Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

21 minutes ago, Mama_mia said:

 

a istraga ce da utvrdi sta je po sredi, recimo ne znam da li je primenjeni policijski zahvat zabranjen i zbog cega je primenjen

 

 

Ako se neko opire hapsenju, smrtni ishod je moguc. Istraga ce pokazati o cemu se radi.

Ja sam jos od prvog slucaja gde se pokazalo kao problematicno zauzimati stav na osnovu limitiranih informacija prestala da pravim zakljucke, i cekam ishod.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Ja nisam rekla da je on bilo sta rekao, trazili su da klobuchar uradi vetoing.

Rekla sam da je ocigledno vec neko vreme da ta zena treba da bude POC. Sve ostalo ce tesko da dobije manjinsko glasanje.

Posto niko ne veruje da Biden moze da odradi 4 godine mandata, onda se racuna ko ce biti VP

 

Pa ne znam, onda neka ne idu na glasanje, ostace im Tramp... 

 

Klobuchar su trazili proveru kao potencijalni kandidat. Ima gomilu potencijalnih kandidata a ocito da Biden nece da bira bez provere. Neki su odbili proveru kao Jeanny Shaheen, neki pristali kao Maggie Hassan... 

 

Ali naravno da je bitno ko ce biti VP, samo sto se to ne bira po boji nego po spobnosti. Stacey Abrams sigurno nije neko ko bi dobro zamenio predsednika. Kao sto ni Pence isto nije. Tramp se takodje tesko bori sa demencijom, pitanje je da li on moze da izgura jos 4 godine, a onda ostane Pence 😑 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ako se neko opire hapsenju, smrtni ishod je moguc. Istraga ce pokazati o cemu se radi.

Ja sam jos od prvog slucaja gde se pokazalo kao problematicno zauzimati stav na osnovu limitiranih informacija prestala da pravim zakljucke, i cekam ishod.

 

Kakav god da je ishod, ovaj je davio ovog uhapsenog dok ga nije dokrajcio. Nisu mogli da mu stave lisice njih dvojica i uguraju u auto, nego su mu presudili na licu mesta? 

Inace, nije bas tesko zakljuciti da su ga davili pored policijskih kola, a ne par stotina metara dalje pa nisu mogli da ga savladaju do auta, sve i da se opirao ne znam kako... 

 

 

Evo, ovog su isto udavili. Samo im je rekao da ga ne diraju, nije se opirao, mogli su doci i reci da se okrene da mu stave lisice, nisu ni pokusali. Panduri su proglaseni nevinim 2019. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Baby said:

 

 

Evo, ovog su isto udavili. Samo im je rekao da ga ne diraju, nije se opirao, mogli su doci i reci da se okrene da mu stave lisice, nisu ni pokusali. Panduri su proglaseni nevinim 2019. 

Nisam bila porotnik na sudjenju i nisam cula dokaze - ako su proglaseni nevinim i u istrazi nema nista sumnjivo (recimo kao sto je u LA bilo kad su onog prebili pa izbila pobuna) malo mi bezveze da izvodim zakljucke, sta ja znam sta se tu desilo na osnovu nekog kratkog videa. Sto naravno ne znaci da nema situacija policijske brutalnosti, ocigledno je ima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Only 63 people were hospitalized with suspected COVID-19 in New York City on Monday - a tenth of how many went into hospitals on March 20, the day the city shut down - but Mayor Bill de Blasio is adamant about keeping the lockdown going until June at least. 

New York City is the last region in the state of New York to reopen and de Blasio has been vague about when the first phase will begin. 

It has met five of the seven reopening requirements set out by Gov. Cuomo but is still two percent short on hospital capacity and doesn't have enough contact tracers. 

Long Island, by contrast, has not had a steady decrease in cases for 14 days, nor does it have enough contact tracers, but it will begin reopening tomorrow. 

Mid-Hudson also does not have enough contact tracers but it reopens on Monday. 

Neither the Mayor's office nor the Governor's office have explained why other regions are able to reopen before requirements are met but New York City can't. 

