Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, A sad said:

 

Nije jos. Cekace do poslednjeg momenta. Trenutak kada objavi ime kandidata za potpredsednika pocece nagli pad njegove popularnosti. Radi se o kljucnom pitanju njegove kampanje, jer je savrseno jasno da u slucaju njegove pobede nece on biti predsednik, vec upravo taj potpredsednik. Kada se objavi ko ce biti potpredsednik nestace i jedinstvo unutar demokratske stranke, bice tu mnogo uvredjenih, povredjenih, razocaranih, prevarenih... Zna se da ce to biti zena i afroamerikanka. Latinosi vec nisu zadovoljni time, jer su oni ocekivali to mesto. Prvi favorit je Kamila Heris, sto je i najgori moguci izbor, ja da se pitam izabrao bih Suzan Rajs. 

 

 

O da, bice razocarani bilo koga da pokupi, kao sto je vecina bila razocarana sto je on u trci a ne neko po njihovoj volji. Odjednom to nesto i nije vazni jer se glasa protiv Trampa. 

Verovatno da bar 50% demokratskih glasaca uopste ne voli Bajdena, ali ce glasati za njega. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mama_mia said:

 

kakva geografska karta ako neces da odgovoris na pitanje na koje granice si mislila i na koje ljude, sta da gledam?

 

kada na to prosto pitanje odgovoris tada nikome nece biti potreban atlas i tada moze da se razume sta si htela da kazes

 

Ja pomislih da je geografska karta dovoljna za nekog aktivnog na temu o Kosovu. Racunam u snovima treba da moze napamet da vidi sve, ukljucujuci i pripadajuce podatke (ko su ljudi koji tu zive) i bez atlasa.

7 minutes ago, A sad said:

Pa kako sad to? Taj Benon izgleda jedan dan podrzava Radulovica, drugi dan Dveri, a treci Vucica.


Pa nije on&co kockar da sve stavlja na jedan broj. Tako se ne radi tamo odakle on dolazi, nije li tako?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

 

Ja pomislih da je geografska karta dovoljna za nekog aktivnog na temu o Kosovu. Racunam u snovima treba da moze napamet vidi sve, ukljucujuci i pripadajuce podatke (ko su ljudi koji tu zive) i bez atlasa.

 

nema potrebe da mi mene opisujes, bila sam jasna i pitam

na koje granice si mislila? i kakve to veze ima sa odsecanjem puta ka grckoj? nesto se ne uklapa, ko ce biti zarobljen u eventualnim granicama?

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

 

Aha, znaci nije Kembridz Analitika svetski vladar iz senke vec je to Stiv Benon. On je postavio Vucica na vlast u Srbiji u vreme kad za njega sem par zaludnih desnicara niko nije ni cuo.

 

Pa kako sad to? Taj Benon izgleda jedan dan podrzava Radulovica, drugi dan Dveri, a treci Vucica. Mnogo neozbiljan lik taj Benon. Sef Trampove kampanje, a njegov sticenik Vucic ulaze milione u kampanju Hilari Klinton I slika se sa Bilom. Za to vreme voza migrante ka Evropi dok Benon vristi protiv migranata i islamizacije Evrope. Slizao se Vucic sa Milom I Angelom, a Benon gura Medu I Alternativu...

 

Tanka vam mnogo ova teorija zavere...

 

Nisam ja uopste pominjala svetske vladare iz senke, ali nista nece pomoci ako odbijes da verujes da se ipak mesaju u neke izbore sa nekim ciljem. 

 

Vucic je samo pion koji je pristao na bilo sta da bi se dokopao stolice posle 20 godina teske muke da je dobije. Isplatilo mu se 😄 Pritom je taman i po mentalnom sklopu kakve ovi vole. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Problem sa Bidenom i kako ja celu demokratsku shemu vidim, je da se planira da Biden da ostavku a VP preuzme vodstvo. Biden je tragicno zaboravan, ili daje taj dojam. Niko ni ne ocekuje da on vodi US. To bi bilo tragincno. Nedavno je procurela vest da je izabrao Kamalu, ali je povucena s'neta i kao da je nije ni bilo. 

Ko ce koga da bije videcemo. 

Biden/Kamala nemaju sanse ni sami da se kandiduju bez protivkandidata. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

 

nema potrebe da mi mene opisujes, bila sam jasna i pitam

na koje granice si mislila? i kakve to veze ima sa odsecanjem puta ka grckoj? nesto se ne uklapa, ko ce biti zarobljen u eventualnim granicama?

