Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

42 minutes ago, mrd said:

Baby

Bilo bi interesantno da se ova izjava "No one is for racism, but" pojasni,

 

 

izjava je neobjasnjiva jer je stavljena pod navodnike, izgleda da je tu recenicu neko drugi izgovorio

i takodje mi izgleda da taj neko ne vlada dobro jezikom, nesto se ne secam da je uobicajeno reci `no one is for racism` but...

zvuci kao bukvalni prevod sa nekog od ovdasnjih jezika

 

ali hajde da zamislimo da je to svakodnevni govor, onda nastavak mozemo da nagadjamo, recimo:

 

"no one is for racism, but everyone is for antisemitism" - sto je takodje glupo, rogobatno, netacno i ostale kvalifikacije koje nisam navela.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantna pojava. Gledao sam da kupim neku kamp stolicu, fine stolice zovu ih "Zero Gravity" nikad u poslednjih 20+ godina nije bila nestasica, ali eto sad ih nema, popele su se sa $50 regularne cene na $109 + shipping. To mi govori da su mnogi prihatili moj savet o kokicama i Coca-Cola-i. Mnogi su se posle samoizolacije odlucili na izlazak u prirodu i pozicioniranje na osmatracnice, gde ne bi morali da se ukljuce o pravednicku borbu. 

Posle ovog saznanja, ocekujem da ce US populacija pratiti blm borbu za ravnpravnost AA u odnosu na privileged belce WLDNM, ko ih sisa, kad su beli. To sve ima da se izvini sto je rodjeno belo. 

Dobra stvar je da cena kokica nije skocila.

 

P.S.

Za one koji ne razumeju. Ovo nije troll, vec osvrt na desavanja u USofA

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sprivel said:

Svi igraci u engleskoj Premijer ligi umesto svojih prezimena imaju ispisano "Black lives matter". Sjajno.

Jos sjajnije bi bilo kad bi neko od njih udomio nekog izbeglicu iz Severne Afrike ili Bliskog Istoka - samo bez reklamiranja  po medijima.:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

Svi igraci u engleskoj Premijer ligi umesto svojih prezimena imaju ispisano "Black lives matter". Sjajno.

 

Ocigledno da Antifa i BLM sire uticaj, Klop komunjara, Arteta voli Staljina... Treba im pokazati one excel tabele i grafikone koje pokazuju da rasizma nema. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno prikupljene brojke, koje pokazuju da nema sistemskog rasizma u policiji:

 

Everyone from the Hollywood elite to NFL players taking a knee during the national anthem… from the mainstream media to teachers at schools across the country… seem to want to declare that police are racists.

They’ll tell you there’s a disproportionate number of “unarmed black men” being killed by the cops.

That police brutality is out of control.

Except… the numbers once again absolutely destroy that argument.

According to 2019 data, there are 328, 240, 469 people here in the United States.

According to stats from com, there are 670,279 full time police officers here in the United States out of a total of 900,000 sworn law enforcement officers (data from National Law Enforcement Memorial Fund).

There are approximately 2.1 police officers per thousand people.

Police officers are less than .21 % of population.

Officers come into contact with 17% of the population annually.

That means 55,800,880 contacts

Which, at the time of the last report, led to 26,000 excessive force complaints against officers.

That’s 0.047% of contacts.

Only 8% of those complaints were sustained.

That’s 2,080 out of 53,380,000 contacts, or .0039%

A good friend of mine who is a Chief of Police put that into perspective:

You are seven times more likely to be murdered …

15 times more likely to be killed in a traffic accident …

42 times more likely to be raped …

… than to have a police officer use excessive force on you.

But we’re just warming up.  Let’s look at 2018 police shootings.

Of the 998 total Police Deadly Use of Force, here is the breakdown by Race & Age:

Race 

White –456 (45.69%)

Black –229 (22.95%)

Hispanic –165 (16.5%)

Other –41 (4.1%)

Unknown –107 (10.72%)

Age 

Under 18 – 15

18 to 29 – 286

30 to 44 – 379

Over 45 – 253

Unknown – 65

According to 2016 FBI data, black men commit murder 572.8% more than white men.  Rapes are committed at a level of 146.1% greater, robbery at 617.9% greater, aggravated assault at 203.3% greater and violent crime in total at 263.6% greater. 