The number of hospital beds required to reopen is only 420 - less than half what was on the USNS Comfort, a Navy ship supplied by the federal government to the city but which was waved off at the end of April.

Why the extra beds have not been added again remains a mystery. 

Only 63 people were hospitalized with suspected COVID-19 cases on Monday. On March 20, the day the city fully shut down, 661 were hospitalized.

There were 73 deaths across the entire state of New York on Monday which is the lowest number since March 25.

.....

It needs 30 percent of its hospital beds but is lacking around 420 to reach that number. Another 800 or so contact tracers still need to be hired to meet the target of 2,500 which de Blasio says will be achieved 'in the first two weeks of June.' 

 

 

Ma jok nije politika u pitanju :classic_smile: Znaci bolnice koje su bile namenjene za Covid, nikad nisu popunile kapacitete, njih su rasturili, brod poslali nazad. tracere nisu zaposlili a tvrde da "grad" ne ispunjava uslove, koje su arbitrarno postavili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Angelia said:

Nisam bila porotnik na sudjenju i nisam cula dokaze - ako su proglaseni nevinim i u istrazi nema nista sumnjivo (recimo kao sto je u LA bilo kad su onog prebili pa izbila pobuna) malo mi bezveze da izvodim zakljucke, sta ja znam sta se tu desilo na osnovu nekog kratkog videa. Sto naravno ne znaci da nema situacija policijske brutalnosti, ocigledno je ima.

 

Nema dokaza, Bill Barr raspustio slucaj, kao sto je raspustio ovo sa berzom i senatorima i gomilu drugih sranja koje je napravio.

Inace, raspustio je i #obamagate a verujem da bi imao pokrice za ostale pizdarije koje radi. Zasto nije dopustio istragu ako nesto postoji? 

Tip ce da demolira pravni sistem samo tako, napravili su da je toliko rastegljivo da verujem da se Trampovcima nece dopasti kada dodje sledeci demokratski predsednik koji ce da to zloupotrebljava do mile volje. 

 

Inace, 4 pandura su za sada dobila otkaz za ono davljenje, a FBI istrazuje dalje, mozda (trebalo bi) sledi tuzba. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Inace, 4 pandura su za sada dobila otkaz za ono davljenje, a FBI istrazuje dalje, mozda (trebalo bi) sledi tuzba. 

Otkaz i optuznica nisu isto, ne desavaju se iz istog razloga.

Uostalom nemam pojma kakve veze ima jedan incident, i ako je policijska brutalnost, sa politikom. To je crna hronika, kad zavrse istragu znacemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Otkaz i optuznica nisu isto, ne desavaju se iz istog razloga.

Uostalom nemam pojma kakve veze ima jedan incident, i ako je policijska brutalnost, sa politikom. To je crna hronika, kad zavrse istragu znacemo.

 

Hvala sto si mi objasnila 🙂

 

Incident sam po sebi nema nikakve veze sa politikom, medjutim sudski odbacujuci jedan slucaj daje otvorena vrata da se stvari ponavljaju, kao sto se desilo. Sa politikom ima veze Barr koji ne radi posao kako treba. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Hvala sto si mi objasnila 🙂

 

Incident sam po sebi nema nikakve veze sa politikom, medjutim sudski odbacujuci jedan slucaj daje otvorena vrata da se stvari ponavljaju, kao sto se desilo. Sa politikom ima veze Barr koji ne radi posao kako treba. 

Nisam ti nista objasnjavala zato sto zahteva dugo objasnjavanje a nemam vremena, samo sam dala misljenje.

Ima dosta stvari sto ostavlja otvorena vrata, daleko opasnije nego moguci propusti u istrazi policajaca.

 

Recimo impichment i Russuan probe, dve stvari koje su daleko opasnije kao presedani.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

 

Recimo impichment i Russuan probe, dve stvari koje su daleko opasnije kao presedani.

 

Dogod je Barr tu, nista nece biti kako treba, jer on cini neke ustupke da bi mogao da rovari na drugu stranu. Uzasan lik. 

