Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Just now, Amigo said:

 

Nije lijepo rugati se nekome zbog njegovih godina 

To nije zbog njegovih godina vec direktno utice na posao koji treba da radi. Ako se ne varam Biden je samo 4 godine stariji! U njegovom slucaju to je direktan problem za obaljvanje posla. On ako se zezne i pritisne crveno dugme da pozove sobaricu i ti i ja odosmo u piskopeju. :59:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nonick said:

 

Cela ova tax hype je dobro za Bidena, ovo da je placao $750 taxe je onako trivijalno - za siroke mase.  

Najvise je cudno onih 26 miliona za consulting fees, gde je najverovatnije Ivanka kako kazu - double dipped - kao kosultant i zaposlen u Trump org. To moze da bude teska no-no sitvacija i prevazilazi sivu zonu.

 

To je samo prica za mase, da je postojao problem sa porezom i pre 2016te veruj mi da bi mu IRS to naplatila. A cak i da postoji, platis i gotovo (posto se samo radi o ciji su advokati bolji).

Sa Ivankom uopste nije problem (barem ne bi trebalo da bude), on nema shareholders, moze da plati na 1099 sta god hoce zaposlenom sve dok je uredno placen porez na ta primanja. I u tome je bas fora koju ljudi ne kontaju, on je radio tax planning, nije krivicno izbegavao porez, kao recimo kako se zvao onaj glumac sto je fasovao zatvor? 

Mislim vidis kako izvrcu kao nije platio federal income tax ali je platio alternative minimum tax - a to u stvari ista stvar, samo razlicita kalkulacija - koja jeste smisljena da bi drzava dobila svoj minimalni deo od vlasnika biznisa kao on.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mrd said:

To nije zbog njegovih godina vec direktno utice na posao koji treba da radi. Ako se ne varam Biden je samo 4 godine stariji! U njegovom slucaju to je direktan problem za obaljvanje posla. On ako se zezne i pritisne crveno dugme da pozove sobaricu i ti i ja odosmo u piskopeju. :59:

 

Zato imamo Kamalu 😄 Ja nesto mislim da je Biden ovo uradio da bi napravio ulaz zeni predsedniku na sporedna vrata. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Angelia said:

 

Sa Ivankom uopste nije problem (barem ne bi trebalo da bude), on nema shareholders, moze da plati na 1099 sta god hoce zaposlenom sve dok je uredno placen porez na ta primanja. I u tome je bas fora koju ljudi ne kontaju, on je radio tax planning, nije krivicno izbegavao porez, kao recimo kako se zvao onaj glumac sto je fasovao zatvor? 

 

 

pa mozda bas nije tako.


link

Quote

 

The tax filings The Times reviewed don't name the consultants. But reporters matched the $747,622 figure claimed by the Trump Organization to the number Ivanka Trump reported in a financial disclosure when she joined the White House in 2017.

The Trump Organization claimed that the payments were related to hotel projects in Vancouver and Hawaii, The Times reported. Ivanka Trump "had been an executive officer of the Trump companies that received profits from and paid the consulting fees for both projects," meaning she appeared to be treated as a consultant on the same hotel deals she was already responsible for managing, the newspaper said.

Tax law allows employers to deduct consulting fees as a business expense, but IRS rules specify that to do so, the consulting arrangement must be an "ordinary and necessary" part of operating the business.

The Times noted that the IRS has pursued civil penalties against some business owners who sought to avoid taxes by paying high fees to related parties who were not really independent contractors. The newspaper cited a 2011 case in which the IRS denied an Illinois accounting firm $3 million in consulting-fee deductions because it learned that the partners paid themselves the fees through corporations they created.

 

 

kao sto sam rekao ovo moze da prvazilazi sivu zonu. Ona nije independent contractor na monogo nacina.

Link to comment
Share on other sites

 
Zato imamo Kamalu [emoji1] Ja nesto mislim da je Biden ovo uradio da bi napravio ulaz zeni predsedniku na sporedna vrata. 
Bidenu je rečeno da to uradi. Čak ni političar, lično ne bi prešao preko onoga što je ona lažljivica rekla o njemu. Slažem se da pokušavaju ženu da proguraju, ali ne njegovom voljom.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Bidenu je rečeno da to uradi. Čak ni političar, lično ne bi prešao preko onoga što je ona lažljivica rekla o njemu. Slažem se da pokušavaju ženu da proguraju, ali ne njegovom voljom.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Nikada nisam ni mislila da kandidat totalno sam bira potpredsednika... nego uvek ima razloga zasto se bas neki kandidat bira. Evo pogledaj Pencea, da li on lici na nekog koga bi Tramp birao? Ne, ali je za njega dobar jer se u nicemu ne suprotstavlja i donosi mu evandjelisticke glasove... 

