Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

9 minutes ago, nonick said:

 

Ako bi posle prelaznog resenja dolazila Vorenka (ne znam za ostala dva) onda je ovo bolje resenje. Ne verujem da ce Kamala ili neko drugi da promeni Trampov debakl - gubeci popular i electoral vote.

 

mada  sam i prosli put promasio 🙂

 

 

Iz ugla progresivaca Vorenka je sasvim prihvatljivo resenje, neki kompromis iza koga moze da se stane, za razliku od Kamale. E sad pravi liberali su druga prica, ali za njih je Bajden ok resenje.

 

Jos je rano za prognoze, ali debakla sigurno nece biti. Ja sam trenutno sklon da tipujem da ce biti nesto kao I proslog puta. Bajden popular, Tramp elektoral, no jos je rano za to. 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Iz ugla progresivaca Vorenka je sasvim prihvatljivo resenje, neki kompromis iza koga moze da se stane, za razliku od Kamale. E sad pravi liberali su druga prica, ali za njih je Bajden ok resenje.
 
Jos je rano za prognoze, ali debakla sigurno nece biti. Ja sam trenutno sklon da tipujem da ce biti nesto kao I proslog puta. Bajden popular, Tramp elektoral, no jos je rano za to. 
 
Mislim da će ovog puta biti još drastičnije. Tragično je da Biden zbog svoje zaboravnosti izgubio šmek i popularnost. Da ne govorim o izboru osobe koja ga je užasno nisko kritikovala. Ta kritika i izbor kamile će ga koštati.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Baby said:

 

 ukucaj blacks are marxist, milion teorija ce ti isploviti

 

pobogu zasto si ukucavala tako nesto?

 

zar si stvarno poverovala? ali zar nisi i sama ponovila necije

misljenje da `blacks` pojma nemaju o marksizmu, ok mnogi pojma nemaju ni o cemu tako da nista strasno nemati pojma o marksizmu

 

nego, nije bas da nije strasno, kad ne znas o necemu onda ne znas ni da si to nesto  - neznajuci prigrlio :classic_wink:

 

PS. Da li je zabranjeno pominjanje Ilhan Omar?

 vidim da je post u vezi njenih izjava izbrisan

trebalo bi da se obrazlozi da li i zbog cega ima specijalnu zastitu i zbog cega je ne bi trebalo koristiti na US temi kako ne bi smo dalje ostavljali komentare a tice se iste.

Edited by Mama_mia
Ilhan Omar
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Baby said:

 

Ajde bre Andjo, google pa ukucaj blacks are marxist, milion teorija ce ti isploviti i kako ih povezuju. Marksizam ni komunizam nema nikakve veze sa Amerikom niti ce imati, to sluzi samo da plase glasace. 

 

Slobodno nastavi da uzivas u svojoj nadobudnosti i ignoranciji. 

Jel mozes da izbunaris neke relevatne izvore koji propagiraju teoriju da su crnci marxisti? 

Evo ja googlala, nema, ima raznih tipa marxism.com, neki socijalisticki sajtovi koji pricaju o marxizmu medju crncima i kako je to borba za slobodu, nemam pojma ja ne gledam FB pa si mozda tamo nasla te teorije....ima samo kritike BLM.

Ima jedna knjiga iz '83 koja pominje neke veze izmedju borbe protiv rasizma i marxizma - nisam citala, ali cisto sumnjam da je promovisala Trampa.:classic_smile:

 

Ako ima milion teorija, evo ja samo hocu nekoliko. A da nije tipa, medju crncima ima marxista, ili medju crncima ima anti-semita, ili rasista..... mislim to je logicno.

Link to comment
Share on other sites

"Nasty" Kamala dobila donacije od Trampa 2011 i 2013. Pretpostavljam da bi sada sam sebi otkinuo prste koji su potpisali te cekove. Ivanka isto donirala.

 

  • President Donald Trump contributed $6,000 to Kamala Harris when she was running to be California's attorney general, according to records reviewed by NBC News.
  • Trump donated $5,000 to Harris' campaign in 2011 and $1,000 to her campaign in 2013. He made both donations when he was a private citizen.

https://www.businessinsider.com/trump-donated-to-kamala-harris-twice-as-private-citizen-2020-8

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Nasty" Kamala dobila donacije od Trampa 2011 i 2013. Pretpostavljam da bi sada sam sebi otkinuo prste koji su potpisali te cekove. Ivanka isto donirala.
 