 

 


Citaj Asadov post. Bice ti jasnije. Nema potrebe da ja objasnjavam nesto iz njegovog posta na sta sam odgovorila.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Hocemo li opet nas dvojica po starom :classic_biggrin:

Ajd  budi dobar :classic_smile:

 

Ti si za mene forumas kao i svaki drugi, nema nista po starom, samo primecujem da si verovatno jedini covek na ovom kontinentu kome je alternativa za Sandersa ....... Donald Trump. Dosle bi televizijske ekipe da te snime kada bi znali za tebe, jer to vaistinu jeste senzacionalno.

 

Meni je to misaoni salto mortale proces koji ne mogu da ispratim ...... ali dok god je tebi tako halal, samo napred.

 

A sve izneto u kontekstu "vrlo je bitno sta neke dveri, gospodin Palma i voja seselj misle o Trumpu."

 

Misle ono sto im ne izlazi iz glave vec 30 godina: "Ko to sinoc kroz Topolu prodje, nije Djordje, ne moze da dodje, vec je brata Trampa poslao za Vozda". Vide u njemu nekog milosevica :roflmao:, mada se ne secam da je Donald bio predsednik centralnog komiteta saveza komunista New Yorka :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Down With The Sickness said:

 

Ti si za mene forumas kao i svaki drugi, nema nista po starom, samo primecujem da si verovatno jedini covek na ovom kontinentu kome je alternativa za Sandersa ....... Donald Trump.

 

 

 

Ma de jedini. Imas takvih na severoistoku USA koliko hoces. Bilo ih je pre cetri godine znatno vise nego danas, ali jos uvek ih ima. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Nisam ja uopste pominjala svetske vladare iz senke, ali nista nece pomoci ako odbijes da verujes da se ipak mesaju u neke izbore sa nekim ciljem. 

 

Vucic je samo pion koji je pristao na bilo sta da bi se dokopao stolice posle 20 godina teske muke da je dobije. Isplatilo mu se 😄 Pritom je taman i po mentalnom sklopu kakve ovi vole. 

 

 

 

Na tvoju eksplicitnu tvrdnju da je Cambridge Analitica postavila Vucica nisi odgovorila na prosto Asadovo pitanje "kako je mogla postavljati sefove drzava godinu dana pre nego je osnovana.

 

Iz cega zakljucujemo da poseduju masinu za vracanje u proslost, sto je fantasticno.

 

Ja ipak mislim da ti nemas pojma o cemu pricas.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Dijaspora van USA se najvise bori za Trumpa - iako im ni iz dzepa, ni u dzep.:default_coffee:

 

mislim da `boriti se` nije prava rec osim ako ne mislis da se ovde vodi neki rat za i protiv trumpa

 

obzirom da je u pitanju forum i da svaki ucesnik ima svoje misljenje o stvarima koje ga interesuju,

onda on to misljenje napise - ali ne, ti ne vidis misljenje vec `borbu` i to za trumpa...dok anti-trump `borbu` vidis kao obican dobrodosao post

 

zbog toga tvoja primedba ne stoji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

 

mislim da `boriti se` nije prava rec osim ako ne mislis da se ovde vodi neki rat za i protiv trumpa

 

obzirom da je u pitanju forum i da svaki ucesnik ima svoje misljenje o stvarima koje ga interesuju,

onda on to misljenje napise - ali ne, ti ne vidis misljenje vec `borbu` i to za trumpa...dok anti-trump `borbu` vidis kao obican dobrodosao post

 

zbog toga tvoja primedba ne stoji.

 

 

Koga ovde zabole za Trampa?

Nakon Regana i Busha starijeg ne videsmo sposobnog lidera koji ce pokrenuti svet.

Ovo stanje u svetu je rezultat  rada svih  POTUSA nakon Busha Sr,

Alal im vera na radu - bolje da su sedeli kuci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Dijaspora van USA se najvise bori za Trumpa - iako im ni iz dzepa, ni u dzep.

 

I ja sam prijatno iznenadjen da se u Srbiji obozava Dzo Bajden, pa posto drzava Kosovo ima svoj put po imenu njegovog rano-preminulog sina Bo Bajdena TRECEG, mogao bi ti pokrenuti neku peticiju da to uradi i Srbija recimo od Cacka do Beograda, sto bi izazvalo moj jos veci respekt, uvazavam te nove srbske tendencije. A ne tamo neki Obrenovici, Karadjordjevici i ostali Nemanjici. Samo urbano i internacionalno :roflmao:

 

Mili boze cuda velikoga, kako se svet i ovaj forum promenise, ja Trumpovac, a Srbi Bajdenovci. :classic_biggrin: Konstanta - uvek na suprotnim stranama.

