Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Angelia said:

Mali je bio 20 minute voznje van Kenoshe.

Mislim da ipak postoji razlika ako neko ide od drzave do drzave i pravi nerede. 

Sto tebi smeta da se ispita da li se radi o organizovanom terorizmu, paljenje, nasilje?

 

Ne smeta meni nista, ispituju oni koji treba da ispituju, nadam se bar... jer vise u nista nisam siguna...

 

Smeta mi to mucno navlacenje da je jedna strana zlikovacka, a za drugu stranu cekamo izvestaje...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

 

Ne znam šta u tom kontekstu treba da znači nekakva sistemska podrška Polu Potu od strane SFRJ?

 

 

Nije to bila podrska, vec velika ljubav. Sto bi rekao drug Broz: "Ako je Pol Pot i ucinio neke zlocine (znao je dobro kakve), zasto Vijetnamci moraju da im vracaju zlocinima" :classic_biggrin:, uz osudu imperijalisticke Amerike, naravno ... 

 

Tito je prilikom tog susreta, u razgovoru s Khieu Samphanom, kasnije predsjednikom Demokratske Kampućije, rekao kako će protiv eventualnih novih napada SAD-a „dići glas i nesvrstane i druge miroljubive zemlje“. Istaknuo je kako one neće dopustiti da „imperijalisti rade što žele“, kao i da je veoma važno te podjednako efikasno da nastave borbu i na vojnom i na političko-diplomatskom planu. Tito je također rekao kako postoje velike sličnosti u karakteru i uvjetima u kojima se odvija sadašnja borba naroda Kambodže sa narodnooslobodilačkim ratom Jugoslavije te kako Kambodža sa sigurnošću može računati na prijateljstvo i podršku Jugoslavije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ne smeta meni nista, ispituju oni koji treba da ispituju, nadam se bar... jer vise u nista nisam siguna...

 

Smeta mi to mucno navlacenje da je jedna strana zlikovacka, a za drugu stranu cekamo izvestaje...

Pa zato sto je samo jedna strana palila i pljackala, i gadjala ljude ciglama i kamenjem, i bacala explozivne naprave.

Ne znam ko je druga strana.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Mali je bio 20 minute voznje van Kenoshe.


Ili manje od 2 minute helikopterom, a da je Elon Musk napravio hyper loop kao sto je obecao ni minut...

 

Jurisni odredi obje strane su krenuli po zemlji i za sada su regionalno organizovani- cekaj dok krenu proleterski u druge dijelove zemlje.

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa zato sto je samo jedna strana palila i pljackala, i gadjala ljude ciglama i kamenjem, i bacala explozivne naprave.

Ne znam ko je druga strana.

 

Andjelija, ne radi se o jednom slucaju, ne radi se o jednom gradu, ne radi se samo o ovim trenutnim dogadjajima jer ne traju od danas. Radi se o tome da postoje dve strane, ultra leva i ultra desna. Vlast naveliko daje podrsku samo jednoj strani. To nije smirivanje to je potaljivanje. Gosn. predsednik je predsednik svih, ali ko bi rekao s obzirom da je po ustolicenju prvo poceo da proteruje muslimane, pa ilegalne imigrante koje je zvao zivotinjama, pa ostale imigrante, na kraju i gradjane koji mu se ne svidjaju. Isto tako danas ne krije sta mu odgovara ili sta ne. Radi se o tome sa su obe strane neispravne, ali samo jedna ima zaledjinu drzave. Nista od ovih desavanja nije normalno i sve je za osudu i paljenje i ubijanja, cak nebitno ni da li je neko dosao sa strane ako izadje na sor i puca u nekog pod izgovorom da brani svoje, jer je sor (ulica) zajednicki. Znaci, sve je pogresno. 

