Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Mozda nema veze sa aktuelnom temom, ali kad su vec pajkani glavna zanimacija da kazem nesto za dnevnik. Meni i dalje nije jasno kako ljudi ne shvataju koliko je vazno da ne pravis nikakve nagle, sumnjive pokrete pred pajkanima. Mozes se ti cimnuti da poceces dupe, kako da plavci znaju da li potezes za nekim oruzjem ili te stvarno svrbi dupe? Jedino da im kazes. Ali pitanje je da li ce poverovati. Verovatno nece. Ima ona scena iz filma Gran Torino kad Clint krene da vadi cigarete a oni klosari ga izbuse ko svajcarski sir misleci da vadi pucu. Logicna odluka. 
Imati u vidu moj prethodni post, gde sam rekao da ne smatram, da iko treba to da radi duže od 10g. Mi ni ne znamo sta oni sve dožive ili vide.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dude said:

Mozda nema veze sa aktuelnom temom, ali kad su vec pajkani glavna zanimacija da kazem nesto za dnevnik. Meni i dalje nije jasno kako ljudi ne shvataju koliko je vazno da ne pravis nikakve nagle, sumnjive pokrete pred pajkanima. Mozes se ti cimnuti da poceces dupe, kako da plavci znaju da li potezes za nekim oruzjem ili te stvarno svrbi dupe? Jedino da im kazes. Ali pitanje je da li ce poverovati. Verovatno nece. Ima ona scena iz filma Gran Torino kad Clint krene da vadi cigarete a oni klosari ga izbuse ko svajcarski sir misleci da vadi pucu. Logicna odluka. 

 

Uvek razmisljam o policiji kada vidim da zaustave nekog kolima i koliko to mora biti stresno. Prilazi autu i drzi ruku na pistolju koji je u futroli. Samo sekunda je potrebna da vozac otvori prozor i da ga zaustavljeni oprangija. Samo sto je to vec neki drugi problem, losa kontrola oruzja u drzavi. 

 

Ovde se radi o tome da su mnogi bespotrebno podavljeni sa lisicama na rukama, da su mnogi upucani dok su trcali da pobegnu (mozda jesu a mozda nisu krivi) ali oruzje nisu imali i to je bilo vidljivo. Da su upali zeni u kucu bez kucanja i upucali je kao vrapca, a ona bila medicinska sestra, oni pogresili kucu... Takodje se lakse prilazi crncu kao osumnjicenom za nesto sto mozda ne mogu da dokazu, a onda ih hapse ako se ovi pobune jer pitaju razlog hapsenja... Svaka situacija za sebe. Grese i ljudi, a gresi i policija. S razlikom da policija treba da bude obucena ne na kursevima kao sto to rade, nego mnogo mnogo bolje. Ima gamadi i medju njima samo tako. Neki jedva docekaju da stave pistolj za pas i znacku na uniformu i krenu da maltretiraju. 

 

Problem je sto policija mora mnogo strozije obuke da prolazi, a i ljudi koji se naoruzavaju takodje. Ove demonstracije mozda dovedu do nekog novog zakona, ali ja licno sumnjam da ce mnogo sta promeniti.

 

NRA je veliki donator i ekonomski faktor. 

 

Evo spisak gde pare od lobiranja idu za pravo na oruzje (link ima podatke za sva lobiranja, ne samo ovo i to po godinama)

https://www.opensecrets.org/industries/recips.php?ind=Q13++

 

Quote
How much do guns contribute to the economy?
Not only does the manufacture and sale of firearms and hunting supplies create good jobs in the United States, but the industry also contributes to the economy as a whole. In fact, in 2019 the firearms and ammunition industry was responsible for as much as $60.02 billion in total economic activity in the country.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Debates can raise intense emotions, but that doesn’t mean that we should demand ideological conformity because people are made uncomfortable. As members of a university community, we always have the right to respond with our own opinions, but there is no right not to be offended. We certainly have no right to harass people because we don’t like their views. Censorship diminishes true diversity of thinking; vigorous debate enlivens and instructs.

 

 

Ovo je citat iz obracanja vodjstva fakulteta, koji nije bas bitan u ovoj prici, 2015 kada su se neki osetili uvredjenim suprotnim misljenjem. Mislim da je jako adekvatno za ono sto vidimo trenutno u stampi u US, a to je gusenje bilo kakvog drugacijeg misljenja, ili pritiskom iznutra, ili odozgo, a i od javnosti.

