Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 hours ago, uini said:

 

ko bi da protestvuje, može to da radi u svoja 4 zida, šta ima da se drže za ruke po ulicama

 

Kad vec to tako ironicno spominjes, treba imati u vidu da se protesti odrzavaju u vreme pandemije koronavirusa, pa je onda ocigledno preporuka da to rade unutar svoja 4 zida i da se ne drze za ruke po ulicama, jer to sprecava dalje sirenje virusa. Ali izgleda da nikom ne pada na pamet taj problem koji je daleko veci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Veshtodel said:

 

Kad vec to tako ironicno spominjes, treba imati u vidu da se protesti odrzavaju u vreme pandemije koronavirusa, pa je onda ocigledno preporuka da to rade unutar svoja 4 zida i da se ne drze za ruke po ulicama, jer to sprecava dalje sirenje virusa. Ali izgleda da nikom ne pada na pamet taj problem koji je daleko veci.

Zar nisi, pre toga, imao protestante pod oruzjem koji su trazili da se lockdown ukine i poslovi nastave kao da nije preko 100K umrlo od virusa?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

sjajno. 

šteta što amerika (& povodljivi svet) ne vide tu namestaljku fasisticko - marksistickih demokrata, koji, osim što su ujedno sve ove tri logično spojene ideologije, još i vladaju svetom 

 

možda je vreme da pogledam "pad kabale", siguran sam da se tu kriju bar neki odgovori 


 

https://washingtonmonthly.com/magazine/july-august-2018/how-the-right-wing-convinces-itself-that-liberals-are-evil/

 

Od Makartija izjednaciti sve «levo» i liberalno sa fasistima.
 

A puni svojih altrajtovaca kao pseto buva. Ali se to kao tako ne zove. Nego se infiltrirali medju druge, pa vozi slobodno.

 

Sto napisa jedan u WaPo

 

»We must be living in a very special time: according to Fox, every action taken by anyone to the left of Mussolini is "unprecedented in modern times." How special we feel.»

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Ako nije razlog za proteste to sto policajac saspe 3 metka u ledja pijanom coveku koji im je pobegao - onda ne znam o cemu diskutujemo ovde.

ja sam procitao da je bilo samo dva metka a i da je pijani crnac bezeci pucao u pandura. sta bi ti uradio kad bi pomislio da kriminalac uperi nesto u tebe i puca, uradio?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ibiza1 said:

ja sam procitao da je bilo samo dva metka a i da je pijani crnac bezeci pucao u pandura. sta bi ti uradio kad bi pomislio da kriminalac uperi nesto u tebe i puca, uradio?

 

Iz cega je pucao, iz tejzera? Imas snimke na netu celog incidenta iz vise izvora - pandur ga je streljao u ledja i jasno se cuju 3 hica.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ibiza1 said:

ja sam procitao da je bilo samo dva metka a i da je pijani crnac bezeci pucao u pandura. sta bi ti uradio kad bi pomislio da kriminalac uperi nesto u tebe i puca, uradio?

 

Držao tejzer kao pištolj i vikao "piju piju" 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

ja te pitah kako bi ti reafovao da pijani crnac zapuca u tebe  posto se od tebe otrgao i poceo da bezi?

3 minutes ago, Nicklord said:

Držao tejzer kao pištolj i vikao "piju piju" 

kako ste svi hrabri iz fotelje, ajde i ti hrabri priznaj sta bi uradio u tim okolnostima?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Plavi Golub said:


 

https://washingtonmonthly.com/magazine/july-august-2018/how-the-right-wing-convinces-itself-that-liberals-are-evil/

 

Od Makartija izjednaciti sve «levo» i liberalno sa fasistima.
 

A puni svojih altrajtovaca kao pseto buva. Ali se to kao tako ne zove. Nego se infiltrirali medju druge, pa vozi slobodno.

 

mene iskreno to sve ne zanima, ko je za sepeo, ko je iz radikala a ko je sa slobom slobodom;

 

triggeruje me ta teza kako nije tu ništa motivisano rasnom segregacijom, panduri tu mlate sve isto samo se ovi crnci bune jer ih demokrate fašističko-marksističke provenijencije lože bezveze.

 

a triggeruje me zato što osim što umem da čitam i slušam ljude po internetu & znam bazičnu istoriju beefa, imam i ja neke prijatelje i poznanike, đto xsfrj, što amere po mestu rođenja, pa pričam sa njima makar nekolicinu puta godišnje.

