Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

16 minutes ago, Angelia said:

Ja ozbiljno moram da se zapitam da li ti znas sta pises, pomoglo bi kad bi pojasnila zasto si iskoristila ove stvari kao poredjenja.

Sta to znaci? Da su svi oni teroristi? Ili da su svi borci za slobodu protiv totalitarnog rezima, ili da je politicko nasilje opravdano jer ga eto ima i na drugim mestima.

 

Potpuno sam zbunjena. Ili je to isti onaj stav "pa bilo je toga i u proslosti".

 

Ako je htela da kaze kako su Anti-Fa i Anders Behring Breivik potpuno isti skotovi, ja cu da uprilicim jedan dugotrajni, srdacni aplauz i stojece ovacije.

 

Ali, sto bi rek'o srbski Breivik - "strepnja mi je dublja od nade" da je to mislila. :s_d:
 

Link to comment
Share on other sites

Kakvi bre teroristi? Teroristi su naoružani članovi neke grupacije. Ko je i bio naoružan, ta masa po ulicama je amorfna, nema komande, planova, kakvi teroristi.

 

Ove pobune - londonska 2011,  pariska 2017, pariski žuti prsluci, ovo protiv Trampa, protiv Kine...razbesneo se deo populacije, degenerisan internetom i fejsbukom misle da su jaki.

 

A svi ih složno nazivaju teroristima. Da se navijači nekog time nečime razbesne i počnu da lome i njih bi nazvali teroristima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Ako je htela da kaze kako su Anti-Fa i Anders Behring Breivik potpuno isti skotovi, ja cu da uprilicim jedan dugotrajni, srdacni aplauz i stojece ovacije.

 

Ali, sto bi rek'o srbski Breivik - "strepnja mi je dublja od nade" da je to mislila. :s_d:
 

Pa ne znam, to je zbunjujuce, da li treba da uporedimo to sa Hong Kongom ili Breivikom?

Ali ne ocekujem odgovor, kao sto nisam dobila odgovor na ono kako su eto "njima" nekad "palili i rusili" pa je sad to ok, dok sam citala intervju sa nekim imigrantom kome su dva puta unistili prodavnicu, a koji je dosao iz neke sirotinje. Pa mi nije bilo jasno kome je on to "njima" naneo stetu.

 

Kad procitam neke postove ovde zapitam se da li da trazim reparaciju Turcima i Hunima, ali posto sam crnka sa malo kosim ocima, nisam sigurna da li umesto reparacije treba da trazim alimentaciju...jos uvek se dvoumim.

 

 

11 minutes ago, Yoyogi said:

 

A svi ih složno nazivaju teroristima. Da se navijači nekog time nečime razbesne i počnu da lome i njih bi nazvali teroristima.

Izvini Yoyogi, ali da bi diskutovao terorizam moras prvo da razumes definiciju terorizma, koji ti brkas sa vandalizmom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja ozbiljno moram da se zapitam da li ti znas sta pises, pomoglo bi kad bi pojasnila zasto si iskoristila ove stvari kao poredjenja.

Sta to znaci? Da su svi oni teroristi? Ili da su svi borci za slobodu protiv totalitarnog rezima, ili da je politicko nasilje opravdano jer ga eto ima i na drugim mestima.

 

Potpuno sam zbunjena. Ili je to isti onaj stav "pa bilo je toga i u proslosti".

 

Ne mogu proglasiti nekog za teroristicku organizaciju kada nije formalna organizacija. Druga stvar je sto se namece da su teroristi od vas nekolicine i valjda treba da bude opsteprihvaceno iako nije ozvaniceno. 

 

Drugo, postavila sam samo iz razloga da vidite da se demonstracije gotovo uvek ako zele paznju zavrsavaju ili pocinju sa razbijanjem, lomljenjem, paljenjem pa i napadima, jer da nije tako, prosli bi mozda sa po kojim retkom u novinama i vec za pola sata bili zaboravljeni. (ne opravdavam, nego zakljucujem) 

 

Trece, nema dokaza da su svi protestanti niti antifa, niti divljaci, da ih je bilo, bilo ih je, i antife, i vandala, a i policija utvrdila da je i od WS koji su se ubacili da prave taj haos i prebace krivicu na drugu stranu. Svako je iskoristio svoju sansu "najbolje" sto je mogao u guzvi. 

