Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

Evo jedno opste pitanje za Amerikance. Da li mogu reci da zive bolje ili losije za ove 4 godine sa Trampom, ako porede sa vremenom kada je Obama vladao?

Meni licno malko bolje, da zanemarimo pandemiju tj zadnjih 6 meseci. Bilo bi lepo da je prepravljen Obamacare pa da ta osiguranja padnu.

Ali inace meni su se nekoliko fenomenalnih stvari u zivotu desile u zadnje 4 godine. Neke od njih su posredno vezane za Trampovu administraciju, recimo peak ekonomije koji je za mene bio super

36 minutes ago, ters said:

 

Ma nije valjda bas Venecuela cilj? Trenutno je kod demookrata na snazi Bidenova struja koja se ne bi bas mogla tako okarakterisati. 

 

Apel da se ne odrzi trick or treat je atak na slobodu? Sta je sa ljudima koji nisu culi taj apel, koji ga nisu razumjeli jer ne govore engleski, koji ne gledaju tu TV stanicu, ne gledaju TV ili ne posjeduju TV uopste - da li je i njihova sloboda napadnuta u ovom slucaju?

Ako drvo padne u sumi i niko ne vidi, da li je drvo palo?:classic_smile: namerno parafraziram.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Angelia said:

Ako drvo padne u sumi i niko ne vidi, da li je drvo palo?:classic_smile: namerno parafraziram.

Ma OK, znam da se moj post moze tako protumaciti - ali namjera je da se kaze da se apeli koji vrlo cesto dolaze od jednog urednika  u jednom terminu jednog televizisjkog kanala na jednoj televizijskoj stanici, koja je samo jedan kanal komunikacije ne trebaju dozivljavati kao atak na slobodu. Ko god je uputio apel ima pravo da ga uputi - necemo mu valjda ukinuti slobodu govora? 

 

Ja takve stvari ne dozivljavam tako tragicno  - ako nekome mogu pomoci postovanjem apela koji me nicim ne ugrozava to je OK, ako ne, idemo dalje, ja po svom, oni po svom. Ja cu cokoladice imati u kuci u svakom slucaju ako neko zakuca (a ako ne zakuca pojescu ih sam  (stimulisacu ekonomiju kupovinom cokolada i placanjem trenera i nutricioniste da kasnije skinem tezinu, a i medicinari mogu imati fajde od mene ako mi labs ne budu dobri), djeca su mi odrasla i ne idu u trick or treat (a da su manji i da su rekli da hoce da idu, vodio bi ih)... 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

 

Evo sad gledam na televiziji, kako ne zabranjuju trick-treat, ali apeluju da se to ne radi. Upravo o tom vidu ukidanja slobode govorim. Ne radi se na obrazovanju, vec na treniranju stoke da slusa vlast. US to nikada nije bila, ali leva strana demsa, posto levo kod reps ne postoji, sistematski srafi puk(namerno ne pisem narod).

pa vama amerima sto je common sense svugde treba da vam kazu preko televijize, hehe. A kad vam kazu onda bas terate inat :)

 

Sto se trick or treat-a tice, pa videcemo. Deca su ionako u maskama :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nonick said:

pa vama amerima sto je common sense svugde treba da vam kazu preko televijize, hehe. A kad vam kazu onda bas terate inat 🙂

 

Sto se trick or treat-a tice, pa videcemo. Deca su ionako u maskama 🙂

 

Amerikanci i Srbi - nema treceg u konkurenciji u tjeranju inata.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

 

Ma nije valjda bas Venecuela cilj? Trenutno je kod demookrata na snazi Bidenova struja koja se ne bi bas mogla tako okarakterisati. 

 

Apel da se ne odrzi trick or treat je atak na slobodu? Sta je sa ljudima koji nisu culi taj apel, koji ga nisu razumjeli jer ne govore engleski, koji ne gledaju tu TV stanicu, ne gledaju TV ili ne posjeduju TV uopste - da li je i njihova sloboda napadnuta u ovom slucaju?

Ne znam sta je sa ljudima koji nisu culi, a i ne razumem sta me pitas.

Trenutno Venecuela izgleda kao cilj.