Link to comment
Share on other sites

 
Nikada nisam ni mislila da kandidat totalno sam bira potpredsednika... nego uvek ima razloga zasto se bas neki kandidat bira. Evo pogledaj Pencea, da li on lici na nekog koga bi Tramp birao? Ne, ali je za njega dobar jer se u nicemu ne suprotstavlja i donosi mu evandjelisticke glasove... 
:)
I niko normalan neće da smeni DT pa da mu Pepe preuzme ulogu predsednika. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Squabbit said:

Je li, gde ima prenos debate vcrs?
Za nas sto nemamo kablovsku, ima li neki link?

Najjace bi bilo da Bruce Buffer bude moderator

tumblr_nl4pu6fIb61ry1rm7o1_500.gif&f=1&n

 

Chris Wallace vodi debatu. (Fox News)

 

7 oktobra je podpredsednicka debata i vodi je Susan Page (US Today)

 

Druga predsednicka debata je 15. oktobra i vodi Steve Schully (C-SPAN)

 

I treca debata je 22. oktobra i vodi je Kristen Welker (NBC news) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

Ja mislim da će biti interesantnija debata Haris-Pens koja je negde između prve i druge debate predsedničkih kandidata.

 

Kamala ima da ga pojede sa cipelama, pogotovo zbog skole gde njegova zena radi koja odbija aplikacije svima osim strejt i sto moraju da prihvate da je bog stvorio sve na zemlji i odbacuju evoluciju. Jos on onako smusen... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Nista ja tu ne vidim lose. Malo da se Ameri opuste da zena nece dici u vazduh svet... 

... inace ce zene cekati jos par vekova da se ustolice u predsednicku fotelju.. 

Ne mislim da ce zene mnogo cekati - konacno je vrijeme i pitanje je dana kada ce zena postati predsjednik USA. Ja licno nisam za Kamalu, ona je previse lijevo za moj ukus - ali neko sa dobrim planom, harizmom da motivise mlade, ko ce istrajatvati na odbrani demokratije i zakona, kao i umjerenom politikom negdje oko politickog centra  - dakle neko kao sto je AOC ce biti izvanredna predsjednica 2028 ili mozda i 2024. 70% demokrata i simpatizera je vec reklo da bi joj sada dali glas da se moze kandidovati, od toga je vecina u starosnoj grupi od 18-34 godina... 

 

A vrijeme radi za nju - do 2028 ce jos 40 miliona studenata proci kroz liberalno obrazovanje na univerzitetima i prevazici  konzervativna drustvena, ekonomska  i politicka razmisljanja, 20 miliona penzionera ce poumirati ili poseniliti do mjere u kojoj ne mogu glasati (a oni su vecinski republikanski biraci)...

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Kamala ima da ga pojede sa cipelama, pogotovo zbog skole gde njegova zena radi koja odbija aplikacije svima osim strejt i sto moraju da prihvate da je bog stvorio sve na zemlji i odbacuju evoluciju. Jos on onako smusen... 

Cak i cnn je rekao da je 2016. Pens lagano pobedio u debati Tima Kejna. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

A vrijeme radi za nju - do 2028 ce jos 40 miliona studenata proci kroz liberalno obrazovanje na univerzitetima i prevazici  konzervativna drustvena, ekonomska  i politicka razmisljanja, 20 miliona penzionera ce poumirati ili poseniliti do mjere u kojoj ne mogu glasati (a oni su vecinski republikanski biraci)...

 

Da li ce onda Amerika biti bolja ili losija, to je veliko pitanje. Ovo sto se sada desava nije vise liberalizam, nego ispiranje mozga.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Amigo said:

 

Da li ce onda Amerika biti bolja ili losija, to je veliko pitanje. Ovo sto se sada desava nije vise liberalizam, nego ispiranje mozga.

Ja mislim da ce biti bolja - neki drugi da ce biti losija, zivi bili pa vidjeli... Ja mislim da gore od Trampove USA ne moze biti, a imali su i Eisenhowera, i Nixona, i Hoovera i mladjeg Busha - nije mu falilo konkurencije.  Progresivan pristup oporezivanju, univerzalna zdravstvena zastita i besplatno obrazovanje, zastita ljudskih i manjinskih prava, kontrola  licnog naouruzanja, odrzivi ekonomski razvoj - zasto ne bila bolja ?

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

 
Chris Wallace vodi debatu. (Fox News)
 
7 oktobra je podpredsednicka debata i vodi je Susan Page (US Today)
 
Druga predsednicka debata je 15. oktobra i vodi Steve Schully (C-SPAN)
 
I treca debata je 22. oktobra i vodi je Kristen Welker (NBC news) 
Podpredsedn debata na Vladimirovicev rodjus. Fino..

