Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

20 minutes ago, Angelia said:

Nema ni amandman koji kaze da je zdravstveno univerzalno, tako da razvilo se kako se razvilo i radi.

 

Pa to ti kazem. Zato nema ni pozivanja na sistem u tom slucaju.

A mislim da je neko napisao vec, da se zakoni, nacini rada i funkcionisanja menjaju vremenom i u skladu sa vremenom. Kao sto se moze videti iz decenijskih rasprava, problem sa oruzjem i zdravstvenim osiguranjem nikada nije reseno i konstantno je dnevnom spisku... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Pa to ti kazem. Zato nema ni pozivanja na sistem u tom slucaju.

A mislim da je neko napisao vec, da se zakoni, nacini rada i funkcionisanja menjaju vremenom i u skladu sa vremenom. Kao sto se moze videti iz decenijskih rasprava, problem sa oruzjem i zdravstvenim osiguranjem nikada nije reseno i konstantno je dnevnom spisku... 

Nemam pojma sta pokusavas da kazes, mozda se menjaju a mozda se ne menjaju.

Ne vidim razlog da se menjaju samo zato sto neko misli da je bolje u evropi. Ako ja mislim da je bolje u US hoce li oni menjati evropski sistem ili ce mi reci da od...m u skokovima I da im ne solim pamet sta je bolje za njih?

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Kao sto se moze videti iz decenijskih rasprava, problem sa oruzjem i zdravstvenim osiguranjem nikada nije reseno i konstantno je dnevnom spisku... 

Upravo tako, ljudi koji su naselili US i pobegli od onoga sto neki hoce da vrate, se jednostavno ne slazu. Cini se da je jako malo onih koji bi US pretvorili u Evropu, posto su iz Evrope i ostalih tradicionalnih kultura bas pobegli. Sto ce reci nije im bilo tamo dobro, sto bi to sto im nije dobro sad pravili u US?

 

Cudna rasprava. 

Nemoj mi samo pripisivati da obesmisljavam vec besmislenu raspravu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma sta pokusavas da kazes, mozda se menjaju a mozda se ne menjaju.

Ne vidim razlog da se menjaju samo zato sto neko misli da je bolje u evropi. Ako ja mislim da je bolje u US hoce li oni menjati evropski sistem ili ce mi reci da od...m u skokovima I da im ne solim pamet sta je bolje za njih?

To ti niko neće reći jer se do pre dolaska trumpetala na vlast svako iz Zapadne Evrope divio Americi čak i preko granice dobrog ukusa.

Fora je u tome što ti i da hoćeš ne možeš menjati sistem jer je u toj zemlji lobiranje iznad svih zakona. Zato i dalje opstaje zakon o posedovanju ličnog naoružanja jer prosto taj militantni NRA lobi svim silama zadržava ekskluzivno pravo da svako poseduje sopstveni arsenal oružja.

Mene lično to ne pogađa ni “ič” ali mislim da svako ima prava na ovom mestu (a i u samoj USA, pa i šire) da izrazi svoje lično neslaganje sa takvim odnosom prema oružju, između ostalog. Jedino da si zatvoren u sopstvenom balonu od sapunice i da se praviš da se to tiče nekog drugog i da su kuće od čokolade a prozori od marmelade, da tamo svako radi ono šta hoće...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hundreds of people angry or frustrated over Michigan's coronavirus stay-at-home order protested again outside the state Capitol today, braving heavy rain to call for a loosening of restrictions and for business owners to reopen in defiance of Gov. Gretchen Whitmer.⁣

The demonstration was smaller than previous rallies. The Senate canceled session so the Capitol could be closed today. The step came weeks after some armed protesters entered the building during a rally.

The latest protest was led by Michigan United for Liberty, a conservative activist group that has sued Democratic Gov. Gretchen Whitmer and organized or participated in several rallies since early April.