 

Ti imas jedan uzasno rigidan desnicarski stav i kada ti to neko kaze, ti kazes pa ja sam neopredeljena. Kada su u Sarlotsvilu dosli WS sa svih strana i iz cele drzave da brane statuu, govorila si da je pravo glasa. Kada su povredili ko zna koliko ljudi kolima i ubili devojku, kazes bili su izazvani. Sada iskljucivo ides i biras vesti gde se nalazi rec "antifa kriva" i lepis pod izgovorom "aha, rekla sam vam" 

Kada Trampisti napune Portland kolima i gadjaju painballom (nisam sigurna da li znas kako izgleda kada te lupi kuglica sa bojom) i prskaju farbom demonstrante, e onda nisu dosli da izazivaju nego da brane. Onda jedan ubijen iz te grupe, iju, pa kako se niko ne zali i niko nece vest da zakaci, dok si za Flojda imala "sacekajmo da cujemo sta kaze izvestaj" a bilo je vise nego ocigledno, a trazis da neko zauzme stav za nesto sto je totalno nejasno osim da je ubijen Trampovac. Evo sada je odjednom ok sto je mali na desetak milja, iako je cak i van granice, iako ima za sobom dve zrtve, iako nema dovoljno godina za zakonsko nosenje oruzja... ali jbg on brani, tako je rekao! 

 

I ne mogu vise da nabrajam, jer svaki post je takav. Sve i da hocu sa necim da se slozim jako mi je tesko da se slozim sa tobom jer ako nije 100% krenuces da mi obrces post i uvlacis u neku drugu pricu... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:


Ili manje od 2 minute helikopterom, a da je Elon Musk napravio hyper loop kao sto je obecao ni minut...

 

Jurisni odredi obje strane su krenuli po zemlji i za sada su regionalno organizovani- cekaj dok krenu proleterski u druge dijelove zemlje.

 

 

:roflmao:

 

 

Nisam izdrzao. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa zato sto je samo jedna strana palila i pljackala, i gadjala ljude ciglama i kamenjem, i bacala explozivne naprave.

Ne znam ko je druga strana.

 

Rijecima Donalda Trampa: People choke.... Mozda su samo htjeli da prodju ulicom, ali znas kako golferi promase sa tri feet-a, i ovi su slucajno bacali kamenje i eksploziv okolo... 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Baby said:

 

Andjelija, ne radi se o jednom slucaju, ne radi se o jednom gradu, ne radi se samo o ovim trenutnim dogadjajima jer ne traju od danas. Radi se o tome da postoje dve strane, ultra leva i ultra desna. Vlast naveliko daje podrsku samo jednoj strani. To nije smirivanje to je potaljivanje. Gosn. predsednik je predsednik svih, ali ko bi rekao s obzirom da je po ustolicenju prvo poceo da proteruje muslimane, pa ilegalne imigrante koje je zvao zivotinjama, pa ostale imigrante, na kraju i gradjane koji mu se ne svidjaju. Isto tako danas ne krije sta mu odgovara ili sta ne. Radi se o tome sa su obe strane neispravne, ali samo jedna ima zaledjinu drzave. Nista od ovih desavanja nije normalno i sve je za osudu i paljenje i ubijanja, cak nebitno ni da li je neko dosao sa strane ako izadje na sor i puca u nekog pod izgovorom da brani svoje, jer je sor (ulica) zajednicki. Znaci, sve je pogresno. 

 

Ti imas jedan uzasno rigidan desnicarski stav i kada ti to neko kaze, ti kazes pa ja sam neopredeljena. Kada su u Sarlotsvilu dosli WS sa svih strana i iz cele drzave da brane statuu, govorila si da je pravo glasa. Kada su povredili ko zna koliko ljudi kolima i ubili devojku, kazes bili su izazvani. Sada iskljucivo ides i biras vesti gde se nalazi rec "antifa kriva" i lepis pod izgovorom "aha, rekla sam vam" 

Kada Trampisti napune Portland kolima i gadjaju painballom (nisam sigurna da li znas kako izgleda kada te lupi kuglica sa bojom) i prskaju farbom demonstrante, e onda nisu dosli da izazivaju nego da brane. Onda jedan ubijen iz te grupe, iju, pa kako se niko ne zali i niko nece vest da zakaci, dok si za Flojda imala "sacekajmo da cujemo sta kaze izvestaj" a bilo je vise nego ocigledno, a trazis da neko zauzme stav za nesto sto je totalno nejasno osim da je ubijen Trampovac. Evo sada je odjednom ok sto je mali na desetak milja, iako je cak i van granice, iako ima za sobom dve zrtve, iako nema dovoljno godina za zakonsko nosenje oruzja... ali jbg on brani, tako je rekao! 

