Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Dobra prezentacije totalitarne (moralno nakazne i intelektualno bankrotirane (zapravo u ovom slucaju komicno isprazne (link je ka automatskom generatoru postmodernog blebeta...ovaj, naucnih clanaka, koji prolaze recenzije u njihovim casopisima)), kakav nuzno mora biti svaki sistem misljenja koji ne dozvoljava kritiku/empirijski pogled na svet) ideologije u cije ime se ubijaju i prebijaju americki gradjani i u cije ime ime im se unistavaju biznisi, i u cije ime se izbacuju sa posla, i u cije ime su podvrgunti maoistickim performansima "borbe i kritike"...i u cije ime je Demokratska stranka prihvatila ulicni falangizam kao legitiman i pozeljan sistem politicke borbe, sto je jedan od najsramnijih dogadjaja u novijoj istoriji demokratskog sveta:

  

 

00:00 How critical social justice demands compliance 
1:42 The "Sokal Squared" Hoax 
7:13 How Black Lives Matter is related to this ideology 
13:43 How the meaning of words has changed 
20:52 Hostility towards liberalism and Western culture 
25:44 Why topple statues, including statues of abolitionists?
28:27 Ideology fueling Antifa
36:50 Why doesn't the book cover cultural Marxism? 
43:06 Why these ideologies are so cynical 
51:36 The paradigm of power 
54:50 Why the West isn't allowed to criticize other systems or cultures 
1:00:23 Why are people saying 2+2 doesn't equal 4? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ters said:

Kada se odgleda i video potpuno je jasno da Tramp troluje, očigledno uspešno.

 

Sa jedne strane se tvrdi da Tramp i ne zna šta priča (česta tema kod David Pakmana naprimer) i da ima mozak amebe a sa druge da "planira" da sruši ustav i to je izrazio, ako sam dobro čuo, rečima "we'll ask for another four or so". Cognitive bias much? 

Link to comment
Share on other sites

Ja vec dugo mislim da je Trumpova ideja, ako naravno dobije i ove izbore, da na sledece kandidat bude Ivanka. Cenim da je zato guraju svuda redom po tim nekim desavanjima i funkcijama, da kao ima neki pedigre. Naravno ako Trump i dalje bude ziv i razumniji od Bidena, on bi se sve pitao preko cerke, bar mislim da tako on planira. Cak mi i ma smisla sa tim "another four or so" sa mojom teorijom, posto aspoultnu ne vidim da bi ikad mogao da promeni ustav i kandiduje se za treci mandat, ali zato mislim da ima ambiciju da napravi dinastiju, sto cak i nije nesto nevidjeno u americkoj politici iz nekog razloga. 
 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Scepan Mali said:

Ja vec dugo mislim da je Trumpova ideja, ako naravno dobije i ove izbore, da na sledece kandidat bude Ivanka. Cenim da je zato guraju svuda redom po tim nekim desavanjima i funkcijama, da kao ima neki pedigre. Naravno ako Trump i dalje bude ziv i razumniji od Bidena, on bi se sve pitao preko cerke, bar mislim da tako on planira. Cak mi i ma smisla sa tim "another four or so" sa mojom teorijom, posto aspoultnu ne vidim da bi ikad mogao da promeni ustav i kandiduje se za treci mandat, ali zato mislim da ima ambiciju da napravi dinastiju, sto cak i nije nesto nevidjeno u americkoj politici iz nekog razloga. 
 

