Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Sve mi je to jasno, potpuno licno misljenje da su ti apps gluposti. Mozda gresim.

 

Nije poenta odakle im, nego konstatno zvanje. Proverila sam, i u 2016toj i sada, pozivi, text, sve od dems. Nijedan poziv ili poruka od Reps, nista, znaci 0. Niko me 2016-te nije pitao da li cu da glasam za Trampa od republikanaca, niko me nije pozvao da se upisem u njihovo drustvo...samo Dems, iritatno...

 

Kakve veze ima gde sam ostavila broj? Kako su dosli do mog telefona i zasto ga stalno zloupotrebljavaju?

 

Nema veze gde si ostavila broj, prodaju jedni drugima i zivkaju redom. Mene ne zovu iz nikakvih stranaka, ali me ubijaju sa osiguranjima i reklamama. 

Karte za utakmicu kupujem preko ticketmaster, a posle me zovu iz klubova da me pitaju kako mi je bilo na utakmici. Tiketmaster dam samo broj kartice. Sve je povezano. Cim imaju jedan podatak izadju im i ostali, ime, prezime, adresa, telefon... 

 

52 minutes ago, Angelia said:

Zadnja poruka koju sam dobila:

 

Hi Angelia! It's Chris, a volunteer with Sierra Club Independent Action. We are working to beat Trump and elect people who will protect our environment and democracy. Will you be voting for Joe Biden this November?

 

mislim WTH???!!! Ko im je dao moj telefon? Oko 7 poziva samo sa jednog broja iz W. DC. 2016-te su imali glupo pitanje "Can we do anything to get you to voting polls?" Tad sam im rekla ako rasciste saobracaj na I-76...naravno da nisu to mislili.

 

Ovi sto te zovu su neki koji zickaju donacije. Ljudi doniraju tako redom svemu i svacem i onda se nakupi gomilu skamera kojima je cilj da profitiraju, a valjaju ono sto se prodaje. 

I da ponovim, dosta je da si provukla karticu u nekoj prodavnici, cak ne moras ni da das broj telefona, da izvuku podatke i da prodaju dalje. Kao sto imas kucnu adresu, isto tako je danas zvanicna i tvoja email adresa, a sve to povezano sa svim tvojim podacima i brojem telefona. Jedno dobiju, sve imaju. 

Link to comment
Share on other sites

Jel ti to pokusavasda se izrugas vernicima sto imaju imaginarnog prijatelja na nebu, a u isto vreme kazes da Ajzaka stize Bozija kazna jer nije kleknuo? Ne moze i jedno i drugo. Tj moze, ali nema previse smisla.

Ako nastavis sa ovime napakovacu ti report za podmetanje.
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zoran59 said:

Ovi izbori ni nece biti pravi izbori, u smislu da se bira bplja/pozeljnija opcija.

Ovo ce u stvari biti vise kao referendum za/protiv Trumpa.

Biden nema bog zna sta da ponudi, osim da ne nastavi Trumpove gluposti.

 

 

Sta te od Trumpovih "gluposti" najvise pogodilo kao drzavljanina USA?

 

1. To sto je oborio sve rekorde u zaposlenosti stanovnistva od drugog svetskog rata pa na ovamo, sto se posebno odrazilo na zaposlenost zena, Afro-Amerikanaca i Latinosa kojima je podigao zivotni standard kao nijedan predsednik pre njega, a koje je Hussein Obama bacio na socijalu i drzao ih tamo zatocene 8 godina.

 

2. to sto za cetri godine nije napao i izbombardovao nijednu drzavu? Osim Sirije na koju je ispalio nekoliko raketa zbog upotrebe hemijskog oruzja na sopstvenom stanovnistvu pa je cak i njima twitovao gde ce pasti da se sklone na vreme.

 

ili 

 

3. Sto je izvrsio najvecu reformu pravosudja kroz decenije i doneo first step act a koji je pomogao Afro-americkoj zajednici vise nego sto bi Hussein Obama uradio za njih u 88 godina predsednikovanja.

