Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Apsurdno je da su predsjednici iz Demokratska stranke, koja je po nekom default-u progresivnija, srucili tolike bombe po drugim drzavama i napravili toliko destrukcije sirom svijeta, kao i da ti isti predsjednici zaostravaju odnose sa Rusijom, jer njih ipak ne smiju da napadnu, umjesto da rade na partnerstvu i miru medju narodima, sve u svemu njihova spoljna politika je uzasna.

U poredjenju sa njima Tramp ispada pravi andjeo.

Da je medju demokratama izabrano neko novo lice, koje donosi neku novu politiku, onda bih razmislio za koga bih bio, ovako sa Bidenom, koji je kontinuitet intervencionisticke politike to nije moguce, tako i ako ne mogu da glasam, cekacu do kasno u noc rezultate izbora navijajuci za Donalda, kao i prosli put kada mu je protivnik bila ozloglasena Vjestica, za koju su btw bili mnogi u to vrijeme, a koji su sada okrenuli curak i sada su vatrene Trampove pristalice, bez ikakve mjere..

 

Ja cu Trampa i dalje kritikovati za sve sto je potrebno, hvaliti za dobre stvari, kao sto je politika od uzdrzavanja da SAD bude svjetski sudija, policajac i dzelat.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

Nije ni sekundu prerano postaviti pitanje, kako li ce se ovo zavrsiti? Sta je sledece?

Neki cudan preteci identitetski mazohizam namece norme. Jednostrano. Pausalno. Populisticki. To...

Proslost treba da bude referentni sistem za buducnost a ne punching bag nekoj trenutnoj pobesneloj antiintelektualnoj modi.

Inace se od prosvetiteljstva stigne do identitetske politike.

To je potencijalno vrlo opasna signalna politika koja manifestujuci se samozivo pobija sebe samu i svoju samoproklamovanu svrhu. Cemu to vodi?

 

 

Ne znam da li si videla da sad pozivaju da se ukine americka himna, posto ju je napisao robovlasnik. Predlog - zameniti je sa Imagine :smiley13:

Napadaju se spomenici abolicionizmu.

Za kritikovanje BLM mozes da dobijes otkaz, iako vodje tog pokreta pricaju o rusenju drzave "bilo kakvim sredstvima".

Prednost je da su izbori u novembru, problem je da su izbori u novembru i do tada steta moze da bude nepopravljiva. Samo sto u svakom slucaju nece da se zavrsi dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ma uopste nije antifa...

 

PORTLAND, Ore. (KOIN) — Protesters in Portland reportedly looted businesses and set one side of Portland Police Bureau’s North Precinct on fire early Friday morning, after a night of demonstrations turned destructive.

According to police, the north side of the North Precinct was set ablaze around 2:15 a.m. In response, officers used CS gas, a type of tear gas, to disperse the crowd — a few canisters of which were thrown back at police by some protesters. Earlier in the night, demonstrators reportedly attempted to create an autonomous zone outside the precinct before an unlawful assembly was declared.

At one point in the early morning, protesters and officers physically clashed as police tried to move them from the area. Some protesters shot paintballs at the officers’ face shields, rendering them unable to see. Police say crowd control munitions were used at this time.

Several businesses were looted overnight after windows were smashed and more fires were set, according to authorities. Although it is not confirmed which business was looted, Top to Bottom on NE MLK Boulevard had restoration crews out early Friday morning installing new windows and clearing debris. A nearby bank is believed to have been vandalized as well.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Apsurdno je da su predsjednici iz Demokratska stranke, koja je po nekom default-u progresivnija, srucili tolike bombe po drugim drzavama i napravili toliko destrukcije sirom svijeta, kao i da ti isti predsjednici zaostravaju odnose sa Rusijom, jer njih ipak ne smiju da napadnu, umjesto da rade na partnerstvu i miru medju narodima, sve u svemu njihova spoljna politika je uzasna.

U poredjenju sa njima Tramp ispada pravi andjeo.

Da je medju demokratama izabrano neko novo lice, koje donosi neku novu politiku, onda bih razmislio za koga bih bio, ovako sa Bidenom, koji je kontinuitet intervencionisticke politike to nije moguce, tako i ako ne mogu da glasam, cekacu do kasno u noc rezultate izbora navijajuci za Donalda, kao i prosli put kada mu je protivnik bila ozloglasena Vjestica, za koju su btw bili mnogi u to vrijeme, a koji su sada okrenuli curak i sada su vatrene Trampove pristalice, bez ikakve mjere..

