Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, Plavi Golub said:


A kakvu to poruku siri americkom narodu kome sudija Ustavnog suda ne moze da bude ateista jer je eticki nepodoban, a nije zgore da bude vernik fundamentalista.

 

 

Nikakvu poruku, vecina u US misli da ni predsednik ne moze biti ateista, tako da je njima ta poruka savrseno ok.

Kad se to bude promenilo kao sto se promenilo po pitanju rasizma, sexizma, i homofobije, a promenice se, onda ce i sudija Ustavnog suda moci biti ateista.

7 hours ago, Baby said:

 

Ustvari, ne mogu da ti odgovorim, vrtimo istu pricu u krug. Nisam cak ni rekla za republikance da su licemerni (iako mislim da jesu) nego da je ona licemerna i neprincipijelna. 

 

Zato sto ne razumes njihove stavove u to vreme. Za potvrdu sudije moras da dobijes potvrdu Senata, nema nista ne principijalno sto su u to vreme rekli cekamo izbore da ako nas predsednik dobije biramo kandidata koji nam odgovara. Sad to nije situacija jer su i senat i predsednik Reps, pa ce birati ko ima odgovara.

Nema nista u Ustavu sto tome protivreci.

 

Mislim nemam pojma sto ne napadas licemerje demokrata koji su Kavanah napali za izmisljenu budalastinu, a kad je izaslo za Bidena onda naprasno nisu verovali zeni, koja je inace imala barem neke dokaze, a ne kao ona Ford sto je izmisljala kako naidje.

 

Tu nisi imala nista da kazes na licemerje a sad uzimas moralni high ground.

 

Isto kao sto je licemerno sto Twitter i FB blokiraju sve ovo sto je izaslo o Bidenu i ukrajini, ali su za pricu o Trampovim porezima veoma radosno sirili pricu bez bilo kakve provere ili dokaza.

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Amigo said:

 

Ne bih rekao da je tako, glavna zamjerka je na njen privatan zivot.

 

 

Privatno znaci u cetiri zida van posla, a ona je svoje zalaganje protiv abortusa cak dovela pred studente i sada treba da se misli da ce ostaviti po strane pri donosenju odluke. 

8 minutes ago, Angelia said:

 

Zato sto ne razumes njihove stavove u to vreme.

 

Ne, nego zato sto mi je dosadno da ponavljam isto. 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Amigo said:

Sasvim ispravno, ateizam vodi u komunizam.

 

Jeli ovo dogma koja se ne dovodi u pitanje? Znaci da je komunizam doveo i do Jasenovca, Ausvica? Sta reci, sto se mene tice sasvim pogresno.

 

1 hour ago, Amigo said:

Sta to konkretno znaci i zasto je ona fundamentalista.

 

Meni je njen stav o abortusu i kontracepciji dovoljan pod pretpostavkom da se ne izdigne iznad toga.  To svakako ne pogadja one koji ce je izglasati, kao sto se moze iz mnogih primera videti.

 

Evo ti link pa citaj.  Izgleda da treba da se bude brz, posto dokumenta nestaju sa neta.

 

https://www.snopes.com/fact-check/amy-coney-barrett-women-property/

 

Ergo, moze za sebe u svom zivotu da se odrice kojih prava i hoce, da stavlja simbolicki iznad sebe koga hoce dokle god se to odnosi na nju. Onog trenutka kada je na poziciji moci da ovo implementira na zivote drugih koji ne bi da uzivaju taj nacin zivota, njen izbor postaja upitan.

 

No, kao sto rekoh, moje misljenje je nebitno. Bitno je onih koji glasaju, a ako te interesuje mozes da pogledas sta kazu zene koje su odgajene u tom vaspitanju imas onaj clanak iz posta.  

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Jeli ovo dogma koja se ne dovodi u pitanje? Znaci da je komunizam doveo i do Jasenovca, Ausvica? Sta reci, sto se mene tice sasvim pogresno.

Komunizam je doveo do Golog Otoka, udbe, ozne, Sibira, gulaga i drugih masovno edukativnih mesta/institucija.

Da ne budemo sad sitnicavi. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Komunizam je doveo do Golog Otoka, udbe, ozne, Sibira, gulaga i drugih masovno edukativnih mesta/institucija.

Da ne budemo sad sitnicavi. 

 

Je li ovo tuk na luk diskusija? Pa sad ja treba da kao branim komunizam?

 

Koliko je koljaca bilo medju fratrima i popvima?

