Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, bohumilo said:

Opet da kazem - au contraire, to je bas ovaj dogadjaj pokazao (i to je bila cela poenta mog prvog posta), toliko su bili nagrnuli totalitarci sto im neko ne ide niz dlaku da je covek bio podneo ostavku. Zato sam i rekao da treba da promeni stranu i predje u jedinu* stranku u SAD u kojoj se neguje pluralizam misljenja, gde ce moci bez agresije (dobro mu Demokrate nisu poslali zamotuljene na kucu?) da se bori za svoje ideje...

 

 

*od dve velike, ima tu manjih takvih stranaka, npr. Libertarijanska je jedna...

 

Evo imas prilike da se pridruzis Banonovoj akademiji aka "kako unistiti zemaljsku kuglu" gluposcu, doselio se u komsiluk kada ga je Tramp otkacio posto mu je odradio posao:

 

https://www.politico.eu/article/steve-bannon-italy-europe-the-movement-experiment-will-change-global-politics/

 

Jos je drugar s Orbanom, za tebe nema brige. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:


Pre svega, kod demokrata nemaš totalitarnih ideja. Čak ni Sanders nije sebe proglasio za apsolutnog vladara

Ovo znaci da ti ne razumes sta je totalitarizam, to je mnogo dublji i maligniji fenomen (20og veka) od "apsolutnih vladara", koji su postojali od biblijskih vremena (procitati recimo Hanu Arent, Karla Popera, Rejmonda Arona ili Vojina Dimitrijevica da bi se on razumeo). Jos kako obitava (u vidu socijalizma) u Demokratskoj stranci.

 

1 hour ago, melankolic said:

Kod demokrata nemaš pozive na zatvaranje političkih protivnika (kao kod Trumpa Klintonove). 

 

Pelosi tells Dems she wants to see Trump ‘in prison’

https://www.politico.com/story/2019/06/05/pelosi-impeachment-1355435

 

1 hour ago, melankolic said:

 Kod demokrata nema napada na novinare i oduzimanja akreditacija. 

 

Crimes Against Liberty: An Indictment of President Barack Obama

 

Uzmi pa citaj, ima celo poglavlje o tome, jedna glava se zove "THE WAR ON FOX", jedna "SHOOTING THE MESSENGERS" itd, gde su detaljno dokumentovani i napadi i odstarnjivanja opozicionih medija. Evo jednog odlomka:

 

Quote

The White House tried hard to shut FOX out of the news loops. When it scheduled round robin interviews on all the networks for its executive pay czar Kenneth Feinberg, it excluded FOX, which had been part of the White House press pool since 1997. To their credit, the other four TV networks refused to participate unless FOX were allowed to join, after which the White House relented.37 Baltimore Sun TV critic David Zurawik called the administration’s attempt to exclude FOX “outrageous.”

 

 

 

1 hour ago, melankolic said:

Demokrate ne podržavaju druge autoritarne lidere i države

Osim sto je podrzavao Kastra, Danijela Ortegu, iranske mule i Ahmadinedzada kad je narod na ulicama trazio slobodu i preklinjao Ameriku da ih podrzi, Hamas, Uga Caveza, drugu socijalisticku bitangu Manuela Zelaya (predsednika Hondurasa, kada su ljudi protestvovali jer je bez odobrenja kongresa organizoavao referendum o ustavu i proglasio Ustavni sud ilegalnim), itd, itd...

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ti, dakle, optuzujes Trampa za nesto sto je radio Obama, pises lokonski gomilu neistina koju su lako proverljive (bas kao sto si u prethodnom postu pisao da se "kod Republikanaca nikada nije desilo da kad neko ispadne iz trke za predsednickog kandidata podrzi onoga ko je nominovan") i onda kada ih ja pobijem ti se uopste na to ne obazires nego pises nove...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Trump hoće da tuži Kinu i  da traži odštetu. Kaže "mnogo, mnogo više" nego za Nemačku (160 milijardi dolara). Možda, tražiće trilione dolara.

Zato što nisu sasekli virus u korenu pa došlo njemu, idiotu, da to nekako hendluje. Njegov kolega iz rijaliti, Kristijan Golubović, bi ovo bolje oposlio. Pustio bi nauku da radi.

 

Kina nije mala Srbija, nema bombardovanja. Ako hoće da napravi zid prema Kini (možda i misli da j eto moguće) , neka prvo pita Kineze kako se zid pravi. Možda, misli da i bi taj zid mogao nekako da napravi a da Kina plati, kao što je mislio za jadni Meksiko.

 

A on, "that sinking winning feeling", kao idiot propagira budalaštinama koje su podsmeh cele planete.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

"“I don’t want to see him impeached, I want to see him in prison,” Pelosi said, according to multiple Democratic sources familiar with the meeting. Instead of impeachment, Pelosi still prefers to see Trump defeated at the ballot box and then prosecuted for his alleged crimes, according to the sources."

 

 

Zamisli da se Obama ovako svakodnevno obracao novinarima, ili uopste... Pa zapalili bi ga sa sve tan suit-om. 

