Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

30 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Neko stvarno ocekuje da ce ovaj lik da izgura ceo predsednicki mandat u slucaju da bude izglasan (sto je samo po sebi surealno za pomisliti da ce 100M+ ljudi glasati za njega 😄 ... o tempora, o mores! ), ili ne daj Boze dva? Mislim da su i sami demsi svesni da nece. Pitam se samo da li vec imaju spremnu zamenu kad ovaj odstupi. Tipujem na skvo ili Klintonovu.

 

Zato se jos uvek ne zna ko ce biti njegov VP. Posto je svima jasno da on ne moze da obavlja duznosti, ili nece uspeti ni za prvi mandat. Treba izabrati VP-ja koji ce da izgura kampanju, privuce minority votes, i bude pod kontrolom kad on ne obavlja funkcije. Nije to lak izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce da sam dosadna, ali ja sam toliko sokirana ovom osobom, ne zbog nje same, ona moze da radi sta hoce, nego sto su je postavili za glavnog lekara u sred pandemije gde oboljevaju desetine hiljada ljudi dnevno. Osim njene izjave, gde ne postoje nikakvi dokazi da je izlecila 300 dece od virusa (iako bi se izlecili verovatno i sami kod kuce). Ja mogu da razumem da je neki lekar vernik, ali ne mogu da razumem da neko veruje u svemoci boga na ovaj nacin i leci ljudi zasnovano na medicini i nauci. Ova je americki Raspucin. Ja njoj ne bi dala nacrtanu ovcu da mi leci. Jadni ti ljudi cije dete zavrsi na njenom odeljenju. Izes Harvard, Stantford, Cornell i ostale najjace medicinske skole, mogu da pobacaju te diplome ladno ako ce ova da kroji medicinu. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, MeanMachine said:

Zakasnih da postavim Trumpov tvit je bio brzi (sad je jasno da i Trump shvata da gubi i to sa lepom razlikom), ali evo lepo Ben objasnjava zasto je mala sansa da Trump dobije ove izbore, kaze da je cak i Teksas na klackalici,

Ben je previse pesimistican. U atmosferi permanente totalitarne argesije prema predsednikovim pristalicama (i generalno svima koji dostojanstveno odbijaju da "sviraju u diple") pollove ne treba uzimati dosta ozbiljno, narocito imajuci u vidu cinjenicu da do izbora ima vise od 3 meseca i da Bajdena TEK treba da izvuku iz sanduka u kojem ga cuvaju. Uostalom, neko se ne mora sloziti sa mnom, ali neka pogleda sta o tome misle na najozbiljnijm mestu - u kladionicama:

 

https://www.oddschecker.com/politics/us-politics/us-presidential-election-2020/winner

 

Bajden oko 5/8, Tramp 7/5 - Bajden blagi favorit, ali daleko od toga da Trampu daju "male sanse" (ovo je preko 35%)...

 

 

 

15 hours ago, RatzenStadt said:

Btw, sramota sto jadnog creepy sleepy Joe-a vodaju po kojekakvim mitinzima i TV emisijama, umesto da provede ostatak zivota u nekom manje dinamicnom okruzenju, jer intelektualno vise nije sposoban za slozeniju radnju od pecanja na Misisipiju.

 

Pre neki dan zaboravio gde se nalazi:

 

spacer.png

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od ostalih finih vesti, malisa nastavlja da ko volove u kupusu tambura laznjake koji su mu svojim sluzbovanjem "progresivnoj" ideologiji umesto istini natovarili totalitarnu rulju na vrat - i naplacuje redom, prvo CNN pa Washington Post, sad nek se spremi NBC, pa dalje...

 

Washington Post settles Nicholas Sandmann defamation lawsuit in Covington Catholic High School controversy

https://www.foxnews.com/media/washington-post-settles-nicholas-sandmann-defamation-lawsuit-in-covington-catholic-high-school-controversy

 

spacer.png

 

 

Podmazao ih je opasno, i ne pomislja da stane:

:thumbsup:

 

(...iz ove perspektive tek ne treba da cudi sto lazne vesti podrzavaju paljenje sudova tokom fasistickog puca na severo-zapadu zemlje...)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:

 

Podmazao ih je opasno, i ne pomislja da stane:

:thumbsup:

 

(...iz ove perspektive tek ne treba da cudi sto lazne vesti podrzavaju paljenje sudova tokom fasistickog puca na severo-zapadu zemlje...)

Jel on to preti i twitteru?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Valjda da imaju utehu i argument 😄

 

Ni uteha, ni argument mi se ne svidjaju - vode samo u dalje sukobe.

Valjda ce doci neko pametniji i proglasiti fajront u kafani - gosti se zapise za sve pare, bice belaja.