 

Staljin je prosao teolosko vaspitanje u mladosti, mozes misliti, da ne budemo jos sitnicaviji. Daleko im lepa kuca sto se mene tice.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Je li ovo tuk na luk diskusija? Pa sad ja treba da kao branim komunizam?

 

Koliko je koljaca bilo medju fratrima i popvima?

 

Staljin je prosao teolosko vaspitanje u mladosti, mozes misliti, da ne budemo jos sitnicaviji. Daleko im lepa kuca sto se mene tice.

Nemamo ovde sta da pricamo, ali ne potezi nesto sto nema veze s'diskusijom, da bi poentirala. Daklem, komunizam se pokazao kao rasadnik masovnih ubica!

Ja nigde nisam rekao da komunizam nije isto sto i religija. Koja je razlika? Bog na nebu, Bog na zemlji. Oba smrde na sve strane!

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"The way he kisses dictators' butts. I mean, the way he ignores that the Uyghurs are in literal concentration camps in Xinjiang right now. He hasn't lifted a finger on behalf of the Hong Kongers," Sasse said in response to a constituent's question about his relationship with Trump and his past criticisms of the President.

"The United States now regularly sells out our allies under his leadership. The way he treats women and spends like a drunken sailor. The ways I criticized President (Barack) Obama for that kind of spending I've criticized President Trump for as well. He mocks evangelicals behind closed doors. His family has treated the presidency like a business opportunity. He's flirted with White supremacists," the Nebraska Republican said.

 

 

Quote

 

Despite Sasse's reputation as a periodic critic of the President, he's been a reliable Republican vote for Trump administration nominees and GOP policies. The Sasse spokesman did not respond to an inquiry about whether the Nebraska Republican supports Trump's reelection.

Republican lawmakers have largely avoided attacking Trump since he took office nearly four years ago, but the rare pointed criticism from Sasse comes just several weeks before an election in which the party is at risk of losing both the White House and the Senate, which the senator emphasized in his answer.

Complaining about Trump's "stupid political obsessions," Sasse stressed during the call the possibility that the President's political brand could alienate women and young voters in the future.

"If young people become permanent Democrats because they've just been repulsed by the obsessive nature of our politics, or if women who were willing to still vote with the Republican Party in 2016 decide that they need to turn away from this party permanently in the future, the debate is not going to be, you know, 'Ben Sasse, why were you so mean to Donald Trump?' " he said. "It's going to be 'What the heck were any of us thinking that selling a TV-obsessed narcissistic individual to the American people was a good idea?' It is not a good idea."

 

 

link

 

Bold je sustina, do pocetka virusa ljudi su jos nekako zazmurili na ovog cirkusa od coveka, ali sad jednostavno penzionere i zene zabole k*rac za njega. Kao sto sam rekao vise puta imao je dobre sanse, ekonoimija je bila dobra (ali je bila dobra i za vreme Obame)- mogao je dobiti izbore. Toliko laganja i konstantnog narcisoidnog transa tesko je podneti.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Nemamo ovde sta da pricamo, ali ne potezi nesto sto nema veze s'diskusijom, da bi poentirala. Daklem, komunizam se pokazao kao rasadnik masovnih ubica!

Ja nigde nisam rekao da komunizam nije isto sto i religija. Koja je razlika? Bog na nebu, Bog na zemlji. Oba smrde na sve strane!


Bice da si propustio post od koga je sve pocelo. Ja komuniste nisam pomenula, stoga troluj nekog drugog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Plavi Golub said:

Jeli ovo dogma koja se ne dovodi u pitanje?

Nije nikakva dogma, to je samo moje misljenje, sa kojim se ne mora niko sloziti, a to je da ne vidim u ateizmu nista pozitivno, niti progresivno, jer se onda sve ogoljava na use, nase i podase, gdje je novac svemocan, a onda znamo sta se dogadja. U tom slucaju je nemoguce posaviti bilo kakve validne drustvene kodekse.

 

Quote

Znaci da je komunizam doveo i do Jasenovca, Ausvica? Sta reci, sto se mene tice sasvim pogresno.

Nidje veze. U svijetu ne postoji i nije postojalo samo jedno zlo. Ima mnogo toga uzrokovanog i organizovanim religijama, ne sporim, medjutim ovde pricamo o necemu drugom.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Amigo said:

Nije nikakva dogma, ne vidim u ateizmu nista pozitivno, niti progresivno, jer se onda sve ogoljava na use, nase i podase, gdje je novac svemocan, a onda znamo sta se dogadja. U tom slucaju je nemoguce posaviti bilo kakve validne drustvene kodekse.