  • President Donald Trump contributed $6,000 to Kamala Harris when she was running to be California's attorney general, according to records reviewed by NBC News.
  • Trump donated $5,000 to Harris' campaign in 2011 and $1,000 to her campaign in 2013. He made both donations when he was a private citizen.

https://www.businessinsider.com/trump-donated-to-kamala-harris-twice-as-private-citizen-2020-8

 

 

Ne misliš li da je donirano zbog toga što je to odgovaralo nečijem biznisu. Donacije su tkođe tax deduction. Ima više razloga što neko donira. Kamila je dobila pare od DT da odradi nešto. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Baby said:

 

 

Zaboravila sam da napisem. Vrhunac gluposti koji se valja od strane Trampovih navijaca (i u US i ovde na forumu, pa i po medijima koji promovisu njega) je crncu su Makrsisti,

 

Mene uopste ne interesuje sta pise u medijima, to je nebitno, sta se valja u US, mene samo interesuje ko je ovde, na forumu napisao da su "crnci marksisti".

 

Ne bi trebalo da bude problem da se prisetis, pa i da pronadjes, nije takvu glupost tesko naci ......

 

..... ili si ipak samo masno slagala u ideoloskom transu?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, A sad said:

 

Iz ugla progresivaca Vorenka je sasvim prihvatljivo resenje, neki kompromis iza koga moze da se stane, za razliku od Kamale. E sad pravi liberali su druga prica, ali za njih je Bajden ok resenje.

 

Jos je rano za prognoze, ali debakla sigurno nece biti. Ja sam trenutno sklon da tipujem da ce biti nesto kao I proslog puta. Bajden popular, Tramp elektoral, no jos je rano za to. 

 

 

Kolikogod da je zasrao sa ovim kineskim virusom, pri cemu ne treba zaboraviti da 5-6 uglednih evropskih zemalja jos uvek ima znatno veci broj umrlih, toliko su ga "demokratski" socijalisti izvukli iz sranja kada su organizovali, pomagali i stitili svoje pavijane u fasistickom orgijanju po americkim gradovima.

 

I iako sam los prognozer, da pokusam jos jednom ..... repriza 2016, tesno, ali drugi mandat.

 

Da nije bilo kineskog virusa pobeda bi bila strahovita.

 

Ono sto ce mu doneti pobedu 2020 je ova fotografija ... "Bosonogi protiv fasisticke rulje" i trebao bi ovom paru da se oduzi poklon-odmorom i zajednickom vecerom u Mar-a-Lago klubu.

 

spacer.png

 

 

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Karen i ovaj smesni privezak muz brane svoje betonske 

‘lavove’ u dvoristu. 

 

Stagod da su branili .... odbranili su pred 500 nadraženih majmuna. A to ni Bata Zivojinovic nije mogao. Bulja zvace gace peračima šoferšajbni i odstupaju punih gaca po neredjenju ovog 63-godisnjeg ultra-hrabrog para advokata.

 

Sto se mene tice, ja na ovoj kuci ne vidim nista kičasto, da je u Beogradu odma' bi uselili parlament :s_d:, mora da si ti nesto pomesao sa Junkovcem :roflmao:. Ti kad bi imao ovakvu kucu izuvao bi se ne ispred vrata, nego ispred kapije.

 

Uglavnom komunisticka pljacka je sprecena, sto je simbol otpora normalnih gradjana i upozorenje  da je ovo samo pocetak ako se ne brane..... i ako ne glasaju za Donalda J Trumpa.

 

 

 

 

Ovo ni krdo bizona ne bi uradilo ...

 

 

spacer.png

Edited by Down With The Sickness
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Ne misliš li da je donirano zbog toga što je to odgovaralo nečijem biznisu. Donacije su tkođe tax deduction. Ima više razloga što neko donira. Kamila je dobila pare od DT da odradi nešto. 🙂

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

On donirao mnogima, ocigledno nije bas mizogeni rasista :classic_smile:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gundlach, who called Trump's 2016 election, predicts he'll win again

 

Billionaire bond investor Jeffrey Gundlach, who accurately predicted Donald Trump's presidency in early 2016 before the Republican primaries concluded, believes the president will win re-election.

"My base case is actually that Donald Trump will win re-election," Gundlach said during a Q&A on a webcast for his firm DoubleLine Capital's closed-end funds on Tuesday afternoon.

 

The 60-year-old billionaire said he'd "bet against" former Vice President Joe Biden defeating Trump in November.

"I think polls are very, very squishy right now because of the highly toxic political environment in which we live," Gundlach said.

 

Quote

Gundlach said he’s come across data suggesting that about "two-thirds of conservatives or moderate conservatives say that they have lied about their support for Donald Trump either directly or by omission."