Now let’s look at 2018 Police Deadly Use of Force data.

In 2018 there were a total of 998 Police Deadly Use of Force incidents. Of these incidents, 95.3% of suspects were armed:

Gun – 555

Knife – 185

Replica weapon – 33

Vehicle – 38

Other – 105

Unknown – 35

Unarmed – 47

Of the 47 (4.7%) that were “unarmed”:

White – 23

Black – 18

Hispanic – 6

Note: In almost half of the cases (22) where the suspect was unarmed, non-lethal force was attempted & failed prior to the use of deadly Force.

Listen.  I’m not suggesting racism doesn’t exist in law enforcement.  It exists everywhere – that’s the sad truth of it.

And yes, black people in the United States are more likely to be victims of violent confrontations with police officers (per capita) than their white counterparts.
But let’s dive deeper into why this is.

Statistically, minorities come to police attention far more than their population would suggest.

Black Americans make up about 13% of the population.

But according to the FBI, they account for about 50% of murders, and about 38% of all violent crime overall.

Chicago gives us some great examples.  And let’s not forget the insanely strict gun laws there, by the way.  For example, during the first eight months of 2016 (the most recent period for which the numbers are available), 2,818 people were shot — only 12 by police. (That’s one-half of 1 percent).

In cities with large black populations, homicide rates have skyrocketed during that same period:

In Washington D.C., homicides are up 54%. In Cleveland, up 90%. Overall, homicide is up 17%.

The U.S. Department of Justice says that Black people make up 15% of the population in the 75 largest counties in the United States, yet account for 62% of all robberies, 57% of murders, 45% of all assaults.

So what’s going on here?  Are we confusing the color of one’s skin with poverty or inequality? It’s a fair argument. Black people tend to be greater offenders, statistically speaking, because they tend to be more disadvantaged, living in poorer urban areas with less access to public services.

Then of course there’s the argument about the “violent subculture theory.” This is the idea that some black communities have developed cultural values that are more tolerant of crime and violence.

I want to leave you with a few recent studies.

First, a 2016 study by Roland G. Fryer Jr., who is an economics professor at Harvard. He found that no racial bias could be detected in police shootings, in either the raw data or when accounting for controls.  He also found racial bias was detected in lesser use of police force, but not deadly encounters.  His recommendation?

“Black Lives Matter should seek solutions within their own communities rather than changing the behaviors of police and other external forces.”

 

Second, there were 6,095 black homicide deaths in 2014 according to FBI Data — the most recent year for which such data are available — compared with 5,397 homicide deaths for whites and Hispanics combined. Almost all of those black homicide victims had black killers.

Finally, police officers — of all races — are also disproportionately endangered by black assailants. Over the past decade, according to FBI data, 40% of cop killers have been black. Officers are killed by blacks at a rate 2.5 times higher than the rate at which blacks are killed by police.

Seems to me like the real problem here is socioeconomic disparities along with a public perception issue thanks to biased reporting.  And let’s not forget the huge role that social media plays in disseminating false narratives and creating emotional, knee-jerk reactions.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Imam duboku nadu, da je ovo tri dana za svako cudo (nadam se da US moze da se uzvuce iz histerije), i da osim sto ce malo premazati kozmeticki preko nekih stvari, sustinski nista se nece promeniti. U slucaju da se uzaludno nadam, i nesto se sustinski promeni, plasim se da nam se rezultat u svakom slucaju nece dopasti. Ali to nije rasprava koju treba voditi na ovom topiku.

Citiram samu sebe jer sam napravila ovu izjavu na kritikama, pa da je pojasnim, zasto se plasim da nam se rezultat nece dopasti ako se nesto sustinski promeni.

