Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Babyman opet luduje:

 

Ford blasts 'backstabbing' Trump on renewed tariffs

“Who does this? In times like this, who tries to go after your closest ally, your closest trading partner, your No. 1 customer in the entire world? Who would do this? Well, President Trump did this,” said Ford.

 

link

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Ah genijalac nakon 2.5 meseca:

 

PORTLAND, Ore. (AP) — Violent clashes this week between protesters and police in Portland, Oregon, have ratcheted up tensions in the city days after an agreement between state and federal officials appeared to bring calm.

More demonstrations were rallying Thursday night, hours after the city's mayor decried the unrest that has roiled Portland since George Floyd was killed.

“You are not demonstrating, you are attempting to commit murder,” Mayor Ted Wheeler said Thursday in a hastily called news conference alongside Portland Police Chief Chuck Lovell. Wheeler also warned that the city anticipated more “attacks on public buildings” in the immediate future.

.......

I naravno opet je nekako Tramp kriv:

 

“Don’t think for a moment that if you are participating in this activity, you are not being a prop for the reelection campaign of Donald Trump — because you absolutely are,” the mayor had said. “If you don’t want to be part of that, then don’t show up.”

The Pacific Northwest Youth Liberation Front, which advertised the Wednesday rally on social media, used Twitter to announce “Round 2” of the same demonstration on Thursday night with the slogan “No cops. No prisons. Total abolition.”

....

“I don’t want people to get confused to think that this was something related to Black Lives Matter,” Passadore said of the precinct rally. “I’ve been the incident commander for 24 nights of the 70-plus events, and I’ve seen amazing protesting going on in the city of Portland where people gather together.”

 

Mislim da imena organizacija govore dosta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Down With The Sickness said:

 

 lefticari su sebi uzeli ekskluzivno pravo na anarhizam ... kao sto bi libertarijanizam trebao biti rezeevisan za konzervativce, ali se lefticari i tu trpaju sa svojim nebulozama ...

 

 

postoji objasnjenje zbog cega to rade, tj. zasto se trpaju svuda i podrzavaju sve `sto vole mladi` -

pa zbog toga da zamagle trag komunizmu koji vodi do njih

 

lenjinovo zmijsko jaje se nalazi u inkubatoru i neprimetno raste, normalno oni ce to da negiraju time da je komunizam mrtav, da ne postoji, da mozda nije ni postojao i da njihovi zlocini ne mogu da se mere sa zlocinima nacista iako podaci postoje... svejedno zlocini nacista se ne negiraju, bas naprotiv, oni ultra desnicari ih cak sa ponosom isticu i posle lepo bivaju ili uhapseni ili progonjeni...ko da hapsi mirne antifasiste, socijaliste, anarhiste, antirasiste i podrzavaoce lgbt a koji su usput i antisemite? oni imaju strategiju kada stanu u odbranu slobode za svoje delovanje svako ko bi postavio pitanje o tom delovanju moze odmah na stub srama ili je fasista...ali kao sto znamo politicka korektnost je kada lazes sebe da si fin, ko to ne ume neka se pomiri sa stubom srama...ili bar neka odgovori kakva su to anisemetiski anifasisti....

 

znaci to je takva antifasta mesavina svega i svacega da obican covek koji ne prati dovoljno ili tek samo povrsno, moze samo da ostane zbunjen oko toga, pita se zasto se nekome oni takvi borci protiv fasizma ne dopadaju,  taj covek ce s pravom da ih brani i da ponavlja da je komunizam nepostojeci i sve ono sto stalno slusamo....dok ono zmijsko jaje ceka da jos poraste...