 

Znaci ovo je svima jasno, fejk news, fake polls, ljudi ne zele da imaju probleme na poslu, u skoli, na ulici, komsiluku ili bilo gde drugo od nasilnika i dok odgovaraju na pitanje anketara za koga ce glasati drze ispruzen srednji prst izgovarajuci ime sleepy Joe-a 🖕. I zato rezultati anketa jesu takvi kakvi su. Takvi su bili i pre 4 godine.

 

S obzirom na infiltraciju deep state-a i krvozednost "demokratskih" socijalista anglo-saksonskom mentalitetu ne treba mnogo da se preshalta na "Joe Biden of course, what a beautiful day today, eh?"  Ljudi vrlo retko pene i vecina takvih stvari ostaje za porodicu i najuze prijatelje.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Znaci ovo je svima jasno, fejk news, fake polls, ljudi ne zele da imaju probleme na poslu, u skoli, na ulici, komsiluku ili bilo gde drugo od nasilnika i dok odgovaraju na pitanje anketara za koga ce glasati drze ispruzen srednji prst izgovarajuci ime sleepy Joe-a 🖕. I zato rezultati anketa jesu takvi kakvi su. Takvi su bili i pre 4 godine.

 

S obzirom na infiltraciju deep state-a i krvozednost "demokratskih" socijalista anglo-saksonskom mentalitetu ne treba mnogo da se preshalta na "Joe Biden of course, what a beautiful day today, eh?"  Ljudi vrlo retko pene i vecina takvih stvari ostaje za porodicu i najuze prijatelje.

 

b1: ovo me podseti na onu vučićevu kako đilas drži sudije u šaci. jebiga, strah se uvukao u sve

 

b2: opa kolega! nisam znao da imam istomišljenika o trampovoj slobodarskoj borbi protiv zle imperije palpatina & lanaca restorana u kojima jedu decu!

 

giphy.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

...ali sve ovo je logičan progres, progression session, što bi rekao ltj bukem feat mc conrad:

 

- prvo su protesti crne populacije ovde lakonski okarakterisani kao samo jedna trešnjica u borbi republikanaca i demokrata

- onda se institucije koje vode proteste definišu kao fašisti i marksisti, stavljaju se slike poređenja nacističke nemačke i ljudi koji kleče tokom himne

- pa kada je to sve prošlo i prija kao legit diskusija, stvarno je krajnje vreme da se outujemo i sa qanon narativom, jer kad ako ne sad.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Landscape of rubble persists as Minneapolis demands taxes in exchange for permits

 

Godinama plaćaš porez državi čija je jedna od osnovnih funkcija da zaštiti tebe i tvoju imovinu, ona to ne uradi nego dozvoli rulji da potpuno unišiti ono od čega živiš. Nakon toga, hoćeš da počistiš to što je ostalo kako bi mogao da obnoviš svoj biznis, ali onda država kaže ne - sad moraš unapred da platiš porez kako bismo ti dali dozvolu za to. Prelepo.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

- prvo su protesti crne populacije ovde lakonski okarakterisani kao samo jedna trešnjica u borbi republikanaca i demokrata

 

 

Koji bre protesti? Kosovo za patike?

 

Pa nije Martin Luther King obijao Nike i Adidas prodavnice :roflmao:.

 

Kamala ih kao javni tuzilac hapsila na kamare i trpala na robije, a sa'ce da im donese "slobodu"? Trump doneo First Step Act i ucinio za njih vise nego Obama za 8 godina.

 

Ajde bre ne brukaj se, nije ti ovo Djilas, Dveri i ostala buranija.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

On donirao mnogima, ocigledno nije bas mizogeni rasista :classic_smile:

 

...vidim da su mnogi prihvatili cini mi se cnn konstrukciju da je trump kao slon u staklarskoj radnji

 

a sve zbog toga sto je direktan, kaze glasno ono sto mnogi misle, Kamala - luda i ljuta, AOC - glupa...itd.

steta sto nije sklon da uvije svoje misljenje i pretvara se da je isti licemer kao ostali - obozavali bi ga

ali tada ga ne bi prihvatili oni koji preziru pretvaranje...tesko je biti i jedno i drugo

 

Link to comment
Share on other sites

How to win in 3 steps:

 

“Now, they need that money in order to make the post office work, so it can take all of these millions and millions of ballots,” Trump said in an interview with Fox Business Network’s Maria Bartiromo. He added: “Now, if we don’t make a deal, that means they don’t get the money. That means they can’t have universal mail-in voting, they just can’t have it.”

