Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 minutes ago, Angelia said:

Stvarno? Drustveno koristan rad za pokusaj ubistva, paljenje policijskih kola, napad na policajca i slicne stvari....Odlicna poruka.

 

Jos bolja poruka je koju su poslali i koja je dovela do ovog, oslobodjeni policajci sa otkazom. Trebalo je pola Amerike upaliti da bi jednog odveli na odgovornost. 

 

Kada smo vec kod ovog, autopsija je opovrgla prvenstveni medicinski izvestaj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kronostime said:

I resenje je u izvodjenju vojske na ulice?

 

 

Upotreba vojske je vrlo delikatna stvar na podrucju svoje drzave, bar smo mi to na Balkanu videli `90-ih.

Najgore moguce resenje.

Zanima me razvoj situacije, hoce li plamsati, razbuktati se ili utuliti. Je li ozbiljnije rukovodjen ili spontan protest...i kud moze odvesti SAD narednih sati, dana...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Jos bolja poruka je koju su poslali i koja je dovela do ovog, oslobodjeni policajci sa otkazom. Trebalo je pola Amerike upaliti da bi jednog odveli na odgovornost. 

 

Kada smo vec kod ovog, autopsija je opovrgla prvenstveni medicinski izvestaj.

 

 

To uopste ne mozes znati da li bi taj policajac bio svejedno uhapsen, a ja u stvari znam da bi.

Sticajem okolnosti znam nekoga kome je brat u policiji u Mineapolisu, i koji kaze da niko iz policije nije sumnjao da ce ga uhapsiti, niti je iko podrzavao ono sto je uradio.

 

1 hour ago, ras kass said:

Sta ce u Starbaksu, po kafu? 

Opljackali su Comcast radnju.....sta mislis da im je odande trebalo?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

@Noćna mora B92 fantazera

Pitaj sta ti nije jasno

 

Moram prvo da iščitam temu unazad, od trenutka kada je situacija eskalirala,  čisto da budem siguran da ne postavljam iste stvari, tj. da se ne ponavljaju. 

 

Ono što me za sada najviše iznenađuje, je tvoje mišljenje da je nekako za apsolutno sve ovo odgovoran Trump, iako koreni problema zbog kojih su protesti i započeti vuku daleko unazad, još iz vremena kada nije bilo apsolutno nikakvog nagoveštaja da bi isti jednog dana mogao da zagazi u političke vode. I tu uopšte ne mislim na rasizam i položaj AA populacije u USA, što su vekovni problemi tamo. 

 

A drugo, da kao neko ko koliko vidim dosta pomno prati celu situaciju, tako odlučno brani Antifa, iako se na Tviteru može naći gomila dokaza u video formatu, gde se jasno vidi ko i kako podstiče vandalizme i kreiranje haosa, još od prve večeri, kada je sve krenulo u Mineapolisu. 

Doduše, niti jedan jedini takav video se ne može pronaći na stranicama koje pripadaju ili su povezane sa MSM, pa mislim da postoji mogućnost da ti jednostavno takav materijal nije bio dostupan, te kao što već rekoh, da prelistam temu, pa ću postavljati ovde sve na šta sam naišao ovih dana. 

 

Za početak, mislim da video koji sam postavio na vrhu stranice sam govori dosta toga, ali to je samo jedan mali delić jedne ogromne slagalice. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Produkt Trampove vlasti je skoro pa revolucija. Ovakav haos nije viđen 50 godina u SAD. Prilično je jasno da on umesto da smiruje situaciju on još dodatno podgreva atmosferu ludačkim izjavama i tvitovanjem jer njemu ovo savršeno odgovara. On će za ovo da optuži medije i DS i da glumi žrtvu a što je najvažnije niko više ne priča o katastrofi koju je korona napravila i za koju je on najodgovorniji što je eskalirala do ovog nivoa. Odlično odrađen posao Trampovog tima.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Angelia said:

To uopste ne mozes znati da li bi taj policajac bio svejedno uhapsen, a ja u stvari znam da bi.