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

opet bih se vratila, na onaj doornov post koji sam vec pominjala na drugoj temi na politici a gde kaze da ne citiram vec parafraziram - samo postavis pitanje NATO u srb i vidis sta se desava i gde stoji zemlja

 

isto tako je i sa ovima na ovoj temi, malo prosetas medju masom i postavis skakljivo pitanje ili 

izjavis nesto skakljivo poput onog iznad lenjinovog zmijskog jajeta i slicno...da bi to jaje poraslo pc se mora postovati inace ce zametak uginuti

 

btw, htela sam sasvim nesto drugo da napisem ali ponelo me komunjarsko jaje

to drugo je da je misel obama izjavila da je u depresiji,

sva je nesrecna ali ne zbog pandemije vec je izgubila sav svoj entuzijazam zbog ovih rasnih svadja koje u njeno vreme nisu postojale

i zbog ove uzasne administracije koja je deprimirajuca

 

sta sada obican svet da misli osim da saoseca sa njom

i sve lose sto mu se desava pripise aktuelnoj administraciji naravno ne primecujuci da je svojom izjavom o depresiji koja ju je snasla,

michelle zapravo demantovala postojanje sistemskog rasizma

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Veshtodel said:

 

"Let's see who will get it right: The Simpsons vs this guy."
 
Fali jos samo hobotnica Paul i mozemo da imamo ''trku konja'' u nagadjanju ishoda predsednickih izbora.

 

Ma to je samo jedan pogled na situaciju. Tacan ili ne, to ne moze niko da zna osim mlade ciganke.

Link to comment
Share on other sites

 
Ma to je samo jedan pogled na situaciju. Tacan ili ne, to ne moze niko da zna osim mlade ciganke.
Ti znaš daese to c...... ne koristi, jako je uvredljivo i rasistički. Probaj nešto kao romkinja. Ovako si ti ti, a mogao bi još nekog da prevariš!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mrd said:

Ti znaš daese to c...... ne koristi, jako je uvredljivo i rasistički. Probaj nešto kao romkinja. Ovako si ti ti, a mogao bi još nekog da prevariš!
 

 

Treba malo vise intelekta, a manje pokvarenosti da se shvati o cemu se tu radi.

Link to comment
Share on other sites

 
Treba malo vise intelekta, a manje pokvarenosti da se shvati o cemu se tu radi.
Nema tu ništa pametno! Jasno je da ti je cganka simbol gluposti. Ako to nije rasizam, ja ne znam šta je. Daj još malo o tome kako sam i ja cganin, mislim glup!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Nema tu ništa pametno! Jasno je da ti je cganka simbol gluposti. Ako to nije rasizam, ja ne znam šta je. Daj još malo o tome kako sam i ja cganin, mislim glup!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ciganka nije simbol gluposti, nego proricanja, a ti nisi cigan, ali jesi glup,       i naravno pokvaren, jer uredno volis da podmeces :puke:

 

Tell me gypsy can you see me In your crystal ball

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bajdenov tim se vjerovatno dvoumi izmedju Kamale i Elizabet Warren.

Ja bih licno volio da bude Warren, jer je ona najbliza dedici Sandersu, covjeku koji je mogao da donese pozitivne promjene za cijeli svijet, kakav bi to bio samo tandem Sanders - Warren, medjutim to se nije odigralo ovaj put, ali je sjeme zasijano. Haos na ulicama ne bi nikada ni postojao kada bi oni vodili Ameriku.

Medjutim mislim da je to malo manje realno, tako da ostaje Kamala, i ako se to obistini, onda se moze samo izjaviti saucesce i cekati 4 godine da dodje Melanija :roflmao:, ali na zalost ona nije rodjena u USA :59:

 

Sto se tice americkih analiza imamo ova dva clanka 

 

Dzo Bajden bio bio mudar da izabere Kamalu Haris

 

Zasto Dzo Bajden ne bi trebao da izabere Kamalu Haris

 

:s_w: elem bez obzira sve se vrti oko Kamale 😎

Edited by Amigo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

SJW se ponasaju kao kult:

 

MMA champion and actress Gina Carano has had a tumultuous few days on twitter due to controversy over her recent tweets as the hashtag #Ginacaranoisoverparty began trending on August 5.