 

I ne mogu vise da nabrajam, jer svaki post je takav. Sve i da hocu sa necim da se slozim jako mi je tesko da se slozim sa tobom jer ako nije 100% krenuces da mi obrces post i uvlacis u neku drugu pricu... 

Vidi, podmetanje jako smara.

Poenta je da ultra-desnicare trenutno nigde ne pale ni pljackaju, pa ajde da se pobrinemo za one koji to rade, nemoj da izmisljamo problem koji ne postoji.

Tvoje impresije o mom stavu me ne interesuju, ne znam da li si primetila da se ja tvojim stavovima ne bavim, samo tvojim konkretnim postovima.

Bold je cista laz, mislim nemam drugaciji ljubazniji nacin da to kazem, ali to konstatno radis, zasto, samo ti znas. Podmeces ljudima izjave i onda se sa tim podmetanjem svadjas. A meni je dosadilo po dve strane rasprave da bi ti pobegla kad nemas argumenata, i kad je svima jasno da si slagala.

 

Dugo si odustala vidim :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Vidi, podmetanje jako smara.

Poenta je da ultra-desnicare trenutno nigde ne pale ni pljackaju, pa ajde da se pobrinemo za one koji to rade, nemoj da izmisljamo problem koji ne postoji.

Tvoje impresije o mom stavu me ne interesuju, ne znam da li si primetila da se ja tvojim stavovima ne bavim, samo tvojim konkretnim postovima.

Bold je cista laz, mislim nemam drugaciji ljubazniji nacin da to kazem, ali to konstatno radis, zasto, samo ti znas. Podmeces ljudima izjave i onda se sa tim podmetanjem svadjas. A meni je dosadilo po dve strane rasprave da bi ti pobegla kad nemas argumenata, i kad je svima jasno da si slagala.

 

Dugo si odustala vidim :classic_biggrin:

 

Pa ok ako smara sto se onda upires da pametujes u svakom postu? Eno pre stranu dve si rasterivala drustvo koje pojma nema.

 

Poenta je da kroz istoriju imamo naciste i fasiste koji su ostavili za sobom toliko zrtava da je jako tesko zaboraviti. Poenta je da se to ponovo siri zahvaljujuci "ijao, razbise dva izloga" sto je skretanje pogleda sa neceg drugog. Slazem se za dva izloga, ali jako cesto se ne vide slonovi u tom izlogu. Poenta je da imas ultradesnicarske grupe i organizacije koje to jesu, dok se upire prstom u nesto sto moze da bude svako ko se ne dopada ideologiji. 

 

Bold: forum b92 je jos otvoren, sve stoji sto smo pisali. Imas ovde poprilicnu grupicu koja vuce da potone u desnu rupu i veoma kurazno pripisujes izvrtanja kao da su svi debili pa ne vide sta se pise. Mislim, mozda da probas na nekom forumu za osnovnu skolu... ne znam koji bolji savet da ti dam. 

 

Sta sam dugo odustala? Odustala od cega? 

 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Andjelija, ne radi se o jednom slucaju, ne radi se o jednom gradu, ne radi se samo o ovim trenutnim dogadjajima jer ne traju od danas. Radi se o tome da postoje dve strane, ultra leva i ultra desna.

 

A u kojoj zemlji ne postoje 2 strane? Italija? Nemacka? Svedska? Danska? Pa u Danskoj su na vlasti (rukovanje/ostrvo). Nije ni Italija daleko od toga, cini mi se, ne pratim uredno.

 

Kako smo dosli do toga? Pa zahvaljujuci drugovima postmodernistima. Hoce da se vratimo u pecine, poturaju bolesno dete, vodaju ga po svetu, videli od talibana kako se ruse spomenici pa hoce i oni malo, hoce da otmu, da malo pravilno preraspodele sebi, hoce da nema vise mom-dad-He-She-Mr-Mrs nego neki Ze/Hir/They/Them, hoce da ne jedem meso, eno ih svaki dan ispred mog posla dobacuju mi - ubico, a ne mogu da ih izgazim, ne ide mi se na sud i u zatvor - ko ce brine o deci, hoce da ruse, pale, kradu i premlacuju ako ti neces to sto oni hoce, hoce smrt Americi, smrt kapitalizmu, smrt Izraelu ....... smrt mnogima, smrt svima osim njima, hoce zadruge i kolektive, hoce da ubace malo sherijatskih zakona, sta fali, sta ce nam gradjanski, fuj gradjani :classic_biggrin:  ............

