Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

8 minutes ago, Cyrus Smith said:

Moguće da će se pojaviti posle izbora jer ja ne vidim da AOC i Nancy Pelosi pripadaju u istu partiju. 

Naravno da ne spadaju - AOC je buducnost, Nancy proslost ali nece doci do razdvajanja jer bi sebe osudile na beznacajnost... iz isto razloga we ni republikanci nisu dijelili

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Angelia said:

.......

ja sebe smatram za pametnog i uspesnog menadzera, ali sam tokom karijere uspela da zaposlim i otpustim dosta nesposobnjakovica. Deo posla.

 

Angela Merkel je profesionalni politicar, koji uz to ima dosta podrske. Potpuno razlicite situacije.

Ja sam rekla u vreme kad je on govorio da je virus nista, da on laze - zato sto mu je neko rekao da tako treba i da je tako bolje. 

politicari lazu, big news.

1. Da, ali ti radis za svoju firmu. On radi za sve drzavljane i treba da bude sposobniji.

Opet: zasto prethodni predsednici nisu zaposlili i otpustili toliko nesposobnjakovica?

 

2. I Trump je sada profesionalni politicar. Oboje za to imaju samo OJT (on-the-job-training).

Ali Merkel je naucnik (ima doktorat iz hemije) i razume podatke, a Trump je lovac u mutnom sa nekretninama i (tudjim) parama.

Zato Merkel zna sta ne zna i pusta vrhunske znalce da rade svoj posao, za razliku od sarlatana Trumpa koji bi davao injekcije deterdzenta da leci bolest...

 

 

 

20 hours ago, Angelia said:

A ti si Bushu verovao kad je rekao WMD u Iraku?

Verovao si Hilari kad je rekla da nije koristila privatni server. I da nije znala za Benghazi?

Verovao si Klintonu kad je rekao "I did not have sexual relations with that women"?

Jesi verovao i Obami da ce Obamacare da nas kosta nista, ali ce da obezbedi zdravstvo za sve koji ga nemaju? Sta se desilo nakon toga?

Kako ti to verovanje ide danas?

1. Nisam verovao Bushu, stavise, sudelovao sam u demonstracijama protiv tog rata.

2. Nisam verovao Hillary, ne verujem joj ni danas.

3. Nisam verovao Billu Clintonu, ali me ta laz nije smetala. Promiskuitet je za one kojima se dopada, ne ide mi iz dzepa. To je privatna stvar njega i njegove zene - kao sto je i Trumpov seksualni zivot njegova. Sve je OK dok nema nasilja, a neciji sporazumni odnosi me ne zanimaju.

4. Obamacare me nije kostao nista, kao penzionera, imam dobro (privatno) osiguranje i ne uzbudjujem se. Nisam ni preterano pratio. Od sledece godine cu imati i Medicare, pa me to vec zanima.

 

5. Verovanje mi lose ide, jer Trump laze o stvarima koje me se ticu.

Proveo sam prvi deo marta u Los Agelesu i izlozio se riziku (kao i moja cerka i njen decko). Kad nam je razlog za boravak propao (sve zatvoreno), to je bilo zbog intervencije na nivou Californije - a Trump je jos uvek laprdao da opasnosti nema i *ebes maske. I LAGAO, kao sto je nedavno priznao, jer su mu o opasnosti profesionalci govorili jos u januaru.

 

Trumpu njegova sopstvena obavestajna sluzba javi sta Rusi rade u Avganistanu, a on kaze da je to bzvz jer zna, nazvao je postovanog kolegu Putina i ovaj ga je ubedio da je sve to "fake news."

 

Neverovatno, zar treba da ti ja ovde nabrajam sve njegove lazi i gluposti?

Edited by zoran59
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Ne bih se složio da je AOC budućnost. Šta više, zabrinuo bih se aho je tako.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Vrijeme radi za nju, USA nikada nije imala politicara takvog uticaja sa 29 godina - vec je postala glas mladih I onoga sto oni zele, i zna koji problemi su pred njima I ne ustrucava se govoriti o tome i kada nije popularno. Green New Deal u nekom obliku se mora dogoditi u narednih 15 godina jer je to jednostavno “state of the planet”. Kinezi su to prepoznali I donijeli odluku da budu carbon neutral I spremni su platiti cijenu za to...

Dok traje debate, AOC ima tri puta vise retwitova od Kamale Harris 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ocekivao sam da ce ga Donald razneti. Nije se desilo. Bio je Tramp bolji u smislu energicniji ali dosta emergije sa malo efekata iste. Moderator skandalozno los. Pretpostavljam da ce Anderson Kuper biti sledeci put. Ovo je bilo kao Parovi/Zadruga show.