Interesantno upravo si ispisao razloge zasto su ovu gospodju sustinski zeleli tu gde jeste. 

 

Ni ja u religiji ne vidim bilo kakvu garanciji empatije i saosecanja i svega sto si ispisao. A posebno ne validne drustvene kodekse.  

 

20 minutes ago, Amigo said:

 veze. U svijetu ne postoji i nije postojalo samo jedno zlo.


E sad nidje veze. A ateizam koji neminovno vodi u komunizam, svugde veza.

 

Nisu oni klali kao u privatna lica, vec u ime religije. A bogami i uz blagoslov bozijih izaslanika na zemlji.

 

Stavovi su nam kao mimoilazne prave. Nema preseka. Bolje da zakljucimo.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

Interesantno upravo si ispisao razloge zasto su ovu gospodju sustinski zeleli tu gde jeste. 

Ne razumijem, ko je to zelio i kako se to uopste razlikuje od americkog nacina razmisljanja u poslednjih npr 100 godina koji je doveo do toga da to bude No 1 drzava u svijetu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Amigo said:

Ne razumijem, ko je to zelio i kako se to uopste razlikuje od americkog nacina razmisljanja u poslednjih npr 100 godina koji je doveo do toga da to bude No 1 drzava u svijetu.

 

No 1 u cemu? Ekonomiji, ljudskim pravima, demokratiji, standardu, strucnosti, naoruzanju, svemirskom programu... ? 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

No 1 u cemu? Ekonomiji, ljudskim pravima, demokratiji, standardu, strucnosti, naoruzanju, svemirskom programu... ? 

 

Sve skupa u svemu, jos uvijek, a dokle ce, ne znamo :classic_biggrin:

Ateizam je siguran put u propast. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Amigo said:

Ne razumijem, ko je to zelio i kako se to uopste razlikuje od americkog nacina razmisljanja u poslednjih npr 100 godina koji je doveo do toga da to bude No 1 drzava u svijetu.


Pa bar ti imas tu na severnoamerickom kontinentu dostup do stampe (i to u obliku koji nije za EU) koji smatras kredibilnom pa pronadji, procitaj i proceni. Ako izvedes drugi zakljucak neka ti bude. Ne treba ti moje tumacenje. 

 

U prethodnoj prici prerano da se izabere sudija skoro godinu dana pre novih izbora, ovoga puta dvadest dana je cool. Sve pet.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

Sve skupa u svemu, jos uvijek, a dokle ce, ne znamo :classic_biggrin:

Ateizam je siguran put u propast. 

 

Sve skupa je trenutno sedma. 

 

Ovo drugo necu komentarisati jer je ocito misljenje vernika, pa te ostavljam tu... ali bilo bi dobro pogledati recimo Iran sedamdesetih i Iran sada, moze i Turska pre Edrogana i Turska sada... bar sto se tice ljudskih prava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

Sve skupa u svemu, jos uvijek, a dokle ce, ne znamo :classic_biggrin:

Ateizam je siguran put u propast. 

 

Da si dodao kvalifikaciju "drzavni ateizam" je put u propast (mada me Kina tu demantuje, ali zivi bili pa vidjeli) - ja bih se slozio, isto kao sto mislim je i "drzavna religija" jednako put u propast.

Ateizam i religija po sebi nisu put u propast, ali ni kljuc uspjeha - za uspjeh je bitna samo sekularnost drzave.

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Sve skupa je trenutno sedma. 

 

Ma to su neke proizvoljne ankete, npr Canada ispade bolja od USA, a znamo da nije, jer je Canada 100% zavisna od USA, imamo nizi standard, sve je skuplje itd, Amerikanci su vlasnici ogromnog broja kompanije itd. Kanada se ne pita ni za sta itd.

 

1 minute ago, Baby said:

Ovo drugo necu komentarisati jer je ocito misljenje vernika, pa te ostavljam tu... ali bilo bi dobro pogledati recimo Iran sedamdesetih i Iran sada, moze i Turska pre Edrogana i Turska sada... bar sto se tice ljudskih prava

Iran i Turska nisu nikada bili ateisticke drzave. Zna se gdje se to sprovodilo.