Zato sto postoji nekoliko nacina na koji nesto moze sustinski da se promeni, i nijedan nije pozitivan. I ovde stavljam (zato sto ja duboko verujem u evoluciju drustva u demokratskim sistemima, a ne u revolucije) zato sto je MLK dokaz za tako nesto, i zato sto je ovo drustvo bilo u toj poziciji pre 2008, pre nego sto su neki izvukli rasni sukob, otresli ga od prasine i optuzili neki povampireni fasizam i nacizam. 

Prethodni post, sa onoliko podataka o kriminalu i policijskim intervencijama, dokazuje da ne postoji policijski sistemski rasizam. Itekako dokazuje da su u stvari policajci zrtve. Ne razumem se u trening policajaca, i da li tip pod adrenalinom koji se opire hapsenju moze da se bezbedno onemoguci da ugrozi policajce i druge nevine ljude bez neck restrain. Znam sigurno da u 99% slucajeva ako se ne opires hapsenju, policajac nece izvuci oruzje i hladnokrvno te upucati. Da li ce policajci nakon ovakvog napada na njih, odluciti da radije nece ulaziti u konfliktne situacije koje mogu da izazovu sukob, kad mogu komotno da popune formulare nakon sto se kriminal desio, i uz kafu i donats docekaju penziju....ne znam. Ali to name se nece svideti.

Da li ce metodologija ovog protesta, u kome se ignorise upotreba nasilja, kako fizickog tako i psihickog, jer se opravdava time sto je nekom "prekipelo", da se nastavi? Pa pre ili kasnije to ce biti neko od nas. Mozes ti u tom okruzenju biti pravoveran koliko hoces, pre ili kasnije ce tvoja pravovernost biti dovedena u pitanje, jer kad nema dovoljno onih koji misle "pogresno" trebace nam novi neprijatelj za social justice borbu. Tako cemo nakon nasih komsija i mi izgubiti pravo da mislimo, nakon sto smo izgubili pravo da govorimo. I sad jedan side note, znam da se ljudi u Evropi zanose njihovom pricom kako su ukinuli hate speech, i ne kontaju zasto neonacisti i KKK mogu da pricaju u US. Imam samo jedno pitanje - da li ste time istrebili neonacizam i rasizam? Pa niste, samo ste ih naterali da se preobuku, malo namazu ratne boje borbe za socijalna prava, i oni i dalje misle isto, cak su postali jaci zbog kamuflaze. Dok su ti isti u US bili grupa krezubih idiota, naravno dok nije "antifa" resila da se bori protiv njih, jer im je trebao unutrasnji neprijatelj. I time im samo podigli rejting.

I jos jedna varijanta kako ovo moze da se zavrsi lose, moze da izazove pobunu svih onih normalnih ljudi koji nece da im se ukidaju prava, koji vide da ce biti proganjani zbog slobodne misli i govora, iako nista nisu krivi. i onda da pozele jacu policiju, jacu drzavu - vise autoriteta da se obezbede da im niko nece lomiti i krasti bez kazne. A time se automatski pojacava totalitarnost drzave.

 

I sada cu da napravim jednu paralelu, nakon uzasa prvog svetskog rata, sile su se sastale u Versaju, i naterale nemacku da potpise mirovni sporazum, koji je Nemacka nakon toga smatrala za ne-fer, da placa obestecenja za rat, dugo vremena nakon sto se rat zavrsio. I ovo ne kazem ja, nego mnogi istoricari da je to direktno vodilo do uspona Hitlera i WWII. I evo gde je paralela, koliko dugo moraju beli ljudi da se posipaju pepelom za nesto sto se desilo pre nekoliko vekova, i koliko dok se pobune protiv takvog tretmana? Istorija i sluzi da naucimo sta smo radili pogresno.

 

Najbolja varijanta koju vidim - je da sve ovo prestane, i da se sve unormali, mozda cemo imati malo vise kontrole na ko se zaposljava u policiji, mogli bi da pratimo da bas nije neki psiho, ali nikako de-fund police. I da vratimo zakon, koji takvi kakvi su, nisu savrseni, ali su bolji nego anarhija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

 

 

I sada cu da napravim jednu paralelu, nakon uzasa prvog svetskog rata, sile su se sastale u Versaju, i naterale nemacku da potpise mirovni sporazum, koji je Nemacka nakon toga smatrala za ne-fer, da placa obestecenja za rat, dugo vremena nakon sto se rat zavrsio. I ovo ne kazem ja, nego mnogi istoricari da je to direktno vodilo do uspona Hitlera i WWII. I evo gde je paralela, koliko dugo moraju beli ljudi da se posipaju pepelom za nesto sto se desilo pre nekoliko vekova, i koliko dok se pobune protiv takvog tretmana? Istorija i sluzi da naucimo sta smo radili pogresno.