Though state police and Michigan's attorney general had warned of enforcing prohibitions on brandishing guns or ignoring potential directives to stay 6 feet apart, there were no arrests. Some protesters still stood closer together.⁣

Organizers on Thursday tried to keep the focus on reopening the state. A scuffle broke out when people speaking on the Capitol steps prevented a man from displaying an American flag that had an unclothed female doll with a noose around the neck. Several masked counter-protesters stood silently in support of the governor's actions to keep the virus from spreading.⁣

The governor, whose handling of the crisis has broad public support, according to polls, has gradually reopened some sectors such as manufacturing, construction and real estate. She pointed to modeling showing a median estimate that her order had prevented at least 3,480 additional deaths. More than 4,700 people have died in Michigan from complications related to Covid-19, which is the fourth-most of any state and the sixth-most on a per-capita basis.⁣

(Politico/AP)

To je to o čemu pričam. Svaka budala ima prava da ukine zakon jer ima podršku najgoreg predsednika USA svih vremena.

A evo i mirotvorci:

dbef5e61cf127d657824a256ecde8d0a.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Nemam pojma sta pokusavas da kazes, mozda se menjaju a mozda se ne menjaju.

Ne vidim razlog da se menjaju samo zato sto neko misli da je bolje u evropi. Ako ja mislim da je bolje u US hoce li oni menjati evropski sistem ili ce mi reci da od...m u skokovima I da im ne solim pamet sta je bolje za njih?

 

Ne menjaju zbog Evrope, ne znam kako zakljucujes to nesto, nego menjaju ako nesto ne stima. Ako je neka tema tipa zdravstvenog i nosenja i posedovanja oruzja konstantna, onda se valjda da zakljuciti da ne mogu da nadju pogodno resenje i sa tim nema ni jedna druga drzava veze. 

 

Mislim da koristis svaku moju rec da povezes u nesto sto ja ne govorim. Prvo, Evropu nisam pominjala dok sam pricala o ustavu i amandmanima i problemima na neke teme.

Evropu sam pominjala kao na gadljivost prema socijalizmu dok se ceka socijalna pomoc... hipokrizija, ne vide panj u sopstvenom oku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Celo osiguranje u SAD broji manje od 3 miliona zaposlenih. Uvođenjem zdravstvenog kao u evropi se ne gasi taj sektor nego se samo smanjuje za jedan deo. I mi u evropi imamo polise nezgode, dopunskog zdravstvenog osiguranja, putničkog zdravstvenog i osiguranja života tako da taj sektor i dalje ima čime da se bavi. Ako mene pitate broj ljudi koji gubi posao je par stotina hiljada ali dobitak je daleko veći. Većina kompanija bi profitirala jer bi se mnogo više ljudi lečilo nego danas što znači da bi mnogo više svih medicinskih proizvoda bilo potrebno a to znači i više radnih mesta u tom sekotoru kao i u sektoru zdravstva.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

Meni nije nista jasno. Angelia pise o tradiciji staroj 200 godina, i da ako to radi ne treba menjati, a mrd pise da su pobegli iz tradicionalne Evrope. 

Upravo tako nije ti jasno, posto ne mozes da shvatis, da neko ne zeli da se uklopi u mrtvo more, vec da upravlja svojim zivotom. Nema tu mnogo da se razume. 😛

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, I, Ja Sam Laki said:

Hoces da kazes da u Evropi gradjani ne upravljaju svojim zivotima?

Ne na taj nacin. 

Mislim da nema smisla chatovati, ovde i secirati svaku rec. Zamisli da se u Srbiji desi demokratija, prvoga koga bi ubili bi bio covek koji pokusava da je uvede. Slicno u US neke stvari ne prolaze.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Slazem se nema smisla chatovati, ali malo bi trebalo da birate reci kad pisete, misli na to "tradicionalno " bas zbog toga stoo i u EU a i USA je bas to sto je bitno, tradicionalne vrednosti.