Sve treba ispitati, ja sam za. Nebitno ko je, Tramp, Obama, Hilari... sve mora biti transparetno. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Dogod je Barr tu, nista nece biti kako treba, jer on cini neke ustupke da bi mogao da rovari na drugu stranu. Uzasan lik. 

Sve treba ispitati, ja sam za. Nebitno ko je, Tramp, Obama, Hilari... sve mora biti transparetno. 

Ne moze nikad sve da bude transparetno, to je prosto nemoguce. Zato sto bi to ugrozilo bezbednost, mi smo kao glasaci/drzavljani, laici. Neke stvari nisu transparentne, zato sto bi otkrivanje ugrozilo nacionalnu bezbednost.

Mora da postoji minimum poverenja u sistem - zato imamo podelu vlasti, iliti grane u US, koje treba da kontrolisu da nema zloupotreba.

 

Nemam pojma sto si toliko protiv Barra, mislim mozda si u pravu, ali realno nisam videla nesto ocigledno protiv njega.

Ja ni protiv Hilari ne drzim Bengazi, niti protiv Obame ono suskanje sa rusima...kao sto ni protiv Trampa ne drzim razgovor sa Ukrajinom. To sve spada pod normalno laganje politicara i/ili diplomatiju.

 

Problem nastaje kad se kod razlicitih ljudi primenjuju razliciti arshini. To je vec licemerje.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Angelia said:

Ne moze nikad sve da bude transparetno, to je prosto nemoguce. Zato sto bi to ugrozilo bezbednost, mi smo kao glasaci/drzavljani, laici. Neke stvari nisu transparentne, zato sto bi otkrivanje ugrozilo nacionalnu bezbednost.

Mora da postoji minimum poverenja u sistem - zato imamo podelu vlasti, iliti grane u US, koje treba da kontrolisu da nema zloupotreba.

 

Nemam pojma sto si toliko protiv Barra, mislim mozda si u pravu, ali realno nisam videla nesto ocigledno protiv njega.

Ja ni protiv Hilari ne drzim Bengazi, niti protiv Obame ono suskanje sa rusima...kao sto ni protiv Trampa ne drzim razgovor sa Ukrajinom. To sve spada pod normalno laganje politicara i/ili diplomatiju.

 

Problem nastaje kad se kod razlicitih ljudi primenjuju razliciti arshini. To je vec licemerje.

 

Sve je to tacno osim u slucaju ako dodje do zloupotrebe polozaja, onda mora da postane transparentno inace bi znacilo da svaka vlast koja zauzme poziciju moze da radi sta im je volja. 

 

Grane koje kontrolisu tu zloupotrebu su razmontirane trenutno, svakodnevno napadane da bi bile ometene da rade ono sto im je u opisu posla. 

 

Barr je najkorumpiranija osoba koja ce demolirati sudstvo nacisto. Mislim da masis pojam diplomatije. Diplomatija se odnosi na medjunarodne odnose a Ukrajina je sve osim toga. Koje medjunarodne odnose je Tramp sa Ukrajinom resavao?

Obamino suskanje sa Rusijom ni ne postoji, jer je on upozorio Trampa sta Flin radi, a Tramp to iskoristio protiv njega, pritom poslusao savet dok mu je koristilo. Tramp je tu izneo gomilu nelogicnosti u njegovim optuzbama samo zato sto je Obama rekao da Flina nisu smeli tako lako otpustiti. Pa je Tramp istog tog Flina kojeg je zaposlio, pa otpustio zbog laganja FBI, da bi insisirao na oslobadjanju jer je optuzba lazna (Flin je dva puta priznao da je lagao, pa kada je Bar uhvatio pod svoje, promenio iskaz i nasao se na slobodi). 

Obama nije imao vise nikakvu vlast niti vremena da ista proispita sa Flinom, posto se to desavalo posle izbora. Ali svakako drzim da treba da se ispita, a ne odbaci. Bojim se da je odbaceno da ne bi kompromitovalo Trampa, ali Obama ako je kriv, neka "visi" za svoju krivicu. 

