Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

16 minutes ago, Angelia said:

Vidi i mene zna da iznervira glupost.

Sto za glupane nije kompliment.

 

trebalo bi da je kompliment takva situacija kad si glup a iznerviras onog ko nije

 

ja retoricki ponekad cenim glupost, inspirise a i zasmejava...sta ces vise

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Sprivel said:

Al ume chobanica da iznervira nekog random GOP dedicu i to na stepenicama. Dovoljno.

Kakva cobanica, kad bi nacrtane ovce pogubila. Drugo, koga ona moze da iznervira? To ide samo za uspesnima i blamira se kao sto je "Roasted Zuckerberg", a svi onda pricaju kako je eto ona to uradila. :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Ta se u javnosti pojavljuje samo kad treba neko muckanje da se desi, da bi narod pricao kako eto ona je eto nesto rekla, dok ostali drugovi mute vodu.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, zena ne zna sta je nezaposlenost, ne zna sta je Palestina, ne zna da broji, gadja se sa 60 triliona dolara :classic_biggrin: za "njen projekat" kao sa 6 dolara, nema blagu predstavu koliko je to ......... ja bih svakako ipak pre dao svoj glas gospodinu Palmi iz Jagodinu ili onom vazduplohovu. Cisti genijalci.

 

E sad, ja nikada u zivotu nisam bio zaposednut nijednom ideologijom, pa verovatno ne znam kako se covek oseca u glavi kada jeste, moguce da je moc rasudjivanja znacajno umanjena i takve stvari/cinjenice jednostavno nisu bitne.

 

Bez obzira sto mislim da je deda Bernie vrlo podmuklo i opasno stvorenje, ne bih ja njega poredio sa konobaricom ........ za njega se pored svega ne bi moglo ustvrditi da je intelektualno jako hendikepiran, tacnije obogaljen.

 

S obzirom da je drugarica u stilu prorocice Kleopatre najavila kraj sveta za 12 godina jos pre 3-4 godine ....... nije ostalo jos puno. Morace da izadje na televiziju sa koje su je skinuli zbog stete koju nanosi svojoj partiji, sto ja jedva cekam, jer je bolja od bilo kog stand-up komedijaša. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

Orangutanovo najvece dostignuce kratkog predsednikovanja je sto je u USA poceo da se resava vekovni sistematski rasizam. Svaka cast.

 

Moze mu se prigovoriti svasta ali da je na bilo koji nacin pomogao borbu protiv neposotjece stvari, tesko.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek jasno ukazivao na komunisticke trutove tipa Gorica Gajevic aka AOC. Lazljiva lopuza, koja huska i prodaje kikiriki, mladim postenim, neiskusnim ljudima. 

1) Spodoba je bila volonter u politickim kampanjama, vise od 2 godine. Niko iz tih kampanja nije hteo da je zaposli.

2) Spodoba je radila kao overqualified KELNERICA. Jedino pametno iz ove cinjenice, sto mogu da izvucem, a da ne kazem da je glupaca, je da je gurala svoju kampanju kroz cmizdravu sudbinu, da se eto muci s'kvalifikacijama.

3) Pitanje je:"Da li je bolje da bude glupa, ili pokvarena?"

Ja naginjem ka glupa, jedino je sad pitanje, koji su je stvorovi izabrali

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Jbga neki moraju da otkriju u praksi sta se desi kad trazis da se policija raspusti ili ne finansira:

 

Minneapolis police are down at least 100 officers since the killing of George Floyd — more than 10% of the force — straining department resources amid a wave of violence and adding extra urgency to the political debate over its future.

Over the past two months, 40 cops have resigned, been fired or are in the process of leaving the force, and another 75 have taken a medical leave for post-traumatic stress disorder they say was caused by the riots that followed Floyd’s death. Dozens more are expected to file for leave in the coming months.

MPD officials not authorized to speak publicly estimate the department, which is budgeted for 888 officers this year, could lose as much as a third of its workforce by the end of the year.

The shortages highlight the challenge facing the city’s beleaguered police force as it faces calls for its defunding, or even abolishment.

Residents say that police are taking longer to respond to emergency calls, even as homicides, shootings and robberies have all increased by double digits from last year.

 

https://www.startribune.com/minneapolis-police-face-staffing-challenges-as-violence-rises/571982152/?refresh=true

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Jbga neki moraju da otkriju u praksi sta se desi kad trazis da se policija raspusti ili ne finansira:

 

Minneapolis police are down at least 100 officers since the killing of George Floyd — more than 10% of the force — straining department resources amid a wave of violence and adding extra urgency to the political debate over its future.