 

Ja cu Trampa i dalje kritikovati za sve sto je potrebno, hvaliti za dobre stvari, kao sto je politika od uzdrzavanja da SAD bude svjetski sudija, policajac i dzelat.

 

Profit, ratuje se profita radi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Apsurdno je da su predsjednici iz Demokratska stranke,

 

Druže, pronađi o Herbertu Hooveru i posebno o Theodoreu Rooseveltu materijale. Ovaj drugi lično je ubijao protivnike (sam je priznao da je rukama davio neprijatelje dok je predvodio jedinicu Divljih jahača) i on je kreator dodatka Monroovoj doktrini 1904. odn. da će SAD oružjem štititi zapadnu hemisferu. On je bio predvodnik kratkotrajne američke kolonijalne politike, zbog čega su one za malo postale kolonijalna sila, što bi im narušilo reputaciju i atraktivnost, svrstalo ih u koš sa ostalim evropskim silama, što su Sjedinjene Države želele da izbegnu po svaku cenu. Sa druge strane, Huver je postavio preteču containmenta SSSR-a (čuvena Kennanova - Trumanova doktrina obuzdavanja Moskve) nakon WW1, tokom dvadesetih godina, dok je bio na čelu američke komisije za hranu i pomoć evropskim državama pri rekonstrukciji. Zapravo nije ni on već Pilsudski, ali on je promovisao sprečavanje širenja sovjetske ideologije ka Beču i bio njen glasnogovornik. Znači, Huver nije se zalagao za prijateljske odnose sa SSSR-om i radio je na suzbijanju i na prevenciji sovjetskog narativa u Evropi. Obojica su na vlast došli kao predstavnici republikanaca.

 

I da se ne zaboravi, republikanci su još obojica Busha, Eisenhower i Nixon, koji su svi odreda bili intervencionisti. Regan se ponašao poput Mehmeda II Osvajača, koji noćima nije spavao dok nije osvojio Carigrad. Nije mogao da se smiri dok ne uništi SSSR iako je bilo očigledno da Moskva gubi sigurno u Hladnom ratu jer nema soft power (ekonomsku moć pre svega), što se osetilo za vreme intervencije u Avganistanu. Administracije Hardinga i Coolidgea napravile su potop u interwar periodu u Evropi, kako nosi naziv istoimena knjiga Adama Toozea. Obojica su bili predstavnici republikanaca.

 

Suština je da spoljna politika SAD ne može da se deli na republikansku ili demokratsku osnovu već da ona zavisi od strukture međunarodnog sistema i od toga da li postoji mogućnost da se pojavi regionalni hegemon negde u svetu koji bi ugrozio interese SAD. Da kojim slučajem sada Kina ima konvencionalni hard power poput Rusije ili SAD, Trump bi sigurno drugačije razmišljao i ne bi odnose sa njom sveo isključivo na trgovinski sukob i sukob saopštenjima, pre svega zato što Kina ima pristup Pacifiku i može fizički da ugrozi SAD. On se za sada drži containmenta u savezu sa Japanom, Australijom i Korejom. Ako zatreba tu je i Indija. Demokrate bi verovatno oštrije nastupile ali u ovim okolnostima ne vidim da bi izazvale neki širi sukob. Trump je izgubio na Srednjem istoku, svode se računi, Rusija je otprilke ispunila sve svoje ciljeve.

 

Od 2016-2017. Evropa više nije top prioritet već je to jugoistočna Azija zato što se tamo nalazi regionalni hegemon. Čak i ako ne želi, Trumpova administracija u eventualnom drugom mandatu, moraće da se ozbiljnije pozabavi Kinom, jer militarizacija istočnokineskog mora, pravljenje vojnih ostrva i narušavanje prostora Japana ili Koreje izaziva nesigurnost američkim saveznicima. Ukoliko izgubi podršku i poverenje saveznika, o čemu sam pisao već, SAD su u velikom problemu.

 

Fun fact, pare za Nobelovu nagradu Roosevelt je poklonio Srbiji zbog ratnih stradanja.