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kronostime said:

Ni uteha, ni argument mi se ne svidjaju - vode samo u dalje sukobe.

Valjda ce doci neko pametniji i proglasiti fajront u kafani - gosti se zapise za sve pare, bice belaja.

 

Na zalost ja sumnjam da ce doci neko pametniji u US za Srbiju, jer su nezainteresovani. 

Kao kada imas tesku bolest, a neko kome ime ne znas prica o bolo zbog zanoktice... 

41 minutes ago, djole said:

Here Are The Top Highlights From Ghislaine Maxwell's Unsealed Court Records

 

Mnogo tvitova pa da ne kopiram sve.

 

Clinton, Dershowitz, Prince Andrew...

 

Uzasni su, iskreno se nadam da ce uzeti sve te trake i da ce svi ti ici na sudjenja, kogod da je.

 

Medjutim, vec je sud trazio da se uniste dokazi prikupljeni od strane zrtve jer su nelegalno prikupljeni, a ova Maxwell ce predati sta njoj ide u prilog, a ostalo cuvati kao zalog za sigurnost. Nesto tesko verujem da ce ti pobrojani gore zavrsiti na sudu, jos manje iza resetaka 😞 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

Na zalost ja sumnjam da ce doci neko pametniji u US za Srbiju, jer su nezainteresovani. 

 

Tačno. Iz perspektive SAD region u kome se nalazi Srbija je totalno nebitan na duže staze. Jedino što američku diplomatiju zanima jeste održavanje stabilnosti i izbegavanja konflikata kako bi se ekonomski odnosi doveli na određeni nivo. Najbitniji regioni za interese SAD jesu Persijski zaliv (ne Srednji Istok, već sam zaliv), severoistočna Azija (zato što se tamo nalazi regionani hegemon) i Evropa. Značaj Evrope za američke interese nalazi se trenutno na istorijskom minimumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio da je nas region totalno nebitan, nije najbitniji, ali reci da je totalno nebitan je neozbiljno.

Ljudi oni su nas bombardovali 72 dana zaredom, kako to moze biti nebitno, i za nas, i za njih.

Tramp je jedini do sada koji bi mozda mogao da kaze, to je nebitno za Ameriku, ali Biden, pa on je ucestvovao u tome, da nece valjda reci da je kurvin sin.

Ja sam apsolutno protiv trenutnog demokratskog kandidata, jer to je ta ekipa koja je smjenjivala rezime po svijetu i upropastavala cijele drzave.

Zar je zaboravljeno ono, we came, we saw, he died, cisto zlo.

 

Neuporedivo mi je manji problem sto Trampa optuzuju da je zenskaros, da zna da lupi i ostane i ziv, ali to je sve bezazleno prema Dems ekipi, koja jedno prica, drugo radi, a ko zna sta misli.

 

Da je ostao Sanders ili neko potpuno novo lice, koje donosi neke promjene onda bi to bila druga prica. 

 

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Te 1999. godine SAD bile su jedina svetska sila i srpska država i Milošević morali su drugačije da vode diplomatiju s obzirom da je sve ukazivalo da tadašnji kurs ničega dobrog doneti neće. Bombardovanje je bilo od veće važnosti za NATO nego za SAD i u tom kontekstu treba tražiti objašnjenje. O samom bombardovanju ispričano je i ispisano tone materijala i stranica i zaista ne bih dalje. Odgovor na tvoju konstataciju je da je Evropa imala tada veći značaj za SAD iz prostog razloga jer NATO nije imao ovoliko članova kao danas i nije bilo velike sile u bilo kojem regionu sveta koja bi uravnotežavala američku politiku. Nadam se da je ovo jasno. Sada i danas je drugačije i moje mišljenje je da sada ovaj region nema, skoro pa nikakav značaj za američke interese. Jedino što ih zanima jeste da se formalno pravno završi sporazum Srbije i Kosova.

 

Reci mi po kojim parametrima ti vidiš da je ovaj region bitan za Amerikance?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1999. ceo balkan je bio izvan EU i NATO-a tako da smo imali potpuno drugu situaciju u regionu. Rusija je aktivno vršljala u svim državama i u Srbiji je našla budalu koja je radila na onom projektu unije Rusije i Belorusije i Srbije. Sa takvom politikom još smo dobro i prošli. Jedino što može da probudi intersovanje za ovaj region kod SAD je ukoliko bi Turska presekla sve veze sa NATO i stala nasuprot njima. Onda bi ovaj region dobio na važnosti. Danas kada je Srbija potpuno okružena NATO, zapadu je potpuno svejedno da li ćemo mi biti NATO ili neutralni. U savez sa Rusijom više ne možemo jer bi to bilo ponižavajuće za Ruse da traže dozvolu za transport u Srbiju od NATO-a kada god im zatreba.