 

Problem nastaje kada neki traze drugaciji tretman od ostalih, pa kada naidje na zid onda vredja, place i izmislja. Mislim, kako bi se gledalo eto na Obamu da je izjavio ikada "ja sam predsednik, ja mogu sta hocu?" Isti oni Republikanci koji su odvodjeni jedan po jedan na razgovore u ceti oka pred glasanje za impicment bi sami podigli optuzbu samo za tu izjavu da impicuju Obamu (bilo kog demokratskog predsednika, Obama je primer). 

 

Evo Tramp sada napada Sessionsa kojeg je on zaposlio, pa ga otpustio jer nije hteo da kroji zakon po Trampu, pa na njegovo mesto stavio Barra koji je voljan cini ustupke i ciji je zadatak bio da demolira Muellerovu istragu, sto je uradio sa velikim zadovoljstvom. 

Nikada nismo saznali istinu sta je bilo sa Epsteinom, a ni necemo dogod je Tramp na vlasti, ostace samoubistvo gde su dva cuvara zaglavila zatvor... bas simpaticno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Sve je to tacno osim u slucaju ako dodje do zloupotrebe polozaja, onda mora da postane transparentno inace bi znacilo da svaka vlast koja zauzme poziciju moze da radi sta im je volja. 

 

Grane koje kontrolisu tu zloupotrebu su razmontirane trenutno, svakodnevno napadane da bi bile ometene da rade ono sto im je u opisu posla. 

 

Barr je najkorumpiranija osoba koja ce demolirati sudstvo nacisto. Mislim da masis pojam diplomatije. Diplomatija se odnosi na medjunarodne odnose a Ukrajina je sve osim toga. Koje medjunarodne odnose je Tramp sa Ukrajinom resavao?

Obamino suskanje sa Rusijom ni ne postoji, jer je on upozorio Trampa sta Flin radi, a Tramp to iskoristio protiv njega, pritom poslusao savet dok mu je koristilo. Tramp je tu izneo gomilu nelogicnosti u njegovim optuzbama samo zato sto je Obama rekao da Flina nisu smeli tako lako otpustiti. Pa je Tramp istog tog Flina kojeg je zaposlio, pa otpustio zbog laganja FBI, da bi insisirao na oslobadjanju jer je optuzba lazna (Flin je dva puta priznao da je lagao, pa kada je Bar uhvatio pod svoje, promenio iskaz i nasao se na slobodi). 

Obama nije imao vise nikakvu vlast niti vremena da ista proispita sa Flinom, posto se to desavalo posle izbora. Ali svakako drzim da treba da se ispita, a ne odbaci. Bojim se da je odbaceno da ne bi kompromitovalo Trampa, ali Obama ako je kriv, neka "visi" za svoju krivicu. 

 

Problem nastaje kada neki traze drugaciji tretman od ostalih, pa kada naidje na zid onda vredja, place i izmislja. Mislim, kako bi se gledalo eto na Obamu da je izjavio ikada "ja sam predsednik, ja mogu sta hocu?" Isti oni Republikanci koji su odvodjeni jedan po jedan na razgovore u ceti oka pred glasanje za impicment bi sami podigli optuzbu samo za tu izjavu da impicuju Obamu (bilo kog demokratskog predsednika, Obama je primer). 

 

Evo Tramp sada napada Sessionsa kojeg je on zaposlio, pa ga otpustio jer nije hteo da kroji zakon po Trampu, pa na njegovo mesto stavio Barra koji je voljan cini ustupke i ciji je zadatak bio da demolira Muellerovu istragu, sto je uradio sa velikim zadovoljstvom. 

Nikada nismo saznali istinu sta je bilo sa Epsteinom, a ni necemo dogod je Tramp na vlasti, ostace samoubistvo gde su dva cuvara zaglavila zatvor... bas simpaticno. 

Neke stvari si pogresno razumela, izvini, imam posla sada pa cu ti odgovoriti detaljno sutra.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Neke stvari si pogresno razumela, izvini, imam posla sada pa cu ti odgovoriti detaljno sutra.

 

Pozz

 

Ne moras. Svodi se jedan o plocu drugi o kamen.