Over the past two months, 40 cops have resigned, been fired or are in the process of leaving the force, and another 75 have taken a medical leave for post-traumatic stress disorder they say was caused by the riots that followed Floyd’s death. Dozens more are expected to file for leave in the coming months.

MPD officials not authorized to speak publicly estimate the department, which is budgeted for 888 officers this year, could lose as much as a third of its workforce by the end of the year.

The shortages highlight the challenge facing the city’s beleaguered police force as it faces calls for its defunding, or even abolishment.

Residents say that police are taking longer to respond to emergency calls, even as homicides, shootings and robberies have all increased by double digits from last year.

 

https://www.startribune.com/minneapolis-police-face-staffing-challenges-as-violence-rises/571982152/?refresh=true

 

U big deal. Nisu to astrofizicari pa da se skoluju 10 godina. 

Doci ce drugi, Ameri barem sline za oruzjem i uniformom. 

Zao mi je sto ne mogu da dave ljude bez reakcije, pa dobili ptsd zbog protesta. 

Taj posao ionako treba ograniciti vremenski. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

 

U big deal. Nisu to astrofizicari pa da se skoluju 10 godina. 

Doci ce drugi, Ameri barem sline za oruzjem i uniformom. 

Zao mi je sto ne mogu da dave ljude bez reakcije, pa dobili ptsd zbog protesta. 

Taj posao ionako treba ograniciti vremenski. 

 

 

Pa vidi, gradjani misle da je big deal, jer se zale da je kriminal procvetao a da policije nema.

Nesto mi ne deluje da si procitao clanak nego samo delic koji sam kopirala.

A to da ce doci drugi, pa videcemo, nesto mi ne deluje tako, uz svo "slinjenje" za oruzjem i unifrmom, to pripada onom ponosu "to serve and protect" 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Jbga neki moraju da otkriju u praksi sta se desi kad trazis da se policija raspusti ili ne finansira:

https://www.startribune.com/minneapolis-police-face-staffing-challenges-as-violence-rises/571982152/?refresh=true

Tako to ide kada kleknes pred tupsonskom ideologijom, to je najbrzi put kako od civilizacije napraviti varvastvo. Juce je policija u Mineapolisu izdala gradjanima jedno groteskno uputstvo da ocekuju da budu napadnuti i da se ne opiru krimosima nego da mirno urade i predaju sta god ovi od njih traze:

 

Minneapolis police tell residents to obey criminals and ‘be prepared’ to be robbed
 

Quote

 

The Minneapolis Police Department (MPD) told residents they should “be prepared” to hand over their phones, wallets, and purses to robbers.

 

The MPD has reported a 46 percent increase in carjackings and a 36 percent increase in robberies compared to this same time last year, according to WCCO.

Be prepared to give up your cell phone and purse/wallet,” the police said in their email, a copy of which was obtained by Alpha News. The email said citizens should listen to criminals and “do as they say.”

 

The message warned that “some victims have been maced, dragged, assaulted, and some threatened with a gun.”


Do not argue and do not fight with the criminal,” police said in a July 28 letter to residents of the Third Arrondissement. “Do what they say...

 

 

Ovo zaista deluje kao uputstvo koje bi turisticka agencija dala avanturistima koji putuju u Somaliju ili Kongo. Svaka nesrecna porodica mozda jeste nesrecna na svoj nacin, ali svako nesrecno drustvo je nesrecno na isti nacin - to se u prvom redu ogleda u cinjenici da nije u stanju da garantuje i zastiti ljudska i imovinska prava svojih clanova...


A ko su zrtve podivljalog kriminala u demokraturskim gradovima? Pa to nisu vodje BLM pokreta niti borbe za ukidanje policije - oni imaju privatnu policijsku zastitu - to su obicni americki gradjani, u ogromnoj vecini upravo crnci (zrtve (kao i pocinioci) rapidnog skoka broja ubistava u ovim gradovima su skoro 100% crnci). Prvo su ih zatvorili u kuce "zbog virusa", onda su dozvolili fasistickim bandama da ih prebijaju, da im ruse i pale radnje i unistavaju imovina, a sada ih pozivaju da se povinuju prohtevima ulicnih kriminalaca jer nema nikoga ko ce ih zastiti.