2 hours ago, ters said:

Ma OK, znam da se moj post moze tako protumaciti - ali namjera je da se kaze da se apeli koji vrlo cesto dolaze od jednog urednika  u jednom terminu jednog televizisjkog kanala na jednoj televizijskoj stanici, koja je samo jedan kanal komunikacije ne trebaju dozivljavati kao atak na slobodu. Ko god je uputio apel ima pravo da ga uputi - necemo mu valjda ukinuti slobodu govora? 

 

Ja takve stvari ne dozivljavam tako tragicno  - ako nekome mogu pomoci postovanjem apela koji me nicim ne ugrozava to je OK, ako ne, idemo dalje, ja po svom, oni po svom. Ja cu cokoladice imati u kuci u svakom slucaju ako neko zakuca (a ako ne zakuca pojescu ih sam  (stimulisacu ekonomiju kupovinom cokolada i placanjem trenera i nutricioniste da kasnije skinem tezinu, a i medicinari mogu imati fajde od mene ako mi labs ne budu dobri), djeca su mi odrasla i ne idu u trick or treat (a da su manji i da su rekli da hoce da idu, vodio bi ih)... 

 

 

Boga mi ovo je guverner rekao, ne znam da li je to samo jedna stanica prenosila, ali mozda. Cini mi se da se nismo bas najbolje razumeli.

45 minutes ago, ters said:

 

Amerikanci i Srbi - nema treceg u konkurenciji u tjeranju inata.

Srpski amer su extra. 😛 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Od Rogana nema nista, prvo sto Biden nece to prihvatiti, kao sto si rekao Rogan nije na njegovoj strani. Medjutim 3 debate su vec dogovorene i voditelji odredjeni tako da ta debata nije deo planova.

Ali bi bila zabavna.

Naravno da neće prihvatiti i zbog voditelja i zato što je Roganov uslov dugačak format od 4 sata i samo njih trojica u studiju a Bajden to ne može da izdrži. Ali da vodi supersilu to može.

 

9 hours ago, Baby said:

 

Pa ok, ako je tebi ovo sto Tramp radi na bolje, onda lupamo u razlicit dobos... 

Otkud na bolje, zamenjuješ teze. Tramp je jedan čovek bez ideologije koji će u trenutku kada siđe sa vlasti, ove ili za 4 godine, otići u istoriju. Demokrate su prihvatili ideologiju koja je u stanju da razmontira najmoćniju silu sveta sa jednim od dva najveća nuklearna arsenala i koja je garant ravnoteže na mnogo mesta u svetu uključujući Balkan. Bolje bi bilo da su uspeli da izbace normalnog kandifata i da su se oduprli ideološkom napadu i tada bi im verovatno i šanse bile mnogo bolje . Pošto nisu Tramp je manje zlo, ništa "na bolje".

 

Eto, na mini anketi nije se javio niko da mu je drastično lošije otkada je došao Tramp, ekonomija je bila dobra do korone, aktivno se suprotstavljao pritiscima da vojno interveniše. Ja ne vidim apokalipsu najavljenu kada je došao na vlast i isto će biti ako ostane još jedan mandat.

 

9 hours ago, Baby said:

 

Pa o tome se i radi, sto Tramp ne odgovara na pitanja, nego samo prica na tu temu sta on hoce. 

 

Dočim Bajden odgovara britko i pravo u centar, zato se i krije i eskivira kako može. Bolje da Kamala Harris dođe na debatu, ionako će verovatno da završi mandat.

 

5 hours ago, ters said:

 

Svaka generacija styarno vjeruje da stvara novo i bolje drustvo - i ja mislim da je svaka sljedeca generacija u pravu.   

 

Nije USA jedina država na svetu niti je baš tako jedinstvena i imuna od pojava koje su već viđene. I generacije u Nemačkoj i Rusiji su mislile da stvaraju bolji svet baš kao i ovi produkti američkih univerziteta obuzeti egzistencijalnim problemima tipa gender pronouns i mikroagresije. 

 

Boldovano, kako se pravi "bolje" društvo zasnovano na novoj rasnoj segregaciji, obrnutoj rasnoj hijerarhiji sa još uvek većinskom rasom na dnu?