 

Cetvrto, ovde se vodi tolika kampanja protiv antife, a WS su bili dobri momci (i ostala zabokrecina o pravim vrednostima), cekacemo izvestaj, dosli da ih izazivaju i milion i jedno opravdanje, a iako njihovo delovanje nije masovno i na ulicama uz paljenje i lomljenje izloga, ostavili su vise zrtava za sobom nego ovi sto izlomise izloge (stavljala sam link o broju zrtava na obe strane pa ko je procitao ili zeleo da procita). 

 

Peto, ovde se "antifa" koristi za svakog ko vam nije po volji, onako proizvoljno i proglasavaju se teroristima, a citira se qanon. :tired:

 

 

 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Baby said:

 

Ne mogu proglasiti nekog za teroristicku organizaciju kada nije formalna organizacija. Druga stvar je sto se namece da su teroristi od vas nekolicine i valjda treba da bude opsteprihvaceno iako nije ozvaniceno. 

Tehnikalija. Nisi odgovorila na pitanje.

 

26 minutes ago, Baby said:

 

Drugo, postavila sam samo iz razloga da vidite da se demonstracije gotovo uvek ako zele paznju zavrsavaju ili pocinju sa razbijanjem, lomljenjem, paljenjem pa i napadima, jer da nije tako, prosli bi mozda sa po kojim retkom u novinama i vec za pola sata bili zaboravljeni. (ne opravdavam, nego zakljucujem) 

Netacno, u demokratskom svetu vecina demonstracija iliti protesta su mirni.

Nisi odgovorila na pitanje.

 

26 minutes ago, Baby said:

 

Trece, nema dokaza da su svi protestanti niti antifa, niti divljaci, da ih je bilo, bilo ih je, i antife, i vandala, a i policija utvrdila da je i od WS koji su se ubacili da prave taj haos i prebace krivicu na drugu stranu. Svako je iskoristio svoju sansu "najbolje" sto je mogao u guzvi. 

Netacno, ako su sve to provokatori, kako ih demonstranti nisu prebili palicama, i kamenjem kao sto su neke slucajne prolaznike ili policiju?

Nisi odgovorila na pitanje.

 

26 minutes ago, Baby said:

Cetvrto, ovde se vodi tolika kampanja protiv antife, a WS su bili dobri momci (i ostala zabokrecina o pravim vrednostima), cekacemo izvestaj, dosli da ih izazivaju i milion i jedno opravdanje, a iako njihovo delovanje nije masovno i na ulicama uz paljenje i lomljenje izloga, ostavili su vise zrtava za sobom nego ovi sto izlomise izloge (stavljala sam link o broju zrtava na obe strane pa ko je procitao ili zeleo da procita). 

 

Netacno, niko nije rekao da su WS dobri momci, samo da trenutno ne prave toliko s.... kao Antifa. Brojanje zrtava je cista relativizacija, jer se u terorizmu ne radi samo o broju zrtava.

90 dana antifa ili slicni marxisticki pokreti pale i zare po gradovima u US, pokazi mi kad je to dozvoljeno desnicarima, a da nije jug pre 50-70 godina. Uz to se oslobadjaju iz zatvora tamo gde su demokrate na vlasti.

Nisi odgovorila na pitanje

26 minutes ago, Baby said:

 

Peto, ovde se "antifa" koristi za svakog ko vam nije po volji, onako proizvoljno i proglasavaju se teroristima, a citira se qanon. :tired:

 

Nakon 3 meseca pljackanja, nasilja i paljenja to je qanon teorija zavere :classic_unsure: Onako po volji, iako organizatori govore drugacije....

Nista - ti znas bolje od njih, citas misli.