Edited by Ryu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/26/2020 at 7:30 PM, Amigo said:

Apsurdno je da su predsjednici iz Demokratska stranke, koja je po nekom default-u progresivnija, srucili tolike bombe po drugim drzavama i napravili toliko destrukcije sirom svijeta, kao i da ti isti predsjednici zaostravaju odnose sa Rusijom, jer njih ipak ne smiju da napadnu, umjesto da rade na partnerstvu i miru medju narodima, sve u svemu njihova spoljna politika je uzasna.

U poredjenju sa njima Tramp ispada pravi andjeo.

Da je medju demokratama izabrano neko novo lice, koje donosi neku novu politiku, onda bih razmislio za koga bih bio, ovako sa Bidenom, koji je kontinuitet intervencionisticke politike to nije moguce, tako i ako ne mogu da glasam, cekacu do kasno u noc rezultate izbora navijajuci za Donalda, kao i prosli put kada mu je protivnik bila ozloglasena Vjestica, za koju su btw bili mnogi u to vrijeme, a koji su sada okrenuli curak i sada su vatrene Trampove pristalice, bez ikakve mjere..

 

Ja cu Trampa i dalje kritikovati za sve sto je potrebno, hvaliti za dobre stvari, kao sto je politika od uzdrzavanja da SAD bude svjetski sudija, policajac i dzelat.

 

Trump kakav je da je ipak je prilicno manje ratoboran od nje:

WhiteTintedLice-size_restricted.gif

 

Ne bi se cudio da sa njom u Beloj kuci sad bi se zagibili u Siriji ko nekad u Iraku.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

Ne znam gde da postavim ovo pitanje...

 

Jel cuo neko od vas mozda da je neki sportski radnik u Sacramento Kings organizaciji dobio otkaz jer je na pitanje sta misli o pokretu "black lives matter" odgovorio sa "all lives matter"?

 

Ako je tacno, sta je zapravo covek pogresio da bi dobio otkaz? 

 

Pise da je neki Grant Napear otpusten (negde pise da je dao otkaz), on je komentator. Izjava maticne kuce za koju radi (Bonneville International) je rekla da njegova izjava nisu njihovi stavovi. 

 

Mogu samo da ti kazem sta ja mislim. Forsiranjem "all live matters" je - status quo, "black live matters" je - resimo problem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki John Terry said:

Ne znam gde da postavim ovo pitanje...

 

Jel cuo neko od vas mozda da je neki sportski radnik u Sacramento Kings organizaciji dobio otkaz jer je na pitanje sta misli o pokretu "black lives matter" odgovorio sa "all lives matter"?

 

Ako je tacno, sta je zapravo covek pogresio da bi dobio otkaz? 

all lives matter je obično izjava koju daju konzervativni belci kada neko kaže “black lives matter”. Uz to obično navedu neku statistiku koju su čuli kod Rush Limbougha ili Ben Shapira koja kaže recimo “od svakih 10 ljudi koji policija ubije, šestoro su belci” i iz toga zaključe da policija ubija ljude ravnopravno, dakle nema rasizma, o čemu mi pričamo, nije samo crncima teško, svima je teško.

 

To ti je kao da recimo neki Rom kaže “nama Romima je u Srbiji teško”, a onda Srbin domaćin, širok osmeh zlatan krst, kaže “Svima nam je teško”.

 

 

Edited by ObiW
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki John Terry said:

Ne znam gde da postavim ovo pitanje...

 

Jel cuo neko od vas mozda da je neki sportski radnik u Sacramento Kings organizaciji dobio otkaz jer je na pitanje sta misli o pokretu "black lives matter" odgovorio sa "all lives matter"?

 

Ako je tacno, sta je zapravo covek pogresio da bi dobio otkaz? 

Ne znam konkretan slucaj, ali sam cula vise slicnih situacija da su ljudi rekli "All lives matter" i nastradali.

Evo ti odgovor:

 

46 minutes ago, ObiW said:

all lives matter je obično izjava koju daju konzervativni belci kada neko kaže “black lives matter”. Uz to obično navedu neku statistiku koju su čuli kod Rush Limbougha ili Ben Shapira koja kaže recimo “od svakih 10 ljudi koji policija ubije, šestoro su belci” i iz toga zaključe da policija ubija ljude ravnopravno, dakle nema rasizma, o čemu mi pričamo, nije samo crncima teško, svima je teško.