 

Ne bih dalje da nabrajam jer je ovo ono sto je nediskutabilno i sto znaju i deca u obdanistu, pa me zanima gde je tebe ujeo, osim za tvoju ideologiju, sto ne bi trebalo da bude motiv za objektivno ocenjivanje necijeg predsednickog mandata, kod odraslih ljudi.

 

Da li zivis losije zbog njega, jel te neko dirao, jesu ti neka prava uskracena? Ides li na ulicu da protestujes zbog toga?

Edited by Down With The Sickness
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kronostime said:

Zoran59 ima pravo na svoje misljenje, kao drzavljanina USA - to ga se direktno tice.

Sto se tice blize i dalje okoline:

 

 

Svako ima pravo na misljenje.

 

Opet funkcionalna nepismenost? A gde sam ja napisao da on nema pravo na misljenje? Ja ga samo pitam da nam pojasni zasto je njegovo misljenje takvo kakvo jeste, kako ga je formirao, sta ga  kod njegovog predsednika najvise iritira posto sigurno nije ekonomija ili rasizam jer je za manjine uradio mnogo vise nego njegov prethodnik - "manjinaš".

 

Oslobodio hiljade crnaca iz zatvora, dao im šansu za drugi zivot. šampion demokratije i rasne jednakosti. Znam da ti nikada u zivotu nisi cuo za first step act, ali veruj mi to je sustina.

 

Nije valjda razlog ni to sto je povratio ugled Amerike u svetu jer je prestao sa besomucnim napadima na uglavnom siromasne i bespomocne zemlje kao Srbija, Avganistan i Irak ....... pa to je valjda razlog da se slavi i obozava u celom svetu. :s_d:

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Opet funkcionalna nepismenost? A gde sam ja napisao da on nema pravo na misljenje? Ja ga samo pitam da nam pojasni zasto je njegovo misljenje takvo kakvo jeste, kako ga je formirao, sta ga  kod njegovog predsednika najvise iritira posto sigurno nije ekonomija ili rasizam jer je za manjine uradio mnogo vise nego njegov prethodnik - "manjinaš".

 

Oslobodio hiljade crnaca iz zatvora, dao im šansu za drugi zivot. šampion demokratije i rasne jednakosti. Znam da ti nikada u zivotu nisi cuo za first step act, ali veruj mi to je sustina.

 

Nije valjda razlog ni to sto je povratio ugled Amerike u svetu jer je prestao sa besomucnim napadima na uglavnom siromasne i bespomocne zemlje kao Srbija, Avganistan i Irak ....... pa to je valjda razlog da se slavi i obozava u celom svetu. :s_d:

 

 

Jes` vala: poceo je rat po ulicama u US, granice zatvorili susedi zbog epidemije, ostalo samo lupetanje po Twiteru - divan rezime za POTUS-a.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Dobro je da si stavio seselja, imamo i mi ovde nase seselje i radikale, Black Lives Matter se zovu.

 

Pitas me kako dogadjanja u USA uticu na nas severne komsije?

 

Pa ne znam da li vi u Srbiji imate proteste black lives matter, ali ovde su isto kao u Americi, svaki dan, samo sto ovde ne ruse, ne pale i ne pljackaju ....... ipak ima to sve uticaja na moj zivot jer mi napadaju decu.

 

Dodjose iz skole jednog dana i pitaju me ........ "Tata je li istina da mi imamo genetsku manu i da smo zivotinje a ne ljudi , da se radjamo sa rasistickim genima u sebi , da su crnci i muslimani genetski superiorni i da ce nas izbrisati sa lica zemlje"?>

 

Ja se iznenadih ..........  "Ko bre mi? Srbi"?

 

Kazu deca: "Ma ne Srbi, nego belci, cela rasa"> .......... ja gledam, jebote, sta je ovo, pa ko vam je to rekao?

 

Kazu "Ovi iz black lives matter">

 

Ja rekoh, ma kakvi, to je neka decija zajebancija, koliko treba da budes retardiran da bi nesto tako odvalio, pa to ni seselj ne bi rekao za Hrvate i Albance.