Link to comment
Share on other sites

 
Da si dodao kvalifikaciju "drzavni ateizam" je put u propast (mada me Kina tu demantuje, ali zivi bili pa vidjeli) - ja bih se slozio, isto kao sto mislim je i "drzavna religija" jednako put u propast.
Ateizam i religija po sebi nisu put u propast, ali ni kljuc uspjeha - za uspjeh je bitna samo sekularnost drzave.
 
Za uspeh su bitni moralnost i integritet, ali se te dve karakteristike često lepe na pogrešna mesta.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ters said:

 

Da si dodao kvalifikaciju "drzavni ateizam" je put u propast (mada me Kina tu demantuje, ali zivi bili pa vidjeli) - ja bih se slozio, isto kao sto mislim je i "drzavna religija" jednako put u propast.

 

Kina se odrekla gotovo svih komunistickih nacela, osim da ne postoje druge partije. To nisam citao u novinama, to su mi pricali Kinezi. Jedini razlog sto se ne dopustaju druge partije je pljacka, jer bi se onda morale dijeliti pare u tom jednom tesko korumpiranom drustvu.

Sretao sam Kineze koji su prisli nekim crkvama, jer zele da vjeruju u nesto.

 

7 minutes ago, ters said:

Ateizam i religija po sebi nisu put u propast, ali ni kljuc uspjeha - za uspjeh je bitna samo sekularnost drzave.

 

Da malo mozda preformulisemo, insistiranje na ateizmu vodi u sigurnu propast, jer je to jedno besmisleno stanje.

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Ma to su neke proizvoljne ankete, npr Canada ispade bolja od USA, a znamo da nije, jer je Canada 100% zavisna od USA, imamo nizi standard, sve je skuplje itd, Amerikanci su vlasnici ogromnog broja kompanije itd. Kanada se ne pita ni za sta itd.

 

 

Znaci, pitanje je samo love... ok. Po tome su Svajcarska, Luksemburg, Norveska, Emirati... isped US ako gledas na stanovnistvo jer Amerika je mnogo vise od skupa korporacija. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Da malo mozda preformulisemo, insistiranje na ateizmu vodi u sigurnu propast, jer je to jedno besmisleno stanje.

 

Ovo je stav koji religije propagiraju vec hiljadama godina - nevjernici srljaju u propast, vjecne muke, i slicno. Nimalo iznenadjujuce, mada se to obicno ne govori javno...

I to je jedan od razloga zasto su ateisti, ali i drugi "nevjernici", kao i pick-and-choose vjernici sumnjicavi kada se neko kao ACB postavlja na poziciju sa koje moze suditi o drugima... Jer po defaultu (i svetim knjigama) svi drugaciji zasluzuju propast.... Mozda se ovo moze prebaciti na neku temu o religiji?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

Ateizam je siguran put u propast. 

 

Kako za koga.

Za religiozne, ateizam je put u propast (dugorocno) jer nece doci u taj neki vecni raj. Kratkorocno, ocigledno nije jer su i mnogi ateisti uspesni u zivotu.

Za ateiste, religija nije "put u propast" nego glupost, naivno sujeverje.

 

Ono gde ti gresis u diskusiji je sto mesas pojmove - tj. izjednacujes ateizam i sekularnu drzavu.

Religioznost vs. ateizam treba da bude iskljucivo privatni problem svakog pojedinca.

Kad se religija (kroz crkvu, kao drustveni oblik izrazavanja iste) mesa u uredjenje drzave, to je vec problem svih nas.

 

 

Meni je zanimljivo da "narodne mase", tj. "raja", tj. "pucina" (po poznatom Njegosevom citatu) vodi silne rasprave oko oblika religioznosti koji praktikuje kandidat za sudiju, a totalno "ispod radara" im prolaze ovakve stvari (jednostavnije receno, pljacka):

 

As Virus Spread, Reports of Trump Administration’s Private Briefings Fueled Sell-Off

iz clanka, citat:

Quote

.............
The president’s aides appeared to be giving wealthy party donors an early warning of a potentially impactful contagion at a time when Mr. Trump was publicly insisting that the threat was nonexistent.
.................
“Short everything,” was the reaction of the investor, using the Wall Street term for betting on the idea that the stock prices of companies would soon fall.
..................