 

5 hours ago, ters said:

 

Ma nije valjda bas Venecuela cilj? Trenutno je kod demookrata na snazi Bidenova struja koja se ne bi bas mogla tako okarakterisati. 

 

Nije cilj ali lako može da bude rezultat.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

Ma OK, znam da se moj post moze tako protumaciti - ali namjera je da se kaze da se apeli koji vrlo cesto dolaze od jednog urednika  u jednom terminu jednog televizisjkog kanala na jednoj televizijskoj stanici, koja je samo jedan kanal komunikacije ne trebaju dozivljavati kao atak na slobodu. Ko god je uputio apel ima pravo da ga uputi - necemo mu valjda ukinuti slobodu govora? 

 

Ja takve stvari ne dozivljavam tako tragicno  - ako nekome mogu pomoci postovanjem apela koji me nicim ne ugrozava to je OK, ako ne, idemo dalje, ja po svom, oni po svom. Ja cu cokoladice imati u kuci u svakom slucaju ako neko zakuca (a ako ne zakuca pojescu ih sam  (stimulisacu ekonomiju kupovinom cokolada i placanjem trenera i nutricioniste da kasnije skinem tezinu, a i medicinari mogu imati fajde od mene ako mi labs ne budu dobri), djeca su mi odrasla i ne idu u trick or treat (a da su manji i da su rekli da hoce da idu, vodio bi ih)... 

 

 

Izvini ali meni je to bila prva misao na tvoj post. Ali sada vidim da si pogresno razumeo sta znaci 'apel', to je doslo iz vrha drzave, ne od nekog kanala, ili nekog urednika, nego od vlasti, na svakom kanalu.

Evo ovaj moj guverner ce da apeluju SC da preinaci odluku suda da su neke njegove "mere" neustavne. Veoma prosto - ne mozes reci da je okupljanje vise od 250 ljudi na otvorenom zabranjeno, ali onda objasnjavati kako ljudi imaju pravo na Prvi amandman da protestuju. Znaci nije zabranjeno.

 

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Eto, na mini anketi nije se javio niko da mu je drastično lošije otkada je došao Tramp, ekonomija je bila dobra do korone, aktivno se suprotstavljao pritiscima da vojno interveniše. Ja ne vidim apokalipsu najavljenu kada je došao na vlast i isto će biti ako ostane još jedan mandat.

 

Ovo je bas mini anketa posto ima mali broj ljudi iz US na forumu, ali nikakva apokalipsa se nije desila. Baby kaze poskupele stvari, jesu, ali su i zarade otisle na gore - znaci sve pricam pre-pandemic. Middle class je dobila popuste na porez, kompanije takodje, nezaposlenost se smanjila. Na porezu su platili malo oni u skupim delovima, ali to je ipak bio deo pregovora i zahtev demokrata pa se to nema sta pripisati Trampu. Pricalo se kako ce neonacisti setati ulicama i nas emigrante prve izbacivati, kad ono, ulicama se prosetali ultra-levicari i popalili i opljackali, stvarno nisu diskriminisali koga, to im se moze priznati :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

 

Otkud na bolje, zamenjuješ teze. Tramp je jedan čovek bez ideologije koji će u trenutku kada siđe sa vlasti, ove ili za 4 godine, otići u istoriju. Demokrate su prihvatili ideologiju koja je u stanju da razmontira najmoćniju silu sveta sa jednim od dva najveća nuklearna arsenala i koja je garant ravnoteže na mnogo mesta u svetu uključujući Balkan. Bolje bi bilo da su uspeli da izbace normalnog kandifata i da su se oduprli ideološkom napadu i tada bi im verovatno i šanse bile mnogo bolje . Pošto nisu Tramp je manje zlo, ništa "na bolje".

 

 

Ok, ja to vidim drugacije. Vidim jednu rasisticko, fasisticku, mizoginisticku ideologiju koju su prihvatili republikanci i koji svaki dan obesmisle sudstvo. Bajdena uopste ne vidim kao neku pretnju niti kao nekog ultra levod ideologa. 