 

 

Tramp jedino zaboravlja da ce unistiti mnoga radna mesta od koje oko 20% zauzimaju veterani i invalidi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

...vidim da su mnogi prihvatili cini mi se cnn konstrukciju da je trump kao slon u staklarskoj radnji

 

a sve zbog toga sto je direktan, kaze glasno ono sto mnogi misle, Kamala - luda i ljuta, AOC - glupa...itd.

steta sto nije sklon da uvije svoje misljenje i pretvara se da je isti licemer kao ostali - obozavali bi ga

ali tada ga ne bi prihvatili oni koji preziru pretvaranje...tesko je biti i jedno i drugo

 

Diplomata nije, ali zato je i dobio izbore. Ali ne mislim da u njegovim potezima nema promisljenosti, gresaka ima, ali nije slon u staklarskoj radnji.

Bold - odlicno primeceno.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

How to win in 3 steps:

 

“Now, they need that money in order to make the post office work, so it can take all of these millions and millions of ballots,” Trump said in an interview with Fox Business Network’s Maria Bartiromo. He added: “Now, if we don’t make a deal, that means they don’t get the money. That means they can’t have universal mail-in voting, they just can’t have it.”

 

 

Tramp jedino zaboravlja da ce unistiti mnoga radna mesta od koje oko 20% zauzimaju veterani i invalidi. 

 

Dobro je sto je Trump nesto zaboravio, Bajdenu to ne moze nikako da se desi ... on se vise nicega ne seca, nema sta da zaboravi.

 

Zbog Trumpa niko nije izgubio posao, da podsetim da je Trump ostvario najvecu zaposlenost od drugog svetskog rata, 70 godina star rekord. To je cinjenica koju svako, pismen, moze proveriti. Nepismeni ne mogu, ali moze neko umesto njih kome veruju, pa da im preprica.

 

Radi se o tome da Americke Poste rade sa ogromnim gubicima koje pokriva ..... ko? Pa drzava, ko ce drugi. Tj. gradjani USA, naravno, njihove su pare. To su neverovatne sume novca, trenutno USPS duguje oko 200 milijardi dolara. Otprilike bas onoliko koliko ima zvanicno najbogatiji covek na svet - Jeff Bezos. Dobro, ima 189 milijardi, 11 je potrosio :s_d:

Zato (izmedju ostalog) sto voze i isporucuju Amazonovu robu ...... pa skoro za dzabe,, u svakom slucaju procena je da gube 1.50$ po paketu, a paketa milioni. Kako je onaj celavi dobio takav ugovor ..... to je misterija. 

 

Zbog Amazona, a ne zbog Trumpa su propali retail americki giganti tipa Sears i hiljade manjih, a ako se ovako nastavi sledeci na redu su Target, Costco, pa Walmart. Pola Amera ce raditi u Amazon magacinima, a pola ce sedeti kuci i narucivati ........ kinesku robu. Javlja mi se da to nece dugo moci da traje. Ali nisam bas neki ekspert za ekonomiju.

 

Nije nikakva tajna da je Trump opsednut Jeff Bezosom, a Washingtom Post u vlasnistvu Jeff Bezosa - Donaldom J Trumpom.

 

-------------

 

A sada da ti objasnim sta se planira ......... posto Americke Poste nece preziveti jos dugo, predlog je da ih Jeff Bezos kupi i zapocne novi biznis ....... poštara.

 

Za 330 miliona Amerikanaca. Dobar dan ..... ja sam Jeff Bezos, vaš novi poštar. :s_d:

 

Trumpu se to ne svidja, on je Bezosu rekao "Ako ti treba posta - napravi svoju".

 

Na cijoj si ti strani?

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Down With The Sickness said:

 

 

 

A sada da ti objasnim sta se planira ......... posto Americke Poste nece preziveti jos dugo, predlog je da ih Jeff Bezos kupi i zapocne novi biznis ....... poštara.

 

Za 330 miliona Amerikanaca. Dobar dan ..... ja sam Jeff Bezos, vaš novi poštar. :s_d:

 

Trumpu se to ne svidja, on je Bezosu rekao "Ako ti treba posta - napravi svoju".

 

Na cijoj si ti strani?

 

Tramp je Bezosu rekao da pravi svoju postu samo zbog jednog jedinog razloga, sto ovaj drzi Washington post, ne zato sto koristi postu. Napravio je nevezano za bilo koji vid poste od USPS, UPS, Fedex... Tramp je Bezosu omogucio da uopste ne placa taksu (2018 ne da nije platio taksu, nego su mu jos gurnuli u dzep preko 120 miliona na 11 biliona prihoda). 