 

 

nemam snage da se bavim jos jednim hitler-poređenjem, moraće neko drugi taj misticizam da rešava.

 

ono što je interesantno ovde je, ako dobro razumem, tvoj stav da je rasizam nešto što je bijeli čovek (koji ne može da skaće) imao tako neke grehe prema crnoj populaciji "pre nekoliko vekova". 

 

valjda je svima dva klika daleko kada se desila roza parks. valjda svi znaju da je prošlo jedva 50 godina od kada su crnci u americi počeli stidljivo da sede u autobusu zajedno sa belim ljudima, da ručaju u istim restoranima zajedno - i to sve u nekim emancipovanijim delovima usa. pa pre 10 godina mi je pričala poznanica koja je studirala negde na jugu, da je idući putem, susrela crnog čoveka, koji se ukočio, stao, okrenuo prema njoj i pognuo glavu - zato što je to tamo i dalje nepisano pravilo kada crni građanin susretne belog (građanina, ne robovlasnika, 2iljadite su uveliko krenule u tom trenutku)

 

imam prijatelje koji žive u NYC i washingotn DCu, i sam sam bio tamo i na licu mesta video koliko je segregacija velika i koliko su stvari naopako posađene.

da ne navodim sada pojedinačne priče, primere i iskustva, to je ipak NYC, jedini grad na svetu pored beograda u kojem se nisam osećao kao stranac.

 

dakle, iskustvo segregacije, neravnopravnosti i whatnot, osim uživo, meni dolati kao info od belih dobrostojećih ljudi, fakultetski obrazovanih, koji su jednako rođeni na xsfrj prostorima kao i u americi. 

 

ako već pokušavaš da dokažeš (nedokazivo) da se to nešto jako loše desilo davno, davno, što kažu pecaroši, smanji malo ribu  ( :

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Baby said:

 

Nisam bas najsigurnija sta hoces da kazes, ali pare se daju za razvoj nekog dela drustva koji ima problem. 

 

 

Milsim da ako se na fakultetima gura po svaku cenu neko (ako je tacno ovo sto se prica) i da ne vaze isti uslovi za sve a jedna grupa je privilegovana onda je to cist rasizam

Protiv davanja para da se manjinama ili grupama koje iz bilo kog razloga imaju potrebu za biljim uslovima skolovanja ili bilo cega naravno niko nema nista.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Odlicno prikupljene brojke

 

Ah, statistika i brojke, dokazi i cinjenice, stroga logicka argumentacija - to funkcionise kada ljudi zaista zele nesto da razumeju i rese problem. Ako se, pak, radi o totalitarnoj rulji zeljnoj vlasti i moci i kontrole nad tudjim zivotima - onda, na putu ka TOM cilju, cinjenice zaista jesu "klipovi u tockovima", "otezavanje istorijskih porodjajnih muka" (kako su tvrdili izvorni marksisti za svakoga ko im se usprotivio) itd. Imao je genijalni Skot Adams (pisac Dilberta) juce fantastican tekst kroz seriju tvitova o tome, ja ih ovde kopiram sa njegovog naloga i prenosim u celosti:

 

 

>>

Today is the last day of my seven-day challenge to provide a current example of systemic racism in America. No examples yet, just conceptual takes.

 

One view is that racist people in a non-racist system creates "systemic racism." For example, the justice system is colorblind by intention, but not by outcome. The reason for different outcomes is assumed to be racism, but studies can't isolate that variable.

 

And here we have a new problem. If "look at the data" is an argument for ANYTHING, why are we having mass protests about police killing black citizens at a higher rate than other groups when the data says otherwise?