Cini mi se da gresis, on misli da ON nastavi 8+ godina. Sto se tice promena, jednom je napravljeno da ne moze vise od 2 mandata, zbog cega ne bi to moglo da se ponisti? Trenutno DT nije problem, vec neposobnost druge strane da se bori dijalogom i demokratskim putem. Cuj, ako demokratsk atrana dopusta da  jedna neuroticna Pelosi,  javno cepa dokumenta, a to se snima i prenosi sirom US, kako ocekivati, da se ta strana podrzava. Emocije u politici, ne smeju da postoje. Zbog toga ne moze svako da se bavi tim poslom.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Scepan Mali said:

Ja vec dugo mislim da je Trumpova ideja, ako naravno dobije i ove izbore, da na sledece kandidat bude Ivanka. Cenim da je zato guraju svuda redom po tim nekim desavanjima i funkcijama, da kao ima neki pedigre. Naravno ako Trump i dalje bude ziv i razumniji od Bidena, on bi se sve pitao preko cerke, bar mislim da tako on planira. Cak mi i ma smisla sa tim "another four or so" sa mojom teorijom, posto aspoultnu ne vidim da bi ikad mogao da promeni ustav i kandiduje se za treci mandat, ali zato mislim da ima ambiciju da napravi dinastiju, sto cak i nije nesto nevidjeno u americkoj politici iz nekog razloga. 
 

 

Ivanka da, ali u buducnosti, ne odma. Mislim da se za sledeci tiket projektuje par Marko Rubio/Niki Hejli, a sve u skladu sa planom okretanja republikanaca ka Latino populaciji. Problem ovog para je sto su oboje sa juga, ali misle da to sto su oboje manjine amortizuje to i da ce biti konkurentni i na severu. Ivanka ce biti kandidat posle toga. Naravno ako prodju prajmarise. 

 

Naravno da Tramp ne misli da trazi treci mandat, u krajnjem slucaju to nije ni rekao. 

 

Naravno, sve je to jako, jako daleko, moze da se promeni hiljadu stvari, tako da nista od toga ne treba uzimati za skroz ozbiljno. 

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo Schwarzenegger je bio odlican guverner u Californiji. Za vreme njegovog mandata su kolale glasine da zele da promene zakon, kako bi on mogao da se kandiduje za predsednika. Sve je bilo super, a onda kad je stvano doslo do toga da se o tome raspravlja su ga provalili da ima dete sa sobaricom. Nisam siguran da ce ta ideja o 3-em mandatu da proradi, iskopace nesto od DT. Medjutim, DT je tako lepo istrenirao javnost, da svaka negativna novost o njemu zvuci kao fake-news. Tip je media master i trenutno nema ravnog oponenta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

 

Naravno da Tramp ne misli da trazi treci mandat, u krajnjem slucaju to nije ni rekao. 

 

 

Kako nije rekao? 

 

Quote

"We are going to win four more years," Trump said at a rally in Oshkosh, Wisconsin on Monday."And then after that, we'll go for another four years because they spied on my campaign. We should get a redo of four years."

 

I to ponavlja vec koji put. Pre je razlog bio impicment, sada je spijuniranje... Znaci, meraci se opasno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Kako nije rekao? 

 

 

I to ponavlja vec koji put. Pre je razlog bio impicment, sada je spijuniranje... Znaci, meraci se opasno. 

 

We ne znaci ja vec mi, ali ti to vec znas, tako da nema svrhe da se nastavljamo oko toga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

 

We ne znaci ja vec mi, ali ti to vec znas, tako da nema svrhe da se nastavljamo oko toga. 

 

Nema svrhe jer ne pratis nego vec imas odredjen stav u kom nista ne moze da te pokoleba. 

 

Ivanka ce jako tesko biti predsednik, bar u narednih 20 godina. Njegovi glasaci nisu spremni na zenu predsednika, oni bi zenama ladno uskrati i glasanje, pravo na odlucivanje o njenom telu (sto vec rade)... 

 

"we" znaci uvlacenje glasacima... da im da utisak da oni pobedjuju, a ne moja familija

Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

 

Izvoli slobodna si da kvotujes sta je bilo pogresno. 

 

Kako da kvotujem nesto sto je bilo pre 4 godine, a ovaj forum postoji godinu i po? 

 

Ja tebi ne prebacujem pogresno, niti bi ikada to rekla, nego odgovaram na tvoju drskost. Svi imaju prava da grese i svi grese. Ja sigurno necu kopati po starom forumu da citam nesto sto vise nije bitno da bi sada ovde dokazivala nesto, samo jos uvek nisam izlapela... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Kako da kvotujem nesto sto je bilo pre 4 godine, a ovaj forum postoji godinu i po? 