 

Ja proverim za svaki slucaj, kad ono stvarno ....... to izjavila osnivac BLM za Toronto, neka Yusra Khogali, pise u novinama jebiga ..........

 

I ja im samo rekoh NISTA NE BRINITE DECO, TU JE čIKA TRUMP, A TO SU NEKE BUDALE, čOBANI, NE OBRACAJTE PAZNJU. :s_d:

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

“Whiteness is not humxness,” the statement begins. “infact, white skin is sub-humxn.”

“White ppl are recessive genetic defects. this is factual,” the post reads towards the end. “white ppl need white supremacy as a mechanism to protect their survival as a people because all they can do is produce themselves. black ppl simply through their dominant genes can literally wipe out the white race if we had the power to.”

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Iskreno receno nemam pojma cemu taj app sluzi

 

...bolje priznaj da si saznala da je appic za neinformisane ili neskolovane i naklonjene demokratama :lol_2:

 

evo ja priznajem da sam bas to cula, no mozda lazu,

mozda voki toki zaista ima moc da sadrzajem popuni subjektivni osecaj da si u toku....

 

ukidanje je receno kao neka mogucnost da se dogodi, mislim da nije sasvim izvesno?

ali bilo bi to fenomenalna stvar za demse da se jos malo ostrve na trumpa

 kukajuci za saznanjima za koja ce ostati uskraceni ukidanjem tokija

 

Nesto mislim, trump kao da se rodio samo da nervira normalne, nicemu vise i ne sluzi :18:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Blago vama u Canadi sa Yusrom. U EU bi bila (zbog govora mržnje i pozivanja na nasilje) strpana u prežun na neko vrijeme (govorim o civiliziranim članicama, ne o Norveškoj, koja je izvan EU i drži Breivika još par godina u zatvoru, iako je pobio osamdesetak djece).

BLM bi jednostavno trebalo proglasiti terorističkom organizacijom, staviti izvan zakona u svim zemljama gdje je aktivan i krivično progoniti deklarirane članove i supportere.

Doduše, gledajući fotografije dotične, sve više sam uvjeren da se radi o teško psihički hendikepiranoj osobi, ali to je kanadski problem i Justinov problem, iako sumnjam da ga torontončanski Sikh percipira kao problem. Samo da se ta zaraza ne proširi na Europu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Angelia said:

 

Kakve to ima veze? Pa znas koliko svestenika govori takve stvari u US?

Covek je president of the Portland branch of the NAACP, znaci oni su smatrali da je dovoljno prestizan da ga izaberu.

Washington Post je smatrao da moze da mu da da napise svoje misljenje.

 

I ja treba da ga diskvalifikujem zato sto je malo hippy?

Ima još:

NAACP President Rev. E.D. Mondainé accused of sexism, misuse of funds, threats at famed civil rights organization.

https://pamplinmedia.com/pt/9-news/443663-357730-misconduct-charges-throw-portland-naacp-into-turmoil?wallit_nosession=1

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ironside said:

Blago vama u Canadi sa Yusrom. U EU bi bila (zbog govora mržnje i pozivanja na nasilje) strpana u prežun na neko vrijeme (govorim o civiliziranim članicama, ne o Norveškoj, koja je izvan EU i drži Breivika još par godina u zatvoru, iako je pobio osamdesetak djece).

BLM bi jednostavno trebalo proglasiti terorističkom organizacijom, staviti izvan zakona u svim zemljama gdje je aktivan i krivično progoniti deklarirane članove i supportere.

Doduše, gledajući fotografije dotične, sve više sam uvjeren da se radi o teško psihički hendikepiranoj osobi, ali to je kanadski problem i Justinov problem, iako sumnjam da ga torontončanski Sikh percipira kao problem. Samo da se ta zaraza ne proširi na Europu.