Sticajem okolnosti znam nekoga kome je brat u policiji u Mineapolisu, i koji kaze da niko iz policije nije sumnjao da ce ga uhapsiti, niti je iko podrzavao ono sto je uradio.

 

 

Da sam ja tebi sedela na vratu 8 minuta i ti zavrsila u mrtvacnici dok je to neko snimao, ja bi bila corkirana u roku od odmah i svi ti sto demonstriraju to znaju i traze jednak tretman za sve. 

 

19 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Moram prvo da iščitam temu unazad, od trenutka kada je situacija eskalirala,  čisto da budem siguran da ne postavljam iste stvari, tj. da se ne ponavljaju. 

 

Ono što me za sada najviše iznenađuje, je tvoje mišljenje da je nekako za apsolutno sve ovo odgovoran Trump, iako koreni problema zbog kojih su protesti i započeti vuku daleko unazad, još iz vremena kada nije bilo apsolutno nikakvog nagoveštaja da bi isti jednog dana mogao da zagazi u političke vode. I tu uopšte ne mislim na rasizam i položaj AA populacije u USA, što su vekovni problemi tamo. 

 

A drugo, da kao neko ko koliko vidim dosta pomno prati celu situaciju, tako odlučno brani Antifa, iako se na Tviteru može naći gomila dokaza u video formatu, gde se jasno vidi ko i kako podstiče vandalizme i kreiranje haosa, još od prve večeri, kada je sve krenulo u Mineapolisu. 

Doduše, niti jedan jedini takav video se ne može pronaći na stranicama koje pripadaju ili su povezane sa MSM, pa mislim da postoji mogućnost da ti jednostavno takav materijal nije bio dostupan, te kao što već rekoh, da prelistam temu, pa ću postavljati ovde sve na šta sam naišao ovih dana. 

 

Za početak, mislim da video koji sam postavio na vrhu stranice sam govori dosta toga, ali to je samo jedan mali delić jedne ogromne slagalice. 

 

 

Mislim da pogresno citas. Tramp je samo otklopio lonac koji se kuvao svojom retorikom i svojim delovanjem (cak i kroz zakone i objave). 

Ono sto sam ja napisala je da sistemski problem nikada nije resen, ali je drzan pod kontrolom i da je sada eskaliralo zahvaljujuci njemu, pritom ne ume posto je nestrucan za sve osim bankrote da drzi to pod kontrolom. 

 

Drugo, batina ima dva kraja. Ono sto ti vidis je da ANTIFA divlja, a ono sto ne vidis bas jasno je da oni drugi divljaju tise i mirnije i polagano guse ostale. 

 

7 minutes ago, uini said:

 

o ne, rookie mistake. 

 

Kasno sam videla 😄

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Da sam ja tebi sedela na vratu 8 minuta i ti zavrsila u mrtvacnici dok je to neko snimao, ja bi bila corkirana u roku od odmah i svi ti sto demonstriraju to znaju i traze jednak tretman za sve. 

 

 

Ne moze da budem jednak tretman za sve, ti nisi policajac, tako da za tebe ne vaze ista pravila. Oni imaju drugacije procedure. Otpustanje je uvek prva, ili kod manjih stvari suspenzija, dok nemaju rezultate istrage.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ne moze da budem jednak tretman za sve, ti nisi policajac, tako da za tebe ne vaze ista pravila. Oni imaju drugacije procedure. Otpustanje je uvek prva, ili kod manjih stvari suspenzija, dok nemaju rezultate istrage.

 

Jbg. reci to milionima kojima je odmah bilo jasno da je ubistvo po sredi jer su skoro pa gledali uzivo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Ne moze da budem jednak tretman za sve, ti nisi policajac, tako da za tebe ne vaze ista pravila. Oni imaju drugacije procedure. Otpustanje je uvek prva, ili kod manjih stvari suspenzija, dok nemaju rezultate istrage.