 

daklem, američko društvo je snažno rasno i etnički podeljeno. tako je jebiga bilo oduvek a tako je bilo i za vreme obame, kada sam imao tu čast da pohodim parče svete američke zemlje.

 

i sad da ne dužim i ne izmišljam toplu vodu = problem u odnosu prema afro-amerikancima, crncima, whatevs - koji je krenuo sa mrtve tačke u nekom kvazi-rešavanju cca krajem 60ih (to je bilo pre svega 50 godina, kada ti ljudi ni formalno prava nisu imali), sada je odjednom puka izmišljotina demokratsko-marksističko-fašističke koalicije. 

 

na pinku da gledam ovo, bio bih u fazonu, željo, hold ur horses.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ibiza1 said:

ja te pitah kako bi ti reafovao da pijani crnac zapuca u tebe  posto se od tebe otrgao i poceo da bezi?

kako ste svi hrabri iz fotelje, ajde i ti hrabri priznaj sta bi uradio u tim okolnostima?

 

Matori, imao sam takvih situacija poprilicno u zivotu, pijane ljude nikako ne uznemirujes i radice sve sta im kazes.

Kreni odmah djonom - dobices adrenalinsku bombu ispred sebe, samo sto, zbog alkohola, ne moze da reaguje toliko brzo i lako ih je savladati bez posledica.

Policajci su mogli da ga primire u pocetku bez upotrebe sile, ali su odlucili da pokazu ko je glavni i izgubili kontrolu nad svim daljim dogadjajima.

On, u tom stanju, nije predstavljao opasnost ni za koga obucenog za rad sa ljudima - a oni su ga streljali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 8:11 PM, mrd said:

Slozices se da je iza ovih demonstracija ostra politicka pozadina i da niko jos, zdusno, nije podrzao demonstracije. To ipak nekome ko hoce da razmislja nesto kaze. Kako ti rece ljjudi za koje verujes da nisu ni glupi, niti su rasisti kriticki posmatraju ovu pojavu i koriste plitku arbumentaciju, posto je duboka duboko pod tepihom.

Svasta jos moze da se desi. Na zalost, ili srecu, trenutno je jedini trump koji nesto konkretno kaze i normalno skoro sva voda ce i ovaj put otici na njegovu vodenicu. Ostali nemaj cojones da preuzmu odgovornost vodica.

 

Politicka pozadina ovih protesta jasno - ne postoji. Postoji odnos prema ovim protestima, i sa jedne i sa druge strane, sto je i normalno, jer su postali glavna tema. To sto demokrate pokusavaju da poentiraju na ovome protiv Trampa je - normalno. Tako politika funkcionise. Ali ako pricas o pozadini protesta koja je politicka, to bi znacilo da neki politicar iz redova demsa, ili citava stranka, stoji iza ovih protesta, sto, opet, nije tacno.

 

Sto se Trampa tice, njegov "konkretan govor" samo vise stete pravi, mogu samo da se nadam da ce ta steta biti licno po njegovu politicku karijeru najveca i da ce se vratiti rijaliti emisijama, ipak je tu maher.

 

On 6/12/2020 at 9:16 PM, Angelia said:

Ti podjes od pogresne premise, da sistemski rasizam postoji, i onda jos dodas svoje vidjenje, da je na to adekvatna reakcija nasilje, i onda ocekujes neku duboku argumentaciju. Ti nisi bio ovde kada je pocinjalo to s... sa anarhistima, tj kad su poceli da poturaju pricu o rasizmu, fasizmu i anti-globalisticke idiotluke (da ne pominjem extra anti-semitizam) - a to je 2009. I kada je Obama to prigrlio. pogresna postavka je da je US glasala za Trampa jer je naprosto rasizam i fasizam procvetao, ma jok, svi su znali da je Tramp do skoro bio donor Demokratske stranke. Dosadilo im je da slusaju popovanje sve extremnijeg zastranjivanja u levo. Te su krivi za robovlasnistvo, pa su krivi za ustav, pa treba da se pospu pepelom za prava zena....i sve to naravno revolucijom.