 

Svakako, ostane li Tramp sada, za cetiri godine nece doci umerene demokrate, nego upravo ce stici ti od kojih se bezi sada. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cyrus Smith said:

Nije USA jedina država na svetu niti je baš tako jedinstvena i imuna od pojava koje su već viđene. I generacije u Nemačkoj i Rusiji su mislile da stvaraju bolji svet baš kao i ovi produkti američkih univerziteta obuzeti egzistencijalnim problemima tipa gender pronouns i mikroagresije. 

 

Boldovano, kako se pravi "bolje" društvo zasnovano na novoj rasnoj segregaciji, obrnutoj rasnoj hijerarhiji sa još uvek većinskom rasom na dnu?

 

Nije cilj ali lako može da bude rezultat.

Ti koje pominjes  u Njemackoj, Rusiji ali i Kini su nestudentska gologuzija - otprilike ista kao i Cephus, Merle i Emmy-Lou... Radnici, seljaci, sitne zanatlije a "postena" ili "fatherlandu i rasi  odana"  inteligencija se brojala na prste i tek kasnije dobila pravo postojanja.  Tek kada su ovi ekvivalenti naseg Joke, Djuke i Pramenke sa oruzjem usli na univerzitete, univerziteti u pomenutim zemljama su se predali totalitarnim rezimima.

 

 

Rasna segregacija? Vecinska rasa na dnu? Ja ne znam u kojem svijetu ti zivis - na pozicijama moci se u citavoj zapadnoj civilizaciji nalaze 90% pripadnici vecinske rase...i jedan propadnik narandzaste rase kao predsjednik USA. 

DEVEDESET senatora od ukupno 100 u USA su bijelci, 313 clana kongresa su bijelci (od ukupno 435),  u Trampovom kabinetu je bio jedan crnac - vise ni ne znam da li je jos uvijek tamo kojom brzinom rotira saradnike... o Forbes listama da i ne pricam - zaluta poneki sportista ili voditelj kao Oprah i to je to...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Baby said:

 

Pa ok, ako je tebi ovo sto Tramp radi na bolje, onda lupamo u razlicit dobos... 

 

Kada je Pinoce svrgavao Aljendea i uvodio vojnu diktaturu, pa onda krsio razna ljudska prava i svojom tajnom policijom ubijao ljude, on je tada pored svog tog zlocina stao na put jednom mnogo gorem i vecem zlu koje je krenulo sa Aljendeom da se uvlaci u Cile. Podsetimo, Cile je u vreme dolaska Aljendea na vlast bio demokratska zemlja, dosao je na izbore sasvim regularno i normalno, ali je po svojoj ideologiji i politici tezio od Cilea da napravi Kubu. Zbog toga sto je Pinoce uradio danas je Cile jedna od najnaprednijih ekonomija u J.Americi (jednim delom naravno, ne mogu se sve zasluge datim jednom coveku).

 

Nesto slicno se moze reci i za Trampa, da njegova vrednost lezi u tome (pored svog njegovog populizma, nastupa i podrske koju ima od alt-righta) sto je bas u ovom istorijskom trenutku resio da stane na put protosocijalizmu i protokomunizmu u USA, kako bi (svesno ili nesvesno, za nas i istoriju to je nebitno) sprecio da najmocnija sila sveta krene da propada, a zajedno sa njom bi mogao ceo svet (dugorocno i postepeno gledano). Naravno, Tramp nije kao Pinoce hvala Bogu u smislu da ubija ljude i ima tajnu policiju.

 

Da bi se ovo razumelo, potrebno je izvrsiti "prociscenje" od platonistickog pogleda na svet, narocito u politici gde platonizam jednostavno ne radi (zapravo dovodi do veceg zla, vidi Karl Poper), a to barem sto se tebe tice podrazumeva malo vecu filo sofiju 😄

Edited by Veshtodel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Amigo said:

Evo jedno opste pitanje za Amerikance. Da li mogu reci da zive bolje ili losije za ove 4 godine sa Trampom, ako porede sa vremenom kada je Obama vladao?

:roflmao:

 

Reci sta te zanima?

U mom slucaju, eto nabio sam secer, ali nisam siguran da je to nesto do DT!