 

izvor, citav clanak: https://www.nytimes.com/2020/10/14/us/politics/stock-market-coronavirus-trump.html

 

Za neupucene, definicija "short-selling" manipulacije na stock market:

Quote

One way to make money on stocks for which the price is falling is called short selling (or going short). Short selling is a fairly simple concept—an investor borrows a stock, sells the stock, and then buys the stock back to return it to the lender. Short sellers are betting that the stock they sell will drop in price.

 

Dakle, "insajderi" su "zaradili" puste pare na osnovu informacija dok je predsednik lagao svima ostalima.

Kao penzioner koji zivi od penzije i ustedjevine koja je velikim delom u jednom investicionom fondu, osecam se direktno opljackanim od strane predsednika i njegove lopovske bande.

Toj je moj "put u propast" u kojem mi ni najmanje ne vredi sto je ta banda (navodno) religiozna.

 

Nista. A ti lepo, ni manje ni vise nego iz Kanade, navijaj za Trumpa jer, eto, nije bombardovao Srbiju...

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Plavi Golub said:

 

Nije goruca. Ocigledno je da jeste zapaljiva i da je gosodja izmedju ostalog i zbog stava na temu abortusa i birana.

Hriscanskim fundamentalistima jedno, korporativnom interesima drugo, a ostalima pa sta god se kome ucini.

 

Nije očigledno, niko i ne spominje abortus. 

  

17 hours ago, Plavi Golub said:

Uostalom, pokazace zene koje glasaju sta misle o i tome i sta su shvatile iz onih sesija na izborima.

 

Postoje ankete šta misle

 

Rezultati izbora neće pokazati ništa o tome. Izbori su referendum o Trampu, on je u debelom manjku kod žena bio i pre izbora sudije i nametnute kontroverze o abortusu.

 

  

17 hours ago, Plavi Golub said:

Kompleks zrtve, ajde?

 

Da.

 

17 hours ago, Plavi Golub said:

Da li bi zena sa takvom zivotnom pricu dosla do toga da joj se ponudi nominacija za predsednika SAD? Naravno da ne bi.

 

Opet glumljenje žrtve kao i ono da se Tramp prošetao do pobede. Tramp i Sanders su bili znak da establišment gubi kontrolu i poverenje. Republikanci nisu uspeli da zaustave Trampa, demokrate su zaustavili Sandersa. Za Trampa je glasala većina belih žena i pored svih skandala. Nije bio popularan kod njih ni onda ali su im bila važnija druga pitanja. Nije to toliko genderizovano, Steve Bannon je govorio kako je osetio populističku energiju i kod Sare Palin i, ako se dobro sećam, da mu je to između ostalog dalo ideju da populistički pokret ima neke šanse. Kako je to moguće ako su republikanci toliki seksisti?

 

17 hours ago, Plavi Golub said:

Sa jedne strane saljes neverbalnu poruku da je i kontrola nad sopstvenim telom za nekog upitna, a sa druge da nekonvencionalan privatni zivot ljudsko pravo.

 

Očigledno da dobar deo žena nema problem sa kontrolom tela čim misle da abortus treba zabraniti.

 

Nekonvencionalni privatni život jeste ljudsko pravo, o čemu ti to? Takođe, nema tu nikakve poruke, on se provukao kroz iglene uši i pobedio jer je monopol političkog duopola u krizi a Tramp nije bio deo republikanskog establišmenta. Dobio je nominaciju uprkos skandalima a ne zbog njih jer su oni koji su glasali za njega bili fokusirani na druge stvari.

 

17 hours ago, Plavi Golub said:

Kako bese ono o glumljenju zrtve.

 

Ne posmatram sve kroz odnos žrtve i počinioca, ovo se dešava ne samo njemu kada je sukob jako zaoštren. Nisam detaljno pratio u ono vreme ali mislim da je Obama slično prošao, naravno sa druge strane koja je mnogo slabija u USA.

 

Činjenica je da ga mainstream mediji nisu napadali samo kada je izbombao Siriju sa 70 tomahavka, to je njima bilo ok. Bukvalno sve ostalo su bili napadi, teorije zavere i čista histerija. Pošto sam se sada setio tih davnih pohvala bombama povlačim napisano, eto nije baš sve bilo negativno dakle moguć je nešto malo gori tretman.

Link to comment
Share on other sites

Dotičemo se propasti bez religije. Pretpostavljam da 'e to kad smrtnik umre. Mene zanima kakva propast čeka besmrtnike.

Ovo je poučna diskusija, mnogo sam naučio.

20-te godine 21-og veka. Još da se pomene kako je zemlja pljoča i nauka je počela. [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...