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Down With The Sickness said:

 

Ti si za mene forumas kao i svaki drugi, nema nista po starom,

 

Ok, znaci vise nismo neprijatelji, trebace mi vremena da se naviknem malo, itd, pozitivno.

 

1 hour ago, Down With The Sickness said:

samo primecujem da si verovatno jedini covek na ovom kontinentu kome je alternativa za Sandersa ....... Donald Trump. Dosle bi televizijske ekipe da te snime kada bi znali za tebe, jer to vaistinu jeste senzacionalno.

 

Prosto je to i vise puta objasnjeno. Ja sam za Trampa bio i prosli put, isto kao i sada, prije svega jer sam bio protiv Klinton klana koji nam se krvi napio.

Bajden je clan doticne grupacije, tako da nije potrebno dalje da se objasnjava, ipak ti nisi @mrd:classic_blush: 

Takodje mi je Tramp bio zanimljiv i na republikanskim debatama, jer su mu protivnici bili manje-vise debili i seljacine tipa Kruz ili shupci kao Rubio, koji je izrazio zelju da njegovom vlastitom narodu Kubancima bude sto gore.

 

Sto se tice Sandersa, pretjerivanje je reci da je komunista, samo zato sto bi od SAD da napravi Kanadu. Ne znam da iko Kanadu svrstava u nekakve komunisticke zemlje.

Ja sam generalno za univerzalnu zdravstvenu zastitu kao sto je u vecini kapitalistickih zapadnih drzava, kao i sto sam za protiv sistema gdje djeca koja izadju sa univerziteta startaju sa ogromnim dugom.

 

Ti imas suprotno misljenje, nema se tu sta ni dodati ni oduzeti.

 

Ja nisam nikakav komunista, niti sam ikada bio clan Partije ili bilo kakve politicke organizacije u SFRJ, a i poslije, jos sam se osamdesetih javljao uzivo na Omladinski program radio Sarajeva, koji je bio izuzetno lokalno popularan, kada je bila neka kampanja Socijalizam po mjeri covjeka, mozda je bilo to i kod vas u Srbiji, i javno u uzivo programu govorio zasto se kod nas ne bi mogao uspostaviti Kapitalizam po mjeri covjeka. Sa suprotne strane je bio neki profa sa politickih nauka Gajo Sekulic, dosta uticajan u to doba, koji se naravno nije slozio sa mnom, mada je poslije pristupiou UJDI i zastupao demokratiju, ali nije zamjeriti sto je tada bio za prakticno status quo i kozmeticke promjene, trebalo je zivjeti.

 

Sazeto, ko je bolji prema nama u staroj domovini, za mene je prihvaltjiviji kandidat. Da je kojim slucajem prosao dalje Sanders i da je nagovjestii da nastavlja klintonovsku politiku na Balkanu, ne bi imao moju podrsku, bez obzira na ideolosku bliskost.

Link to comment
Share on other sites

Bas me interesuje kako ce za ovo da optuze Trampa, inace ono sto ne kaze ovde je da du se organizovano zaletali kolima u izloge da bi ih razbili.

Ali evo konacno smo otkrili da pljackanje i lomljenje nije "mirni protesti"

 

 

Aftermath of looting in downtown Chicago: 13 cops injured, 2 people shot, more than 100 arrests, Mag Mile trashed

 

Hundreds of people swept through the Magnificent Mile and other parts of downtown Chicago early Monday, smashing windows, looting stores, confronting police and at one point exchanging gunfire with officers, authorities said.

More than 100 people were arrested as of 9 a.m., according to Chicago Police Superintendent David Brown. Thirteen officers were injured during the unrest, including a sergeant who was hit by a bottle. A civilian and private security guard were shot and wounded.

“What occurred in our downtown and surrounding communities was abject criminal behavior, pure and simple,” Mayor Lori Lightfoot said. “And there cannot be any excuse for it. Period.”

It took police officers roughly four hours to get the downtown back under control, leading to finger pointing across the political spectrum and calls for the Illinois National Guard to once again help quell unrest in the country’s third-largest city.

....

City officials said the seeds for the violent crime spree were sown on social media Sunday afternoon following an officer involved shooting in the Englewood neighborhood. Officers shot and wounded a 20-year-old man Sunday after he fired shots at them while being chased, authorities said.