I najzanimljivije od svega, ocekivao sam pad kvota na Trampa. Pogledam sada, pala kvota na Bajdena. [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, NMX said:

A sad-e, kakve su ti prognoze posle prve debate? U teoriji, trebalo je da bude glatkih 3:0 za Trampa, što sam i očekivao. Ovako, možda 1:0 uz gol iz poklonjenog penala. Kako ti se čini?

 

 

 

Nisam jos odgledao. U nekom sam poslu ovih dana, pa ne stizem. Posle podne cu odgledati, pa pisem utiske o debati i vrhovnom sudu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sprivel said:


Ne, osnivac i vodja neki kanadjanin. Neo nazi ekipa, dosta fini i uljudni. Zeljni slobode.

 

Nisam ni sumnjao da kao ni ja uopste nisi cuo za njih do ovih dogadjaja od pre par nedelja. Samo za razliku od mene nisi ni proguglao o njima nista. Nemam pojma da li su neonaci, da li su fini, uljudni i zeljni slobode. Osnivac im jeste neki Kanadjanin, ali trenutno vodja organizacije jeste latino crnac Enrike Tario. Vidim na snimcima da u vodstvu ima jos crnaca.

 

Naravno to ne znaci da oni nisu neonaci i rasisti. U danasnjem svetu to ko je koje rase i nacije vise nista ne znaci kad su te stvari u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

 
Nisam ni sumnjao da kao ni ja uopste nisi cuo za njih do ovih dogadjaja od pre par nedelja. Samo za razliku od mene nisi ni proguglao o njima nista. Nemam pojma da li su neonaci, da li su fini, uljudni i zeljni slobode. Osnivac im jeste neki Kanadjanin, ali trenutno vodja organizacije jeste latino crnac Enrike Tario. Vidim na snimcima da u vodstvu ima jos crnaca.
 
Naravno to ne znaci da oni nisu neonaci i rasisti. U danasnjem svetu to ko je koje rase i nacije vise nista ne znaci kad su te stvari u pitanju. 

Lepo je sto se interesujes za njih i gledas rally klipinge.
Link to comment
Share on other sites

Tramp je uspeo da spreči da se debata održi po ustaljenim pravilima i na taj način je smanjio štetu po sebe. U raspravi se sveo na nekog kome je cilj da ne dopusti drugima da pričaju a realno nijednu bitnu stvar nije rekao za koju bismo mogli da kažemo "E ovo mu je na mestu". Bajden u početku uspavan ali se posle probudio. Nije izdržao provokaciju kada je Tramp pljuvao njegovu decu što će mu verovatno biti minus. U ovakvim duelima ne smete da dođete u poziciju da se branite i pravdate jer tada uvek izlgedate slabiji. Nije ni on ostao dužan Trampu u primitivluku ostaće upamćena rečenica da je Tramp Putinovo kuče, a što je najinteresantnije Tramp nije imao odgovor na to :)

 

Tramp me je potsetio na našeg Vesića, taj stil obraćanja ima i Vesić kod nas. Upada u reč i ne dopušta sagovorniku da dođe do reči a o sebi priča hvalospeve neverovatnih razmera. Bajden nije delovao kao "Uspavani Džo" kako ga neki mediji predstavljaju i osim već navedenog po meni je imao greške što je propustio zicer na pitanje o izboru sudije i što nije više insistirao na koroni.

 

Oni koji nisu gledali nisu ništa bitno propustili. Sledeće nedelje će sigurno biti zanimljivije u duelu Heris-Pens.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nonick said:

 

pa mozda bas nije tako.


link

 

kao sto sam rekao ovo moze da prvazilazi sivu zonu. Ona nije independent contractor na monogo nacina.

Dovoljno je da dokaze da je transakcija "arms length", a ako nije platice porez na taj 1 mill. Velika stvar.

4 hours ago, Baby said:

 

Nista ja tu ne vidim lose. Malo da se Ameri opuste da zena nece dici u vazduh svet... 

 

 

... inace ce zene cekati jos par vekova da se ustolice u predsednicku fotelju.. 