 

https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/04/how-to-destroy-a-government/606793/

 

Znam da neces da procitas i znam da te ne interesuje, ali mozda shvatis da ljubav prema predsedniku nije ljubav prema Americi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Ne moras. Svodi se jedan o plocu drugi o kamen.

 

https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/04/how-to-destroy-a-government/606793/

 

Znam da neces da procitas i znam da te ne interesuje, ali mozda shvatis da ljubav prema predsedniku nije ljubav prema Americi. 

Znam da ne moram, nego hocu da ti ukazem gde si pogresila. Nemam pojma kakva te ljubav prema predsedniku spopala :classic_smile: Uvek me cudi kad neko emotivno reaguje prema drzavnom aparatu, ukljucujuci i ovaj text.

11 hours ago, Baby said:

 

Barr je najkorumpiranija osoba koja ce demolirati sudstvo nacisto. Mislim da masis pojam diplomatije. Diplomatija se odnosi na medjunarodne odnose a Ukrajina je sve osim toga. Koje medjunarodne odnose je Tramp sa Ukrajinom resavao?

 

Nisam do sad cula o Barrovoj korupciji, ako mozes neki primer.

A sa ukrajinom, Tramp je raspravljao pomoc koju US daje Ukrajini, to ne rade zato sto su fini, nego zato sto je to deo medjunarodnih odnosa.

 

11 hours ago, Baby said:

 

 

Obamino suskanje sa Rusijom ni ne postoji, jer je on upozorio Trampa sta Flin radi, a Tramp to iskoristio protiv njega, pritom poslusao savet dok mu je koristilo.

 

 

Nemam pojma sta pricas o Flinu, mislim ocigledno je da je Flin ciljan. Ja pricam o onom suskanju sa Medvedevim koje je uhvaceno na mikrofonu.

11 hours ago, Baby said:

 

 

Evo Tramp sada napada Sessionsa kojeg je on zaposlio, pa ga otpustio jer nije hteo da kroji zakon po Trampu, pa na njegovo mesto stavio Barra koji je voljan cini ustupke i ciji je zadatak bio da demolira Muellerovu istragu, sto je uradio sa velikim zadovoljstvom. 

 

I ptice na grani znaju da je Muellerova istraga bila politicko proganjanje a ne legitimna istraga.

 

11 hours ago, Baby said:

 

Nikada nismo saznali istinu sta je bilo sa Epsteinom, a ni necemo dogod je Tramp na vlasti, ostace samoubistvo gde su dva cuvara zaglavila zatvor... bas simpaticno. 

Kakve veze ima Epstein sa Trampom? Pa to ni demokrate nisu nikad tvrdile, upravo suprotno, Epstein je bio demokratski "donor" a evo sad izlazi i da ga je klinton posecivao na ostrvu. Oko Trampa su probali prvo da naprave pricu, pa su odustali jer nije bilo nikakvih kontakta izmedju njih od 2006. Imas sudski zapis jedne od zrtava koja je pre 2006 svedocila da joj je Tramp pomogao da se izvuce i nakon toga prekinuo kontakte sa Epsteinom. 

Epstein se vezuje samo za Klintonove i "high-ranking democrats'.

 

Necemo valjda sve lose pripisivati Trampu kad nema ni trunke razloga?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Uvek me cudi kad neko emotivno reaguje prema drzavnom aparatu, ukljucujuci i ovaj text.

 

 

Evo, ovde se slazemo 100% 😄

 

Just now, Angelia said:

 

Necemo valjda sve lose pripisivati Trampu kad nema ni trunke razloga?

 

Ovo sada vec ponavljas konstantno. 

Ponudila sam ti link da pogledas dokumentarce o Trampu, da bi dobila uvid o kakvom coveku se radi i na koji nacin obavlja poslove. Odbila si. On se u medjuvremenu u svojoj 70toj godini nije promenio i postao cestit.

 

Ponudila sam drugi link na kojem si se zaglavila u drugoj recenici jer po tvojoj oceni nije tacno.

 

Stavila sam ti sada link da procitas kako funkcionisu stvari od kada je on dosao i mozda uvidis koliko je opasno, verovatno nisi ni procitala redak jer to rusi sneska. 