Znaci ako si policajac za tebe vaze druga pravila?To je problem.Kako moze za isto delo da vaze drugacija pravila...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, 12Laki said:

Znaci ako si policajac za tebe vaze druga pravila?To je problem.Kako moze za isto delo da vaze drugacija pravila...

 

U sustini policajac ima pravo da primeni silu ako to situacija nalaze (uglavnom se radi o slucajevima kada neko prijavi pljacku, napad, da je ugrozen a napadac naoruzan, organizovani kriminal... ), a ako dodje do ubistva onda ide na istragu (doduse moze da ide na istragu i za manja dela, tipa provale bez sudskog naloga...). Ovaj covek je zaginuo zbog prijave za mogucu falsifikovanu novcanicu od 20$. 

Medjutim, uvek se te istrage vode iz kamera koji svaki od njih ima i cesto se ne znaju (ostanu nezapazeni ili nisu zastupljeni u medijima) kakav je rezultat istrage. Moze da se otegne u nedogled. Cesto se te istrage zavrsavaju zataskavanjem, ali ako dobiju medijski paznju onda bas ne prolazi zataskavanje tek tako. 

 

Ovaj snimak je prosao svim drustvenim mrezama u roku od minut kada je prestao da bude sniman i sirio se na sve koji te mreze koriste. Vecina je bila zgrozena jer je gledala skoro real time ubistvo, krenule su demonstracije porukama na mrezama isto, policija upotrebila suzavce i ostalo je istorija. 

 

2014 godine se desava slican slucaj, gde policajci dave mirnog crnca i on umire. Pokrenuli su istragu i na kraju se zavrsilo time sto je Barr otpustio policajce kao nevine. To je simbolika da policija moze mirno da davi crnce i da bude oslobodjena. Zato se odmah i izaslo na ulice. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, 12Laki said:

Znaci ako si policajac za tebe vaze druga pravila?To je problem.Kako moze za isto delo da vaze drugacija pravila...

Tako, isto kao sto vojnik koji pocini neko delo spada pod pravila vojske a ne civilna.

U slucaju policije mora da se proveri prvo da li je pocinjeno krivicno delo, ili je delovao u skladu sa situacijom, i stitio javnost....

Zato sto optuzba za policajca ima katastrofalne posledice, vece nego za civila. Pa je zato i procedura drugacija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lika koji je udavio coveka su "otpustali" dvadeset godina sa isto toliko prijava. Da su ga premestili na neko cata mesto posle trece ucinili bi i njemu uslugu. Ne bi isao u zatvor zbog ubistva.

 

1 hour ago, 12Laki said:

Znaci ako si policajac za tebe vaze druga pravila?To je problem.Kako moze za isto delo da vaze drugacija pravila..

 

Sad ukacih sta si pitao? Daju im fore, jer im je (americki) koncept policijskog delovanja proaktivan da se tako izrazim. 

 

Treba da se nadje neko ko barata oruzjem, zna neke procedure i radice za male pare. Bivsa vojska i skolovani policajci. Ovaj je bio VP i radio je kao izbacivac i obezbedjenje u nocnom klubu. A i ubijeni takodje. Uopste nije iskljuceno da su se poznavali.

 

1 hour ago, Klotzen said:

Produkt Trampove vlasti je skoro pa revolucija. Ovakav haos nije viđen 50 godina u SAD. Prilično je jasno da on umesto da smiruje situaciju on još dodatno podgreva atmosferu ludačkim izjavama i tvitovanjem jer njemu ovo savršeno odgovara. On će za ovo da optuži medije i DS i da glumi žrtvu a što je najvažnije niko više ne priča o katastrofi koju je korona napravila i za koju je on najodgovorniji što je eskalirala do ovog nivoa. Odlično odrađen posao Trampovog tima.

 

Ovako se ne pise rec voda.

Edited by Plavi Golub
Typo
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...