 

If you think the data says police are killing black citizens at a higher rate than other groups it is because you are not good at analyzing things. Which puts you in good company with 95% of the public.

 

Maybe 5% of the public knows the numbers you see in the media are INTENTIONALLY misleading. For example, if you think it means something that a higher percentage of the black population is killed by police, you are in the 95% who are being duped by data that is misleading.

 

Don't trust me about the data? Good call. You shouldn't. Trust the left-leaning people who are experts at analyzing data and statistics. They are all hiding. Hear the dog not barking.

No professional data/statistics expert on the left are helping us sort out the data. Why?

 

You f***ing know why. They would be cancelled by their own team if they told the truth. Don't believe me? Again, good call. We live in a world where no one is credible. So let me offer a test of my claim.

 

Find me the most credible and left-leaning data/statistics expert, and put that expert in a long-form interview with a well-informed right-leaning interviewer on the topic of police violence. Let's say Ben Shapiro. This will not happen. Ask yourself why.

 

You know that executive order Trump just signed that creates a national database of police misconduct? Half the country is in for a big surprise if the data is deemed credible. To be fair, that surprise could go either way.

 

Cancel culture has forced white people to lie to black people for self-preservation. No solutions are possible when debate is effectively outlawed and the data experts are in hiding.

 

We are now experiencing mass protests over an issue the data can't find, in a context of continuous race relations improvements, and everyone started out on the same side after seeing the George Floyd video. More white people than black protested.

 

How did we get to this absurd point in which the country is being ripped apart by AGREEMENT? Well, it wasn't because millions of independent-minded citizens looked at the data and made wise decisions, many of them in agreement with their own side by coincidence.

 

The biggest red pill in the world is the realization that your opinions on politics are assigned to you by people who know how to make you believe you made up your own mind. There is probably some genetic propensity for conservatism or liberalism, but not policy details.

 

Most of you know I'm a trained hypnotist and I write about the techniques of persuasion. Viewed through my filter, the current upheaval in the country is predicated on something real and important-to-fix (racism), but the way we are ACTING on it comes from external persuasion.

 

I don't see a public trying to find solutions. What I see is hypnotized puppets fighting other hypnotized puppets while the puppet-masters cash their checks. And no, I don't blame George Soros. This isn't about money influence. It's about something far more powerful.

 

You aren't yet ready for the truth. But you will be.

>>

Edited by bohumilo
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bogami, matori brka ozbiljno opleo po narandžastom..

 

https://www.wsj.com/articles/john-bolton-the-scandal-of-trumps-china-policy-11592419564?mod=e2tw

https://edition.cnn.com/2020/06/17/politics/bolton-book-trump/index.html

 

https://edition.cnn.com/2020/06/17/politics/bolton-book-what-we-learned/index.html

 

Quote
Bolton describes several instances where Trump waffles on China-related issues after conversations with Xi, notably on the mass concentration camps Beijing was using to imprison and "re-educate" Uyghur Muslims. Bolton writes that according to the US interpreter in the room during a conversation between Xi and Trump at the G-20 meeting in June 2019, Trump said that Xi should go ahead with building the camps, which Trump thought was "exactly the right thing to do."
Bolton adds that Trump didn't want to sanction China for their crackdown on the Muslim minority because of ongoing trade negotiations. "Religious repression in China was also not on Trump's agenda; whether it was the Catholic Church or Falun Gong, it didn't register," Bolton writes.

 

Quote

Trump asked Chinese President Xi Jinping for help in getting reelected

Bolton described a conversation between the two world leaders at the June 2019 G-20 meeting in Osaka, Japan, where Trump told Xi that Midwestern farmers were key to his reelection in November 2020. Trump urged Xi to buoy his political fortunes by buying American agricultural products, linking a promise to waive some tariffs on China in exchange. Trump "stressed the importance of farmers and increased Chinese purchases of soybeans and wheat in the electoral outcome," Bolton wrote.
Bolton also says that it's hard for him to think of a single decision Trump made during his stint at the White House "that wasn't driven by reelection calculations."