Objasni, definisi sta je po tvom kritierijumu bolji zivot? 

Trenutno ne smem da pijem Coca-Cola-Ju.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Veshtodel said:

 

Kada je Pinoce svrgavao Aljendea i uvodio vojnu diktaturu, pa onda krsio razna ljudska prava i svojom tajnom policijom ubijao ljude, on je tada pored svog tog zlocina stao na put jednom mnogo gorem i vecem zlu koje je krenulo sa Aljendeom da se uvlaci u Cile. Podsetimo, Cile je u vreme dolaska Aljendea na vlast bio demokratska zemlja, dosao je na izbore sasvim regularno i normalno, ali je po svojoj ideologiji i politici tezio od Cilea da napravi Kubu. Zbog toga sto je Pinoce uradio danas je Cile jedna od najnaprednijih ekonomija u J.Americi (jednim delom naravno, ne mogu se sve zasluge datim jednom coveku).

 

Nesto slicno se moze reci i za Trampa, da njegova vrednost lezi u tome (pored svog njegovog populizma, nastupa i podrske koju ima od alt-righta) sto je bas u ovom istorijskom trenutku resio da stane na put protosocijalizmu i protokomunizmu u USA, kako bi (svesno ili nesvesno, za nas i istoriju to je nebitno) sprecio da najmocnija sila sveta krene da propada, a zajedno sa njom bi mogao ceo svet (dugorocno i postepeno gledano). Naravno, Tramp nije kao Pinoce hvala Bogu u smislu da ubija ljude i ima tajnu policiju.

 

Da bi se ovo razumelo, potrebno je izvrsiti "prociscenje" od platonistickog pogleda na svet, narocito u politici gde platonizam jednostavno ne radi (zapravo dovodi do veceg zla, vidi Karl Poper), a to barem sto se tebe tice podrazumeva malo vecu filo sofiju 😄

 

Ok, ajde sada napravi (fil sofsku) analizu sta moze da se desi ako ljudi zapale od komunizma i izglasaju Trampa.. eto, nadji neki primer u istoriju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Veshtodel said:

 

Kada je Pinoce svrgavao Aljendea i uvodio vojnu diktaturu, pa onda krsio razna ljudska prava i svojom tajnom policijom ubijao ljude, on je tada pored svog tog zlocina stao na put jednom mnogo gorem i vecem zlu koje je krenulo sa Aljendeom da se uvlaci u Cile. Podsetimo, Cile je u vreme dolaska Aljendea na vlast bio demokratska zemlja, dosao je na izbore sasvim regularno i normalno, ali je po svojoj ideologiji i politici tezio od Cilea da napravi Kubu. Zbog toga sto je Pinoce uradio danas je Cile jedna od najnaprednijih ekonomija u J.Americi (jednim delom naravno, ne mogu se sve zasluge datim jednom coveku).

 

Nesto slicno se moze reci i za Trampa, da njegova vrednost lezi u tome (pored svog njegovog populizma, nastupa i podrske koju ima od alt-righta) sto je bas u ovom istorijskom trenutku resio da stane na put protosocijalizmu i protokomunizmu u USA, kako bi (svesno ili nesvesno, za nas i istoriju to je nebitno) sprecio da najmocnija sila sveta krene da propada, a zajedno sa njom bi mogao ceo svet (dugorocno i postepeno gledano). Naravno, Tramp nije kao Pinoce hvala Bogu u smislu da ubija ljude i ima tajnu policiju.

 

Da bi se ovo razumelo, potrebno je izvrsiti "prociscenje" od platonistickog pogleda na svet, narocito u politici gde platonizam jednostavno ne radi (zapravo dovodi do veceg zla, vidi Karl Poper), a to barem sto se tebe tice podrazumeva malo vecu filo sofiju 😄

 

Ovo je za mene neprijatno iznenadjenje i razocaranje - nisam ocekivao da se upotreba najbrutalnije sile, ubistava i mucenja u politicke svrhe   opravdava na bilo koji nacin na forumu, pogotovo ne borbom protiv hipotetskog "mnogo goreg zla", kojem je Allende u Cileu "tezio" i "koje je pocelo da se uvlaci u CIle". Ja sam razgovor sa tobom zavrsio, a ti opravadavaj Pinocea i Pol Pota koji su dvije strane iste medalje koliko ti dusa zeli.