 

Pa dobro bre ........ ako hoce neka dodju i neka uzmu ....... dosta vise haosa, daj da se to zavrsi, pa da opet zivimo normalno ..... ili nenormalno ..... ko vec pobedi.

 

I onda su videli da to nece bas tako ici kako su zamislili. Da ima onih koji NECE. Recimo, ja necu. I sta cemo sad? Eto, neka mi dodju pred kucu u crnim uniformama sa bakljama i neka vicu "znamo gde zivis". Ja sam dobar domacin, ponudicu ih .......

 

A vidis koliko je sve to bilo bespotrebno, samo da nisu bili stoka bez mozga, alava, da zavlada i da jase k'o nekad.

 

Meni ne smeta sto su oni biljojedi, taman posla da mi smeta s kim se, gde i kako vole, rado bih prihvatio kako god oni hoce da im se obracam, slobodno mogu da voze automobile na sunce/vetar/kisu i sneg, nikada u meni nisu imali neprijatelja. Samo da su me pustili da zivim svoj zivot. Ovako ........ ybg, nismo se tako dogovorili.

 

Ali stoci to nije dosta ........ hoce da moje nebo vezu zicom i po mome mozgu crtaju seme, od mene da naprave kopiju svoju da njome vrate staljinisticko vreme ....... al ne dam ja svoje ideale i bicu i Qanon ako treba ........ za svoje slobodno parce neba. :roflmao:

 

Ma nema sanse ........ provaljeni su. Neka dodju. Ali realno ..... slabi su revolucionari. Bolje im je da se razidju polako, jer od 4. novembra nece vise biti to sto je sada.  

 

 

 

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa ok ako smara sto se onda upires da pametujes u svakom postu. Eno pre stranu dve si rasterivala drustvo koje pojma nema?

 

Ocigledno nisi razumela, podmeces lazi i to smara. Jer mene mrzi da trosim energiju na dokazivanje da si opet slagala. Posle ces da tvrdis da smo te pogresno razumeli.

Znaci zadnji pokusaj, nema sanse da bi ja ikad rekla da "su bili izazvani", znaci lazes, zato sto za razliku od tebe ja znam da je tamo jedan shozofrenicar uleteo kolima u gomilu, a ne da su "neki desnicari povredili mnoge i ubili devojku". Za to sto je istovremeno imao WS ubedjenja je itekako platio - dobio je dozivotnu, tacnije dobio je dve dozivotne (ili ako cemo da preracunamo jos onih 400+godina zatvora 7), od koji jednu za hate crime.

Tako se ova drzava razracunava sa ultra-desnicarima, sad samo da primene isto na ultra-levicare, pa da svi zivimo u miru - podrzavas?

 

To sto je tebi svako ko ne histerise na Trampa, desnicar, to je tvoj problem a ne moj.

Link to comment
Share on other sites

Tramp ponavlja reči "red i mir" kao da će to da se uspostavi ako je njegovo uzvikivanje dovoljno kolosalno.

Pa on je sada na vlasti, i da pobedi na izborima neće imati veća ovlašćenja nego što ih već ima. Biće četvrtina njegovog manadata protekla u haosu, infekcijama, umiranjima, desetine miliona ostalo bez posla. Što čeka izbore? 

 

Kao da će izbori ukloniti ili smeniti guvernere i gradonačelnike na koje on cilja. Oni ostaju bez obzira ko pobedi, potpuno isto stanje i posle izbora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Kao da će izbori ukloniti ili smeniti guvernere i gradonačelnike na koje on cilja. Oni ostaju bez obzira ko pobedi, potpuno isto stanje i posle izbora.

Nije isto. Nema vise kampanje, pa kao sto je zaustavio obaranje spomenika, ima on legalnih nacina da ih natera da rade svoj posao. Svi ce oni hteti pare od federalne vlade za stetu koju su prouzrokovali, naprimer. A drugo, nece vise ni imati motivaciju da dozvoljavaju ovo sto su dozvolili. Nema kampanje....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Nije isto. Nema vise kampanje, pa kao sto je zaustavio obaranje spomenika, ima on legalnih nacina da ih natera da rade svoj posao. Svi ce oni hteti pare od federalne vlade za stetu koju su prouzrokovali, naprimer. A drugo, nece vise ni imati motivaciju da dozvoljavaju ovo sto su dozvolili. Nema kampanje....