 

No ukoliko bi mi postali važni za SAD oni bi nas pritisli svom snagom da priznamo Kosovo i da se ta situacija reši da bi se podigla stabilnost regiona. Meni uopšte nisu jasne te nade i očekivanja da će Tramp biti na strani Srbije po pitanju Kosova. Ko god da je predsednik SAD radiće na priznanju Kosova jer drugačije bi morao da prizna da nisu bili u pravu i da plaća štetu za bombardovanje. Ja za tako nešto ne vidim ni 1% mogućnosti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

Jedino što može da probudi intersovanje za ovaj region kod SAD je ukoliko bi Turska presekla sve veze sa NATO i stala nasuprot njima.

 

Sa celim postom se slažem, posebno sa ovim kvotovanim se u potpunosti slažem. Dodao bih činjenicu da i Turska koristi NATO za odbijanje Rusije tako da je dugoročno posmatrano potrebna njena vojna nezavisnost ukoliko želi da postane powerhouse u regionu. U ovakvom strateškom razmišljanju do punog izražaja dolazi značaj postojanja vojne baze Bondstil, koja pored Balkana drži na oku i tursku projekciju moći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

Here Are The Top Highlights From Ghislaine Maxwell's Unsealed Court Records

 

Mnogo tvitova pa da ne kopiram sve.

 

Clinton, Dershowitz, Prince Andrew...

Problem je da osim svedocenja ovih devojaka za sada nemaju cvrst dokaz protiv nje, osim ako se tek spremaju da otkriju. I protiv svih ovih ljudi koji se pominju.

Kad je Epstain uhapsen prica je bila o dva visokorangirana Dems, nesto mi ne deluje da su mislili na Klintona u to vreme.

A drugo, izgleda da su svi dokazi koji su nadjeni kod Epstaina, magicno nestali

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Klotzen said:

1999. ceo balkan je bio izvan EU i NATO-a tako da smo imali potpuno drugu situaciju u regionu. Rusija je aktivno vršljala u svim državama i u Srbiji je našla budalu koja je radila na onom projektu unije Rusije i Belorusije i Srbije. Sa takvom politikom još smo dobro i prošli. Jedino što može da probudi intersovanje za ovaj region kod SAD je ukoliko bi Turska presekla sve veze sa NATO i stala nasuprot njima. Onda bi ovaj region dobio na važnosti. Danas kada je Srbija potpuno okružena NATO, zapadu je potpuno svejedno da li ćemo mi biti NATO ili neutralni. U savez sa Rusijom više ne možemo jer bi to bilo ponižavajuće za Ruse da traže dozvolu za transport u Srbiju od NATO-a kada god im zatreba.

 

No ukoliko bi mi postali važni za SAD oni bi nas pritisli svom snagom da priznamo Kosovo i da se ta situacija reši da bi se podigla stabilnost regiona. Meni uopšte nisu jasne te nade i očekivanja da će Tramp biti na strani Srbije po pitanju Kosova. Ko god da je predsednik SAD radiće na priznanju Kosova jer drugačije bi morao da prizna da nisu bili u pravu i da plaća štetu za bombardovanje. Ja za tako nešto ne vidim ni 1% mogućnosti.

Nije toliki problem u priznanju Kosova nego u pronalazenju politickog resenja pre formalnog priznanja. Trumpova administracija bar ima dobru volju da saslusa i srpsku stranu. Za razliku od Bidena recimo koji bi samo postavio ultimatum (ili se bar stice takav utisak). 

Link to comment
Share on other sites

Biden ne valja. On će odmah Kosovu da prizna nezavisnost. To bi bilo tragično. Inače, pitanje je da li on i zna da Kosovo i Srbija postoje.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Plavi Golub said:
Quote

The United States has today formally recognized Kosovo as a sovereign and independent state. We congratulate the people of Kosovo on this historic occasion.

Zbog cega se onda ovde to dovodi u pitanje.. Znali su gde je tih nedelju dana, sad im je vaznije gde su im vinogradi, od ovoga. 

Ne kapiram, zbog cega ove vlazne zelje i nada da se bilo kome drugom bilo sta prividja po ovom pitanju. Kad je srbe bas briga, zasto bi nekoga ko je 8000milja udaljen od graska i bibera, bilo briga?

11 minutes ago, Baby said:

 

@Gaga, @Darth Bane

 

Kako stoji prognoza da dobijem na lutriji, kupila sam tri srecke?

pokloni ih, neces dobiti.

Trollujes stalno!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...