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ters said:

 

Ovo je za mene neprijatno iznenadjenje i razocaranje - nisam ocekivao da se upotreba najbrutalnije sile, ubistava i mucenja u politicke svrhe   opravdava na bilo koji nacin na forumu, pogotovo ne borbom protiv hipotetskog "mnogo goreg zla", kojem je Allende u Cileu "tezio" i "koje je pocelo da se uvlaci u CIle". Ja sam razgovor sa tobom zavrsio, a ti opravadavaj Pinocea i Pol Pota koji su dvije strane iste medalje koliko ti dusa zeli.

 

 

 

Upravo to, hipoteticki komunizam je bolje zameniti za gotovo sigurni fasizam... 

 

Spoiler

Fmr. FBI agent Peter Strzok: "When I see people who are quitting and leaving the Dept. of Justice, they're not doing that based on any political agenda ... They're doing it because what they see is the unacceptable politicization of the Dept. Justice."

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ters said:

 

Rasna segregacija? Vecinska rasa na dnu? Ja ne znam u kojem svijetu ti zivis - na pozicijama moci se u citavoj zapadnoj civilizaciji nalaze 90% pripadnici vecinske rase...i jedan propadnik narandzaste rase kao predsjednik USA. 

DEVEDESET senatora od ukupno 100 u USA su bijelci, 313 clana kongresa su bijelci (od ukupno 435),  u Trampovom kabinetu je bio jedan crnac - vise ni ne znam da li je jos uvijek tamo kojom brzinom rotira saradnike... o Forbes listama da i ne pricam - zaluta poneki sportista ili voditelj kao Oprah i to je to...

Izvini koliko je to lose predstavljanje US demografije? Mislim kongres i senat?

A sto se tice Forbes listi - pa to ima veze sa akumulacijom kapitala, mislim koliko ima zena na tim listama?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Upravo to, hipoteticki komunizam je bolje zameniti za gotovo sigurni fasizam... 

 

Hipoteticki komunizam je sve manje hipoteticki. Ne znam da li je neko shokiran ovom informacijom:

 

Pro-China advocacy group funds project headed by Black Lives Matter co-founder

The Black Futures Lab, a liberal initiative launched by a Black Lives Matter co-founder, lists as its financial sponsor the pro-China Chinese Progressive Association, raising questions about the extent of China’s support for the increasingly powerful protest movement.

The 2-year-old Black Futures Lab, founded and headed by Black Lives Matter co-founder Alicia Garza, describes itself on its website as a “fiscally sponsored project of the Chinese Progressive Association,” a left-wing group with ties to the People’s Republic of China.

.....

Ms. Garza co-founded what is now the Black Lives Matter Global Network, which has 15 U.S. chapters and others in Canada, Australia and Europe. Co-founder Patrisse Cullors described herself and Ms. Garza in a 2015 interview as “trained Marxists.”

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Hipoteticki komunizam je sve manje hipoteticki. Ne znam da li je neko shokiran ovom informacijom:

 

Pro-China advocacy group funds project headed by Black Lives Matter co-founder

The Black Futures Lab, a liberal initiative launched by a Black Lives Matter co-founder, lists as its financial sponsor the pro-China Chinese Progressive Association, raising questions about the extent of China’s support for the increasingly powerful protest movement.

The 2-year-old Black Futures Lab, founded and headed by Black Lives Matter co-founder Alicia Garza, describes itself on its website as a “fiscally sponsored project of the Chinese Progressive Association,” a left-wing group with ties to the People’s Republic of China.

.....

Ms. Garza co-founded what is now the Black Lives Matter Global Network, which has 15 U.S. chapters and others in Canada, Australia and Europe. Co-founder Patrisse Cullors described herself and Ms. Garza in a 2015 interview as “trained Marxists.”