The man was taken to University of Chicago Medical Center and is expected to survive, Brown said.

The Civilian Office Police Accountability, the city agency that investigates all officer-involved shootings, released a statement confirming Brown’s assertion that the wounded male is an adult. Some social media accounts that authorities say fueled the unrest referred to him as a 15-year-old boy.

More than an hour after the shooting, police and witnesses said a crowd of about 30 people faced off against officers holding a police line near 56th and Aberdeen streets. During a scuffle, one officer was hit with pepper spray and a second officer suffered a minor shoulder injury.

Two people were arrested and a police car window was shattered by a brick, police added.

......

The looting and vandalism began shortly after, with people streaming in and out of high-end stores. Some could be seen throwing merchandise into rental trucks and other large vehicles before driving away.

“This was not an organized protest,” Brown said. “Rather this was an incident of pure criminality. This was an act of violence against our police officers and against our city.”

The looting began shortly after midnight as people darted through broken store windows and doors along Michigan Avenue carrying shopping bags full of merchandise. Cars dropped off more people as the crowd grew.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Down With The Sickness said:

 

I ja sam prijatno iznenadjen da se u Srbiji obozava Dzo Bajden, pa posto drzava Kosovo ima svoj put po imenu njegovog rano-preminulog sina Bo Bajdena TRECEG, mogao bi ti pokrenuti neku peticiju da to uradi i Srbija recimo od Cacka do Beograda, sto bi izazvalo moj jos veci respekt, uvazavam te nove srbske tendencije. A ne tamo neki Obrenovici, Karadjordjevici i ostali Nemanjici. Samo urbano i internacionalno :roflmao:

 

Mili boze cuda velikoga, kako se svet i ovaj forum promenise, ja Trumpovac, a Srbi Bajdenovci. :classic_biggrin: Konstanta - uvek na suprotnim stranama.

 

 

Stuck in Ontario...

So close, but so far.

 

Razumemo te.

 

Link to comment
Share on other sites

Za Srbe je bolji Bajden. 
secam se kad je taj odvratni lik sa laznim zubima  ponizavao Djindjica prilikom njihovog prvog susreta. 
Ako je sa njim veca sansa da se pritiska Vucic, Dodik i njihove nakaradne politike, nadam se da ce im zavuci duboko. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Za Srbe je bolji Bajden. 
secam se kad je taj odvratni lik sa laznim zubima  ponizavao Djindjica prilikom njihovog prvog susreta. 
Ako je sa njim veca sansa da se pritiska Vucic, Dodik i njihove nakaradne politike, nadam se da ce im zavuci duboko. 
 

 

A ti mislis da bilo koji USA predsednik pravi razliku izmedju gore navedenih, ukljucujuci Djindjica?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Amigo said:

 

Prosto je to i vise puta objasnjeno. Ja sam za Trampa bio i prosli put, isto kao i sada, prije svega jer sam bio protiv Klinton klana koji nam se krvi napio.

 

 

Ne znam ko se vama u Bosni krvi napio ali do 1999. meni se krvi napio do zadnje kapi klan milosevic-markovic, tako da za Bila i Killary nije ostalo nista, zedni bi se kuci vratili.

 

Quote

 

Sto se tice Sandersa, pretjerivanje je reci da je komunista, samo zato sto bi od SAD da napravi Kanadu. Ne znam da iko Kanadu svrstava u nekakve komunisticke zemlje.

Ja sam generalno za univerzalnu zdravstvenu zastitu kao sto je u vecini kapitalistickih zapadnih drzava, kao i sto sam za protiv sistema gdje djeca koja izadju sa univerziteta startaju sa ogromnim dugom.

 

Ti imas suprotno misljenje, nema se tu sta ni dodati ni oduzeti.

 

Ma nije komunista, liberal covek od glave do pete. :roflmao: Malo voli Kubu i Sovjetski Savez, sto bi vi Bosanci rekli 'nako .....

 

Meni kao pristojnom Kanadjaninu je potpuno neprihvatljivo trpanje njonje u americki zdravstveni i skolski sistem. Kakogod njima odgovara i kako sami odluce meni je bogougodno, njihove pare, njihova drzava - njihova stvar.

 

Nesto nisam cuo da se Amerikanci bave ukidanjem "besplatne" univerzalne zdravstvene zastite u Kanadi, naprotiv, primetio sam da ih boli njihov Johnson za Kanadu.