 

Prvo je pre oko nedelju dana, NYT povukao naslovnu stranu, zato sto se neka internet publika nasla uvredjenom, da naslov na naslovnoj strani zvuci suvise pozitivno za Trampa. Onda dolazi u istim novinama, ogroman napad na objavljivanje misljenja Senatora Tom Cotton, koji u trenutku dok se svuda razbija i pali, pise da podrzava Trampovu ideju za slanje vojske da smiri nerede. Novine se izvinjavaju i objavljuju da su pogresili jer je text fasisticki (!!!!). Nisam citala text samo sam procitala komentare, i nesto mi ne deluje da bi objavili fasisticki text....

 

Danas se desava, da podnosi ostavku urednik Philadelphia Inquirer, novine koje mene licno iritiraju, sto nema veze sa njihovim pisanjem. Objasnjenje za njegovu ostavku, coveka koji je dobitnik Pulitzerove nagrade:

 

The Philadelphia Inquirer's top editor is resigning after an uproar over a headline lamenting damage to businesses amid turbulent protests denouncing police brutality against people of color, the paper announced Saturday.

The newspaper said Stan Wischnowski, 58, was stepping down as senior vice president and executive editor.

The Inquirer had apologized for a 'horribly wrong' decision to use the headline, 'Buildings Matter, Too,' on a column Tuesday about looting and vandalism on the margins of protests of George Floyd's death in Minneapolis at the hands of a white police officer.

 

I jos nepotvrdjena vest, da konzervativni komentator koji pise redovnu kolumnu u New York Magazine, ove nedelje nece biti objavljena (njegova objava na twiteru) je izazvala spekulacije (iz nepotvrdjenih izvora na twiteru), jer je tvrdnja da je kolumna otkazana, jer se bavi nasiljem na ulicama, i stetom.

Andrew Sullivan, a British journalist, announced on Thursday that the latest installment of his column in New York Magazine would not be running this week. 

He did not publicly state why the column was cancelled.

 

Ovaj tok dogadjaja ne mogu nikako drugacije da nazovem, osim cenzura. I zato onaj pocetni citat. Gde mediji idu, ako imaju "podobne" i "nepodobne" teme, i ako se priklanjaju cenzuri rulje.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje koje treba da se postavi:

 

"Minneapolis, Minn. has been under Democratic control since 1978. Chicago has been under Democratic control for 89 years; its present mayor is a black woman. Philadelphia has had Democratic mayors for 68 years; three of its last five mayors have been black men. Six of the last seven Atlanta, Ga., mayoral administrations were led by black Democratic mayors, and the present mayor is a black woman.

"A city runs its police department and other services; therefore, if there is so much 'systemic racism' in these organizations, why hasn't it been corrected over so many years under Democratic leaders?

"Why aren't these cities garden spots of racial tolerance, understanding, and virtue?"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Police group breaks with Biden amid George Floyd protests

Naravno ovo je sindikat, ne mora bas njihov stav da bude bitan, ali govori kako se dosta policajaca oseca sada.

 

Usrali su motku čim su prišli pod Bajdenovo skute.

 

Ovo je trebao biti apolitički pokret, pokret sa jednim jasnim ciljem. Ali su onda odlučili da ga politizuju, pa me ne bi začudilo da kroz kraći vremenski period izgubi deo podrške. Veliki je broj ljudi koji pokret podržavaju iz ubeđenjea, ali kada na čelu pokreta stavite jednog seronju poput Bajedena ljudi će jednostavno izgubiti interes.

 

edit:

Tramp je nesmotren sa svojim izjavama i to će ga koštati, a u suštini prije covida AA unemployment rate je bio na istorijskom minimumu baš kao i poverty rate. I ne samo AA već je ista priča i sa Latinosima.

 

Inače pod Trampom je zabilježen najniži per year broj AA hapšinja.

 

Daleko od toga da je on sjajan, ali Džo Bajden je još veći govnar od njega.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Liska Manjina said:

Usrali su motku čim su prišli pod ______ skute.

 

Ovo je trebao biti apolitički pokret, pokret sa jednim jasnim ciljem. Ali su onda odlučili da ga politizuju, pa me ne bi začudilo da kroz kraći vremenski period izgubi deo podrške. Veliki je broj ljudi koji pokret podržavaju iz ubeđenjea, ali kada na čelu pokreta stavite jednog seronju poput _________ ljudi će jednostavno izgubiti interes.

 

...

 

Daleko od toga da je on sjajan, ali ________ je još veći govnar od njega.

Ne zamerite upadicu, ali mi je post baš bio simptomatičan... Pri tome ne mislim (samo) na Srbiju, već pre svega na Italiju, ali i još neke zemlje. Živimo u čudesnom dobu. (kraj upadice)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

 

 

Problem je sto policija mora mnogo strozije obuke da prolazi, a i ljudi koji se naoruzavaju takodje. Ove demonstracije mozda dovedu do nekog novog zakona, ali ja licno sumnjam da ce mnogo sta promeniti.

 

NRA je veliki donator i ekonomski faktor. 