Zena treba da dobije poziciju zato sto je zasluzila a ne zato sto se usunjala iza nekog.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Tramp je uspeo da spreči da se debata održi po ustaljenim pravilima i na taj način je smanjio štetu po sebe. U raspravi se sveo na nekog kome je cilj da ne dopusti drugima da pričaju a realno nijednu bitnu stvar nije rekao za koju bismo mogli da kažemo "E ovo mu je na mestu". Bajden u početku uspavan ali se posle probudio. Nije izdržao provokaciju kada je Tramp pljuvao njegovu decu što će mu verovatno biti minus. U ovakvim duelima ne smete da dođete u poziciju da se branite i pravdate jer tada uvek izlgedate slabiji. Nije ni on ostao dužan Trampu u primitivluku ostaće upamćena rečenica da je Tramp Putinovo kuče, a što je najinteresantnije Tramp nije imao odgovor na to 🙂

 

Tramp me je potsetio na našeg Vesića, taj stil obraćanja ima i Vesić kod nas. Upada u reč i ne dopušta sagovorniku da dođe do reči a o sebi priča hvalospeve neverovatnih razmera. Bajden nije delovao kao "Uspavani Džo" kako ga neki mediji predstavljaju i osim već navedenog po meni je imao greške što je propustio zicer na pitanje o izboru sudije i što nije više insistirao na koroni.

 

Oni koji nisu gledali nisu ništa bitno propustili. Sledeće nedelje će sigurno biti zanimljivije u duelu Heris-Pens.

 

Tramp je ustvari zadovoljio svoje glasace i odradio celi deo posla. Bio je buli, iznosio gluposti bez pokrica i sasvim dovoljno za odusevljenje njegove stare publike. Bajden i ovako nije mnogo bitan, jer vecina glasa za njega protiv Trampa. 

 

Interesantno mi je to sto je od ulaska do izlaska Tramp bio totalno nadrndan sa stisnutim ustima i skupljenim ocima, a Bajedn je imao sirok spektar ekspresija, od prevrtanja ociju, smejanja, besa, nervoze... koji su se smenjivali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

 

Zena treba da dobije poziciju zato sto je zasluzila a ne zato sto se usunjala iza nekog.

 

Kako se zasluzuje predsednicko mesto - glasanjem. Tramp, gradjevinac sigurno nicim osim njegovim performansom stand up komicara i trabunjanjem oko zida koji resava sve probleme gradjana nije zasluzio icim to mesto, a eto ga tu gde je. On dan jedan pre toga nije ulozio trud da poboljsa nesto u drzavi, cak ni takse nije placao. Kamala je senator koji se bavi drzavom i problemima pa je bar na osnovu toga zasluzila vise to mesto. 

 

Moja primedba da se se "usunjati" se nije odnosila na to sto si ti prokomentarisala. Da je Tramp impicovan tj. oteran, Pens bi se "usunjao" na mesto predsednika. Zar nije po zakonu? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RatzenStadt said:

Kao dva deteta. Takav sam utisak stekao.

 

pa nije bas. Biden bi bio sasvim cool da ovaj nije lud.

 

Giant interrupting baby je bio nervozan/besan od pocetka, samo sam cekao kad ce modaretoru reci "you're fired!" he-he

Gleado sam dosta debata ali ovakvo nasilno lupetanje sto je Trump sprovodio jos nisam video. Biden ga ignorisao koliko je mogao, samo mu je dva puta rekao da je clown, jednom shut up man :). Jadni moderator nije bio sposoban da radi svoj posao, bio je previse blag prema narandzastom detetu.

Ali ljigavo govno od coveka nije stao ni pred kraj i pomesao Bidenovo mrtvo dete sa onim koji je jos ziv poceo da halucinira o nekavim dolarima, onda mu Biden rekao da ako bi debata presla na Trampovu familiju nikad se zavrsilo ne bi.

 

 

Edited by nonick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

 

Kako se zasluzuje predsednicko mesto - glasanjem. Tramp, gradjevinac sigurno nicim osim njegovim performansom stand up komicara i trabunjanjem oko zida koji resava sve probleme gradjana nije zasluzio icim to mesto, a eto ga tu gde je. On dan jedan pre toga nije ulozio trud da poboljsa nesto u drzavi, cak ni takse nije placao. Kamala je senator koji se bavi drzavom i problemima pa je bar na osnovu toga zasluzila vise to mesto. 

 

Moja primedba da se se "usunjati" se nije odnosila na to sto si ti prokomentarisala. Da je Tramp impicovan tj. oteran, Pens bi se "usunjao" na mesto predsednika. Zar nije po zakonu? 

Tramp je dobio izbore time je zasluzio mesto. Kamala nije uspela da dobije ni kandidaturu.

Postoji razlika kad se slucajno desi da VP mora da preuzme funkciju, sto je jako retko, i kada se smisleno ide na to da ce VP u stvari biti predsednik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...