 

A sto se tice studentskih dugova u Kanadi nisu oni nista manji od americkih, ako izuzmemo neke prestizne US univerzitete gde ti je zagarantovan posao jos na prvoj godini studiranja sa platom koju u Kanadi mozes samo da sanjas. 

 

Da primetim da nema masovne nikakve navale Amerikanaca na kanadske ambasade za iseljenicke vize :classic_biggrin:, dolaze i dalje oni koji moraju poslom, eventualno lovci, ribolovci i ostali ljubitelji prirode. 

 

A ti ne mozes nocu da spavas od brige za njih. 

 

Quote

Ja nisam nikakav komunista

 

Nisam ni rekao da jesi, rekao sam da ti ne znas sta si. Dobar ti je Trump, odlican ti je Sanders, a bio bi i Bajden dobar, samo da se nije druzio sa onim krvopijama.

Link to comment
Share on other sites

Wow gradonacelnica Chicaga otkrila zakone, trebalo joj je sam 2.5 mesecs....brilijatno

 

Mayor Lori Lightfoot warned the looters in Sunday's chaos that they would be found and that a special task force was being put together to sift through the city's expansive surveillance camera footage. 

'Let's be clear. We are coming for you. We are already at work finding you. 

'I don't care - I do not care - whatever justification was given for this. 

'There is no justification for criminal behavior ever. You have no right to take and destroy the property of others. 

'Our residents deserve to be safe.. Our businesses deserve to understand and enjoy safety and security,' she said. 

She pleaded with prosecutors and the courts to do their part to bring those responsible to justice once they are found and identified.

'Our police officers deserve to be able to do their job without having to worry about shots being fired, being maced- this is not anywhere near acceptable. 

'I call upon our state's attorney and our courts to make sure these individuals are arrested and held accountable. 

'Put your best people on this. We have made the case - these people need to be held accountable. 

'We can't continue to allow this to happen,' she said. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Down With The Sickness said:

A ti ne mozes nocu da spavas od brige za njih. 

 

E to si bas pogodio, legnem tako i onda se brinem kako li je dole sa juzne strane granice, a san nikako na oci :59:

 

46 minutes ago, Down With The Sickness said:

Nisam ni rekao da jesi, rekao sam da ti ne znas sta si. Dobar ti je Trump, odlican ti je Sanders, a bio bi i Bajden dobar, samo da se nije druzio sa onim krvopijama.

 

To je daleko od "samo", ali eto to mi je najvaznije, opste poznato, nema potrebe vise o tome, a ni o meni vise. Jel u dure?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Wow gradonacelnica Chicaga otkrila zakone, trebalo joj je sam 2.5 mesecs....brilijatno

 

Mayor Lori Lightfoot warned the looters in Sunday's chaos that they would be found and that a special task force was being put together to sift through the city's expansive surveillance camera footage. 

'Let's be clear. We are coming for you. We are already at work finding you. 

'I don't care - I do not care - whatever justification was given for this. 

'There is no justification for criminal behavior ever. You have no right to take and destroy the property of others. 

'Our residents deserve to be safe.. Our businesses deserve to understand and enjoy safety and security,' she said. 

She pleaded with prosecutors and the courts to do their part to bring those responsible to justice once they are found and identified.

'Our police officers deserve to be able to do their job without having to worry about shots being fired, being maced- this is not anywhere near acceptable. 

'I call upon our state's attorney and our courts to make sure these individuals are arrested and held accountable. 

'Put your best people on this. We have made the case - these people need to be held accountable. 

'We can't continue to allow this to happen,' she said. 

 

Sto bi se reklo na mom maternjem jeziku: taj zombie je upravo pojela sve ono sto je izasrala poslednjih 2,5 meseca. A sada su na redu i ostali pripadnici sekte. Prijatno.

 

Stiglo je misljenje iz CK da normalni gradjani bas i nisu odusevljeni orgijanjem drustvenog taloga i sljama, kao i da fejk ankete nece nadomestiti glasove onih koji posteno rade i placaju porez.

 

Sada moraju da ponavljaju kao papagaji ono sto je Trump govorio od prvog dana.

 

Eh, taj centralni komitet bas brlja i valja se u blatu kao ......

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Sto bi se reklo na mom maternjem jeziku: taj zombie je upravo pojela sve ono sto je izasrala poslednjih 2,5 meseca. A sada su na redu i ostali pripadnici sekte. Prijatno.