 

btw, primetite kako ovi ekstremisticki politicari smatraju da je kriminal otvoriti sopstveni biznis za vreme pandemije (za sta mozete biti i uhapseni, tada za vas nece holivudski srednjoskolci sa plasticnim guzicama skupljati pare da vas puste iz zatvora), da nesto korisno proizvedete, da pruzite neku uslugu svojim musterijama i da prehranite svoju i porodice svojih radnika - a da je legitimno uzeti motiku i razvaliti ili zapaliti TUDJI biznis...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

22 hours ago, RatzenStadt said:

On topic, ovo je odvratno i rasisticki na toliko nivoa.

Apsolutno. Rasa, boja koze (tvoja, tj. tvog oca i majke, tj. tvog djeda i bake, tj...), biologija, telesna hemija - to su glavne determinante svakog coveka i kljucni nosioci moralnih i politickih vrednosti prema ovoj nakaznoj tribalistickoj i duboko anti-liberalnoj ideologiji.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, bohumilo said:

Tako to ide kada kleknes pred tupsonskom ideologijom, to je najbrzi put kako od civilizacije napraviti varvastvo. Juce je policija u Mineapolisu izdala gradjanima jedno groteskno uputstvo da ocekuju da budu napadnuti i da se ne opiru krimosima nego da mirno urade i predaju sta god ovi od njih traze:

 

Minneapolis police tell residents to obey criminals and ‘be prepared’ to be robbed
 

 

Ovo zaista deluje kao uputstvo koje bi turisticka agencija dala avanturistima koji putuju u Somaliju ili Kongo. Svaka nesrecna porodica mozda jeste nesrecna na svoj nacin, ali svako nesrecno drustvo je nesrecno na isti nacin - to se u prvom redu ogleda u cinjenici da nije u stanju da garantuje i zastiti ljudska i imovinska prava svojih clanova...

videla sam to, pretekao si me da postujem istu stvar. Znaci ko neka zemlja treceg sveta, jer su ljudi pobesneli.

Meni je interesatno da sam ja pricala gde ide Antifa, vec godinama, i da su opasnost za drustvo, ma jos mislim na pokojnom B92 forumu, a neki forumasi mi se smejali ovde i podmetali neke marsirajuce naciste....pa evo, nisu nacisti problem.

Kontam ja Amere koji nisu imali iskustvo sa komunizmom pa ne razumeju sta im se potura pod "dobrim namerama". Iako vidim sve vise Amera koji su se probudili, malo trepcu pospano, ali uglavnom konstatuju "nesto ovde nije u redu, cekaj stani da svarim....nesto smrdi".

cekaj samo dok stvarno skontaju, nece to dobro da se zavrsi, i ko ce da plati? Pa AA zajednica.

 

58 minutes ago, bohumilo said:

 

A ko su zrtve podivljalog kriminala u demokraturskim gradovima? Pa to nisu vodje BLM pokreta niti borbe za ukidanje policije - oni imaju privatnu policijsku zastitu - to su obicni americki gradjani, u ogromnoj vecini upravo crnci (zrtve (kao i pocinioci) rapidnog skoka broja ubistava u ovim gradovima su skoro 100% crnci). Prvo su ih zatvorili u kuce "zbog virusa", onda su dozvolili fasistickim bandama da ih prebijaju, da im ruse i pale radnje i unistavaju imovina, a sada ih pozivaju da se povinuju prohtevima ulicnih kriminalaca jer nema nikoga ko ce ih zastiti.

 

 

Pa nisu oni kubanci budale, znaju oni sta je komunizam, i odma se pobunili. Pa Black Panthers su rekli "mmmmm nesto tu nije u redu ako ucenjujete manjine".

I dosta AA je pocelo da konta da su im prodali .... za bubrege. Skok kriminala je uzasan.

Ali sve to na prag Dems, koji su usli u faustovski dil sa extremistima.

Link to comment
Share on other sites

Kriminal je u USA u porastu najvise zbog sve veceg broja nezaposlenih. 
Kriminal u US je u porastu, zato što je ilegalno po zakonu i nema konsekvenci. Prosto ko pasulj.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Pa vidi, gradjani misle da je big deal, jer se zale da je kriminal procvetao a da policije nema.

Nesto mi ne deluje da si procitao clanak nego samo delic koji sam kopirala.

A to da ce doci drugi, pa videcemo, nesto mi ne deluje tako, uz svo "slinjenje" za oruzjem i unifrmom, to pripada onom ponosu "to serve and protect" 

 

Isto se tako neki gradjani boje delovanja te i takve policije, zar nisu protesti zbog toga? 