 

I nisi odgovorila na pitanje zasto si stavila Hong Kong, i Breivika, u istu pricu. Mislim nemam pojma sta si htela sa Francuskom, iskreno receno nisam najbolje pratila sta oni tamo rade, deluje kao cist interni terorizam, ali mozda gresim. definitivno Hong Kong i Breivik, nemaju nista zajednicko. Sta si htela da kazes, da su ovi u Portlandu borci protiv totalitarizma ili teroristi ili mentalni slucajevi. Molim pojasni.

 

valjda mozes da objasnis sta si mislila?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Izvini Yoyogi, ali da bi diskutovao terorizam moras prvo da razumes definiciju terorizma, koji ti brkas sa vandalizmom

Pa rekoh već definiciju a oni ih  (i ovde) zovu teroristima.

 

Teroristi su oni što su sa planom po naredbi, naoružani kalašnjikovima, upali u onaj list Charlie Hebdo i pobili sve zatečene novinare (12) jer su ismevali islam.

Ili isti takvi na stadionu osuli paljbu po posetiocima koncerta.

 

Na njih se šalju specijalci i komandosi. Ne na hipstere i zaluđene fejsbukovce. Sa vandalima svaka država treba da izlazi na kraj isto. A ne, onima u Hong Kongu šalju podršku a u Seattle ti isti im šalju federalne trupe.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

Pa rekoh već definiciju a oni ih  (i ovde) zovu teroristima.

 

 

Omasio si definiciju, vec sam ti rekla da ne razlikujes vandale od terorista.

 

Nije isto kad par budala razbiju nesto, i kad to rade da bi zaplasili ljude u politicke svrhe. Nije isto ni kad neko protestuje zbog totalitarizma, diktatori koriste taj izgovor kako je nekom terorista nekom drugom borac za slobodu.

 

To je totalni BS, i zloupotreba.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Angelia said:

Omasio si definiciju, vec sam ti rekla da ne razlikujes vandale od terorista.

 

Nije isto kad par budala razbiju nesto, i kad to rade da bi zaplasili ljude u politicke svrhe. Nije isto ni kad neko protestuje zbog totalitarizma, diktatori koriste taj izgovor kako je nekom terorista nekom drugom borac za slobodu.

 

To je totalni BS, i zloupotreba.

 

Eno, Lukašenko dreknuo "teroristi" i poslaše komandose na narod. A narod se okupio baš u političke svrhe - da protestuje protiv rezultata izbora za koje veruju da su lažirani.

 

Ovi američki protesti nemaju koherenciju da nekoga zaplašuju u političke svrhe. Naprotiv, to rasulo koje vlasti ne mogu da kontrolišu kada fejsbukovci od bilo čega mogu da naprave dramu najlakše je proglasiti političkim pokretom.

 

Ko je prvi ovde rekao "Internet i degenaracija čovečanstva"?

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam gledao neki dokumentarac o dolasku Putina na vlast. I na kraju filma ide snimak slavlja u njegovom štabu posle pobede na izborima kada je zamenio Jeljcina i po tvrdnji autora od 20-tak osoba u toj sobi 15 godina kasnije uz Putina su ostala samo dvojica. Medvedev i zaboravih drugog.

 

Verovatno je slična situacija i sa Trampovim štabom kao i originalnom administracijom sa kojom je započeo mandat. Ovo sa Benonom je posebna priča. Čovek koji je najzaslužniji za Trampovu pobedu završio u zatvoru a Tramp rutinski pere ruke izjavom "nikada mi se nije sviđalo šta je on radio" ma šta je hteo njom da kaže.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sprivel said:

Nema tu ni I od ideologije. Namirisala ekipa nesrecne ljude ispodprosecnog IQ i samo ih taslace.

 

Priceless! Ljubitelj Okazio-Nakazio prica o IQ. :roflmao:

 

-----------------------------------

 

Ako moze kratko objasnjenje, ko je/su WS i zasto je covek koji je proveo, koliko - mozda 2 meseca, u administraciji toliko bitan? Koliko se secam i Elon Musk je proveo nekoliko dana u Trumpovom timu dok nije shvatio da bi to moglo biti pogubno za njegov biznis zbog fasistickog pritiska na njega i odustao, ali njega niko ne spominje?