 

Stiglo je misljenje iz CK da normalni gradjani bas i nisu odusevljeni orgijanjem drustvenog taloga i sljama, kao i da fejk ankete nece nadomestiti glasove onih koji posteno rade i placaju porez.

 

Sada moraju da ponavljaju kao papagaji ono sto je Trump govorio od prvog dana.

 

Eh, taj centralni komitet bas brlja i valja se u blatu kao ......

Pa i onaj u Portlandu je pojeo vec sve sto je pricao, sad svako vece proglasavaju riots, i vec je rekao da je paljenje zgrade bio pokusaj ubistva.

Ostala je jos ona idiot u Seattle gradonacelnica, koju i sefica policije moli da zaustavi divljanje. A u NYC je katastrofa, samo sto De Blasia zabole, on nema re-izbor.

 

Naravno da su fejk ankete, juce probudili mog klinca pozivom iz DNC, kad su ga pitali da li ce da glasa za Bidena on im rekao Aha, samo da sidju sa telefona, i da ga puste da spava :classic_biggrin:  

Link to comment
Share on other sites

Inace, odgovor u NYC:

 

Curtis Sliwa and the Guardian Angels safety patrol toured Manhattan’s Upper West Side on Sunday amid growing concerns about hundreds of homeless recently moved into neighborhood hotels by the city.

Sliwa — the group’s founder, a 2021 mayoral contender and an Upper West Sider — took to the streets with about eight members of the red-bereted Angels, meeting with locals and observing conditions.

While many of the new arrivals are just down-on-their-luck New Yorkers, the group also includes recovering addicts and convicted pedophiles.

Since the city shuttled hundreds of vagrants from packed congregate shelters into three neighborhood hotels in a bid to stem the coronavirus, area residents have reported scenes of brazen drug-dealing and use, broad-daylight masturbation and public urination.

 

 

Oce neko da nagadja gde politicki naginje Mr. Sliwa?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Ok, znaci vise nismo neprijatelji, trebace mi vremena da se naviknem malo, itd, pozitivno.

 

 

Prosto je to i vise puta objasnjeno. Ja sam za Trampa bio i prosli put, isto kao i sada, prije svega jer sam bio protiv Klinton klana koji nam se krvi napio.

Bajden je clan doticne grupacije, tako da nije potrebno dalje da se objasnjava, ipak ti nisi @mrd:classic_blush: 

Takodje mi je Tramp bio zanimljiv i na republikanskim debatama, jer su mu protivnici bili manje-vise debili i seljacine tipa Kruz ili shupci kao Rubio, koji je izrazio zelju da njegovom vlastitom narodu Kubancima bude sto gore.

 

Sto se tice Sandersa, pretjerivanje je reci da je komunista, samo zato sto bi od SAD da napravi Kanadu. Ne znam da iko Kanadu svrstava u nekakve komunisticke zemlje.

Ja sam generalno za univerzalnu zdravstvenu zastitu kao sto je u vecini kapitalistickih zapadnih drzava, kao i sto sam za protiv sistema gdje djeca koja izadju sa univerziteta startaju sa ogromnim dugom.

 

Ti imas suprotno misljenje, nema se tu sta ni dodati ni oduzeti.

 

Ja nisam nikakav komunista, niti sam ikada bio clan Partije ili bilo kakve politicke organizacije u SFRJ, a i poslije, jos sam se osamdesetih javljao uzivo na Omladinski program radio Sarajeva, koji je bio izuzetno lokalno popularan, kada je bila neka kampanja Socijalizam po mjeri covjeka, mozda je bilo to i kod vas u Srbiji, i javno u uzivo programu govorio zasto se kod nas ne bi mogao uspostaviti Kapitalizam po mjeri covjeka. Sa suprotne strane je bio neki profa sa politickih nauka Gajo Sekulic, dosta uticajan u to doba, koji se naravno nije slozio sa mnom, mada je poslije pristupiou UJDI i zastupao demokratiju, ali nije zamjeriti sto je tada bio za prakticno status quo i kozmeticke promjene, trebalo je zivjeti.

 

Sazeto, ko je bolji prema nama u staroj domovini, za mene je prihvaltjiviji kandidat. Da je kojim slucajem prosao dalje Sanders i da je nagovjestii da nastavlja klintonovsku politiku na Balkanu, ne bi imao moju podrsku, bez obzira na ideolosku bliskost.

 

E pa ne moze ovako, sada si sektas. Moras cistu ideologiju da propagiras kako bi dokazao da mislis svojom glavom. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...