Kada su se '92 desile riots u LA, jer to nesto promenilo, sistemski? Nije, samo se OJ izvukao za ubistvo. Naravno neces tvrditi da je polozaj POC isti kao i '92, nadam se. A kako se to promenilo? Pa evolucijom. Sve manje su ljudi nalazili razloga da im smeta ko je koje boje, sve cise su se okrenuli prednostima koje imaju zbog tako sarolikog drustva, beli klinci iz predgradja su poceli da slusaju rep. i jednog dana se probudis i Ben Carson, I Colin Powell, i Kondoliza rajs, i nisu nesto cudni tu gde jesu, pa nikom ne smeta ni crni predsednik (ovo uslovno nikom).

To sto su neke struje videle mogucnost u kampanji zavadi pa vladaj, to ne znaci da ono sto pricaju ima smisla. Crncima cemo da pricamo o sistemskom rasizmu, a Latinosima o rasizmu za ilegalnu emigraciju, to su dve ciljne grupacije. Ionako ce za 20 godina biti vecinske u US. A naravno za sve optuzimo white privilege. 

 

Sistemski rasizam naravno da postoji. Nikada nije nestao. Kao i sovinizam i mnogi drugi izmi. Ali to niti je bila poenta, niti je bitno za ovu pricu. Za ovu pricu je bitno je da se konstantno desavaju policijske brljotine, blago receno, i da najcesce u njima, onako slucajno, nagrabuse crnci.

 

Znas, kada nekoga tlacis godinama, decenijama i vekovima, i vapaji i apeli ne pomazu, naravno da je jedina adekvatna reakcija - nasiljem na nasilje. To je tako prosto i toliko se puta ponovilo u istoriji.

 

Nije tacno da je Amerika glasala (mada nije, glasali su elektori 😉 ) za Trampa jer im je dozlogrdilo levicarenje. Levicarenje ni za americke standarde nije postojalo van individualnih figura sa ogranicenim uticajem poput Bernija Sandersa. Oni su glasali za Trampa jer su Klintonku ubili procureli mailovi i zeleli su da kazne taj nedodirljivi establisment koji vrti samo svoje kandidate i prakticno ne dozvoljava da se pojavi neko nov van tog kruga. A onda, kada je Tramp dobio mandat, digli su glavu rasisti i fasisti i u USA i u celom svetu (kod nas si imala orgijanje Trampe Srbine, Seseljevu majicu itd) i sve to eto onako slucajno, zasto li oni prepoznaju Trampa kao svog kandidata, pitam se? Fasista u Americi ima oduvek, imace ih i ubuduce, s tom razlikom sto nijedan establisment do ovog Trampovog im nije davao krila. Pa su bili u svojim misjim rupama gde i treba da budu, a sada su otvoreno agresivni jer imaju taj vetar u ledja od strane samog predsednika Amerike.

 

Dakle tvoje nerazumevanje situacije (ne mogu da definisem drugacije) potice od klasicne greske u koracima i mesanja uzroka i posledica. Da ne ulazim u to sto ti je vidljivo pedesetak anarhista koji su razbojnici, pa pokusavas da tako generalizujes sve protestante, a hladnokrvno, jezivo UBISTVO, kako vidimo u poslednjim vestima, jos sa predumisljajem, ciji snimak postoji i nema mesta za razvodnjavanje i tumacenje (u cemu je i vas najveci problem, jelte), ti je eto, desilo, jbg, ajde idemo dalje.

 

Necemo da idemo dalje dok se to fasisticko militantno jezgro koje se skriva iza toboznjeg patriotizma (sa Balkana si, zvuci ti poznato mozda?) ne razjebe.

 

On 6/12/2020 at 5:37 PM, Angelia said:

Stvarno mislis da su izolovani incidenti organizovanog paljenja i pljackanja? Pa malo mi zvuci naivno, a mnogo vise ne-informisano.

 

I daleko je to od MLK, znaci svaki put kad nam nesto smeta, umesto mirnih protesta ajde malo da popalimo i popljackamo, prebicemo neke ljude, neke hej mozemo i da ubijemo, bacimo jedno hiljadu molotovljevih koktela (ma nismo planirali da zapalimo policajce koji veze nemaju sa dogadjajem), sve je to opravdano, zato sto je reakcija. A ionako sve je to osigurano, samo zivoti nisu....