The 38-year-old Haywire and The Mandalorian star has been called "racist" and a "bootlicker" and it seemingly began when she posted the famous black and white photo showing a collective Nazi Salute, where one man isn't saluting.

She later posted an article about the photo, writing: "Heartbreaking and powerful story of a man who changed his ways for the woman he loved.. love changes the world, one person at a time."

On August 4, Carano tweeted: "In my experience, screaming at someone that they are a racist when they are indeed NOT a racist & any post and/or research you do will show you those exact facts. Then I'm sorry, these people are not 'educators'... they are cowards and bullies."

This came after she posted the black and white photo which seemed to spur on a slew of tweets targeting the actress.

One Twitter user, defending Carano wrote: "Gina Carano is being bullied & harassed by SJW trolls. They're calling her a 'racist bootlicker' & demanding she 'Say ACAB/BLM' to prove she's not racist. Gina is having none of it, calling them cowards for trying to bully her off social media."

 

Click veoma poucno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Oni se ne ponasaju kao kult, oni jesu kult i to ne kazem ja vec svi oni, kao Keri Smith and Mike Harlow, koji su pobegli iz te, ja ipak preferiram naziv - marksisticko-postmodernisticke sekte. 

 

Kada sam ja na ovom forumu pocela da signaliziram da nesto nije u redu, sa ovom far-left kulturom (ok na prethodnom forumu) to je bilo jos u vreme Obame, jednostavno mi nije bilo jasno zasto se tako nesto dozvoljava, napad na sve slobode, pod plastom anti-fasizma (istovremeno anti-semitizam cveta, i suzbijanje slobode govora).

Iskreno ne znam ko je ova glumica ciju pricu sam postovala, mislim da se secam uloge u Deadpool, ali me prica dotakla. Ona je bukvalno dobila pretnje ubistvom zato sto nece da kaze ACAB, All Cops Are Bastards. Da li je twitter sankcionisao te postove? Naravno da ne. Ali sankcionise Trampa kad kaze "ako nastave nasilje odgovoricemo silom", parafraziram.

Obama je u svoje vreme reagovao po fazonu "to su nasa deca", a ja sam bila u fazonu...mmmmm ne moje dete.

I ljudi se pretvaraju kao da se ovo ne desava?

 

Gde su oni sto su prognozirali kako ce KKK i neonacisti da mi dodju pred kucu? A ono krst zapalili marxisti i komunjare.

 

Sajantolozi su mala beba za ovo.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Gde su oni sto su prognozirali kako ce KKK i neonacisti da mi dodju pred kucu? A ono krst zapalili marxisti i komunjare.

 

Pa i nema neke sustinske razlike izmedju KKK i neonacista sa jedne i marksista i komunista sa druge strane. Vecina ljudi ima zabludu kada pomisli na neonacisticki soj ljudi, u glavama zamisljaju nabidlovane celave likove istetovirane svastikama po debelim vratovima ili sa nekim belim kapuljacama kako seju smrt ulicama.

 

Da bi neko bio neonacista ili komunista, uopste ne mora na sebi da nosi oznaku svastike ili srpa i cekica. Moze da ima tetovazu roze jednoroga i da izgleda ko hipi, a da ide okolo i prica kako bi drzavu, drustvo i ekonomiju trebalo urediti tako da sve odluke vodi jedna partija u drzavi koja odredjuje sta ce ko proizvoditi, prodavati i cime ce se baviti, u sta ce ko verovati, sta sme a sta ne sme reci, cemu svi zajedno trebamo da tezimo i zasto svi zajedno treba da budemo ''braca i sestre po [krvi, veri, polu, rasi, naciji, obliku nosa, bogatstvu, imovini, ideologiji, identitetu]'' i zasto je neko drugi neprijatelj [belac, crnac, hispanac, jevrej, arapin, srbin, hrvat, amerikanac, rus, hriscanin, musliman, kapitalista, bogatas, siromah, radnik itd.] gde se obicno nastoji naskoditi neprijatelju na skali od - oduzimanje prihoda koji je neko stekao, oduzimanje imovine, potcinjavanje vlasnistva i rukovodjenja odlukama vrhovne partije, preseljavanje, proterivanje, maltretiranje, pretnje, zatvaranje i na kraju ubijanje.