Razmisli ti o tome tradicionalno, posto je US drustvo mnogo dinamicnije od Evropskog i vise je okrenuto ka pojedincu od Evropskog. Mozda bi pomoglo da se udubis u napisano umesto da tumacis jezik, koji ovde svi drugacije koriste.

Daklem:

tradicionalno- Drustvo koje pati od istorijskih predrasuda i oslanja se na tradicije prethodnika, vise nego na kvalitete i osobine trenutnog.

Drugim recima, kad se napise da je drustvo tradicionalno, misli se na razlog zbog cega Tesla nije nista mogao da uradi u Evropi, a u US nije imao nikakvih problema, samo podrsku.

Edited by mrd
do u od
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Amigo said:

 

To je to, zdravstvena zastita nije dostupna veliko broju ljudi, kao posljedica do sada je umrlo preko 85,000 ljudi.

 

Inace protivnici  univerzalne zdravstvene zastite u USA postavljaju pitanje ko ce to da plati, sad niko ne postavlja pitanje ko ce da plati sada ove silne stotine miliona dolara.

Nije to razlog.  Smrtnost je u manje, više očekivanim okvirima i manja je nego u nekim državama u Evropi, ali je virus eksplodirao u visoko naseljenim mestima, pa je i broj obolelih zato skočio, a taj broj obolelih je doveo do povećanog broja smrtnih slučajeva. Stopa smrnosti je međutim nešto niža nego u najjače pogođenim evropskim državama, ali tačan ili približan broj ćemo znati tek po završetku epidemije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Laki Juan said:

Nije to razlog.  Smrtnost je u manje, više očekivanim okvirima i manja je nego u nekim državama u Evropi, ali je virus eksplodirao u visoko naseljenim mestima, pa je i broj obolelih zato skočio, a taj broj obolelih je doveo do povećanog broja smrtnih slučajeva. Stopa smrnosti je međutim nešto niža nego u najjače pogođenim evropskim državama, ali tačan ili približan broj ćemo znati tek po završetku epidemije.

Sacekti takodje da se odrade testiranja, posto jos uvek nisu svi testirani. To ce sigurno drasticno uticati na statisticku sliku.

Link to comment
Share on other sites

Nije to razlog.  Smrtnost je u manje, više očekivanim okvirima i manja je nego u nekim državama u Evropi, ali je virus eksplodirao u visoko naseljenim mestima, pa je i broj obolelih zato skočio, a taj broj obolelih je doveo do povećanog broja smrtnih slučajeva. Stopa smrnosti je međutim nešto niža nego u najjače pogođenim evropskim državama, ali tačan ili približan broj ćemo znati tek po završetku epidemije.
Zašto se stalno potrncira da je u USA virus eksplodirao u visoko naseljenim mestima? Da li u evropi nije? Lombardia nije visoko naseljena, ili neke oblasti u Nemackoj? Rurska oblast ( Keln, Bon,...) Gde su gradovi bukvalno spojeni, ili Pariz i li,..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Sacekti takodje da se odrade testiranja, posto jos uvek nisu svi testirani. To ce sigurno drasticno uticati na statisticku sliku.

Ne bi trebalo da bude većih odstupanja od ostatka sveta, a to je od 1-2%.

Ovde pričamo o stopi smrtnosti kod hospitalizovanih pacijenata, i tu je po meni zdravstveni sistem u USA uradio solidan posao, obzirom da se ni jedna država u svetu nije suočila sa ovakim udarom na zdravstveni sistem,.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

Meni nije nista jasno. Angelia pise o tradiciji staroj 200 godina, i da ako to radi ne treba menjati, a mrd pise da su pobegli iz tradicionalne Evrope. 

Mislim da si ti mene pogresno razumeo, ne pricam ja ni o kakvoj tradiciji, nego o istoriji, zakonima, i ocekivanju americkih gradjana, da imaju slobodu za koju su se borili.