 

I nemoj molim te da kao Baby, malo, malo pa ubacis Trampa u pricu kao argument. Jer ovo nema nikakve veze sa Trampom. Nit on komanduje policijom, nit je bio tu kad je ovo pocelo, tj organizovanje politickog nasilja i cistka nepodobnih....to je pocelo jos od 2009, kad Trampa nije bilo ni u naznakama. Ili treba da te podsetim na Ferguson, gde je tada bio Tramp?

 

Nema tu nikakvog opravdanja za ovo sto se desava, nije ovo diktatura pa da se borimo da zbacimo diktatorsku vlast, ali nimalo. Cekaj, zaboravila sam, pa proklamovani cilj ovih anarhista jeste unistavanje demokratskih institucija i vladavine prava.....

 

Ko god se suprostavio dobio je motkom po glavi. Znas sta ce biti posledica ovoga? Ne, nece biti promena sistema, to je samo zvaka za ludaka, bice da ce ljudi koji su videli ovo ludilo masovno glasati protiv. Demokrate cute, zavukli se u misju rupu, sta god da kazu nastradilu su, ili ce ih angry mob napasti da ne podrzavaju njihov virtue signaling, kao sto su napali gradonacelnika Mineapolisa, ili ce da izgube glasove svih onih koji su zabrinuti za svoju slobodu i bezbednost.

 

 

Naravno da su izolovani. Mozes u glavu da izbrojis (Vucictm) i procesuiras sve te likove. I treba to da uradis.

 

Postoji nesto sto se zove odgovornost. Necu da sad ovde pravim nekakav performans i pravim te glupom, jer svako normalan zna sta ta rec znaci. Tramp, kao nosilac izvrsne vlasti u SAD, je odgovoran ne samo svom birackom telu (da li i to zvuci poznato?) vec svim gradjanima Amerike, pa i onima koji ga mrze iz dna duse. Lepota tog posla, sta ces. I zbog te svoje pozicije najmocnije figure u drzavi, odgovoran je za sve gluposti na tviteru, svaku zapaljivu izjavu, svaki nedrzavnicki potez koji ucini svakog dana i direktan je razlog ove podele americkog drustva i velikog nezadovoljstva americkih gradjana.

 

A sta ce se desiti, videcemo na predstojecim izborima.

  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Policajci su mogli da ga primire u pocetku bez upotrebe sile, ali su odlucili da pokazu ko je glavni i izgubili kontrolu nad svim daljim dogadjajima.


To su njima tamosnje procedure. Ako je ne primeni, a roknu mu partnera, sledi postupak. Problem je oruzje kod obicnog sveta. Menjanje procedura, a to nije do policajca na ulici, vec sistema. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Plavi Golub said:


To su njima tamosnje procedure. Ako je ne primeni, a roknu mu partnera, sledi postupak. Problem je oruzje kod obicnog sveta. Menjanje procedura, a to nije do policajca na ulici, vec sistema. 

Nigde u proceduri ne pise Onesposobiti na svaki moguci nacin vec Onesposopiti na nacin da ne dodje do ugrozavanja zivota osumnjicenog ili okoline.

Ovde  osumnjiceni vise nije predstavljao opasnost ni po sebe, ni po policajce, ni po okolinu - policajci su ga ustrellii sa ledja sa 3 metka.

Nije moglo to da se zavrsi bez gubitka ljudskog zivota?  Moglo je, i te kako.

Link to comment
Share on other sites

Svega ovog ne bi bilo da poslovi nisu otišli u Aziju , za uvek .

Globalizacija bato .

Odlično je bilo dok su se kupovali jeftini televizori sa sve većim ekranima i svi su imali osećaj da su bogati.

Došlo vreme za naplatu računa.

 

 

Edited by sasa965
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Zar nisi, pre toga, imao protestante pod oruzjem koji su trazili da se lockdown ukine i poslovi nastave kao da nije preko 100K umrlo od virusa?

 

Bili su, sto ne znaci da sam te proteste opravdao. Naprotiv, potpuno isto gledam na te kao i na ove sada.