 

To ti je kao da recimo neki Rom kaže “nama Romima je u Srbiji teško”, a onda Srbin domaćin, širok osmeh zlatan krst, kaže “Svima nam je teško”.

 

 

Znaci ako smatras da svi zivoti zahtevaju jednaku paznju, i da statistika ne podrzava sistemski rasizam protiv crnaca, ti si rasista. Slusas RL i BS ( btw whats wrong with BS, osim da se ne slazem sa njim po nekim pitanjima tipa abortusa, inteligentan tip). Potpuno neprimerena paralela sa Romima u SR, ali komplet.

 

Inace, zabavna primedba mog klinca pre dva dana (koji ne pamti zivot u SR), da vecina ljudi u evropi (a ima kontakte) totalno razlicito reaguje na Rome i AA u US, blago receno licemerno. Nateralo me da razmislim i kako da mu objasnim, ne stav u SR, koji je ocigledno rasisticki po pitanju Roma, nego stav u razvijenim zemljama Evrope. I ovo govorim sa pozicije nekog ko je odrastao sa Romima i jos uvek neke ljude racunam u prijatelje (izgube se kontakti tokom vremena), postoji razlika u kulturi, Romi u Evropi nikad nisu dobili sansu da se obrazuju, jednostavno su bili iskljuceni. To vec dugo vremena nije slucaj sa AA, naravno ima ljudi koji su rasisti, ali sistemski....pristup obrazovanju je omogucen, imas mnogo AA koji su uspesni, ne nivou da su zabavni "slucaj", nego na stvarno sistemski bitnim mestima, sefovi policije, gradonacelnici, senatori, sudije, advokati....pa predsednik.

 

Jel mozes da zamislis u Evropi predsednika ili gradonacelnika koji je Rom?

 

Losa paralela Obi, stvarno losa, skoro si me naterao da pomislim, sta ljudi u Evropi zameraju US, daleko naprednije okruzenje po pitanju jednakosti....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo srbi ne mogu da budu rasisti. Oni su 500g bili robovi Turaka. Daklem, kako pristupiti ovom problemu?
Nije rasizam samo u policiji, isti se neguje i povremeno zataškava, zbog političkih ciljeva. Kad je zgodno, iskoristi se da se izazovu nemiri i onda smo protiv onih, koji nisu za našu stvar.
Lepo zvuči da je BLM, važnije od ALM. No da li blm donosi rezultate bolje od alm? Nisam siguran, nekako provokativno, pogotovo što je brutalnost policije rnnogo zastupljenija, od rasizma.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Mogu samo da ti kazem sta ja mislim. Forsiranjem "all live matters" je - status quo, "black live matters" je - resimo problem. 

 

Samo je pitanje kako to tacno resavamo taj BLM problem u doba pandemije korona virusa kada se virus zbog BLM protesta siri na sve ljude, ukljucujuci i one koji su black? Statisticki bi se mozda moglo utvrditi da je zbog BLM protesta stradalo vise black lives (a all lives jos vise) nego sto ih je stradalo od policije tokom razdoblja od recimo 10 godina. Sta cemo da radimo sa takvom ironijom?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ne znam konkretan slucaj, ali sam cula vise slicnih situacija da su ljudi rekli "All lives matter" i nastradali.

Evo ti odgovor:

 

Znaci ako smatras da svi zivoti zahtevaju jednaku paznju, i da statistika ne podrzava sistemski rasizam protiv crnaca, ti si rasista. Slusas RL i BS ( btw whats wrong with BS, osim da se ne slazem sa njim po nekim pitanjima tipa abortusa, inteligentan tip). Potpuno neprimerena paralela sa Romima u SR, ali komplet.

 

Inace, zabavna primedba mog klinca pre dva dana (koji ne pamti zivot u SR), da vecina ljudi u evropi (a ima kontakte) totalno razlicito reaguje na Rome i AA u US, blago receno licemerno. Nateralo me da razmislim i kako da mu objasnim, ne stav u SR, koji je ocigledno rasisticki po pitanju Roma, nego stav u razvijenim zemljama Evrope. I ovo govorim sa pozicije nekog ko je odrastao sa Romima i jos uvek neke ljude racunam u prijatelje (izgube se kontakti tokom vremena), postoji razlika u kulturi, Romi u Evropi nikad nisu dobili sansu da se obrazuju, jednostavno su bili iskljuceni. To vec dugo vremena nije slucaj sa AA, naravno ima ljudi koji su rasisti, ali sistemski....pristup obrazovanju je omogucen, imas mnogo AA koji su uspesni, ne nivou da su zabavni "slucaj", nego na stvarno sistemski bitnim mestima, sefovi policije, gradonacelnici, senatori, sudije, advokati....pa predsednik.