 

Ptsd zbog protesta? Pa valjda su toliko pametni da znaju da su protesti a i nasilje deo policijskog posla.. 

Kakva je to uopste policija koja strahuje od nasilja?? Kao vatrogasac koji se plasi pozara. 

Link to comment
Share on other sites

Johnson.png

BSO Entertainment

Video: Maskless Fans Mob Magic Johnson After He Departs His $150 Million Yacht in Croatia

Fans surrounded the great NBA legend Earvin “Magic” Johnson after he departed from a yacht valued at $150 million off the Croatian harbor Sunday night. This night wasn’t just like any night, but a night Johnson will definitely remember.

People who witnessed Johnson during his glory days capture five NBA champions for the Los Angeles Lakers in the 1980s’ were in attendance screaming and surrounding the NBA Hall of Famer. Young basketball fans who also might have been taught their basketball history decided to crowd Johnson and pose for selfies in the midst. Johnson was accompanied by his wife Cookie Johnson.

No security was alongside Johnson given the proper protocol on wearing masks was heavily ignored. When Johnson comes to town with a smile, who can honestly think about safety? This is an established businessman who can light up any room he walks in given his presence.

 

Hopefully, the greatest NBA point guard and passer of all-time teach these fans a lesson on not potentially passing around the coronavirus when in large groups. If the 60-year-old came fresh in some Gucci attire, you can only imagine if it was the 1980s’ all over again when it came to his choice of outfits off the court.

Considering Magic beat HIV, I can understand why he might feel invincible.

............................................................................................................................

 

Prvo, splitski 'navijači' (najstarija firma na planetu) su oduvijek bili poznati po nepoštivanju socijalnih pravila, uključujući masovno bacanje auta a ZG tablicama u more i gori su čak i od BBB.

Drugo, Korona virus ne postoji, pa navijači ne trebaju nositi maske.

Treće, Magic je (unatoč nabačenoj kilaži) i danas invincible, negdje izmedju Petra Čelika i Jana Železnog.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

 

Isto se tako neki gradjani boje delovanja te i takve policije, zar nisu protesti zbog toga? 

 

Ptsd zbog protesta? Pa valjda su toliko pametni da znaju da su protesti a i nasilje deo policijskog posla.. 

Kakva je to uopste policija koja strahuje od nasilja?? Kao vatrogasac koji se plasi pozara. 

naravno da nisu :classic_smile:

PTSD zbog protesta, ne zato sto se plase nasilja, nego zato sto im je zabranjeno da primenjuju zakon i umesto toga trpe. Mislim nemam pojma kako bi se ti osecao sa metom na ledjima. Nemam pojma da li si primetio da je neko vreme otvoren lov na policajce. Uopste me ne cudi, iako mislim da je PTSD vise razlog za povlacenje iz sluzbe.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako ce zakon da primenjuju kao na Flojdu, onda i bolje da ga ne primenjuju. 

 

I onaj van Dajk je valjda primenjivao zakon. 

Potpuno razumem da mnogi misle da ne mogu posao da rade  a isto tako razumem one koji ovakvu policiju ne zele. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ras kass said:

Pa ako ce zakon da primenjuju kao na Flojdu, onda i bolje da ga ne primenjuju. 

 

I onaj van Dajk je valjda primenjivao zakon. 

Potpuno razumem da mnogi misle da ne mogu posao da rade  a isto tako razumem one koji ovakvu policiju ne zele. 

Kakvu to ovakvu policiju? 

Zbog nekoliko budala treba proganjati celu sluzbu valjda. Pa ne ide to tako, vecina tih policajaca placa visoku cenu za nasu sigurnost, rade odgovorno i cesto tesko. Da bi ih sad neki anarhisti gadjali flasama i molotovljevim koktelima. Ili ih slali da se sa razuleranom masom bore sa pendrekom.

Dok su ih poslodavci potpuno ostavili bez zastite, da bi navukli par politickih poena protiv Trampa, ugrozavajuci gradjane, i vlasnistvo, i zakon.

 

Eno svaki grad je poceo da oseca posledice, kriminaln koji je naprasno skocio po 50-100% u odnosu na proslu godinu, vreme rekacije na poziv se oduzilo, dodju i naprave izvestaj. A oni najugrozeniji krajevi su zadnji na listi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...