 

Ako te vec dublje zanima, licno nisam neki ljubitelj bilo kakvih protesta i revolucija i vrlo je malo onih koji su ista resili, posto se vecina promena desava spontano i neplanirano, niko ih ne  predvodi, nema mase demonstranata na ulicama. Svi ozbiljni drustveni problemi su po pravilu kompleksni, a da bi se resili to zahteva vreme i kidanje i spajanje novih veza i interakcija izmedju ljudi (i to nesvesno i neplanirano). Tako recimo ako pricamo o ovim sada protestima, iz pticije perspektive, veca revolucija u crnackoj (i generalno americkoj) zajednici se desava zbog Internet revolucije, obzirom da veliki broj ljudi iz tih zajednica uspeva da se probije u bolji drustveni i ekonomski polozaj. O toj tihoj revoluciji i promenama unutar crnacke zajednice niko i ne prica posto nisu interesantni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Veshtodel said:

 

Bili su, sto ne znaci da sam te proteste opravdao. Naprotiv, potpuno isto gledam na te kao i na ove sada.

 

Ako te vec dublje zanima, licno nisam neki ljubitelj bilo kakvih protesta i revolucija i vrlo je malo onih koji su ista resili, posto se vecina promena desava spontano i neplanirano, niko ih ne  predvodi, nema mase demonstranata na ulicama. Svi ozbiljni drustveni problemi su po pravilu kompleksni, a da bi se resili to zahteva vreme i kidanje i spajanje novih veza i interakcija izmedju ljudi (i to nesvesno i neplanirano). Tako recimo ako pricamo o ovim sada protestima, iz pticije perspektive, veca revolucija u crnackoj (i generalno americkoj) zajednici se desava zbog Internet revolucije, obzirom da veliki broj ljudi iz tih zajednica uspeva da se probije u bolji drustveni i ekonomski polozaj. O toj tihoj revoluciji i promenama unutar crnacke zajednice niko i ne prica posto nisu interesantni.

To sto neko ima  Android mobilni telefon i pristup internetu.... ne znaci da su mu svi problemi u zivotu reseni.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kronostime said:

To sto neko ima  Android mobilni telefon i pristup internetu.... ne znaci da su mu svi problemi u zivotu reseni.

 

Zbog informacione revolucije veliki broj ljudi je poboljsao svoj ekonomski i drustveni polozaj, rade dobre poslove za odlicnu platu (programeri, dizajneri, marketari, testeri, menadzeri i mnogi drugih), imaju pristup znanju i sticanju novih vestina bukvalno sedeci kod svoje kuce, te se  na taj nacin izvlace iz loseg zivota i resavaju svoje zivotne probleme (ne sve niti se svi problemi u zivotu mogu resiti, ali se zato mogu oni bazicni - zdravlje, hrana, voda, krov nad glavom, mir i sigurnost). Takve promene nijedna politika niti zakon niti protest ne bi mogao da donese za 1000 godina.

Edited by Veshtodel
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Veshtodel said:

 

Zbog informacione revolucije veliki broj ljudi je poboljsao svoj ekonomski i drustveni polozaj, rade dobre poslove za odlicnu platu (programeri, dizajneri, marketari, testeri, menadzeri i mnogi drugih), imaju pristup znanju i sticanju novih vestina bukvalno sedeci kod svoje kuce, te se  na taj nacin izvlace iz loseg zivota i resavaju svoje zivotne probleme (ne sve niti se svi problemi u zivotu mogu resiti, ali se zato mogu oni bazicni - zdravlje, hrana, voda, krov nad glavom, mir i sigurnost). Takve promene nijedna politika niti zakon niti protest ne bi mogao da donese za 1000 godina.

Informaciona revolucija je samo dovela do toga da se razviju drustvene mreze, forumi i razni tviteri, viberi.....

Sa druge strane, doslo je do velikog pada IQ kod vecine korisnika, zato sto im svaki odgovor nudi Dr.Google.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ibiza1 said:

ja te pitah kako bi ti reafovao da pijani crnac zapuca u tebe  posto se od tebe otrgao i poceo da bezi?

kako ste svi hrabri iz fotelje, ajde i ti hrabri priznaj sta bi uradio u tim okolnostima?

 

Ja bih se verovatno usrao u gaće ali ja nisam obučeni profesionalac kome je jedini posao da ostane hladne glave u takvim situacijama a ne da eskalira situaciju i onda ubije čoveka

Edited by Nicklord
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

To sto neko ima  Android mobilni telefon i pristup internetu.... ne znaci da su mu svi problemi u zivotu reseni.

U potpunosti se slazem sa tobom,  ali ja ne vidim da i ostali koji imau android telefone, ili ne daj Boze iPhones, ruse i razbijaju. Mozda nemaju vremena posto rade da obezbede one druge stvari koje si pomenuo, recimo plate obrazovanje, ili kupe hranu za porodicu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Sa druge strane, doslo je do velikog pada IQ kod vecine korisnika, zato sto im svaki odgovor nudi Dr.Google.