 

Te legalne i svake druge načine on već ima. Drugim mandatom neće dobiti trunku više. Kampanja izgovor za posmatranje sunovrata i uništenja zemlje?

 

Kampanja je izgovor za 200 hiljada umrlih, 40 miliona bez posla, haos na ulicama...pa nije li svrha bavljenja politikom da se dolaskom na vlast ostvari svoj program? Pa on je upravo sada na vlasti, biće tu još haosa osim ako mu Putin ne došapne kako se to radi. Jedino to mu ostaje kada se više ne bude brinuo za drugi mandat, to će biti razlika. Tek to bi mu žestoko uzvratilo.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Yoyogi said:

Tramp ponavlja reči "red i mir" kao da će to da se uspostavi ako je njegovo uzvikivanje dovoljno kolosalno.

Pa on je sada na vlasti, i da pobedi na izborima neće imati veća ovlašćenja nego što ih već ima. Biće četvrtina njegovog manadata protekla u haosu, infekcijama, umiranjima, desetine miliona ostalo bez posla. Što čeka izbore? 

 

Kao da će izbori ukloniti ili smeniti guvernere i gradonačelnike na koje on cilja. Oni ostaju bez obzira ko pobedi, potpuno isto stanje i posle izbora.

 

To moze u Kini, ako Djiping kaze gazi, to se gazi. Medjutim, tesko da ce to da radi U Americi. Sto je dobro, naravno, pod uslovom da za guvernere nemas totalne kretene koji, ako slucajno kazu nesto normalno, eto im crno-uniformisane rulje ispred kuce, pa onda klece i izvinjavaju se.

 

Naravno da nece imati veca ovlascenja, niti mu pada na pamet da krsi ustav i posalje federalce tamo gde nisu pozvani od lokalnih vlasti ili ukoliko nije napadnuta federalna imovina ili ....... ako nerede izaziva proglasena teroristicka organizacija (a to ce biti tek u novembru).

 

Drugo, retki su predsednici koji su reizabrani ili povratili popularnost posle nekih teskih batina, vidim da je Makron jedan od njih, ali Trumpu to sada bas ne treba. Mnogo lose deluje na neopredeljene. A svoje pristalice ionako nece izgubiti, stagod da uradi.

 

Poznato je da se promene koje jedan predsednik donese u prvom mandatu - u slucaju da drugi ne osvoji, vrlo lako ponistavaju, dok su one 8-godisnje promene vrlo teske za povratak na staro ili cak ponekad nemoguce. On je siguran u svoju pobedu, ne zeli da zbog majmuna u nekoliko ionako propalih gradova rizikuje "mesto u istoriji".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yoyogi said:

 

Te legalne i svake druge načine on već ima. Drugim mandatom neće dobiti trunku više. Kampanja izgovor za posmatranje sunovrata i uništenja zemlje?

 

 

Pitaj demse sto su to dozvolili zbog kampanje.

A ostalo Putin i ostale budalastine, uozbilji se. Pandemiju nije on napravio.

 

Taman kad pomislim da se sa tobom moze nesto normalno razgovarati ti to upropastis, sa ovakvim upadicama.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Pitaj demse sto su to dozvolili zbog kampanje.

A ostalo Putin i ostale budalastine, uozbilji se. Pandemiju nije on napravio.

 

Taman kad pomislim da se sa tobom moze nesto normalno razgovarati ti to upropastis, sa ovakvim upadicama.

idi pa patronizuj svoje po kući, ne mene.

 

Jedino silom može ovo da se zaustavi. A on posmatra kao kibicer a ne predvodi kao što se od predsednika očekuje. Nesposobnost oko pandemije je biblijskih razmera, pamtiće se vekovima.

Nije ni Buš napravio Katrinu ali je nesposobnost oko saniranja ostala za istoriju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yoyogi said:

 

1. 200 hiljada umrlih

2. 40 miliona bez posla,

3. haos na ulicama...

4. pa nije li svrha bavljenja politikom da se dolaskom na vlast ostvari svoj program? 