 

https://youtu.be/UM08ca2IUR4

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:


Pre svega, kod demokrata nemaš totalitarnih ideja. Čak ni Sanders nije sebe proglasio za apsolutnog vladara kao što to radi Trump za kojeg postoje i dokazi da to jeste (svakog ko se nije složio s njim je smenio ili javno ponizio).
 

:lol_2:Pa Berni nije dobio priliku, on ionako dubioko veruje u "moc partije"

5 hours ago, Don Laki Juan said:

Sve je to super kada si običan glasač ili simpatizer, ali kada si neko ko je "funkcioner" jedne partije, onda je to klasično preletanje zarad ličnih interesa.

To govoris zato sto na stranke gledas sa pozicije balkana. Nece prelaziti tvrdo desno krilo i tvrdi kozervativci, jer ne mogu da svare tvrdo levo krilo koje isto nece prelaziti. Ali svi umereni na obe strane imaju u stvari mnogo vise zajednickog i veoma lako prelaze iz jedne u drugu stranku.

Zato sto stranke nemaju stvarno ideologiju.

Niko se i ne iznenadjuje oko toga, ili zgrazava, osim vas tamo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Niko se i ne iznenadjuje oko toga, ili zgrazava, osim vas tamo.

Ma mi smo zaostala stoka, nije ni čudo, ne znamo ni šta je levo ni šta je desno.

 

Mani me pripadniče više civilizacije čiji predsednik poziva na lečenje Domestosom. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Naravno da mislim da na obe strane ima i losih i dobrih, ali ova Trampova trenutna partija se pokazala kao sam probran sljam, verovatno s razlogom.

 

Da dodam. Njima umire svakodnevno hiljade ljudi i dok Tramp propagira sredstva za sanitiranje domacinstva kao lek, oni se ustvari samo zabavljaju kako da pobede ponovo, nista ih drugo ne interesuje. 

Trampova partija :lol_2: pa do pre par godina demokrate su mislile da imaju tu titulu, veoma rado...

 

A ti ince nemas uopste agendu koju propagiras. Pazi ovo - njima umire, a ne guvernerima? 

Link to comment
Share on other sites

Osim sto je podrzavao Kastra, Danijela Ortegu, iranske mule i Ahmadinedzada kad je narod na ulicama trazio slobodu i preklinjao Ameriku da ih podrzi, Hamas, Uga Caveza, drugu socijalisticku bitangu Manuela Zelaya (predsednika Hondurasa, kada su ljudi protestvovali jer je bez odobrenja kongresa organizoavao referendum o ustavu i proglasio Ustavni sud ilegalnim), itd, itd...
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ti, dakle, optuzujes Trampa za nesto sto je radio Obama, pises lokonski gomilu neistina koju su lako proverljive (bas kao sto si u prethodnom postu pisao da se "kod Republikanaca nikada nije desilo da kad neko ispadne iz trke za predsednickog kandidata podrzi onoga ko je nominovan") i onda kada ih ja pobijem ti se uopste na to ne obazires nego pises nove...

Ti kada govoriš o tome koga su sve podržavale demokrate ustvari referiraš USA jer niko od predsednika nije vladao niti samostalno, niti partijski ovako “uredbaški” kao Trump. Trump odluči da se zaduži ne znam koliko milijardi za Zid, krene (cvrc) gradnja zida; krene priča o Kini i sankcijama, niko od klimoglavaca da bekne. Onda onaj izlazak iz Pariskog sporazuma, kritika NATO, prozivanje medija lažljivima ili fake (što je njegova specijalnost jer je zahvaljujući upravo manipulacijom medijima došao na vlast, plus gomila Jonesova i propovednika koji konstantno truju javnost lažnim informacijama čak i povodom pandemije korona virusa), ukidanje akreditacija novinarima, otkazivanje konferencije za novinare zbog “lažljivosti” istih, direktno mešanje u istražni postupak na sudskoj i obaveštajnoj instanci, i na kraju odbijanje njegovih partijskih kolega da pozovu sve svedoke koji bi dali iskaz povodom istrage protiv njega.
To su ti sve argumenti koji govore o jednom presedanu moderne demokratije gde sve institucije i svi funkcioneri zavise od volje jednog čoveka.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Sta god, ja znam sta sam rekla, a ti o idealima. Ti i Yoyo se super razumete u US.

 

Bune se ljudi, da je Trump uopšte na slobodi, kamoli da bude lider najmoćnije (do sada) zemlje sveta.

Red necks i inferiorci, , njegova glasačka baza, ulaze i ovde na ovaj Forum da ga hvale i opravdavaju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Angelia said:

Sta god, ja znam sta sam rekla, a ti o idealima. Ti i Yoyo se super razumete u US.