 

Otprilike toliko, ima tu jos da se dodaje ovih nizova, moze citav algoritam da se napise po kom vecina totalitaraca funkcionise. A to sto ljudi prave ovakve asocijacije na osnovu termina i simbola je zbog brzopletog zakljucivanja sistema 1 kako bi to rekao Danijel Kaneman ili posmatrano sa neurobioloske tacke: manje ATP-a se potrosi na termine i simbole nego na dubinsko izucavanje neke materije, jer je sa evolutivne tacke gledista isplativije po organizam da manje trosi energije kako bi preziveo u surovom prirodnom okruzenju. Ipak, mi vise ne zivimo u pecinama nego u civilizaciji koja je takvo okruzenje da zahteva nesto vecu potrosnju ATP-a u neuronima pa tako i dubinsko izucavanje matematike, inzenjerstva i dizajna kako bi se napravile i odrzavale sve tehnoloske konstrukcije takve civilizacije kao i dubinsko izucavanje slicnosti i razlika unutar porodice totalitarnih pokreta i ideologija, gde bi se onda jasno videlo da su (neo)nacizam i komunizam kao lav i tigar, a ne kao lav i kornjaca, jer lav i tigar imaju jasne spoljasnje razlike i drugacije boje i debljinu vrata, ali oba pripadaju rodu Panthera odnosno porodici Felidae, za razliku od kornjace koja ima znacajne razlike i ne pripada tom rodu i porodici.

Edited by Veshtodel
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tramp opet uhvaćen u laži i opet beži kao malo dete :

 

 

 

Ovo kao i mnoga druga bekstva govore da je rejting ovog čoveka građen na 100% lažima. To je lako bilo raditi dok niste bili predsednik ali sada kada sve što kažete ostaje zapisano ovakve laži i nesposobnost ne mogu da ostanu neprimećeni. Inače radi se o zakonu iz 2014. godine koji veteranima omogućava da se leče o trošku države i u privatnom sektoru odnosno daje im se mogućnost izbora. Tramp već par godina tvrdi da je on doneo taj zakon što je očigledno čista laž koju ne može da odbrani.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Poslije  Trampvog uvodjenja tarifa na kanadski aluminijum, Kanada uvodi 3.6 milijardi dolara tarifa na americke proizvode.

Razocaran je cak i Doug Ford, konzervativac, premijer Ontarija, precizirajuci da je Kanada broj 1 kupac americkih proizvoda na svijetu.

Dakle Kanada vise kupuje od Amerike od Kine, Japana  i Velike Britanije zajedno.

Kanadska vlada nije imala izbora nego da odgovori istom mjerom i zastiti svoju ekonomiju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Tramp opet uhvaćen u laži i opet beži kao malo dete :

 

 

 

Ovo kao i mnoga druga bekstva govore da je rejting ovog čoveka građen na 100% lažima. To je lako bilo raditi dok niste bili predsednik ali sada kada sve što kažete ostaje zapisano ovakve laži i nesposobnost ne mogu da ostanu neprimećeni. Inače radi se o zakonu iz 2014. godine koji veteranima omogućava da se leče o trošku države i u privatnom sektoru odnosno daje im se mogućnost izbora. Tramp već par godina tvrdi da je on doneo taj zakon što je očigledno čista laž koju ne može da odbrani.

 

 

i sta kazes pobegao zato sto je lagao...