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dude said:

Opet, nista konkretno. De navedi barem jedan konkretan primer iz svakodnevnog zivota koji ide u prilog toj vasoj tezi? Sto ne bi bio problem navesti kad je u pitanju Srbija, kad vec poredis. Ja vidim da u Americi "zrtve fasizma" marsiraju ulicama, fizicki napadaju gradjane koji su se drznuli da glasaju za Trampa, kontrolisu(cenzurisu) umetnicku scenu, zabranjuju tribine, uvode spiskove zabranjenih reci,(ne samo sta ne smes reci, nego sta moras reci) stvaraju klanove, grupe i vrednuju te po pripadnosti odredjenom kolektivu(neke grupe imaju povlasceniji status od drugih) zalazu se za sto veci upliv drzave u sve sfere zivota, bore se protiv slobodne ekonomije.... Hm, cekaj, zar to ne zvuci malo, fasisticki? Kako je to moguce?  :classic_unsure: Vidi sta si sad uradio, totalno si me zbunio. 

 

Kamo srece da su svi fasisticki rezimi bili kao ovaj trampov. 

 

 

Istorija nas uci da je prosli vek bio najkrvaviji period u ljudskoj istoriji u kojem je najvise ljudi stradalo od strane levicarskih rezima.

 

Naveo sam dovoljno konkretnih primera, kao i drugi, a na to se dobija samo spin. Da je vas vladajuci narativ bio dominantan tokom istorije ljudske civilizacije, ne bismo nikad izasli iz pecina.

 

To sto ti toboze vidis je spin koji si popusio od strane Foxa. Slicno kao sto ovaj koji gleda samo Pink vidi Vucica koji otvara fabrike i bori se za bolje sutra, a neki zli kompleksasi hoce da navijaju za koronu. To ne postoji u stvarnosti.

 

Dokle god ljude koje mozes da izbrojis na prste, koji su bez razloga rusili, palili i unistavali privatno i javno dobro budes identifikovao sa stotinama hiljada onih koji su konacno podigli glavu i glas protiv drustvene represije, videces to sto vidis.

 

Dokle god se bude pricalo o tome sta je zena uradila da izazove muskarca da je udari, a ne o toj cinjenici da je siledzija nasrnuo na bespomocno bice iz potpunog osecaja opijenosti moci, kao ono govno od bivseg policajca, sadista i ubica na Dzordza Flojda, videces to sto vidis.

 

Dokle god se bude pricalo o pravu na slobodan govor neonacista i horski ometalo pravo na slobodan govor njihovih protivnika, videces to sto vidis.

 

Dokle god se bude pricalo o potlacenima i gradjanima drugog reda kao anarhistima i izdajnicima koji hoce da sprece dobrog Trampa da napravi Ameriku ponovo velikom, videces to sto vidis.

 

A da te podsetim na jedan drugi dogadjaj, i tebe i druge, koji se desio sada vec pre davnih 60 godina, kada smo mislili da je to pitanje rasizma zauvek stavljeno ad acta. Prilikom dolaska Martina Lutera Kinga u Birmingem u Alabami, grad koji je bio zaglavljen u 19. veku u najboljem slucaju, kada su poceli MIRNI protesti i ljudi konacno poceli da dizu svoj glas protiv segregacije, imao si isto ono sto imas danas.

 

"Dobre crnce" poput one social media celebrity idiotkinje, koja popunjava taj prostor i igra tu ulogu za pare i bolji polozaj u drustvu koji su bili protiv njegovog dolaska i delovanja.

 

Provokacija mirnih protestanata i bukvalno teranje na nasilje kako bi se ti protesti delegitimizovali i ocrnili (hehe, ocrnili) od strane policije.

 

Pricu kako nista sto protestanti pricaju i traze nije istina, odnosno bljutava spincina sa pozicije sile.

 

Hapsenja protestanata, pa i samog Lutera.

 

Bukvalno preslikana prica. I ti i jos neki ovde ste na strani rasista, koji nastupaju sa pozicije sile i svim silama se trude da delegitimizuju proteste koji se desavaju.

 

Sreca sto tada nije postojalo ovo sto postoji danas i sto se cak nije ni desilo nesto ovako strasno, odnosno hladnokrvno ubistvo pred svedocima.

