Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

 

Pa o tome ja i govorim. Konacno da Amerika popusti Srbiju, za sada to je vise nego dovoljno, jer ako dodje Bidenova administracija, nove sankcije su sasvim moguce.

 

Sto bi sankcionisali Srbiju? Srbija je bila pod sankcijama zbog rata. Nije to Tramp popustio, sankcije su ukinute 95.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, RatzenStadt said:

Ma ovo im (svom kolektivu) Dzonatan Ajzak vraca za onu ispalu u crkvi. Oni koji prate NBA znaju o cemu pricam 😄

 

Obavezno. Kome li Gregg Popovich vraca i za koju ispalu? :roflmao: Nece da klekne. Ikona NBA. A demokratski pajac ceo zivot.

 

I ovi se ispalili? ...

 

Formula One drivers divided as several choose not to kneel in support of Black Lives Matter movement.

 

Sto meni ne kazu na poslu da malo kleknem da ih napusim :roflmao:, kleknem im ga ...

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Down With The Sickness said:

 

Potpuno isti. Debili klekli, 5-6 hrabrih i normalnih nisu.

Pittsburgh Steelers defensive end Stephon Tuitt took that issue head-on Monday. He made it clear on Twitter that he will not be kneeling during the national anthem, citing the opportunities presented to his immigrant grandmother in the United States.

 

Sta je rekao covek:

Also I’m not kneeling for the flag and screw anybody who have a problem with that. My grandmother was a immigrant from the Carribean and age worked her ass off to bring 20 people over the right way. She had no money and educated herself to be a nurse. She living good now.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Down With The Sickness said:

Obavezno. Kome li Gregg Popovich vraca i za koju ispalu? :roflmao: Nece da klekne. Ikona NBA. A demokratski pajac ceo zivot.

Brt, moj prethodni upis u "sintaksnom sastavu" sadrzi bar 80% humora. Otuda i onaj emoji sirokog osmeha.

 

Sto se tice ovih koji su kleknuli, ne bi ih na prvu loptu proglasavao debilima. Ljudima je cesto naredjeno, boje se za svoj posao i sigurnost sebe i svoje porodice. Nisi slep, na snazi je najveci politicki progon kakav USA nije videla decenijama unazad.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Pittsburgh Steelers defensive end Stephon Tuitt took that issue head-on Monday. He made it clear on Twitter that he will not be kneeling during the national anthem, citing the opportunities presented to his immigrant grandmother in the United States.

 

Sta je rekao covek:

Also I’m not kneeling for the flag and screw anybody who have a problem with that. My grandmother was a immigrant from the Carribean and age worked her ass off to bring 20 people over the right way. She had no money and educated herself to be a nurse. She living good now.

 

Sjajni primeri americkih heroja. Nazalost rizikuju i zivote od ove gamadi koja linchuje sve sto misli drugacije ..... RIP Bernell Tremmell.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RatzenStadt said:

Brt, moj prethodni upis u "sintaksnom sastavu" sadrzi bar 80% humora. Otuda i onaj emoji sirokog osmeha.

 

Sto se tice ovih koji su kleknuli, ne bi ih na prvu loptu proglasavao debilima. Ljudima je cesto naredjeno, boje se za svoj posao i sigurnost sebe i svoje porodice. Nisi slep, na snazi je najveci politicki progon kakav USA nije videla decenijama unazad.

 

Nemam pojma na sta si mislio kada si rekao da im vraca uslugu jer ne pratim sport, a mrzelo me da googlam.

 

Inace, za svakoga ko na savesti ima nesto sto je uradio/rekao protiv crnaca meni je potpuno okay da klekne i pokaje se ..... i obratno, mi koji nismo - klecanjem bi pokazali teski deficit inteligencije, usput i neku nepostojecu krivicu, tojest postali bi neoliberalne sline.

 

Ja apsolutno ne ocekujem ni od jednog jedinog Turchina da kleci sto nas je okupirao stotinama godina i "ubijao decu koja su posla s krchagom po vodu " onako iz razonode i bahatosti, a ni da mi se izvinjava i nosi majicu "Serbian lives matter". Bio bih debil samo takav, zar ne? :roflmao: 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Plavi Golub said:

  
Taj stav koji zoves pasivnom agresijom je tu, izmedju ostalog,  da omoguci da ova tema postoji bez svako malo situacija koje vode zakljucavanju iste imajuci u vidu prethodnu istoriju punu aktivne agresije, a sama tema licila, pa i sad zalici na 0-24h pres konferenciju Trampove adminstracije.

 

Nisam razumela njegov sarkazam, u redu je (nisam sarkasticna). Idemo dalje.


 

Ova tema bi mnogo bolje funkcionisala kad bi se postovi citali sa malo vise dobre volje, a manje ucitavanja.

Ne vidim razlog za bilo kakvu agresiju, razmenjujemo misljenja, neka ce biti pogresna, po prirodi stvari, ljudi smo.