 

Ja tebi ne prebacujem pogresno, niti bi ikada to rekla, nego odgovaram na tvoju drskost. Svi imaju prava da grese i svi grese. Ja sigurno necu kopati po starom forumu da citam nesto sto vise nije bitno da bi sada ovde dokazivala nesto, samo jos uvek nisam izlapela... 

 

Kopanje po starom forumu? Slobodno, moze i to. Jasno se vidi koga sam podrzavao. Prvo Rubia, Kasica, Busa, bilo mi je svejedno od njih, pa onda Kruza, pa tek obda Trampa. Samo sto moje analize nemaju veze sa tim koga ja podrzavam. Imas ovde demokratske prajmarise, jel sam pogresio za neku drzavu? Pa i na proslom forumu sam jasno napisao da ce Hilari dobiti popular vote, a tesko elektore. Pa midterms, sve osim Arizone sam pogodio, cak sam i za nju stavio rezervu da moze da se desi preokret, sto je i bilo kad su prebrojani glasovi postom. Jedino sam pogresio za prve izbore u Izraelu i to se sve poremetilo za 0,1% glasova. I ove godine cu sve pogoditi i to cu napraviti analizu za svaki kongresni distrikt posebno.

 

A tvoji stavovi sa proslog foruma, recimo o neredima posle ubistva u Fergusonu, sistemskom rasizmu? No nema veze, ono sta je na starom forumu ostaje na starom forumu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, A sad said:

 

Kopanje po starom forumu? Slobodno, moze i to. Jasno se vidi koga sam podrzavao. Prvo Rubia, Kasica, Busa, bilo mi je svejedno od njih, pa onda Kruza, pa tek obda Trampa. Samo sto moje analize nemaju veze sa tim koga ja podrzavam. Imas ovde demokratske prajmarise, jel sam pogresio za neku drzavu? Pa i na proslom forumu sam jasno napisao da ce Hilari dobiti popular vote, a tesko elektore. Pa midterms, sve osim Arizone sam pogodio, cak sam i za nju stavio rezervu da moze da se desi preokret, sto je i bilo kad su prebrojani glasovi postom. Jedino sam pogresio za prve izbore u Izraelu i to se sve poremetilo za 0,1% glasova. I ove godine cu sve pogoditi i to cu napraviti analizu za svaki kongresni distrikt posebno.

 

A tvoji stavovi sa proslog foruma, recimo o neredima posle ubistva u Fergusonu, sistemskom rasizmu? No nema veze, ono sta je na starom forumu ostaje na starom forumu. 

 

Ja uopste nisam rekla koga si ti podrzavao, niti mi je bilo to na pameti. Cisto sam se ogradila na predizbornu kampanju gde si i nesto pogodio a cesto i omasio. 

Ja zelim da citam tvoje analize ne zato sto ces ti nesto da pogodis ili promasis nego zato sto ce meni da ukaze mozda na nesto na sta ne obracam paznju. 

 

Moji stavovi od Fergusana su isti kao i sada, nista se ne razlikuju. Ja i dalje mislim da ima sistemskog rasizma, a to misli eto i Tramp, jasno je rekao Woodwardu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Ja uopste nisam rekla koga si ti podrzavao, niti mi je bilo to na pameti. Cisto sam se ogradila na predizbornu kampanju gde si i nesto pogodio a cesto i omasio. 

Ja zelim da citam tvoje analize ne zato sto ces ti nesto da pogodis ili promasis nego zato sto ce meni da ukaze mozda na nesto na sta ne obracam paznju. 

 

Moji stavovi od Fergusana su isti kao i sada, nista se ne razlikuju. Ja i dalje mislim da ima sistemskog rasizma, a to misli eto i Tramp, jasno je rekao Woodwardu. 