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ters said:

Ja mislim da ce biti bolja - neki drugi da ce biti losija, zivi bili pa vidjeli... Ja mislim da gore od Trampove USA ne moze biti, a imali su i Eisenhowera, i Nixona, i Hoovera i mladjeg Busha - nije mu falilo konkurencije.  Progresivan pristup oporezivanju, univerzalna zdravstvena zastita i besplatno obrazovanje, zastita ljudskih i manjinskih prava, kontrola  licnog naouruzanja, odrzivi ekonomski razvoj - zasto ne bila bolja ?

Pa jbg, zar ih (skoro) sve suprotno od praktikovanja nabrojanog nije dovelo na vrh sveta na kojem su vec dosta dugo? Za sve to vreme, bili su jedina drzava na svetu koju nikad nije zahvatila neka diktatorska posast.

Zasto menjati stvari onda?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RatzenStadt said:

Pa jbg, zar ih (skoro) sve suprotno od praktikovanja nabrojanog nije dovelo na vrh sveta na kojem su vec dosta dugo? Za sve to vreme, bili su jedina drzava na svetu koju nikad nije zahvatila neka diktatorska posast.

Zasto menjati stvari onda?

Zato sto se stvari mijenjaju  sa vremenom, i drustveni odnosi, i izvori ekonomske snage i na kraju i odnosi u svijetu... Po nekoiko razlicitih kategorizacija, USA vise nije puna demokratija - nego demokratija sa falinkom... Flawed democracy prema https://en.wikipedia.org/wiki/Democracy_Index (rangirani nize od Cilea...) Blizi su indeksom Bugaskoj nego najdemokratskijim zemljama svijeta... Prema https://www.v-dem.net/en/ su "substantially declining on liberal democracy index" - i jedna od zemalja koja najbrze ide u autokratiju... Tu su negdje rangirani sa Slovackom, Mauricijusom i Jamajkom...

 

Ja se sjecam vremena kada su poredjeni sa UK, Njemackom, Svedskom, Svajcarskom, Fracuskom, Japanom i mislim da im je promjena potrebna da se vrate gdje im je realno mjesto - velika zemlja i ljudstvom, i potencijalom, i idejama, koja je uvijek sto gurala, sto vukla ostatak svijeta ka naprijed...

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Borko said:

Cak i cnn je rekao da je 2016. Pens lagano pobedio u debati Tima Kejna. 

Od te 2016 trump derangement syndrome je dostigao tolike razmere da je nemoguće da je sada nemoguće da se ovako nešto prizna. 

 

3 hours ago, ters said:

Ja mislim da ce biti bolja - neki drugi da ce biti losija, zivi bili pa vidjeli... Ja mislim da gore od Trampove USA ne moze biti, a imali su i Eisenhowera, i Nixona, i Hoovera i mladjeg Busha - nije mu falilo konkurencije.  Progresivan pristup oporezivanju, univerzalna zdravstvena zastita i besplatno obrazovanje, zastita ljudskih i manjinskih prava, kontrola  licnog naouruzanja, odrzivi ekonomski razvoj - zasto ne bila bolja ?

Zbog intersekcionalističke religije/ideologije koja može samo da vodi u dalje sukobe ako se dosledno primeni. E sad, možda se pokaže da je demokratama to samo maska i da neće biti dosledno primenjena, u tom slučaju ostaje da se vidi kako će demokratski establišment proći u sukobu sa snagama haosa. Nekako ne vidim smanjenje napetosti ko god da pobedi.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, RatzenStadt said:

A po kojim to parametrima USA kaska za tim pobrojanim zemljama iz poslednjeg pasusa, osim u izvestaju EIU-a o indeksu demokratije?

Ponovicu, if it ain't broke, don't fix it.

Po mnogim - pogledaj V-Dem izvjestaj, ima 200 raznih parametara...  I USA zaostaje za Nejmackom, Francuskom, Svajcarskom, Japanom, Kanadom.... 

 

- abuse of defamation and copyright by elite

- access to justice

- access to public service by gender, social group

- access to state business opportunities by gender, social group

- clean elections

- corruption perception index

- division of power

- education equality

- election free and fair

- executive embezzlement and theft

- freedom from forced labor

- freedom from torture

- government censorship effort

- harrassment of journalists

- health equality

- media bias

....

 

Treba li jos ????  Ali znas u cemu prednjace jos uvijek ? U akademskoj slobodi izrazavanja! Koja je ovdje negirana mnogo puta.

 

Ja ne tvrdim da je "broke" - to tvrde svi na ulicama, u svim sredstvima javnog mnijenja koja vidim ( a pratim i Fox in CNN, kao i Ben Shapira i Tucker Carlsona ali i Anderson Coopera i Cenk Uygura) , pa i forumasi ovdje, i to kako oni koji zastupaju republikansku opciju, tako i oni koji zastupaju demokratsku. Trenutno, treca opcija ne postoji. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...