Edited by Down With The Sickness
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sprivel said:

Nema tu ni I od ideologije. Namirisala ekipa nesrecne ljude ispodprosecnog IQ i samo ih taslace.


I materijalno iskoriscava po principu ovce su za sisanje. 

 

Opa dosli smo do onog Steve Bannon, who? 😂 Neki tamo sto se onako motao. Ccc

 

Kad se fasisti sklanjaju fasistickim pritiskom zadnje vreme doslo.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Plavi Golub said:

Opa dosli smo do onog Steve Bannon, who? 😂 Neki tamo sto se onako motao. Ccc

 

Kad se fasisti sklanjaju fasistickim pritiskom zadnje vreme doslo.

 

Pa motao se i pedofil i silovatelj Bil Klinton onomad na konvenciji demokrata pa sta cemo, on nece nikada biti osudjen, ali je debilno takvog lika isturati u prve redove borbe za "bolje sutra dece" i pokreta @MeToo. Tesko sprdanje sa zrtvama. Koliko su tek on i hanuma mu pokrali iz njihove "fondacije", ni to se nece nikada znati, ne pravim neku buku oko toga. Samo sam pitao koji je njegov znacaj. 

 

Ovde se javljaju ljudi koje ocigledno mrzi da pogledaju definiciju terorizma i po njima teroristi moraju da nose brade i kalasnjikove u rukama :roflmao:, a definicija jasno kaze "upotreba nasilja u politicke svrhe" sto Anti-fu fantasticno uklapa u definiciju, jer oni koriste ISKLJUCIVO nasilje, nista drugo i ne koriste.

 

A idiotizam da oni nemaju organizatore i "centralni komitet" je za nepismene da u to poveruju, cekaj 4. novembar pa ces ih videti u novinama, bice i slike i imena, jer ih posle neces moci videti jedno 20-30 godina. :roflmao: 

11 minutes ago, Kronostime said:

Koliko je US citizena ostalo bez posla zbog bankrota Pizza Hut-a?

Koliko ce ih biti isterano iz domova zato sto ne mogu da placaju rentu - a izgubili su primanja zbog ove krize?

Koliko je to novih nezadobvoljnih gradjana i brine li ko o njima?

 

:roflmao: kakva su ovo pitanja? Ne brini, bice im mnogo bolje nego u Srbiji onima koji rade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi fejsbukovci koji lome štete Dems, samo iritiraju glasače. Zato se toliko i navalilo da se oni povežu sa Dems. Koliko vidim, mnogi su ovde pali na tu populističku verziju. Upravo to i hoće Reps, koliko će tek Amera upasti u tu zamku.

 

Protestanti, vandali,  su politički ništavni samo su nasilniji od "Occuppy". A lepo su sadašnjima došli.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Kronostime said:

Koliko ce ih biti isterano iz domova zato sto ne mogu da placaju rentu - a izgubili su primanja zbog ove krize?

 

"The finest source of news" reče da će Federalna vlada napraviti overpass dug preko 35 milja ispod kojeg će moći da se smeste milioni novih beskućnika, izbačenih iz domova zbog neplaćanja rente.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kronostime said:

Hm, svi ostali su pedofili, silovatelji, bigamisti, preljubnici.... - samo je Sv.Trump Zlatokosi primer morala i postenja?

Make Asia Great Again.:79:

 

 

Od vlasnika hotela, kockarnica i takmicenja za miss world niko nije ocekivao isposnicku skrusenost monaha, tako da je kao gradjanin USA iskoristio svoje pravo da se kandiduje za predsednika te drzave. Bivsi registrovani demokrata je interesantno prihvacen od konzervativnih glasaca. Ne postoji dokaz da je 26 puta leteo na ostrvo pedofila i silovatelja, njegovog najboljeg ortaka, kao sto za Bil Klintona postoje jasni dokazi. Doduse on je priznao "samo" 4 leta. Uzimajuci u obzir da je lik poznat po zloupotrebi sluzbenog polozaja sa pripravnicom u Beloj Kuci zbog oralnog zadovoljavanja i laganja pod zakletvom da nije, takvoj osobi se naravno ne moze nista verovati. Njegovo obracanje dem konvenciji pre neki dan je sramota za tu partiju, ali ....... ako zele tog perverznog predatora  neka im ga. To je dobro za drugu stranu.