...tudje lazi se nikako ne razotkrivaju pristrasnim istinama i poluistinama

 

jasno se kaze da je trump potpisao Prosirenje i Poboljsanje tog zakona koji onakav kakav je bio nije sluzio nicemu, tj. bio mrtvo slovo na papiru

da li ce to sto je trump potpisao da se implementira u praksi to ce iskustveno reci oni na koje se ovaj zakon odnosi

 

necu da kliknem da proveravam o kakvom se tacno bekstvu radi, mozes da prepricas i objasnis da li je to nazovi bekstvo zapravo prezriv odgovor nekom novinaru koji se takodje pretvarao da ne razume sta je trump potpisao ili je u pitanju ono sto ti kazes - da je pobegao jer je lazovcina pa mrzi kad ga nahvataju?

 

ako sam dobro shvatila trumpov lik i delo, taj pre moze da gaji neki prezir nego da pobegne od kvazi-razvaljujuceg pitanja ...

 

 

Edited by Mama_mia
slova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Tramp opet uhvaćen u laži i opet beži kao malo dete :

 

 

 

Ovo kao i mnoga druga bekstva govore da je rejting ovog čoveka građen na 100% lažima. To je lako bilo raditi dok niste bili predsednik ali sada kada sve što kažete ostaje zapisano ovakve laži i nesposobnost ne mogu da ostanu neprimećeni. Inače radi se o zakonu iz 2014. godine koji veteranima omogućava da se leče o trošku države i u privatnom sektoru odnosno daje im se mogućnost izbora. Tramp već par godina tvrdi da je on doneo taj zakon što je očigledno čista laž koju ne može da odbrani.

 

To isto radi i sa zdravstvenim osiguranjem, ukida Obamacare i uvodi (vec 3,5 godine) osiguranje koje moze da se uzme ako vec imas neku bolest, sto moze i sa Obamacare. 

 

Isto radi i sa vrednostima njegovih nekretnina, za pruzanje usluge (i samoreklamiranje) je vrednost jedna, za takse neka sasvim druga. 

 

Covek je hodajuca fabrika lazi.

 

1 hour ago, Amigo said:

Poslije  Trampvog uvodjenja tarifa na kanadski aluminijum, Kanada uvodi 3.6 milijardi dolara tarifa na americke proizvode.

Razocaran je cak i Doug Ford, konzervativac, premijer Ontarija, precizirajuci da je Kanada broj 1 kupac americkih proizvoda na svijetu.

Dakle Kanada vise kupuje od Amerike od Kine, Japana  i Velike Britanije zajedno.

Kanadska vlada nije imala izbora nego da odgovori istom mjerom i zastiti svoju ekonomiju.

 

 

 

Eno @wwww napisala na drugoj temi da i Nemacka razmatra takve mogucnosti zbog pretnji nemackoj firmi sto radi na gasovodu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Baby said:

Eno @wwww napisala na drugoj temi da i Nemacka razmatra takve mogucnosti zbog pretnji nemackoj firmi sto radi na gasovodu.

 

Kanada i USA su kao dva oka u glavi, ukratko to je reakcija sa kanadske strane. Tramp se ponasa kao slon u staklarskoj radnji i ovaj potez ce ga skupo kostati.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi bas najjasnije cemu toliko uzbudjenje oko 10% tarife na aluminijum kada Kanada ima tarifu na mlecne proizvode iz Amerike od 270%.

 

S obzirom da je Trudo onomad uhvacen u kradji pola milijarde dolara izgleda da su proizvodjaci aluminijuma bili izdaŠni prema njemu, pa ga gadno pogodilo.

 

Inace Trump je uveo tarifu na savet predstavnika ministarstva trgovine Roberta Lightiezera koji je izjavio da Kanada ne postuje ugovorene kolicine, na sta je najveci americki proizvodjac vec reagovao otpustajuci 700 radnika. Trump jeste genije, ali ne razume se bas i u aluminijum. :roflmao:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...