 

 

Budi ubedjen da joj nece faliti dlaka sa glave, jos je moguce da ce je Justin Trudshit uzeti kao savetnika za rasna pitanja, ali nema vremena upravo su ga uhvatili da je sa bratom, zenom i majkom ukrao 500 miliona dolara pa ga prze ali on samo ponavlja  kao papagaj "nisam znao da je to kradja, nisam znao da je to kradja". Svaki mesec po jedan skandal za ostavku, ali ..... nije on dzabe indijske haljine oblacio :classic_biggrin: i u dzamije isao i klanjao.

 

Bice prime minister dok je ziv.

 

Pa vidis da na forumu ne smes rec reci protiv njega, skacu - oci vade :s_d: ...... cuvajmo bracvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga! A to sto malo kraducka, 10-20 milijardi dolara ....... dobro, klovnovi su danas na ceni.

 

Inace ova gazdarica iz BLM je jos pre 5 godina molila alaha da je spreci da izadje na ulicu i ubija bele ljude ......... to sto kazes da je bolesna, pa bolesna jeste sigurno i to u glavu, tesko,, ali ne bi je trebalo pustiti na ulicu ili blizu interneta zbog dece, ovo je gore od pedofilije. Drzava da postoji trebalo bi je izolovati, da negde kopa kukuruz, da ima neke koristi od nje. Ili je poslati nazad u Nigeriju da se ovde vise ne muci, jos bolje a humano.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ironside said:

 

BLM bi jednostavno trebalo proglasiti terorističkom organizacijom

 

 

za ovakvu izjavu dobijas kaznu klecanja na jednoj nozi

i obuku sta se sme a sta ne sme reci...

 

sada procitah ono sto je napisao sickn da su ga deca pitala...i potpuno se slazem sa blm

dodajem da bi svaki belac danas trebalo da zeli da nije beo. Ili da se bar izvini sto jeste...

zapravo, to se i desava...

 

Ali zasto tek sada?

 

 

Ma znam zbog narandjaste napasti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Yusra Khogali:

 

“Whiteness is not humxness,” reads the statement. “in fact, white skin is sub-humxn.”

“White ppl are recessive genetic defects. this is factual,” the post later says. “white ppl need white supremacy as a mechanism to protect their survival as a people because all they can do is produce themselves. black ppl simply through their dominant genes can literally wipe out the white race if we had the power to.”

Khogali says that white people have a “higher concentration of enzyme inhibitors” which suppresses melanin production adding that melanin is important for a number of things such as strong bones, intelligence, vision and hearing.

 

She adds, “melanin directly communicates with cosmic energy.”

In another post, Khogali tweeted, "Plz Allah give me the strength to not cuss/kill these men and white folks out here today."

After being criticized for the tweet Khogali responded by saying, "I am not a public official. I am not a police officer. The state does not entrust me with violent weaponry. I have never contributed to the mass targeting of a community. All I have done is used a turn of phrase, a rhetorical flourish, to voice my frustration and dared to be a person calling for justice."

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Melanin, Allah i kozmička energija.

Ova ludača je zrela za trajnu hospitalizaciju u ustanovi zatvorenog tipa, ali to je Canada.

BTW, javlja mi susjeda da se kćer i zet vraćaju u HR, nakon 30 godina provedenih u Canadi i da se nemaju namjeru više ikad vraćati tamo.

Europe rules.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sprivel said:

Orangutanovo najvece dostignuce kratkog predsednikovanja je sto je u USA poceo da se resava vekovni sistematski rasizam. Svaka cast.

 

Pa kad nije prethodni orangutan (ups, izvinjavam se ...) ... hocu reci predsednik resio taj problem za 8 godina, treba dati i ovom orangutanu jos 4, posebno sto je, kako si primetio, poceo da resava "vekovni problem", ne treba ni ocekivati da ga resi za jedan mandat.

 

Evo, ja predvidjam da ce sve probleme resiti 4. novembra ujutro jednim twittom ..... ovaj, jednim predsednickim ukazom koji ce se odnositi na BLM i Anti-fa.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

 
Pa kad nije prethodni orangutan (ups, izvinjavam se ...) ... hocu reci predsednik resio taj problem za 8 godina, treba dati i ovom orangutanu jos 4, posebno sto je, kako si primetio, poceo da resava "vekovni problem", ne treba ni ocekivati da ga resi za jedan mandat.
 