 

Jel mozes da zamislis u Evropi predsednika ili gradonacelnika koji je Rom?

 

Losa paralela Obi, stvarno losa, skoro si me naterao da pomislim, sta ljudi u Evropi zameraju US, daleko naprednije okruzenje po pitanju jednakosti....

 

Nije ta paralela tako loša, Romi u Srbiji, po zakonu, imaju jednaka prava kao i svi drugi građani, imaju pravo na školovanje, na zdravstvenu zaštitu, mogu da se kandiduju za svaku funkciju u državi. Znači nema diskriminacije?

Ili, možda, bolja paralela. Da li su žene u Srbiji ravnopravne? Zakon kaže jesu. Školuju se, rade na istaknutim pozicijama, ima ih među ministrima, premijerka je žena, rektorka BU... Nema diskriminacije žena?

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako na pitanje šta mislite o pokretu "BLM" odgovorite "ALM" to je školski primer relativizacije. Nije on iz čista mira pričao ALM pa da se kaže čovek rekao svoje mišljenje, ima pravo na to nego je namerno reltivizovao i provocirao sve ono čime se BLM bavi. Što se tiče da li je otpušten ili je dao otkaz sa radia je otpušten a on je onda sam podneo ostavku na  Televiziji gde je takođe radio, zato neki mediji pišu jedno a neki drugo.

 

Ja lično bih ga ostavio da se suoči sa prozivkama koje bi mu usledile da je ostao na poslu i da mu se smuči ono što je uradio, protiv sam kažnjavanja ljudi za iznošenje svojih stavova. Mada po standardima nekih on je javna ličnost kao Kapernik i ovo otpuštanje je potpuno ok a vidim da ga oni sad brane tvrdeći da je to nepravda tako da sam opet zbunjen.

 

Mi iz Evrope izgleda stvarno ne razumemo SAD standarde 🙂

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Veshtodel said:

 

Samo je pitanje kako to tacno resavamo taj BLM problem u doba pandemije korona virusa kada se virus zbog BLM protesta siri na sve ljude, ukljucujuci i one koji su black? Statisticki bi se mozda moglo utvrditi da je zbog BLM protesta stradalo vise black lives (a all lives jos vise) nego sto ih je stradalo od policije tokom razdoblja od recimo 10 godina. Sta cemo da radimo sa takvom ironijom?

 

Ne znam, verovatno isto koliko i zbog protesta "hocu da ofarbam kosu, to je moje ustavno pravo, kao da me niko ne tera da nosim masku..."  

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki John Terry said:

Jel cuo neko od vas mozda da je neki sportski radnik u Sacramento Kings organizaciji dobio otkaz jer je na pitanje sta misli o pokretu "black lives matter" odgovorio sa "all lives matter"?

 

Ako je tacno, sta je zapravo covek pogresio da bi dobio otkaz? 

Ovo pitanje nije dovoljno dobro koncipirano - to sto je on dobio oktaz jer je rekao da ALM je stvar kontigencije, jer ljudi dobijaju otkaze kada kazu BILO STA o BLM-u i ovim varvarskim orgijama po SAD (covek (zdusni njihov fan, btw) je dobio otkaz npr. jer je serovao naucni clanak koji pokazuje kako su mirne demonstracije mnogo efikasnije od nasilja), cak i za to sto nisu tabadzijama pruzili dovoljno uzbudjenu proaktivnu podrsku. Kada se pitanje postavi u ovaj priroidni kontekst (a ne treba zaboraviti da zrtve nisu samo ljudi koji su ostali bez posla, nego i pretuceni ljudi, zaplasene zene i deca, ljudi kojima su unisteni i spaljeni biznisi, radnje, crkve itd) obrisi odgovora vec pocinju da se naziru.