 

Tramp u panici da ce glasanje biti dostupno svima je skapirao da gubi. Njegova poslednja nada je da listici ne stignu do birackih mesta. 

Posta za pandemiju nije dobila dolara. Na celo poste su stavili Trampovog najveceg donatora u cilju da demolira postu (poznato kako funkcionise?). E sada, nije poenta ni u tim listicima, iako on jasno kaze sta mu je cilj i to ne jednom, nego vise puta (znaci nema fake news) glasaci mogu da kazu da idu na biralista. Sta je onda sledeci korak da is spreci, crni dzipovi? 

 

Danas je izjavio da posta trazi 3 triliona, ne, 25 biliona... i tako frljajuci se sa ciframa, Lari Kudrov "money for voting right is real liberal wish list..." Stvar je da treba da pokriju troskove slanja listica, kao sto bilo koja firma pokriva troskove slanja svojih paketa i kao sto bilo ko od nas pokriva slanje nase poste. 

 

Posta je vec na aparatu za disanje, to vidim po svom sanducetu i po vremenu dostave.

 

U posti je zaposleno oko 600k ljudi koji i ovako rade za minimalac. Od te cifre 100k su veterani i veterani invalidi. 

 

Umesto da su se pobrinuli za te ljude, oni su gurali pare drugarima koji bi ladno preziveli i dve godine krize u dzepove.

Postom se prenose lekovi za stare osobe, postom se dostavlja roba ljudi koji prodaju online (samo etsy ima oko 3 i po miliona ljudi koji se time bave, plus ebay mnoge firme i privatna lica) i koji su sebe zaposlili na taj naci i njemu napravili nisku stopu nezaposlenosti, postom se salju racuni... Mnogo vitalnih funkcija koju obavlja jedna firma koja donosi benefite drzavi. Niska nezaposlenost, ljudi placaju taksu, oslobadjaju drugima radna mesta... 

 

Da nece oni (Tramp and co) mozda ponovo da otvore novu drzavnu postu, izgrade novu infrastrukturu, zaposle nove ljude i naprave pravilo da se glasacki listici ne nose demokratama, ali republikancima moze? Cela Tramp familija je glasala postom, cela stranka je glasala postom, svi njihovi ukucani su glasali postom, ali ne, ako stigne neki demokratski glas onda je to kradja i prevara. 

 

Posta nije propala zbog Bezosa, da im nije odgovaralo ne bi sa njim pravili ugovore koje su imali. Tako da ne bih o Trampu spasiocu poste od zlog Bezosa (iako mislim da je kancer koji ce jednako negativno koliko i Tramp da utice na samo - zaposlene sto je oko 30% radne snage). 

 

 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Tramp je Bezosu rekao da pravi svoju postu samo zbog jednog jedinog razloga, sto ovaj drzi Washington post .......

 

Nevoljno sam poceo da citam i odustao posle prve recenice .....  a za one koji znaju o cemu se ovde prica, Trump je ovu pljacku veka - zvanu Amazon pominjao godinama pre nego je postao predsednik USA. Kratkom pretragom ovaj clanak iz Biznis Insajdera to potvrdjuje jos u februaru 2016 ..... skoro godinu dana pre njegove inauguracije, to je ustvari bio deo njegove predizborne kampanje.

 

Baby, pogresno si shvatila kako ja imam nameru da pricam s tobom, tvoji postovi mi samo dodju kao aperitiv, bolje reci digestiv ... 

 

spacer.png

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Nevoljno sam poceo da citam i odustao posle prve recenice .....  a za one koji znaju o cemu se ovde prica, Trump je ovu pljacku veka - zvanu Amazon pominjao godinama pre nego je postao predsednik USA. Kratkom pretragom ovaj clanak iz Biznis Insajdera to potvrdjuje jos u februaru 2016 ..... skoro godinu dana pre njegove inauguracije, to je ustvari bio deo njegove predizborne kampanje.

 

Baby, pogresno si shvatila kako ja imam nameru da pricam s tobom, tvoji postovi mi samo dodju kao aperitiv, bolje reci digestiv ... 

 

 

 

 

Nisi ni trebao da pocinjes, jer nisi ni pitao da bi procitao ili diskutovao nego da bi trazio razlog za bully napade sto stalno i radis.

 

Zato te i ne citam, postovi su ti nasilnicki i agresivni, izbija frustracija i histerija iz njih, uglavnom pricas sam sa sobom. Ali to je vec do moderacije, banovali su te milion puta i ni jednom promenili tvoje nastupe. Vise je problem izgleda u njima nego u tebi. 

 

Svako dobro

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...