Evo, ja predvidjam da ce sve probleme resiti 4. novembra ujutro jednim twittom ..... ovaj, jednim predsednickim ukazom koji ce se odnositi na BLM i Anti-fa.

Pa kad to resi nema vise sa cime da se bori, sve je odradio. Mozda jos jedino da ne izgubi od izlapelog Bajdena. Bice gusto!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Pa kad nije prethodni orangutan (ups, izvinjavam se ...) ... hocu reci predsednik resio taj problem za 8 godina, treba dati i ovom orangutanu jos 4, posebno sto je, kako si primetio, poceo da resava "vekovni problem", ne treba ni ocekivati da ga resi za jedan mandat.

 

Evo, ja predvidjam da ce sve probleme resiti 4. novembra ujutro jednim twittom ..... ovaj, jednim predsednickim ukazom koji ce se odnositi na BLM i Anti-fa.

 

 

:lol_2:

 

 

pa konkurencija ce jos u zoru objaviti da ih je pokrao...zar ne planiraju tu kradju izbora vec mesecima unazad

 

jos se stalno cudim sta je ovim demsima samo pricaju kako ce ih trump pokrasti i kako nece napustiti oval ...

sto znaci da zapravo

trump pobedjuje a oni, istinski tuzne pojave, planiraju kradju upiruci prstom u trumpa....

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sprivel said:


Pa kad to resi nema vise sa cime da se bori, sve je odradio. Mozda jos jedino da ne izgubi od izlapelog Bajdena. Bice gusto!

 

Pa sta cemo kad je deda Bernie opet ispušio kitu od slona ybg, nema nista od Staljinizma. Prepoznat kao potencijalni masovni ubica u samom startu. Nije mogao da prodre po levom krilu, skrljali ga njegovi, 2 puta. Nije prosao na centralnom komitetu.

 

A taman su lepo planirali koncentracione logore za prevaspitavanje, takozvane gulage, širom Amerike, nije im se dalo :s_d:

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Pa sta cemo kad je deda Bernie opet ispušio kitu od slona ybg, nema nista od Staljinizma. Prepoznat kao potencijalni masovni ubica u samom startu. Nije mogao da prodre po levom krilu, skrljali ga njegovi, 2 puta. Nije prosao na centralnom komitetu.

 

A taman su lepo planirali koncentracione logore za prevaspitavanje, takozvane gulage, širom Amerike, nije im se dalo :s_d:

 

Pa bas zato navijamo za jos 4 godine majmunisanja narandzastog. Posle ce CK uvideti svoju kobnu gresku, izviniti se svima i isturiti drugaricu AOC medj prve redove da kosi nejac.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

...bolje priznaj da si saznala da je appic za neinformisane ili neskolovane i naklonjene demokratama :lol_2:

 

 

Ja sam mislilila da je to za tinejdzere i zaludne odrasle.

To sam samo ja, pa ne zamerite.

1 hour ago, Nicklord said:

Ima još:

NAACP President Rev. E.D. Mondainé accused of sexism, misuse of funds, threats at famed civil rights organization.

https://pamplinmedia.com/pt/9-news/443663-357730-misconduct-charges-throw-portland-naacp-into-turmoil?wallit_nosession=1

I sta sad jos? Jedino sto je mene interesovalo iz njegove price je da:

1. zivi u Portlandu

2. kaze da su demonstracije debakl belaca, antife i marksista

3. extra point je da je crn i predsednik NAACP

 

za to stvarno nije bitno koga je stipao, i da li je koristio racun da plati privatne troskove. Ali mislim da treba proslediti Washington Postu, iako cisto sumnjam da ce reagovati posto im je jedna urednica pozivala na osvetu nad belim zenama, od strane crnih muskaraca - za godine robovanja...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...