisu ali samo pezveze dajemo prefix.

 

 

Pa nije bas tolika teorija zavere, ali nije ni tolika tajna da je korupcija i lopovluk najveci u vrhu drzave, bez obzira na partiju. 

 

Pogledaj kako se sada ponasaju najveci uvlakaci (izuzimajuci Kruza i tu jos neke koji i dalje teraju istu pricu) Trampovi do ovog momenta. On im je bio korisni idiot. Namestilo im se nesto pogotovo sa ovim virusom kao nikome do sada. Do juce su glasali za sve njegove budalastine i precutkivali ili odobravali isto ono sto je uradio pre dva dana (poziv ovim paravojnim formacijama ili kako da ih nazovem i hvale na njihov racun). Odjednom su se setili da je malo "too much," a do juce je bilo "ma pustite ga, samo lupeta" 

 

Odgovarao je on njima, ni jedan pre nije (iako je pocelo sa Obamom jos) toliko odvojio glasova, zaludeo masu i napravio uslove za onu gore pomenutu korupciju. Nije ni neka tajna da su i druge administracije isto pokusavala, ali nisu imali ovakvu podrsku kao sto je imala ova, i spoljnu (glasace) i unutrasnju (glasanje po partijama, partijska poslusnost i pretnja osvetama). 

 

Drugi Reganov mandad je bio slican, s tim sto su oni bili mnogo umereniji i bilo je neko drugo vreme. Na zalost za nas "plebs" nema postene politike, samo ima nijansi koje mogu da odu u ekstreme kao sto je otisla ova sada. 

34 minutes ago, Amigo said:

 

Ti si heavily biased, objektivnost nula poena.

 

Ok... whatever. Mozes i da me zaobidjes, necu se ljutiti

Link to comment
Share on other sites

^
Poštene politike. Mislim da to ne postoji, uvek je nekome loše. Moraju da postoje umereni compromisi i to je najviše što može. Recimo ako obratiš pažnju na vatreni govorinici BLM-a se bune što policija nije brutalno napala na hordu. Kažu da su bili crni oni bi ih tukli. Do nedavno su tražili da se policija raspusti, a sad hoće više policije.
Kao što rekoh, nema poštene politike. Uvek je neko dole.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

^
Poštene politike. Mislim da to ne postoji, uvek je nekome loše. Moraju da postoje umereni compromisi i to je najviše što može. Recimo ako obratiš pažnju na vatreni govorinici BLM-a se bune što policija nije brutalno napala na hordu. Kažu da su bili crni oni bi ih tukli. Do nedavno su tražili da se policija raspusti, a sad hoće više policije.
Kao što rekoh, nema poštene politike. Uvek je neko dole.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Slazem se ja sa tim sto ti pricas, ali zaboravljas da i ti do resenja dolazis trazeci i radeci razlicite stvari dok ne vidis koje je najbolje... nije problem pogresiti, problem je nepriznati da gresis i glavinjati konstantno na stetu svih okolo.

 

Sa druge strane, kao sto nisu svi divljaci, fasisti, placenici... sto su bili na "revoluciji" pred Capitol Hill-om, tako ni BLM nisu svi anarhisti, rusaci i unistavaci. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

@Baby  @boxcube  @Amigo

 

Ajd da probate bez tih sitnih podbadanja.

 

Priznajem samo krivicu za "trampisti" u daljem odgovoru objasnjeno zasto sam rekla, za ostalo se obrati njima, ja nisam njih kvotovala prva. To sto oni imaju problem sa tim sta ja pisem, jeste samo njihov problem, a ako me diraju cu i da se branim. 

 

Inace, da, moze bez podbadanja, neka me ne kvotuju sa idiotskim komentarima i problem resen. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Banovi sa twitera i drugih socijalnih medija su zapravo jedini udarac na Trumpa. Ma sta "antitrumpisti" mislili, njega zavodjenje diktature i slicne antiminority optuzbe nisu ni zanimale niti je ikad postojala sansa za tako necim. A nije ga ni zanimalo ni neko predsednikovanje i ciscenja "the swamp" ili sta je vec obecavao svojima. Samo da bud eu centru paznje. Dobro, i da se svi njegovi bogate, to da ne zaboravim.

Link to comment
Share on other sites

Ma twitter je bio idealan za Trumpa jer je verovatno mogao i sa wc solje da jede govna. Ali da ce sad da bude izolovan i nece moci da dodje do followera je glupost. Sve je to podeljeno manje vise. Ima mnogo vise televizjiskih stranica koje su onako levo, ali je zato najgledanija desna (Fox news). Radio emisije su isto vise desno, bar sam tako cuo, ne slusam americki radio haha. Youtube ima velikih i levih i desnih content creatora, a neki su manje vise kao televizije, npr Young Turks ili Daily Wire, da pomenem po jedne sa obe strane. Twitter je svakako jako levo stacioniran, vidi se po tome sta trenduje ko je vecina i to dobrana. Sad sta ce i gde ce Trump da hrani svoj ego sad kad ne moze da twituje... to cemo da vidimo. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, comandante said:

banovali i flina, uskoro ce da ucutkuju svakoga ko sme pisnuti i jednu rec protiv esablismenta kao na rahmetli forumu kada nisi smeo da se protivis dvojici moderatora, ali znamo kako se to zavrsilo

 

 

btw ovaj lik jos nije banovan 

 

 

 

Znam malo je i meni glupo ali kao sto sad pricaju da je moguc neki novi napad. Ludaka  kao onih od prekljuce ima 100 puta vise. Verovatnoca je mala ali Trump i Rudy su jos I posle upada uvece zvali republikance u kongresu da uspore glasanje. Znaci covek je lud ko struja.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Baby said:

 

Negde moraju da se dogovaraju... uvek ce naci neki kutak 

 

 

Dopuna:

 

 

Izgleda da nece ni tamo moci da se igraju... 

 

 

Interesatno da ni FB, ni Twitter ni google nisu nijednom banovali grupe i razgovore koje su izazivale i pozivale na nasilje cele prosle godine. Mene cenzura big tech izuzetno brine - to mi malo naginje na diktaturu ideologije....

Posto su ionako ne-regulisani kompletno.

 

Zamisli - mogu da ucutkaju medije, koga god hoce, i to medjunarodno....takva moc u rukama par ljudi nije zdrava (i to par ljudi koji se dogovaraju).

 

Istovremeno im anti-semitizam uopste ne smeta...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Interesatno da ni FB, ni Twitter ni google nisu nijednom banovali grupe i razgovore koje su izazivale i pozivale na nasilje cele prosle godine. Mene cenzura big tech izuzetno brine - to mi malo naginje na diktaturu ideologije....

Posto su ionako ne-regulisani kompletno.

 

Zamisli - mogu da ucutkaju medije, koga god hoce, i to medjunarodno....takva moc u rukama par ljudi nije zdrava (i to par ljudi koji se dogovaraju).

 

Istovremeno im anti-semitizam uopste ne smeta...

 

Ne znam Andjo, moraces da se zalis njima, ja sam samo postar. Cak nemam ni neko specificno misljenje o tome. Vidim da se ljudi pitaju sto ga nisu banovali ranije kada je radio isto to sto si ti navela gore, nego cekali da se rasturi CH i pokradu sluzbeni kompjuteri... 

 

Ne vide ljudi stvari onako kako ih ti vidis, naprotiv:

 

https://fivethirtyeight.com/features/the-polices-tepid-response-to-the-capitol-breach-wasnt-an-aberration/

 

Inace, istovremeno Trampovci nose ovo obuceno u napadu na CH, ni njima izgleda ne smeta:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...