 

4 minutes ago, Angelia said:

 

I ptice na grani znaju da je Muellerova istraga bila politicko proganjanje a ne legitimna istraga.

 

 

Da, sve ptice koje veruju u Trampovu propagandu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da kažem da je ovo najjezivije i najužasnije nešto što sam video u svom životu.

Možda ovo nije zločin koji je najkrvoločniji. Ne samo na filmovima, postoje snimci realnih dogadjaja koji su na svoj način veći masakr.

Ali ne znam, ovo mi je... stvarno sam uznemiren ceo dan.
U sred bela dana, u sred velikog i modernog grada, na sred ulice, lice reda i mira ubija na ovaj način čoveka koji moli za pomoć moleći za vazduh.
Da ga je zaklao sa 15 uboda bilo bi manje potresno (naravno i to je mnogo potresno).
Ali ovaj način, ta želja da se ljudsko biće maksimalno ponizi, koleno preko vrata, i to traje, dok čovek liže prašinu sa ulice i guši se, a monstrum mrtav ladan, samouveren u svoju dominaciju.

Sa tasmanijskim djavolom da se rvao, postoje načini da se onesposobi neko, policajci prolaze obuku.

Užas.


Posledice ovoga će biti užasne.


Ljudi se stalno osvrću na neki ekonomski aspekt trenutnog svetskog društva, ja sam mnogo zabrinutiji za socijološki.
Godine borbe protiv rasizma, sa kakvim takvim uspehom su dosta uništene, prvo Koronom. Ekonomija sama ispegla sebe, ako se postave pravila igre na tržištu, može samo da se izvrši malo drugačija preraspodela.
Problem toga kako se ljudi osećaju posle Korone je veći problem. Sada je mnogo lakše da se kaže "Ma jebeni, smrdljivi Kinezi".
A takve stvari su pandorina kutija, jednom kad otvoriš to, ode, ćao-zdravo. Ako seo omasovi rasistički doživljaj povodom Kineza, zašto ne bi i protiv Crnaca? Kad jednom upadneš u tu rupu, nema nazad, to samo ide dublje.

Sad i ovaj dogadjaj.

Užasna godina, užasna...

Edited by BattleBender
  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

 

Ovo sada vec ponavljas konstantno. 

Ponudila sam ti link da pogledas dokumentarce o Trampu, da bi dobila uvid o kakvom coveku se radi i na koji nacin obavlja poslove. Odbila si. On se u medjuvremenu u svojoj 70toj godini nije promenio i postao cestit.

 

 

Vidi Baby, po milioniti put, mene ne interesuje kakav je covek Tramp, kao sto me nije interesovalo kakav je covek Obama, mene samo interesuje kako radi svoj posao, posao Predsednika. Necu sa njim piti kafu, niti mi ulazi u kucu. Interesuje me program koji nudi i stvari koje ce da sprovodi, i tu nista ne idealizujem pa da ocekujem da ce sve da ispuni.

Da li voli macke ili pse, da li voli plavuse ili crnke, za njegov posao nije relevatno.

U DCju ima jako mnogo losih ljudi, u bilo kojoj politickoj opciji, ali ni to me ne interesuje, jer se necu s njima druziti. Interesuje me samo sta rade na svojoj poziciji.

 

23 minutes ago, Baby said:

 

Da, sve ptice koje veruju u Trampovu propagandu. 

 

 

Ma jok, ja verujem demokratama, svima onima sto su svedocili, FBI, i ostali, i svi govorili da nema nikakvih dokaza da je bilo saradnje sa Rusijom. 

Idi procitaj transkripte. Dve godine istrage, i nista.

Kako je to Trampova propaganda?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Vidi Baby, po milioniti put, mene ne interesuje kakav je covek Tramp, kao sto me nije interesovalo kakav je covek Obama, mene samo interesuje kako radi svoj posao, posao Predsednika. Necu sa njim piti kafu, niti mi ulazi u kucu. Interesuje me program koji nudi i stvari koje ce da sprovodi, i tu nista ne idealizujem pa da ocekujem da ce sve da ispuni.