 

Bice, ovih dana cu poceti. dugujem jos dve za Belorusiju, kad nadjem vremena da to zavrsim okrecem se USA i krecem od istocne obale ka zapadnoj, otprilike onako kako pristizu rezultati. Svaka drzava posebno, predsednicki, kongresni, gde ima guvernerski i senatorski. Zavrsavaju mi se poslovi, imacu vremena, pa polako, taman negde do izbora cu zavrsiti 🙂.  

 

Sad vec posle labor daya mogu da se daju prognoze i krece prava analiza, prajmarisi su se sada zavrsili svi, pa nema sta da se ceka. Za nekih nedelju dana otprilike, startujem sa Virdzinijom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cyrus Smith said:

Kada se odgleda i video potpuno je jasno da Tramp troluje, očigledno uspešno.

 

Sa jedne strane se tvrdi da Tramp i ne zna šta priča (česta tema kod David Pakmana naprimer) i da ima mozak amebe a sa druge da "planira" da sruši ustav i to je izrazio, ako sam dobro čuo, rečima "we'll ask for another four or so". Cognitive bias much? 

 

  1. Necu iskljuciti mogucnost da troluje, mada iskreno sumnjam da je trolovanje jer je uvijek praceno istim objasnjenjem da mu je prvi mandat prosao pod istragama i da zbog toga zasluzuje treci kao nadoknadu.
  2. Tramp se krece izmedju dvije faze - od mozga amebe do hladne proracunatosti i fokusa, cemu smo svi svjedoci - prilicno je fokusiran u kampanji i u stanju je da prenese poruku svojim biracima, u ne-skripted situacijama je katastrofalan, cak i kada za sagovornika ima "friendly" novinara, ili se nalazi u "friendly" okruzenju.
  3. Ivanka kao kandidat - nadam se da ce proci jednako kao Hilari kao kandidat, i nadam se da USA i dalje ima isti otpor prema dinastijskom vladanju kakav su imali i tokom zadnjih 250 godina.
  4. Kod mene definitivno postoji negativni bias, da ne kazem odbojnost, ali ne prema demokratama ili republikancima kao politickoj opciji  nego prema Trampu kao autokrati. Snaga demokratije pociva u institucijama koje trebaju obezbijediti stabilnost i sigurnost drustvu , i zbog toga nikada necu biti za autoritarne lidere i opcije koje stvari rjesavaju van tih institucija - Tramp, Putin, Orban, Erdogan,  Maduro, Castro, Milosevic a i Vucic...  Dzastin Trudo je nesposoban lider koji ce kostati Kanadu tokom 4-5 godina vlasti, ali ce Trampovi, Erdogani, Putini kostati svoje zemlje tokom mnogo duzeg vremena. Srbija, Sirija, Venecuela, Kuba su svoje autoritarne rezime krvavo platile i na zalost jos uvijek placaju.

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ters said:

 

  1. Necu iskljuciti mogucnost da troluje, mada iskreno sumnjam da je trolovanje jer je uvijek praceno istim objasnjenjem da mu je prvi mandat prosao pod istragama i da zbog toga zasluzuje treci kao nadoknadu.
  2.  

 

 

Naravno da troluje a vi se lozite:lol_2: Ko ce da mu odobri promenu ustava?

On je rekao da ce da "pregovara" treci mandat - s kime to?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

On je rekao da ce da "pregovara" treci mandat - s kime to?

Nadam se da grijesim i da to toga nece doci, 

 