Kako tacno veca dostupnost informacija moze da utice na IQ?

 

Naprotiv, pre ce to da omoguci ljudima da se vise fokusiraju na logiku iza necega a ne na pamcenje gomile informacija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasa965 said:

Svega ovog ne bi bilo da poslovi nisu otišli u Aziju , za uvek .

Globalizacija bato .

Odlično je bilo dok su se kupovali jeftini televizori sa sve većim ekranima i svi su imali osećaj da su bogati.

Došlo vreme za naplatu računa.

 

 

Nisam ja siguran da je outsourcing uticao na ovo. Outsourcing je pokazao da nije dobro to raditi. Citao sam cak neku studiju gde su naveli da su ljudi odbijali da razgovaraju sa customer-support agentima, koji nisu u US. Go figure.

 

Jos jedna ludost koja nam sledi je da ce mnoge companie u SV da dopuste remote busines, gde ce dopustiti zaposlenima da rade od kuce. Ako to stvarno zazivi, ocekujte da real estate pukne ko guma. 

🙂

 

Sve je to povezano.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

Ovo je solidna analiza, ali tu se samo vidi da su policajci internalizovali donekle drugacije kriterijume "razumnosti" kada se radi o razlicitim etnickim grupama (tj. o crnicima u odnosu na sve druge rase, ne samo belce), sto ne mora biti rezultat rasizma nego i drugih okolnosti kao sto je stopa kriminalitet po razlicitim rasama i razlicitim kvartovima (npr. statisticki je 6 puta verovatnije da crnac pocini ubistvo nego belac, 15 puta veca nego Azijat itd), nesto od toga je uostalom i navedeno u odeljku Conclusion (998. strana pa nadalje), ili onde gde kaze:

 

Quote

Three other findings merit discussion: First, the number of officers
feloniously killed in action in a county is a consistent predictor of killings across
categories
...

 

sto nije, naravno, nikakvo iznenadjenje, da policajci ubiju vise ljudi u opasnijim okruzima, tam gde je veca verovatnoca da sam policajac bude ubijen.

 

Drugo, ovaj rad uopste ne razmatra rasu policajca, ja sam prilaga neke radove koji to uzimaju u obzir:

 

Is There Evidence of Racial Disparity in Police Use of Deadly Force? Analyses of Officer-Involved Fatal Shootings in 2015–2016

 

An Empirical Analysis of Racial Di↵erences in Police Use of Force

 

 

No, svakako podrzavam racionalan i data-driven pristup ovom problemu (kao i zivotu generalno), samo sto nazalost njega nema u medijima, jer totalitarci ne gledaju blagonaklono na samu ideju da njihove ideoloske kanone treba podvrgnuti racionalnoj analizi, kad bi novinar na CNN-u doveo nekog od ljudi koji se bavi ovom problematikom bio bi ociscen s posla kao "rasista", cak su i same matematika i statistika (kao i Njutnovi zakoni i Ajnstajnova teorija gravitacije, a nedavno i kvantno racunarstvo) od strane kultur-marksista proglaseni za rasisticke, suprematisticke, zenomrazcke itd...

 

btw. data-driven pristup policajskom poslu je u poslednje vreme, zahvaljujuci "big data" i slicnim tehnologijama izuzetno unapredio kvalitet tog posla, uticao na rapido smanjenje kriminala u SAD itd...

 

 


------------------------------------------------------------
Inace, ko ne zna kakva je atmosfera vladala u Nemackim univerzitetima od 1933. godine moze sada uzivo to da isprati u SAD: oz'go ideolozi, oz'do sturmabteilung tabadzije, a izmedju olos i cinkarosi koji bi brata izdali da budu totalitarne pridvorice:

 

Paul Krugman, professors seek top economist's removal from influential job for criticizing Black Lives Matter

 

 

Profesor Harald Uhlig otpusten sa mesta urednika JPE-a, jednog od najprominentnijih strucnih ekonomskh casopisa, i to zbog nedovoljno pravovernog tvita:

 

 


A mnogi koji ce se vec sutra naci na listi za cistku "nenarodnih elemenata" Centralnog komiteta su danas zavuceni u nekoj rupi, prebiraju u sebi "nisam nikad nista rekao protiv BLM-a, Dvora ili dogme - ovde sam siguran, mene nece..."