 

ovo je kinesko rovarenje (copyright by Henry), oni rovare i preko far-right grupacijama.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Hipoteticki komunizam je sve manje hipoteticki. Ne znam da li je neko shokiran ovom informacijom:

 

Pro-China advocacy group funds project headed by Black Lives Matter co-founder

The Black Futures Lab, a liberal initiative launched by a Black Lives Matter co-founder, lists as its financial sponsor the pro-China Chinese Progressive Association, raising questions about the extent of China’s support for the increasingly powerful protest movement.

The 2-year-old Black Futures Lab, founded and headed by Black Lives Matter co-founder Alicia Garza, describes itself on its website as a “fiscally sponsored project of the Chinese Progressive Association,” a left-wing group with ties to the People’s Republic of China.

.....

Ms. Garza co-founded what is now the Black Lives Matter Global Network, which has 15 U.S. chapters and others in Canada, Australia and Europe. Co-founder Patrisse Cullors described herself and Ms. Garza in a 2015 interview as “trained Marxists.”

 

Hipoteticki komunizam koliko ja vidim nija na vlasti, ne utice na nista, osim sto siri propagandu i kao i ostali trazi svoje pravo na govor. 

BLM uticaj se od pre dva meseca prepolovio na pola. 

 

(nepogresivo ciljas pro desnicarske mix facts medije za poentu)

 

Washington Times:

 

image.png.b4798432b82b5159b662b4421e9bc992.png

 

image.png.aaaf091a3a686752215b0bdcc66ea7fe.png

 

New York post:

 

MBFCMixed.png?w=355&ssl=1

 

rightcenter011.png?w=600&ssl=1

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nonick said:

 

ovo je kinesko rovarenje (copyright by Henry), oni rovare i preko far-right grupacijama.

 

 

Jel sponzorisu nekog od far-right? Mislim da je malo razlika kad se ideoloski poklope....

 

3 minutes ago, Baby said:

 

 

(nepogresivo ciljas pro desnicarske mix facts medije za poentu)

 

Jel informacija netacna?

https://cpasf.ourpowerbase.net/civicrm/contribute/transact?reset=1&id=45

https://blackfutureslab.org/our-team/

 

Jel mozes da objasnis zasto taj komadic informacije nije u medijima koji naginju levo? Ja bih rekla da bi to bilo interesatno za novinare da objasne ko i kako sponzorise organizacije koje promovisu opasne ideologije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Jel sponzorisu nekog od far-right? Mislim da je malo razlika kad se ideoloski poklope....

 

Jel informacija netacna?

https://cpasf.ourpowerbase.net/civicrm/contribute/transact?reset=1&id=45

https://blackfutureslab.org/our-team/

 

Jel mozes da objasnis zasto taj komadic informacije nije u medijima koji naginju levo? Ja bih rekla da bi to bilo interesatno za novinare da objasne ko i kako sponzorise organizacije koje promovisu opasne ideologije.

 

 

 

Da oni sponzorisu to sve sto se navodi i da je sve pod njihovom sapom, ne bi imali nikakvih problema da sponzorisu sam vrh u preuzmu vlast... koliko vec i prosle godine. 

 

Meantime, Tramp koristi tax novac za dobijenje izbora, eno ga krpi rupe koje je trebao da zakrpi sa Portorikom pre 3 godine, ali su bili suvise siromasni i prljavi da bi se bavio njima..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Angelia said:

Jel sponzorisu nekog od far-right? Mislim da je malo razlika kad se ideoloski poklope....

 

Jel informacija netacna?

https://cpasf.ourpowerbase.net/civicrm/contribute/transact?reset=1&id=45

https://blackfutureslab.org/our-team/

 

Jel mozes da objasnis zasto taj komadic informacije nije u medijima koji naginju levo? Ja bih rekla da bi to bilo interesatno za novinare da objasne ko i kako sponzorise organizacije koje promovisu opasne ideologije.

 

 

 

Mozda zbog toga sto je ova pro-kineska grupa uredno registrovana u USA, ima tax number i tax exempt status, dakle jedna USA organizacija podrzava drugu USA organizaciju... A na stranu konstatacija u orginalnom tekstu da grupa Kineza u USA imaju vezu sa - pazi sad iznenadjenja - Kinom... 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...