Pa sada da li se ja (ili yoyogi), razumem u Ameriku apsolutno nije tvoje da donosiš zaključak, niti si pozvana niti je tvoje mišljenje relevantno. Plašim se da je sa druge strane kod  tebe primetan sindrom "više vrednosti", a imaš apsolutno iste korene i apsolutno isti ili sličan background kao 99% učesnika ovog foruma, samo iz nekog raloga braniš neodranjivo (čak braniš i kad niko ne napada). Zašto je to tako ti verovatno najbolje znaš. A ono - čime vas tako prskaju, samo vama sa Balkana, je samo potvrda o onom što mislim, pošto, izvini ti nisi odrasla u Bakingemskoj palati ili u dvorištu bele kuće nego u nekoj balkanskoj provinciji, tako mani me tog gledanja sa visine.

Sa druge strane svako ko se poziva da je demokrata, a sa druge strane podržava rasistu i fašistu (a pri tom i priglupog rasistu i fašistu) iz Bele kuće je preletačević, gde god živeo na planeti.

Edited by Don Laki Juan
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Laki Juan said:

 Plašim se da je sa druge strane kod  tebe primetan sindrom "više vrednosti",

A ja se tvojom licnoscu ne bavim uopste, interesatno, isto i za yoyogija.

Sta to govori o vasoj argumentaciji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja tetka (i sama izbeglica) je barem iskrena i kaze da glasa za FPÖ ovde, tojest voli Trampa, Orbana, Salvinija itd, jer "oni mrze muslimane". To je njoj jedino bitno i glasace za svakog ko joj da osecaj da je ona nesto bolje od njenih kolega ili da ce muslimanima uciniti zivote tezim. To sto se i njoj time pogorsava zivot i da je rec o cistim neonacistima, to je ne interesuje ni najmanje, a kad joj kazem ili pokazem slike dobijem "to samo lazu novine" kao odgovor. Ali je barem iskrena u svojoj idiotskoj argumentaciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked this topic
  • Eddard unlocked this topic
Juče smo imali još jedan skandal Trampa :  

https://globalnews.ca/news/6932717/coronavirus-donald-trump-press-conference/

 

Ukratko izvređao novinarku što mu postavlja "gadna" pitanja [emoji846] . Zatim je pokušao da je ućutka ali drugi novinari se solidarisali i nisu hteli da postave pitanje i na kraju pobegao.

 

 

Zanimljivo da ju je uputio da pita Kineze.

Posle se vadio da je to tako uopšteno mislio, nevezano za to što je novinarka azijskog porekla. Klasična “ako vam se ne sviđa ovde onda napustite zemlju” priča današnjih belih suprematista.

Vidim da je krelac postavio i sliku Bidena sa predsednikom Kine gde drže transparente “I[emoji3590]China”. Samo da mi se ne prodaje priča da nije rasista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, vidite šta se desilo od kada ste banovali Denisa. Kada je otišao (u ban) Amerika je ima 5,000 žrtava virusa.

 

Njegovi čuvari plamena, danas vide 20 puta više zaraženih i mrvih nego Kina. Pomor u zemlji koja ima bolnice kao Mayo Clinic.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Yoyogi said:

Eto, vidite šta se desilo od kada ste banovali Denisa.

 

 Pomor u zemlji koja ima bolnice kao Mayo Clinic.

 

kakve veze bi mogao da ima Pomor sa denisom...

 

nema cak ni veze sa time sto su sve bolnice kao mayo klinike jer na te `mayo klinike` ne stizu beskucnici

koji zive zivotom od danas do sutra i bez ikoga svog da im pomogne oko izlecenja ili da ih sahrani...te masovne grobnice koje vidimo - one su tu za njih a ne za one koji se lece na klinikama i posle ih rodbina pokupi i odvede u topli dom.

 

no, ipak ovo je politika, mozda bi trebalo protresti trumpa i njegovu ulogu a ne denisa

 

recimo, da li bi, da je tu bio obama umesto u trumpa,

ovaj `pomor` bio manji nego u kini? ( cije cifre o pomoru niko ne moze sa sigrunoscu da potvrdi)

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na zalost mogli bi samo da spekulisemo, a ne da odgovorimo na to izuzetno pitanje. Ja tvrdim da bi da je Obama predsednik g. Newsom dobio njegov trilion dolara i potrosio ga. Osiguranje zaposlenih amerikanaca bi skocilo da se plati osiguranje onih koji ne rade. 

Da dodam i jos ...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

nema cak ni veze sa time sto su sve bolnice kao mayo klinike jer na te `mayo klinike` ne stizu beskucnici koji zive zivotom od danas do sutra i bez ikoga svog da im pomogne oko izlecenja ili da ih sahrani...te masovne grobnice koje vidimo - one su tu za njih a ne za one koji se lece na klinikama i posle ih rodbina pokupi i odvede u topli dom.

 

To je to, zdravstvena zastita nije dostupna veliko broju ljudi, kao posljedica do sada je umrlo preko 85,000 ljudi.

 

Inace protivnici  univerzalne zdravstvene zastite u USA postavljaju pitanje ko ce to da plati, sad niko ne postavlja pitanje ko ce da plati sada ove silne stotine miliona dolara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...