 

Imali bismo novi gradjanski rat, gorela bi Bela kuca i cela Amerika ako bi se ponasali ovako kako se narandzasti idiot ponasa. S pravom.

 

A vi nastavite da pricate o sacici anarhista pokusavajuci bezuspesno da tu etiketu nalepite na sve protestante koji hoce da konacno izbace sistemski rasizam iz Amerike.

 

Sjajno vam ide.

Edited by McLeod
  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

 

imam prijatelje koji žive u NYC i washingotn DCu, i sam sam bio tamo i na licu mesta video koliko je segregacija velika i koliko su stvari naopako posađene.

da ne navodim sada pojedinačne priče, primere i iskustva, to je ipak NYC, jedini grad na svetu pored beograda u kojem se nisam osećao kao stranac.

 

 

 

za mene je nyc jedan od najotudjenijih gradova, ali kao sto kazes da se u njemu licno ne osecas kao stranac tako i ja iznosim subjektivno misljenje

 

medjutim kao da vidim kontradikciju a mozda nisam dobro razumela da se osecas domace u gradu sa velikom segregacijom  gde su stvari naopake

ok ne kazem da nije moguce osecati se  `ne-kao-stranac` u bilo kom delu sveta, ali cudno mi je za nyc gde se strancem oseca i onaj rodjen u nyc

 

hahaha ovo sto sam poslednje napisala me je podsetilo na henrija milera, nesto slicno je mislio o svom rodnom gradu...

 

i da dovrsim misao, htela sam reci kao kod kuce se osecas tamo gde si siguran, gde znas da neces biti ugrozen kao i sto moras da znas gde da ides i kako da se ponasas, nyc nije uvek bio sigurno mesto ali zahvaljujuci raznim strategijama za suzbijanje kriminala sada jeste...da policija nyc nije bila rigorozna ovaj grad bi bio gori od nekog opasnog mesta u koje niko ne bi zeleo da kroci...

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

medjutim kao da vidim kontradikciju a mozda nisam dobro razumela da se osecas domace u gradu sa velikom segregacijom  gde su stvari naopake

ok ne kazem da nije moguce osecati se  `ne-kao-stranac` u bilo kom delu sveta, ali cudno mi je za nyc gde se strancem oseca i onaj rodjen u nyc

 

 

nyc je verovatno najbezbedniji grad u kojem sam bio, bar imam takav vajb

 

međutim, nisam na to mislio. to je jedini grad u kojem sam imao osećaj da ljude apsolutno zabole odakle sam došao i da li sam tu 15 dana ili 15 godina.

to je opet ono što sam ja dobio kao turista, koji je pri tome imao stravinsky vreme tamo zahvaljujući ljudima koji tamo žive i koji su nas provodili gde treba i kad treba.

 

život residenta xy porekla i konteksta u kojem obitava je ipak drugi par cipela.

 

hteo sam samo da napomenem da mi se jako sviđa taj grad, više npt od barce, madrida, londona ili rima

 

jeste definitivno šašavo, nevezano za našu diskusiju. s'jedne strane, svi narodi i entiteti imaju pravo da se izražavaju "u svoja 4 zida" tj u okviru četvrti. a s'druge, linije su jasno povučene, bukvalno vidljive. ali da, to je verovatno zasebna tema

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

nemam snage da se bavim jos jednim hitler-poređenjem, moraće neko drugi taj misticizam da rešava.

 

ono što je interesantno ovde je, ako dobro razumem, tvoj stav da je rasizam nešto što je bijeli čovek (koji ne može da skaće) imao tako neke grehe prema crnoj populaciji "pre nekoliko vekova". 

 

 

Smanji malo dozivljaj, u to pre nekoliko vekova sam ukljucila i Kolumba, i konkviskadore, i robovlasnistvo (koje je zavseno pre vise od 150 godina), nisam mogla da uvrstim rasizam jer on i dalje postoji i to ne samo medju belim ljudima, nego medju svima.