Nije bitka na zivot i smrt, sta god mislili o Trampovoj administraciji.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Nemam pojma na sta si mislio kada si rekao da im vraca uslugu jer ne pratim sport, a mrzelo me da googlam.

 

Oprosticete mi svi na off topicu. Samo da ne ostanem nedorecen kolegi forumasu...

 

https://clutchpoints.com/magic-news-jonathan-isaac-invited-teammates-to-hear-him-preach-but-no-one-showed-up/

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Sto bi sankcionisali Srbiju? Srbija je bila pod sankcijama zbog rata. Nije to Tramp popustio, sankcije su ukinute 95.

 

Mi imamo drugaciji pristup Trampu, ti zivis u SAD i vjerovatno mislis da ce bolji zivot u SAD biti pod Bajdenom, posto ja zivim u Kanadi, mene to ne dotice skoro nista, jedina moja veza sa SAD je sto su moji penzioni fondovi i neki stokovi americki, a tu nema nikakvog dokaza da ce oni biti bolji ako dodje Bajden, tako da je moj stav iskljucivo vezan prema tome kako se njih dvojica odnose prema Ex-Yu i tu ja nemam dileme, niti sumnje da ce eventualna Bajdoneva administracija biti apsolutno negativna prema Srbiji.

Demokrate su bile ekstremno nasilne prema drugim drzavama u poslednjih 30 godina i tu se nista ne mijenja, a mi smo im na omiljenoj listi izivljavanja, tako da to je to...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Mi imamo drugaciji pristup Trampu, ti zivis u SAD i vjerovatno mislis da ce bolji zivot u SAD biti pod Bajdenom, posto ja zivim u Kanadi, mene to ne dotice skoro nista, jedina moja veza sa SAD je sto su moji penzioni fondovi i neki stokovi americki, a tu nema nikakvog dokaza da ce oni biti bolji ako dodje Bajden, tako da je moj stav iskljucivo vezan prema tome kako se njih dvojica odnose prema Ex-Yu i tu ja nemam dileme, niti sumnje da ce eventualna Bajdoneva administracija biti apsolutno negativna prema Srbiji.

Demokrate su bile ekstremno nasilne prema drugim drzavama u poslednjih 30 godina i tu se nista ne mijenja, a mi smo im na omiljenoj listi izivljavanja, tako da to je to...

Bilo je tu i Republikanaca, zapravo nakon Dzordza Busa starijeg svi Predsednici naovamo su zasrali po pitanju nacina vodjenja sveta u zeljenom pravcu.

Bije se sad zestoko o glavu...

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Bilo je tu i Republikanaca, zapravo nakon Dzordza Busa starijeg svi Predsednici naovamo su zasrali po pitanju nacina vodjenja sveta u zeljenom pravcu.

Bije se sad zestoko o glavu...

 

Tacno, ali Tramp je pokazao do sada najveci otklon prema toj politici. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Mi imamo drugaciji pristup Trampu, ti zivis u SAD i vjerovatno mislis da ce bolji zivot u SAD biti pod Bajdenom, posto ja zivim u Kanadi, mene to ne dotice skoro nista, jedina moja veza sa SAD je sto su moji penzioni fondovi i neki stokovi americki, a tu nema nikakvog dokaza da ce oni biti bolji ako dodje Bajden, tako da je moj stav iskljucivo vezan prema tome kako se njih dvojica odnose prema Ex-Yu i tu ja nemam dileme, niti sumnje da ce eventualna Bajdoneva administracija biti apsolutno negativna prema Srbiji.

Demokrate su bile ekstremno nasilne prema drugim drzavama u poslednjih 30 godina i tu se nista ne mijenja, a mi smo im na omiljenoj listi izivljavanja, tako da to je to...

 

Sto se tice ekonomije, nema nikakvog dokaza da ce uopste biti bolje bar godinu, a verovatno i vise bilo ko da je na vlasti. Ne mozes naduvati nesto iz nicega. Mozes da duvas berzu dok ide, a i to ce usporiti uskoro. Jedino ako verujes propagandi, a ne svojim ocima i svom dzepu, onda je vec druga prica. 

 

Na osnovu cega gradis tu sumnju? Ja licno mislim da ce u narednim godinama Amerika biti toliko zauzeta sobom i svojim problemima da je uopste Kosovo ili Srbija nece interesovati ni kao poslednja tacka dnevnog reda. 

 

Pa sada, demokrate su bile... a ustvari US vecno vodi neke bitke preko svojih granica (ne ulazim u razloge i ispravnost) od posle WW2 bez obzira na administraciju. Nema nikakve garancije da Tramp ne bi zapoceo neki rat do kraja drugog mandata... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Oprosticete mi svi na off topicu. Samo da ne ostanem nedorecen kolegi forumasu...