 

1. ne bih komentarisao tih 200 hiljada. Jos uvek manje od Svedske, Italije, Spanije, Belgije, Engleske, a i Francuzi su tu negde. U "dobrom je drustvu" Amerika. Kineski virus je napravio problem za ceo svet. 

 

2. 40 miliona nezaposlenih. Kad je to bilo? U Aprilu. U julu je po podacima federalnog biroa bilo 16,3 miliona. Nije to malo, nego si ti puno slagao.

 

3. cekaj novembar

 

4. coming soon

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:lol_2: Ne mogu, ova ko nas gradonacelnik, lockdown za druge - za mene ne vazi. Mislim da ovo nece naici na dobar odgovor:

 

Nancy Pelosi got a blowout at a San Francisco salon closed under COVID rules and was filmed inside the store without a mask, footage released Tuesday reveals. 

In the clip taken at eSalon in the city Monday afternoon and obtained by Fox News the Democrat is seen with wet hair and her mask around her neck rather than on her face, as she is followed closely behind by a stylist, who is in a face covering. 

Salons in San Francisco have been closed since March and were only told they could reopen Tuesday; they can still only offer outside styling.  

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

1. ne bih komentarisao tih 200 hiljada. Jos uvek manje od Svedske, Italije, Spanije, Belgije, Engleske, a i Francuzi su tu negde. U "dobrom je drustvu" Amerika. Kineski virus je napravio problem za ceo svet. 

 

2. 40 miliona nezaposlenih. Kad je to bilo? U Aprilu. U julu je po podacima federalnog biroa bilo 16,3 miliona. Nije to malo, nego si ti puno slagao.

 

3. cekaj novembar

 

4. coming soon

 

Ma idi, kada ih bude pola miliona, reći ćeš da je to još uvek manje nego milion. Pusti ti trampovske kineske viruse, osim njega niko ga tako ne zove a svugde je isti. Samo je nesposobnost Trampa oko pandemije nenadmašna a i jeftino mu je razbacivati se pred njegovim glasačima kineskim virusom, kao da kokoškama rasipa žito iz vreće a one kljucaju ne pitajući ništa.

 

Gde se zaposlilo 24 miliona za dva meseca? To su bili oni na neplaćenom koji su se vratili na ponovo otvorene iste poslove. Pa i tu je je saldo bar 10 miliona zauvek nestalih radnih mesta + 6 miliona koji su bili i pre pandemije.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yoyogi said:

 

Gde se zaposlilo 24 miliona za dva meseca? 

 

Nisu se zaposlili nego se vratili na posao, tamo gde su radili otkad je Trump postigao  najvecu stopu ZAPOSLENOSTI od maja meseca 1969. godine. Znaci 51-godisnji rekord.

 

I da nije bilo kineskog virusa napravio bi najvecu zaposlenost u istoriji USA.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Down With The Sickness said:

Nisu se zaposlili nego se vratili na posao, tamo gde su radili otkad je Trump postigao  najvecu stopu ZAPOSLENOSTI od maja meseca 1969. godine. Znaci 51-godisnji rekord.

I da nije bilo kineskog virusa napravio bi najvecu zaposlenost u istoriji USA.

 

Laz i glupost.

 

Prvo, predsednik i nema bas neki uticaj, Ekonomija ide gore-dole u nekim ciklusima. Ti pises kao da je on licno zaposljavao ljude i osnivao firme, a nema veze sa zivotom.

Obama je nasledio krizu 2008. pa je krenulo uzbrdo, a Trump je nasledio trend.

Predsednik ima neki uticaj, kao politika i carine itd. ali je to minorno. I  dobar deo toga treba da odobri Kongres pre nego udje u funkciju.

 

Biden je polusenilan starac, nadam se da ce ga naslediti Harris. Trump me moze samo sjebati, licno, ako pobedi. Vec me sjebao.

 

Ti si na par mesta napisao da je Trump "genijalan."

Tvoja i moja definicija genijalnosti se, izgleda, razlikuju. Pogledaj samo izjave o epidemiji. A FactCheck navodi nekoliko desetaka lazi i dezinformacija tokom mandata.

 

Sad je zvanicno kandidat za jos jedan mandat.

 

Dobio pohvale i  od par forumasa za govor.

Ipak:



Press: The big no-show at the RNC


 



P.T. Barnum would be proud. Only elephants were lacking at last week's Republican National Convention, which gathered together the greatest collection of fakery, flimflam and farceurs seen since Barnum launched the Show of Shows.