 

1 hour ago, McLeod said:

 

Dokle god ljude koje mozes da izbrojis na prste, koji su bez razloga rusili, palili i unistavali privatno i javno dobro budes identifikovao sa stotinama hiljada onih koji su konacno podigli glavu i glas protiv drustvene represije, videces to sto vidis.

 

 

Ti ocigledno imas jako mnogo prstiju, toliko da se pitam da li ovo kucka neka ljudska stonoga, kad znamo da su riots bile u 25 gradova, i da je u svima njima jako mnogo ljudi ucestvovalo i paljenju i lupanju, to mozes i da vidis na osnovu stete, jer stvarno ako je desetak ljudi sve to obavilo.....teleportacija?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

nyc je verovatno najbezbedniji grad u kojem sam bio, bar imam takav vajb

 

 to je jedini grad u kojem sam imao osećaj da ljude apsolutno zabole odakle sam došao i da li sam tu 15 dana ili 15 godina.

 

 

i ja isto to mislim, zato sam i rekla ono za otudjenost...

 

 

a sada henry, jedva sam ovo pronasla:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DownUnder said:

Milsim da ako se na fakultetima gura po svaku cenu neko (ako je tacno ovo sto se prica) i da ne vaze isti uslovi za sve a jedna grupa je privilegovana onda je to cist rasizam

Protiv davanja para da se manjinama ili grupama koje iz bilo kog razloga imaju potrebu za biljim uslovima skolovanja ili bilo cega naravno niko nema nista.

 

 

Ne gura se po svaku cenu, nego se naprave finansijski uslovi za one koji nemaju da plata, a treba i mogu da idu na fakultet. Ne dobiju svi stipendije. 

Link to comment
Share on other sites

Polako pocinje da se vidi reakcija policije:

The mayor of Atlanta refused to state how many officers called out sick on Wednesday night, hours after a police officer was fired and charged with felony murder for fatally shooting a man in the back.

Mayor Keisha Lance Bottoms attempted to reassure residents that the city's streets would be any less safe despite fewer cops being on patrol. 

Officers were seen to be failing to respond to calls in three of the department's six zones with some people monitoring the police scanner reporting near radio silence.

 

Svima je jasno da je optuznica protiv ovog policajca, politicka farsa.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DownUnder said:

Milsim da ako se na fakultetima gura po svaku cenu neko (ako je tacno ovo sto se prica) i da ne vaze isti uslovi za sve a jedna grupa je privilegovana onda je to cist rasizam

Protiv davanja para da se manjinama ili grupama koje iz bilo kog razloga imaju potrebu za biljim uslovima skolovanja ili bilo cega naravno niko nema nista.

 

To o cemu ti govoris ne funkcionise bas tako. Djaci iz skola s'losijim rezultatima, a one se nalaze u siromasnijim delovima, lakse ulaze na univerzitete, a pojedinici dobijaju i stipendije. Recimo ako student iz skole sa visim API moze da se upise na UC Berkeley sa GPA=3.89, student iz skole u siromasnijem delu moze da prodje sa GPA=2.7. Da se razumemo nisam gledao u konkretne brojke, vec sam samo naveo primer. Naravno, ovo nema veze sa rasom, vec samo sa ekonomskim statusom.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mrd said:

To o cemu ti govoris ne funkcionise bas tako. Djaci iz skola s'losijim rezultatima, a one se nalaze u siromasnijim delovima, lakse ulaze na univerzitete, a pojedinici dobijaju i stipendije. Recimo ako student iz skole sa visim API moze da se upise na UC Berkeley sa GPA=3.89, student iz skole u siromasnijem delu moze da prodje sa GPA=2.7. Da se razumemo nisam gledao u konkretne brojke, vec sam samo naveo primer. Naravno, ovo nema veze sa rasom, vec samo sa ekonomskim statusom.

Kada dodje do rase naravno, dva studenta sa istim GPA, zbog affirmative action prednost ce dobiti onaj koji tvrdi da je manjina. Tj pripadnost manjini ce ti dati prednost pri upisu, sto jeste poenta pozitivne diskriminacije. I kako je E. Warren imala prednost jer je tvrdila Native American background, sto se pokazalo kao laz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...