  1. Trump je za 4 godine stavio pod potpunu kontrolu republikansku partiju, i sveo sve do jednog senatora i kongresmena na dizace ruku i tapsace tipa Marka Djurica. Neki od veoma inteligentnih ljudi, koji su se u proslosti drzali principa, savjesti i zakona su na neki volseban nacin legli na rudu... A bili su veoma glasni protiv Trampa (Kako ono bi - "He’s a race-baiting, xenophobic, religious bigot,” the senator says. “You know how you make America great again? Tell Donald Trump to go to hell.” (sama pogodi ko je ovo rekao). Pregovarati, ucjenjivati, isplacivati - u Tramp svijetu to izgleda jedno te isto.
  2. Demokrate nisu od puno drugacijeg materijala nego Republikanci  a treba ih naci tek toliko koliko je potrebno za 2/3 vecinu - to je mozda 50 politicara koji ce uraditi sve za sopstveni interes. Krajem 60-tih Johnson je imao skoro 70% vecinu u parlamentu i senatu, ali je bilo demokrata koji bi prvi glasali protiv takvog prijedloga. Glasanje za princip i uvjerenje vise ne postoji.
  3. Bilo je u proslosti mnogo onih koji su jednom na vlasti trazili sve nacine da tu i ostanu - Xi Jinping, Putin, Erdogan  su u zadnjih 2-3 godine  promijenili zakone i ustav da bi to uradili, mislis li da Trampu to nije na pameti?  Jedina utjesna stvar je sto je on 7-8 godina stariji od ove dvojice pa ce valjda prije i otici. A svi oni koji su se naoruzali do zuba  da se brane od "rogue government" su Trampisti.

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

Nadam se da grijesim i da to toga nece doci, 

  1. Trump je za 4 godine stavio pod potpunu kontrolu republikansku partiju, i sveo sve do jednog senatora i kongresmena na dizace ruku i tapsace tipa Marka Djurica. Neki od veoma inteligentnih ljudi, koji su se u proslosti drzali principa, savjesti i zakona su na neki volseban nacin legli na rudu... A bili su veoma glasni protiv Trampa (Kako ono bi - "He’s a race-baiting, xenophobic, religious bigot,” the senator says. “You know how you make America great again? Tell Donald Trump to go to hell.” (sama pogodi ko je ovo rekao). Pregovarati, ucjenjivati, isplacivati - u Tramp svijetu to izgleda jedno te isto.
  2. Demokrate nisu od puno drugacijeg materijala nego Republikanci  a treba ih naci tek toliko koliko je potrebno za 2/3 vecinu - to je mozda 50 politicara koji ce uraditi sve za sopstveni interes. Krajem 60-tih Johnson je imao skoro 70% vecinu u parlamentu i senatu, ali je bilo demokrata koji bi prvi glasali protiv takvog prijedloga. Glasanje za princip i uvjerenje vise ne postoji.
  3. Bilo je u proslosti mnogo onih koji su jednom na vlasti trazili sve nacine da tu i ostanu - Xi i Putin su promijenili zakone i ustav da bi to uradili, mislis li da Trampu to nije na pameti?  Jedina utjesna stvar je sto je on 7-8 godina stariji od ove dvojice pa ce valjda prije i otici. A svi oni koji su se naoruzali do zuba  da se brane od "rogue government" su Trampisti.

 

Samo sto USA nije Rusija i Kina. Naravno da svi glasaju u svom interesu - tj kako bi dobili sredeci izbor, ili se udomili na dobroj birokratskoj poziciji, to je inace nesto sto je Tramp napravio ociglednim, zato sto nije zarezivao politicku igru.

To je i razlog zasto nikad nece ni doci do promene Ustava po tom pitanju, tako da relax.....samo lozi ljude 

 

Bold ti je totalna predrasuda, jer su u tom slucaju New Black Panthers trumpisti.

Link to comment
Share on other sites

U nedelju je u PA, Lancaster county policija upucala tipa, koji je POC, koji je izbo 4 osobe, i napao nozem policajca. Reakcija na opravdanu reakciju policije:

After the shooting, a large crowd later gathered at the scene to protest. The windows of some police cars were smashed.

The demonstrators later marched to the Lancaster police station to continue their protest, which turned more violent overnight.

https://www.wgal.com/article/lancaster-police-body-cam-video-shooting-man-armed-with-knife-ricardo-munoz/34009627

 

Znaci paljenje, cigle, i slicno.

 

Pre 10 dana je u Salt Lake Citiju upucan 13godisnjak, autistican koji je imao mental breakdown, nenaoruzan.

Niko nije protestovao. Ali on je beo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...