4 hours ago, melankolic said:


To je to o čemu pričam. Svaka budala ima prava da ukine zakon jer ima podršku najgoreg predsednika USA svih vremena.

Demokratija, svaka budala ima pravo da se buni, bez obzira da li ima podrsku vlasti ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Zašto se stalno potrncira da je u USA virus eksplodirao u visoko naseljenim mestima?

Ovo je jako bitan podatak da bi se objasnila brzina širenja virusa. Sasvim je druga slika kada je epicentar epidemije u New Yorku, nego u Parizu, ili u New Yorku ili u Sale Lake CIty-u.

To je jako bitno da se zna, pošto se često priča kako se virus ne prenosi tako lako, a u praksi se pokazalo da ima izuzetnu moć širenja u vrlo kratkom roku.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Zašto se stalno potrncira da je u USA virus eksplodirao u visoko naseljenim mestima? Da li u evropi nije? Lombardia nije visoko naseljena, ili neke oblasti u Nemackoj? Rurska oblast ( Keln, Bon,...) Gde su gradovi bukvalno spojeni, ili Pariz i li,..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Velika je razlika kad na krugu od 200km precnka imas 10 miliona stanovnika i kada na 1km2 imas 2 stanovnika. Razmisli, koja grupa ima vecu verovatnocu epidemije? O tome se ovde sve vreme pise, nije isto Paris i Orry-la-Ville, ili neko jos vece selo.

Edited by mrd
Pitaj Zorana da ti opise, kako izgleda njegovo okruzenje u Alabami.
Link to comment
Share on other sites

Demokratija, svaka budala ima pravo da se buni, bez obzira da li ima podrsku vlasti ili ne.

Demokratija podrazumeva i odgovornost što u slučaju najgoreg predsednika USA svih vremena ne važi. Da ne govorim da je svim silama ometao istragu pokrenutu protiv njega i uticao na sudije, odbijao da svedoči i sl.

A šta tek reći o epidemiološkim merama koje konstantno opstruira.

Takođe, ne znam u kojoj demokratiji naoružani civili stoje ispred zgrade zakonodavne vlasti pa ovi moraju da skrivaju unutar zgrade?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

Demokratija podrazumeva i odgovornost što u slučaju najgoreg predsednika USA svih vremena ne važi. Da ne govorim da je svim silama ometao istragu pokrenutu protiv njega i uticao na sudije, odbijao da svedoči i sl.

A šta tek reći o epidemiološkim merama koje konstantno opstruira.

Takođe, ne znam u kojoj demokratiji naoružani civili stoje ispred zgrade zakonodavne vlasti pa ovi moraju da skrivaju unutar zgrade?

Sta opstruira? Nisam videla da je uradio nista da opstruira bilo kakve mere.

A ne znam ni sta nazivas epidemioloskim merama - 50 razlicitih mera?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Velika je razlika kad na krugu od 200km precnka imas 10 miliona stanovnika i kada na 1km2 imas 2 stanovnika. Razmisli, koja grupa ima vecu verovatnocu epidemije? O tome se ovde sve vreme pise, nije isto Paris i Orry-la-Ville, ili neko jos vece selo.

 

Ne pisem o tim ruralnim oblastima, Pariz sa okolinom ima preko 10miliona stanovnika. Rurska oblast u Nemackoj ima stanovnika kao Njujork, nekoliko velikih gradova su bukvalno spojeni. London ima isto preko 10mil stanovnika. Madrid ima preko 5miliona, Barcelona oko 4miliona, Atina ima oko 5 miliona, pa Rim, pa Milano,....Zasto se za ta podrucja ne koristi gustina naseljenosti, vec samo za USA slucajeve pa onda eto tamo je toliko zarazenih jer u Njujorku zivi mnogo ljudi na jednom mestu. Isto kao sto u Evropi mnogo ljudi zivi po ovim gradovima koje sam napisao.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...