 

Nego, ne rece mi u cemu je problem sa bankrotom Pizza Hut? Pre korone je propao Burger King, pitanje je dana kada ce za bankrot predati Subway ....... to su normalne stvari, po cemu je Pizza Hut posebna?

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Nakon 3 meseca pljackanja, nasilja i paljenja to je qanon teorija zavere :classic_unsure:

 

bilo je istrazivanje oko Qanon,  uglavnom se tom teorijom bave s leve strane one potkovice, oni istrazuju, citaju i gutaju qanon,

njuse ga na svakom koraku i sumnjicavo prave paralele

 

ostatak nikad cuo, odmahuju nezainteresovano - kakav qanon, kome treba kanon da se u njemu krije...

 

pa dobro, ipak nekome treba, jer to istrazivanje je pokazalo da je kanon upravo potreban demsima,

sto znaci da su zapravo oni ti koji se kriju u - i - iza kanona

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Od vlasnika hotela, kockarnica i takmicenja za miss world niko nije ocekivao isposnicku skrusenost monaha, tako da je kao gradjanin USA iskoristio svoje pravo da se kandiduje za predsednika te drzave. Bivsi registrovani demokrata je interesantno prihvacen od konzervativnih glasaca. Ne postoji dokaz da je 26 puta leteo na ostrvo pedofila i silovatelja, njegovog najboljeg ortaka, kao sto za Bil Klintona postoje jasni dokazi. Doduse on je priznao "samo" 4 leta. Uzimajuci u obzir da je lik poznat po zloupotrebi sluzbenog polozaja sa pripravnicom u Beloj Kuci zbog oralnog zadovoljavanja i laganja pod zakletvom da nije, takvoj osobi se naravno ne moze nista verovati. Njegovo obracanje dem konvenciji pre neki dan je sramota za tu partiju, ali ....... ako zele tog perverznog predatora  neka im ga. To je dobro za drugu stranu.

 

Nego, ne rece mi u cemu je problem sa bankrotom Pizza Hut? Pre korone je propao Burger King, pitanje je dana kada ce za bankrot predati Subway ....... to su normalne stvari, po cemu je Pizza Hut posebna?

QGESAFx.gif

Link to comment
Share on other sites

@chronostime

 

Ko je bre propao i otišao u bankrot? Pizza Hut (od kojih nikada u životu nisam ništa nikada naručio) je danas u Nagoji bio zdrav i prav, sudeći po fasadi i mopedima za isporuku.

 

Pizza Hut zatvara "dine in" restorane, po Americi, 300 njih, ne celu firmu. Take out, po čemu su poznati (po svojim stereoid pizza) ostaje. Baš delivery danas uživa ekspanziju. Ne znam odakle ti ta katastrofična priča.

 

U Japanu je zatvoreno 700 MacDonalds restorana od 2010. pa ih opet ima 3,200. Ja to ne bih nazvao bankrotom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yoyogi said:

@chronostime

 

Ko je bre propao i otišao u bankrot? Pizza Hut (od kojih nikada u životu nisam ništa nikada naručio) je danas u Nagoji bio zdrav i prav, sudeći po fasadi i mopedima za isporuku.

 

Pizza Hut zatvara "dine in" restorane, po Americi, 300 njih, ne celu firmu. Take out, po čemu su poznati (po svojim stereoid pizza) ostaje. Baš delivery danas uživa ekspanziju. Ne znam odakle ti ta katastrofična priča.

 

U Japanu je zatvoreno 700 MacDonalds restorana od 2010. pa ih opet ima 3,200. Ja to ne bih nazvao bankrotom.

https://edition.cnn.com/2020/08/17/business/pizza-hut-closures-npc-international/index.html

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...