Da li voli macke ili pse, da li voli plavuse ili crnke, za njegov posao nije relevatno.

U DCju ima jako mnogo losih ljudi, u bilo kojoj politickoj opciji, ali ni to me ne interesuje, jer se necu s njima druziti. Interesuje me samo sta rade na svojoj poziciji.

 

Ma jok, ja verujem demokratama, svima onima sto su svedocili, FBI, i ostali, i svi govorili da nema nikakvih dokaza da je bilo saradnje sa Rusijom. 

Idi procitaj transkripte. Dve godine istrage, i nista.

Kako je to Trampova propaganda?

 

Pa ti to ne zelis da vidis, nego se uzdas u predsednikovu propagandu. 

Kako moze da radi dobro posao ako demolira sistem kojem se jel svi ovde toliko divimo?

 

Ne zelis da procitas i napravis sliku kakve ce biti posledice (kroz istoriju drugih drzava). Za saku dolara od taksi, dizanja nivoa crkve na presto interesa i "pro life" kombinacije su se masovno prodali. 

 

Citala sam transkript i videla gde skripi. Ti si to opravdala i korupmpirane republikance koji su mu spasili stolicu proglasila da slucaj nije ni treba da se desi (impicment). Da, trebao je, jer razgovor sa Ukrajinom nije diplomatija. Postoje agencije koje se bave israzivanjima koje se ticu nacionalne bezbednosti, a Tramp je to uzeo u svoje ruke i napravi mali "fantasticni poziv" i zaobisao kompletan protokol. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Pa ti to ne zelis da vidis, nego se uzdas u predsednikovu propagandu. 

Kako moze da radi dobro posao ako demolira sistem kojem se jel svi ovde toliko divimo?

 

 

:smiley13: Umesto da se pouzdam u propagandu filmova, o tome kakav je neko covek.... Politika i dobrota ....

Ne brini, sistem je solidan, samo je malo protresao karijeriste, i pokazao nam koliko su problematicni kad se suvise usede u svojim foteljama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na youtube kanalu Cirsd-a objavljen je intervju Vuka Jeremica sa Janom Bremerom, govorili su o geopolitickoj borbi SAD i KIne, Trampovoj taktici u borbi protiv Kine, polozaju Evrope tj. EU, polozaju Srbije... jako zanimljiv jednocasovni razgovor. Pa ko voli tu temu preporuka. Imajuci u vidu da je polozaj SAD u Srbiji jako kompromitovan, da je Srbija odavno oglasna tabla anti anglofilstva te da obican covek ne moze nigde da cuje pravo stratesko analiziranje, stvarno ovih sat vremena brzo prodje...

Edited by suptil
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan intervju. Spominjali su ga na N1 tog dana pa sam ga ja tako našao ali definitivno je ekstremno teško naći ozbiljnije informacije o međunarodnim odnosima širom sveta u Srbiji. Mi nemamo ni kvalitetne analize o našim komšijama a kamoli o velikim pitanjima i konfliktima koji su aktuelni u svetu danas. Preporuka i od mene za intervju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, suptil said:

Na youtube kanalu Cirsd-a objavljen je intervju Vuka Jeremica sa Janom Bremerom, govorili su o geopolitickoj borbi SAD i KIne, Trampovoj taktici u borbi protiv Kine, polozaju Evrope tj. EU, polozaju Srbije... jako zanimljiv jednocasovni razgovor. Pa ko voli tu temu preporuka. Imajuci u vidu da je polozaj SAD u Srbiji jako kompromitovan, da je Srbija odavno oglasna tabla anti anglofilstva te da obican covek ne moze nigde da cuje pravo stratesko analiziranje, stvarno ovih sat vremena brzo prodje...

 

Interesantan intervju. Iznenadio me Vuk Jeremic. On nije neki lik na kog sam ja puno obracala paznje, medjutim ovo je odradio vise nego odlicno. Pitanja super, tacno se vidi razlika kada neko vodi intervju ko barata sa materijom, nego neki novinar padobranac koji ni ne razume sta pita, kao sto je vecina. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...