 

Srpski navijaci i ostale ulicno-falangisticke organizacije (koje su benigne prema ovom zlu kojem su demokraturci predali ulice i gradjane u SAD) su ponekad praktikovale mali igokaz - vodje pocnu da vicu "ko ne skace taj je Siptar" i onda kompletan copor pocne da skace (naravno, vodja ne skace); kada bi neko tu kazao "zasto da skacem, ne vidim koja je veza izmedju toga da neko skace i toga da je "Siptar"" taj bi naravno momentalno bio umlacen, ali tu pitanje analogno ovom tvom - "sta je zapravo covek pogresio?" - nema nikakvog smisla, jer ovaj igrokaz i nije smisljen kao sofisticiran metod otkrivanja ko je stvarno "Siptar", nego kao metod uterivanja totalitarne hijerarhije u kosti. 

 

Potpuno isto vazi i za ovaj falangisticki pokret u SAD. BLM i kompletan ovaj SJW/woke pokret nema nikakve veze sa borbom za crnce i njihove zivote - inace bi bili zainteresovani za elementarne cinjenice o crncima u SAD i o tome sto tvrde da su njihovi problemi, za ideje kako im se moze pomoci i td, a ne iskljucivo za tabanje, paljenje i unistavanje svakog i svega sto im makar koliko sramezljivo protivreci - ali ima veze sa totaliranom zudnjom za vlascu, moci i upravljanjem tudjim zivotima, sa siledzijskim "marsom kroz institucije", kao i sa reketaskim prikupljanjem sredstava za demokraturce. Takvi nakazni pokreti traze da se klekne i poljubi prsten (i uplate donacije za BLM, koje direktno idu za DS), ko odbije sledi otkaz (bez obzira da li on rekao da "all live matter" ili napravio neki slican strasan prestup, uvek ce ce nesto naci, dovoljno za giljotinu ili gulag (za sada samo metaforicni, ali ako se zlu ne stane na put brzo se dodje i do pravih)) ili mu dolaze crnokosuljaske formacije na kucu da mu maltretiraju porodicu ili u radnju da mu je polome bejzbol palicama itd...

Edited by bohumilo
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ako na pitanje šta mislite o pokretu "BLM" odgovorite "ALM" to je školski primer relativizacije.

 

Ovo je tumacenje, pretpostavka. Ako smo dosli do toga da se zbog tumacenja ljudi otpustaju, onda je bolje da sto pre drmne taj meteor ili nesto vece pa da nas nema.

 

Reci da svi zivoti vrede je jedino ispravno. BLM ima za cilj ne jednakost nego vladavinu crnaca. Kada bi mene pitali to ja bih isto rekao da mi svi zivoti vrede jednako... pretpostavljam da sam rasista onda?

 

Nego ovo je klasican primer "trendinga". Sad je ovo moderno, i svako ko se dernja BLM biva potapsan kao hrabar covek, a svako ko vidi da tu mnogo toga smrdi moze ili da cuti i ceka da bura prodje ili da rizikuje diskriminaciju.

 

Jednostavno je, tog pandura na dozivotnu robiju i kraj.

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Laki John Terry said:

 

BLM ima za cilj ne jednakost nego vladavinu crnaca.

 

:classic_blink:

 

23 minutes ago, Laki John Terry said:

Kada bi mene pitali to ja bih isto rekao da mi svi zivoti vrede jednako... 

 

Oni nikada nisu rekli da to nije tacno, samo traze da i njihovi zivoti budu tu, medju jednako vrednim. 

 

2 hours ago, Klotzen said:

 

Mi iz Evrope izgleda stvarno ne razumemo SAD standarde 🙂

 

Mi iz ex YU smo zapalili kucu, podigli ograde i zamrzeli komsiju jer je druge nacionalnosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

Oni nikada nisu rekli da to nije tacno, samo traze da i njihovi zivoti budu tu, medju jednako vrednim. 

 

Jasno, ali covek je bukvalno rekao "All lives matter, every single one!", to je napisao,zapravo, nije rekao. Sad sam malo guglao o tome. I oni su na osnovu toga njega proglasili za rasistu? 

 

Neverovatno mi je, i uz to vrlo jezivo, da se labele tako lepe ljudima. Mozda je imao ispade ranije, to ne znam, ali na osnovu ove recenice dobiti otkaz imace samo jednu posledicu, visemilionsku tuzbu kada se sve zavrsi, i bice jako bogat covek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

 

Jasno, ali covek je bukvalno rekao "All lives matter, every single one!", to je napisao,zapravo, nije rekao. Sad sam malo guglao o tome. I oni su na osnovu toga njega proglasili za rasistu? 