 

Evo spisak gde pare od lobiranja idu za pravo na oruzje (link ima podatke za sva lobiranja, ne samo ovo i to po godinama)

https://www.opensecrets.org/industries/recips.php?ind=Q13++

 

 

 

Ljudi koji se naoružavaju u svrhu kriminala ili da naprave neki pokolj za pamćenje, njima nije potreban nikakav zakon i nikakva regulacija ili obuka.

Ako želi napraviti sranje, nabavit će oružje ili će uzeti auto=kamion i gaziti ljude, odnosno iskoristiti će prijevozno sredstvo kao oružje.

 

Uglavnom, meni je bolja solucija biti naoružan i da slobodno mogu upucati nasilnika koji mi je provalio u dom (nisam ljubitelj oružja i ne volim nikakvo oružje osim praćke)

nego 

solucija u kojoj mi svaki klošar može provaliti u stan a ja ga još moram i nahraniti po zakonu. Tako je u HR=EU

provalnik i nasilnik ima svoja prava, kaj ne?

Edited by demag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freethrow said:

Ne zamerite upadicu, ali mi je post baš bio simptomatičan... Pri tome ne mislim (samo) na Srbiju, već pre svega na Italiju, ali i još neke zemlje. Živimo u čudesnom dobu. (kraj upadice)

U pokušaju da ispadneš simpatičan/duhovit, malo si profulao.

 

Pogledaj moje ranije upise na temu Donalda Trampa.

 

U vreme kad se jedan pokret koji je obećavao, pretvara u pro Biden ti odlučuješ da ćutiš i da kritikuješ drugog forumaša u nameri da ga predstaviš kao bota.

 

Rekao bi, dragi prijatelju, da svoje kritike trebaš usmeriti u drugom pravcu.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Mislim da se nismo baš najbolje razumeli. Nisam ni najmanje kritikovao upis, naprotiv, smatram da je potpuno ispravan i, na određeni način, univerzalan. Izvinjavam se ukoliko sam protumačen pogrešno. 

Rano je, nisu svi intelektualni kapaciteti u funkciji. Ja se izvinjavam, obzirom da sam pogrešno protumačio tvoj upis. Tek sad vidim na šta si mislio 😄 mea culpa

 

Isto je zadesilo i Srbiju, jedan pokret koji obećava je propao i to sve zbog profesionalnih-karijernih političara.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Vratimo se na pocetak:

Ni Bajden, ni Tramp nisu rekli onom psihopati u uniformi da udavi coveka koji NIJE MOGAO DA SE BRANI I KOJI JE REKAO DA NE MOZE DA DISE.

Kada ne postoji direktna opasnost po zivot policajca - on ne sme da upotrebi prekomernu silu.

Politicari su, kao lesinari, poleteli da iskoriste opravdane proteste oko policijske brutalnosti, kao sto je i policija iz jedne glupe greske uletela u vecu - jps vecu agresivnost i time izazvala jos goru reakciju.

Na zalost, od Busa starijeg USA nema POTUSA drzavnicki sposobnog  koji ce je voditi u pravcu napretka na unutrasnjem planu i postovanja, koje kao velika nacija zasluzuje, na spoljasnjem planu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, demag said:

Uglavnom, meni je bolja solucija biti naoružan i da slobodno mogu upucati nasilnika koji mi je provalio u dom (nisam ljubitelj oružja i ne volim nikakvo oružje osim praćke)

 

A kako će da ga upucaš ako upadne u pola noći dok si ti u dubokom snu? Zahvaljujući njihovom drugom amandmanu, svaki debil u USA može sebi da nabavi makar pištolj ako ne i automatsku pušku. Ne hvala, ne želim to u mojoj zemlji.

 

Mogu da pišem satima o (ne)logici lakom pristupu oružju, ali je Jim to detaljno (i šaljivo) objasnio:

 

 

U stvari, kad smo već kod oružja - siguran sam da bi i policija bila strpljivija i manje nasilna da je posed oružja mnogo manji. Nije lako biti policajac kada skoro svako može da te zvekne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darko said:

 

A kako će da ga upucaš ako upadne u pola noći dok si ti u dubokom snu? Zahvaljujući njihovom drugom amandmanu, svaki debil u USA može sebi da nabavi makar pištolj ako ne i automatsku pušku. Ne hvala, ne želim to u mojoj zemlji.