 

https://clutchpoints.com/magic-news-jonathan-isaac-invited-teammates-to-hear-him-preach-but-no-one-showed-up/

 

 

 

Naravno da se svi moraju pokoriti i kleknuti jer im od toga zavisi buduci tretman medija i milionski ugovori. Utoliko su ovakvi primeri nada da ce ovi progoni, kako si dobro primetio najagresivniji u zapadnom svetu od adolfa hitlera, biti porazeni, u suprotnom sa takvom ekonomskom i vojnom silom u rukama bruklinskih konobarica i somalijskih izbeglica svi cemo najebati.

 

Za ovog mladog coveka ciji video si postavio, sta reci osim da je izrastao u normalnu osobu jer ga otac nije napustio kao bebu, vec ziveo s njim i vaspitavao ga.

Link to comment
Share on other sites

Sta kaze neko ko zivi sa "mirnim protestima" u Portlandu:

Standing in front of a large banner bearing an image of Rep. John Lewis, the Black civil rights icon who died last week, the Rev. E.D. Mondainé, president of the Portland branch of the NAACP, told protesters, “The focus has been moved from where it is supposed to be and made to be a spectacle, a debacle.”

.......

In an op-ed published in the Washington Post, Mondainé denounced what he called the “white spectacle."

“Unfortunately, ‘spectacle’ is now the best way to describe Portland’s protests,” he wrote. “Vandalizing government buildings and hurling projectiles at law enforcement draw attention — but how do these actions stop police from killing black people? What are antifa and other leftist agitators achieving for the cause of black equality?”

 

Posto smo se dugo raspravljali da li je u centru ovoga antifa ili ne, izgleda da ljudi u Portlandu znaju ko divlja po gradu. I sve to u politicke svrhe.

Po definiciji to je cist terorizam.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

Sta kaze neko ko zivi sa "mirnim protestima" u Portlandu:

Standing in front of a large banner bearing an image of Rep. John Lewis, the Black civil rights icon who died last week, the Rev. E.D. Mondainé, president of the Portland branch of the NAACP, told protesters, “The focus has been moved from where it is supposed to be and made to be a spectacle, a debacle.”

.......

In an op-ed published in the Washington Post, Mondainé denounced what he called the “white spectacle."

“Unfortunately, ‘spectacle’ is now the best way to describe Portland’s protests,” he wrote. “Vandalizing government buildings and hurling projectiles at law enforcement draw attention — but how do these actions stop police from killing black people? What are antifa and other leftist agitators achieving for the cause of black equality?”

 

Posto smo se dugo raspravljali da li je u centru ovoga antifa ili ne, izgleda da ljudi u Portlandu znaju ko divlja po gradu. I sve to u politicke svrhe.

Po definiciji to je cist terorizam.

 

 

 

Ljudi to vide i znaju. Sto rece americki heroj general Flynn "2% klošara ce odredjivati zivot 98% svih vas".

 

I vaistinu, predvodjeni bruklinskim konobaricama izabranim na audiciji i islamskim kongresmenkama Amerikanci ce dobiti upravo ono "za sta su se borili", odnosno ...... ono protiv cega se nisu borili - a morali su!

 

Nema ljutnje.

 

Naravno ..... dobar deo USA nece nikada prihvatiti komunjarstvo ..... milom, morace upotrebiti silu ..... i tu im nijedan CNN nece pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Potpukovnik Vindman je od danas u penziji. Čovek je tražio da ide u penziju jer više nije želeo da trpi nasilje, pretnje i osvetu bele kuće zbog svedočenja da je Tramp zvao Zelenskog i tražio od istog da pokrene istragu protiv Bajdena. Tužan kraj karijere čoveka koji je samo izneo istinu u javnost no to je Tramp, spreman je da spali državu zarad svog egoa. Sličan slučaj kao i ovo raspirivanje mržnje koje tera ljude da protestvuju protiv sistemskog rasizma.

 

Detaljnije o slučaju Vindman :

 

https://www.usatoday.com/story/news/politics/2020/08/01/lt-col-alex-vindman-retires-cites-bullying-over-trump-impeachment/5549219002/

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko znam niko nikada i nije sporio da je sleepy Joe Biden, dok se nije zabarakidirao u podrum vec je bio Obamina pudlica, uspeo da udomi  nesposobnog sinkovica za nekoliko miliona kod Ukrajinaca i Kineza, ni krivog ni duznog jer je potpuno nesposoban, samo mu otvorili racun u banci, da legnu pare.

 

Dok je "russian collusion" i pored 3+ godine pomahnitalosti deep state-a ostalo "dokazano" SAMO na CNN-u, u Washington Postu i NYTimesu. I u glavama sledbenika sekte.

 

Godine jalovog impicmenta, gebelovskih lazi i neoliberalno-komunjarske histerije su se pretvorile u jedino sto je preostalo - nasilje ...... bice opet ovo.... :roflmao: thats not what we want :roflmao:

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...