 

 

------------------------------------

2 hours ago, sasa965 said:

Svega ovog ne bi bilo da poslovi nisu otišli u Aziju , za uvek .

Globalizacija bato .

Odlično je bilo dok su se kupovali jeftini televizori sa sve većim ekranima i svi su imali osećaj da su bogati.

Došlo vreme za naplatu računa.

Nema to veze, Amerika je u dobroj ekonomskoj situaciji (delom zahvaljujuci globalizaciji), poslova ima koliko hoces, crnacka nezaposlenost je na istorijskom minimumu (bila dok ih demokrate nisu zamandalile u kuce zbog virusa)...

Edited by bohumilo
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bohumilo said:

 

------------------------------------

Nema to veze, Amerika je u dobroj ekonomskoj situaciji (delom zahvaljujuci globalizaciji), poslova ima koliko hoces, crnacka nezaposlenost je na istorijskom minimumu (bila dok ih demokrate nisu zamandalile u kuce zbog virusa)...

 

U tendenciji opadanja nezaposlenosti od 2011 godine su je i crna populacija naravno "profitirala" 

Tramp je samo uzeo zamajac onog sto je vec postojalo i nastavio trend.

 

Ako pogledas tabelu vidis da je ista ta crna populacija pocetkom virusa skocila na isti nivo kao u 2011 pre pocekta spustanja nezaposlenosti, sto navodi na zakljucak da su radili onaj najslabije placeni posao gde je najmanje bolno otpustiti ako si poslodavac.

 

latest_numbers_LNS14000006_2009_2020_all

 

https://data.bls.gov/pdq/SurveyOutputServlet

 

Pretpostavljam da ako Biden pobedi ce biti odlican spin za desnicare da pricaju o velikoj nezaposlenosti i njegovoj krivici, desilo se vec, Bus izazvao ekonomski kolaps, krivica prebacena na Obamu. Opet, ako Tramp pobedi ce jako biti interesantno gledati kojom brzinom ce se spustati nezaposlenost ovaj put. Trampov sistem je da sve protera iz zemlje, koliko je god vise moguce, da bi uposli Amerikance i da ta slika izgleda dobro. Koliko je odrzivo ako pada potreba za proizvodnjom jer pada potreba za potrosnjom se moze viditi u tom slucaju za nekoliko godina, da ne kazem ne u veme kada master za maglu pravi sliku. 

 

Drugo, u US se vode pod nezaposlenima samo oni koji se prijave za nezaposlene (da bi dobili pomoc), ali ne svi nezaposleni koji se ko zna kako snalaze. 

 

Quote

Jobless people are classified into one of two categories by the Bureau of Labor Statistics (BLS)—either unemployed or not in the labor force. To be classified as unemployed in the month they are surveyed, people must be actively looking for work. If they are not actively looking, they are classified as not in the labor force. This is a reasonable distinction to make. In 2017, about 40 percent of American adults were not working in a given month. If all of these adults were actively looking for work and not finding it, this would be an economic crisis. If none of these adults wanted work and were instead voluntarily retired, taking classes, or looking after dependents, it would not be a problem at all.

The unemployment rate is defined as the number of unemployed workers divided by the sum of employed and unemployed workers (or, the labor force). This rate tries exactly to capture what share of the adult population wants work, but hasn’t found it. This is why it is the most commonly referenced measure of “slack” in the labor market, or how many adults need new jobs created for them to fill. Today’s low unemployment rate has led many to conclude that the American labor market has very little slack left in it, and that new jobs going forward will be hard to fill without raising wages (perhaps even to inflationary degrees, the worries go).

 

https://www.epi.org/publication/the-fuzzy-line-between-unemployed-and-not-in-the-labor-force-and-what-it-means-for-job-creation-strategies-and-the-federal-reserve/

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Ajd kad vec vidim koliko strucnjaka ima, nek mi jedan/na od njih kaze da li mozda zna za rasizam izmedju AA populacije?
Da li zna gradaciju kod njih? - nesrecna je konstrukcija, znam, ali nije neutemeljena
Da li bi postena crnkinja bila sa likom iz afrike? Kad kazem bila ne mislim na brak ne daaj boze, no samo na date 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...