 

Mogu da pišem satima o (ne)logici lakom pristupu oružju, ali je Jim to detaljno (i šaljivo) objasnio:

 

 

U stvari, kad smo već kod oružja - siguran sam da bi i policija bila strpljivija i manje nasilna da je posed oružja mnogo manji. Nije lako biti policajac kada skoro svako može da te zvekne.

nikako jer si ti ostavio stan/kucu neosiguranu/otkljucanu. akoj je kuca zakljucana provalniku treba napor da bi provalio uutra a to izazuva neku buku koja bi se taj uspavani verovatno probudio, uzeo pistolj/pusku i odbranio se. ako nema nikakvo oruzje nista mu ne pomaze. panduri ne mogu tako brzo, kao metak, da dodju i spasu te. dakle, moze se mnogo i dugo pisati o opracdanosti posedovalja licnog oruzja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Doorn said:

Kakav izliv leftistickih govana. 

Kao otac dvoje djece sa tamnoputom zenom, od ovog videa mi se povraca.

 

I nemoj samo da neko lupne sa kojeg je sajte. To me ne interesuje. 

 

“Do not have a child with a white person unless you know they are willing to do the work to support that child.”

 


Zasto da se ne lupne, Breitbart. Cedo Stiva Banonon. Sve levo od tog milestona lefticarska govna. 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Breitbart_News

 

Pa nista dobili su i oni (BLM) svoju varijantu Banona. «Divan» svet. Zarozani se sigurno smeska negde jer je i njemu konfrontacija i segregacija po X kriterijuma jedino o cemu misli.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

A kako će da ga upucaš ako upadne u pola noći dok si ti u dubokom snu? Zahvaljujući njihovom drugom amandmanu, svaki debil u USA može sebi da nabavi makar pištolj ako ne i automatsku pušku. Ne hvala, ne želim to u mojoj zemlji.

 

Mogu da pišem satima o (ne)logici lakom pristupu oružju, ali je Jim to detaljno (i šaljivo) objasnio:

 

Bolje imati automatsku pušku, nego glumiti gljivu.

NE trebaš biti u kući kada ti provale, dovoljno je da te nema i dovoljno da je provalnike socijalni slučaj.

Provalnik sa svojom obitelji živi u tvojoj imovini a ti si sa svojom u podstanare

 

Pa ti pevaj

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:


Zasto da se ne lupne, Breitbart. Cedo Stiva Banonon. Sve levo od tog milestona lefticarska govna. 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Breitbart_News

 

Pa nista dobili su i oni (BLM) svoju varijantu Banona. «Divan» svet. Zarozani se sigurno smeska negde jer je i njemu konfrontacija i segregacija po X kriterijuma jedino o cemu misli.

Ja sam rekao leftisticka govna. I jesu. Reagujem na video i stanje u svijetu gdje se radi na podjelama, a meni i mojoj porodici tu nema mjesta. 

Edited by Doorn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Kada ne postoji direktna opasnost po zivot policajca - on ne sme da upotrebi prekomernu silu.

Ja bih to malo drugačije formulisao. Upotrebna prekomerne sile je u slučajevima kada policija koristi nasilne metode da bi sprečili da dođe do određene opasnosti ili za njih ili za društvo. Ukoliko demonstranti, recimo, sede na ulici ne pružaju otpor, onda bi recimo prekomerna upotreba sile bila upotreba palica, pa čak i suzavca. Kada bi se utvrdila prekomerna upotreba sile, policajac bi verovatno bio kažnjen ili suspenzijom ili novčano.

Sa druge strane, u ovom slučuju se radi o ubistvu, pa samim tim se ne radi o prekomernoj upotrebi sile, obzirom da je policajac izašao iz "zone delovanja policije" i ubio čoveka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doorn said:

Ja sam rekao leftisticka govna. I jesu. Reagujem na video i stanje u svijetu gdje se radi na podjelama, a meni i mojoj porodici tu nema mjesta. 


A u svetu onih koji dele pogled na svet Breibarta za vas ima mesta?


Dobro, ako je tako. Ko sam ja da kazem drugacije.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Don Laki Juan said:

Sa druge strane, u ovom slučuju se radi o ubistvu, pa samim tim se ne radi o prekomernoj upotrebi sile, obzirom da je policajac izašao iz "zone delovanja policije" i ubio čoveka.

Obratiti paznju na cinjenicu da su mu drugi policajci (gusteri) ukazali da im se cini da to sto radi nije dobro. Mladji policajci koji su mu rekli da prestane, su isto tako tuzeni kao i ovaj divljak. Ovo delo otvara i pandorinu kutiju sindikata i senioritija, gde ma sta radio stariji policajac, mladi nema prava da prigovara. Sindikati, kakvi su danas su leglo zaraze i trulezi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

 

Mislis na sindikate generalno ili policijski sindikat posebno?

Generalno u svakom sidikatu postoji "seniority" sto po mom misljenju nije dobro i degradira posao. Da se razumemo ne pricam o humanim sidikatima koji su balkanske zemlje dovele u progres, vec o sindikatima u US. Dapace, tema i jeste US.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...