A total of 93 speakers showed up - of whom, according to the Washington Post, 25 were members of the Trump family or Trump administration, and 72 were white, reflecting the 80 percent white membership of the Republican Party. After rounding up every African-American they could find willing to say anything nice about Donald Trump, the RNC featured 12 Blacks at the podium, 13 percent of speakers and four times the percentage of Blacks in the Republican Party.

 

Even more interesting than those who showed up, however, were the no-shows. There was nobody named Bush. Nobody named Cheney, not even Rep. Liz Cheney (R-Wyo.), the third-highest ranking Republican in the House of Representatives. Nobody named McCain. No former Republican presidential or vice-presidential candidate. No Mitt Romney, no Paul Ryan. It's like the Republican Party didn't even exist before Donald Trump arrived on the scene.

 

But the biggest no-show was none of the above. The biggest no-show at the RNC was someone who's expected to show up at every national convention. The biggest no-show at Donald Trump's national convention was: Mr. Truth. And in Mr. Truth's absence, as fact-checkers duly noted, the Trump machine presented the biggest package of lies ever told to the American people.

The Washington Post's Glenn Kessler called Trump's acceptance speech a "tidal wave of tall tales," calling out 25 of the biggest ones. On Slate, Fred Kaplan noted that a "fire hose of false or misleading claims" in the first three nights of the convention led to Trump's "volcano of lies" on the final night. USA Today's Jill Lawrence and David Mastio condemned Trump's "fact-challenged and unethical" convention speech.

Among the biggest lies they cited: ECONOMY. Pre-COVID, Trump repeatedly brags about building the biggest and best economy in history. FALSE! According to Forbes, Obama's last three years were stronger than Trump's first three. While nearly 6.6 million jobs were created during Trump's first three years, for example, 7 million were created during Obama's last three years.

 

RACE. "I say very modestly that I have done more for the African-American community than any president since Abraham Lincoln," Trump bragged.

FALSE! Maybe he forgot that President Lyndon Johnson secured passage of the Voting Rights Act, the Civil Rights Act, and the Fair Housing Act.

 

ENERGY. "Biden has promised to abolish the production of American oil, coal, shale, and natural gas," charged Trump.

FALSE! Biden has said no such thing. His climate change plan only bans new fracking leases on public lands.

 

POLICE REFORM. Trump accuses Biden of supporting defunding police departments.

FALSE! Biden has repeatedly said: "No, I don't support defunding the police." He's actually proposed $300 million in additional funding for community policing.

 

MILITARY. Trump takes credit for rebuilding our "badly depleted military." FALSE! With Biden's support, Obama increased military spending in each of his eight years.

 

CORONAVIRUS. The biggest lie of all: that, because of Trump's bold leadership, the pandemic is behind us. Leadership? We all remember Trump's minimizing the virus's threat, promoting phony cures, promising a "miracle," and refusing to wear a mask. COVID-19 is behind us? I'll give you 180,000 reasons why that's not true.

Sadly, among Trump supporters, the cascade of lies will make no difference. According to the popular social media meme: "George Washington said 'I cannot tell a lie.' Donald Trump can't tell the truth. And his supporters can't tell the difference."


izvor: https://www.msn.com/en-us/news/politics/press-the-big-no-show-at-the-rnc/ar-BB18Ao3T?ocid=msedgdhp

 

Biden  je mator. Trum je ZLO. Navijam za Bidena.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forumski softver je ni za qrtz. Quote, detalji, to je sve idi mi- dodji mi pa kako ispa'ne.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zoran59 said:

 

 

Obama je nasledio krizu 2008. pa je krenulo uzbrdo, a Trump je nasledio trend.

 

Znaci radio ne radio svira im radio? Neko nasledi krizu a neko trend, u svakom slucaju ekonomija raste.

Kako smo onda dosli do krize? Prirodnom evolucijom.

 

OK ja stvarno mislim da dzabe gubimo pare na ekonomske strucnjake, programe i slicno.

Bukvalno znaci predsednik statira u kukuruzu, pa kako je neko onda los ili dobar predsednik (mislim osim ratova a i tu Kongres ima svoju ulogu).

 

Hoces da mi kazes da te Obamacare nije ostetio?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...