 

Neverovatno mi je, i uz to vrlo jezivo, da se labele tako lepe ljudima. Mozda je imao ispade ranije, to ne znam, ali na osnovu ove recenice dobiti otkaz imace samo jednu posledicu, visemilionsku tuzbu kada se sve zavrsi, i bice jako bogat covek.

 

Sada svi pokusavaju da se malo izoluju od rasizma, pa onda lako i optuzuju nekog i otpustaju nekog. 

 

Realno, posao veoma zavisi od nacina na koji se ophodis, ne samo po pitanju rasizma nego mora da se pazi sta se pise, sta se govori, kako se pise, kako se govori... i to ne samo javnim licnostima ili onima sto se javno izrazvaju preko socijalnih mreza. Samo ako procene da si recimo malo vise drzak nego sto to poslodavcima odgovara, letis. Tako da nije ovo neka neuobicajena veca drama nego  inace, samo sto to mi ne vidimo niti se o tome pise. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Jasno, ali covek je bukvalno rekao "All lives matter, every single one!", to je napisao,zapravo, nije rekao. Sad sam malo guglao o tome. I oni su na osnovu toga njega proglasili za rasistu? 

 

Neverovatno mi je, i uz to vrlo jezivo, da se labele tako lepe ljudima. Mozda je imao ispade ranije, to ne znam, ali na osnovu ove recenice dobiti otkaz imace samo jednu posledicu, visemilionsku tuzbu kada se sve zavrsi, i bice jako bogat covek.

 

A ko tvrdi da ne vrede ? Da li se u SAD dešava da su svi stanovnici proganjaju i ubijaju kao Floyd i njemu slični prethodni slučajevi ? Kada se desi nešto slično belcima onda neka izađe i kaže ALM ili WLM a trenutno je to čista provokacija doduše "umotana u celofan" što je izgleda postao svetski trend 🙂

 

Čovek je protiv BLM ali to nije smeo otvoreno da kaže pa se odučio da relativizuje. Kao kad na obeležavanju Srebrenice traže da se osude svi odgovorni a naša vlast im odgovori da treba da odgovaraju svi koji su odgovorni za sve zločine a znate da to ne govore zato što tako misle nego samo da relitivizuju pozive koji im se ne sviđaju jer oni sami ništa ne rade po tom pitanju.

 

Ja jesam protiv otkaza u ovakvim slučajevima ali čovek bi i da nije dobio otkaz morao da ode jer bi ga urnisali drugi mediji i javnost. Trebalo je voditi računa da se ne iskopaju toliki rovovi između dve strane, trebalo je smirivati tenzije od prvog dana a ne provocirati i dizati tenzije jer to politički odgovara Trampu u ovom trenutku da sakrije koronu gde je fail-ovao na kub.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klotzen said:

Čovek je protiv BLM ali to nije smeo otvoreno da kaže pa se odučio da relativizuje

 

Mozes biti protiv BLM ali ne i rasista. Ima solidan broj ljudi koji misle da je BLM pokret koji ima odredjene politicke ciljeve koji nisu iskljucivo vezani za ljudska prava.

 

Sve u svemu, ono sto mene brine je sto ne mozes diskutovati a da ti ne nalepe etiketu. Bilo koju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Preko 70% crnaca strada od ruke drugog crnca. Ta poruka(black lives matter) nikako da dopre do njih. Ili to vazi samo kad su u pitanju belci? Dalje, crnci, iako cine samo 13% populacije,(ja sam mislio da ih ima mnogo vise) zasluzni su za skoro 60% svih zlocina, prekrsaja(crimes) u Americi. Oni ubiju daleko veci broj policajaca nego policajci njih. I onda imamo situaciju da ogroman broj dece odrasta bec oca. Naravno, oni traze osecaj pripadnosti,(gangs) ocinsku figuru u raznim sumnjivim likovima, sto u velikoj meri uzrokuje sve ovo gore navedeno. Misli li se iko od dezurnih dusebriznika pozabaviti ovim stvarnim problemima? Zasto bi, lakse je optuziti sistem, stvoriti neprijatelja na koga mozes uperiti prst kad god ti odgovara. 

 

I bas me zanima koliko $ skupljenih od donacija u proteklih sedam godina su videli crncni za cija prava se toboz bore.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...